Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:27
Meni je bilo sve jasno juče kada je Vettel izjavio da je bio red da Kimi ide u kvalifikacijama prvi i da on njemu pruži "tow", mislim o čemu mi dalje da pričamo.
Kada imaš dosta pehova, i imaš jednog vozača koji ima kakvu takvu šansu da bude prvak, mada više u domenu teorije, onda sve moraš uraditi da podržiš tog vozača, Kimi je juče Vettelu mora da da "tow" a ne obrnuto.
Arivabene je mlakonja, nema cojones, Ferrari da ugradi raketni pogon u bolid teško će opet biti prvak sa takvim mlakonjem "nice guy" šefom.
Kimi i Vettel čitav prvi krug u utrci su morali samo da paze na Hamiltona i da njega blokiraju, vjerujem da su to htjeli da bi i uspjeli u toj namjeri a oni se ponašaju kao "dva ovna na brvnu".
Crveno:

Q: Why weren’t you in a position to get a tow from Kimi, rather than the other way around?

Vettel: Because we have an order that changes every weekend and this weekend it was Kimi to go second. Simple.

Mislim da si malo preostar prema njemu. Nije on kriv što se Vettel razbije u prvom krugu..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:27 @F1NAC,
Kimi i Vettel čitav prvi krug u utrci su morali samo da paze na Hamiltona i da njega blokiraju, vjerujem da su to htjeli da bi i uspjeli u toj namjeri a oni se ponašaju kao "dva ovna na brvnu".
...nemojmo se lagat i preseravati....da se vozilo na bilo kojoj drugoj stazi tako bi i bilo...ovdje ipak na obiteljskoj stazi i među svojim najvećim štovateljima se moralo valjda dozvoliti malo "natjecanja" da ne ispadnu pič..ce kao neke druge momčadi...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

@Kranči, Vettel dosta ove godine griješi ali i takav sa puno pogrešaka je bolji od Kimija u kvalifikacijama i u većini utrka ima bolji tempo od Kimija. ;)
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Toon je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:36
F2004_the_best_ever je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:27 @F1NAC,
Kimi i Vettel čitav prvi krug u utrci su morali samo da paze na Hamiltona i da njega blokiraju, vjerujem da su to htjeli da bi i uspjeli u toj namjeri a oni se ponašaju kao "dva ovna na brvnu".
...nemojmo se lagat i preseravati....da se vozilo na bilo kojoj drugoj stazi tako bi i bilo...ovdje ipak na obiteljskoj stazi i među svojim najvećim štovateljima se moralo valjda dozvoliti malo "natjecanja" da ne ispadnu pič..ce kao neke druge momčadi...
Ustade i on od mrtvih. Vjerovatno si pripremao paljbu za ovu trku i za takav rezultat cijelu godinu :lol: :lol:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Toon je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:36
F2004_the_best_ever je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:27 @F1NAC,
Kimi i Vettel čitav prvi krug u utrci su morali samo da paze na Hamiltona i da njega blokiraju, vjerujem da su to htjeli da bi i uspjeli u toj namjeri a oni se ponašaju kao "dva ovna na brvnu".
...nemojmo se lagat i preseravati....da se vozilo na bilo kojoj drugoj stazi tako bi i bilo...ovdje ipak na obiteljskoj stazi i među svojim najvećim štovateljima se moralo valjda dozvoliti malo "natjecanja" da ne ispadnu pič..ce kao neke druge momčadi...
Pa eto im sada Hamiltona na pobjedničkom postolju, jednom riječu luzeri, za ideale ginu budale.

Ferrari mora porazgovarati sa Vettelom i Kimijem.
Kimi da počne raditi ono što radi Bottas Vettelu i danas Kimiju, znači da štopa Hamiltona prilika je za to već u Singapuru.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:41 Ustade i on od mrtvih. Vjerovatno si pripremao paljbu za ovu trku i za takav rezultat cijelu godinu :lol: :lol:
...das ist einfach nicht wahr...čak mi je i pomalo tužnjikavo kako je Vettel autodestruktivan...kao i trenutna njegova momčad kroz povijest...nisam bio odsutan samo sam dobro, baš dobro iskoristio godišnji...pratio pratio ali se ne javljao....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 02 ruj 2018, 17:46

Pa eto im sada Hamiltona na pobjedničkom postolju, jednom riječu luzeri, za ideale ginu budale.

Ferrari mora porazgovarati sa Vettelom i Kimijem.
Kimi da počne raditi ono što radi Bottas Vettelu i danas Kimiju, znači da štopa Hamiltona prilika je za to već u Singapuru.
...baš ono apsolutno razumijem tvoje razočaranje i ljutnju (ne zajebavam se) ali meni je ovakav pristup danas na ovoj stazi (i samo ovoj) jedini ispravan...da Vettel nije toliko glup koliko bi tek + dobili za ovo od svih koji ih i ne vole previše...treba malo ponekad i širu sliku pogledati...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Nakon Singapura lani - 28 bodova
Nakon Monze sad - 30 bodova

Po mom misljenju ako sve bude teklo uredno za Hamiltona to je 5. WDC
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Ferrari ako ove godine ne osvoji vozački naslov, glavni krivac je Sebastian Vettel.
Niti Kimi, niti sâm Ferrari..... po meni je i Vettel kriv za onaj kontakt danas sa Hamiltonom. Trebao je bolje ( mentalno ) pripremiti se za dvoboj sa crnim katolikom.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Je imao je Vettel svojih gluposti ove godine, npr. u Bakuu. Ali lijepo je i Brundle danas rekao: U Njemačkoj sigurno kontrolira utrku i onda zapinje iza Raikkonena koji je na totalno drukčijoj strategiji. Umjesto da ga iz Ferrarija propuste naprijed on troši gume i gubi vrijeme čime potpuno nepotrebno dolazi pod pritisak Hamiltona i na mokroj stazi griješi. Ovdje opet umjesto da se dogovore kako da odrade start i potrude se osigurati da barem jedan sigurno bude ispred Hamiltona oni se međusobno opet blokiraju i gube.

A tako su napravili i u Kini, samo je tamo Vettel blokirao Kimija koji je izgubio i onda je Vettel bio na udaru Bottasa kada su ulasci u boks stigli na red. Isto su napravili i prošle godine u Singapuru i tamo bi možda još i ok prošli da im se nije neočekivano ubacio Verstappen između njih. Praktički najgora moguća situacija za Ferrari ispada kada su oba u prvom redu jer barem jedan od njih uvijek pojede govno. Jedino kada su dobro odradili start sa 1. i 2. pozicije je bilo u Monaku prošle godine i to samo zato što je Vettel startao lošije od Kimija pa se morao do T1 više zabavljati sa Ricciardom iza nego sa Kimijem ispred
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:09 Po mom misljenju ako sve bude teklo uredno za Hamiltona to je 5. WDC
pospani gad je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:10 Ferrari ako ove godine ne osvoji vozački naslov, glavni krivac je Sebastian Vettel.
...potpis na ovo...isporučen mu je (napokon) odličan bolid od strane talijana i do sada je puno toga svojim potezima uništio...možda ipak to njemačko srce više vuče, onako potajno, za mercedes, i on je ubačen tajni agent kojiemu je glavni cilj uništiti ono dobro kod talijana...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ili ga pere nervoza i pritisak jer želi doći do naslova sa Ferrarijem prije nego je to uspjelo Schumacheru? Znaš ono, postaviš si neki cilj na početku nekog projekta i što je rok tome cilju bliže to si sve nervozniji ako ne ide skroz po planu. Ako bi ga osvojio ove godine to bi bilo godinu brže nego li je uspjelo Schumacheru.

Ne kažem da je to stvarno tako, vjerojatno i lupetam bezveze, al budimo realni ja bih si prvi postavio neki takav cilj ako bi me cijele karijere uspoređivali sa tako velikim vozačem. Postići uspjeh prije nego je uspio objektivno najveći u povijesti sporta bi ga sigurno gurnulo među najveće u očima većine ljudi, bio bi upamćen po još nečemu osim po naslovima itd...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Toon je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:17
F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:09 Po mom misljenju ako sve bude teklo uredno za Hamiltona to je 5. WDC
pospani gad je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:10 Ferrari ako ove godine ne osvoji vozački naslov, glavni krivac je Sebastian Vettel.
...potpis na ovo...isporučen mu je (napokon) odličan bolid od strane talijana i do sada je puno toga svojim potezima uništio...možda ipak to njemačko srce više vuče, onako potajno, za mercedes, i on je ubačen tajni agent kojiemu je glavni cilj uništiti ono dobro kod talijana...
Dobra fora, ali ostanimo realni..... ove godine je Vettel toliko clumsy, da je to neviđeno....... tako se ne osvajaju naslovi.... Vidim da i Kimi nema tu snagu,..... pregazilo ih vrijeme...... Vrijeme za Leclerca, Gasly-ija, Ocona, Verstappena......

Davao sam neke šanse Kimiju prije ove utrke za ostanak u 2019.-oj,..... sada.... ne znam. Ako Lewis imaoliko žara i želje za uspjehom, u danas OBJEKTIVNO slabijem bolidu, onda niti Kimi, niti Seb više nemaju što tražiti u F1.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Toon »

... Cuky ako ga nakon 4 naslova i toliko iskustva i ponekad fantastičnih vožnji to muči onda je ipak puno "manji" vozač - onak nekak nivo Buttona...ali da lupetamo obojica...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:22 Ili ga pere nervoza i pritisak jer želi doći do naslova sa Ferrarijem prije nego je to uspjelo Schumacheru? Znaš ono, postaviš si neki cilj na početku nekog projekta i što je rok tome cilju bliže to si sve nervozniji ako ne ide skroz po planu. Ako bi ga osvojio ove godine to bi bilo godinu brže nego li je uspjelo Schumacheru.

Ne kažem da je to stvarno tako, vjerojatno i lupetam bezveze, al budimo realni ja bih si prvi postavio neki takav cilj ako bi me cijele karijere uspoređivali sa tako velikim vozačem. Postići uspjeh prije nego je uspio objektivno najveći u povijesti sporta bi ga sigurno gurnulo među najveće u očima većine ljudi, bio bi upamćen po još nečemu osim po naslovima itd...
Onda mi je jasno zasto se izvrtio danas. Nemozes bit poput najveceg ako ne radis stvari kao on

https://streamable.com/zx1tg
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:22 Ili ga pere nervoza i pritisak jer želi doći do naslova................
Vettel je PREiskusan da ga pere nervoza...... ne znam...... jedino pritisak pred "domaćom" publikom je malim dijelom opravdanje..... ali tako neće ove godine do vozačkog naslova.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:32
Cuky je napisao/la: 02 ruj 2018, 18:22 Ili ga pere nervoza i pritisak jer želi doći do naslova sa Ferrarijem prije nego je to uspjelo Schumacheru? Znaš ono, postaviš si neki cilj na početku nekog projekta i što je rok tome cilju bliže to si sve nervozniji ako ne ide skroz po planu. Ako bi ga osvojio ove godine to bi bilo godinu brže nego li je uspjelo Schumacheru.

Ne kažem da je to stvarno tako, vjerojatno i lupetam bezveze, al budimo realni ja bih si prvi postavio neki takav cilj ako bi me cijele karijere uspoređivali sa tako velikim vozačem. Postići uspjeh prije nego je uspio objektivno najveći u povijesti sporta bi ga sigurno gurnulo među najveće u očima većine ljudi, bio bi upamćen po još nečemu osim po naslovima itd...
Onda mi je jasno zasto se izvrtio danas. Nemozes bit poput najveceg ako ne radis stvari kao on

https://streamable.com/zx1tg
Mala razlika je u tome da je utrku prije tog spina najveći već osigurao svoj zadnji naslov
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Takodjer lijepo su danas nasjeli na mercedesov lažni pit stop. Ma zgazili su ih, prosto iz razloga sto ne glume da nemaju prvog i drugog vozača, samo ferrari ne vidi to i vjeruje u gluposti.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

rekli su ovi sa Sky-a da je radio Hamiltonu bio da radi suprotno od Kimija. Ako Kimi nastavi on ulazi, ako Kimi uđe on nastavlja. Jer obje su ekipe bile postrojene u boksu, ali niti jedni nisu imali gume sa sobom. Kada je Kimi skrenuo u boks Ferrarijeva ekipa je donijela gume, a Mercedesovi su se zadržali još malo da zasmetaju pa kada je Kimi prošao pored njih se povukli.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 02 ruj 2018, 19:09 rekli su ovi sa Sky-a da je radio Hamiltonu bio da radi suprotno od Kimija. Ako Kimi nastavi on ulazi, ako Kimi uđe on nastavlja. Jer obje su ekipe bile postrojene u boksu, ali niti jedni nisu imali gume sa sobom. Kada je Kimi skrenuo u boks Ferrarijeva ekipa je donijela gume, a Mercedesovi su se zadržali još malo da zasmetaju pa kada je Kimi prošao pored njih se povukli.
Bilo je jos izlaska u prazno nakon toga
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

I krug prije ako se ne varam (taman mi je tada počeo malo štekati stream, pa nisam siguran)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

je, bili su vani krug prije, krug kada je Kimi ušao i još 2 ili 3 kruga kasnije. A to su radili i u Spa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

To se očito smije ako imaš ikakvo logično objašnjenje tipa vozač je odlučio da ne treba u boks. Vrlo jednostavno.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ferrari stvarno mora počet pametnije radit i koristit bolji bolid. Ispada bez ikakvog plana ulaze u utrku. Bolid nije toliko brži (u pitanju su desetinka-dvije) da ih dobar team play ne može sjebat
Odgovori