Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Iskreno, to kaj je Binotto otisel i Fred dosel ne zanci nista.

Mene zanima ko bude TD i dal se bude kaj promjneilo u pristupu i ljudima koji zapravo (ne)rade dobar posao.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

TD se šuška da bi trebao biti Simone Resta.

A ovo da nema nikakve razlike između Binottoa i Vasseura se slažem, i dalje previše utjecaja na tim imaju ljudi koji sjede u kancelarijama i gledaju u Excel pite očekujući na kraju godine čim manje novaca potrošeno te +1 u rubrikama "naslovi" u odnosu na 12 mjeseci ranije.

Baš sam nekidan gledao video od strane The Race portala gdje su spominjali da je Ferrari u zadnjih 40 godina uspješan bio samo kad se ovi u odijelima nisu miješali u rad ekipe i kada je vrh ekipe imao sigurnost da neće samo tako ostati bez posla.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 13 pro 2022, 16:55 TD se šuška da bi trebao biti Simone Resta.

A ovo da nema nikakve razlike između Binottoa i Vasseura se slažem, i dalje previše utjecaja na tim imaju ljudi koji sjede u kancelarijama i gledaju u Excel pite očekujući na kraju godine čim manje novaca potrošeno te +1 u rubrikama "naslovi" u odnosu na 12 mjeseci ranije.

Baš sam nekidan gledao video od strane The Race portala gdje su spominjali da je Ferrari u zadnjih 40 godina uspješan bio samo kad se ovi u odijelima nisu miješali u rad ekipe i kada je vrh ekipe imao sigurnost da neće samo tako ostati bez posla.
Netrebas pogledati zadnjih 40 godina.

Trebas pogleda ti Mercedes, RB u F1 ili neku drugi team ili organizaciju van F1 i vidjeti zasto su uspjesni i usporediti to sa Ferarijem. Brzo ti bude jasno.

Simone Resta je ok - ali nece donijeti Ferrariju naslov.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 13 pro 2022, 16:55 Baš sam nekidan gledao video od strane The Race portala gdje su spominjali da je Ferrari u zadnjih 40 godina uspješan bio samo kad se ovi u odijelima nisu miješali u rad ekipe i kada je vrh ekipe imao sigurnost da neće samo tako ostati bez posla.
Ja pokušavam (jer i nema baš izbora) gledati pozitivno i pretpostavljam da Fred neće puno trpiti Elkane i slične. Tj. ako i dođe do vrlo brzog odlaska/otkaza, valjda bi im onda napokon postalo jasno da ne mogu tako upravljati.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 14 pro 2022, 08:40
Cuky je napisao/la: 13 pro 2022, 16:55 Baš sam nekidan gledao video od strane The Race portala gdje su spominjali da je Ferrari u zadnjih 40 godina uspješan bio samo kad se ovi u odijelima nisu miješali u rad ekipe i kada je vrh ekipe imao sigurnost da neće samo tako ostati bez posla.
Ja pokušavam (jer i nema baš izbora) gledati pozitivno i pretpostavljam da Fred neće puno trpiti Elkane i slične. Tj. ako i dođe do vrlo brzog odlaska/otkaza, valjda bi im onda napokon postalo jasno da ne mogu tako upravljati.
I see what you getting at - ali nebi ni tad shvatili.

Problem Ferrarija nije jedna osoba. Problem je puno klanova, puno ljudi kroz koje cure info prema novinarima, previse pritiska na ljude, itd. Ali da, trebali bi dati nekome 5 godina i da zna da ce ostati 5 godina, o 100 mill eura da napravi reorganizaciju i nabavi ljude koje treba.

Well, nesto sto je Toto donio u Mercedes kad je dosel.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Horner je na čelu Red Bulla od 2005. U međuvremenu je ušao i u vlasničku strukturu momčadi, a na visokim je položajima i u RB Technologies i u RB Powertrains.

Toto je u Mercedesu od 2013. te također osim sigurne stolice ima udjela u vlasništvu.

Oboje su imali savršenih sezona i sezona u kojima su pomalo podbacili. I ne sjećam se da je ijednom u medijima bilo priče o mogućem odlasku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Novi bolid biti će prezentiran na valentinovo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Schumy.d »

slika

I imamo najjepši auto ove sezone... :thumbup:
Nadam se da će biti pouzdan i brz.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Ferrarijev najgori start u sezonu u hibridnoj eri
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kako god, nekako mi se čini (nemam dokaze doduše:D), da je neka "rekuperacija" polagano krenula.
Bit će to češći podiji uskoro, već će ih prestat forsirano poklanjat Alonsu.
RB neće dostić niti ga više realno ove godine ni ne trebaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Pojavila se nagađanja kako John Elkann radi na dovođenju Hamiltona za 2024. nakon što mu sa Mercedesom istekne ugovor na kraju ove sezone. Plan je navodno da ga se dovede umjesto Sainza, ali jedna od opcija je i razmjena Hamilton u Ferrari, a Leclerc u Mercedes
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Lova ziher nije problem, sitno u džepu, ali po meni potez jednostavno nije pametan dugoročno.
No, izgleda sve ko patka do VN Monaka da bude malo pričanja.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vettel fan »

Navodno su Charles Leclerc i Ferrari potpisali petogododišnju suradnju.
Ugovor bi bio u obliku opcija 2025-2026 i 2027-2029.
Ugovor bi bio vrijedan 185 mil eura.
Leclerc je u Ferrari došao 2019. godine, zamjenivši Raikkonena. U svojoj prvoj sezoni u Ferrariju pokazuje odlične rezultate, i svoju prvu sezonu u Ferrariju završava na 4 mjestu, samo 12 bodova manje od trećeplasiranog Verstappena.
Leclercu ugovor vrijedi do kraja 2024. ali u Ferrariju su se htjeli požuriti i osigurati njegov ostanak.
Leclerc je bio u kontaktu i s Mercedosom, kao zamjena za Hamiltona, Aston Mrtinom, Alpinom i Red Bullom, ali opcija s Mercedesom je bila najozbiljnija.
Ipak izgleda ostaje u Ferrariju.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Vettel fan »

Svi timovi Formule 1 moraju minimalno dva puta u sezoni, na slobodnom treningu, koristiti rookie vozače koji ima status F1 novaka. Od 25.8-28.8. 2023. na VN Nizozemske umjesto Sainza 1. slobodni trening odvozio je, Robert Mihajlovič Shwartzman i zauzeo je 19 mjesto s vremenom 1:14.803 +2.951s 25 ispred Strolla, koji je odmah na početku imao problema s bolidom i nije uspio odvoziti svoj najbrži krug. Ispred Shwartzmana bio je Hulkenberg s vremenom 1:14.023 +2.171s 13.

Robert Mihajlovič Shwartzman rođen je 16.9.1999.
Rođen je u Izraelu.
Kartingom se počeo baviti 2004. u dobi od pet godina. Tijekom sedmogodišnje karijere profesionalnog bavljenja kartingom, osvajao je titule u kartingu diljem Europe (pretežno u Italiji).

Početak karijere
Formula 4, Talijanski F4
2014. prelazi na jednosjede, sudjelujući u šest utrka talijanskog F4 prvenstva s Cram Motorsportom. Četiri puta od šest završio je u bodovima, da bi zauzeo ukupno šesnaesto mjesto s 26 bodova.

2015. sudjeluje u prvenstvu s Mücke Motorsportom. Osvojio je prvo postolje u jednosjedu na prvoj utrci u Vallelugi. Kasnije je uzeo svoje prve pobjede u Adria. Sveukupno, ostvarioje tri pobjede i završio treći u poretku s 212 bodova iza dvojca, Prema Powerteam, Ralfa Arona i Guanyu Zhoua.

ADAC F4
2015., također je sudjelovao u inauguralnom prvenstvu ADAC Formule 4. Imao je niz od šest uzastopnih postolja, ali nije upisao pobjedu. Nije uspio završiti sezonu, ali je završio četvrti na ljestvici.

Formula Renault
2016
Godine 2016. Shwartzman je prešao u Formulu Renault 2.0 s aktualnim prvakom Josefom Kaufmannom Racingom nakon testiranja s timom u Motorland Aragon.[11] Osvojio je dvije pobjede u Sjevernoeuropskom kupu i završio na šestom mjestu. U Eurokupu je Shwartzman završio osmi.
U studenom 2016. uvršten je među vozače koji su sudjelovali na postsezonskim testovima u Yas Marini s Koiranen GP-om.

Formula Renault Eurocup 2017
2017. utrkuje se u Formuli Renault 2.0, ali je odlučio prijeći u R-ace GP tim. Završio je na trećem mjestu u poretku vozača, pobijedio je u šest utrka, zauzevši pobjedničko postolje u svim stazama osim Red Bull Ringa i na stazi Paul Ricard.

2018 Toyota racing
Debitirao je u Toyotinoj Racing seriji izvan sezone 2018., natječući se za M2 Competition. Završio je svih petnaest utrka među prvih pet i bio jedini vozač u sezoni kojem je to pošlo za rukom. Osvojio je Memorijalni trofej Dennyja Hulmea i titulu u seriji, ispred timskih kolega iz M2 Richarda Verschoora i Marcusa Armstronga, koji su se utrkivali u seriji 2017.

2018 FIA Formula 3 Europsko prvenstvo
Utrkuje za Prema Powerteam u FIA Formuli 3 Europskom prvenstvu 2018.
U rujnu 2017. testirao je motore Formule 3 od Prema Powerteamom. Nakon testiranja s Premaom uključen je u Ferrarijevu vozačku akademiju. U prosincu 2017. potvrđeno je da će se utrkivati za Prema u 2018. u FIA Formuli 3 Europskom prvenstvu. Osvojio je prvu europsku pobjedu u Formuli 3 u trećoj Spielbergovoj utrci. Sa svojom drugom pobjedom u finalu sezone nadmašio je još jednog člana Ferrarijeve vozačke akademije Marcusa Armstronga u poretku vozača, i osvaja naslov novaka.

2019 osvaja FIA prvenstvo Formule 3

2020. nastupa u FIA Formula 2 Championship
2020 pristupa Prema Racingu za prvenstvo FIA Formule 2 2020., a timski vozač mu je Mick Schumacher. Sveukupno, zauzeo je te sezone 4. mjesto u poretku sa 177 bodova.Tijekom te sezone skupio je šest postolja, najbrži krug i četiri pobjede — najviše pobjeda od bilo kojeg vozača tijekom sezone. Mick Schumacher je te sezone bio prvak.

2021 nastavlja prvenstvo sa Premom, ali timski kolega mu je Piastri, koji je osvojio prvenstvo Formule 3.
Sezonu 2021. završio je kao viceprvak s 2 pobjede, 3 najbrža kruga i ukupno 8 postolja. Također je postigao ukupno 192 boda te godine, iako 60,5 bodova manje od prvaka Piastrija.

Formula 1
Shwartzman se trebao pojaviti na prvom treningu Velike nagrade Abu Dhabija 2020., vozeći za Haas. Međutim Hass ga nije prijavio. Sudjelovao je na testu mladih vozača nakon sezone 2021. s Haasom i Ferrarijem.
Sudjelovao je na dva slobodna treninga, Free Practice 1 za Ferrari u sezoni 2022., jednom uoči Velike nagrade Sjedinjenih Država, drugom uoči Velike nagrade Abu Dhabija. Također je sudjelovao u testu s Ferrarijem SF21 u rujnu, na stazi Fiorano zajedno s Antoniom Giovinazzijem, kako bi ih obojicu pripremio za slobodne treninge u kojima su se trebali natjecati. Na svom prvom slobodnom treningu, završio je sesiju na 16. mjestu, najviši od novaka, ali dosta slabiji od svog momčadskog kolege koji je postavio najbrže vrijeme. Opisao je svoje iskustvo kao "strašno i teško".U svom drugom slobodnom treningu, u Abu Dhabiju, bio je klasificiran kao sedmi. Također je sudjelovao u postsezonskim testovima 2022. s Ferrarijem.

2023. iz Ferrarijeve vozačke akademije, unaprijeđen je kao Ferrarijeva rezerva za 2023. Sudjelovao je na svom prvom slobodnom treningu 2023. na Velikoj nagradi Nizozemske za Ferrari.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Schumy.d »

slika

Nadam se da će funkcionirati dobro kao što izgleda.
Napokon malo osvježenja u svim ovim crnim verzijama ove sezone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

Prošle dvije godine nije mi se pretjerano dopalo kako su koristili žutu na VN italije, bilo je nekako kao da je nekome pala kanta boje na bolid. Doduše, prošle godine kao mig prema WEC prototipu je čak i bilo bolje. Ove godine su to lijepo ukomponirali od starta, a sviđa mi se da i nema čudno crnih/neobojanih dijelova kao prošle godine na boku i peraji.

Ali moram priznati nakon jučerašnjeg predstavljanja novog P499 za 2024. volio bih kada bi na F1 bilo više žute i kada bi brojevi bili u onako velikom bijelom krugu da se bolje vide.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Ferrari nebude ni s ovim managementom prvak.

Sretno sljedece godine.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Kranči »

Ma slijedeća godina je naša.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la zonelsk »

Neznaju prerezat radi team benefita konflikt u prvoj utrci sezone.
Nekak sumnjam da managemet moze donijet teze odluke u utrci.

A.tesko da.ce biti tolko dominantni da im to nece trebat.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori