Felipe Massa

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Dexter je napisao/la:
Senna je napisao/la:
F1 FAN2310 je napisao/la:danas je dokazao da vrijedi puno..velicanstvena utrka bravo Massa ...iako mi je drago da nije pretekao Kubicu..nakon onakve nesrece zavrijedio je covjek bodove!
Naravno sveopće je jasno da taj čovjek nije bolji od Kubice, pa makar i imao za dva puta brži bolid od njega. Kubica se Fantastično branio. ;)
Hajde sad razmisli malo, onako općenito, čisto iz vlastitog poznavanja cjelokupne F1, što je lakše: napadati, ili se braniti? Posebno posljednjih 10 - 15 godina otkad se je aerodinamička filozofija iz korijena promijenila i kad je iz sezone u sezonu sve teže i teže voziti nekome u "mjenjaču", a posebno ove sezone kad su motori ograničeni na 19000 o/min, a samim tim približno jednakih snaga.
Naravno lakše se braniti. No to ne opravdava massin ne prolazak pored kubice. Jer je Ferrari bio i do sekundu brži od BMW-a. Imao je 10 krugova na raspolaganju. mislim da je to bilo više nego dovoljno. Isto tako nebi postojalo opravdanje za Alonsa da nije pretekao Heidfelda u Francuskoj, jer je on s brzinom bolida koju je imao, mogao i morao to učiniti. ;)
Ostajem pri mišljenju da je Kubica bolji od Masse, prema onome šta je do sada pokazao, možda za neke to nije dovoljno, no uvjerit ćete se u to u narednim utrkama i godinama.
ivana.zagreb
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2042
Pridružen/a: 23 srp 2005, 15:01
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ivana.zagreb »

osobno meni se masin vozački stil prije sviđao...ona njegova full agresivna vožnja sa sauberom
to mu danas nedostaje da bude još bolji


ovo da li je massa vozač...ili vozač i pol su bedastoće i uopće mi se neda ulaziti u raspravu jer svatko ima pravo na mišljenje
pa imam ga tako i ja (ja sigurno neću promjeniti mišljenje zato kaj mi je netko dao jedan ili dva argumenta da massa nije "kao kimi"ili zato kaj je recimo Mladen rekao da on nije kalibar za prvaka.ja jednostavno više volim massu od kimija a to što si nisu slični...a bože moj)

samo ću napomenuti jednu stvar....massa vozi u ferrariu
mislim da to sve govori
Ma ja sam Fisico-fan...
"Životni izazovi nemaju zadaću uništiti te, njihova je uloga pomoći ti da otkriješ tko si" BERNICE JOHNSON REAGON
Avatar
Johnny Gitara
Postovi: 8
Pridružen/a: 05 tra 2007, 11:51
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Johnny Gitara »

Senna je napisao/la:
F1 FAN2310 je napisao/la:danas je dokazao da vrijedi puno..velicanstvena utrka bravo Massa ...iako mi je drago da nije pretekao Kubicu..nakon onakve nesrece zavrijedio je covjek bodove!
Naravno sveopće je jasno da taj čovjek nije bolji od Kubice, pa makar i imao za dva puta brži bolid od njega. Kubica se Fantastično branio. ;)
U slijedećim utrkama morat će Massa i Raikkonen "stisnut" jel ipak imaju dobre bolide koji sada dolaze do izražaja po brzini s vrlo malo kvarova !!!! :idea: :idea: :idea:
zp
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

ivana.zagreb je napisao/la:samo ću napomenuti jednu stvar....massa vozi u ferrariu
mislim da to sve govori
Ja bih napomenuo da je Massin manager mladi Todt.
Toliko.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!
McLaren u <3
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

*silberpfeil je napisao/la:što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!
ta usporedba ti ne stoji baš.
jer u francuskoj je hamilton iznenadio kubicu i to nije baš direktno pretjecanje, tj nije onakva vrsta pretjecanja kakvu je trebao obaviti massa ;) .
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Marko FF
Postovi: 131
Pridružen/a: 05 svi 2007, 12:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Pula, 28g.

Post Postao/la Marko FF »

Magic Alonso je napisao/la:
*silberpfeil je napisao/la:što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!
ta usporedba ti ne stoji baš.
jer u francuskoj je hamilton iznenadio kubicu i to nije baš direktno pretjecanje, tj nije onakva vrsta pretjecanja kakvu je trebao obaviti massa ;) .
Slažem se, uostalom vidjeli smo koliko se Alonso mučio sa Hajfildom...koji vozi isti bolid kao i Kubica
tko drugom jamu kopa nos
ivana.zagreb
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2042
Pridružen/a: 23 srp 2005, 15:01
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ivana.zagreb »

-Briatore- je napisao/la:
ivana.zagreb je napisao/la:samo ću napomenuti jednu stvar....massa vozi u ferrariu
mislim da to sve govori
Ja bih napomenuo da je Massin manager mladi Todt.
Toliko.
kaj ćemo se sad natjecati tko ima sposobnijeg menađera?

kaj si ti mene uzeo za zub?
Ma ja sam Fisico-fan...
"Životni izazovi nemaju zadaću uništiti te, njihova je uloga pomoći ti da otkriješ tko si" BERNICE JOHNSON REAGON
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

ivana.zagreb je napisao/la:
-Briatore- je napisao/la:
ivana.zagreb je napisao/la:samo ću napomenuti jednu stvar....massa vozi u ferrariu
mislim da to sve govori
Ja bih napomenuo da je Massin manager mladi Todt.
Toliko.
kaj ćemo se sad natjecati tko ima sposobnijeg menađera?

kaj si ti mene uzeo za zub?
Mislim da znaš na što sam mislio, a to je da ovaj vjerovatno ne bi vozio u Ferrariju da mu Todtov sin nije menadžer. Ta se teza dosta proteže u zadnje vrijeme.
Ne znam zašto bih te uzeo na zub, djeluješ kao dosta draga osoba.
:bye:
Avatar
mclaren 07
Postovi: 113
Pridružen/a: 07 srp 2007, 13:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: mercedes
Lokacija: zagreb

Post Postao/la mclaren 07 »

ferrari ima trenutno najbrži auto i naravno da felipe koristi tu moć ferrarija. i on je kandidat za naslov,samo morao bi hamilton nezavršavat utrke,što ja naravno ne želim da se dogodi.
njemačka je ključna utrka,tu ćemo više znati o massinim šampionskim ambicijama.
mclaren mercedes fan
nakon 9 godina čekanja...go mcm
Avatar
Marko FF
Postovi: 131
Pridružen/a: 05 svi 2007, 12:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Pula, 28g.

Post Postao/la Marko FF »

mclaren 07 je napisao/la:ferrari ima trenutno najbrži auto i naravno da felipe koristi tu moć ferrarija. i on je kandidat za naslov,samo morao bi hamilton nezavršavat utrke,što ja naravno ne želim da se dogodi.
njemačka je ključna utrka,tu ćemo više znati o massinim šampionskim ambicijama.
Misliš da če Massa biti bolji od Kimia u nastavku seezone?
tko drugom jamu kopa nos
Avatar
10dana
Postovi: 59
Pridružen/a: 20 lip 2007, 12:18

Post Postao/la 10dana »

*silberpfeil je napisao/la:što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!

kubica praktički nije branio poziciju u tom slučaju, kočio je puno prerano za takvu situaciju, i nekako je meni čudno da je hamilton bio tako blizu kubice po nizlasku iz boxa. dok u slučaju sa massom, kubica je odlučno branio svoju poziciju, i mislim da ga nitko tad nebi prešao. massa je dobar vozač i koliko je dobar pokazuje ove sezone i prethodne. imao je iza sebe australiu, canadu i sad silverstone, a opet samo bod iza raikkonena. ne ulazim u prilagodbe na gume i sl., sad je sitauacija ovakva, a na kraju sezone ćemo vidjet ko će biti ispred koga.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

10dana je napisao/la:
*silberpfeil je napisao/la:što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!

kubica praktički nije branio poziciju u tom slučaju, kočio je puno prerano za takvu situaciju, i nekako je meni čudno da je hamilton bio tako blizu kubice po nizlasku iz boxa. dok u slučaju sa massom, kubica je odlučno branio svoju poziciju, i mislim da ga nitko tad nebi prešao. massa je dobar vozač i koliko je dobar pokazuje ove sezone i prethodne. imao je iza sebe australiu, canadu i sad silverstone, a opet samo bod iza raikkonena. ne ulazim u prilagodbe na gume i sl., sad je sitauacija ovakva, a na kraju sezone ćemo vidjet ko će biti ispred koga.
kimi koji je tek prvu godinu u ferrariu je bod ispred masse koji je tamo već treću godinu ak ćeš računat testiranja
McLaren u <3
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

e samo cu ovo rec
Sa onakvim bolidom kakav je massa imao, on je kubicu morao ne proci nego preletiti. Sa bolidom koji je po sekundu brzi po krugu i ne prestici u ogromnih 13 krugova toliko sporiji bolid. Stvarno nemam rijeci. Pa da je neznam tko branio svoju poziciju, na onako sirokoj stazi ne uspijeti iskoristiti toliku nadmoc i snagu bolida stvarno realno pokazuje kolike su massine mogucnosti!

neka se ne ljute neki, ali stvarno sto je je, na toj utrci se vidjelo koliko je massa stvarno dobar.
Dobar je, ali nije bolji od raikkonena i alonsa.
McM fun
Avatar
10dana
Postovi: 59
Pridružen/a: 20 lip 2007, 12:18

Post Postao/la 10dana »

nije tako. kao prvo zbog toga kakvi bolidi danas jesu, te posebno zbog toga kakav je ferrari kada je iza nekog. istina to su puno poboljšali nego kakvi su prije bili, ali opet ne blistaju. massa je imao 1.3 sec brži najbrži krug od kubice, ali to nije dovoljno brzo da uz ovakve bolide pređe vozača kakav je kubica.
Avatar
Cavalino Rampante
Postovi: 10
Pridružen/a: 05 pro 2006, 22:19
Navijam za: Nikoga

Dajte se urazumite!!!

Post Postao/la Cavalino Rampante »

Izgleda da sam danas osuđen čitat nebuloze. Dragi moj Kiby, ako ti završetak utrke na petom mjestu, nakon što si startao iz boksa nije dokaz talenta, onda stvarno moraš mjenjat sport koji misliš komentirat. U silverstonu nemaš niti jednog pravog mjesta za pretjecanje, a Massa se odvezao do petog (5.) mjesta. Pa dajte molim vas. Formula 1 nije neka igrica u kojoj prestignete koga god i kad god, kao što već cjeli f1 svijet bruji: "JEDNO JE DOSTIĆI BOLID ISPRED TEBE, A DRUGO JE PRESTIĆI GA!!!"
Avatar
Cavalino Rampante
Postovi: 10
Pridružen/a: 05 pro 2006, 22:19
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Cavalino Rampante »

*silberpfeil je napisao/la:što se kubice i masse tiče dovoljno je reći da je hamilton u francuskoj odmah čim je došo do kubice prošao naprijed a mislim da mclaren nije jak ko ferrari!!!!
Drago mi je da je neko to spomenuo. Ako išta znate o utrkivanju onda ste mogli skužit da je Hamilton prešao Kubicu (fenomenalnog vozača) na hladnim
gumama i pun ko tanker, nakon čega mu se odvajao za par desetinki po krugu, zato dajte već jednom razmislite prije nego što postate sve i svašta.
Hamilton je sjajan vozač, i iako navijam za Ferrari, jako mi se sviđa i kao vozač i kao osoba, ali takav potez se ne može izvesti bez "malo boljeg" bolida!
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Re: Dajte se urazumite!!!

Post Postao/la kiby »

Cavalino Rampante je napisao/la:Izgleda da sam danas osuđen čitat nebuloze. Dragi moj Kiby, ako ti završetak utrke na petom mjestu, nakon što si startao iz boksa nije dokaz talenta, onda stvarno moraš mjenjat sport koji misliš komentirat. U silverstonu nemaš niti jednog pravog mjesta za pretjecanje, a Massa se odvezao do petog (5.) mjesta. Pa dajte molim vas. Formula 1 nije neka igrica u kojoj prestignete koga god i kad god, kao što već cjeli f1 svijet bruji: "JEDNO JE DOSTIĆI BOLID ISPRED TEBE, A DRUGO JE PRESTIĆI GA!!!"
Za taj prodor do 5 mjesta mu svaka cast premda je tu najvecu ulogu imao bolid. I jos cu jednom ponovit, ako nije 1,3 sec po krugu dovoljno za prestici..... svejedno massa je pokazao da je dobar vozac, al samo dobar, jer i neki drugi vozaci da su na massinom mjestu bili vjerovatno bi napravili isti takav rezultat ako ne i bolji
respect
McM fun
Avatar
10dana
Postovi: 59
Pridružen/a: 20 lip 2007, 12:18

Post Postao/la 10dana »

ali zapravo za tu tvrdnju nema potpore u činjenicama ove godine, jer niko od ostalih iz četvorke nismo vidjeli u situacijama u kojima se massa našao u sliverstone-u i austaliji. dva puta se naša u toj situaciji, s ovakvim bolidima (pogotovo ferrari), vidjet ćemo druge u toj situaciji, ja čisto sumnjam da će itko od njih napravit više bez neke kiše i sl. iznenadnih elemenata.
Avatar
M. Schumacher
Postovi: 31
Pridružen/a: 02 svi 2007, 13:45

Post Postao/la M. Schumacher »

10dana je napisao/la:ali zapravo za tu tvrdnju nema potpore u činjenicama ove godine, jer niko od ostalih iz četvorke nismo vidjeli u situacijama u kojima se massa našao u sliverstone-u i austaliji. dva puta se naša u toj situaciji, s ovakvim bolidima (pogotovo ferrari), vidjet ćemo druge u toj situaciji, ja čisto sumnjam da će itko od njih napravit više bez neke kiše i sl. iznenadnih elemenata.
Vidjeli smo alonsa u canadi koji je startao sa 10 mjesta a uspio je doći tek do 7,a uostalom on nije prestigao kantu od super agurija kako neki na ovom forumu pričaju nego obratno!!!
Schumi KRALJ
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

M. Schumacher je napisao/la:Vidjeli smo alonsa u canadi koji je startao sa 10 mjesta a uspio je doći tek do 7,a uostalom on nije prestigao kantu od super agurija kako neki na ovom forumu pričaju nego obratno!!!
Dajte ljudi molim Vas malo realnosti. Ja se sjećam tog istog Alonsa kako kao mulac sustiže i prestiže M. Schumacher-a za puni krug!! A ne obratno na toj utrci.

Glupih li poredbi zadnje vrijeme po forumu...

P.S. Kanada je zaista bila trka za izvlačenje mnogih zaključaka. Realnih. Pih.
Po toj stazi je Massa IDIOT :lol:

EDIT: ja sam recimo za primjer htio staviti Alonsa u Francuskoj, to je mnogo opipljiviji primjer ali sam se sjetio da su McLareni imali dosta s*ebanu taktiku pa sam naravno odustao od toga (posebno zato jer je i Hamilton kasnio za vodećim pola minute)

EDIT2: Alonso, Kanada, start sa 10-og mjesta? Kad je ta urka bila? Provjeri malo one očite činjenice kad ti manje očite ne idu od ruke ;)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
mclaren 07
Postovi: 113
Pridružen/a: 07 srp 2007, 13:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: mercedes
Lokacija: zagreb

Post Postao/la mclaren 07 »

na zadnjim testiranjima u spa,dominirao je massa i to po kiši,svaka čast.
mclaren mercedes fan
nakon 9 godina čekanja...go mcm
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

jos je rano donositi neke zakljucke, a pogotovo po testovima
McM fun
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

MASSA KRENUO IZ BOXA I ZAVRŠIO PETI A KIMI PROŠLE GODINE U BAHREINU KRENUO 22. I ZAVRŠIO TREĆI, A TADAŠNJI MCLAREN NIJE SIGURNO BIO U FORMI KAO DANAŠNJI FERRARI
McLaren u <3
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Kimi prosle godine u Bahreinu 3 pretjecanja na stazi (nakon starta naravno, ali je STARTAO zajedno s drugima dok je Massa morao cekati) - koliko je Massa imao u VB?, krenuo sa zadnjeg mjesta sa taktikom za start sa posljednje pozicije (Massa je imao drugaciju taktiku, remember?),...

I sami bolidi su drugaciji i sama staza je drugacija, okolnosti su jako drugacije...

Ne branim Massu, mislim da je poredba neutemeljena.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Odgovori