Kompjuteri

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kompjuteri

Post Postao/la luka_kimi »

Ekipa, trebao bih pomoć. ;)

Dakle, kupujem novi laptop. Ne razumijem konkretno razlike između pojednih grafičkih kartica jednako kao niti razlike između procesora. Ono što me zanima, je koji mi laptop preporučate (do 5000kn), a da je kompatibilan za igrice, da ne šteka i da ima koliko toliko normalnu grafiku.

Trenutno imam Toshibu Satellite A300, koliko sam gledao po internetu, najbolji koji sam našao je TOSHIBA Satellite L500-1QW, ali ne bih htio pogriješiti, pa me zanimaju vaša mišljenja, koji bi bio najbolji i da li je ovaj koji sam našao dobar. ;)

Unaprijed hvala ;)

EDIT: Evo njegovih karakteristika...

LINK
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Zweki »

Iskreno to ti je kao da tražiš od tostera da ti napravi sok od naranče.
Laptopi prvenstveno nisu za igranje, doduše postoje modeli namjenjeni tome npr. Asus ima game modele laptopa. Ali pretpostavljam da ti je jasno da se radi o ciframa većim od 10.000kn. Preporuku ti ne mogu dati, ali te mogu savjetovati da gledaš na način da nađeš čim više muzike za malo para, no to ćeš jako teško naći.
Ako ti laptop ne igra veliku uslugu zbog njegovih dimenzija i mobilnosti koju ti on pruža onda rade uzmeš stolno računalo (kantu) i složiš je za iste novce i možeš biti siguran da će performanse biti dosta veće i naravno igrice će puno lakše vrtiti.
Ukoliko je laptop tvoj odabir onda ti mogu samo reći sretno. Radit će sve to, ali do jedne mjere, sve nakon toga... . pa, sjetit ćeš se kante. :biggrin:

P.S. Imam doma novi laptop kupljen pred nekih 2 mjeseca. Koristio sam ga prvi dan kad sam instalirao Windowse i ostale programe, a drugi put sam ga koristio... . Zapravo taj drugi put se još nije dogodio. :biggrin: Kanta all the way! ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Toon »

Mislim da ti je ovo najbolja stranica na hrvatskom o laptopima i nadam se da će ti pomoći.
Za sve što želiš znati o laptopima svih vrsta klikni ovdje
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

luka_kimi je napisao/la:Ekipa, trebao bih pomoć. ;)

Dakle, kupujem novi laptop. Ne razumijem konkretno razlike između pojednih grafičkih kartica jednako kao niti razlike između procesora. Ono što me zanima, je koji mi laptop preporučate (do 5000kn), a da je kompatibilan za igrice, da ne šteka i da ima koliko toliko normalnu grafiku.

Trenutno imam Toshibu Satellite A300, koliko sam gledao po internetu, najbolji koji sam našao je TOSHIBA Satellite L500-1QW, ali ne bih htio pogriješiti, pa me zanimaju vaša mišljenja, koji bi bio najbolji i da li je ovaj koji sam našao dobar. ;)

Unaprijed hvala ;)

EDIT: Evo njegovih karakteristika...

LINK
ta toshiba ti ima sra_e grafičku. Nećeš se ničeg naigrat. (ne kupuj s integriranom grafičkom)
link - moja preporuka da razmisliš o ovom Asusu.
slika
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kompjuteri

Post Postao/la luka_kimi »

Toon Army, hvala na stranici. :thumbup:

Zweki, hvala na veoma konstruktivnom savjetu, ali draži su mi laptopi, ipak su to prenosiva računala. :biggrin:

Ćale od Lewisa, ako možeš malo pojasniti, molim te. ;) Zašto je grafička od onoga sranje i je li ovaj Asus dobar za igranje igara tipa PES 10, COD i ostalo... I da li je dobar za skidanje filmova i ostalih tričarija s interneta?

Zahvaljujem svima. :thumbup:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ferrari-BiH »

luka_kimi je napisao/la:Toon Army, hvala na stranici. :thumbup:

Zweki, hvala na veoma konstruktivnom savjetu, ali draži su mi laptopi, ipak su to prenosiva računala. :biggrin:

Ćale od Lewisa, ako možeš malo pojasniti, molim te. ;) Zašto je grafička od onoga sranje i je li ovaj Asus dobar za igranje igara tipa PES 10, COD i ostalo... I da li je dobar za skidanje filmova i ostalih tričarija s interneta?

Zahvaljujem svima. :thumbup:
Za ovo ti je bitan internet a ne laptop :)

A za graficku, ako smijem da ja se javim...
Integrisana graficka ne dolazi u obzir ukoliko planiras igrati igrice, pogotovo ove zahtjevnije.
Integrisana graficka ti uzima onu kolicinu RAM memorije koliko iznosi sama memorija graficke (512 MB graficka uzima 512 MB RAM-a), mada u nekim slucajevima int. graficka nosi neki dio memorije sa sobom....

Uglavnom, ako zelis igre treba ti plug and play graficka, odnosno "ona skuplja", koja podrzava sto veci pixel shader, koja radi na sto vise Hz i koja ima sto vise memorije (onako laicki receno) :)
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kompjuteri

Post Postao/la luka_kimi »

Ferrari-BiH je napisao/la:
luka_kimi je napisao/la:Toon Army, hvala na stranici. :thumbup:

Zweki, hvala na veoma konstruktivnom savjetu, ali draži su mi laptopi, ipak su to prenosiva računala. :biggrin:

Ćale od Lewisa, ako možeš malo pojasniti, molim te. ;) Zašto je grafička od onoga sranje i je li ovaj Asus dobar za igranje igara tipa PES 10, COD i ostalo... I da li je dobar za skidanje filmova i ostalih tričarija s interneta?

Zahvaljujem svima. :thumbup:
Za ovo ti je bitan internet a ne laptop :)

A za graficku, ako smijem da ja se javim...
Integrisana graficka ne dolazi u obzir ukoliko planiras igrati igrice, pogotovo ove zahtjevnije.
Integrisana graficka ti uzima onu kolicinu RAM memorije koliko iznosi sama memorija graficke (512 MB graficka uzima 512 MB RAM-a), mada u nekim slucajevima int. graficka nosi neki dio memorije sa sobom....

Uglavnom, ako zelis igre treba ti plug and play graficka, odnosno "ona skuplja", koja podrzava sto veci pixel shader, koja radi na sto vise Hz i koja ima sto vise memorije (onako laicki receno) :)
Znam to, mislio sam što se tiče memorije, al nema veze sada...

Dakle, ovo znači da moram nadograđivati laptop, dakle kupovati laprop koji nema već integriranu karticu?
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

@ luka kimi - kolega Toon Army dao ti je koristan link gore. Ja sam od punuđenih vidio taj Asus koji sam ti predložio i za te pare nudi dobar omjer uloženo/dobiveno s tim da ti mora bit jasno da ne postoji gamerska grafička u laptopu za 5000kn pa čak ni za 7000kn.
Ferr-Bih ti je kazao šta ne valja kod integrirane, jednostavno nisu nikako za igre!
evo tu ti piše opširnije o Asusu - link

-ne padaj na šminku ;)

EDIT: najlakše ćeš prepoznat u konfiguracijama integriranu grafičku tako što piše u njezinom opisu: 'intel', 'mobility' ili 'djeljiva memorija/shared'.
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Schumy.d »

PES 10 možeš pokrenut bez problema i s laptopom za recimo 3000 kn. :D

Ali, mišljenja sam ko Zweki. Ako tako voliš igrice, kupi kištru. Puno veću snagu možeš dobiti sa kištrom pa čak i za manje novaca nego za laptop. Ali, ako si već navalio kupiti laptop, onda minimalno neka grafička bude 512MB (bilo bi poželjno 1 GB, ali teško s obzirom na cijenu), moći ćeš igrati većinu igara, ali ove malo "jače" kao recimo COD koji ima 11GB bi ti trebalo pokretati, ali ćeš morati smanjiti ili rezoluciju ili grafiku na medium. :D
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Zweki »

luka_kimi je napisao/la:Zweki, hvala na veoma konstruktivnom savjetu, ali draži su mi laptopi, ipak su to prenosiva računala. :biggrin:
I meni moja kanta sa giant kick ass mothafucka lcd-om. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Kompjuteri

Post Postao/la luka_kimi »

Budući da mi svi kažu da mi je bolje da si kupim stolno računalo, malo sam pretraživao i pronašao OVAJ.

Jel valja taj? I da li imate neki bolji za preporučiti?
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Meni se bas nesto i ne svidja, izgleda usminkan a cijenu mu dodatno dize ovaj Windows i Kaspersky
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

luka_kimi je napisao/la:Budući da mi svi kažu da mi je bolje da si kupim stolno računalo, malo sam pretraživao i pronašao OVAJ.

Jel valja taj? I da li imate neki bolji za preporučiti?
za igre možeš solidnu kantu kupit za 5000kn, ovaj koji si našo je ok ali ima i boljih.
evo npr ovaj link -dobar komp za igre u odnosu na ovog gore (cijena mu je malo veća).
ima bolji procesor, bržu radnu memoriju, duplo više HDD 1TB i to 7200rpm (ako baš želiš igre rasturat onda probaj mada će to bit malo skuplje da u konfigruaciju ubaciš 2x500GB umjesto 1TB, jer đabe ti brz procesor kad je HDD najsporiji dio kompa i procesor ga mora čekat a kad imaš 2 HDD onda na jedan staviš win na drugi igre i žeži). Ni ovako nije loše 8)
jedino neznam s grafičkom od ove dvije koja je bolja, trebalo bi ih usporedit ili pogledat neki test.
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Zweki »

Od WD ima 1TB za nekih 680kn. Mislim da je Green Caviar (bivši Green Power), eko spike i štednja struje, makar nije baš najjasnije na koliko se zapravo vrti (negdje sam čitao da navodno brzina i oscilira ovisno po potrebi), međutim cijenom je pristupačan i ne vjerujem da su mu performanse baš tako loše. Kod mene ima plus i vjerojatno idući HDD će biti taj. (ovo ti je čisto naputak da razmisliš o sastavljanju vlastite konfiguracije, to bi ti možda bilo najbolje, barem se meni to pokazalo najboljom opcijom.)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Kompjuteri

Post Postao/la King iCool »

luka_kimi je napisao/la:Budući da mi svi kažu da mi je bolje da si kupim stolno računalo, malo sam pretraživao i pronašao OVAJ.

Jel valja taj? I da li imate neki bolji za preporučiti?
Kupi si po djelovima to ti je najbolje. Ako se hoćeš igrat za 5 somova si dobru pilu možeš složit.Evo ovako na pamet bez da rondam po netu ja bi si za te pare uzel: i5-650 procesor, gigabyte H57 matična, 2x2GB Ram, ati 5770 grafu i neki disk od 500GB ili više ako bi ostalo $.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

ma najbitnije si gledaj da su rami DDR3 1333MHz jer procesor nikad neće igre iscprit do kraja (max nekih 30%), tako da ti je đabe i da kupiš quad core kad sve igre iskorištavaju samo 2 jezgre. Brzina rama i grafička jsu najbitniji !
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, ja imam quada...sad mi žal kaj nisam uzel jefitiniji duo, pa sam mogel uzeti bolju grafičku...quad troši više struje, ali se manje zagrijava.
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Lord of the Ring »

Dragi luka...prvo i osnovno moras konkretnije odrediti sto zelis od laptopa tj desktopa i onda ces moci tek sastavljati neke konstrukcije...npr ona toshiba koju si naveo nije uopce toliko los stroj (barem u gabaritima laptopa, cak je i graficka ok, mogao bi se na njoj pokrenut npr Left4Dead na skoro max, isto tako COD 2, Half Life 2 i tako , novije stvari bi vec trebale rezove u postavkama ali bi se mogle igrati, vazno je i jel ima 64bitnu ili 128bitnu sabirnicu jer postoje obadvije verzije te grafe...HD video bi radio bez beda) za usporedbu ta graficka ti je 4x slabija od trenutno najace mobilne grafe GTX480m...
Sad se opet vracamo na ono sto ti zapravo zelis i da li ces pristati na kompromis (slicno ko sa curama :biggrin:) Hrpa je tu jos elemenata u igri ali bitno je da si odredis sto zelis od stroja, naravno i financije su faktor....ja ti necu reci laptop nemoj/uzmi desktop jer neznam koje su ti potrebe...rekao si da volis mobilnost laptopa...e sad da li ces to stvarno koristit i nositi kod frenda/na plac/u krevet/ laptop to znas samo ti...ako mozda imas nesto konkretno mozes mi i poslat PP
A ja imam 2 laptopa koji iskreno pokazuju znakove starenja jer njih naravno nemmozes nadogradjivati (RAM i hard mozes ajde) ali to me toliko ne dira, za ono sto mi stvarno treba rade a i naigrao sam se na njima, HL2, STALKER, Oblivion, COD MW, Red Alert, CIv, Fallout3, Diablo...kad je kupljen ovaj jaci imao je tada respektabilnu x1600 graficku -danas naravno kifla tako da sad ipak vise nemoze ove novije stvarcice ali to plejam na Xboxu ili PS3 koje imam tako da sam svugdje pokriven.
Expectation management je najbitniji (prvi) element kupnje. Nisam mozda pomogao ali trebas sam vidjeti sto ti stvarno treba i ponavnjam projekcija ocekivanja...znam likove koji imaju 295GTX i onda tule da ovo ono, to nije to, treba to bit bolje itd...uglavnom potrebe, zelje i realnost su kljucne tocke a sve ostalo je trgovina u kojoj ce ti prodati bilo sta sto je naravno "najbolje za tebe" (ps ne kupuj u HGspotu).
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Schumy.d »

Šta velite na ovo?? :biggrin:
slika

Kupovao bih si neke zvučnike za na laptop da mogu slušati malo muziku jer se na ove ugrađene čuje slabo, kvaliteta nije neka.
A opet, ovi zvučnici nisu neka marka, cijena prejeftina. Da li se isplati uzimati to ili ne?
Možda ima netko takve? ili ne :lol:
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Schumy.d je napisao/la:Šta velite na ovo?? :biggrin:
[ http://img227.imageshack.us/img227/3999/11270412.jpg ]

Kupovao bih si neke zvučnike za na laptop da mogu slušati malo muziku jer se na ove ugrađene čuje slabo, kvaliteta nije neka.
A opet, ovi zvučnici nisu neka marka, cijena prejeftina. Da li se isplati uzimati to ili ne?
Možda ima netko takve? ili ne :lol:
Radim u jednoj firmi koja prodaje informaticku opremu, i ovo su solidni zvucnici. Sto bi se reklo koliko para, toliko muzike (ovdje donekle i bukvalno :biggrin: ). Moj savjet je ako vec kupujes onda dodaj jos nesto malo love i kupi nesto malo jace (gledaj snagu, odnosto ono W).

I ako hoces neki malo bolji kvalitet uzmi Genius ili MS, mada je to sve isti Kinez sastavljao :biggrin:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Kompjuteri

Post Postao/la A.Senna »

Imam problem,vec par dana nemogu nista uploadati na net s mog laptopa,ni video na you tube ni fotografije na nijedan sajt za upload fotografija,samo dobijem obavijest da se je pojavila neka greska,radim sa vistom,molim pomoc ako ko zna sto bi moglo biti problem.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Schumy.d »

A.Senna je napisao/la:Imam problem,vec par dana nemogu nista uploadati na net s mog laptopa,ni video na you tube ni fotografije na nijedan sajt za upload fotografija,samo dobijem obavijest da se je pojavila neka greska,radim sa vistom,molim pomoc ako ko zna sto bi moglo biti problem.
A daj print screen te greške ili barem šta ti piše jer može bit mali lilijun grešaka. ;)
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Kompjuteri

Post Postao/la A.Senna »

Rijesio sam problem u medjuvremenu,hvala ti.Odjednom mi je sinulo sto bi moglo biti i evo radi :idea:
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Kompjuteri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Iso miki koji EPIC FAIL za novi Call of Duty, pa navodno su samo konvertirali XBox verziju Black Opsa u verziju za PC i to je to, bez ikakve optimizacije ili podešavanja:S. Većina ima problema sa lag-om, a glasine govore o patchu od 1gb:S.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Kompjuteri

Post Postao/la F1NAC »

call of duty 4: modern warfare i call of duty 2 - to su jedini codovi koji si odlicni ovo drugo sve fail zivi 5 previse detalja 6- treba se jebat sa steamom i glupost ziva a ovo sranje nit ne zelim skidat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori