P&O - Kolovoz 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

formula 1 je napisao/la:pozdrav Mladenu i svim forumasima na ovom forumu. Mladene molim vas da komentirate ponasanje Mclarena na danasnjim kvalifikacijama.Jednostavno nemogu vjerovati da su ono mogli uciniti sto su danas ucinili, a to je da su drzali hamiltona u boksu iza alonsa toliko dugo da covjek nije imao priliku da odvozi jos jedan brzi krug. gotovo sam posve siguran da su namjerno ostali toliko dugo u boksu samo kako bi se hamilton vratio ispred kimija na stazu i tako ga barem malo omeo u njegovom brzom krugu. To je cak rekao i Neven Novak u izravnom prijenosu. Molim vas za vas komentar o tome.
Vidi prethodne odgovore.
Mislim da Hamilton nije zasmetao Räikkönenu. Vjerujem da u McLarenu sigurno nisu namjerno pustili Hamiltona tik ispred Kimija, jer nisu imali puno razloga da se boje da bi Kimi mogao nadmašiti njihova vremena. Hamilton je izašao kad je mogao, nakon što je morao čekati da Alonso izađe iz boksa. A Alonso je izašao vrlo, vrlo kasno, nekoliko sekundi nakon što mu je podignut lollypop, i kad je vidio da Hamilton čeka iza njega.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

*silberpfeil je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
ogi je napisao/la:Mladene, Vaš komentar kvalifikacija tj. onoga što su napravili Hamiltonu. Dali je McLaren počeo favorizirati Alonsa? Ja mislim da su namjerno zaustavljali Alonsa kako Hamilton nebi mogao ući u novi kval. krug. Ako je to tako onda je to teška sramota. Inaće F1 uvijek nastojim pratiti hladne glave ali ovo me definitivno iznerviralo.
Vidi prethodni odgovor.
Alonsu je podignut lollypop, ali on je jednostavno čekao još nekoliko sekundi. Vozači imaju u kokpitu isti sat s preostalim vremenom koji i mi vidimo na TV ekranima. Dakle, on je jednostavno namjerno pričekao i onda izašao van kad je znao da on ima dovoljno vremena, a da Hamilton više ne može stići u svoj brzi krug.
Po reakciji Rona Dennisa na kraju, i činjenici da Alonso nije s njim htio pričati (premda mu je ovaj pokušao prići, vidi se da to nije nekakva ekipna taktika McLarena. To je Alonso.
Osobno, tu vidim goleme probleme unutar McLarena. Ne bih se kladio u velike novce da će Alonso ostati u McLarenu u 2008., ukoliko se situacija drastično ne izmijeni.
¸

kolike se po vama sanse da alonso ode iz mclarena nagodinu i koja bi to eventualno momcad bila? kada bi otisao dali bi alonso morao platiti kavu odstetu mclarenu ili momcad u koju ide jer je vezan ugovorom za mclaren jos dvije sezone?
Pročitajte moju kolumnu na ovom websiteu.
Odštetu sigurno ne bi platio Alonso nego njegova nova ekipa.
Inače, svaki ugovor u Formuli 1 ima razne sigurnosne klauzule koje omogućavaju da se, sporazumno i uz odgovarajuću odštetu, ugovor prekine.
Avatar
Buba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 379
Pridružen/a: 04 svi 2007, 14:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren i Mercedes

Post Postao/la Buba »

Mladene jedno pitanjce?
Sta Alonso zeli od Mclarena,dali su mu i vise nego konkurentan auto,svi od bossova do sponzora mu pokusavaju maksimalno ugoditi.Jedino sto Mclaren zahtijeva je fer borba izmedju njihova 2 vozaca.Sta je to sto njega cini tak nezadovoljnim u Mclarenu.Ako imate kakve informacije?
"Jebes pijanstvo ako te sutra nije sramota"
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

Mladene, ja mislim da se ovo dogodilo:
Znaci Alonso je dosao u boks i oni su ga namjerno drzali malo dulje jer su htijeli da ne stigne napraviti taj zadnji brzi krug. Jer je lewis u tom trenutku bio prvi i imao pole u rukama. Zato su alonsa onoliko drzali misleci da nece imati dovoljno vremena ( na kraju su ipak ostale te 2 ili 3 sekunde) za flying lap. Tako bi poredak ostao isti tj. Lewis bio ostao prvi, a Alonso drugi. I zato Alonso nije htio pricati sa ronom jer je skuzio da su ga htijeli s.ebati, tako da ne stigne napraviti taj krug i da ne osvoji PP.
Sad neznam dal ste skuzili uopce sta sam napisao, al valjda jeste pa prokomentirajte malo ovu moju teoriju!!
McM fun
formula 1
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 kol 2007, 15:30

Post Postao/la formula 1 »

mladene molim vas za komentar onoga sto se dogodilo Massi u Q2. Negdje sam procitao, mislim na autosport.com, ali zaista nisam siguran, da mu je nestalo goriva u bolidu. Sto mislite jeli to moguce? Vidi se jasno da mu se bolid ugasio za vrijeme voznje. Ako je to istina, stvarno neznam kako se to moglo desiti Ferrariju u ovako vaznom trenutku kada je svaki bod vazan. Mislim da Ferrari jako puno gubi zbog svoje nepouzdanosti, kao sto se to desilo Kimiju prosli put.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Buba je napisao/la:Mladene jedno pitanjce?
Sta Alonso zeli od Mclarena,dali su mu i vise nego konkurentan auto,svi od bossova do sponzora mu pokusavaju maksimalno ugoditi.Jedino sto Mclaren zahtijeva je fer borba izmedju njihova 2 vozaca.Sta je to sto njega cini tak nezadovoljnim u Mclarenu.Ako imate kakve informacije?
Alonso je prije početka sezone vjerojatno očekivao manje problema sa svojim timskim kolegom u McLarenu. Kao i neki drugi veliki vozači u F1 povijesti, i on se teško miri s činjenicom da je, u istom autu, netko ponekad jednako brz kao on, ili brži.
Tome treba dodati i činjenicu da se kod Alonsa gotovo radi o ˝objektivnim˝ poteškoćama, budući da je promijenio i ekipu (što uključujuće drugačije navike i inženjere) i, najvažnije, gume. U njegovom sistemu, pretpostavljam, radi se o nepravdi, jer on je imao noge vezane u prvih nekoliko utrka, dok je Hamiltonu, očito, sve leglo na pravo mjesto.
On je, pretpostavljam, očekivao od McLarena da mu na neki način više pomogne u rješavanju tih problema. Fantastična forma Hamiltona i velika naklonost nižih slojeva britanske ekipe mladom britanskom vozaču vjerojatno su kod Alonsa stvorili osjećaj da problemi nisu samo objektivne, nego i subjektivne prirode.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

kiby je napisao/la:Mladene, ja mislim da se ovo dogodilo:
Znaci Alonso je dosao u boks i oni su ga namjerno drzali malo dulje jer su htijeli da ne stigne napraviti taj zadnji brzi krug. Jer je lewis u tom trenutku bio prvi i imao pole u rukama. Zato su alonsa onoliko drzali misleci da nece imati dovoljno vremena ( na kraju su ipak ostale te 2 ili 3 sekunde) za flying lap. Tako bi poredak ostao isti tj. Lewis bio ostao prvi, a Alonso drugi. I zato Alonso nije htio pricati sa ronom jer je skuzio da su ga htijeli s.ebati, tako da ne stigne napraviti taj krug i da ne osvoji PP.
Sad neznam dal ste skuzili uopce sta sam napisao, al valjda jeste pa prokomentirajte malo ovu moju teoriju!!
Nisam baš skužio, ali komentari su u prethodnim odgovorima.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

formula 1 je napisao/la:mladene molim vas za komentar onoga sto se dogodilo Massi u Q2. Negdje sam procitao, mislim na autosport.com, ali zaista nisam siguran, da mu je nestalo goriva u bolidu. Sto mislite jeli to moguce? Vidi se jasno da mu se bolid ugasio za vrijeme voznje. Ako je to istina, stvarno neznam kako se to moglo desiti Ferrariju u ovako vaznom trenutku kada je svaki bod vazan. Mislim da Ferrari jako puno gubi zbog svoje nepouzdanosti, kao sto se to desilo Kimiju prosli put.
Ja sam pročitao istu nevjerojatnu stvar kao i vi, ali ne da mu je nestalo benzina, nego da su mu rekli da nema dovoljno benzina za out krug, brzi krug i onda in krug. Meni se učinilo da je on stao u pit-laneu nakon što je nešto prčkao po volanu; možda je čak i sam ugasio motor, da bi ga onda odgurali natrag do Ferrarijeve garaže.
Ali, trenutno još ne znam točno. Vjerojatno će se kasnije čutu s nekim iz Ferrarija, pa ćemo saznati točno.
Avatar
F1_viewer
Postovi: 135
Pridružen/a: 03 svi 2007, 08:46

Post Postao/la F1_viewer »

Pozdrav Mladene!

Svoje viđenje situacije sam već negdje iznjeo na formu, a mogu vam ga ponovit da ne tražite po frumu:

Ovo je svakako bio nimalo 'fair' potez Fernanda prema Lewisu.

Kao prvo ostao je nešto duže u boksu nego što je trebao!
Možda je to bio odgovor na taktiku mclarena, kad su ga prilikom prvog brzog kruga držali u boksu nešto više od minute, skoro minut i pol! Što je jako neubičajeno! Vjerojatno je čak tu izgubio jedan krug, što se sutra na utrci može pokazati ključnim!

Sad ne znam kakvo je stanje sa 'super-soft' gumama, koliko ih se smije stvarno nagaziti u krugu za zagrijavanje, ali činjenicaa je da je Lewis izišao ravno ispred Kimmija, koji ga prolazi u 1 zavoju u svom brzom krugu. Također Kimmi svoj brzi krug završava oko 10 sekundi prije kraja, i moram priznat očekivao sam Lewisa odmah iza njega kako ulazi u svoj brzi krug, no od Lewisa ni traga!

Fernanda jest kriv što nije odmah izišao, samim tim izravno utjecao što Lewis nije odvozio svoj brzi krug! Ali isto tako malo mi se čini ogromnim da Lewis svoj krug zagrijavanja vozi oko 10 sekundi sporije od Kimmija, po meni greška iz boksova Mclarena, što mu nisu javili da na vrijem 'nagazi'!

Mišljenja sam da je ovo koliko i krivica Fernanda, isto tako i krivica bossova Mclarena, jer pobogu riječ je o 10 sekundi, to je previše za F1 u jednom krugu!

Surta u utrci će doći do izražaja (po mome mišljenju), taj jedan krug što je Alonso izgubio u boksu, čekajući da ga puste iz boksa Mclarena!

Po mome mišljenju ljudi koji određuju taktiku Mclarena su najviše zakazali!
I u slučaju Fernandovog čekanja u boksovima (izgubio krug), i u slučaju Lewisovog ne ulask u brzi krug (10 sekundi je previše)!


Sad se na www.grandprix.com pojavila sljedeća informacija:

"Alonso in trouble?

Fernando Alonso took pole position for the Hungarian Grand Prix in Budapest but there was controversy as the Spaniard stayed in the McLaren pit for longer than was absolutely necessary and by doing so, denied Lewis Hamilton the chance of a final qualifying run.

"You can ask the team," Alonso said. "They do the calculations. They find the gaps. I just drive the car."

There will no doubt the an investigation into the whole business and it is possible that Alonso could face an impeding charge, not unlike the one that Michael Schumacher was given at Monaco last year. This could mean that Fernando will have to start from the back of the grid. The FIA Stewards may also decide to take away Alonso's best lap time which would drop him to eighth on the grid."

Pa bih vas zamolio vaš odgovor, koliko u ovome ima zaista istine, šta vam kažu vaši izvori?

Unapreijed hvala!
SAMO JE JEDNO U MOM ŽIVOTU VRIJEDNO
DA PUSTIM SUZU S OKA, JER TEBE VOLIM JA
ŽIVOT MI DALA, BAŠ KAO DA JE ZNALA
DA NIKAD NEĆE NESTAT SA MOJIH USANA - HRVATSKA
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

kiby je napisao/la:Mladene, ja mislim da se ovo dogodilo:
Znaci Alonso je dosao u boks i oni su ga namjerno drzali malo dulje jer su htijeli da ne stigne napraviti taj zadnji brzi krug. Jer je lewis u tom trenutku bio prvi i imao pole u rukama. Zato su alonsa onoliko drzali misleci da nece imati dovoljno vremena ( na kraju su ipak ostale te 2 ili 3 sekunde) za flying lap. Tako bi poredak ostao isti tj. Lewis bio ostao prvi, a Alonso drugi. I zato Alonso nije htio pricati sa ronom jer je skuzio da su ga htijeli s.ebati, tako da ne stigne napraviti taj krug i da ne osvoji PP.
Sad neznam dal ste skuzili uopce sta sam napisao, al valjda jeste pa prokomentirajte malo ovu moju teoriju!!
Covece, digli su mu lolypop, on znachi mozhe da radi shta hoce, a on je josh 5 sekudni chekao, de je tu logika, nju jedino moze fanaticnost prema alonsu da stvori.
MOram da priznam da ovaj Alonsov potez iako nije sportski svideo mi se, jer chovek, je sada dokazao da je vise od odlicnog vozaca.
USput, da pitam na kojoj je strani lista prvih 5 vozaca???
formula 1
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 kol 2007, 15:30

Post Postao/la formula 1 »

Nedja nikako se nemogu sloziti stobom o tome kako je alonso velik vozac zbog toga sto je ostao u boksu vise vremena nego sto je trebao, pogotovo zato sto je ispao nekorektan prema svom momcadskom kolegi te mu onemogucio da stigne u brzi krug na vrijeme. Ako se dokaze da je Alonso namjerno zadrzavao hamiltona, onda treba biti kaznjen startom sa zadnjeg mjesta, jer je to zaista nesportski potez, a tako se ne ponasaju veliki vozaci.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Molio bih kolege da se za komentare na Mladenovu izjavu i incident Alonso-Hamilton presele OVDJE sukladno PRAVILIMA Hvala.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
stipest
Postovi: 22
Pridružen/a: 15 svi 2007, 22:01

Post Postao/la stipest »

Poštovani g.Jergović!

12 sec. točno je Alonso ostao duže od kada su mu digli lilipop( izmjereno na snimci).Mislilm da je previse,a i ako prođe sve bez kazne ne mislim da će mu dobro doći ovaj potez u budućnosti.Još više će ljudi svoje simpatije okrenuti prema Hamiltonu.Po onome one je tek došao u f1,a svjetski prvak mora radit ovakva sr... da bi se dokpao pola.Ne služi mu na čast.
Mene zanima što mislite o ovome i o blokiranju Kovalainenna od Haifilda u Q2?Bili prvi red sutra mogao ili trebao biti Hamilton-Raikonen?
Hvala
B-Link
Postovi: 16
Pridružen/a: 22 lip 2007, 00:58

Post Postao/la B-Link »

Po meni je ovo u redu od Alonsa, jer jednom je jedan veliki mislilac (Del Trotter) rekao: "He who dares, wins".
A i sada sam saznao da je to interna kazna McLarena Hamiltonu http://www.autosport.com/news/report.php/id/61368

Moje pitnanje je, zašto sada FIA želi kazniti Alonsa, ako je to nijhov momčadski dogovor i zašto uopć se miješaju u interne stvari teamova? Da li je u povijesti bilo sličnih situacija i koje su posljedice bile?
Hvala na odgovoru!
Michael_Schumacher
Početnik
Početnik
Postovi: 183
Pridružen/a: 04 ožu 2006, 19:56
Navijam za: Nikoga
Lokacija: okolica Zagreba

Post Postao/la Michael_Schumacher »

da je to bio momčadski dogovor bi li ron dennis onako bacio slušalice i ljutito krenuo prema inžinjeru? mislim da ne...

ali, moderator je rekao da se ova rasprava preseli u temu koja je tome predviđena...
slika
slika
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

stipest je napisao/la:Poštovani g.Jergović!

12 sec. točno je Alonso ostao duže od kada su mu digli lilipop( izmjereno na snimci).Mislilm da je previse,a i ako prođe sve bez kazne ne mislim da će mu dobro doći ovaj potez u budućnosti.Još više će ljudi svoje simpatije okrenuti prema Hamiltonu.Po onome one je tek došao u f1,a svjetski prvak mora radit ovakva sr... da bi se dokpao pola.Ne služi mu na čast.
Mene zanima što mislite o ovome i o blokiranju Kovalainenna od Haifilda u Q2?Bili prvi red sutra mogao ili trebao biti Hamilton-Raikonen?
Hvala
Heidfelda? Hmm. Ja sam mislio da je bio Webber. Možda sam negdje nešto krivo vidio.
Ali, pričekajmo da suci odgule svoje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

B-Link je napisao/la:Po meni je ovo u redu od Alonsa, jer jednom je jedan veliki mislilac (Del Trotter) rekao: "He who dares, wins".
A i sada sam saznao da je to interna kazna McLarena Hamiltonu http://www.autosport.com/news/report.php/id/61368

Moje pitnanje je, zašto sada FIA želi kazniti Alonsa, ako je to nijhov momčadski dogovor i zašto uopć se miješaju u interne stvari teamova? Da li je u povijesti bilo sličnih situacija i koje su posljedice bile?
Hvala na odgovoru!
To o internoj kazni Hamiltonu je, po meni, bullshit. Ima i malo manje napadnih načina da se kazni vozač, ako je napravio nešto što je bilo različito od onog što se ekipa dogovorila.
Ovako samo Alonso, njegova mama, 30 milijuna Španjolaca i navijači iz Hrvatske vjeruju da to nije bio namjerni potez blokiranja Hamiltona da možda uzme pole position.
Ali, pretpostavljam da suci neće kazniti Alonsa. Jer da, na kraju to jest interna stvar McLarena. Bar je tako uvijek bilo u F1 povijesti. Sad na brzinu ne mogu se sjetiti niti jednog slučaja poput ovog. Možda me netko ispravi...
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladene što mislite kako će momčadi uklopiti super-soft gume u svoje taktike? Mislim ako se zaista troše tako brzo kako je blažičko rekao da li možemo očekivati stintove od 5 krugova?
ViKi
Postovi: 19
Pridružen/a: 04 kol 2007, 21:13

Re: p

Post Postao/la ViKi »

Mladen Jergović je napisao/la:[



Mislim da te izjave nisu toliko važne. Ono što je važno je da Massa jednostavno nije vrhunski vozač. On je dobar vozač u vrhunskom autu.
Jučer sam pričao s dva čovjeka iz Ferrarija. Jedan je Todtova desna ruka, drugi je inženjer. Massa i Räikkönen? Zemlja i nebo.
gosp.Jergoviću,pa jel bi bilo nezgodno za vas da nam kazete malo vise o čemu ste pričali sa ljudima iz Ferarija.?'Zar je toliko dobar kimi,,?'

Odavna vas čitan i stvarno toliko mi pomognete da malo vise razumin f1 ..
Dugo godina pratim f1..a posebno sada kimija,koji me eto opet malo razočarao ove sezone,no vjerujen da ce jedom biti prvak.
Hvala unaprijed na odgovoru,,veliki pozdrav Mladene.
stipest
Postovi: 22
Pridružen/a: 15 svi 2007, 22:01

Post Postao/la stipest »

Mladen Jergović je napisao/la:
stipest je napisao/la:Poštovani g.Jergović!

12 sec. točno je Alonso ostao duže od kada su mu digli lilipop( izmjereno na snimci).Mislilm da je previse,a i ako prođe sve bez kazne ne mislim da će mu dobro doći ovaj potez u budućnosti.Još više će ljudi svoje simpatije okrenuti prema Hamiltonu.Po onome one je tek došao u f1,a svjetski prvak mora radit ovakva sr... da bi se dokpao pola.Ne služi mu na čast.
Mene zanima što mislite o ovome i o blokiranju Kovalainenna od Haifilda u Q2?Bili prvi red sutra mogao ili trebao biti Hamilton-Raikonen?
Hvala
Heidfelda? Hmm. Ja sam mislio da je bio Webber. Možda sam negdje nešto krivo vidio.
Ali, pričekajmo da suci odgule svoje.
Da bio je Webber.Izvinjavam se
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Michael_Schumacher je napisao/la:da je to bio momčadski dogovor bi li ron dennis onako bacio slušalice i ljutito krenuo prema inžinjeru? mislim da ne...

ali, moderator je rekao da se ova rasprava preseli u temu koja je tome predviđena...
Sad sam konačno (budući da nisam imao mogućnost ranije pregledati snimku) pogledao što se točno dogodilo.
Zbog nekog razloga Alonso je stajao nakon dizanja lollipopa još 10 sekundi u boksu. Onda je izašao iz boksa točno ispred Raikkönena. Zašto bi ga njegov inženjer tjerao da čeka u boksu 10 ekstra sekundi i pustio van s vrlo kritičnim preostalim vremenom do kraja kvalifikacija ispred Raikkonena? Jasno je da će, ako izađe ispred Räikkönena koji upravo počinje leteći krug, Alonso uskoro morati makar malo usporiti da ga propusti, i tako riskirati da zakasni na svoj leteći krug. Puno bi logičnije bilo da je Alonso izašao van 10 sekundi ranije i požurio ostati naprijed ispred Räikkönena (10 sekundi je otprilike 550 metara, dovoljno da mu nikad ne zasmeta), i biti siguran da će stići na svoj leteći krug. I na taj način na vrijeme bi izašao i Hamilton.
Ovako, Alonso je jedva stigao na taj leteći krug, jer su mu ostale samo 2 ili 3 sekunde.
Možda je to bila taktika, ali čini mi se čudnom i riskantnom za nekog tko ne brani pole position već ga juri i, dakle, mora biti sto posto siguran da će stići uhvatiti leteći krug. Jedino je mogao biti sto posto siguran da je odmah izašao iz boksa.
Pitao sam FOM-ove ljude i oni vele da nije bilo nikakvog prometa na stazi 10 sekundi ispred Raikkönena. Dakle, nije promet bio razlog što je Alonso čekao tih 10 sekundi.
I onda, ponavljam, čak i da je točno da je ranije Hamilton zeznuo McLarenovu taktiku i nije propustio Alonsa naprijed, pa je ovaj izgubio taj jedan krug ili što već, zašto treba na taj način kažnjavati Hamiltona tako da mu se uskrati da obrani P1? Meni se to čini full bez veze. Ponavljam, ima i manje napadnih i javnih načina da se kazni vozača za nekakvo ranije kršenje dogovora, pogotovo ako znaš da će te za ovo (opet) satrti britanski mediji.

I dalje, zašto je Dennis bacakao slušalice na kraju kvalifikacija, a ne onda kad je Hamilton zeznuo dogovor (i Alonsa?)?

I još, što je to Dennis htio reći Alonsu nakon vaganja, a ovaj je okrenuo glavu i požurio van iz FIA-ine garaže?

I još, zašto su u McLarenu toliko posrani zbog cijele stvari, ako imaju 1-2 na stazi na kojoj je vrlo teško pretjecati, i na pole positionu vozača kojeg su, navodno, kažnjavanjem Hamiltona htjeli zaštititi?

I još, lollipop čovjek ima i vozača i inženjera u slušalicama, i zato smo ga ranije u kvalifikacijama vidjeli kako odbrojava Alonsu 5-4-3-2-1, za slučaj da Alonso ne čuje inženjera. Zašto je onda sada on digao lollipop, ako je inženjer govorio Alonsu da čeka?

Ne znam, meni je cijela stvar vrlo čudna. Ja osobno i dalje mislim da je Alonso blokirao Hamiltona. Ponavljam, vozači imaju u kokpitu sat koji odbrojava vrijeme do kraja, i točno znaju koliko vremena ostaje do kraja, i točno znaju koliko vremena više nije dovoljno za onog iza, ako ga zadrže. Oni nemaju car positioning system, i to je ono što im javlja inženjer.

Usput, htio bih se ispričati za malu zbrku kojoj sam i ja pridonio odmah nakon kvalifikacija. Meni se originalno činilo da je ono bio Alonso ispred (pa iza) Räikkönena, ali onda me je smotao jedan od vas (Partybreaker?)tvrdeći da je to bio Hamilton. A nisam imao mogućnost još jednom pogledati snimku.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:Mladene što mislite kako će momčadi uklopiti super-soft gume u svoje taktike? Mislim ako se zaista troše tako brzo kako je blažičko rekao da li možemo očekivati stintove od 5 krugova?
Ovo je jako dobro pitanje, i moglo bi biti vrlo važan faktor sutra u utrci. Pretpostavljam da je svaka ekipa odradila domaću zadaću i saznala vitalne podatke o trošenju guma još jučer, ali uvjeti na stazi se (pogotovo u Hungaroringu koji, kako vikend odmiče i ako nema kiše, postaje prograsivno sve manje ˝zelena˝ staza) vrlo brzo mijenjaju.
Budući da su obje mješavine obavezne u utrci, možda ćemo vidjeti neke čudne i neočekivane promjene strategije ˝u hodu˝.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: p

Post Postao/la Mladen Jergović »

ViKi je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:[



Mislim da te izjave nisu toliko važne. Ono što je važno je da Massa jednostavno nije vrhunski vozač. On je dobar vozač u vrhunskom autu.
Jučer sam pričao s dva čovjeka iz Ferrarija. Jedan je Todtova desna ruka, drugi je inženjer. Massa i Räikkönen? Zemlja i nebo.
gosp.Jergoviću,pa jel bi bilo nezgodno za vas da nam kazete malo vise o čemu ste pričali sa ljudima iz Ferarija.?'Zar je toliko dobar kimi,,?'

Odavna vas čitan i stvarno toliko mi pomognete da malo vise razumin f1 ..
Dugo godina pratim f1..a posebno sada kimija,koji me eto opet malo razočarao ove sezone,no vjerujen da ce jedom biti prvak.
Hvala unaprijed na odgovoru,,veliki pozdrav Mladene.
Bazično, ljudi su mi rekli da je Räikkönen daleko najbrži vozač s kojim su do sada u Ferrariju imali posla (da, brži i od Schumachera), ali da je totalni instinktivac, ne baš neki radnik i da mu, bazično, treba auto s pouzdanošću tenka. Također, rekli su mi da je nevjerojatno stidljiv čovjek, i da se u toj osobini krije sav taj njegov gard navodne nepristupačnosti i hladnoće. Chris Dyer (koji je, po meni, najbolji vozački inženjer danas u Formuli 1, i čovjek koji je sjajno radio sa Schumacherom) kaže da je Kimi vozač koji fantastičnom kontrolom auta uvijek radije vozi oko problema, umjesto da ga rješava, i to njega (Dyera) totalno izluđuje. Ali, i on kaže da je Räikkönen fenomenalno brz.
O istom trošku saznao sam i da Massa nema neku fantastičnu reputaciju unutar Ferrarija, i da manje-više svi znaju da će on biti onoliko dobar koliko je dobar auto, ali ne i bolji. Navodno je izgubio brdo (internih) poena u posljednjih 10 krugova u Nürburgringu.
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Re: p

Post Postao/la kiby »

Mladen Jergović je napisao/la:
ViKi je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:[



Mislim da te izjave nisu toliko važne. Ono što je važno je da Massa jednostavno nije vrhunski vozač. On je dobar vozač u vrhunskom autu.
Jučer sam pričao s dva čovjeka iz Ferrarija. Jedan je Todtova desna ruka, drugi je inženjer. Massa i Räikkönen? Zemlja i nebo.
gosp.Jergoviću,pa jel bi bilo nezgodno za vas da nam kazete malo vise o čemu ste pričali sa ljudima iz Ferarija.?'Zar je toliko dobar kimi,,?'

Odavna vas čitan i stvarno toliko mi pomognete da malo vise razumin f1 ..
Dugo godina pratim f1..a posebno sada kimija,koji me eto opet malo razočarao ove sezone,no vjerujen da ce jedom biti prvak.
Hvala unaprijed na odgovoru,,veliki pozdrav Mladene.
Bazično, ljudi su mi rekli da je Räikkönen daleko najbrži vozač s kojim su do sada u Ferrariju imali posla (da, brži i od Schumachera), ali da je totalni instinktivac, ne baš neki radnik i da mu, bazično, treba auto s pouzdanošću tenka. Također, rekli su mi da je nevjerojatno stidljiv čovjek, i da se u toj osobini krije sav taj njegov gard navodne nepristupačnosti i hladnoće. Chris Dyer (koji je, po meni, najbolji vozački inženjer danas u Formuli 1, i čovjek koji je sjajno radio sa Schumacherom) kaže da je Kimi vozač koji fantastičnom kontrolom auta uvijek radije vozi oko problema, umjesto da ga rješava, i to njega (Dyera) totalno izluđuje. Ali, i on kaže da je Räikkönen fenomenalno brz.
O istom trošku saznao sam i da Massa nema neku fantastičnu reputaciju unutar Ferrarija, i da manje-više svi znaju da će on biti onoliko dobar koliko je dobar auto, ali ne i bolji. Navodno je izgubio brdo (internih) poena u posljednjih 10 krugova u Nürburgringu.
Ovo me stvarno fasciniralo. Nisam znao da u ferrariju imaju takvu reputaciju prema kimiju.
A sad pitanje:
Ja mislim da ste vi bili rekli vec jednom da ste pricali sa kimijem. Mozete li ukratko napisati o cemu ste pricali i kakav ste dojam stekli o njemu, po meni najdobrocudnijim momkom u formuli 1
Hvala unaprijed :D
McM fun
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

Zašto se spominje Fabrizio Borra (physiotherapist) u ovome McLaren incidentu, a ne Fernandov inženjer za utrke Mark Slade?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Zaključano