P&O - Rujan 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Dr. DJ je napisao/la:Poštovani gospodine Jergović!

Imam nekoliko pitanja za Vas...

1. Po vašem mišljenju jeli dobro ovo širenje kalendara za slijedeću sezonu i mislite li dali će se ono nastaviti i nakon slijedeće sezone.

2. Bili ste na mnogo utrka i osjetili ste atmosferu uživo. Po vašem mišljenju na kojoj stazi je atmosfera najbolja.

3. Koje je vaše mišljenje o Hermanu Tilkeu. Jeste li ikada razgovarali snjim.

4. Imate li informacije o povratku Rossa Brawna u F1. Dali će to biti već slijedeće sezone i u koju momčad.

Unaprijed hvala.
Aaargh! Na sva ova pitanja odgovorio sam po nekoliko puta, na neka i vrlo nedavno. Stvarno bi bilo zgodno - i bez da mislite kako sam grozan i neuljudan - kad biste makar malo pronjuškali po prethodnim stranicama. Našli biste ne samo odgovore na ova pitanja, nego i na tisuću (doslovno) drugih. I nemojte se ljutiti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

registracija je napisao/la:Pozdrav Mladene.

Sljedeci clanak je interviju sa Montoyom. Mozete ga malo prokomentarisati, mislim da je dobrim dijelom u pravu.
Montoya feels sorry for Alonso
Friday 21st September 2007
Play Jenson's SEIKO Challenge

Take part and you could win a superb SEIKO watch. ENTER NOW!

Juan Pablo Montoya has given his sympathy to Fernando Alonso for having Ron Dennis' "baby" Lewis Hamilton as a team-mate.

Former F1 driver Montoya knows how the dynamics at McLaren work having driven for the team in his final two years in F1.

The Colombian, though, was dropped midway through his second season after he signed a contract to run in the NASCAR series from 2007, leaving McLaren on somewhat unhappy terms.

The team later signed an all-new line-up for this season, choosing double World Champion Alonso and rookie driver Hamilton.

However, it hasn't been a great match.

Although the two driver are equal out on track, that, according to Montoya, is where the equality stops.

"Fernando is a nice guy, but he was the No. 1 at Renault and he was used to winning and getting everything," Montoya told The Associated Press.

"Then he went to McLaren, and when Connie and I heard that Lewis was going to be his team-mate, we said 'Oh my God.' We immediately felt sorry for Fernando because Lewis is Ron's baby.

"Ron paid his whole career, so Ron wants him to win and not Fernando. He would rather see Lewis win, who is like his own child to Ron. Fernando is nothing to him."

Asked if was a mistake of Alonso to sign with McLaren, Montoya said: "He thought he was going to come in and be No. 1, and he's just not.

"They try to make them be equal, but Lewis is genuinely a really fast driver. And apart from being really fast, he's Ron's favorite. It's just the truth, and it makes it bad for Fernando."

As for his thoughts on Dennis, Montoya isn't exactly a fan of his former team boss. "Ron, outside the work environment, is a great guy. But he's two different guys.

"The guy who I signed with and played golf with, he just didn't exist in the office. He was just a different person, you wouldn't even recognise him.

"He wants to control everything, and I think Fernando is (angry) about that because he is not used to someone controlling everything and did not like that Ron was like that. I think Ron is used to drivers who don't say anything back.

"They are very quiet and very nice and do what everyone says, and I came along and he didn't like that. Now I guess Fernando is the same way."
Da, vidio sam taj tekst. Trebate znati da su Alonso i Montoya (zbog jezika, a i inače) bili u Formuli 1 jako, jako bliski, i sigurno je da Montoya vrlo dobro zna što govori. Plus, naravno, čovjek ima iskustvo s McLarenom i Dennisom iz prve ruke. Jedino s čime se ne slažem baš skroz je da je Dennis privatno toliko prekrasan. Mislim da je privatno malo dosadan i suh.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

gradski je napisao/la:Mladene, sta mislite o ideji da mozda sad kad su u McM uvidjeli koji potencijal ima LH, lako mogu dopustit da Alonso ode recimo u renault?Mada mi se cini da bi za McM mozda bilo bolje da recimo ode u BMW i da oni plate nekih 50tak milijuna za raskidanje ugovora(smanjili bi financijski deficit za slijedecu sezonu, a i dalje bi imali potencijalnog svjetskog prvaka kao vozaca No1). Mislim da bi na taj nacin svi bili zadovoljni(osim naravno jednog od vozaca BMWa :roll: ). Poznavajuci Renault, oni obicno nedaju tolike sume (a jos treba nesto i Alnsu platit), a jedina druga ekipa koja ima toliko novaca je TOYOTA, samo sto mislim da se Alonso to nebi svidjalo.
I drugo, koga uopce vidite pored LH u McM, pod uvjetom da Alonso ode? Ipak mislim da RD nebi uzeo nekog vozaca kalibra Wurza ili Pedra de la Rose!

Unaprijed hvala i imate moju punu podrsku, jer konacno nakon 20 i kusur godina pracenja F1, imam veliku cast i privilegiju pitati i pročitati komentare i odgovore nekoga koji je stvarno upucen u svijet F1
Prošlog ljeta bila je vrlo aktuelna mogućnost da Alonso ode u BMW, u zamjenu za Kubicu. To bi odgovaralo i Mercedesu (zbog poljskog i istiočnoevropskog tržišta). Onda je to utihnulo.
Sada bi, mislim, da varijanta bila odlična za sve, ali je vjerojatno prekasno. Pretpostavljam da za Alonsa igraju jedino Mclaren, Renault ili Ferrari. Renault će teško platiti toliku otkupninu (a svota koju spominjete nije daleko od realne), pa onda ostaje jedino Ferrari, ili ostajanje u McLarenu.
Sigurno je da McLaren u Hamiltonu ima potencijalnog svjetskog prvaka. Ali, Dennis sigurno neće posjesti Wurza ili de la Rosu u drugi auto. Možad će za 2008. morati prihvatiti neko kratkoročno rješenje, možda čak i Fisichellu ili Ralfa. Da sam ja na njegovom mjestu okrenuo bih nebo i zemlju da dobijem Adriana Sutila.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ogi je napisao/la:G. Jergoviću zamolio bi vas za komentar.
Alonso ide u Ferrari tj ferrari otkupljuje njegov ugovor za veliku sumu novca koju će McLarenu trebati da plati kaznu, Massa u Toyotu umjesto Ralfa. Koliko je ovo vjerojatno s obzirom na to da je Todt izjavio da Alonso neće u Ferrari dok je on tamo? I kad bi se to dogodilo kako bi upće funkcionirao Kimi i Alonso u istoj ekipi?
Ovo smo već imali, a pogledajte, ak vam se da, i moju kolumnu od jučer na ovom siteu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

marko je napisao/la:Gosp. Jergović koliko mislite da je moguće da Fernando prijeđe u ferrari sljedeće godine?Po nekim glasinama Massa bi trebao postati prvi vozač u Toyoti.Po meni, čovjek poput Fernando koji tako glasno govori da želi biti vozač 1 u timu, mislim da ne bi bio presretan da ima kimija za timskog kolegu.Po meni je to nemoguća misija, premda u F1 ništa nije nemoguće!
Vidi odgovor na prethodno pitanje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Sanel je napisao/la:Evo jedno jednostavno pitanje. Znamo da Ferrari uvijek ima vozača broj 1 i broj 2. I mada smo zaključili da je mala vjerojatnost da Alonso zamijeni Massu, ako se to ipak dogodi, kako će u Ferrariju riješiti pitanje prvog i drugog vozača ili će i oni ipak dati jednake šanse obojici? Podrazumijeva se da mislim na Alonsa i Kimija zajedno u Ferrariju.

Hvala unaprijed na odgovoru
Ferrari je imao striktne brojeve 1 i 2 za vrijeme Michaela Schumachera, ne prije i, očito, ne poslije. Räikkönen je traži ništa posebno, ali sam siguran da ne bi pristao biti definirani broj 2 Alonsu. Jasno, niti Alonso neće pristati biti broj 2 Räikkönenu. Ferrari bi, da dođe Alonso, morao obojici dati identične uvjete.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav
Kao prvo sjajna kolumna o alonsovom mogucem prelasku u ferrari

Mene zanima ako si sad zamislimo da Alonso ode u ferrari i u buducim sezonama vozi sa Kimiem kako bi to otprilike izgledalo prvenstveno u njihovom odnosu?Kakav bi im bio odnos u utrkama,kome bi tu dali prednost ako obadvojica voze za ferrari?
Ja sam uvijek govorio da je Alonso najbolji i najkompletniji F1 vozač danas, a Räikkönen najbrži. Mislim da bi Alonso osvajao naslove prvaka, a Räikkönen bi često bio brži i osvajao puno pobjeda.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

One and only je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Prekjučer smo Peter Windsor i ja izmjenjivali neke mailove, i ja sam mu napisao da je, za mene, Räikkönenova vožnja u Belgiji, a posebno prolazak kroz Eau Rouge, bila najbolja vožnja bilo koga u Formuli 1 ove sezone. Peter se složio. Pretpostavljam da to odgovara na vaše pitanje.
Po meni, Alonso je bio vrlo blizu, s tim što je bilo očito da McLaren na drugim dijelovima staze (osobito na relaciji Rivage-Pouhon) drži stazu nešto slabije. Hamilton je ovaj puta imao još nešto malo nemirniji auto i nije se na njega mogao osloniti niti kao Alonso, a kamoli kao Räikkönen.

(I usput: Peter mi je, kao reakciju na moju tvrdnju o Räikkönenu u Belgiji, poslao svoj tekst koji će idući mjesec izaći u jednom britanskom F1 mjesečniku, upravo o tome kako je i zašto Räikkönen imao problema ove godine, i na koji ih je način riješio. Peter, po meni, najbolje razumije tehniku F1 vožnje od svih novinara na svijetu danas, i tekst je uistinu čudesan. Mislim da ću ga iskoristiti na neki način, ali nismo se još dogovorili na koji.)
Odlično poznajete Formulu 1, odlično poznajete engleski...da ga prevedete i objavite negdje za nas obične smrtnike? :)
Kao što velim, mislim da ću iskoristiti neke dijelove u nekom kontekstu, ali neću prevesti cijeli tekst, budući da tek treba izići u dotičnom F1 mjesečniku.
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

1)
Da li vjerujete da je ovo istina što Pedro tvrdi? Mislim naravno da inžinjeri pričaju, ali da bi baš davali korisne detalje najvećim konkurentima to ne vjerujem.
I: From the way Mr Coughlan told you this, did you understand that he was entitled to this information, or that it was something that he had obtained improperly?

Pedro DE LA ROSA: No, it was his friend. Possibly, they went to dinner together and had relations that I did not know about. I expected, as it always happened, that if they talked about engineering - Mike's passion - they would talk about their cars. In this business, I always expected Mike to tell him as well thing about our car. You give and you receive; that is how it works between drivers.


2)
Mladene da li sam vas krivo razumio čitajući vaše postove ili vi tvrdite da ovaj protok informacija nije ništa specijalno za kaznu jer timovi ionako konstantno špijuniraju jedni druge. Ne želim vas daviti sa mojim stavom samo bih želio da točno kažete da li je ovo vaš.
3)
Gledao sam skoro svaku utrku ove sezone ali imam slabo pomćenje pa me zanima da li znate možda koliko je puta netko iz MCL pretekao nekoga iz FER ili obrnuto. Pretpostavljam jako malo puta i to zbog toga zato što su na mnogo staza ili FER ili MCL jako dominantni pa nisu "blizu" jedni drugima-još jedan razlog za "dosadnu" sezonu iako je ona statistički gledano jaaako neizvjesna.

4)
Mladene da li mislite da se FIA vodila logikom "maznuli ste/imali ste pristup nećemu maznutom i niste to prijavili" i to je prekršaj, čak ako nemamo dokaza da ste to koristili, sama krađa je prekršaj"
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:Mika Hakkinen u najboljem izdanju! Mladene, čovjek stvarno izgleda ko napušen! Sve mu je smiješno.



Pitanje za vas: Tko je ovaj čovjek koji postavlja pitanja? Po glasu čujem da nije Peter.
Ne, to je čovjek kojeg sam u to vrijeme ja zaposlio. Nije uopće bio novinar (nego marketinški menadžer), ali nije obavljao loš posao. 2002. sam konačno dobio od Ecclestonea odobrenje da Peter može obavljati taj posao, i od tada on to radi.
A tko je taj čovjek? Po glasu mi se čini kao onaj komentator sa engleske televizije.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
ZL
Postovi: 6
Pridružen/a: 11 lip 2007, 18:41

Post Postao/la ZL »

Mladen Jergović je napisao/la:
Prošlog ljeta bila je vrlo aktuelna mogućnost da Alonso ode u BMW, u zamjenu za Kubicu. To bi odgovaralo i Mercedesu (zbog poljskog i istiočnoevropskog tržišta). Onda je to utihnulo.
Sada bi, mislim, da varijanta bila odlična za sve, ali je vjerojatno prekasno. Pretpostavljam da za Alonsa igraju jedino Mclaren, Renault ili Ferrari. Renault će teško platiti toliku otkupninu (a svota koju spominjete nije daleko od realne), pa onda ostaje jedino Ferrari, ili ostajanje u McLarenu.
Sigurno je da McLaren u Hamiltonu ima potencijalnog svjetskog prvaka. Ali, Dennis sigurno neće posjesti Wurza ili de la Rosu u drugi auto. Možad će za 2008. morati prihvatiti neko kratkoročno rješenje, možda čak i Fisichellu ili Ralfa. Da sam ja na njegovom mjestu okrenuo bih nebo i zemlju da dobijem Adriana Sutila.
Nadam se da se smijem nadovezati;

naime ipak je za svađu potrebno dvoje - ako Dennis ne razgovara sa Alonsom onda će biti da je i sam Alonso tvrd i nepopustljiv. Uostalom što je tu je. Moje mišljenje je da Ferrariju ne trebaju još i takve nepoznanice kao što su "kako bi to bilo kad bi Raikkonen i Alonso zajedno vozili u istom timu?" A kako bi moglo biti - pa vjerojatno je svima jasno kako bi moglo biti.
Da li bi mogli prokomentirati parfraziranu Vašu ideju: "tko god razmišljao o budućnosti Ferrarija neka okrene nebo i zemlju da dobije Adriana Sutila". Što mislite o kombinaciji Sutil-Raikkonen?
I što mislite o tome da će Alosno, Dennis, Hamilton i sponzori sada razmisliti što su i kako radilii i smisliti kako dalje jer i od goreg ima još gore, a raspad sistema je najgori, nije li?
Inače šteta, velika šteta - odličan tim taj ovogodišnji Mclaren-Mercedes....

Puno pozdrava i hvala na odgovoru
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

Pozdrav gospodinu Jergoviću!

"Adios, Alonso", napisao je visokotiražni njemački tabloid Bild na temelju informacija s posljednje utrke Formule 1 u Belgiji. Nijemci citiraju izjavu šefa momčadi Rona Dennisa s VN Belgije:

"Želim s čistim odnosima zaključiti najtežu sezonu u 40-godišnjoj karijeri u autosportu. To znači da u momčadi od sljedeće sezone nikad više neće biti kontroverznih odnosa. Za McLaren će sljedeće godine voziti samo vozači koji to žele i koje mi želimo." - rekao je Dennis očito ciljajući na dvostrukoga svjetskog prvaka Alonsa.

Ovako, moje pitanje je koliko je po vasem misljenju ova izjava (ukoliko je to Ron doista mogao izjaviti posto je iz tabloida) znakovita u smislu da ce Alonso (sumnjam da ce Ron prodati svog "sina") napustiti MCM???

Druga stvar, mislite li da bi Renaultu kod otkupa Fernandovog ugovora mogao pomoći i njihov veliki sponzor ING kojemu novac ocito nije problem, a Fernando bi zasigurno bio ogromna reklama za njih... Mislim da su na vecini ovogodisnjih utrka imali velike reklame... (ispravite me ako grijesim)
Te sto se tice Alonsovog posjeta Red Bullu... Kako RB od Renaulta kupuje motore, je li moguce da su posluzili Renaultu kao "kamuflaza" te taj nacin mozda Alonso i Renault zele sakriti od ostatka svoje dogovore...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Dulcineja
Postovi: 3
Pridružen/a: 14 svi 2007, 17:13

Post Postao/la Dulcineja »

Postovanje gosp. Jergovicu!

Posto se naveliko na forumu prica o mogucem prelasku Alonsa u Ferrari, mada po meni to ne izgleda bas toliko sigurna stvar, ponajprije sto je to skupa investicija za Ferrari i u neku ruku nelogicna, a drugo, Renault nema potvrdjene vozace, da li u tom slucaju Chris Dyer ostaje Kimijev trkaci inzenjer, s obzirom da je bi u tom timu bila dva izuzetna vozaca, a jedan od njih mozda cak i trostruki svjetski prvak?

Hvala!
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Mladene, koje će startne brojeve McM imati slijedece godine? Dvoznamenkaste (22 i 23)??
Vjerojatno ce PRODRIVE imati zadnja dva broja!

Mozete li nam reci zašto nema broja 13 na F1 autima?
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Mladen Jergović je napisao/la:
Dr. DJ je napisao/la:Poštovani gospodine Jergović!

Imam nekoliko pitanja za Vas...

1. Po vašem mišljenju jeli dobro ovo širenje kalendara za slijedeću sezonu i mislite li dali će se ono nastaviti i nakon slijedeće sezone.

2. Bili ste na mnogo utrka i osjetili ste atmosferu uživo. Po vašem mišljenju na kojoj stazi je atmosfera najbolja.

3. Koje je vaše mišljenje o Hermanu Tilkeu. Jeste li ikada razgovarali snjim.

4. Imate li informacije o povratku Rossa Brawna u F1. Dali će to biti već slijedeće sezone i u koju momčad.

Unaprijed hvala.
Aaargh! Na sva ova pitanja odgovorio sam po nekoliko puta, na neka i vrlo nedavno. Stvarno bi bilo zgodno - i bez da mislite kako sam grozan i neuljudan - kad biste makar malo pronjuškali po prethodnim stranicama. Našli biste ne samo odgovore na ova pitanja, nego i na tisuću (doslovno) drugih. I nemojte se ljutiti.
Ja se izvinjavam...U zadnje vrijeme nisam baš pozorno pratio.... Još jednom se isprićavam.
U buduće ću bolje paziti=)
1982 UCV 1919
booky_boy
Postovi: 20
Pridružen/a: 20 kol 2006, 20:39
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Konjic BIH

Post Postao/la booky_boy »

Mladen Jergović je napisao/la: A, to. To nije bio Piquet Racing (iako je postojala ideja da se tako zove, ali onda je bilo Minardi Piquet F3000), nego pokušaj Minardija da ima ekipu u Formuli 3000 1992., a Piquet je bio glavni (tj. većinski) financijer. Stepney je bio nešto kao menadžer ekipe, ali to je brzo propalo, i onda ga je na kraju 1993. John Barnard pozvao u Ferrari.
Opet pogrešno. Mora da nešto nije kako treba u toj vašoj bogatoj arhivi.
Stepney stayed on until Lotus went into decline at the end of 1988 and then moved to Benetton to work with Peter Collins - who had been team manager at Lotus with him. He would remain at Benetton until the end of 1991 when Nelson Piquet suggested that he might like to run a new team in Formula 3000 called Piquet Racing. The driver was to be a young Monagasque friend of Piquet's Olivier Beretta. The team was not a success and at the end of the year Stepney was asked by John Barnard - with whom he had worked at Benetton - if he would like to go to Ferrari to try to organize the racing team in Italy. He remained team coordinator until 2001, playing an important role in ensuring that Ferrari's reliability was first rate, and is widely seen to be one of the cornerstones to Michael Schumacher's success in recent years.
http://www.grandprix.com/gpe/cref-stenig.html

Čitam vašu kolumnu pa vas moram pitati koliko vi vjerujete da će Fernado završit u Ferrariju?? Mislim da ste mogli zaključit da čovjek ovoliko plače radi Hamiltona kako bi tek da dođe Kimiju pod noge. Isto tako mislim da pretjerujete o set up-u i Alonsovoj "tehničkoj potkovanosti". On je samo veći radnik od Raikkonena, ali gledajući ovu sezoni može se reći da su obojica nasjela na bolid u isto vrijeme (možda Alonso malo prije) dakle ja tu ne vidim ništa spektakularno što je Alonso uradio, a Kimi nije.
Naravno za nas bi bilo najbolje da završe u istom timu.
Šta mislite o ovome?

Bio bih vam zahvalan kad me ne bi banovali ili nedaj bože obrisali post.
Hvala.
FUEL
FIRE
DESIRE
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

gradski je napisao/la:Mladene, koje će startne brojeve McM imati slijedece godine? Dvoznamenkaste (22 i 23)??
Vjerojatno ce PRODRIVE imati zadnja dva broja!

Mozete li nam reci zašto nema broja 13 na F1 autima?
Pa 1 i 2 ako Hamilton ili Alonso uzmu naslov.

A i ja bi to pitao vezano uz broj 13, vjerovatno praznovjerje?!
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Nigel Mansell
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 lip 2007, 07:47
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nigel Mansell »

Po vašem (brutalnom) mišljenju koji će biti rasplet ove sezone i gdije će alonso zavšit poslije ove godine?!

ja osobno smatram da će alonso ostat u mclarenu i da će dić prvenstvo ali da slijedeću godinu će otići iz momčadi zbog nezadovoljstva!

Koliko su realne priče oko njegova prelaska u ferrari?
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Pozdrav Mladene.

1.Mislite li da bi u Ferrariju bila moguća slična situacija sa vozačima kao u McLarenu kad bi Alonso otišao u Scuderiu? Meni se čini kako on i Kimi imaju neko međusobno poštovanje, no možda mi se samo čini.

2. Molio bi vas da ocijenite Kimijevu sezonu do sada. Je li ispunio vaša očekivanja.? Ovo se tiče onog maila od Widsora, ja mislim da se Kimi ove sezone dosta promijenio i sazrio kao vozač i mislim da je to tema Peterovog članka, no možda se varam.

3.Luca Fillipi?

4. Što će biti sa Paffetom, meni je toga dečka žao, kada će on dobiti priliku, možda Prodrive?
adelaide
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 svi 2007, 12:00
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Osijek
Kontakt:

1999. i 2007.

Post Postao/la adelaide »

Pozdrav gospodinu Mladenu i svima na forumu!

Evo, dva (2) mala pitanja!


1. Što je pravi uzrok MSchumacherove nesreće u 1. krugu VN Velike Britanije 1999? Jeste li možda ikada pričali sa Michaelom o tome i je li Vam rekao razlog. Nadam se da nije CONFIDENTIAL kao Sennina smrt. Gledajući to sam primjetio da su prednji točkovi kočili, a z stražnje nisam siguran. No nije mi jasno zašto MSchumacher nije niti pokušao skrenuti pa da promjeni smjer putanje? Imam osjećaj kao da mu volan nije radio. Ima li to kakvog smisla (teorija o volanu) jer sam primjetio da je Michael u VN Australije 1999. te također u VN Francuske (tokom vodstva) morao mijenjati volan kada je došao u pit-stop. Ima li to ikakve veze i jeste li pričali sa Michaelom o tome?

2. Hoće li Peter-ov fantastični tekst izaći u slijedećem F1 Racingu?
Ako neće MOLIM VAS da nam ga prevedezte u cijelosti nakon što već izađe u Brit. mjesećniku.

Hvala!

Pozdrav!
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

U intervjuu sa Adrianom Sutilom sam čitao da neke momčadi pregovaraju s njim o mogućem angažmanu u 2008. Jeste li možda načuli o kojim momčadima se radi?
Unaprijed hvala.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
kompa
Postovi: 10
Pridružen/a: 12 srp 2007, 19:41

Post Postao/la kompa »

Pozdrav, g. Jergoviću

Koliki je maksimalan downforce koji se javlja u f1 u utrci, na kojoj stazi i pri kolikoj brzini bolida?
Avatar
edo
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 969
Pridružen/a: 13 kol 2007, 18:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: FELIPE MASSA
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la edo »

samo jedna konstatacija,ne vidim razlog da ferrari mjenja massu,koji
radi odličan posao,a te špekulacije za alonsa i ferrari su obične gluposti,jer
ferrari je zadovoljan učinkom vozača,koji bi se sada vjerovatno borili do
zadnje trke za titulu da nije bilo toliko nepouzdanog ferrarijevog bolida
i grešaka;

1.massa(Australija)
2.kimi(Španija)
3.massa(V.Britanija)
4.massa(Mađarska)
5.massa(Monza)

i sad malo razmislite gdje bi bio massa da nije imao probleme sa mjenjačem u Australiji,u V.Britaniji startao je 3 ili 4 i ugasi se auto,pa
je stratao zadnji,pa zatim ofiraža sa gorivom u Mađarskoj,gdje je massa
morao startati zadnji a Mađarska je staza gdje je nemoguće preticati,
pa onda Monza i opet tehnički problem na massinom bolidu,i onda što
massa mora napuštati ferrari???

Poštovani g.JERGOVIĆU šta vi mislite o gore napisanom???
puba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 378
Pridružen/a: 10 lip 2007, 01:05

Post Postao/la puba »

Joj, završio u bodovima u Aus; Brit; Kimi dva odusajanja na utci i cca 15 bodova pa si ti misli! Kak znaš da nije Massa pogriješio u Eng? Kao što je Kimi pogriješio i Monacu?
Avatar
Arcadian
Postovi: 27
Pridružen/a: 19 ruj 2007, 16:10
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Arcadian »

Mladen Jergović je napisao/la:
Arcadian je napisao/la:Kao prvo, veliki pozdrav i komplimenti za neverovatno strpljenje i trud koji ulazete na ovom forumu. Slazem se upotpunosti sa vama da je Kimi gotovo sigurno izgubio svoje sanse za osvajanje titule u ovoj sezoni. Ono oko cega se mozda necemo sloziti je da ni Hamilton nema mnogo sanse protiv Alonsa (iz mene ne progovara Fernandov fan).

No to i nema mnogo veze (mada, da li je tako?) sa mojim pitanjem. Koliko je novca(interesa) ulozeno u ovogodisnji projekat Alonso-McLaren, a koliko u Hamilton-McLaren? Kako mislite da ce taj neko ili nesto sa ulaganjem respektabilnih svota, gledati mirno kako mu investicija propada? Mislim da ce doci do, mozda `trulog` kompromisa do kraja sezone i da ce ipak ti interesi prevagnuti, te da ce Alonso ipak ostati u timu, hteo to ili ne. Fernando na kraju i nema puno opcija, zar ne? Pauza od godinu dana je tek visoko rizican potez.

pozdrav
Zanimljivo pitanje. McLaren je, prema mojim procjenama do sada uložio u karijeru Lewisa Hamiltona (uključujući i ovu sezonu) oko 6-7 milijuna dolara, a Fernando Alonso dobiva godišnje 22 milijuna dolara.
Investicija u Alonsa za 2007. nikako nije loša investicija, jer je eksponiranost McLarena, što zbog uspjeha na stazi, što zbog svega što se dešavalo van nje, bila golema. Dakle, glavni sponzori, koji su najvećim dijelom pridonijeli ALonsovom honoraru, sigurno su zadovoljni 2007. Oni sigurno neće biti presretni ako Alonso ode iz McLarena, bez obzira na to što je sada i Hamilton postao veliki medijski magnet, što je postao glavni svjetski Vodafoneov sportski ambasador (ili što već) itd. Sam odlazak Alonsa u bilo koju drugu ekipu bi značio automatski transfer sve te medijske pažnje negdje drugdje, što ni za Mclaren ni za njihove sponzore nije dobro. Za McLaren bi, zato, bolja opcija bila da Alonso pauzira, ali sigurno je da on sam neće to jako rado prihvatiti. Zato je, ukoliko Renault ili Ferrari ne plate veliku otkupninu McLarenu, vjerojatnije da će Alonso ostati gdje je i iduće godine.
Jos jedanput pozdrav.
Na tragu Vase kolumne, pretpostavimo scenario odlaska Alonsa u Ferrari. Pretpostavimo da Todt junior sa Massom ide u Toyotu, sta se desava sa seniorom? Da li je odgovor ser Brawn? Ako sam do sada na dobrom tragu, po Vasem misljenju, da li je Brawn dobra alternetiva Todtu?

McLarenu ostaje finansijski i vozacki fenomen, zlatni decko Lewis, a pored njega je po Vasem misljenju Sutil, to je ok. Medjutim, zar ne mislite da je kompletniji `paket` za McL Nico Rosberg? Mislim pre svega na marketinski aspekt i finansije. Vozacko umece ostavljamo sa strane (mada nisam uopste ubedjen u Sutilovu superiornost). Ja mislim da takav raspored snaga ipak nije nesto sto bi McL ili gos`n Ron voleli da vide sledece godine. Potpuno se slazem sa Vama da bi najradije penzionisali Alonsa, jer ako vec nije sa njima, nije bas zgodno da `ojacaju` konkurenciju, zar ne?

Veliko hvala.
Zaključano