P&O - Rujan 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
Dino@lonso
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 tra 2007, 19:17
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Dino@lonso »

Mladen Jergović je napisao/la:
Dino Mclaren je napisao/la:Mislite li da je sve ovo o Mclarenu namještaljka.
Ja imam par teorija pa Vi recite koja je Vama najvjerojatnija.
1.) Alonso i Pedro su međusobno razmjenjivali podatke,i ovo sv enije laž. Zato su se tako poanšali u Mclarenu prema njemu.
2.)Ferrarijeva staza je Monza. I Ferrari žarko želi pobijediti,iako je Mclaren bio vidno brži na testovima. Ako Ferrari pobijedi,prašina će se spustiti. Ako bi Mclaren bio ispred,onda će se one kazne ostvariti i nećemo vidjeti Mclarena 2008.
3.)Hamilton je već odavno dogovorio za odlazak u Ferrari umjesto Masse,a ovim prijetnjama i stvarima htjeli bi izbaciti glavnog konkurenta iz utrk za naslov.

Molio bih da se izjsnite koja vam se teorija čini najistinitija. Po meni je to br.2.
Uf, mislim da malo pretjerujete s tolikim davanjem važnosti pobjede u Monzi. Testovi su jedna stvar, Grand Prix utrka posve druga. Čak i ako Ferrari pobijedi u Monzi, prašina oko špijunske afere neće se sleći tek tako, budite bez brige.
Ne razumijem ono pod brojem 1. Alonso i de la Rosa su obojica vozači McLarena, obojica Španjolci i vrlo dobri prijatelji. Posve sam siguran da u tim mailovima - ako postoje - nema ničeg što je moglo ili trebalo namjerno kompromitirati McLaren. Alonso možda gunđa protiv svoje ekipe, ali on je, prije svega, profesionalac. De la Rosa je također profesionalac i nije lud da izgubi (sjajno plaćen) posao na glup način. Dakle, u tim mailovima - ako postoje - sigurno se radi o nekim usputnim opaskama, koje će se sad nastojati prikazati dokazima.
Nisam baš siguran da je Hamilton već potpisao za Ferrari. Ako je, onda Nicolas Todt gubi jako puno novaca odlaskom Masse, ili bi Ferrari morao iskašljati enormne novce da se riješi Räikkönena.
Ono pod 1.) nisam dobro definirao,ali misli osam na to da je sve ovo istina,da su alonso i Pedro stvarno razminenjivali podatke o Ferrariju,iako je to nemoguće,upravo zbog ovih razloga koji ste naveli.
slika
Prodajem F1 trke,svi zainteresirani neka se jave na MSN ili PM!
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Pozdrav Gosp. Jergović

Evo do sada sam s uživanjem čito sva pitanja i odgovore i zaista je zadovoljstvo.

Ali sad imam pitanje

Zanima me da li se ovo sa spy aferom moglo sačuvati izmedju 4 zida. Naravno ne zavujek ali barem dok se ne donese konačna presuda na sudu. Znam da je to u vrijeme interneta i modernih medija jako teško ali to su ipak stvari ja mislim o kkojima se može raspravljati iza zatvorenih vrata. Ovako sve to baca sjenu na sam sport i F1. Više nije pitanje ko će biti prvak ove sezone nego da li će isključiti mclaren ili neće.

Hvala
McLaren
Avatar
muamert
Test vozač
Test vozač
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 srp 2006, 11:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la muamert »

Pozdrav MJ

Mozete li povuci kakvu paralelu izmedju danasnjih vozaca i vozaca sa kraja 70-ih. Da li je realno reci da je recimo danasnji neki vozac najbolji vozac svih vremena u autu koje ima toliko elektronskih pomagala. Prije par dana sam nabavio simulaciju F1 ali sezona 1979, i mogu reci prosto sam odusevljen tadasnjim autima, mada vecinu kruga provodim po travi. Eha sada, tadasnja auta, bez skoro ikakve elektronike, vozac mislim da se morao dobro mentalno ''napregnuti'' da bi bio skoncentrisan citavu utrku i ne napraviti niti ni najmanju greskicu, jer koliko sam ja skontao prema gore navedenoj simulaciji, svaka i manja greska je okretanje na stazi... Pa kad se tu doda tadasnji mjenjac itd...

Znaci sta vi mislite kako bi se danasnji vozaci snasli u tim, kao sto neko na ovom forumu rece ''mrtvackim kovcezima'', a kako bi tadasnji u danasnjim.

Pozdrav
"Aerodynamics are for people who can't build engines." Enzo Ferrari

"Never hate your enemies -- it effects your judgement." The Godfather III

"Now I'm happy and I don't think much about luck. If you work hard, you can get what you want." Kimi Raikkonen
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:Gospodine Jergoviću: Pošto se u Monzi "REŽU" prednja i stražnja krila do maksimuma, da li to znači da ćemo gledati puno više preticanja i da će se moći pratiti bolid ispred?
Ne baš, jer nisu krila koja čine zrak iza auta prljavim, već sve druge aero kerefeke bo bokovima auta. Monza je i inače uvijek bila teška za pretjecanja, pa će tako biti i ove godine, bar kad su u pitanju auti podjednake kvalitete.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

alain prost je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:Mislim, postavite Sutila u taj isti Mclaren i vidjeti ćemo šta će biti. A Mladene vašu teoriju da je Alonsu trebalo dvije sezone da dokaže da je pravi vozač a Hamiltonu dvije utrke jednostavno ne mogu prihvatiti. Alonso je vozio Minardi i završavao na desetim mjestima, a Hamilton vozi super Mclaren, tako da vaša tvrdnj ne stoji. Bez ljutnje.
Slažem se: postavite Suitla. I bit će super. Pa što?
Ovo s Alonsom: niste baš shvatili. Htio sam samo reći da nekom treba više, nekom manje, ali najbolji vozači uvijek, uvijek dođu u dobre aute. I Alonso i Hamilton i Sutil sjajni su vozači i prije ili kasnije sva trojica bit će u super autima. Ono što ja ne razumijem: zbog čega nekog treba mrziti jer mu je to uspjelo prije.
Uostalom, pogledajte primjer o Porscheu i Daciji iz prethodnog odgovora.

Dobro, zbog čega, recimo, Vi ne volite Alaina Prosta koji je po svim objektivnim pokazateljima jedan od najboljih svih vremena?
Simpatije i antipatije nam služe da bi izabrali favorite za koje navijamo i one protiv kojih smo. Samo tehničko pračenje utrka, bez emocija bilo bi suhoparno.
Ja ne mislim da je navijanje jedini način izražavanja emocija u praćenju Formule 1. Ali, ja sam ja , vi ste vi.
Prosta ne volim jer sam ga upoznao, jer je bio veliki manipulator i jer se želio svima (a posebno novinarima) dopasti. Ali, on je bio velik vozač, jedan od najvećih svih vremena. Ali, ne veći od Fangija, Clarka, Senne i M Schumachera.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:Pozdrav Gosp. Jergović

Evo do sada sam s uživanjem čito sva pitanja i odgovore i zaista je zadovoljstvo.

Ali sad imam pitanje

Zanima me da li se ovo sa spy aferom moglo sačuvati izmedju 4 zida. Naravno ne zavujek ali barem dok se ne donese konačna presuda na sudu. Znam da je to u vrijeme interneta i modernih medija jako teško ali to su ipak stvari ja mislim o kkojima se može raspravljati iza zatvorenih vrata. Ovako sve to baca sjenu na sam sport i F1. Više nije pitanje ko će biti prvak ove sezone nego da li će isključiti mclaren ili neće.

Hvala
Apsolutno ste u pravu. Mislim da je i Ecclestone negdje rekao da bi bilo bolje da je ovo ostala interna stvar. Ali, također ste u pravu i kad velite da je danas vrlo teško neke stvari sačuvati privatnima, jer svi imaju prostor svim mogućim informacijama.
Ovako kako je, ne služi ničemu, osim da baci prilično loše svjetlo na Formulu 1. Da sam ja gospon Philip Morris ili gospon Vodafone, malo bi se zamislio gdje ću ulagati novac u budućnosti. OK, svaki publicitet je dobar, ali ovo je prekomplicirano i previše se prčka po nerazumljivim (za širu publiku) detaljima da bi privuklo nove ljude Formuli 1. Ecclestone to zna i zato je vrlo nervozan oko cijele ove priče.
I sad zamislite da FIA isključi McLaren i njihove vozače iz prvenstva 2007. Räikkönen ili Massa bi postali svjetski prvaci, ali valjda bi čak i najzadrtiji navijači Ferrarija (i na ovom forumu) osjećali da taj naslov i nije baš neka stvar. A čim imate jedno trulo prvenstvo, počinju se postavljati pitanja i ubuduće itd.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

muamert je napisao/la:Pozdrav MJ

Mozete li povuci kakvu paralelu izmedju danasnjih vozaca i vozaca sa kraja 70-ih. Da li je realno reci da je recimo danasnji neki vozac najbolji vozac svih vremena u autu koje ima toliko elektronskih pomagala. Prije par dana sam nabavio simulaciju F1 ali sezona 1979, i mogu reci prosto sam odusevljen tadasnjim autima, mada vecinu kruga provodim po travi. Eha sada, tadasnja auta, bez skoro ikakve elektronike, vozac mislim da se morao dobro mentalno ''napregnuti'' da bi bio skoncentrisan citavu utrku i ne napraviti niti ni najmanju greskicu, jer koliko sam ja skontao prema gore navedenoj simulaciji, svaka i manja greska je okretanje na stazi... Pa kad se tu doda tadasnji mjenjac itd...

Znaci sta vi mislite kako bi se danasnji vozaci snasli u tim, kao sto neko na ovom forumu rece ''mrtvackim kovcezima'', a kako bi tadasnji u danasnjim.

Pozdrav
Ja sam inače veliki ljubitelj Formule 1 iz sedamdesetih, i možda o tom razdoblju znam i najviše, ali moram reći uvijek isto: najbolji vozači su uvijek najbolji. Današnji najbolji vozači bili bi najbolji i 1979. , a oni iz 1979. odlično bi se snašli u ovim današnjim autima. Na koncu konca, uvijek se radi o četiri stvari: o kočenju, o davanju gasa, o upravljanju i o dinamičkom raspoređivanju težine u zavoju (koje je posljedica balnsa između prve tri).
Današnja Formula 1 nije, i tu se ne slažem s Geoffom Willisom, laka za vožnju. Ona je samo drugačija i lakša u nekim aspektima u odnosu na onu od prije 30 godina. U nekim drugim aspektima je teža.
Dobri vozači bit će dobri vozači i u tačkama.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

G.Jergovicu,posto su mnoga pitanja u zadnje vrijeme postavljena spadala u sferu "kaj bi bilo,kad bi bilo" da i ja bubnem jedno takvo...
Schumacher-Senna...uzmimo ih obojicu u top snazi
kako bi po vama zavrsio njihov unutar momcadski dvoboj(naravno,kad bi Michael pristao voziti sa Sennom),u bolidu s mjenjacem iz recimo kraja 80,a kako u bolidu iz kraja 90...po vasem misljenju koji bi vise uspio ekipu okrenut na svoju stranu
znam da je ovo SF pitanje,al o njemu sam razmisljao pa me zanima i vase misljenje...
P.S rekli ste nam prije par mjeseci da imate teoriju koju vam je i Newey potvrdio ko je razlog Sennine pogibije...samo Vas podsjecam da nismo zaboravili i da cekamo da ju podjelite s nama:-)
unaprijed hvala
starks
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 387
Pridružen/a: 10 ruj 2006, 17:12

Post Postao/la starks »

Mladen Jergović je napisao/la:
raikkonen je napisao/la:Pozdrav Gosp. Jergović

Evo do sada sam s uživanjem čito sva pitanja i odgovore i zaista je zadovoljstvo.

Ali sad imam pitanje

Zanima me da li se ovo sa spy aferom moglo sačuvati izmedju 4 zida. Naravno ne zavujek ali barem dok se ne donese konačna presuda na sudu. Znam da je to u vrijeme interneta i modernih medija jako teško ali to su ipak stvari ja mislim o kkojima se može raspravljati iza zatvorenih vrata. Ovako sve to baca sjenu na sam sport i F1. Više nije pitanje ko će biti prvak ove sezone nego da li će isključiti mclaren ili neće.

Hvala
Apsolutno ste u pravu. Mislim da je i Ecclestone negdje rekao da bi bilo bolje da je ovo ostala interna stvar. Ali, također ste u pravu i kad velite da je danas vrlo teško neke stvari sačuvati privatnima, jer svi imaju prostor svim mogućim informacijama.
Ovako kako je, ne služi ničemu, osim da baci prilično loše svjetlo na Formulu 1. Da sam ja gospon Philip Morris ili gospon Vodafone, malo bi se zamislio gdje ću ulagati novac u budućnosti. OK, svaki publicitet je dobar, ali ovo je prekomplicirano i previše se prčka po nerazumljivim (za širu publiku) detaljima da bi privuklo nove ljude Formuli 1. Ecclestone to zna i zato je vrlo nervozan oko cijele ove priče.
I sad zamislite da FIA isključi McLaren i njihove vozače iz prvenstva 2007. Räikkönen ili Massa bi postali svjetski prvaci, ali valjda bi čak i najzadrtiji navijači Ferrarija (i na ovom forumu) osjećali da taj naslov i nije baš neka stvar. A čim imate jedno trulo prvenstvo, počinju se postavljati pitanja i ubuduće itd.
Gdine Jergoviću ljubitelji F1 su već pomalo iziritirani...evo Vam razmišljanje
jednog forumasha ...malo je oštriji no već je pomalo revoltiran...
zato mu treba oprostiti malo grublje riječi...no ja ga podržavam 100%

gledaj, ferrari već dvije godine nije ništa osvojio, a obzirom na protekle godine kada su sve tvrtke u Italiji željele biti na njihovoj karoseriji, a i mnoštvo svjetskih, ovogodišnja sezona je zadnje što žele da im se desi. Pogotovo otkad je prebogati Vodafone prešao u McLaren, i otkad će im zabraniti da na bilo koji način reklamiraju Phillip Morris.
Ferrari kao manufaktura automobila, koliko god luksuzni bili si ne može uz tu skupu mašineriju koju sada imaju dopustiti još jednu propalu sezonu. Jer za njih, drugo mjesto je propala sezona.
I zanimljivo je kako baš uvijek od njih cure informacije, i kako se to uvijek nađe kao prime time vijest.
Mislim, bez obzira na sve te silne milijune u igri, i jahte kojima se navaža, i lukrativne biznise koje posjeduje, žao mi je Ron Dennisa, koji je sam, zajedno sa Mansurom Ojjehom izgradio to carstvo, a nije kao ovi govnari Briatore i Todt došao u bogatu kvočku koju je samo trebalo usmjeriti da počne nositi zlatna jaja.
I još mi više ide na k*r*c Max Mosley, jer nekako ne mogu vjerovati čovjeku koji je odrastao u okruženju ludog oca naciste, predsjednika nacističke partije Engleske, i koji je jednostavno deluzionalan u svojem bogatom uredu u Monacu, sa svim piz**rijama koje njegova organizacija proizvodi zadnjih godina, u svim vrstama motorsporta.
Ne mislim samo na F1 ,nego i na WRC, i na silno kresanje troškova koji proizvode još veće troškove, a umanjuju draž inače moguće fenomenalno uzbudljivih natjecanja.
Ali, nek im bude, ako jednom Mercedesu, BMW-u, Toyoti ne smeta laprdanje jednog ishlapljelog pokvarenog idiota, miješanje u unutarnje stvari jedne multinacionalne kompanije koja generira milijarde dolara prometa i prihoda, zašto bi mene smetalo.
Pogotovo kaj taj kretenluk i tu dosadu ne plaćam previše.
alain prost
Postovi: 13
Pridružen/a: 27 lip 2007, 20:49

Post Postao/la alain prost »

Mladen Jergović je napisao/la:
alain prost je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Slažem se: postavite Suitla. I bit će super. Pa što?
Ovo s Alonsom: niste baš shvatili. Htio sam samo reći da nekom treba više, nekom manje, ali najbolji vozači uvijek, uvijek dođu u dobre aute. I Alonso i Hamilton i Sutil sjajni su vozači i prije ili kasnije sva trojica bit će u super autima. Ono što ja ne razumijem: zbog čega nekog treba mrziti jer mu je to uspjelo prije.
Uostalom, pogledajte primjer o Porscheu i Daciji iz prethodnog odgovora.

Dobro, zbog čega, recimo, Vi ne volite Alaina Prosta koji je po svim objektivnim pokazateljima jedan od najboljih svih vremena?
Simpatije i antipatije nam služe da bi izabrali favorite za koje navijamo i one protiv kojih smo. Samo tehničko pračenje utrka, bez emocija bilo bi suhoparno.
Ja ne mislim da je navijanje jedini način izražavanja emocija u praćenju Formule 1. Ali, ja sam ja , vi ste vi.
Prosta ne volim jer sam ga upoznao, jer je bio veliki manipulator i jer se želio svima (a posebno novinarima) dopasti. Ali, on je bio velik vozač, jedan od najvećih svih vremena. Ali, ne veći od Fangija, Clarka, Senne i M Schumachera.
Mislim da Prostu ta namjera nije nimalo uspjela, ali naveli ste upravo one razloge zbog kojih ja ne volim Hamiltona.
Naravno, iako više desetlječa, formulu ipak, za razliku od Vas, pratim prek TV, te su moja saznanja o karakteru vozača ograničena na medije.
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav

Mladene koliko ste uvjereni da je ferrari favorit u Monzi?Jesu dovoljno dobri da se sasvim približe mclarenu u konstruktorskom poretku?
Tko od ferrarievih vozača ima veću šansu za pobjedom massa ili raikkonen?
Ferrari je ove godine bio bolji auto na stazama s puno ravnih dijelova i brzih zavoja, McLaren je bolji u sporim zavojima. Teoretski, dakle, Monza bi trebala biti bolja za Ferrari.
Ferrariju trebaju dvostruke pobjede, ukoliko žele uhvatiti McLaren u konstruktorskom poretku.
Kimi Räiakkönen je, po meni, bolji vozač, ali ako Massa opet sjedne na pole position i povede nakon prvog zavoja, osobito u Monzi bit će ga vrlo teško preći.
Ako je bio bolji na takvim stazama zašto se to nije vidjelo u recimo Indyu
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav

Par pitanja za Mladena
1.Koje je vaše mišljenje o Chrisu Dyeru?

2.Na kojoj su stazi najkraći boksovi?

3.Koja bi mogla biti najviša granica do koje bi massa mogao napredovati?

4.Jel postoji još neka momčad osim prodrivea koja bi mogla ući u f1 u skorašnje vrijeme?

5.Gdje vidite prodrive u poretku iduće godine ukoliko budu koristili mercedesov motor i mclarenovu šasiju.Jel će biti osrednji ili dosta jaki.

6.Ako imate te podatke možete reći na kojoj se stazi dosad u ovoj sezoni najviše preticalo i koji je vozač bio najuspješniji u preticanjima?Moj je osjećaj da je kanada u tome prednjačila zbog one silne kaotičnosti

7.Koje vam je dosad bilo najbolje preticanje ove sezone?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Mladene imam josh jedno pitanje tipa shta bi bilo kada bi bilo, ali ako vas ne mrzi odgovorite mi.

Recimo da meklaren dobije suspenziju tj zabranu takmicenja naredne sezone, shta bi se desilo sa prodrajvom, da li bi oni bili "meklaren" naredne sezone???
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladene samo kratko pitanje: ako je ovo istina da li bi to bio dovoljan razlog za diskvalifikaciju McL?

Following the FIA's confirmation that one or more of the team's drivers could be in possession of key evidence, La Gazzetta dello Sport quoted sections of an email exchange between test driver Pedro de la Rosa and his Spanish countryman, world champion Fernando Alonso.

"Do you know that I've found out how Ferrari is able to get its tires to work to perfection?" de la Rosa was quoted as writing to Alonso earlier this year.

He added: "Nigel Stepney told Mike Coughlan."

"I don't believe it," Alonso reportedly replied.
tg
Postovi: 24
Pridružen/a: 27 svi 2007, 18:39
Navijam za: Nikoga
Lokacija: crna gora

..

Post Postao/la tg »

prokomentarisite Kimijev udes... ja mislim da je bio neki kvar, posto je bolid naglo skrenuo. Sta mislite? da li je to njegova greska? Juce je imao problema sa hidraulikom, a da nas ovo. Tezak vikend za njega. nije odvozio dovoljno krugova.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

goran007 je napisao/la:G.Jergovicu,posto su mnoga pitanja u zadnje vrijeme postavljena spadala u sferu "kaj bi bilo,kad bi bilo" da i ja bubnem jedno takvo...
Schumacher-Senna...uzmimo ih obojicu u top snazi
kako bi po vama zavrsio njihov unutar momcadski dvoboj(naravno,kad bi Michael pristao voziti sa Sennom),u bolidu s mjenjacem iz recimo kraja 80,a kako u bolidu iz kraja 90...po vasem misljenju koji bi vise uspio ekipu okrenut na svoju stranu
znam da je ovo SF pitanje,al o njemu sam razmisljao pa me zanima i vase misljenje...
P.S rekli ste nam prije par mjeseci da imate teoriju koju vam je i Newey potvrdio ko je razlog Sennine pogibije...samo Vas podsjecam da nismo zaboravili i da cekamo da ju podjelite s nama:-)
unaprijed hvala
Moje je mišljenje, na osnovu vremena kad sam ih u Formuli 1 gledao zajedno, da je Senna bio veći prirodni talent, a M Schumacher bolji radnik. Mislim da bi u idealnim uvjetima, u istoj ekipi (kad bi htjeli jedan drugoga za timskog kolegu!) Senna bio nešto malo brži. Schumacher bi ga stalno hvatao, ali možda bi Senna pronalazio uvijek ono nešto više.
Jasno, ovo je čista, besmislena, špekulacija.
Što se tiče Imole 1994., nisam zaboravio. Ali, još nije vrijeme.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

starks je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
raikkonen je napisao/la:Pozdrav Gosp. Jergović

Evo do sada sam s uživanjem čito sva pitanja i odgovore i zaista je zadovoljstvo.

Ali sad imam pitanje

Zanima me da li se ovo sa spy aferom moglo sačuvati izmedju 4 zida. Naravno ne zavujek ali barem dok se ne donese konačna presuda na sudu. Znam da je to u vrijeme interneta i modernih medija jako teško ali to su ipak stvari ja mislim o kkojima se može raspravljati iza zatvorenih vrata. Ovako sve to baca sjenu na sam sport i F1. Više nije pitanje ko će biti prvak ove sezone nego da li će isključiti mclaren ili neće.

Hvala
Apsolutno ste u pravu. Mislim da je i Ecclestone negdje rekao da bi bilo bolje da je ovo ostala interna stvar. Ali, također ste u pravu i kad velite da je danas vrlo teško neke stvari sačuvati privatnima, jer svi imaju prostor svim mogućim informacijama.
Ovako kako je, ne služi ničemu, osim da baci prilično loše svjetlo na Formulu 1. Da sam ja gospon Philip Morris ili gospon Vodafone, malo bi se zamislio gdje ću ulagati novac u budućnosti. OK, svaki publicitet je dobar, ali ovo je prekomplicirano i previše se prčka po nerazumljivim (za širu publiku) detaljima da bi privuklo nove ljude Formuli 1. Ecclestone to zna i zato je vrlo nervozan oko cijele ove priče.
I sad zamislite da FIA isključi McLaren i njihove vozače iz prvenstva 2007. Räikkönen ili Massa bi postali svjetski prvaci, ali valjda bi čak i najzadrtiji navijači Ferrarija (i na ovom forumu) osjećali da taj naslov i nije baš neka stvar. A čim imate jedno trulo prvenstvo, počinju se postavljati pitanja i ubuduće itd.
Gdine Jergoviću ljubitelji F1 su već pomalo iziritirani...evo Vam razmišljanje
jednog forumasha ...malo je oštriji no već je pomalo revoltiran...
zato mu treba oprostiti malo grublje riječi...no ja ga podržavam 100%

gledaj, ferrari već dvije godine nije ništa osvojio, a obzirom na protekle godine kada su sve tvrtke u Italiji željele biti na njihovoj karoseriji, a i mnoštvo svjetskih, ovogodišnja sezona je zadnje što žele da im se desi. Pogotovo otkad je prebogati Vodafone prešao u McLaren, i otkad će im zabraniti da na bilo koji način reklamiraju Phillip Morris.
Ferrari kao manufaktura automobila, koliko god luksuzni bili si ne može uz tu skupu mašineriju koju sada imaju dopustiti još jednu propalu sezonu. Jer za njih, drugo mjesto je propala sezona.
I zanimljivo je kako baš uvijek od njih cure informacije, i kako se to uvijek nađe kao prime time vijest.
Mislim, bez obzira na sve te silne milijune u igri, i jahte kojima se navaža, i lukrativne biznise koje posjeduje, žao mi je Ron Dennisa, koji je sam, zajedno sa Mansurom Ojjehom izgradio to carstvo, a nije kao ovi govnari Briatore i Todt došao u bogatu kvočku koju je samo trebalo usmjeriti da počne nositi zlatna jaja.
I još mi više ide na **rac Max Mosley, jer nekako ne mogu vjerovati čovjeku koji je odrastao u okruženju ludog oca naciste, predsjednika nacističke partije Engleske, i koji je jednostavno deluzionalan u svojem bogatom uredu u Monacu, sa svim piz**rijama koje njegova organizacija proizvodi zadnjih godina, u svim vrstama motorsporta.
Ne mislim samo na F1 ,nego i na WRC, i na silno kresanje troškova koji proizvode još veće troškove, a umanjuju draž inače moguće fenomenalno uzbudljivih natjecanja.
Ali, nek im bude, ako jednom Mercedesu, BMW-u, Toyoti ne smeta laprdanje jednog ishlapljelog pokvarenog idiota, miješanje u unutarnje stvari jedne multinacionalne kompanije koja generira milijarde dolara prometa i prihoda, zašto bi mene smetalo.
Pogotovo kaj taj kretenluk i tu dosadu ne plaćam previše.
Da, sve je to OK, ali ja uvijek velim da je sve to Formula 1. U svakom dijelu povijesti ovog sporta, uvijek je bilo uspona i padova, uvijek je bilo ovakvih ili onakvih razdoblja. Za mene osobno, to nema veze. Ja Formulu 1 živim cijeli svoj život, preko 40 godina, i svašta se tu nadogađalo. Ali, niti u jednom trenutku nije me pustio taj virus.
Što sve, naravno, ne znači da dotični nema pravo raditi nešto drugo. Po stoti put ponavljam: nitko nikoga ne sili u Formulu 1. Taj bug ili imate ili nemate. Ako nemate, uvijek postoji neki drugi sport, da ne ponavljam sad ono što je neke uvrijedilo...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

alain prost je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
alain prost je napisao/la:
Dobro, zbog čega, recimo, Vi ne volite Alaina Prosta koji je po svim objektivnim pokazateljima jedan od najboljih svih vremena?
Simpatije i antipatije nam služe da bi izabrali favorite za koje navijamo i one protiv kojih smo. Samo tehničko pračenje utrka, bez emocija bilo bi suhoparno.
Ja ne mislim da je navijanje jedini način izražavanja emocija u praćenju Formule 1. Ali, ja sam ja , vi ste vi.
Prosta ne volim jer sam ga upoznao, jer je bio veliki manipulator i jer se želio svima (a posebno novinarima) dopasti. Ali, on je bio velik vozač, jedan od najvećih svih vremena. Ali, ne veći od Fangija, Clarka, Senne i M Schumachera.
Mislim da Prostu ta namjera nije nimalo uspjela, ali naveli ste upravo one razloge zbog kojih ja ne volim Hamiltona.
Naravno, iako više desetlječa, formulu ipak, za razliku od Vas, pratim prek TV, te su moja saznanja o karakteru vozača ograničena na medije.
Mediji nisu nikad dobro mjerilo za formiranje mišljenja o nekome, vjerujte mi. Tek kad s nekim razgovarate osobno (a jesam, recimo, s Hamiltonom, u prosincu 2006.) možete skužiti koliko je sati. Medije zaboravite. Mislim, znam da nemate baš izbora, ali bar onda nemojte biti pasionirani u mržnji prema nekome samo zato jer ste nešto pročitali u Gloriji, Hello! magazinu ili gdje već.
I dalje, molim primijetite da to što ja ne volim Prosta ne znači da ga ne cijenim kao F1 vozača.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav

Mladene koliko ste uvjereni da je ferrari favorit u Monzi?Jesu dovoljno dobri da se sasvim približe mclarenu u konstruktorskom poretku?
Tko od ferrarievih vozača ima veću šansu za pobjedom massa ili raikkonen?
Ferrari je ove godine bio bolji auto na stazama s puno ravnih dijelova i brzih zavoja, McLaren je bolji u sporim zavojima. Teoretski, dakle, Monza bi trebala biti bolja za Ferrari.
Ferrariju trebaju dvostruke pobjede, ukoliko žele uhvatiti McLaren u konstruktorskom poretku.
Kimi Räiakkönen je, po meni, bolji vozač, ali ako Massa opet sjedne na pole position i povede nakon prvog zavoja, osobito u Monzi bit će ga vrlo teško preći.
Ako je bio bolji na takvim stazama zašto se to nije vidjelo u recimo Indyu
Zato jer je očito da je u Indyju za sveukupnu kompetitivnost auta u jednom krugu, ili utrci, važniji onaj unutrašnji Mickey Mouse dio staze. Koji je tamo bio kao stvoren za McLarene.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav

Par pitanja za Mladena
1.Koje je vaše mišljenje o Chrisu Dyeru?

2.Na kojoj su stazi najkraći boksovi?

3.Koja bi mogla biti najviša granica do koje bi massa mogao napredovati?

4.Jel postoji još neka momčad osim prodrivea koja bi mogla ući u f1 u skorašnje vrijeme?

5.Gdje vidite prodrive u poretku iduće godine ukoliko budu koristili mercedesov motor i mclarenovu šasiju.Jel će biti osrednji ili dosta jaki.

6.Ako imate te podatke možete reći na kojoj se stazi dosad u ovoj sezoni najviše preticalo i koji je vozač bio najuspješniji u preticanjima?Moj je osjećaj da je kanada u tome prednjačila zbog one silne kaotičnosti

7.Koje vam je dosad bilo najbolje preticanje ove sezone?
1. Po meni, Dyer je danas najbolji inženjer utrka u Formuli 1.

2. Mislim u Monaku, ali morao bih sad ići i provjeravati, a nemam baš puno vremena.

3. Mislim da je Massa upravo tu negdje, oko svog maksimuma. Pobjeđuje čim mu auto dopusti (i kad starta s pole positiona). To je to.

4. Ima dosta kandidata, ali FIA nije ništa objavila nakon 2006., kad su otvorili to jedno mjesto.

5. Bit će osrednji, jer, kako sada stvari stoje, novac će biti ozbiljan problem.

6. Ove godine najviše pretjecanja bilo je u Nürburgringu, sveukupno 34. Kad se gledaju pretjecanja nakon prvog zavoja, opet je najbolje bilo u Nürburgringu, 31 pretjecanje. Slijede Bahrein, pa Turska, pa tek onda kanada.
Kod vozača najbolji su Sato i Fisichella s po ukupno 22 pretjecanja, a ako se ne računa start utrke, onda su najbolji Massa (15) i Fisichella (12).

7. Hmm, možda Hamilton nad Kubicom u Francuskoj. Onda Alonso nad Massom u Nürburgringu. Onda Heidfeld nad Alonsom u Bahreinu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Nedja je napisao/la:Mladene imam josh jedno pitanje tipa shta bi bilo kada bi bilo, ali ako vas ne mrzi odgovorite mi.

Recimo da meklaren dobije suspenziju tj zabranu takmicenja naredne sezone, shta bi se desilo sa prodrajvom, da li bi oni bili "meklaren" naredne sezone???
Dobro pitanje, ali pretpostavljam - ništa. Prodrive ionako ne bi bio B McLaren ili nešto slično. Oni samo kupuju gotov paket (ako kupuju). Dakle, što god se desilo 13., to, teoretski, nema veze s ovim dealom (koji se, ponavljam, još nije službeno desio).
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Pozdrav Mladene!
Čitam vaše odgovore i moram priznati da sam sretan što sa ostalima dijelite vaše poveliko znanje o F1. Ja ju pratim aktivno od 85, a prva utrka koju sam i gledao onako od pocetka do kraja bila je ona u Portugalu. Dalje vam je sve jasno.

Čitajući forum naišo sam na par postova u vezi J. Alesija, pa me zanima da li je točna informacija, da je Alesi imao potpisan neki ugovor ili predugovor sa Williamsom i da je Ferrari za poništenje tog potpisa dao jedan F1 Ferrari Williamsu. Opet navodno se taj F1 Ferrari može vidjeti u Wiilamsovoj tvornici medju svim F1 autima koje je Williams napravio tokom godina
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:Mladene samo kratko pitanje: ako je ovo istina da li bi to bio dovoljan razlog za diskvalifikaciju McL?

Following the FIA's confirmation that one or more of the team's drivers could be in possession of key evidence, La Gazzetta dello Sport quoted sections of an email exchange between test driver Pedro de la Rosa and his Spanish countryman, world champion Fernando Alonso.

"Do you know that I've found out how Ferrari is able to get its tires to work to perfection?" de la Rosa was quoted as writing to Alonso earlier this year.

He added: "Nigel Stepney told Mike Coughlan."

"I don't believe it," Alonso reportedly replied.
Ako je ovo ˝dokaz˝ o kojem govori FIA, onda se McLaren nema čega bojati.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: ..

Post Postao/la Mladen Jergović »

tg je napisao/la:prokomentarisite Kimijev udes... ja mislim da je bio neki kvar, posto je bolid naglo skrenuo. Sta mislite? da li je to njegova greska? Juce je imao problema sa hidraulikom, a da nas ovo. Tezak vikend za njega. nije odvozio dovoljno krugova.
Po meni, posve sigurno je nešto puklo na autu, ovjes ili nešto kod kočnica. To je ono čega se boje svi vozači, osim zaglavljivanja gasa i otkazivanja kočnica.
Vidjet ćemo kako će proći kvalifikacije, ali, da, Räikkönen nije odvezao baš puno krugova. No, svi su u Monzi puno testirali prošli tjedan, pa hendikep možda i nije tako strašan.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

gradski je napisao/la:Pozdrav Mladene!
Čitam vaše odgovore i moram priznati da sam sretan što sa ostalima dijelite vaše poveliko znanje o F1. Ja ju pratim aktivno od 85, a prva utrka koju sam i gledao onako od pocetka do kraja bila je ona u Portugalu. Dalje vam je sve jasno.

Čitajući forum naišo sam na par postova u vezi J. Alesija, pa me zanima da li je točna informacija, da je Alesi imao potpisan neki ugovor ili predugovor sa Williamsom i da je Ferrari za poništenje tog potpisa dao jedan F1 Ferrari Williamsu. Opet navodno se taj F1 Ferrari može vidjeti u Wiilamsovoj tvornici medju svim F1 autima koje je Williams napravio tokom godina
Prošli tjedan sam bio u Williamsu i nisam vidio nikakav Ferrari tamo. Možda ga negdje skrivaju...
Zaključano