P&O - Rujan 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

makcan je napisao/la:Postovanje Gosp. Jergovicu
Zelim da Vas pitam sta mislite o Robertu Doornbosu
Puno hvala
Dovoljno je reći da je povelika šteta što nije ostao u Formuli 1, nego je završio u ChampCar seriji. Mislim da nema puno šansi da se vrati, premda je bolji od svih ovih F1 penzića koji nikako da se maknu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ferrariteam je napisao/la:Evo vidim da je se dosta raspravlja o odlasku Alonsa iz McLarena. Svi nesto nagadjaju ali je nemopguce sa sigurnoscu reci gdje ce Alonso. Takodjer je logicno da on i dalje tvrdi kako ima ugovor sa McLarenom i kako se tu nema sto dodati ali sa druge strane nije covjek lud da kaze kako razmatra (ako cak i razmatra??) odlazak u neku drugu momcad, mislim da bi time zasigurno najblaze receno "smanjio" sanse za osvajanje titule jer sto ce McLarenu vozacki naslov prvaka ako taj prvak sljedece godine ode iz McLarena (konstruktorski su ionako vec izgubili).

Mladene sto mislite da u sljedecoj sezoni imamo cetveroboj i to prema scenariju:
Alonso ode u Renault, McLarenu ostane Hamilton, BMW nadoknadi ovu sekundu za Ferrarijem i Mclarenom i evo nam cetveroboja. E to bi bila sezona
(tko zna mozda se i takvo sto dogodi ) :)

Mladene dali se u povjesti f1 dogodila takva sezona das e cetiri momcadi bore za naslov jer ako se dobro sjecam unatrrag nekih 7 sezona toga nije bilo. Dosadilo je na postolju gledati uvijek iste ljude i to najcesce se dvije momcadi izmjenjuju tko ce biti prvi drugi ili treci. Ima li sansi da se to promjeni?
Kad bi se to dogodilo, bilo bi uistinu prvi put u povijesti da četiri ekipe budu baš u samom vrhu. Znalo je biti da ih bude tri, ali vrlo rijetko.
Kad bi Alonso stvarno otišao u Renault, bilo bi zanimljivo vidjeti bi li on vratio tu ekipu u formu, ili je ovaj kolaps iz 2007. ipak bio puno više tehničke prirode. Također, sve je samo ne sigunro da će BMW-u uspjeti premostiti razmak. Smanjti, moguće; posve premostiti, vrlo teško.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Keith je napisao/la:Poštovanje g. Jergović, evo par pitanja:

1. Možete li prokomentirati ovaj članak http://www.autosport.hr/content/view/6222/381/

2. Postoji li , po vama, ikakva mogućnost da na kraju sezone Hamilton bude taj koji odlazi u Ferarri, a ne Alonso?

3. Kako komentirate ovo http://www.autosport.hr/content/view/6532/381/
To bi značilo da još nije kraj špijunske afere, čemu se Dennis nadao, ili su to opet prazna Mosley-eva baljezganja?
1) Ta stvar je stara dva i pol mjeseca. Eddie Irvine sigurno nije čovjek čije se izjave trebaju uzimati ozbiljno, pogotovo kad ih ovaj site prepiše iz tko zna kojih izvora, i kad u naslov stavi citirane riječi koje onda nigdje ne navodi u samom tekstu...

2) Koliko ja znam, ne.

3) Mosley bi, kao pravnik, morao znati da, kad bi se svi ti sudski procesi o kojima priča i odigrali, njihov će ishod biti poznat daleko iza kraja njegovog mandata. Zato je dobro svoje ime u naslove gurati sada, dok mandat još traje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

frances je napisao/la:Poštovanje g. Jergoviću
Evo upravo sam pročitala u novom broju hrvatskog izdanja F1Racinga kako Red Bull želi uključiti trinaestogodišnjaka Matiju Momčilovića u svoj program. Znate li išta o tome i o mladom vozaču?
Nemam pojma tko je to (što je vjerojatno moj propust, i ne znači da ne bih trebao znati). Ne čitam hrvatsko izdanje tog časopisa.
Avatar
zborzic@htnet-dsl
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 22:59
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Eau Rouge

Post Postao/la zborzic@htnet-dsl »

Mladene bili nam mogli ukratko reci nesto o Sebastienu Bourrdaisu.
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Mladene čitam sad ove vijesti sa stranice oko ulaska u boks na Fuiju, pa vidim spominje se UdrugaGrand Prix Vozača. Pa ma zanima znate li vi o čemu se u toj udruzi raspravlja, koje oni imaju ovlasti, i jesu li ovi vozači koji su na čelu udruge tu samo slučajnim odabirom, ili su odabrani zbog nekih vrlina, iskustva? Općenito o toj udruzi ako možete odgovoriti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene kada su kvale za fuji na htv-u?
U 7 u subotu ujutro, po našem vremenu.
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

Mladene, da li ste vi navedeni "bivši prijatelj" kojeg Dijaković spominje u svojoj kolumni u zadnjem F1 Racingu?
I još jedno. Koji bi opravdan razlog mogao postojati da na Fuji-ju boks stave nasred startno-ciljne ravnine, a ne na samom početku. Meni se to (kao, vjerujem i mnogima) čini prilično opasno.
Avatar
os-ferrari
Postovi: 85
Pridružen/a: 25 srp 2007, 00:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: osijek

Post Postao/la os-ferrari »

postovani g. jergovicu,

znate li mozda koliko je vozaca (i tko su oni) osvojilo naslove svjetskoga prvaka u svojoj prvoj sezoni za neku momcad nakon sto su presli iz neke druge?

ako ce vam odgovor oduzeti previse vremena, bio bih vam zahvalan kada biste me uputili na neku stranicu za statistiku F1...

unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

os-ferrari je napisao/la:postovani g. jergovicu,

znate li mozda koliko je vozaca (i tko su oni) osvojilo naslove svjetskoga prvaka u svojoj prvoj sezoni za neku momcad nakon sto su presli iz neke druge?

ako ce vam odgovor oduzeti previse vremena, bio bih vam zahvalan kada biste me uputili na neku stranicu za statistiku F1...

unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Evo da doprinesem:
http://f1-facts.com/

I sad pitanje, zašto bi McLaren uzeo Fisica, vaše mišljenje me zanima jer ste naveli par postova prije kombinaciju Hamilton-Fisico?
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

Mladene,Buxer mi je uzeo pitanje iz usta,al onda cu ja svoje samo malo prosirite,a vi mozete odgovoriti samo kod njega...naime,zanima me koje to prednosti ima Fisico u odnosu na Ralfa...on mi je pao na pamet jer osobno smatram da je bolji,marketinski bi mozda zbog prezimena mogao biti isplativiji,Svabo je ko i Mercedes...vjerojatno,i jedan i drugi bi taj poziv objerucke prihvatili i ne pitali za novac
DTF
Postovi: 29
Pridružen/a: 08 srp 2007, 16:04

Post Postao/la DTF »

Par pitanja vezana uz kvalifikacije. Što mislite o količini goriva u prva 4 auta na startu. Što se dogodilo s autom Kubice(probudio sam se baš na početku Q3 tako da neznam ako mu se nešto prije toga dogodilos autom).
Postoje dvije vrste ljudi; jednima je najvažnije kako izgleda, a drugima istina
Avatar
Dnohla Vopi
Postovi: 28
Pridružen/a: 06 kol 2007, 12:21

Post Postao/la Dnohla Vopi »

evo, ako bi mogao jedan opceniti komentar kvalifikacija + malo ne toliko ocitih bits and pieces da nam zacinite iscekivanje utrke
bolje cevap u ruci nego posao u struci

pretpostavka je majka svih zajeba
Fox
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 lip 2007, 21:01

Post Postao/la Fox »

Molim vas za jedan odgovor što se tiče vremenske prognoze . Gdje momčadi gledaju i prate kakve će bit vremenske prilike ( u nekom intervju sam čitao da neke web stranice prate , ako znate koje ?) ..Gdje vi osobno gledate kad vas zanima da li će bit kiše ili ne ? I šta se očekuje sutra - odnosno koliko se točno može predvidjet da li će u tome periodu eventualno padat ?

I još jedno ću dodat pitanjce - mislite da Honda konačno može utrku kako spada odvozit i potvrdit ovaj dobar posao sa kvalifikacija ?

Hvala Vam puno
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene jel honda nešto radila na bolidu ili je 6.pozicija buttona čisto njegova zasluga.Jel njegov stil vožnje pogodniji za kišne uvjete na stazi.
Još jedno pitanje ako padne kiša sutra kako ocekujete poredak nakon prvog zavoja?Znamo da je alonso dobar u na kiši pa jel se može očekivati da bude ispred hamiltona?Ferrari također dobro starta pa šta od njih očekujete?

Hvala na strpljenju
:bye:
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Nigel Mansell
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 lip 2007, 07:47
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nigel Mansell »

Mladene kako ocjenjujete zadnji istup Hamiltona sa obzirom na stanje u momčadi i Alonsa? Osobno nemam ništa protiv toga dečka ali čini mi se da je malo previše izigravao žrtvu kao u Mađarskoj, čini mi se da je počeo raditi pritisak na Alonsa da ode iz momčadi.
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Mladene, ko je odgovoran za ove odabir scena koje ce se snimati i pushtati??? PIshem vam dok se vozi pod safety car-om i pizdim jer mi nije jasno shta se desilo sa Alonsom, isto josh par udesa nismo videli od pochetka??? Jeste li taj posao pre vi obavljali? OVe godine mislim da nikada nije pravljeno vishe greshaka oko odabira scena, znachi juche smo dok je Hamilton osvajao pol poziciju gledali Batona, pa da li to ima smisla???
Avatar
redcode
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 srp 2007, 18:29
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la redcode »

Pozdrav gospodine Jergoviću....

Evo utrka još traje, zapravo upravo je završila, a ja sam toliko ljut da sam morao ovo napisati.
Ne mogu vjerovati da je ferrari u utrku startao na intermedia gumama. Tko je odgovoran za to. Predpostavljam da su imali krive informacije o vremenu ili su se možda kockali? A tako je očito bilo da kiša neće prestati.
Dali svaka momčad ima svog prognostičara i ako da tko je to u ferrariju?
Da su izašli na full wet gumama, s obzirom na sva izvrtanja i probleme koje su imali u mclarenu, ferrari je trebao biti 1-2 u utrci.
Kroz cijelu ovu zezonu provlače se sitne pogreške u ferrariju koje su ih sigurno koštale naslova. Ovo je prelilo čašu.
Još jedno pitanje.
Zbog čega je massa toliko loš po kiši? Pa ipak je u ferrariju. Vidimo da kimi vozi sasvim solidno.

Možete li to prokomentirati.....

....unaprijed hvala......
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Mladene mislite li da je Hamilton danas potpuno nadigrao ALonsa u svim elementima???

Mladene zamolio bih vas da odvojite malo vremen znam da ce vam biti teshko ali mislim da bi dosta ljudi zelelo cuti strucno misljenje o dobrim i losim stranam vozaca koji se barem teorijski josh uvek bore za titulu? Znachi molio bih vas da bodujete sistemom od 1 do 3 ili od 1 do 5 ili cak do 10 kompetentnost Kimija, Alonsa, i Hamitlona u odredjenim kategorijama, tipa lupam: inteligentnost u voznji, iskustvo, preticanje, psiha, cista brzina, pouzdanost .......... shta god vama padne na pamet.
Unapred hvala!
Avatar
Dino@lonso
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 tra 2007, 19:17
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Dino@lonso »

Lewis je osvojio sretno i spretno ovu pobjedu,puno sreće ali mora se reći odlična vožnja. Alonsu se toliko nesretnih činjenica poklopilo,iako je htio kontrolirati sve što se događalo ispred,onda se dogodilo ono da je izašao iz boksa ravno pred 4,5 auta,kasnije ga je pokupio Vettel,pa je još naletio na aquaplaning i izletio. Dobra trka,riješeno prvenstvo.
Mladene,4 pitanja:
1.Možete li nam malo dati analizirati trku
2.Jesu li one faze u početku trke bile nepotrebne,s obzirom da kiša nije uopće prestajala,dapače,zadnjih 10 krugova je bila duplo jača nego na početku?
Dali je trebalo baš kružiti 15krugova,ja mislim da se to moglo skratiti.
3.Ako je Kubica kažnjen zbog dodira sa Hamiltonom,zašto nije Vettel kažnjen zbog dodira sa Vettelom.
4.Kolik osam čuo na RTL-u,Ferrari izgleda pred utrku nije dobio informaciju da će se morati startati sa full wet gumama i iza safety cara.
Je li to istina ili se opet "bune čim ne pobijede",kako je Norbert Haug rekao.

Hvala!
slika
Prodajem F1 trke,svi zainteresirani neka se jave na MSN ili PM!
alain prost
Postovi: 13
Pridružen/a: 27 lip 2007, 20:49

Post Postao/la alain prost »

redcode je napisao/la:Pozdrav gospodine Jergoviću....

Evo utrka još traje, zapravo upravo je završila, a ja sam toliko ljut da sam morao ovo napisati.
Ne mogu vjerovati da je ferrari u utrku startao na intermedia gumama. Tko je odgovoran za to. Predpostavljam da su imali krive informacije o vremenu ili su se možda kockali? A tako je očito bilo da kiša neće prestati.
Dali svaka momčad ima svog prognostičara i ako da tko je to u ferrariju?
Da su izašli na full wet gumama, s obzirom na sva izvrtanja i probleme koje su imali u mclarenu, ferrari je trebao biti 1-2 u utrci.
Kroz cijelu ovu zezonu provlače se sitne pogreške u ferrariju koje su ih sigurno koštale naslova. Ovo je prelilo čašu.
Još jedno pitanje.
Zbog čega je massa toliko loš po kiši? Pa ipak je u ferrariju. Vidimo da kimi vozi sasvim solidno.

Možete li to prokomentirati.....

....unaprijed hvala......


Molim da dodate komentaru i pretjecanje Kubice u zadnjem krugu. Koliko god Massa bil loš, meni osobno je ovo bil potez koji bi kandidiral za potez koji bi kandidiral za pretjecanje sezone, barem.
Avatar
pedro3
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2007, 16:43
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la pedro3 »

Gopspodine Jergovicu, koliko je Vettelova pogreska kostala Red Bull i STR u eurima direktno i indirektno? Pod direktno mislim da su ostali 2. i 3. Red Bull bi u konstruktorskom poretku prestigao Williams , a STR Hondu i Super Aguri? A pod indirektno, koliko potencijalnih sponzorskih novaca? Posebno za STR, jer vjerujem da bi postolje osvojeno u sezoni i 8. mjesto privuklo vise sponzora od 10.mjesta, jednog boda , bez postolja. Da li mislite da ce se ovo jako negativno odraziti na Vettelovo samopouzdanje, jer da je bio na postolju svi bi to pripisali njegovim vozackim sposobnostima i umijecu po kisi, te nevjerojatnom talentu, ovako je samo upamceno kao velika i skupa pocetnicka greska, te sve pokazano dotad na utrci mozda i pada u sjenu. Koliko su mu sad opet pale dionice nakon sto su nakon kvalifikacija i dotadasnjeg dijela utrke sigurno porasle? Vjerujem da ce mu u ekipi oprostiti, isto kao i Webber , ponajvise zbog toga sto je jako mlad, ali ovo je ipak ozbiljan posao koji zahtijeva odredjenu zrelost, koncentraciju i steta je zasigurno velika, a jos jednu takvu priliku ce zasigurno dugo cekati.
Zadnja izmjena: pedro3, dana/u 30 ruj 2007, 09:22, ukupno mijenjano 1 put.
"I admire Michael immensely.Earlier his style tended to be mathematical, very calculated, like a machine. Now it is all so flowing and quite natural. Only one other has ever driven like this: Ayrton Senna, during his very best time." - Jean Alesi
Avatar
pedro3
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2007, 16:43
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la pedro3 »

I da se nadovezem na vlastito pitanje.. na sluzbenoj stranici Formule 1 stoji da je Mclaren trenutno 7. sa deset bodova , ocito iz ove utrke. Sta to sad znaci? zar im se ne bi trebali bodovi zbrajati samo virtualno, pa mozda stajati u nekoj zagradi bez plasmana, sto bi ustvari sve pomaklo za po jedno mjesto,dok su ovako momcadi sa manje od 10 bodova sad ipak iza Mclarena po toj tablici i ispada kao da Mclaren sad krece od nule? Kako je moguce da Ferrari napravi takvu gresku sa gumama, a i sa mozda premalim nadolijevanjem goriva poslije, te sta mislite koja je veca i skuplja pogreska, gledano objektivno, Ferrarieva ili Vettelova? po meni podjednake , gledano na nacin da je Ferrari prokockao zadnju priliku za eventualni vozacki naslov, a Vettel puno novaca svojoj ekipi, sto im srazmjerno vjerojatno podjedanako znaci.. Jos jedan primjer nedostatka Michaela Schumachera( koji bi, usput receno, na ovakvoj utrci glatko pobijedio), te Rossa Brawna, a i Nigela Stepneya(u sretnijim danima).
"I admire Michael immensely.Earlier his style tended to be mathematical, very calculated, like a machine. Now it is all so flowing and quite natural. Only one other has ever driven like this: Ayrton Senna, during his very best time." - Jean Alesi
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

Poštovani,

Evo da vas i ja malo peglam s člancima.
http://www.f1-live.com/f1/en/headlines/ ... 2317.shtml
Možete li ovo prokomentarisati? Dal je moguće da je Lewis toliko moćan unutar same momčadi da može davati ovakve izjave? Ipak je on dovoljno pametan momak da zna kolko smije i može, tako da ovu izjavu nipošto ne smatram slučajnom. Šta god ko mislio o Alonsu ipak je on dvostruki svjetski prvak i momčad ovo ne bi ni pod razno smjela dopustiti. Ispada na kraju da je Fernando ipak u jako nezavidno položaju u McLarenu. Molim vaš komentar?

Unaprijed hvala.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
Dnohla Vopi
Postovi: 28
Pridružen/a: 06 kol 2007, 12:21

Post Postao/la Dnohla Vopi »

sto se tice guma, preneseno sa autosporta:

ferrari nije pogrijesio sa gumama, da bi imao ikakve sanse za naslov morao se jako kockati (sjetimo se onog svabe koji je vodio na nürburgrinugu, winkelhock ili kak vec) i uzeli su obicne wet gume. Stewardi su izdali naredbu da svi moraju vozit na extremely wet gumama koje je e-mailom u ferrari doslo u 1:37, znaci 7 minuta nakon sto je utrka pocela. oni su morali mijenjati gume, inace bi bili diskvalificirani. da se njih pitalo, nastavili bi voziti na "obicnim" wet gumama, tako da to nije greska ferrarija nego greska u komunikaciji
bolje cevap u ruci nego posao u struci

pretpostavka je majka svih zajeba
Zaključano