P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
edo
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 969
Pridružen/a: 13 kol 2007, 18:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: FELIPE MASSA
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la edo »

Gospodine Jergoviću,nije mi jasno eto kažete massino preticanje kao
nije po vama nešto veliko,ali ok vaše mišljenje,ali nije mi zašto mislite
da je Nelson Piqut Jr. bolji vozač od Heikia Kovalainena koji se več
konstantno dokazuje iz utrke u utrke,zar je toliko teško moguće da je
jednostavno renault van forme i mogućnosti da omogući Heikkiu više
bodova,jer đabe talenat i sve ako auto ne ide i ako je sporiji sekundu ili
pola sekunde po krugu od najjačih ekipa???

Jer da je Hamilton u renaultu ne bih baš bio siguran da bi pobijedio i
jednom ove sezone???
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

DTF je napisao/la:
Dnohla Vopi je napisao/la:mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
Decko, probaj nešto voziti po kiši, tj. kad je mokro. Pa možda budeš bliže onomu o ćemu se radi u F1. Po mokrom je strašno nepredvidivo voziti. Jednostavno sve je dobro i samo u jednoj tisućinki sve ode krivo a tebi nije jasno zašto. Pa nije da ne znaju vozači F1 voziti, pa pogledaj koliko su van staze kad je kiša, a koliko kad je suho. Jednostavno, po kiši je jako nepredvidivo voziti i treba biti barem 10 puta više koncentriran nego po suhom, a to se cijelu utrku naravno ne može.
Nisam ja vozač F1, pa nikad ne kukam kad treba da vozim negdje po kiši. Ne kukam ni kad treba da vozim i po snijegu. Otvorim, što se kaže, četvere oči i polako. Osim toga ako nek od ovih macimudana danas u F1 misli da nije dorastao vožnji po uslovima kakvi su bili na VN Japana vazda ima opciju da auto parkira u box ili negdje pored staze.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
Dnohla Vopi
Postovi: 28
Pridružen/a: 06 kol 2007, 12:21

Post Postao/la Dnohla Vopi »

DTF je napisao/la:
Dnohla Vopi je napisao/la:mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
Decko, probaj nešto voziti po kiši, tj. kad je mokro. Pa možda budeš bliže onomu o ćemu se radi u F1. Po mokrom je strašno nepredvidivo voziti. Jednostavno sve je dobro i samo u jednoj tisućinki sve ode krivo a tebi nije jasno zašto. Pa nije da ne znaju vozači F1 voziti, pa pogledaj koliko su van staze kad je kiša, a koliko kad je suho. Jednostavno, po kiši je jako nepredvidivo voziti i treba biti barem 10 puta više koncentriran nego po suhom, a to se cijelu utrku naravno ne može.
kao sto rekoh, sparkiras auto, prodas kacigu i odes vozit kombajn. ne kazem da je lako vozit po kisi, al for God sakes, nisu ni oni u zivotu prosli samo nadrkanog instruktora u autoskoli, to su najbolji svjetski vozaci. a nije ovo ni prva ni zadnja mokra utrka u povijesti. Na primjer, Barichello u Hockenheimu (jel bio to Hockenheim?) kad je pocela padat kisurina, a barichello je ostao na dry gumama i odvezao savrsenu utrku i dosao do pobjede jer je prosao sve koji su bili u boksu... preuzeo rizik, dokazao kvalitetu i uzeo odgovarajucu nagradu. naravno, mogao se razbiti ko pi... u prvu ogradu i ostati potrgan u kolicima, ali to je rizik posla koji je on preuzeo kad je sjeo u auto. mogao je promijeniti gume i zavrsiti 5.-6., mogao se uparkirati u garazu i ic pit capuccino u minardijev boks (mladene, jel barem capuccino ostao isti odkad nema minardija?). nitko ga nije prisilio da uzme rizik, ali ga je preuzeo i pobijedio. daj zamisli da su i onda suci odlucili da je preopasno i da barichello mora ici po nove gume, imali bi jos jednu utrku u nizu koju ni po cemu nebi zapamtili, ovako imamo nesto za prepricavat par godina poslije
bolje cevap u ruci nego posao u struci

pretpostavka je majka svih zajeba
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Dnohla Vopi je napisao/la:
DTF je napisao/la:
Dnohla Vopi je napisao/la:mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
Decko, probaj nešto voziti po kiši, tj. kad je mokro. Pa možda budeš bliže onomu o ćemu se radi u F1. Po mokrom je strašno nepredvidivo voziti. Jednostavno sve je dobro i samo u jednoj tisućinki sve ode krivo a tebi nije jasno zašto. Pa nije da ne znaju vozači F1 voziti, pa pogledaj koliko su van staze kad je kiša, a koliko kad je suho. Jednostavno, po kiši je jako nepredvidivo voziti i treba biti barem 10 puta više koncentriran nego po suhom, a to se cijelu utrku naravno ne može.
kao sto rekoh, sparkiras auto, prodas kacigu i odes vozit kombajn. ne kazem da je lako vozit po kisi, al for God sakes, nisu ni oni u zivotu prosli samo nadrkanog instruktora u autoskoli, to su najbolji svjetski vozaci. a nije ovo ni prva ni zadnja mokra utrka u povijesti. Na primjer, Barichello u Hockenheimu (jel bio to Hockenheim?) kad je pocela padat kisurina, a barichello je ostao na dry gumama i odvezao savrsenu utrku i dosao do pobjede jer je prosao sve koji su bili u boksu... preuzeo rizik, dokazao kvalitetu i uzeo odgovarajucu nagradu. naravno, mogao se razbiti ko pi... u prvu ogradu i ostati potrgan u kolicima, ali to je rizik posla koji je on preuzeo kad je sjeo u auto. mogao je promijeniti gume i zavrsiti 5.-6., mogao se uparkirati u garazu i ic pit capuccino u minardijev boks (mladene, jel barem capuccino ostao isti odkad nema minardija?). nitko ga nije prisilio da uzme rizik, ali ga je preuzeo i pobijedio. daj zamisli da su i onda suci odlucili da je preopasno i da barichello mora ici po nove gume, imali bi jos jednu utrku u nizu koju ni po cemu nebi zapamtili, ovako imamo nesto za prepricavat par godina poslije
Zao mi je sto tu trku nisam stigao gledati, te veceri sam se vracao sa mora, i moja baba mi je kada sam stigao da je pobeido neki zuti, ja sam mislio Frentzen :lol: :lol: :lol: .
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

edo je napisao/la:Gospodine Jergoviću,nije mi jasno eto kažete massino preticanje kao
nije po vama nešto veliko,ali ok vaše mišljenje,ali nije mi zašto mislite
da je Nelson Piqut Jr. bolji vozač od Heikia Kovalainena koji se več
konstantno dokazuje iz utrke u utrke,zar je toliko teško moguće da je
jednostavno renault van forme i mogućnosti da omogući Heikkiu više
bodova,jer đabe talenat i sve ako auto ne ide i ako je sporiji sekundu ili
pola sekunde po krugu od najjačih ekipa???

Jer da je Hamilton u renaultu ne bih baš bio siguran da bi pobijedio i
jednom ove sezone???
edo ja ne bih bio siguran da bi hamilton ijednom pobijedio i da je Alonso vozio u renaultu ove sezone... Taj covjek jako pomaze u razvoju bolida i mislim da bi bez njega McM ove sezone bio najmanje kao BMW a vjerojatno i losiji... Minimalno pola sekunde bi bili sporiji po krugu da im nema dvostrukog svjetskog prvaka... I jos ako se uzme u obzir da je Hamilton uzimao Alonsovu telemetriju vise od pola sezone... Oke, bit ce svjetski prvak... ali onaj koji koristi tudi setup... Ne zelim osporiti hamiltonov talent i reci da decko nije odlicno odvozio sezonu... Ali pitanje je li posve zasluzeno, tj. kako bi prosao da je sam samcat slagao setup za svaku utrku... (niti bi naucio ovoliko kao sto je na ovaj nacin, niti bi znao slozit toliko dobre setupe...) A zamisli da je Alonso u Renaultu i da je Heikki imao priliku uzet Fernandov setup... Premda se i ovako vidi da je decko talentiran i da je svakako bolji od Fisica... Decko je odradio solidan posao za svoju momcad, iako kao i Mladen mislim da je ipak mogao i bolje, pogotovo u pocetku sezone...

jos nesto, zanimljiva slika zar ne???
slika
Zadnja izmjena: tomidix, dana/u 02 lis 2007, 12:57, ukupno mijenjano 1 put.
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

Mladene, sta mislite dali su malo pretjerali sa tim silnim asfaltiranim zonama za izlijetanje. To je malo bezveze jer su ih vozaci u dvobojima poceli iskoristavati u svoju korist. Za primjer prvi zavoj u spa kada je alonso ''izgurao'' hamiltona je samo donijelo prednost hamiltonu, a ne gubitak zato jer je imao vecu putanju na izlasku iz zavoja i samim time vecu brzinu od alonsa zbog cega mu je dosao kotac uz kotac prije eau rouge-a. Ili jos bolji primjer dvoboj masse i kubice, kad je u zadnjem zavoju massa izasao siroko izvan staze i isto tako imao vecu putanju i brzinu na izlasku sto mu je omogucilo da ''obleti'' kubicu. Jos malo pa ce se vozaci poceti utrkivati izvan staze, a ne na njoj. Uopce vise nema svrhe ''pravilo'' zatvaranja vrata protivniku,a i sama trka gubi na smislu. Po meni bi bolje rjesenje bilo da su stavili jos nekakve hupsere po zonama za izlijetanje koje bi prisilile vozaca da uspori, ali i dalje omogucile da se vrati na stazu. Ili drugo rjesenje, abrazivne povrsine koje ''turpijaju'' gume ako se prebrzo vozi po njima!!
McM fun
Avatar
monza
Početnik
Početnik
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 kol 2007, 10:03
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Na poslu

Post Postao/la monza »

Mladene, iako jako cijenim Hamiltona, ne mogu se oteti dojmu da bi npr. možda Rosberg i Kubica, ali svakako Heiki bili jednako dobri u Mclarenu. Možda griješim ali čini mi se da Kovalainnen uvijek ugrabi ono što mu Renault dopusti, često i više od toga.

No pitao bih Vas nešto drugo. Prvi zavoj u SPA, kada se Hamilton povukao. Što mislite, koji vozači iz povijesti F1, bi napravili što i Lewis a koji bi rekli; e nećeš obadvojica letimo...

Lijep pozdrav
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Poštovanje.
Mene zanima, kad već planirate priupitati S.Michaela ponešto, zašto u današnje vrijeme tijekom downshifta vozači i/ili auto automatski ne dodaju međugas? Vidio sam to kod Ferrarija prošle godine na onim throttle/brake grafikama, ali vidim da ove nitko (niti referentna točka McLaren) to ne koristi. Jer, to je bilo neminovno u godinama ručnog mjenjača (zbog nedostatka sinkrona i jer je kočenje bilo puno jače zbog negativnog momenta motora).
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

Posudit ću link sa jednog drugog topica jer me zanima i vaše mišljenje:

I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

Ako možete izdvojiti malo vremena za ovaj filmić:

http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=0

Molim Vas za mišljenje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

dec je napisao/la:gospon Mladen,

mislite li da ce izbacivanje traction controla donijeti neke promijene u odnosu na ovogodisnji poredak ekipa? Drugim rijecima, mislite li da ce razlike medju ekipama biti manje ili vece?

I jos jedno pitanje, meni kvalifikacije od prije par godina u kojima su vozaci radili samo jedan krug, jedan po jedan, bile nekako najizjednacenije, sa dosta iznenadjenja i napetosti (Trulli i Webber su svako malo bili u prvom redu). Cini mi se da je takav format nagradjivao brze hazardere. Ovogodisnje imaju nekako previse praznog hoda. Ima li sanse za nekom drasticnijom promjenom?

hvala
Moguće je da iduće godine stvari budu nešto drugačije. Razlike u vremenima će možda biti malo veće, i mislim da bi BMW-ovi vozači mogli biti jači nego ove godine. Ali, svi najbolji vozači ostat će to i iduće godine.

Osobno, te kvalifikacije jedan po jedan meni su bile dosadne. Takav sistem je dobar za brdske utrke, ne za Formulu 1 gdje je potrebno pokazati brzinu i snalažljivost u prometu, ne samo kad si sam na stazi.
Ovi najgori prazni hod u Q3 kvalifikacija ionako će biti izbačen u 2008., pa će sve biti još dinamičnije.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Luky je napisao/la:Pozdrav.

Imam nekoliko pitanja:

1. Što mislite o ukidanju driving aidsa, Alonso je rekao kako će ponovo morati "naučiti" voziti bolid i da je to jedan od razloga zašto ne prihvaća "sabbatical" godinu. Moje mišljenje je da će sve ostati isto. Ako vozač F1 ne zna voziti bolid bez TC - a onda mu nije mjesto u Formuli1.

2.Bodovi za sljedeću sezonu, hoće li se za pobjedu dobivati 12 bodova?

3. Mislite li da je Renault dovoljno tehnički jaka momčad da se, recimo, bez Alonsa vrate na pobjedničke staze sljedeće sezone. Ja mislim da njihova dva naslova dokazuju da je to jedna odlično organizirana i dobra momčad sa i bez Alonsa.

4.Što kaže vaš prijatelj Petter u vezi sa sapunicom Alonso? Piše li on negdje redovitu kolumnu, čekanje mjesec dana na njegove članke u F1Racingu malo je predugo... :D

Kao i uvijek, hvala.
1/ U pravu ste, najbolji će ostati najbolji. Ali, bit će vjerojatno malo zanimljivije, jer će pogreške biti vidljivije.

2/ Nisam do sada još ništa čuo o promjeni bodovanja (ali bilo bi dobro).

3/ Ja ne mislim da se ta ekipa može vratiti skroz na vrh bez Alonsa.

4/ Ne, samo u F1R-u. Ali, baš smo jučer razgovarali o tome da možda počne to raditi još negdje, možda na nekom siteu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Dnohla Vopi je napisao/la:mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
Apsolutno ste u pravu. Start pod Safety Carom, onda 19 sporih krugova sa svim onim kukumavkama vozača za penziju, i onda sva ta izlijetanja na asfaltne zone za izlijetanje. Cirkus, a ne prava Formula 1. Zato se i ne slažem s nekima koji misle da je Kubica-Massa bila fenomenalna borba. Nije jer smo tako mogli i vi i ja., s tom sviješću da možemo i pretjerati, i nikom ništa.
Ali, ono što je napravio Räikkönen Coulthardu, to je već nešto drugo.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

DTF je napisao/la:
Dnohla Vopi je napisao/la:mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
Decko, probaj nešto voziti po kiši, tj. kad je mokro. Pa možda budeš bliže onomu o ćemu se radi u F1. Po mokrom je strašno nepredvidivo voziti. Jednostavno sve je dobro i samo u jednoj tisućinki sve ode krivo a tebi nije jasno zašto. Pa nije da ne znaju vozači F1 voziti, pa pogledaj koliko su van staze kad je kiša, a koliko kad je suho. Jednostavno, po kiši je jako nepredvidivo voziti i treba biti barem 10 puta više koncentriran nego po suhom, a to se cijelu utrku naravno ne može.
Da, ali nitko ne govori o tome. ovo su najbolji vozači na svijetu. Naravno da moraju biti dobri i po kiši, i da je puno, puno teže voziti F1 auto (kojeg ionako brzo mogu voziti samo vanzemaljci) po kiši.
Ali, posve je drugi set-up u glavi kad imate stazu nacrtanu na asfaltu ili kad imate stazu i onda izvan nje šljunak iz kojeg ne možete van ako napravite pogrešku. Budite uvjereni da se Kubica i Massa ne bi onako zezali da je oko staze bila trava i šljunak. Zato tvrdim da te asfaltne zone devalviraju pravo vozačko umijeće.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

pedro3 je napisao/la:Gopspodine Jergovicu, cini li mi se ili kao da imate neke dosta sigurne informacije gdje ce Alonso, tj. cini mi se iz nekih vasih svjezijih izjava da ide natrag u Renault,te da su jedina prepreka financije ali da se na tome radi? Jos jedna stvar- da sam ja Alonso, dvostruki svjetski prvak i da me pobijedi rookie u f1, cak ne pobijedi vec osvoji naslov, nema sanse, bez obzira na neku ljutnju, da bi otisao iz te momcadi i dopustio da cijeli svijet misli kako ima netko bolji od mene, jer me u istim uvjetima pobijedio i pored mene osvojio naslov. Po meni, trebao bi ostati i biti uvjerljivo bolji sljedece sezone od Hamiltona , bez obzira na pritisak i svu paznju koja bi se posvetila hamiltonu, pa onda razmisljati o eventualnom odlasku ako i dalje ne bude sretan. Pogotovo sto se ukida TC, pa bi taj naslov bio jos vozackiji. Ne mislite li da, ako je pravi prvak i jedan od velikana formule, je duzan to dokazati samome sebi na taj nacin i da ima obvezu prema svojim navijacima kojih vjerujem da ima i koji ga mozda smatraju najboljim? Kako to da nije ni spomenuo nesto tipa- ako odem bit ce mi jedino zao sto necu svima dokazati da mogu pobijediti hamiltona sa istom opremom i da sam ustvari bolji.
Da, moje su informacije d je sada novac jedini faktor u odlasku Alonsa natrag u Renault. Ako ostane u McLarenu, znači da je bilo preskupo.
Slažem se s vama da bi Alonso dobro napravio da ostane, ali trebate znati da on iz McLarena ne bježi (ako se to desi) zbog Hamiltona, nego zbog vodećih ljudi te ekipe koji su mu, još u jesen 2005., obećali neke stvari koje, po njegovom mišljenju, kasnije nisu ostvarili zato jer se pojavio Hamilton. Svi su ostali malo zatečeni i vjerojatno mislili da će biti dobro malo pričekati, paće Alonso ionako sve vratiti u normalne tokove. Kad se to nije dogodilo (jer je hamilton predobar), bilo je prekasno za popravke odnosa i sve je popucalo.
Hoću reći, da, Hamilton je za sve ˝kriv˝, ali pravu krivicu, ako Alonso ode iz McLarena, snosit će Dennis i društvo jer nisu dobro odradili posao vođenja ekipe s dva toliko dobra vozača.
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

Mladene sta vam nije draze da kad su vec usrali stvari sa aerodinamikom pa nemozemo gledati klasična pretjecanja, da bar imamo ovakva nateravanja jer i ovo dize adrenalin i daje dodatnu zanimljivost, a mislim da ste i vi rekli da je onaj dvoboj na startu belgije bio zanimljiv a Hamilton se vozio izvan staze.
Sex is like hacking...U go In..U go out...and U pray that U didn´t left something behind

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
slika
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

Evo jedno neuobičajeno pitanje;) Sa koliko goriva izlazi SC na stazu? To možda nije problem kad se radi o 3-4 kruga ali kad se ganjaju sa SC-om 19 krugova onda se čovjek zapita ;)

P.S.
Pretopstavljam da mu potrošnja nije manja od 20 litara.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
slavenko je napisao/la: MIslim da ni onda ne bi bili zadovoljni, možda da mu oduzmu doživotno licencu :x
Divim Vam se Mladene... svaka čast na velikom strpljenju i vremenu koje odvojite za nas, nadam se da nećete izgubiti živce i odustati od svega ovoga. Usput jedno pitanje: Kako to da su na ovoj utrci u Japanu tako brzo sudije donosile odluke o kažnjavanju vozača, dok u ranijim trkama nije bio takav slučaj? Ili se možda meni čini... Da li su možda promijenjena pravila kod suđenja u takvim slučajevima?
Nisu promijenjena pravila, nego su svi valjda postali živčani od tog tulenja vozača kako je opasno, kako se ovako dalje ne može, kao utrku treba prekinuti itd.
I onda su suci sve gledali s povećalom i stvarno donijeli par vrlo čudnih odluka.
Onda bi i Vettel trebao biti kažnjen što je udario alonsa kao što je i kubica. Mislim da je ovo urota protiv Alonsa, od strane tima i fia-e. Kao što su promijenili pravila za Schumachera, samo zato jer je čovjek bio uvjerljivo najbolji
Mislite da je to što Vettel nije kažnjen nakon što je udario u Alonsa dokaz da postoji urota protiv Alonsa? Hm.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

pedro3 je napisao/la:Da li mislite da je Ron Dennis bio posebno ljut/razocaran izlijetanjem Alonsa, neovisno sto su u svadji i neovisno sto je sada Hamilton gotovo sigurno prvak, a ne greskom ekipe vec Alonsa koji je sam prokockao sanse ovim izlijetanjem? Ne sjecam se da ste to spomenuli u studiu f1 ili ovdje, ispricavam se ako jeste, a pitam jer je time mogucnost 100% zavrsetka utrka oba bolida kroz cijelu sezonu pala u vodu, a vjerujem da je to jedan zgodan rekord koji bi svaki vodja momcadi htio imati, pogotovo Dennis, u jednoj od svojih zadnjih sezona, jos zbog svih problema sa kaznjavanjem svoje ekipe i stoga sto je zadnjih godina Mclaren pratio glas nepouzdanosti?
Dennis je sigurno bio razočaran. Ali, predugo je on u utrkama da ne bi znao da je po ovakvim vremenskim uvjetima sve moguće. Na kraju, nije Alonso odustao radi mehaničkog kvara (th. nepouzdanosti McLaren-Mercedesa), već nakon vlastite pogreške.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

novinar amater je napisao/la:gosp. Jergoviću, molim vas iskreno vaše trenutno razmišljanje o vozačkoj postavi u renaultu, ferrariju i mclarenu u sljedećoj sezoni. Hvala
U ovom trenutku:
Ferrari - Räikkönen, Massa
McLaren - Hamilton, Fisichella/Rosberg/Sutil/R Schumacher/Button
Renault - Alonso, Kovalainen

ovo se može sve ispretumbati za sat vremena.
Također, kod McLarena sam samo pobrojio razne mogućnosti, ali nisu sve iscrpljene.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav Mladene

Evo kazete da je po kisi jako tesko voziti.Kada bi ta kisa jos padala u monacu to bi bila prava katastrofa i tu bi se tek vidjeli pravi genijalci za volanom.Takva se situacija u monacu dogodila 96' ako se ne varam kada je panis pobijedio za momcad ligiera.Kako komentirate tu pobjedu panisa te sezone.Jel time pokazao da je vrhunski vozac ili su mu okolnosti isle pod ruku te je zato pobijedio?Opcenito moze par rijeci o olivieru panisu?

Jos jedna stvar ako je opcija da alonso ode u ferrari otpala tko ce biti drugi vozac u ferrariu iduce sezone?Trebao bi biti massa ali je on
navodno u pregovorima sa toyotom.

Hvala unaprijed
Olivier Panis je bio vrlo dobar vozač, ali ne i vrhunski. Najbolja mu je sezona bila 1997., ali je onda u Kanadi slomio nogu i nikad više nije baš bio onaj pravi, premda je još dugo ostao u Formuli 1 (sve do 2004.).
U Monaku 1996. pobijedio je dobrom vožnjom, ali sigurno ne bi to dohvatio da Damonu Hillu nije na pola utrke prasnuo motor. Onda je vodstvo preuzeo Jean Alesi. I on je imao pobjedu u džepu, ali onda je njemu, 15 krugova prije kraja, pukao ovjes.

Massa bi išao u Toyotu samo kad bi Alonso došao u Ferrari. Dakle, sada je gotovo sigurno da ostaje.
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Pozdrav.

1.Evo naveli ste da je za vas Heikki jedno od razočaranje sezone. Mislite li da mu treba dati malo kredita radi loše forme Renaulta? Ja mislim da on može puno više i nadam se da će to pokazati. AKo se ne varam dečko je prilično brz, a mislim da je završio sve utrke sezone.

2. Mala usporedba Heikki Vs Piquet Jr... što će biti sa Juniorom ako se Fernando vrati? Mislim da će si on uz pomoć tatice naći neko mjesto na gridu (potpuno ga zaslužuje, mislim da bo mogao biti dobar.)


3. Mislite li da se Red Bull uz Geoffa Willisa, koji bi sa Neweyem trebao poraditi na pouzdanosti u jednoj od sljedećih sezona može dići na razinu ovogodišnjeg BMW - a? Osobno smatram da bi duo DC - MW mogli puno više da svakome bolid nije rikao 7 puta! To je stvarno previše odustajanja.

4.Mark Webber. Odličan vozač, ima dosta nesreće, mislite li da će ikada dobiti priliku u top bolidu? Znam da je odličan vozač, no vrijeme mu polako prolazi.

5. Top lista vozača koji nikada nisu dobili pravu priliku da pokažu što mogu, i starije i novije generacije.

Hvala.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

edo je napisao/la:Gospodine Jergoviću,nije mi jasno eto kažete massino preticanje kao
nije po vama nešto veliko,ali ok vaše mišljenje,ali nije mi zašto mislite
da je Nelson Piqut Jr. bolji vozač od Heikia Kovalainena koji se več
konstantno dokazuje iz utrke u utrke,zar je toliko teško moguće da je
jednostavno renault van forme i mogućnosti da omogući Heikkiu više
bodova,jer đabe talenat i sve ako auto ne ide i ako je sporiji sekundu ili
pola sekunde po krugu od najjačih ekipa???

Jer da je Hamilton u renaultu ne bih baš bio siguran da bi pobijedio i
jednom ove sezone???
Nije isto voziti i pretjecati po stazi koja uz sebe ima još cijeli pojas asfalta, pa možeš izlijetati s koliko hoćeš, i po onoj koja to nema. Ja sam samo htio reći da mi se ne sviđa taj novi trend gradnje staza s tim asfaltnim zonama za izlijetanje, jer to devalvira prave vozačke vrijednosti. Vozači bi drugačije vozili, i drugačije razmišljali, i drugačije se borili, da tih zona nema. Ovako, to je kao Play Station kad izletiš sa staze i nema frke, idemo dalje.

Po mojem mišljenju Piquet junior je bio uvjerljiviji od Kovalainena u seriji GP2 (i ranije). Ja sam prije ove sezone jako puno očekivao od Kovalainena, ali nije mi bio dovoljno uvjerljivo bolji od Fisichelle, bar u prvom dijelu sezone. Da, u Japanu je bio dobar, ali pitanje je bi li završio na postolju da su utrku završili Webber, Vettel i Alonso, i da Räikkönen nije toliko kasnio od početka.

Što se tiče Hamiltona i toga bi li pobijedio koju utrku u Renaultu, teško je reći. Moje je mišljenje da bi sigurno bio uvjerljiviji od Kovalainena.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tomidix je napisao/la:
edo je napisao/la:Gospodine Jergoviću,nije mi jasno eto kažete massino preticanje kao
nije po vama nešto veliko,ali ok vaše mišljenje,ali nije mi zašto mislite
da je Nelson Piqut Jr. bolji vozač od Heikia Kovalainena koji se več
konstantno dokazuje iz utrke u utrke,zar je toliko teško moguće da je
jednostavno renault van forme i mogućnosti da omogući Heikkiu više
bodova,jer đabe talenat i sve ako auto ne ide i ako je sporiji sekundu ili
pola sekunde po krugu od najjačih ekipa???

Jer da je Hamilton u renaultu ne bih baš bio siguran da bi pobijedio i
jednom ove sezone???
edo ja ne bih bio siguran da bi hamilton ijednom pobijedio i da je Alonso vozio u renaultu ove sezone... Taj covjek jako pomaze u razvoju bolida i mislim da bi bez njega McM ove sezone bio najmanje kao BMW a vjerojatno i losiji... Minimalno pola sekunde bi bili sporiji po krugu da im nema dvostrukog svjetskog prvaka... I jos ako se uzme u obzir da je Hamilton uzimao Alonsovu telemetriju vise od pola sezone... Oke, bit ce svjetski prvak... ali onaj koji koristi tudi setup... Ne zelim osporiti hamiltonov talent i reci da decko nije odlicno odvozio sezonu... Ali pitanje je li posve zasluzeno, tj. kako bi prosao da je sam samcat slagao setup za svaku utrku... (niti bi naucio ovoliko kao sto je na ovaj nacin, niti bi znao slozit toliko dobre setupe...) A zamisli da je Alonso u Renaultu i da je Heikki imao priliku uzet Fernandov setup... Premda se i ovako vidi da je decko talentiran i da je svakako bolji od Fisica... Decko je odradio solidan posao za svoju momcad, iako kao i Mladen mislim da je ipak mogao i bolje, pogotovo u pocetku sezone...

jos nesto, zanimljiva slika zar ne???
slika
Every picture tells a story.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

kiby je napisao/la:Mladene, sta mislite dali su malo pretjerali sa tim silnim asfaltiranim zonama za izlijetanje. To je malo bezveze jer su ih vozaci u dvobojima poceli iskoristavati u svoju korist. Za primjer prvi zavoj u spa kada je alonso ''izgurao'' hamiltona je samo donijelo prednost hamiltonu, a ne gubitak zato jer je imao vecu putanju na izlasku iz zavoja i samim time vecu brzinu od alonsa zbog cega mu je dosao kotac uz kotac prije eau rouge-a. Ili jos bolji primjer dvoboj masse i kubice, kad je u zadnjem zavoju massa izasao siroko izvan staze i isto tako imao vecu putanju i brzinu na izlasku sto mu je omogucilo da ''obleti'' kubicu. Jos malo pa ce se vozaci poceti utrkivati izvan staze, a ne na njoj. Uopce vise nema svrhe ''pravilo'' zatvaranja vrata protivniku,a i sama trka gubi na smislu. Po meni bi bolje rjesenje bilo da su stavili jos nekakve hupsere po zonama za izlijetanje koje bi prisilile vozaca da uspori, ali i dalje omogucile da se vrati na stazu. Ili drugo rjesenje, abrazivne povrsine koje ''turpijaju'' gume ako se prebrzo vozi po njima!!
Kao što ste možda vidjeli u drugim odgovorima, slažem se u potpunosti.
Da, nekakvi hupserasti valovi, ili posve grubi, beobrađeni asfalt u tim zonama bili bi puno bolje rješenje.
Siguran sam da nismo jedini koji ovako razmišljaju. Već sam načuo neke reakcije na Fuji i mislim da će (iduće godine) biti nekih promjena.
Zaključano