P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

Mladen Jergović je napisao/la: Da, to je potpuno jasno. To je bilo jasno i prije, jer Renault nikako da potvrdi svojeg preostalog vozača. Vjerojatno je, međutim, bilo dosta ispitivanja mogućnosti za Ferrari (gdje ga jako želi Luca di Montezemolo, ali ne i Jean Todt), pa se sve malo oteglo.
Sada se čini da je mogućnost za Ferrari otpala.
Jedini problem možda ostaje visina otkupnine koju bi Renault trebao platiti McLarenu. Ako postoji još neko otezanje, to je zbog toga. Štoviše, ako cijeli transfer ne uspije, bit će to vjerojatno zbog tog razloga.
Takav bi rasplet bio dobar jer bi imali 3 najbolja svjetska vozača u tri ekipe, što je uvijek dobro za Formulu 1.
Inače, vjerojatno je Briatore u pravu po pitanju nekakvih obećanja koja je McLaren vjerojatno (makar i implicitno) pružao originalno Alonsu, ali ih onda malo zapostavio, kad se pokazalo koliko je hamiltn dobar. To je ono što sam tvrdio još nakon Monze, kad sam vidio koliko je Alonso mrk i nezadovoljan, u danu kad je pobijedio.
I na kraju, opet se moram složiti (nevoljko, priznajem) s Briatoreom: Dennis i psihologija vozača dva su različita pojma. Već 20 godina.
Hvala Mladene...
Jos nesto, ako se sjecate pitanja o tome bi li ING mogao platiti McM-u otkupninu Alonsovog ugovora... Dan nakon sto sam Vas to pitao, procitao sam da je lajavac Briatore izjavio da je potrazio od ING-a 7 milijuna eura u te svrhe... I ja mislim da bi bilo odlicno da uspije u tom naumu... Bila bi to izvrsna sljedeca sezona i prije nego bi pocela...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:Gospodine Jergoviću: Da li mislite da je FIA-a previse naklonjena Hamiltonu, jer iz svega do sada Hamilton je izgleda imun na kazne.
Zašto?
U Njemačkoj ga vadi bager iz pijeska, u Monzi zamalo da nije izgurao Massu na startu a onda siječe šikanu, Sada koči Webbera i Vettela. Na nekoj stranici sam pročitao da se Vettel žalio sucima te da su suci imali okrugli stol i postavili Hamiltonovu pobjedu pod upitnik. I Alonso je kočio Dornboosa pa je bio kažnjen. Mislim ovo je čisto kao primjer.
Avanti FER, Avanti!!!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

10dana je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Ja isto mislim da Kubica nije trebao biti kažnjen. Kažnjen je samo zato je se dodirnuo s čovjekom koji vodi u prvenstvu.
Moje je mišljenje da su suci FIA-e čista katastrofa, pijuni u nečijim drugim rukama, nekonzistentni i neodlučni. To ide iz godine u godinu, bez puno pametnih promjena. Pretpostavljam da riba smrdi od glave...
suci su katastrofični. kaznit kubicu za ovako nešto mu je i uništilo utrku, jer on je mogao završit na drugom mjestu(možda i prvom). Što je s prijedlogom da budu 3 stalna suca? koliko znam suci su drugi s utrke na utrku, što očito nevalja.
Jedan sudac je stalan, dva se mijenjaju. Ali, očito, nema puno veze.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tomidix je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Da, to je potpuno jasno. To je bilo jasno i prije, jer Renault nikako da potvrdi svojeg preostalog vozača. Vjerojatno je, međutim, bilo dosta ispitivanja mogućnosti za Ferrari (gdje ga jako želi Luca di Montezemolo, ali ne i Jean Todt), pa se sve malo oteglo.
Sada se čini da je mogućnost za Ferrari otpala.
Jedini problem možda ostaje visina otkupnine koju bi Renault trebao platiti McLarenu. Ako postoji još neko otezanje, to je zbog toga. Štoviše, ako cijeli transfer ne uspije, bit će to vjerojatno zbog tog razloga.
Takav bi rasplet bio dobar jer bi imali 3 najbolja svjetska vozača u tri ekipe, što je uvijek dobro za Formulu 1.
Inače, vjerojatno je Briatore u pravu po pitanju nekakvih obećanja koja je McLaren vjerojatno (makar i implicitno) pružao originalno Alonsu, ali ih onda malo zapostavio, kad se pokazalo koliko je hamiltn dobar. To je ono što sam tvrdio još nakon Monze, kad sam vidio koliko je Alonso mrk i nezadovoljan, u danu kad je pobijedio.
I na kraju, opet se moram složiti (nevoljko, priznajem) s Briatoreom: Dennis i psihologija vozača dva su različita pojma. Već 20 godina.
Hvala Mladene...
Jos nesto, ako se sjecate pitanja o tome bi li ING mogao platiti McM-u otkupninu Alonsovog ugovora... Dan nakon sto sam Vas to pitao, procitao sam da je lajavac Briatore izjavio da je potrazio od ING-a 7 milijuna eura u te svrhe... I ja mislim da bi bilo odlicno da uspije u tom naumu... Bila bi to izvrsna sljedeca sezona i prije nego bi pocela...
Da, ali 7 milijuna je malo premalo, pretpostavljam. Jedno 6-7 puta toliko je već vjerojatnije.
Nigel Mansell
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 lip 2007, 07:47
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nigel Mansell »

Mladene kada mislite da će biti riješene saga oko Alonsa? Imate li kakvu svježu informaciju?

Dali vam je u planu napisati kompletan stručan pregled sezone u bilo kojem časopisu i kako vam se svidjelo novinarstvo sa tim ne mislim na producentske poslove koje ste obavljali već biti ispred kamere kao u studio f1 (usput da vas pitam dali Saša imalo prati formulu jer nemam baš pevelike zamjerke prema njemu al mi se čini da baš i ne prati?) i kolke su šanse da vas čujemo pokraj blažička i novaka u barem jednoj utrci?

Ako vam nije teško ukratko opisati kako ste došli do tako sjajnog posla i tj. koji fakultet ili školu treba završiti da bi se našli u takvim vodama?

Unaprijed hvala na odgovoru i htio bi vam dat podršku u vašem poslu i što imate puno strpljenja prema nama na forumu, približili ste nam svijet f1 koji je prije bio miljama daleko!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:Gospodine Jergoviću: Da li mislite da je FIA-a previse naklonjena Hamiltonu, jer iz svega do sada Hamilton je izgleda imun na kazne.
Zašto?
U Njemačkoj ga vadi bager iz pijeska, u Monzi zamalo da nije izgurao Massu na startu a onda siječe šikanu, Sada koči Webbera i Vettela. Na nekoj stranici sam pročitao da se Vettel žalio sucima te da su suci imali okrugli stol i postavili Hamiltonovu pobjedu pod upitnik. I Alonso je kočio Dornboosa pa je bio kažnjen. Mislim ovo je čisto kao primjer.
Mislim da bi se Hamiltonu trebao uzeti naslov prvaka svijeta (kad ga osvoji), kazniti ga s 300 milijuna dolara, i baciti ga u Formulu 3 (južnoameričku), da više ne smeta.
I staviti Fisichellu i Ralfa u McLaren, pa bi svi bili sretni i zadovoljni.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Nigel Mansell je napisao/la:Mladene kada mislite da će biti riješene saga oko Alonsa? Imate li kakvu svježu informaciju?

Dali vam je u planu napisati kompletan stručan pregled sezone u bilo kojem časopisu i kako vam se svidjelo novinarstvo sa tim ne mislim na producentske poslove koje ste obavljali već biti ispred kamere kao u studio f1 (usput da vas pitam dali Saša imalo prati formulu jer nemam baš pevelike zamjerke prema njemu al mi se čini da baš i ne prati?) i kolke su šanse da vas čujemo pokraj blažička i novaka u barem jednoj utrci?

Ako vam nije teško ukratko opisati kako ste došli do tako sjajnog posla i tj. koji fakultet ili školu treba završiti da bi se našli u takvim vodama?

Unaprijed hvala na odgovoru i htio bi vam dat podršku u vašem poslu i što imate puno strpljenja prema nama na forumu, približili ste nam svijet f1 koji je prije bio miljama daleko!
Vjerojatno ću negdje objaviti tako nešto. Ako nigdje drugdje, onda na ovom siteu kod Saše.
Pred kamerama radim samo otkako radimo taj Studio F1. Prije sam uvijek bio iza kamera. Dosta mi se to sviđa. Moje osnovno pravilo je da pokušam biti što normalniji, pričati stvari koje znam, kao što bih ih pričao vama, da se negdje sretnemo. Mislim da je pokušati biti što prirodniji ključ svega.
Saša iz Studija F1 nije super-specijalist za Formulu 1, ali mislim da smo dobra kombinacija.
Sve zahtijeve koje imate u vezi s prijenosima Formule 1, pošaljite ravno Ivici na HTV-ov forum Studija F1.
Što se faksa tiče, ja sam živi primjer da se može svašta napraviti u životu i bez toga. Naravno, vani, jer kod nas se diplome svi drže ko pijani plota. Uopće ne velim da nije dobro studirati (ja sam studirao na dva faksa), ali meni diploma uopće nije trebala u Londonu. Važno je da nešto volite raditi, da pokušate biti najbolji u svom poslu i da ste pošteni i kritični prema samom sebi.
Hvala, zadovoljstvo mi je pokušati podijeliti neka saznanja iz tog svijeta sa svima vama.
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

Mladen Jergović je napisao/la:
tomidix je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Da, to je potpuno jasno. To je bilo jasno i prije, jer Renault nikako da potvrdi svojeg preostalog vozača. Vjerojatno je, međutim, bilo dosta ispitivanja mogućnosti za Ferrari (gdje ga jako želi Luca di Montezemolo, ali ne i Jean Todt), pa se sve malo oteglo.
Sada se čini da je mogućnost za Ferrari otpala.
Jedini problem možda ostaje visina otkupnine koju bi Renault trebao platiti McLarenu. Ako postoji još neko otezanje, to je zbog toga. Štoviše, ako cijeli transfer ne uspije, bit će to vjerojatno zbog tog razloga.
Takav bi rasplet bio dobar jer bi imali 3 najbolja svjetska vozača u tri ekipe, što je uvijek dobro za Formulu 1.
Inače, vjerojatno je Briatore u pravu po pitanju nekakvih obećanja koja je McLaren vjerojatno (makar i implicitno) pružao originalno Alonsu, ali ih onda malo zapostavio, kad se pokazalo koliko je hamiltn dobar. To je ono što sam tvrdio još nakon Monze, kad sam vidio koliko je Alonso mrk i nezadovoljan, u danu kad je pobijedio.
I na kraju, opet se moram složiti (nevoljko, priznajem) s Briatoreom: Dennis i psihologija vozača dva su različita pojma. Već 20 godina.
Hvala Mladene...
Jos nesto, ako se sjecate pitanja o tome bi li ING mogao platiti McM-u otkupninu Alonsovog ugovora... Dan nakon sto sam Vas to pitao, procitao sam da je lajavac Briatore izjavio da je potrazio od ING-a 7 milijuna eura u te svrhe... I ja mislim da bi bilo odlicno da uspije u tom naumu... Bila bi to izvrsna sljedeca sezona i prije nego bi pocela...
Da, ali 7 milijuna je malo premalo, pretpostavljam. Jedno 6-7 puta toliko je već vjerojatnije.
Znam da je premalo, samo kazem sto sam procitao... Uostalom taj Briatore je malo "lud"... Mislite li da su on i Alonso u dobrim odnosima (pitam zbog proslogodisnje navodne svade nakon VN Kine kad je Alonso izjavio da mu je momcad okrenula leda)? Kad se sjetim protekle dvije sezone... Flavio je uvijek dosao zagrliti Nanda kad bi zavrsio na postolju, preko team radia se moglo cuti "Grazie Fernando" te Fernandov odgovor Renault F1 teamu, Alonso je izvodio svakakve figure nakon dobre utrke... Sada toga vise nema!? Svi znamo da sa svojim sadasnjim bossom Dennisom nije bas u dobrim odnosima... Nema gotovo nikakvog razgovora sa sefom McM-a, nema odgovora preko radia nakon utrke, posebice se ne vidi da je sretan sto je pobjedio (kao sto ste i sami rekli u Monzi se to jako vidjelo)... Je li Alonso odrastao i prestao se ponasati kao "sretno dijete" ili je to zbog tolko velikog nezadovoljstva??? Znam da se moze samo nagadati ali pitam za Vase misljenje...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Luko
Postovi: 18
Pridružen/a: 14 kol 2007, 13:20
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Luko »

pozdrav.
evo sad se vrte neke kombinacije s alonsom u renaultu. ako pretpostavimo da ce se to i dogoditi, koje su sanse da dogodine imamo 4 donekle podjednake momcadi? sto bi bilo fantasticno, mozda ne onima koji zele hamiltona u juznoj americi :D , ali vecina bi vjerujem uzivala...
dakle, da li mogu kubica/heidfeld, i alonso u renaultu biti opasna konkurencija ferrariu i mclarenu?
i ako BMW bude u kakvim ozbiljnijim borbama za vise pozicije, mislite da ce to biti heidfeld ili kubica? tko ce dobiti ulogu prvog vozaca? mozda bude nesto kao mclaren ove godine, pa tko iskoci...
zahvaljujem na odgovorima.
Chuck Norris has two speeds. Walk, and Kill.
Avatar
Buba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 379
Pridružen/a: 04 svi 2007, 14:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren i Mercedes

Post Postao/la Buba »

Da li je moguce,ili se varam,da bi sad mozda Alonso i ostao u Mclarenu ali ga polako izguruju Hamilton i ostatak ekipe,a cini mi se da je i Dennisu svega dosta.Jer budimo realni,jako tesko da cemo za 2008. imati 4 momcadi u borbi za naslov Renault,M Mercedes,Ferrari i BMW...jako jako tesko,GOTOVO uvijek su samo dvije i po svim izgledima ce to biti ponovo ove dvije.A i po izjavama Alonsa se vidi da ni on ne zna gdje ce biti za 2008.
"Jebes pijanstvo ako te sutra nije sramota"
rs28
Postovi: 40
Pridružen/a: 17 tra 2007, 18:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: alonso
Lokacija: široki brijeg

Post Postao/la rs28 »

Gospodine Jergoviću:ja mislim da alonso nije dobro rješenje za renault jer imaju 2 dobra vozaca kovalainen odličan samo tribaju dobar bolid za sljedeću sezonu ako se sjetimo prošle sezone alonso je isto laja na reno da ne zelle da osvoji pvenstvo jer odlazi iz renaulta kakvo je vase misljenje o renaultovim vozacima [/img][/youtube]
Avatar
slavenko
Postovi: 4
Pridružen/a: 25 srp 2007, 19:43

Post Postao/la slavenko »

Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Zašto?
U Njemačkoj ga vadi bager iz pijeska, u Monzi zamalo da nije izgurao Massu na startu a onda siječe šikanu, Sada koči Webbera i Vettela. Na nekoj stranici sam pročitao da se Vettel žalio sucima te da su suci imali okrugli stol i postavili Hamiltonovu pobjedu pod upitnik. I Alonso je kočio Dornboosa pa je bio kažnjen. Mislim ovo je čisto kao primjer.
Mislim da bi se Hamiltonu trebao uzeti naslov prvaka svijeta (kad ga osvoji), kazniti ga s 300 milijuna dolara, i baciti ga u Formulu 3 (južnoameričku), da više ne smeta.
I staviti Fisichellu i Ralfa u McLaren, pa bi svi bili sretni i zadovoljni.
MIslim da ni onda ne bi bili zadovoljni, možda da mu oduzmu doživotno licencu :x
Divim Vam se Mladene... svaka čast na velikom strpljenju i vremenu koje odvojite za nas, nadam se da nećete izgubiti živce i odustati od svega ovoga. Usput jedno pitanje: Kako to da su na ovoj utrci u Japanu tako brzo sudije donosile odluke o kažnjavanju vozača, dok u ranijim trkama nije bio takav slučaj? Ili se možda meni čini... Da li su možda promijenjena pravila kod suđenja u takvim slučajevima?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tomidix je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tomidix je napisao/la:Hvala Mladene...
Jos nesto, ako se sjecate pitanja o tome bi li ING mogao platiti McM-u otkupninu Alonsovog ugovora... Dan nakon sto sam Vas to pitao, procitao sam da je lajavac Briatore izjavio da je potrazio od ING-a 7 milijuna eura u te svrhe... I ja mislim da bi bilo odlicno da uspije u tom naumu... Bila bi to izvrsna sljedeca sezona i prije nego bi pocela...
Da, ali 7 milijuna je malo premalo, pretpostavljam. Jedno 6-7 puta toliko je već vjerojatnije.
Znam da je premalo, samo kazem sto sam procitao... Uostalom taj Briatore je malo "lud"... Mislite li da su on i Alonso u dobrim odnosima (pitam zbog proslogodisnje navodne svade nakon VN Kine kad je Alonso izjavio da mu je momcad okrenula leda)? Kad se sjetim protekle dvije sezone... Flavio je uvijek dosao zagrliti Nanda kad bi zavrsio na postolju, preko team radia se moglo cuti "Grazie Fernando" te Fernandov odgovor Renault F1 teamu, Alonso je izvodio svakakve figure nakon dobre utrke... Sada toga vise nema!? Svi znamo da sa svojim sadasnjim bossom Dennisom nije bas u dobrim odnosima... Nema gotovo nikakvog razgovora sa sefom McM-a, nema odgovora preko radia nakon utrke, posebice se ne vidi da je sretan sto je pobjedio (kao sto ste i sami rekli u Monzi se to jako vidjelo)... Je li Alonso odrastao i prestao se ponasati kao "sretno dijete" ili je to zbog tolko velikog nezadovoljstva??? Znam da se moze samo nagadati ali pitam za Vase misljenje...
Sumnjam da se radi o nekom odrastanju. Vjerojatno se radi o ozbiljnom razočarenju. kao što sam puno puta rekao, mislim da je McLaren nešto obećao pri vabljenju Alonsa, ali to kasnije, kad se pokazalo koliko je Hamilton dobar, nije ostvario. Po meni, to je jedino objašnjenje ovakvog Alonsovog ponašanja.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Luko je napisao/la:pozdrav.
evo sad se vrte neke kombinacije s alonsom u renaultu. ako pretpostavimo da ce se to i dogoditi, koje su sanse da dogodine imamo 4 donekle podjednake momcadi? sto bi bilo fantasticno, mozda ne onima koji zele hamiltona u juznoj americi :D , ali vecina bi vjerujem uzivala...
dakle, da li mogu kubica/heidfeld, i alonso u renaultu biti opasna konkurencija ferrariu i mclarenu?
i ako BMW bude u kakvim ozbiljnijim borbama za vise pozicije, mislite da ce to biti heidfeld ili kubica? tko ce dobiti ulogu prvog vozaca? mozda bude nesto kao mclaren ove godine, pa tko iskoci...
zahvaljujem na odgovorima.
Treba vidjeti koliko je Renaultu falio Alonso, a koliko su sami malo tehnički pali. (Osobno mislim da je njegov odlazak bio glavni razlog njihovog pada.)
Ali, bilo bi sjajno da se Renault, s Alonsom, vrati i da BMW nađe još tih pola ili 3/4 sekunde. Po meni, Kubica je veći potencijal od Heidfelda, ali vidjet ćemo kako će se to razvijati.
Ne smijemo zaboraviti da iduće godine nema traction controla, da je zajednički ECU itd. Puno toga se, dakle, mijenja, pa nije nemoguće da Renault i BMW budu bolji nego ove sezone.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Buba je napisao/la:Da li je moguce,ili se varam,da bi sad mozda Alonso i ostao u Mclarenu ali ga polako izguruju Hamilton i ostatak ekipe,a cini mi se da je i Dennisu svega dosta.Jer budimo realni,jako tesko da cemo za 2008. imati 4 momcadi u borbi za naslov Renault,M Mercedes,Ferrari i BMW...jako jako tesko,GOTOVO uvijek su samo dvije i po svim izgledima ce to biti ponovo ove dvije.A i po izjavama Alonsa se vidi da ni on ne zna gdje ce biti za 2008.
Uopće nisam siguran da ne zna. Mislim da je sve gotovo. Znat ćemo vrlo uskoro.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rs28 je napisao/la:Gospodine Jergoviću:ja mislim da alonso nije dobro rješenje za renault jer imaju 2 dobra vozaca kovalainen odličan samo tribaju dobar bolid za sljedeću sezonu ako se sjetimo prošle sezone alonso je isto laja na reno da ne zelle da osvoji pvenstvo jer odlazi iz renaulta kakvo je vase misljenje o renaultovim vozacima [/img][/youtube]
Za mene je Kovalainen jedno od razočarenja ove sezone, a Fisichella treba u penziju. Mali Piquet je vrlo dobar, možda i bolji od Kovalainena. Renault se jedino može vratiti u vrh Formule 1 ako im se vrati Alonso. To i oni znaju, budite uvjereni.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

slavenko je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
The Greatest je napisao/la: U Njemačkoj ga vadi bager iz pijeska, u Monzi zamalo da nije izgurao Massu na startu a onda siječe šikanu, Sada koči Webbera i Vettela. Na nekoj stranici sam pročitao da se Vettel žalio sucima te da su suci imali okrugli stol i postavili Hamiltonovu pobjedu pod upitnik. I Alonso je kočio Dornboosa pa je bio kažnjen. Mislim ovo je čisto kao primjer.
Mislim da bi se Hamiltonu trebao uzeti naslov prvaka svijeta (kad ga osvoji), kazniti ga s 300 milijuna dolara, i baciti ga u Formulu 3 (južnoameričku), da više ne smeta.
I staviti Fisichellu i Ralfa u McLaren, pa bi svi bili sretni i zadovoljni.
MIslim da ni onda ne bi bili zadovoljni, možda da mu oduzmu doživotno licencu :x
Divim Vam se Mladene... svaka čast na velikom strpljenju i vremenu koje odvojite za nas, nadam se da nećete izgubiti živce i odustati od svega ovoga. Usput jedno pitanje: Kako to da su na ovoj utrci u Japanu tako brzo sudije donosile odluke o kažnjavanju vozača, dok u ranijim trkama nije bio takav slučaj? Ili se možda meni čini... Da li su možda promijenjena pravila kod suđenja u takvim slučajevima?
Nisu promijenjena pravila, nego su svi valjda postali živčani od tog tulenja vozača kako je opasno, kako se ovako dalje ne može, kao utrku treba prekinuti itd.
I onda su suci sve gledali s povećalom i stvarno donijeli par vrlo čudnih odluka.
dec
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 lip 2007, 21:35

Post Postao/la dec »

gospon Mladen,

mislite li da ce izbacivanje traction controla donijeti neke promijene u odnosu na ovogodisnji poredak ekipa? Drugim rijecima, mislite li da ce razlike medju ekipama biti manje ili vece?

I jos jedno pitanje, meni kvalifikacije od prije par godina u kojima su vozaci radili samo jedan krug, jedan po jedan, bile nekako najizjednacenije, sa dosta iznenadjenja i napetosti (Trulli i Webber su svako malo bili u prvom redu). Cini mi se da je takav format nagradjivao brze hazardere. Ovogodisnje imaju nekako previse praznog hoda. Ima li sanse za nekom drasticnijom promjenom?

hvala
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Pozdrav.

Imam nekoliko pitanja:

1. Što mislite o ukidanju driving aidsa, Alonso je rekao kako će ponovo morati "naučiti" voziti bolid i da je to jedan od razloga zašto ne prihvaća "sabbatical" godinu. Moje mišljenje je da će sve ostati isto. Ako vozač F1 ne zna voziti bolid bez TC - a onda mu nije mjesto u Formuli1.

2.Bodovi za sljedeću sezonu, hoće li se za pobjedu dobivati 12 bodova?

3. Mislite li da je Renault dovoljno tehnički jaka momčad da se, recimo, bez Alonsa vrate na pobjedničke staze sljedeće sezone. Ja mislim da njihova dva naslova dokazuju da je to jedna odlično organizirana i dobra momčad sa i bez Alonsa.

4.Što kaže vaš prijatelj Petter u vezi sa sapunicom Alonso? Piše li on negdje redovitu kolumnu, čekanje mjesec dana na njegove članke u F1Racingu malo je predugo... :D

Kao i uvijek, hvala.
Avatar
Dnohla Vopi
Postovi: 28
Pridružen/a: 06 kol 2007, 12:21

Post Postao/la Dnohla Vopi »

mladene, ako cete se sjetiti o ovome sam vec pisao, pa samo da napomenem da je ova utrka bila savrseni primjer klisejizacije sporta koji bi se trebao baviti utrkivanjem, onome tko ce jace stisnuti auto u zavoju i imati kvalitete da auto ostane na stazi, tko ce imati vise jaja da kad je na stazi voda do koljena proveze zavoj u understeeru i ostavi onog iza sebe u oblaku vode. a ovo neki dan? premokro je i preopasno? ti ljudi su navodno (a i prakticno) najbolji vozaci na ovom planetu, i ako se njih placa jako puno milijuna godisnje, onda se od njih ocekuje da preuzmu neki rizik. pa sto ako izleti 10 metara sa staze, ionako je asfaltirano? po meni to samo znaci da vozac nije dovoljno dobar, a ne da su uvjeti preopasni. pa sto ako se netko razbije? placen je da preuzme taj rizik, trebao je voziti sporije. ako netko misli da je formula 1 preopasan sport, po meni bi trebao uzeti kacigu, prodati ju u humanitarne svrhe na eBayu i prijeci u poljoprivredu. molim jedan komentar jer ovo vec prelazi sve granice. neznam sto je slijedece, uvodenje ogranicenja na 60 u zavoju? uvodenje pune crte? zmigavaca? voznja na daljinski?
bolje cevap u ruci nego posao u struci

pretpostavka je majka svih zajeba
Avatar
pedro3
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2007, 16:43
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la pedro3 »

Gopspodine Jergovicu, cini li mi se ili kao da imate neke dosta sigurne informacije gdje ce Alonso, tj. cini mi se iz nekih vasih svjezijih izjava da ide natrag u Renault,te da su jedina prepreka financije ali da se na tome radi? Jos jedna stvar- da sam ja Alonso, dvostruki svjetski prvak i da me pobijedi rookie u f1, cak ne pobijedi vec osvoji naslov, nema sanse, bez obzira na neku ljutnju, da bi otisao iz te momcadi i dopustio da cijeli svijet misli kako ima netko bolji od mene, jer me u istim uvjetima pobijedio i pored mene osvojio naslov. Po meni, trebao bi ostati i biti uvjerljivo bolji sljedece sezone od Hamiltona , bez obzira na pritisak i svu paznju koja bi se posvetila hamiltonu, pa onda razmisljati o eventualnom odlasku ako i dalje ne bude sretan. Pogotovo sto se ukida TC, pa bi taj naslov bio jos vozackiji. Ne mislite li da, ako je pravi prvak i jedan od velikana formule, je duzan to dokazati samome sebi na taj nacin i da ima obvezu prema svojim navijacima kojih vjerujem da ima i koji ga mozda smatraju najboljim? Kako to da nije ni spomenuo nesto tipa- ako odem bit ce mi jedino zao sto necu svima dokazati da mogu pobijediti hamiltona sa istom opremom i da sam ustvari bolji.
"I admire Michael immensely.Earlier his style tended to be mathematical, very calculated, like a machine. Now it is all so flowing and quite natural. Only one other has ever driven like this: Ayrton Senna, during his very best time." - Jean Alesi
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Mladen Jergović je napisao/la:
slavenko je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Mislim da bi se Hamiltonu trebao uzeti naslov prvaka svijeta (kad ga osvoji), kazniti ga s 300 milijuna dolara, i baciti ga u Formulu 3 (južnoameričku), da više ne smeta.
I staviti Fisichellu i Ralfa u McLaren, pa bi svi bili sretni i zadovoljni.
MIslim da ni onda ne bi bili zadovoljni, možda da mu oduzmu doživotno licencu :x
Divim Vam se Mladene... svaka čast na velikom strpljenju i vremenu koje odvojite za nas, nadam se da nećete izgubiti živce i odustati od svega ovoga. Usput jedno pitanje: Kako to da su na ovoj utrci u Japanu tako brzo sudije donosile odluke o kažnjavanju vozača, dok u ranijim trkama nije bio takav slučaj? Ili se možda meni čini... Da li su možda promijenjena pravila kod suđenja u takvim slučajevima?
Nisu promijenjena pravila, nego su svi valjda postali živčani od tog tulenja vozača kako je opasno, kako se ovako dalje ne može, kao utrku treba prekinuti itd.
I onda su suci sve gledali s povećalom i stvarno donijeli par vrlo čudnih odluka.
Onda bi i Vettel trebao biti kažnjen što je udario alonsa kao što je i kubica. Mislim da je ovo urota protiv Alonsa, od strane tima i fia-e. Kao što su promijenili pravila za Schumachera, samo zato jer je čovjek bio uvjerljivo najbolji
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
pedro3
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2007, 16:43
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la pedro3 »

Da li mislite da je Ron Dennis bio posebno ljut/razocaran izlijetanjem Alonsa, neovisno sto su u svadji i neovisno sto je sada Hamilton gotovo sigurno prvak, a ne greskom ekipe vec Alonsa koji je sam prokockao sanse ovim izlijetanjem? Ne sjecam se da ste to spomenuli u studiu f1 ili ovdje, ispricavam se ako jeste, a pitam jer je time mogucnost 100% zavrsetka utrka oba bolida kroz cijelu sezonu pala u vodu, a vjerujem da je to jedan zgodan rekord koji bi svaki vodja momcadi htio imati, pogotovo Dennis, u jednoj od svojih zadnjih sezona, jos zbog svih problema sa kaznjavanjem svoje ekipe i stoga sto je zadnjih godina Mclaren pratio glas nepouzdanosti?
Zadnja izmjena: pedro3, dana/u 02 lis 2007, 00:17, ukupno mijenjano 1 put.
"I admire Michael immensely.Earlier his style tended to be mathematical, very calculated, like a machine. Now it is all so flowing and quite natural. Only one other has ever driven like this: Ayrton Senna, during his very best time." - Jean Alesi
novinar amater
Postovi: 9
Pridružen/a: 08 ožu 2007, 00:25
Navijam za: Nikoga
Lokacija: ck

Post Postao/la novinar amater »

gosp. Jergoviću, molim vas iskreno vaše trenutno razmišljanje o vozačkoj postavi u renaultu, ferrariju i mclarenu u sljedećoj sezoni. Hvala
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav Mladene

Evo kazete da je po kisi jako tesko voziti.Kada bi ta kisa jos padala u monacu to bi bila prava katastrofa i tu bi se tek vidjeli pravi genijalci za volanom.Takva se situacija u monacu dogodila 96' ako se ne varam kada je panis pobijedio za momcad ligiera.Kako komentirate tu pobjedu panisa te sezone.Jel time pokazao da je vrhunski vozac ili su mu okolnosti isle pod ruku te je zato pobijedio?Opcenito moze par rijeci o olivieru panisu?

Jos jedna stvar ako je opcija da alonso ode u ferrari otpala tko ce biti drugi vozac u ferrariu iduce sezone?Trebao bi biti massa ali je on
navodno u pregovorima sa toyotom.

Hvala unaprijed
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Zaključano