P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
Arcadian
Postovi: 27
Pridružen/a: 19 ruj 2007, 16:10
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Beograd

Post Postao/la Arcadian »

Posto je na izmaku, za McL svakako jedna vrlo burna sezona sa dosta evidentnih gresaka u upravljanju timom, Mladene kakva su Vasa saznanja u pogledu stavova Mercedesa i porodice Ojeh? Da li se nazire prestruktuiranje, mozda i neefikasnog sadasnjeg odnosa 40%-30%-30% u TAG McLaren Group?
Avatar
Tifosina
Početnik
Početnik
Postovi: 178
Pridružen/a: 16 svi 2006, 15:26
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Nedođija

Post Postao/la Tifosina »

G. Jergoviću, pročitala sam izjavu jednog člana foruma koja me zaintrigirala.
alonso is the best:
Nakon utrke VN Kine, kada su Kimi, Alonso i Massa izlazili iz bolida, Kimi je pružio ruku Alonsu a pored Masse je prošao kao da ne postoji i nije mu uputio ni riječ.
Meni je tkođer ta situacija bila jako čudna. Ima li istine u tome da ni u
Ferrariju baš nije idilična situacija među vozačima ali to ne izlazi u javnost?
Ne prepiri se s budalom- ljudi možda neće
uočiti razliku.
Vertigo
Postovi: 83
Pridružen/a: 17 vel 2007, 12:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Donji Miholjac
Kontakt:

Post Postao/la Vertigo »

Gospodine Jergović, vi vjerojatno možete doći u kontakt sa lewisom, ako ne s njim onda s njegovim menađerom, mislim da bi brazilska zastava u čast Senni ispod njegovog odijela donjela puno simpatija lewisu, naravno, kada bi pobijedio, jer je i on Sennin fan, i vi, i ja....
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav

Evo Mladene ukratko koji vozačl su po vama brzi, oni s agresivnim stilom voznje(npr. kubica) ili oni s njeznijim stilom voznje(npr. button)?

Hvala
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

Mladene mene zanima dal se do sada dogodila situacija kao sa ova tri vozača i kišnim gumama i ako je dal znate koja je bila kazna za to.

Hvala!
Sex is like hacking...U go In..U go out...and U pray that U didn´t left something behind

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

Mladene da li ste u Sáo Paolu, u državi Brazil?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Fox
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 lip 2007, 21:01

Post Postao/la Fox »

Kako će Massa bit tretiran zbog pretjecanja pod žutom zastavom ?

znate li nešto ?
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

Mladene mozete li mi reci koje je vase misljenje u vezi dva susreta hamiltona i kimija na stazi, ja sam uvjeren da je hamilton dva puta zasmetao (moguce da su to samo navijačke strasti) pa zato vas molim da kazete sta mislite dal bi trebao biti kaznjen za to?


Hvala
Sex is like hacking...U go In..U go out...and U pray that U didn´t left something behind

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
slika
Avatar
zborzic@htnet-dsl
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 22:59
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Eau Rouge

Post Postao/la zborzic@htnet-dsl »

Mladene, šta mislite bili samo Sato i Button(bez hamiltona), koristeći ta dva seta kišnih guma, dobili kaznu veću nego ovih "pišljivih" 15 000€
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

Našao sam ovaj (nadam se i Vama) interesantan dio teksta sa autosport.com-a koji se dogodio na presici poslije kvalifikacija, ako možete dati bilo kakav komentar (komentar za novinarku). Pitanja su postavljena Lewis Hamiltonu.
Ja osobno se ne slažem sa njezinim gledištem ali želim prvo Vaše mišljenje.

Questions from the floor

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) For Lewis. For everybody it is evident that twice you disturbed Kimi. Is everything good to become a world champion?

LH: To be honest there is no reason for me to do anything to Kimi because if anything he can win...

(inaudible from the audience)

LH: Well, I came out of the pits and the guys said that, obviously, because Fernando was behind me and I could not hold him up in the pits... So I came out of the pit lane and they said you will come out close to Kimi and I came out and when you are at that sort of speed your mirrors are vibrating and so you cannot see too much and then I realised that he was very, very close and so I slowed down and I noticed I can't attack the corner like he was, so I backed out and he went past me.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) ...You never showed him clearly that you would give him the track free?

LH: What do you want me to do? Put the indicator on?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) You know exactly...

LH: I did the best job I could to get out of the way. And I did apologise to him if I did get in his way.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Is that what you call the best job?

LH: Yes.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) As a sportsman?

LH: Yes, how are you at your job? Are you the best at your job? You have never made mistakes... No?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Sometimes...

LH: Oh really.
Avatar
[-$m0jk3-]
Postovi: 7
Pridružen/a: 11 ruj 2007, 20:05
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kr

Post Postao/la [-$m0jk3-] »

Vleki je napisao/la:Našao sam ovaj (nadam se i Vama) interesantan dio teksta sa autosport.com-a koji se dogodio na presici poslije kvalifikacija, ako možete dati bilo kakav komentar (komentar za novinarku). Pitanja su postavljena Lewis Hamiltonu.
Ja osobno se ne slažem sa njezinim gledištem ali želim prvo Vaše mišljenje.

Questions from the floor

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) For Lewis. For everybody it is evident that twice you disturbed Kimi. Is everything good to become a world champion?

LH: To be honest there is no reason for me to do anything to Kimi because if anything he can win...

(inaudible from the audience)

LH: Well, I came out of the pits and the guys said that, obviously, because Fernando was behind me and I could not hold him up in the pits... So I came out of the pit lane and they said you will come out close to Kimi and I came out and when you are at that sort of speed your mirrors are vibrating and so you cannot see too much and then I realised that he was very, very close and so I slowed down and I noticed I can't attack the corner like he was, so I backed out and he went past me.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) ...You never showed him clearly that you would give him the track free?

LH: What do you want me to do? Put the indicator on?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) You know exactly...

LH: I did the best job I could to get out of the way. And I did apologise to him if I did get in his way.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Is that what you call the best job?

LH: Yes.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) As a sportsman?

LH: Yes, how are you at your job? Are you the best at your job? You have never made mistakes... No?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Sometimes...

LH: Oh really.
ovo je totalan dokaz koliko je taj L"nikad me nece kazniti"H arogantan, i pun sebe.... nevjerojatno. mislim da bi bilo bolje za njega da ne osvoji naslov ove godine, da se malo spusti na zemlju, skulira i mozda onda pridobije moju paznju.
Ferrari 4ever
Razor
Postovi: 18
Pridružen/a: 17 tra 2007, 21:59
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Razor »

Gospodine Jergoviću,
Zašto nisu Hamiltona kaznili 10 mjesta unatrag nego samo novčano zato što je uzeo na treningu 2 seta guma umjesto dozvoljeni 1???
Avatar
redcode
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 srp 2007, 18:29
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la redcode »

Pozdrav Gospodine Jergoviću....

Molim vas da prokomentirate prvi zavoj na utrci. Mislim da je Massa fenomenalno "uštopao" Lewisa. Moje je mišljenje ali vjerojatno se nećete složiti da je to bio jedan od najboljih poteza sezone.

Zašto je Lewis išao tri puta u boks. Mislite li da bi stigao do 5 mjesta da je tijekom drugog ulaska u boks dobio količinu goriva koja bi bila dostatna da više ne mora ići u boks?

Dali je ovo najpravednije? Pobjedio je vozač sa najviše pobjeda u sezoni

Za kraj sezone želim vas pohvaliti za vaš trud i sve stručne odgovore koje ste dali nama forumašima. Jedva čekam iduću sezonu.


FORZA FERRARI !!!!
Zadnja izmjena: redcode, dana/u 23 lis 2007, 12:55, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

Mladene, što ćete naručiti za večeru, kad vas Blaž bude častio vezano za okladu?
Ne dajte mu da se izvuče jeftino. :D
#BigBalls
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

mladene imam jedno pitanje!!! sta mislite koliko je bila ona greska masse u zadnjem zavoju slucajna jer je u tim trenucuima utrke imao golemu prednost pred kimijem a to se dogodilo par krugova prije ulazaka u box!!! dali je mozda massa namjerno simulirao gresku da mu se kimi priblizi pa da prodje kroz box? to je moje misljenje iako i ja pomalo mislim da nisam u pravu mozda malcice i jesam!!!
McLaren u <3
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Mladene čestitam na večeri hehe :D ;)

Evo sad kad je sezona gotova koje je po Vama najbolje preticanje?
.
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Ante sexy »

Evo jedno pitanje gospodinu Jergovicu
evo dosla VN.brazila pa meni na pamet palo jedno pitanje.
ovako jedan bivsi svijetski prvak (neznam koji) je rekao uvijek na vn.brazila sijednem na isto mijesto i uvijek gledam kako Michael Schumacher nevjerovatno prolazi kroz taj zavoj drugacije od ostalih.
pa bi mene zanimalo ako znate koji je to zavoj
i ako slucajno znate ko je to rekao :D
i uzivajte na veceri i dobar tek ;)
formula 1
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 kol 2007, 15:30

Post Postao/la formula 1 »

Pozdrav Mladene. Evo Kimi je upravo dokazao da je fenomenalan vozač i konačno je osvojio taj naslov kojeg je potpuno zaslužio. Prva sezona u drugoj momcadi i odmah naslov prvaka, mislim da to dosta govori o njegovoj kvaliteti. Da nije imao onoliko pehova u Mclarenu mozda je sada vec mogao biti trostruki sijetski prvak, kada se sjetimo 2003. i 2005 sezone. Ali kao sto on tada nije imao sreće, tako danas nije je imao niti Hamilton, ali ipak to ne umanjuje kimijeve zasluge. Evo molim vas za komentar ovoga sto sam napisao i vas osvrt na sljedecu sezonu u kojoj kao sto ste vec rekli bi trebali glavnu borbu voditi Raikkonen i Hamilton i da jos kazete recenicu dvije sto ocekujete od sljedece sezone i ocekujete li mozda da Kimi ponovi ovosezonski uspjeh. Hvala!
Avatar
pedro3
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2007, 16:43
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la pedro3 »

u kratkom roku vec treci put mijenjam post, a sve u vezi nove afere , ovaj put oko goriva. vjerujem da u ovo doba vecina spava , pa mozda ni ne zna, no u tijeku je opet velika kontroverza. Gospodine Jergovicu, sta mislite bi li trebalo kazniti BMW i Williams i s obzirom da su suci rekli da ih nece kazniti i da je poredak sluzben, ima li Mclarenova najavljena tuzba kakve sanse, pogotvo znajuci Mosleyevu ''naklonost'' Mclarenu, tj. Ronu Dennisu? Nadam se da ce Kimi ipak ostati prvak.
"I admire Michael immensely.Earlier his style tended to be mathematical, very calculated, like a machine. Now it is all so flowing and quite natural. Only one other has ever driven like this: Ayrton Senna, during his very best time." - Jean Alesi
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav Mladene

Sada kad je kimi prvak mislite li da ce mozda produzit ugovor za ferrari?Znate li mozda zasto michael schumacher nije bio na utrci da na kraju cestita kimiu?
Kako vam je djelovao takticki djelovao na utrci?Mislim da osim sto su bili najbrzi su savrseno odradili posao na utrci sto se tice ulazaka u boks.
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

g. m j,
mene živo zanima kakve veze gorivo ima s temperaturom,pogotovo nižom od tih famoznih 10 stupnjeva od temperature zraka? dakle kako je neka momčad mogla iskoristit to kaj imaju hlčadnije gorivo i kako to točno funkcionira. još me uz to zanima dali je itko kažnjen zbog toga u povijesti jer ja prvi put čujem za to pravilo?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
muamert
Test vozač
Test vozač
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 srp 2006, 11:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la muamert »

schuey je napisao/la:g. m j,
mene živo zanima kakve veze gorivo ima s temperaturom,pogotovo nižom od tih famoznih 10 stupnjeva od temperature zraka? dakle kako je neka momčad mogla iskoristit to kaj imaju hlčadnije gorivo i kako to točno funkcionira. još me uz to zanima dali je itko kažnjen zbog toga u povijesti jer ja prvi put čujem za to pravilo?
Da malo pripomognem.

Iz Fizike je poznato da prilikom hladjenja materija se skuplja. Znaci smanjuje se zapremina, a tezina ostaje ista, tj povecala se gustoca. Posto je zapremina cilindra konstantna u nju moze uci samo odredjena zapremina goriva. U slucaju hladnog goriva imamo vecu tezinu koja je usla u cilindar. Tako da pri onoj eksploziji unutar cilindra imamo vecu kompresiju, a samimi time i povecanje sile kojom se gura klip, a time i povecanje snage. Jos treba dodati da u rezervoar po istom principu moze stati vise goriva.

Pozdrav
"Aerodynamics are for people who can't build engines." Enzo Ferrari

"Never hate your enemies -- it effects your judgement." The Godfather III

"Now I'm happy and I don't think much about luck. If you work hard, you can get what you want." Kimi Raikkonen
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

i još jedno pitanje imam kaj se tiče slijedeće sezone,
kakve će bit promjene u pravilima,kad će se ona izglasavat i kaj vi očekujete od njih,a i kaj očekujete od slijedeće sezone ukupno?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Fiorano04
Postovi: 145
Pridružen/a: 05 lip 2007, 17:01

Post Postao/la Fiorano04 »

Mladane, stanoviti novinar u hrvatskom izdanju F1 Racinga piše o nekakvom tajnom obaranju rekorda kruga u Silverstonu od strane McLarena, tamo negdje 80-ih i to na način da bolid nije imao vozača nego je daljinski upravljan iz boksa. To mi zvuči toliko nevjerovatno da sam gotovo potpuno siguran da to nije istina jer, koliko je meni poznato, i dan danas nismo na tehnološkoj razini koja bi to omogućila, a pogotovo ne 80-ih. Jeste li ikad čuli nešto o tome i možete li saznati ako niste?
Zaključano