P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

nekak sam inspiriran danas za pitanja,pa g. Jergović,imam još dva,

u životu ste upouznali sve moguće ljudi iz formule jedan,sklopili mnoga prijateljstvam,pa me zanima koji je na vas ostavio najveći dojam.

2.dali još stupate u kontakt sa schumijem i raikkonenom i kakve su šanse da mi nabavite njihov autogram(posebno schumijev) ili na koji način da ja dođem do toga?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Neznam po meni bi bilo dosta korisno od Mladena da kaze nesto o novim pravilima sljedece sezone(traction control) i te cake da cujemo njegovo misljenje. Ocel se zbilja pokazati tko je pravi vozac,a tko ne pod ovim novim regulacijama i naravno ostale promjene u pravilima.
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene rekli ste da bi se sljedece sezone za naslov trebali boriti raikkonen i hamilton.Je li na to vase misljenje utjecala i cinjenica da od iduce sezone nece biti traction controla?Zbog cega smatrate da alonso nece biti vazan faktor iduce sezone u borbi za naslov?

Hvala
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Još jedna mala obavijest. Mladen Jergović će uskoro pokušati izdvojiti nešto vremena kako bi odgovorio na prethodno postavljena pitanja (ako prolistate prethodne stranice vidjet ćete da ih je stvarno mnogo), pa bih zamolio sve članove da tijekom idućih nekoliko dana pokušaju postavljati pitanja isključivo u slučaju nužde kako bi g. Jergović mogao lakše uhvatiti korak s odgovaranjem na najnovija pitanja.

Hvala!
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Poš ovanje gospodine Jergović!

Najprije da napomenem da sam početnik na forumu.
Mislite li da posoje šanse da Nico Rosberg vozi iduće godine za McLaren?
Ako će se to i dogoditi , mislite li da on to zaslužuje?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

One and only je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
Pero Perilica je napisao/la:Još jedno pitanjce!!(danas sam baš inspiriran, valjda zato kaj tu kod mene kiša pada)

Da li se vozači prije utrke kontroliraju na utjecaj droge, alkohola i sl.??
To je sve od mene za danas! Hvala!
Da, sporadično, i obično nakon utrka. Ne za alkohol, nego droge.
Čitao sam negdje da borbeni piloti američke vosjke u aktivnim misijama koriste čistu drogu speed. Metamfetaminska baza te droge uvelike povećava koncentraciju i budnost, a droga ne izaziva ovisnost.
Valjda se vozači i testiraju zbog takvih droga i lijekova koji sadrže slične aktivne supstance?
Dakle, narode, prije svega, želim vas sve pozdraviti, i ispričati se zbog ove povelike pauzetine. Nastala je zbog moja tri putovanja van Hrvatske u nizu, od kojih je jedno bilo na operaciju oka. Onda sam imao postoperativni oporavak koji, na žalost, nije dozvoljavao prčkanje po kompjuteru skoro dva tjedna. Ko da su mi ruke odrezali.
Uglavnom, sada sam kao nov, i prvo moram izodgovarati na sva zaostala pitanja. Neka, naravno, više nisu aktuelna i njih ću preskočiti. Nadam se da ćete me razumijete i da uvažavate ovu moju ispriku.

Dakle, vozači redovito daju FIA-inoj medicinskoj komisiji uzorke urina i krvi. Speed bi se vrlo lako otkrio. Osim svega, moje iskustvo iz razgovora s vozačima o toj temi je da se svi pribojavaju korištenja bilo čega. Ne zbog ovisnosti ili popratnih efekata, nego zbog neznanja kako bi bilo kakva substanca utjecala na osjetilo vida (prije svega), i potom na reflekse. Koliko ja znam, manje-više svi vozači vrlo zaziru od konzumiranja bilo čega prije sjedanja u F1 auto.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
raikkonen je napisao/la:Mladene pošto ste vi usko bili povezani sa prijenosima F1 zanima me jedna stvar. Da li iko iz krugova F1, FOMa ili sličnog segmenta kontroliše kako televizije koje su otkupile prava za prijenos rade taj prijenos. Jer recimo u BiH nama ukidaju HRT2 tokom prijenosa utrke a prijenos na TV Hayet je očajani. Mogu samo da kažem gadan. Posoje li neki standardi u tome ili je to samo bitno platiti.
Nisam siguran da sam posve razumio. Ako vam nije teško, možete mi to malo pojasniti? Makar i putem privatne poruke.
Naravno da postoje načini da se stvar obavi kako treba- Ecclestone je na ovakve stvari jezivo osjetljiv. Ali jezivo.
A i bojao sam se da nećete razumit. Moja greška. Naime ja imam prilku prijenos pratiti samo na jedoj TV stanici u BiH jer nam HRT skartaju za vrijeme utrke. E sad. Prijenos je jako loš, komentator nema pojma i takve stvari. Izgovor imena vozača i slične stvari su očajni njegova ne objektivnost je nevjerovatna i tako dalje trebalo bi mi 2 dana da sve napišem

Sada me zanima. Da li kada kupite prava za prijenos morate osigurati i odredjenu kvalitetu prijenosa ili je dovoljno samo da platite ta prava. Da li bernie (naravno ne on lično) na neki način nadgleda te televizije koje su otkupile prava pa ako prenos nije na zadavoljavajućem nivou, on im uzme licencu ili nešto slično.

nadam se da sam ovaj put bio jasniji.
Kao što sam rekao Ecclestone je vrlo alergičan na šlampavo odnošenje prema pojedinim prijenosima po zemljama s kojima ima ugovor. Ovo se odnosi i na TV komentatore, premda njega najviše nerviraju promjene termina, kraćenja i neautorizirana korištenja materijala. FOM ima metode kontrole pojedinih prijenosa, ali, budući da 180 zemalja u sviejti prenosi Formulu 1, teško je brzo reagirati. Ali, reagirat će sigurno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

starks je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
registracija je napisao/la:Zdravo Mladene, mislio sam vas ovako nesto pitati i onda sam vidio ovaj post na drugom forumu i odlucio ga prenjeti. Stvarno je cudno kako je 4 puta lovio pole na tvrdjoj mjesavini guma. ili ovaj clanak na f1-live.com
"Felipe Massa starts third ahead of Fernando Alonso who was surprisingly off the pace in his McLaren Mercedes having shown so well in practice.
http://www.f1-live.com/f1/en/headlines/ ... 2523.shtml "

Ili izjava Novaka "Što god oni rekli, ovo ipak izgleda kao Hamiltonova momčad"
Molio bih vas komentar, ipak ste mnogo iskusniji i informiraniji.

Urota, sve je to, drugovi, urota. Dennis, zapravo, patološki mrzi Alonsa. ne zna kako da ga izbaci iz ekipe, pa je nagovorio cijelu ekipu da potajno sabotira vozača kojeg je platio 22 milijuna dolara ove godine. Jer, stalo mu je da Alonso starta što više otraga, kako bi ga razbjesnio i natjerao da ode, pa da uštedi lovu iduće godine.
a čujte sve je moguće...
Hamiltonova nedemantirana izjava da McLaren želi njega na prvom mjestu,Bernieva izjava da će Hamilton biti pravi prvak za F1 kao sport tj.da
je Kimi mutav,i da niti Alonso kao prvak nije ništa napravio za F1 samo mi nije jasno kako onda Španjolska dobiva i drugi grandprix,pa napad
na Alonsa da je njegov body language sugerirao da optužuje McLaren da ga sabotira jer nije dovoljno jasno odgvorio na pitanje francuskog novinara
je li moguće da ga sabotiraju preko guma,Massina izjava da netko želi da Hamilton pobjeđuje(a u biti je bio ljut zbog kazne Roberta Kubice),pa
upozorenje Kovalainenu da se ne približava Hamiltonu,objašnjenje da
se pod onakvim uvjetima nije moglo voditi računa o pet dužina bolida
iako Hamilton nije bio pet već pola dužine bolida iza,a da ne govorim kako se hvali njegova izvedba na kiši u Japanu a s druge strane nije u stanju voziti iza sporijeg safety cara,21 od 22 vozača misle da je trebao biti kažnjen dok je Charlie rekao od sada će se za takav incident strogo kažnjavati,činjenica da Hamilton vrjiedi marketinški puno više nego Alonsova plaća(na amazonu več možete naći njegove biografije),činjenica i da je Ron plaćao Hamiltona od samih početaka sve to tjera na sumnju...

ima nas koji se ne možemo oteti tom dojmu...no hard feelings ...ništa
ne tvrdimo samo kažemo da nam je puno čudnih stvari...

nemojte se ljutiti na nas koji malo čačkamo ispod površine...

a sada pitanje(morao sam i komentirati)...

zašto Ron Dennis uzima preosobno "navodnu" Alonsovu osudu kada on ne
zna što se dešava u njegovoj ekipi....kada je bila aktualna spy saga
branio se da nitko u McLarenu prema njegovom znanju
nije koristio nedozvoljene informacije...
kako onda može sa sigurnošću tvrditi da nitko unutar McLarena ne sabotira Alonsa barem mrvicu..jer u F1 mrvice su jaaako velika stvar...

kao recimo današnje taktičko preferiranje Hamilton u odnosu na Alonsa...
Ovakve će se stvari vući još stoljećima. Alonso i njegovi navijači, naravno, sigurni su da su oštećeni. Svi drugi misle da u tome nema ništa.
Ali, jedna stvar: da je Alonso mogao nešto konkretno dokazati (umjesto samo insinuirati u medijima), zacijelo bi to dokazao i mahnuo Dennisu ugovorom pod nosom. Koliko ja znam, to se nije dogodilo. A sve ostalo je jedna tvrdnja protiv druge tvrdnje...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

registracija je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
registracija je napisao/la:Zdravo Mladene, mislio sam vas ovako nesto pitati i onda sam vidio ovaj post na drugom forumu i odlucio ga prenjeti. Stvarno je cudno kako je 4 puta lovio pole na tvrdjoj mjesavini guma. ili ovaj clanak na f1-live.com
"Felipe Massa starts third ahead of Fernando Alonso who was surprisingly off the pace in his McLaren Mercedes having shown so well in practice.
http://www.f1-live.com/f1/en/headlines/ ... 2523.shtml "

Ili izjava Novaka "Što god oni rekli, ovo ipak izgleda kao Hamiltonova momčad"
Molio bih vas komentar, ipak ste mnogo iskusniji i informiraniji.

Urota, sve je to, drugovi, urota. Dennis, zapravo, patološki mrzi Alonsa. ne zna kako da ga izbaci iz ekipe, pa je nagovorio cijelu ekipu da potajno sabotira vozača kojeg je platio 22 milijuna dolara ove godine. Jer, stalo mu je da Alonso starta što više otraga, kako bi ga razbjesnio i natjerao da ode, pa da uštedi lovu iduće godine.
Da li je ovo ono sto Vi stvarno mislite, ili vise onako ironican odgovor?
Hvala.
Bio je to ironičan odgovor.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Keith je napisao/la:Ovo je mrvicu OT.
Zanima me kakav je Blažićko kao osoba?
Naime moj rista zna Dijakovića (nemam pojma odkud, valjda sa rally-a, on je prije to vozio). Jedan lik iz cijelog tog njegovog rally društva, Jovica Paliković (mislim da je Dijakovića upoznao preko njega) je rekao za Blažićka, citiram, da je gnjida od čovjeka.
Meni se on baš čini simpatičan, i jedan od uzora mi je pa me zanima jel to istina il su to bljezgarije.

Još jednom, oprostite za off topic, al ovo me stvarno jako zanima...Shvatit ću u potpunosti ako ne odgovorite.
Hvala na trudu i strpljenju.
Ivica je moj prijatelj i suradnik, i siguran sam da (kao niti ja) ne obraća pažnju na sva moguća mišljenja o njemu. Ima puno ljudi na svijetu i svatko o nekom ima nekakvo mišljenje.
A što se Dijakovića tiče... njegovo mišnjenje (ili mišljenje ljudi iz njegovog kruga) o nekome sigurno tu osobu ne može zabrinuti, niti iznenaditi.
Da ne cijenim Ivicu, ne bih s njim radio, niti bismo bili prijatelji. Kraj priče.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

registracija je napisao/la:Zdravo Mladene.
Zbog cega ekipa iz FOM-a ili ko vec uklanjaju neke od clipova koji se nadju na youtube.com tako da njihovim otvaranjem dobijemo "This video is no longer available due to a copyright claim by Formula One Management"?
Zato jer su FOM i Bernie Ecclestone jedini, ekskluzivni vlasnici svih F1 televizijskih prava od 1981. do danas. To znači da ne možete emitirati (ili snimiti) nikakvu F1 akciju bez da ste platili prava za to Ecclestoneu. YouTube, evidentno, ta prava nije platio.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Formel ajnc je napisao/la:Gospodine Jergoviću, Stuart Codling u F1 racingu, između ostalog, kaže sljedeće:

"Alonsovo zanovijetanje, tj. izdaja, kako to vide svi u McLarenu, učinila ga je manje privlačnim šefovima drugih momčadi.
Mnogi od njih boje se, naime, da bi jednog dana mogao zatrovati i njihove redove...
...Alonso je nabasao na ravnopravnog momčadskog kolegu, usto novaka, pa zato iskače iz kože. Ili, kao što je jedan McLarenovac 'prišapnuo' skupini britanskih novinara u milanskoj zračnoj luci u četvrtak 6. rujna ujutro: 'Možda nam je Alonso donio šest desetinki, ali Lewis nam ih obično donese sedam.'"

Dodao bih i ja nešto na tu temu. Alonsovo nezadovoljstvo izgleda kao nezadovoljstvo zato što ekipa nije ispunila neke obveze prema njemu. Ali, kako mi znamo da nije? Što ako je Lewis jednostavno previše dobar, pa se Alonso ljuti ne zato što nije dobio sve što je tražio, nego zato što je Lewis prebrz, pa onda izmišlja da mu momčad nije omogućila ovo i ono? Evo, sad kad su odlučili da neće kazniti Hamiltona, izjavljuje da ta odluka nije u redu, a da ima 20 bodova više od Hamiltona sigurno bi rekao nešto tipa "Sretan sam što su suci donijeli razboritu odluku bla, bla..."

Možda je pretjerano reći da se šefovi momčadi boje da im Alonso ne zatruje momčad, ali svakako bi trebali paziti da mu momčadski kolega bude netko iz treće lige, jer inače će biti drame.

Kako vi to sve komentirate? Je li ona priča o sedam desetinki realna ili je neobjektivni izraz ogorčenosti zbog Alonsove izdaje? Kakvo je vaše mišljenje o Codlingu?

Zahvaljujem se.
Moje je mišljenje da nikada nećemo stvarno znati da li je Dennis nešto implicitno obećao Alonsu, pa je to kasnije, kad se vidjelo da je Hamilton toliko dobar, zanemario. Očito se ne radi ni o čemu eksplicitnom, jer bi Alonso to inače već odavno potegnuo po medijima, i sudovima. Dakle, sve će ove priče ostati na spekulacijama.
Ali, posve je sigurno da Alonso smatra da ima i te kako velikih razloga za nezadovoljstvo, pa i neprijateljstvo. Gledano iz njegove perspektive, siguran sam da je u pravu. Znam čovjeka i znam da nije budala.
S druge strane, vjerojatno bi za njega osobno bilo daleko razboritije da je probleme riješio (ili pokušao riješiti) izravno s Dennisom. Ako ih nije bilo moguće riješiti, trebao je jednostavno otići, kao što će vjerojatno otići i ovako.
Taktika koju je koristio samo mu je donijela puno neprijatelja i još više vrlo negativnog publiciteta.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Keith je napisao/la:Evo utrka još nije završila, a ja se ne mogu načuditi gluposti iz McLarena.
Možda se varam, ali na današnjoj utrci je Hamilton bio jedini od vodećih vozača koji je imao pravo kalkulirati i ne igrati samo na pobjedu. ZAŠTO mu nisu mijenjali gume prije ovog šta se dogodili, jer bilo je evidentno da su nakon toliko krugova strašno istrošene. To je čak i meni bilo jasno, tako da sumnjam da ljudima iz McLarena nije. Čemu takav riskantan potez kad je Lewis komotno mogao bit i 2. i 3. i postat svjetski prvak?

Još me nešto zanima: Blažičko i Novak su rekli da je to prva vozačka greška Hamiltona, ali meni nije jasno gdje je to on pogriješio. Bila mu je puknuta guma i nije mogao iskontrolirat auto. Ne shvaćam zašto je top njegova greška.
McLaren je imao svoje informacije da dolazi još kiše, ali te informacije nisu bile sto posto pouzdane. I onda su odlučili čekati do posljednjeg trenutka i ne riskirati odabir krivih guma. Pušiona.
Ovo je ipak bila i Hamiltonova pogreška. Njegova stražnja desna guma nije bila puknuta, nego samo posve istrošena. Ali, to uopće nije bitno. Bitno je da je ušao prema boksovima i zanemario činjenicu da je tamo onaj mali dio staze bio dosta mokriji nego staza po kojoj su svi drugi vozili. Tako je došao na taj mokriji dio praktički sa slikovima, i nije mogao kontrolirati skretanje. Po meni, to je situacija koja se možda mogla i predvidjeti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

-Briatore- je napisao/la:Mladene, Massa mi je bio iznadprosječno depresivan nakon utrke (na press konferenciji). Možda imam bujnu maštu, ali da li kada uzmemo u obzir zadnje izjave Alonsa (još oštrije nego dosada, gdje uz standardne optužbe svoje momčadi, optužuje i FIA-u da je odlučila svjetskog prvaka), da li je moguće da je Massa saznao da ga mjenjaju Alonsom? Ne znam, ali stvarno mi je djelovao katastrofa...(u prošloj utrci se valjda već pomirio sa prvenstvom)?

A onda mi opet pada napamet, možda sada kad je Kimi u realnoj borbi za naslov, da je to možda zbog toga što neće "smjeti" pobijediti u svom Brazilu ako Kimi bude u situaciji za prvaka?
Ovo je jasno, sada neaktuelno, ali siguran sam da je razlog bilo ovo drugo.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Dnohla Vopi je napisao/la:Mladene, koliko opsirno je zapravo Massa ucio od Schumachera? Jer da se Ferrarijevi vozaci ne zovu Kimmi i Felipe nego recimo (potpuno slucajno odabrana imena) Michael i Rubens, osobno bih stavio neku lovu na to da Hamilton i taj fiktivni Rubens nece zavrsit utrku, i Michaelu bi to bio potpuno shvatljiv i normalan razvoj dogadaja. Znamo da on (kao i Senna) nije imao pretjerano velik osjecaj za kurtoaziju ako se suprotstavljala njegovoj pobjedi. Koliko bi Massi tako nesto bilo prihvatljivo ponasanje na domacoj stazi ako o tome ovisi svjetsko prvenstvo?

i oprostit cete mi malu digresiju vezanu uz ekipnu pripadnost, pa cu napisat jedan citat iz svemoguceg brucea: "THAT's the way the cookie crumbles"
I za vrijeme Schumachera i za vrijeme Raikkonena, Massa je vrlo dobar drugi vozač Ferrarija.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

LeoZGB je napisao/la:Mladene moram priznati da mi se na pocetku sezone Kimi nikako nije svidzao ali citajuci vase odgovore o njemu i gledajuci covjeka kako se utrkuje mi se stvarno poceo svidzati kao vozač i sa guštom opet nakon Michaela imam vozača za kojega ću navijati, pa bih vas molio ako je ikako moguće da napravite neku kolumnu ili nesto gdje bi pisalo sta ljudi iz F1 kazu o kimiju one inside information, pa recimo Peterovo misljenje vase i tako bas da nam ga se priblizi naj vise sto je moguce ovako preko kompjutera jer mislim da ima dosta ljudi koji bi voljeli uci u tu njegovu glavu.
Danas mislim završiti kolumnu o novm svjetskog prvaku.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav

Mladene par stvari me zanima.
Prvo kak vam se svidjela ova današnja utrka?Bilo je dosta preticanja i uzbudljivosti kao i lani na ovoj stazi.Imate mozda saznanja koliko je tocno preticanja bilo na utrci?

Drugo Kimi kao sto vi kazete je apsolutno zasluzio pobjedu no zanima me ono preticanje hamiltona zbog vise stvari.Prvo da li ga je prestigao zbog toga sto su se hamiltonu u tom trenutku pocele raspadati gume pa nije mogao vise kontrolirati bolid kako treba ili je u tom trenutku bio sporiji?I dal je kimi prestigao hamiltona dok su bile zute zastave?

Trece ,prognoze za Brazil?Kome vise odgovara?
Kina je bila odlična utrka, kao i sve u kojima ima kiše. Bilo je ukupno 54 pretjecanja, 15 u prvim zavojima i 39 kasnije. To je najviše u 2007. Gledano samo nakon 1. kruga, Japan je imao više pretjecanja - 47. Ali, naravno, tamo nije bilo pretjecanja u prvom krugu (zbog Safety Cara).

Raikkonen je bolje sačuvao svoje gume i bilo mu je relativno lako prestići Hamiltona. Žute zastave nisu bile na tom dijelu staze.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Buxer je napisao/la:Molio bi komentar na ovu rečenicu:

Ron Dennis-"The problem was rain and his (Hamilton's) tyres were in the worst condition. But we weren't at all fazed about Kimi. We weren't racing Kimi, we were basically racing Fernando.

"Kimi winning and Lewis coming second was adequate. It just didn't quite work out that way."

Možda Alonso i nije samo čista paranoja;)
Vrlo čudna rečenica, naravno, ali mislim da je to Dennisova reakcija na Alonsovu paranoju.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

-Briatore- je napisao/la:Mladene, evo gledam reprizu utrke u Šangaju i gledam ja te Kineze što su htjeli pogurati Hamiltona iz šodera. Drag narod.
Znam da je bilo razgovora o sličnoj stvari (dizalica) na Nurburgringu, ali još jednom. Da su ga kojim slučajem izgurali, jel bi to bilo regularno?



A na ovom clipu se vidi kako vaš "prijatelj" :D Ron "gura" Lewisa, ali na njegovu žalost ne uspijeva:

Ne bi. Nije bilo nikakvih drugih auta u šoderu zbog kojih bi došao bager.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

alain prost je napisao/la:Bilo je riječi o Goranu Dijakoviću. Čovjeka ne poznam ali mi je strašno išel na živce dok je bil partner Blažičku (negdje devedesetih). Bil je puno gori čak i od Nevena Novaka. Da li ste imali prilike slušati tada neke njegove komentare-bljezgarije ili ste bili ful u F1?

Ste bili poslije utrke u onom bircu? Da li Vam se čini OK, kao čovjeku vezanom za medije, da se prek nacionalne TV reklamira privatno druženje u nekakvom bircuzu?

Svaka čast na promjeni termina Studija F1, ipak je logično da bude uz live prijenos, a ne uz snimku koja ide kasnije i više je namijenjena onima kojima je F1 samo kruženje uz pokoji sudar ili izlijetanje
Srećom, u to vrijeme bio sam ful lu Formuli 1.
Bio sam u tom bircu. Kad sam došao Dijaković je već bio zbrisao, jer je čuo da dolazim. Nisam vidio tu reklamu, pa ne mogu komentirati. Valjda se radi o nekakvoj reklamnoj kampanji tog časopisa. Nemam pojma.
Mene je Ivica zamolio da dođem, pa sam došao. Upoznao sam neke OK ljude, pa nije bilo besmisleno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rindt je napisao/la:Recite mi Mladene, pratim Formulu 1 evo 27-mu sezonu i dočekali smo svi skupa da se slomio Ron Dennis. Lik koji ne pokazuje emocije nikad , nisam mogao vjerovat čovjek se tresao kao prut, gestikuliranje rukama i totalna utučenost.

Vjerujem u sve ono što ste napisali o njemu, je li moguće da se nešto u njemu promjenilo dolaskom Lewisa ?

Iskreno poslije ove scene, Alonsovo ponašanje mi je dijelom razumljivije !
Čovjeku se sve malo skupilo. I vama bi da ste imali ovakvu godinu, vjerujte.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

McLewis je napisao/la:mladene zanima me kako momcad dobiva podatke o toplini guma? s obzirom da se kotaci vrte nije mi jasno kako to onda mogu mjerit? dali imaju neki senzor ili?
To se ne mjeri u vožnji, nego čim auto uđe u boks.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Toranosuke Takagi je napisao/la:Pozdrav svima, najviše Mladenu.

Možda sam krivo shvatio ali u prijenosu ste rekli da je Massa bio pokusni kunić ili slično ;) u vezi guma. Wurz je prvi prešao na gume za suho. Pretpostavljam da u Ferrariu nije bilo potrebno da Massa prvo isproba, već su po Wurzu vidjeli?

Nisam pratio rasprave, ali koje je Vaše mišljenje, je li ono bila samo Hamiltonova pogreška? Kao vozača mislim...bez obzira na gumu...vidjeli smo i aute u gorem stanju od njegova kako se dogegaju do boksa. On je pogriješio...promašio je cestu...zar ne?

Hoće li iduće sezone biti kakvih promjena u vezi guma?

Je li Vam zgodna Todtova zaručnica :) ?
Naravno da su svi gledali Wurza, ali sigurno je da je za Ferrari pravo mjerilo bio tek Massa.
O Hamiltonovoj pogrešci u Kini već sam nešto napisao gore.
Mislim da nema bitnih promjena u vezi s gumama za 2008.
Nije loš komad.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

registracija je napisao/la:Jedna stvar me je jako iznervirala danas a to je Lewisovo pojavljivanje u boxu nakon odustajanja i rukovanje sa mehaničarima. Da li mislite da neka agencija radi čitav profil njegove ličnosti koja se mora prezentovati u javnosti. To rukovanje tipa ja sam (za razliku od nekih) timski igrač je vrhunac patetike!! Odvratno glumatanje!! Momak se preznojio koliko mu je bilo neprijatno(pogledajte snimak-zaista tragično). Bacili su dečka u vatru a siguran sam da je posle onakve blamaže najviše želeo da ga zemlja proguta i da se skloni od očiju javnosti.
Jaako ste u krivu.
I ne sudite druge prema sebi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

marko je napisao/la:Gosp.Jergoviću baš sam neki dan ponovno čitao vaše stare kolumne i našao sam jednu zanimljivost.U kolumni pred sezonu 2006,govorili ste o šansama svih momčadi.e sad kod Toyote i Honde rekli ste da Jarno Trulli je najbolji vozač.Čak ste ga i proglasili tihim favoritom 2006.Moje pitanje je zar mislite da je Jarno bolji od Jensona(pošto ste Toyotu i Hondu zajedno opisivali)?I ako je bolji po čemu to?
Hvala!
Mislim da sam mislio na najboljeg vozača u ekipama Toyote i Honde. Greška. Tako mi se tada činilo. Sada sigurno ne mislim tako. U ove dvije godine, za mene, podosta se stvari iskristaliziralo, između ostalog i to da Trulliju ozbiljno nedostaje prava motivacija.
Button je, sada mi se čini, puno bolji vozač, osobito uzmu li se u obzir okolnsoti koje su ga snašle ove godine.
Zaključano