P&O - Listopad 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

branko12580 je napisao/la:Mladene,možete li reći tko stoji iza ovogodišnjeg Mclarena mp4-22?U jednoj od prijašnjih kolumna rekli ste da je za bolid zaslužan Mclarenov dizajnerski komitet.Možete li reći tko su članovi tog društva?
Najvažniji je Neil Oatley s nekoliko svojih ljudi, potom Paddy Lowe (koji kontrolira samu tehničku egzekuciju). Tu je, jasno, i Mike Coughlan i njegova četa dizajnera, s time što još nisam nigdje vidio tko nasljeđuje Coughlana na mjestu šefa.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

mislav 1984 je napisao/la:pozdrav, Mladene!

evo, gledam na you tubeu neke filmiće, stare press konferencije i vidim schumachera i hakkinena kako se smiju, zafrkavaju, grle, kako mika tješi michaela nakon 41. pobjede...gdje je to nestalo? ovi danas su svi nekako namrgođeni, pa se ovaj svađa s ovim, pa ovaj neće ovom pružit ruku, pa svi natmureni na presici...jel moguće da je tolika razlika u karakterima tadašnjih i današnjih protagonista, ili se sport toliko promjenio?
(znam da nije neko pametno pitanje, ali vi poznajete te ljude, pa me zanima)

hvala!
Apsolutno ste u pravu. Mislim da puno zasluga ide ovim velikim ovogodišnjim aferama, i svo o veliko uplitanje politike u sport. Alonso je jako zaslužan za širenje te nekakve teške atmosfere nepravde, potom, naravno, Mosley i njegove metode zastrašivanja i prijetnji. I onda, Hakkinen i Montoya bili su vozači koji su se dosta zezali, i koji nisu sebe shvaćali suviše ozbiljno. Trenutno u Formuli 1 takvih baš i nema puno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

McLarenMercedes je napisao/la:Pozdrav Mladene, dva pitanja:

1)Da li možda znate zašto Niki Lauda toliko ne podnosi, možda se može reći i mrzi Fernanda Alonsa?

2)Ron Dennis je rekao britanskim novinarima a Times je preneo da se McLaren ne trka protiv Kimija već protiv Alonsa. Šta mislite o ovoj izjavi?

Puno hvala.

edit: Izjava glasi ovako:

"“The problem was rain and his [Hamilton’s] tyres were in the worst condition,” Dennis said to a group of British journalists in the paddock at the circuit. “But we weren’t at all fazed about Kimi [Raikkonen, of Ferrari]. We weren’t racing Kimi, we were basically racing Fernando."

Nema nikakvog govora o tome šta je Hamiltonu odgovaralo u odnosu na Alonsa, on kaže MI smo smo se trkali protiv Fernanda.
1) Ne znam. Možda mu je dosadila ta kuknjava o nepravdi. Na kraju, sam Lauda proveo je 4 godine u McLarenu pod Dennisom. Čovjek zna kako tamo stoje stvari.

2) Već sam rekao da je izjava čudna, ali mislim da se odnosila na konkretnu situaciju u Kini, kad je valjda u McLarenu odlučeno da, nakon najnovije bujice optužbi Alonsa, ekipa definitivno stane iza Hamiltona.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Tamara je napisao/la:
McLarenMercedes je napisao/la:Pozdrav Mladene, dva pitanja:

1)Da li možda znate zašto Niki Lauda toliko ne podnosi, možda se može reći i mrzi Fernanda Alonsa?

2)Ron Dennis je rekao britanskim novinarima a Times je preneo da se McLaren ne trka protiv Kimija već protiv Alonsa. Šta mislite o ovoj izjavi?

Puno hvala.
Sorry kaj upadam, ali ne mogu izdržati. U vezi drugog pitanja: ne radi se o tome da je Ron rekao da se utrkuju protiv Alonsa, već o tome da je Hamilton (kad već nije mogao uloviti prvo mjesto jer ga je prešao Kimi) lovio drugo mjesto, tj. Alonsa, jer bi mu drugo mjesto bilo dovoljno za osvajanje naslova. Da je Kimi završio prvi, a Hamilton drugi on bi osigurao naslov već u Kini, a da je Alonso završio drugi, a Hamilton treći, prvenstvo bi se odlučivalo u Brazilu (kao što na kraju i je slučaj).

Kaj mislite Mladene, jesam li u pravu ili sam totalno fulala?
Vi ste posve u pravu, ali mislim da je Dennis, da je stvarno htio, mogao svoju izjavu skrojiti tako da je čitav svijet ne shvati onako kako ju je shvatio, već onako kako ste je vi, uz puno dobre volje i kvalitetne analize, shvatili. A možda je radila i podsvijest. Jer, definitivno mislim da je u Kini čitav McLaren bio već sit Alonsa.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

ferrari-fan je napisao/la:Poštovanje

Mladene zanima me kada je prvi puta upotrebljen TC i koja ga je momčad koristila kada je FIA odobrila njegovo korištenje, i ako znate njegov razvoj samo u kratkim crtama opišite ?

Znam da ste na takvo pitanje već odgovorili ali bi vas molio da mi odgovorite [-o< .

Puno hvala
Ferrari je počeo s TC-om eksperimentirati 1990. Milsim da je prvi put na utrkama korišten 1991. Odmah su ga počele, u raznim varijantama koristiti i druge ekipe. FIA nije ništa dozvolila, već se ideja sama od sebe proširila. Ali onda je TC službeno zabranjen TC 1994.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

gringo73 je napisao/la:Iako je tema kažnjavanja McLarena već zaključena, i svi znamo da je to bila šarada, ali sad mi se vrti jedna teorija po glavi. Ako je McLaren imao u posjedu imao Ferrarijev intelektualni proizvod i zbog toga kažnjen, nije li onda paradoksalno postojanje Torro Rossa, Super Agurija?!
I još nešto; vidim da je i kod nas pristigla knjiga D. Coultharda, izdanje na engleskom jeziku. Jeste li i kanite li pročitati njegovu knjigu? I koje je vaše mišljenje o DC-u? Netko je prije par godina rekao da je preanalitičan dok vozi, i da bi bio puno bolji da nije takav. Unaprijed hvala.
1/ Naravno da je cijela stvar cirkus, i da je samo postojanje Tora Rossa i Super Agurija kompletni apsurd. Utoliko zacijelo cijela kazna Dennisu i pada toliko teško. I meni bi.

2/ Nisam čitao DC-jevu knjigu. Možda ću je pročitati ako mi padne u ruke. Ali, poznam ga vrlo dobro, još iz 1993. kad je vozio u Formuli 3000 i kad smo redili neke stvari za TV s njim. Odličan lik, vrlo bistar i jako otkačeno duhovit. Da, možda je malo previše intelektualan u svojem pristupu utrkama, i možda zbog toga nikad nije bio toliko brz kao, recimo, Hakkinen.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

felixx je napisao/la:Postovanje!

Mladene, zanima me postoji li neki studij za konstriranje F1 bolida, ili neki studij gdje postoje dobri preduvijeti za zaposlenje u F1 industriji?
Ja sam cuo za nekakav u Londonu, ali nisam mogao na netu naci nista o njemu...

Sad jedno cisto fanovsko pitanje, imam dojam kako je Kimi sad konacno prerastao ovaj auto(formulu). Zadnjih nekoliko utrka mi se cini kako on vozi auto a ne auto njega i odmah je puno brzi(cak i od Mclarena, Massu da ni ne spominjem). Imate li i vi ovakav dojam, te ako da, sto je to uzrokovalo?
1/ Nema nikakav specijalni F1 studij. Treba završiti neki od faksova koji su primjenjivi u F1 industriji (možda najbolje strojarstvo ili informatika, i onda se okrenuti nekoj specijalnosti, recimo aerodinamici, materijalima i sl.), onda otići van i početi raditi možda u nekoj nižoj kategoriji. I, velim uvijek, pratiti specijaliziranu štampu i oglase za posao F1 ekipa, i također neprestano im pisati i podsjećati na sebe. I, prije svega, biti straaaašno dobar u tome čime se bavite.

2/ Tajna je u tome da je u drugom dijelu sezone Räikkönen (s inženjerom Chrisom Dyerom) konačno poštimao auto točno po svom vozačkom ukusu. Ostalo je onda došlo samo od sebe.
Ako ste pratili ovaj forum, možda ste vidjeli da sam tamo u svibnju ili lipnju stalno govorio i objašnjavao kako Kimi nije zaboravio voziti, kako je najbrži vozač danas, kako će opet biti brz kad sredi auto. Neki ljudi su se ljutili i na mene i na moje mišljenje. Još jednom: Alonso, Räikkönen i Hamilton su vanzemaljci. Nemojte ih odmah otpisivati, ukoliko im jedne sezone baš ne ide. Radije ih pogledajte u živo, u Monaku, i više vam nikada neće pasti na pamet da pomislite kako nisu dobri, makar vozili i tačke.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

don_vicenzo je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:
ferrari-fan je napisao/la:Poštovanje

Mladene zanima me kada je prvi puta upotrebljen TC i koja ga je momčad koristila kada je FIA odobrila njegovo korištenje, i ako znate njegov razvoj samo u kratkim crtama opišite ?

Znam da ste na takvo pitanje već odgovorili ali bi vas molio da mi odgovorite [-o< .

Puno hvala
TC je prvi puta kao zabranjeno sredstvo koristio Schumacher u Benettonu. Zbog toga je doveden u pitanje njegov naslov svjetskog prvaka. A kasnije 2000. ili 2001. sve su ekipe počele koristiti TC, dovodeći FIA-u u nezgodan položaj tako da su ga legalizirali.

Mislim da je bilo tako
Oprosti, ali ispravit ću te, kada je Schumacher "navodno" koristio traction to je bilo 1994., a traction control je prvi put korišten 1993. na Donington parku u kišnoj utrci kada je Ayrton Senna u prvom krugu doslovce pomeo konkurenciju startavši sa petog mjesta i došavši na prvo.I to totalno legalno...
U ne, TC je u Formulu 1 ušao znatno ranije od 1993. Vidi odgovor gore.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav
U kakvim su odnosima bili hakinen i schumacher dok su vozili zajedno i dok su bili najveci rivali.S kojim vozacima je schumacher bio u najboljim odnosima tijekom svoje karijere.N znam da li ovo pitanje vec bilo stoga se ispricavam ako ste vec na ovakva pitanja odgovarali.

Hvala
Bili su u odličnim odnosima, čak do te mjere da je kasnije Schumacher uvijek govorio, sve do kraja vlastite karijere, kako mu je Hakkinen bio najljući i najbolji F1 protivnik.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: Sudija u McLarenovom boxu

Post Postao/la Mladen Jergović »

Kiro je napisao/la:Ne mogu a da ne prokomentarišem zadnju vijest da će FIA kontrolirati regularnost tretmana vozača McLaren-a na zadnjoj utrci.
Da se razumijemo ja sam za fer borbu mada cnog klinju preferiram.
Ali zar mi nismo svi svjedoci Shumija i njegovih timskih kolega, propuštanja i nošenja vode zbog čega Rubensa ne mogu očima gledati ni dan danas. Mislim da to svi znamo i da nam za to ne trebaju sudije. Čast Shumijevim sposobnostima i rezultatima. Sa druge strane da sam ja na čelu McLarena tj. Ron ja bi sve učinio da Fernando ne postane prvak. E sad pada u vodu ona moja rečenica o FER borbi. Pitam se zašto sad u ovom trenutku toliko pritiska na McLaren, gdje su bili kada su Shumiju poklanjani bodovi koji su možda direktno uticali na vozače iz drugih timova? Mladen je rekao da je Denis jedan od najpoštenijh i najprincipijelnijih ljudi u F1 i da svi to znaju. Što ga onda kontrolirati? Samo jedna napomena, nekad sam bio žestoki navijač McLarena to je vrijeme prošlo ove godine sam nekad i za Kimija navijao, iskreno volio bi da Hamilton osvoji prvenstvo, zbog njega samog i njegove vožnje ali i zbog još veće senzacije u kojoj klinjo potuče stare vukove....
Ovo je neko moje razmišljanje ne tražim odgovor, već Vas Mladene molim za vaš osvrt na ovo.
Pozdrav Kiro
Cijela stvar je Mosleyev ego-trip. Posve je jasno da se ništa ne može kontrolirati ili nadgledati pomoću nekakvog vanjskog promatrača u F1 garaži. To su obične gluposti, čak do te mjere da je to napravljeno samo u subotu. Već u nedjelju FIA-inog špijuna više nije bilo. Kompletna glupost.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rindt je napisao/la:mladene da li vam je pala napamet ideja da napišete knjigu ili nekakve memoare o vremenu koje ste proveli u vrhu F1?

Ili možda nekakve vaše dojmove o utrkama na koje ste išli kao mladić, putovanjima na utrke, o vozačima tog vremene tj. vaše viđenje njih.

pročitao sam dosta vaših odgovora npr. kada ste išli u Monaco sa T.Filipovićem i spavali u kombiju s alatom, vašoj prvoj utrci koju ste gledali u zeltwegu, vaše oduševljenje R.Petersonom.

ne sumnjam da ste o tome razmišljali i bila bi prava šteta to ne pretočit na papir, to bi bila kao mala "Biblija" za sve obožavatelje Formule.
Da, naravno da sam mislio o tome. Napravit ću to kad još skupim neka iskustva (budući da moja F1 odiseja još nije gotova) i kad uhvatim malo vremena. Trenutno ga nemam baš jako puno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: Alonso?

Post Postao/la Mladen Jergović »

Marko FF je napisao/la:http://www.index.hr/sport/clanak/alonso ... 61335.aspx

patka ili istina?
Kvak, kvak. Za sada.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

f-on-off je napisao/la:Baš gledam onaj Ferrarijev semaforčić umjesto lollipop mana i razmišljam koliko je porušenih mehaničara, pregaženih nogu i općenitu konfuziju koju ponekad gledamo ta spravica možda mogla spriječiti... Hoće li to već dogodine postati standard?
Pretpostavljam da neki misle da neke stvari trebaju biti što jednostavnije, pa neće to prihvatiti. Ali, da je dobro, dobro je.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene evo jeno pitanje(ne znam da li je bilo stoga se ispricavam)
Ako mozete od 22 najbolja vozaca koji trenutno voze jel bi ste ih mogli poredati po vozackim mogucnostima od najboljeg ka najgorem,bez da je u to ukljucen bolid koji voze.

Hvala i pozdrav
Alonso, Räikkönen, Hamilton, Kubica, Button, Heidfeld, Sutil, Rosberg, Massa, Sato, Vettel, Kovalainen, R Schumacher, Webber, Coulthard, Trulli, Liuzzi, Fisichella, Barrichello, Wurz, Davidson, Yamamoto.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Ayrton Veliki je napisao/la:Pozdrav,Mladene.
Da li znate kliko novca dobija svaka ekipa na kraju sezone na osnovu plasmana?
Da sad ne tražim, molim vas da potražite odgovor na ovo isto pitanje u prošlom mjesecu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Arcadian je napisao/la:Posto je na izmaku, za McL svakako jedna vrlo burna sezona sa dosta evidentnih gresaka u upravljanju timom, Mladene kakva su Vasa saznanja u pogledu stavova Mercedesa i porodice Ojeh? Da li se nazire prestruktuiranje, mozda i neefikasnog sadasnjeg odnosa 40%-30%-30% u TAG McLaren Group?
Nekakva moja saznanja i iz Mercedesa i izravno iz porodice Ojjeh su da je sve OK. Nitko nikome, za sada, ništa krupno ne zamjera. Naprostao, takva je bila sezona, vrlo čudna i puno vanjskih faktora koji su utjecali na ekipu. O unutrašnjim (na koje mislite, pretpostavljam) za sada nitko ništa ne govori.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Tifosina je napisao/la:G. Jergoviću, pročitala sam izjavu jednog člana foruma koja me zaintrigirala.
alonso is the best:
Nakon utrke VN Kine, kada su Kimi, Alonso i Massa izlazili iz bolida, Kimi je pružio ruku Alonsu a pored Masse je prošao kao da ne postoji i nije mu uputio ni riječ.
Meni je tkođer ta situacija bila jako čudna. Ima li istine u tome da ni u
Ferrariju baš nije idilična situacija među vozačima ali to ne izlazi u javnost?
Da, Räikkönen i Massa nisu baš best buddies. Ali, Massa nije Alonso, pa šuti i vozi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Vertigo je napisao/la:Gospodine Jergović, vi vjerojatno možete doći u kontakt sa lewisom, ako ne s njim onda s njegovim menađerom, mislim da bi brazilska zastava u čast Senni ispod njegovog odijela donjela puno simpatija lewisu, naravno, kada bi pobijedio, jer je i on Sennin fan, i vi, i ja....
Da, ali znate kako te stvari idu. To se čovjek mora sam sjetiti, inače to nije to. Tko zna, možda se i sjetio...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav

Evo Mladene ukratko koji vozačl su po vama brzi, oni s agresivnim stilom voznje(npr. kubica) ili oni s njeznijim stilom voznje(npr. button)?

Hvala
Agresivniji su Alonso, Kubica, Heidfeld, Massa, R Schumacher, Rosberg, Sutil, Sato. Nešto manje Räikkönen.
Nježniji su Button, Hamilton, Fisichella, Coulthard, Trulli, Barrichello.

Mislim da čista brzina, i vrijeme po krugu, nemaju puno veze s ovim razlikama u stilu vožnje.
Zadnja izmjena: Mladen Jergović, dana/u 31 lis 2007, 19:19, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Gospodine Jergoviću.
Hvala Bogu kaj ste nam ozdravili!
Da pređem na stvar . Zašto u f1 više nema porsche-a. U kojim su sezonama nastupali s kojim momčadima ?
Ak nije problem da mi odgovorite.
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

LeoZGB je napisao/la:Mladene mene zanima dal se do sada dogodila situacija kao sa ova tri vozača i kišnim gumama i ako je dal znate koja je bila kazna za to.

Hvala!
Mislim da sam negdje pročitao da je već bila neka takva situacija, bez kazne.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

pospani gad je napisao/la:Mladene da li ste u Sáo Paolu, u državi Brazil?
Mislim 15 ili 16 puta.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

LeoZGB je napisao/la:Mladene mozete li mi reci koje je vase misljenje u vezi dva susreta hamiltona i kimija na stazi, ja sam uvjeren da je hamilton dva puta zasmetao (moguce da su to samo navijačke strasti) pa zato vas molim da kazete sta mislite dal bi trebao biti kaznjen za to?


Hvala
Drugi put mu je sigurno malo zasmetao (prvi put, mislim, ne), ali nisam siguran da je to bilo namjerno.
Mislim da nije trebao biti kažnjen za to. FIA je sve u posljednje vrijeme naučila da odmah razmišljaju o kaznama. Ako Kimija nije osobito smetalo...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

zborzic@htnet-dsl je napisao/la:Mladene, šta mislite bili samo Sato i Button(bez hamiltona), koristeći ta dva seta kišnih guma, dobili kaznu veću nego ovih "pišljivih" 15 000€
Vrlo dobro pitanje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

[-$m0jk3-] je napisao/la:
Vleki je napisao/la:Našao sam ovaj (nadam se i Vama) interesantan dio teksta sa autosport.com-a koji se dogodio na presici poslije kvalifikacija, ako možete dati bilo kakav komentar (komentar za novinarku). Pitanja su postavljena Lewis Hamiltonu.
Ja osobno se ne slažem sa njezinim gledištem ali želim prvo Vaše mišljenje.

Questions from the floor

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) For Lewis. For everybody it is evident that twice you disturbed Kimi. Is everything good to become a world champion?

LH: To be honest there is no reason for me to do anything to Kimi because if anything he can win...

(inaudible from the audience)

LH: Well, I came out of the pits and the guys said that, obviously, because Fernando was behind me and I could not hold him up in the pits... So I came out of the pit lane and they said you will come out close to Kimi and I came out and when you are at that sort of speed your mirrors are vibrating and so you cannot see too much and then I realised that he was very, very close and so I slowed down and I noticed I can't attack the corner like he was, so I backed out and he went past me.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) ...You never showed him clearly that you would give him the track free?

LH: What do you want me to do? Put the indicator on?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) You know exactly...

LH: I did the best job I could to get out of the way. And I did apologise to him if I did get in his way.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Is that what you call the best job?

LH: Yes.

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) As a sportsman?

LH: Yes, how are you at your job? Are you the best at your job? You have never made mistakes... No?

Q: (Anne Giuntini - L'Equipe) Sometimes...

LH: Oh really.
ovo je totalan dokaz koliko je taj L"nikad me nece kazniti"H arogantan, i pun sebe.... nevjerojatno. mislim da bi bilo bolje za njega da ne osvoji naslov ove godine, da se malo spusti na zemlju, skulira i mozda onda pridobije moju paznju.
Ova je reakcija klasičan primjer onog pristupa pri kojem, kad vam je netko antipatičan, nećete s naklonošću gledati na njegove reakcije. Da je ovako reagirao netko koji vam je simpatičniji, odgovori bi vam bili genijalni.
Također, ovaj je dijalog sjajan primjer situacije u kojoj netko (Hamilton), što god napravio, uvijek nekom stane na žulj. Čovjek je, po vlastitom mišljenju, malo omeo Räikkönena i onda mu se nakon kvalifikacija otišao ispričati. Ovaj je to prihvatio, i gotova stvar. Ali, to što se išao ispričati nekima je priznanje velike krivice, pa ga onda napadnu još žešće.
Dotična teta, inače, supruga je jednog od glavnih glavonja Renaulta (Denisa Chevriera), pa, ako to znate, nije jako čudno što joj Hamilton nije baš nešto drag. A Alonso, zacijelo, je.
Ali čak i da to ne znamo, moram reći da su mi trojica mojih prijatelja, koji su bili na toj press-konferenciji, rekli da je ženska izazvala opće zgražanje, i da je bilo puno glasnih povika i pokušaja da je se nekako ušutka. Bezupješno.
Hamilton je jedino pogriješio što je s njom uopće ušao u prepirku. Ja bih čistio nokte.
Zaključano