Gilles Villeneuve

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

Znate, ljudi obicno kazu da kada se nesto radi pretjerano,... odmah se ispada lud, opsesivan, fanatik. Ne znam tko je kriv ljudima koji ne razumiju, niti gledaju F1. Mi koji to volimo, volimo jer to ne znamo objasniti.... Nema se tu sto objasniti...Evo npr. ja sam bio prosli vikend u Grazu, ondje je izlozen Lotus 72 (fotkao sam ga, samo ne znam zalijepiti fotke ovdje, vidim da se trazi link, ali da li bi mi netko mogao pomoci da te fotke ovdje pastam?!). No, do sada sam uzivo vidio na izlozbi Ferrari iz 1993. ali ovaj Lotus je fantastican. Dosada sam ga vidjao na fotkama, nije me se dojmio. Auto je savrsen. Mislim da bi i sada mogao voziti. Svatko tko je sjeo u 70-ima, u taj auto i vozio ga preko 300, taj je u glavi i u srcu imao velika muda. Auto je zvijer i volio bi staviti fotke koje sam nacinio. No, nisam zato ovdje. Obecao sam link za covjeka koji je vozio u slicnoj zvijeri, bez karbonskih i kevlarskih kokpita, covjek koji je postao mit. Ne zelim ovdje filozofirati o idolopoklonstvu, ali tim ljudima, svakom pojedinom vozacu treba se diviti, zaista, diviti im se svima koji su u ono doba koje se toliko razlikovalo od danasnje "sigurne F1" vozili bolide, no samo jedan se zvao Gilles Villeneuve. Citajte i uzivajte:

http://www.sempregilles.com/

PS. Trebam pomoc za pastanje fotografija!
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 24 sij 2008, 18:24, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

www.max-save.org

Izabereš sliku i uploadaš.

I pasteaš direktan link ili hotlink za forume (2) ;)
.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

red_devil je napisao/la:www.max-save.org

Izabereš sliku i uploadaš.

I pasteaš direktan link ili hotlink za forume (2) ;)
OK. Thanks.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

tex svaka čast na podacima......Probaću i ja nešto naći pa ubacim.....
1982 UCV 1919
Avatar
natural
Postovi: 138
Pridružen/a: 31 sij 2008, 22:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la natural »

Gilles Villeneuve-ov - Ferrari F1 126C, 1981, 1496cm3, 580hp

slika slika slika
slika
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Eh da veliki Gilles...Vijecna legenda.Uz Sennu meni najdrazi vozac u povijesti a obojica nazalost tragicno zavrsili.Gillesova smrt je jedna od najzastrasujucih u povijesti automobilizma...i obojicu su krasile iste osobine..brz,nepogresiv,lud...vozili su srcem.Nek mu je laka zemlja :cry: [/list]
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Nesuđeni Ferrarijev prvak, da je poživio ne bi imali 4 veličanstvena nego 5 veličanstvenih vozača osamdesetih.

Nakon njegove smrti Ferrari je dobio jak udarac i nakon toga dugo nisu mogli da nađu pravog vozača.
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Prije 26 godina napustio nas je jos jedan velikan ovog sporta. Na kvalifikacijama u Zolderu poginuo je jedan od najatraktivnijih vozaca ikada i vjerojatno najveci miljenik tifosa, Gilles Villeneuve.
slika
Avatar
SempreGilles
Početnik
Početnik
Postovi: 337
Pridružen/a: 04 svi 2007, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Zagreb, RH

Post Postao/la SempreGilles »

Bila je nekad tema o Gillesu. Svasta sam tamo pisao, pa mi se sad ne da ispocetka. Budem, kad cu imati strpljenja.
Vjerujem da je vecina ljudi ovo gledala, ali tema o Gillesu ne moze bez Francuske 79.

http://www.youtube.com/watch?v=LzCqY8Wg5So

Salut Gilles
slika
Fernando Alonso \The Night Master/
Hungary 03.
Malaysia 05., Bahrain 05., Imola 05., France 05. Nurburgring 05., Germany 05., China 05.
Bahrain 06., Australia 06., Spain 06., Monaco 06., Britain 06., Canada 06., Japan 06.
Malaysia 07., Monaco 07., Nurburgring 07., Monza 07.
Singapore 08.
Damson2

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Damson2 »

Hvala pospanom gadu sta je stavio link na moju stranicu s koje je tex pejstao tekst. :)

SempreGilles, zbog cega si odabrao taj nick
Avatar
Damson
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 stu 2004, 13:40
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Split

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Damson »

Formula Villeneuve; A Tribute To Gilles Villeneuve

slika

Product Description
When reminiscing on the most memorable names from Formula 1 GP racing '70's one name that rarely fails to attract some degree of respect and admiration is that of GILLES VILLENEUVE. To many the wiry French-Canadian was all that epitomizes the Great Grand Prix driver - immensely skillful, determined, agresive when necessary, and, most importantly to observer, spectacular on any circuit that challenged him, especially behind the wheel of his beloved blood-red Ferraris. During his short lifetime Gilles exuded a particular type of magic that quickly transforms him into a motor-racing legend and this film, produced by his compatriots, pays tribute to a driver who many velieved would have been one of the all-time-greats. Here you can hear from leading personalities such as Enzo Ferrari himself in very rare personal interview, Juan Manuel Fangio, Mario Andretti, Patrick Tambay, Jacques LAfitte and even Canadian ex-Prime Minister Pierre Trudeau. Their admiration for the talented young Villeneuve is Interspersed with some classic action sequences spanning the '70's to fateful day in May 1982.


Kod: Označi sve

http://rapidshare.de/files/40847500/FormulaVilleneuve.part1.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40847819/FormulaVilleneuve.part2.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40848133/FormulaVilleneuve.part3.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40848850/FormulaVilleneuve.part4.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40849996/FormulaVilleneuve.part5.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40850431/FormulaVilleneuve.part6.rar.html 
http://rapidshare.de/files/40850669/FormulaVilleneuve.part7.rar.html 

Tri Tribute video kompilacije. Fileovi su wmv, avi i asf, dakle nisu flv sa youtubea nego su bolje kvalitete.

Kod: Označi sve

http://rapidshare.de/files/40851088/VilleneuveTributes.rar.html 
slika
Rene Arnoux (o epskoj bitci sa Villeneuveom u Dijonu 1979.) - "Znao sam da me pobjedio najbolji vozač na svijetu."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la pospani gad »

Damson2 je napisao/la:Hvala pospanom gadu sta je stavio link na moju stranicu s koje je tex pejstao tekst. :)

SempreGilles, zbog cega si odabrao taj nick
Stalno se negdje provačilo ime Gilles. Stalno, taj Gilles. U prvom broju F1 Racinga pročitao sam super ( relativno površan ) tekst o njegovim počecima. Onda malo po you tubeu i tada naletih na tvoju stranicu. Kad god me se pita, ja sam za Ayrtona Sennu. Gillesa nisam gledao uživo - ali nema te statistike ili nešto slično da me uvjeri koliko je to bio srčan i pošten vozač.... za mene... on i Ayrton dijele pobjedničku stepenicu za sva vremena....

P.S. o Gillesu se ovdje sramotno malo piše.... i jako se malo spominje.... #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Jackie Stewart »

Gilles je meni definitivno jedan od najdražih vozača u F1. Nema neku statistiku, ali je trebal bit prvak 1979.-te godine. Dijon 79. , to je sigurno jedan od najljepših dvoboja u Formuli 1. Imam tu utrku i nije nešto posebno zanimljiva, ali zadnjih 10 minuta..... Vidim da nema slika o njemu, pa sam neke slike stavio.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la 130R »

KIMI AM BESTEN je napisao/la:na kojoj stazi je poginuo gilles ??????
U Zolderu (Belgija) na kvalifikcijama. I čini mi se da je poginuo u izlaznom krugu nakon što je postavio svoje vrijeme, uglavnom letio je stazom kad nije trebalo, ali baš zbog toga su ga svi voljeli jer je uvjek vozio najbrže što je mogao.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
maminho_
Početnik
Početnik
Postovi: 236
Pridružen/a: 02 sij 2009, 13:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso-Renault
Lokacija: Sim i tam

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la maminho_ »

gilles je legenda,fenomenalan vozac,tesko je izdvojiti najboljeg ali on ima mjeso medju njima
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Bibi »

Gilles Villeneuve meni najdrazi vozac ikad.Zao mi je sto ga nisam imao prilike gledati,ali sudeci po starim kazetama i snimkama zauvijek je ostao u mom srcu.Uvijek je vozio najbrze sto je mogao,nije se bojao smrti i vjerojatno je najbolji pretjecatelj ikad.Iako je otisao prerano,nikad nije bio izbrisan iz srca navijaca diljem svijeta i nikad nece biti.

F1 1979 René Arnoux Vs Gilles Vileneuve




Sigurno najbolji dvoboj u F1 povijesti koji je bioi koji ce ikad biti.

Zandvoort 1979. Gilles Villeneuve on three wheels



Pa ova nevjerovatna voznja sa tri kotaca.Ovaj video najbolje pokazuje tko je bio Gilles.

Gilles Villeneuve Vs Alan Jones - Dutch Grand Prix '79



Jos jedno nevjerovatno pretjecanje od Gillesa sa vanjske strane.

Njegova slika dok je bio u Mclarenu:

slika

Statistika:

Momcadi:Ferrari,McLaren
Utrke:68(67 startova)
Pobjede:6
Podiji:13
Pole position:2
Bodovi u karijeri:101(107)
Najbrži krugovi:8
Zadnja izmjena: Bibi, dana/u 16 ožu 2010, 15:40, ukupno mijenjano 1 put.
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
ZD1400RT
Početnik
Početnik
Postovi: 153
Pridružen/a: 05 srp 2007, 17:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Spanjarda
Lokacija: Zadar

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la ZD1400RT »

Strašan vozač, talent, samo pobjeda u glavi, pun gas, bez kompromisa!

Vozač kojeg najviše posštujem!
11
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Jackie Stewart »

Meni jako drag vozač. Prerano je otišao. :(


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Bibi »

Istina,ostavio je neizbrisiv trag u F1 i sumnjam da ce biti jos vozaca poput njega.

slika

slika

slika
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la 130R »

Danas ni ne može više biti vozača poput njega. Pogledajte onu borbu s Arnouxom, za to bi danas vozači dobili 10 kazni. Meni također jedan od najdražih, vozio je za publiku, i uvijek išao na sve ili ništa, zbog toga vjerovatno nikad nebi osvojio naslov, ali ovakve stvari se više pamte.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Ferrari-BiH »

130R je napisao/la:Danas ni ne može više biti vozača poput njega. Pogledajte onu borbu s Arnouxom, za to bi danas vozači dobili 10 kazni. Meni također jedan od najdražih, vozio je za publiku, i uvijek išao na sve ili ništa, zbog toga vjerovatno nikad nebi osvojio naslov, ali ovakve stvari se više pamte.
Ni danasnji bolidi nisu u mogucnosti onako da se voze, a i vecina danasnjih vozaca ne bi ni razmisljali o preticanju s vanjske strane, i vecina bi ih opet samo razmisljala o gumama :?
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Jackie Stewart »

Već je 28 godina prošlo otkako je poginuo Gilles Villeneuve!

slika
slika
slika
slika

Sid Watkins: "I was very upset because I knew him very well. He was always rational and reasonable, a thoroughly nice person to deal with. I remember he said, `I hope I never need you'. When I identified his car as we arrived on the scene of the accident... well, I just thought of those words."
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Bibi »

Pocivao u miru legendo :cry: Nisam ga bio u prilici gledat,no gledajuci stare snimke i komentare drugih vozaca,shvatio sam da je bio veliki vozac i covjek.
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la A.Senna »

Evo jednog lijepog teksta s neta o Gilesu

Žil je važio za jedinstvenog čovjeka, čovjeka koji je vozio za publiku i koja ga je obožavala. I sam je rekao, „to je zabava koju ja želim priuštiti publici, dim iz guma, stalo mi je do navijača, jer sam i sam bio jedan od njih.“
Lauda je rekao za njega da je bio najluđi trkač na kojeg je naišao u Formuli 1. Činjenica da je bio i pored svog specifičnog pristupa vožnji i trkama dopadljiv karakter, više nego zapaljiv i problematičan činilo ga je tako jedinstvenim. Njegove kolege su govorili da je i pored takvog načina vožnje bio korektan na stazi i nije stavljao ničiju sigurnost na kocku osim svoje lične. Ova kombinacija njegovih crta ličnosti napravila ga je izuzetno popularnim, ne samo kod njegovih navijača već i kod njegovih kolega pa i protivnika.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la schuey »

A.Senna je napisao/la:Evo jednog lijepog teksta s neta o Gilesu

Žil je važio za jedinstvenog čovjeka, čovjeka koji je vozio za publiku i koja ga je obožavala. I sam je rekao, „to je zabava koju ja želim priuštiti publici, dim iz guma, stalo mi je do navijača, jer sam i sam bio jedan od njih.“
Lauda je rekao za njega da je bio najluđi trkač na kojeg je naišao u Formuli 1. Činjenica da je bio i pored svog specifičnog pristupa vožnji i trkama dopadljiv karakter, više nego zapaljiv i problematičan činilo ga je tako jedinstvenim. Njegove kolege su govorili da je i pored takvog načina vožnje bio korektan na stazi i nije stavljao ničiju sigurnost na kocku osim svoje lične. Ova kombinacija njegovih crta ličnosti napravila ga je izuzetno popularnim, ne samo kod njegovih navijača već i kod njegovih kolega pa i protivnika.
Je,nakon smrti,pročitaj izjave dok je bio živ! Je legenda,je odličan i dopadljiv bio,ali opasnost na stazi,kvragu poginuo je tako i skoro ubio čovjeka,no ljudi drastično mjenjaju mišljenje kad neko umre,tako je danas Jackson svetac,ne pedofil koji je želio biti bjel! potpuno različite priče
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori