Gilles Villeneuve

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la 130R »

Danas ni ne može više biti vozača poput njega. Pogledajte onu borbu s Arnouxom, za to bi danas vozači dobili 10 kazni. Meni također jedan od najdražih, vozio je za publiku, i uvijek išao na sve ili ništa, zbog toga vjerovatno nikad nebi osvojio naslov, ali ovakve stvari se više pamte.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Ferrari-BiH »

130R je napisao/la:Danas ni ne može više biti vozača poput njega. Pogledajte onu borbu s Arnouxom, za to bi danas vozači dobili 10 kazni. Meni također jedan od najdražih, vozio je za publiku, i uvijek išao na sve ili ništa, zbog toga vjerovatno nikad nebi osvojio naslov, ali ovakve stvari se više pamte.
Ni danasnji bolidi nisu u mogucnosti onako da se voze, a i vecina danasnjih vozaca ne bi ni razmisljali o preticanju s vanjske strane, i vecina bi ih opet samo razmisljala o gumama :?
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Jackie Stewart »

Već je 28 godina prošlo otkako je poginuo Gilles Villeneuve!

slika
slika
slika
slika

Sid Watkins: "I was very upset because I knew him very well. He was always rational and reasonable, a thoroughly nice person to deal with. I remember he said, `I hope I never need you'. When I identified his car as we arrived on the scene of the accident... well, I just thought of those words."
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Bibi »

Pocivao u miru legendo :cry: Nisam ga bio u prilici gledat,no gledajuci stare snimke i komentare drugih vozaca,shvatio sam da je bio veliki vozac i covjek.
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la A.Senna »

Evo jednog lijepog teksta s neta o Gilesu

Žil je važio za jedinstvenog čovjeka, čovjeka koji je vozio za publiku i koja ga je obožavala. I sam je rekao, „to je zabava koju ja želim priuštiti publici, dim iz guma, stalo mi je do navijača, jer sam i sam bio jedan od njih.“
Lauda je rekao za njega da je bio najluđi trkač na kojeg je naišao u Formuli 1. Činjenica da je bio i pored svog specifičnog pristupa vožnji i trkama dopadljiv karakter, više nego zapaljiv i problematičan činilo ga je tako jedinstvenim. Njegove kolege su govorili da je i pored takvog načina vožnje bio korektan na stazi i nije stavljao ničiju sigurnost na kocku osim svoje lične. Ova kombinacija njegovih crta ličnosti napravila ga je izuzetno popularnim, ne samo kod njegovih navijača već i kod njegovih kolega pa i protivnika.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la schuey »

A.Senna je napisao/la:Evo jednog lijepog teksta s neta o Gilesu

Žil je važio za jedinstvenog čovjeka, čovjeka koji je vozio za publiku i koja ga je obožavala. I sam je rekao, „to je zabava koju ja želim priuštiti publici, dim iz guma, stalo mi je do navijača, jer sam i sam bio jedan od njih.“
Lauda je rekao za njega da je bio najluđi trkač na kojeg je naišao u Formuli 1. Činjenica da je bio i pored svog specifičnog pristupa vožnji i trkama dopadljiv karakter, više nego zapaljiv i problematičan činilo ga je tako jedinstvenim. Njegove kolege su govorili da je i pored takvog načina vožnje bio korektan na stazi i nije stavljao ničiju sigurnost na kocku osim svoje lične. Ova kombinacija njegovih crta ličnosti napravila ga je izuzetno popularnim, ne samo kod njegovih navijača već i kod njegovih kolega pa i protivnika.
Je,nakon smrti,pročitaj izjave dok je bio živ! Je legenda,je odličan i dopadljiv bio,ali opasnost na stazi,kvragu poginuo je tako i skoro ubio čovjeka,no ljudi drastično mjenjaju mišljenje kad neko umre,tako je danas Jackson svetac,ne pedofil koji je želio biti bjel! potpuno različite priče
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Bibi »

E moj Schuey citam i nevjerujem sta si napisao :(
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

8.5.1982 29 godina od tragedije u Zolderu .. Salut Gilles :klanjanje:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

Regarded by many as the fastest driver ever to compete in F1, Gilles Villeneuve only won six grands prix in his tragically short world championship career, but earned legendary status for his heroic handling of a string of difficult Ferraris.The 1979 Ferrari 312 T4 was the most competitive car of Villeneuve's career, and he supported team-mate Jody Scheckter's run to the world title and played a pivotal role in the team's constructors' crown.

Jacques Villeneuve will drive the car at Fiorano on 8 May, 30 years on from the day that his father lost his life in a crash in qualifying for the Belgian GP at Zolder.

The younger Villeneuve went on to have a successful F1 career in his own right, winning the 1997 title.

A Ferrari statement said Jacques Villeneuve's outing in the 312 T4 would be "a fitting occasion to evoke the memory of a man who has and always will have a place of honour in the history of Ferrari."
Za par minuta bit ce 30 godišnjica smrti . Salut Gilles !!
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Forza »

Let's stop time for a moment a moment to remember and pay tribute to great Gilles Villeneuve.

slika

He was great man in and outside the car. People who knew him will tell that he lived the way he drove. He stays in hearts of Tifosi and many people as loving family man and driver who never gave up. His passion and friendly character was unique. Enzo Ferrari loved him as his own son and he belived in his abilities. This gave us one of the most spectacular combination... Ferrari - Villeneuve. Those two words today are mentioned one with other. His fully life is an inspiration to many and his famous three wishes are common to lots of fans all over the world. His life resembles our dreams. 30 years ago world lost great person, his family lost loving father, Enzo lost one of his sons, Tifozi and many fans lost one of the best drivers ever in history of F1 but we all gained the passion he shared with us.

slika

"I love motor racing. To me it's a sport, not a technical exercise. My ideal Formula One car would be something like a McLaren M23 with a big normally aspirated engine, 800 hp, 21 inch rear tyres. A lot of people say we should have narrower tires, but I don't agree because you need big tyres to slow you down when you spin. And you need a lot of horsepower to unstick big tyres, to make the cars slide. That would be a bloody fantastic spectacle, I can tell you. We would take corners one gear lower than we do now, and get the cars sideways. You know, people still rave about Ronnie Peterson in a Lotus 72, and I understand that. I agree with them. That's the kind of entertainment I want to give the crowds. Smoke the tyres! Yeah! I , because I used to be one of them! I believe the crowd is really losing out at the moment, and that's bad." Gilles Villeneuve
slika

"I never think I can hurt myself - not seriously. If you believe it can happen to you, how can you do this job? If you are never over eight-tenths, or whatever, because you're thinking about a shunt, you're not going as quick as you can. And if you're doing that, you're not a racing driver. Some guys in Formula 1... well, to me they're not racing drivers. They drive racing cars, that's all. They're doing a half job. And in that case I wonder why they do it at all." - Gilles Villeneuve
slika
Gilles Villeneuve "I sold the house to buy my first racing car. I really did think my wife was gonna kill me!"
slika
Jody Scheckter "Gilles was the fastest driver in the history of F1. And he was the most honest man I've ever met."
slika
"I have never got out of a car and though I could try harder."
Gilles Villeneuve
slika
"I love and respect my fans because races exist thanks to them. This is the reason why one must always give the best of himself, we are to offer our audience a real show." Gilles
slika
"Finishing second means you are the first person to lose" Gilles Villeneuve
slika
Jacques Laffite "I know no man can work miracles but Gilles was so special that he made you wonder."
slika
Mansell "He was a great friend, he took me up in his helicopter once and he flew it the same way he drove."
slika
"I knew I'd been beaten by the best driver in the world" Rene Arnoux on his epic last lap battle with Gilles Villeneuve at Dijon 1979
slika
Niki Lauda "One night I was trying to sleep in my hotel room, and I heard a helicopter outside. Illegal, impossible, mad. Who could it be but Gilles! He was the craziest person I ever met in F1."
slika
I just drive the car as fast as possible, but I try not to overdo it. Gilles Villeneuve
slika
"If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" Gilles Villeneuve
slika

Juan Manuel Fangio on Gilles: Although small in stature, he was a giant of motor racing.
slika
“Gilles with his generosity, his destructive capacities he had when racing, grinding gears and shifting at highest speed, abusing the clutch and the brakes, showed us what we had to do, to give the driver the possibility to defend himself at any moment.[...] I loved him."

"Among my loved ones I see the face of this great man: Gilles Villeneuve."
Enzo Ferrari
slika

Forza Gilles sei sempre nei nostri cuori !

slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5Vk-kxZe ... e=youtu.be[/youtube]
slikaslikaslika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Domi »

Jacques u Gillesovom bolidu

Vrlo lijepo :)

EDIT: Evo i video

"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la leopnd »

31 godina... Gilles Villeneuve 18.1.1950 - 8.5.1982.

slika

slika

slika

slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

35 godina od tragičnog Zoldera
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:30 godina od tragičnog Zoldera
Misliš, 35 godina - pišeš 30?
;)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:30 godina od tragičnog Zoldera
Misliš, 35 godina - pišeš 30?
;)
Tako je. Jutarnji lapsuz ...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

Test 312 T5 , samo gola sasije vidljiva


slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la pospani gad »

Već viđena fotka ( ali dobar podsjetnik - 1982? Ili ipak starije razdoblje? :-k :-k ): zvijer i monstrum..... zajedno..... ogoljeni..... eh, prava formulo 1..... di si sada? To su bila vremena, to je bio život, tada se smjelo sve i sva..... :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

To je jos 78. testirano. navodno. Sam bolid je predstavljen za 80.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

36. godina je prošlo.

Dider Pironi se vraća prema boksu sa svojom kacigom i Gillesovom nakon njegova sudara

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la pospani gad »

:zzz:

Jutro.....

@F1NAC..... odakle samo iskopavaš ove još neviđene fotke? To je vjerovatno tvoja tajna...... :-k :-"

Neki dan... one fotke Michele Alboreta u Footworku i Tamburello.... a sada ova emotivna fotka.... di Didier nosi kacigu Gillesa i svoju.....
Na fotki se vidi, da je Didier gotov, slomljen..... pitanje, je li imao informaciju da je Gilles ima po život opasne ozljede ili je sam zaključio da neće više biti na stazi njegovog timskog kolege.... s kojim se porokao na VN San Marina?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 09 svi 2018, 08:50 :zzz:

Jutro.....

@F1NAC..... odakle samo iskopavaš ove još neviđene fotke? To je vjerovatno tvoja tajna...... :-k :-"

Neki dan... one fotke Michele Alboreta u Footworku i Tamburello.... a sada ova emotivna fotka.... di Didier nosi kacigu Gillesa i svoju.....
Na fotki se vidi, da je Didier gotov, slomljen..... pitanje, je li imao informaciju da je Gilles ima po život opasne ozljede ili je sam zaključio da neće više biti na stazi njegovog timskog kolege.... s kojim se porokao na VN San Marina?
S obzirom da je Gilles zavrsio u ogradi mislim da je znao vec ishod. Mada kad su doktori dosli imao je jos pulsa, ali tek u bolnici su mogli ustanovit da je slomio vrat.

Inace jos par fotki. NSFW


slika

slika

slika

slika



EDIT (Cuky): popravio sam ti linkove, kako si stavio nije otvaralo odmah slike nego je stajala riječ "Slika", a desni klik pa view image je otvarao link za download
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Gilles Villeneuve

Post Postao/la Cuky »

Povodom 40. godišnjice smrti Charles Leclerc i Rene Arnoux odali su počast Gillesu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori