Re: Lewis Hamilton

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
dado
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 415
Pridružen/a: 10 tra 2007, 23:24

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la dado »

Mladen Jergović je napisao/la: Koliko je meni poznato, trenutno u Engleskoj možete kupiti 8 (osam) knjiga o Lewisu Hamiltonu. Ali, za to nije kriv ili odgovoran Lewis Hamilton. Čovjek zapravo upravo ovih dana bježi iz Engleske živjeti u Švicarsku, jer doslovno više ne može otići niti na WC bez da ga netko ne presretne i traži autogram.
Nisam baš siguran da te stvari idu onako kako to neki ljudi zamišljaju, tj. da nekakva agencija isfurava tog dečka i pravi od njega umjetnu zvijezdu. To po medijima ide samo od sebe, i sigurno ne bi trebalo biti razlogom za objektivno sagledavanje njegovih vozačkih sposobnosti (koje su fenomenalne) ili njegovog karaktera (koji je vrlo, vrlo OK).
Brzi uspjeh uvijek izaziva podozrenje, ali u Hamiltonovom slučaju taj je uspjeh rezultat nadnaravno dobrih sposobnosti, pametnih ulaganja (Rona Dennisa), dobrog automobila i čiste inteligencije. Biti zavidan, ili misliti da on nešto od tog uspjeha nije zaslužio po meni je ordinarna glupost.
Ponavljam: netko vam je upravo poklonio Porsche. Jeste li sigurni da ga nećete prihvatiti i voziti samo zato jer netko negdje misli da to baš nije u redu, i da taj Porsche zaslužuje netko drugi?
Vidio sa nesto kasnije da sam prekrsio pravilo foruma, a kako imam jos nesto za rec :-) ostavit cu to ovdje. Naime, ono sto je bit mojih tvrdnji u proteklih par mjeseci ovdje po forumu se svodi na sljedece. Ron Dennis i Alonso su zaratili oko Hamiltona, odnosno oko vrlo vjerovatnog ne pridrzavanja Rona Dennisa ranijeg dogovora s Alonsom po pitanju njegovog momcadskog statusa, a kako posljedica toga je dosla kazna McLarenu od 100 miliona dolara. Alonso je tu izgubio, Hamilton dobio i tu vise nije bilo nikakvog govora o nekom jednakom tretmanu ma koliko god se Ron Dennis u to kleo. Hamilton je postao glavna zvijezda i sigurno je najblaze bio omiljeniji u boksu od Alonsa. On je u dvije utrke uspio izgubiti gotovo osvojeno prvenstvo (Kina i Brazil) i mislim da je bilo kakvo skrivanje tu iza momcadi prozaicno. Zna se pouzdano tko je sjedio za volanom McLarena. Zbog svih tih trzavica Alonso ocito odlazi iz McLarena cime oni ostaju bez jednog vrlo vaznog covjeka u momcadi, dvostrukog svjetskog prvaka, koji bi svojim znanjem i iskustvom sigurno mogao u bitnom pomoci daljnji razvoj McLarenovog bolida. Pa nakon svega se doista moze postaviti jedno vrlo banalno pitanje. Dali jedan decko od 22 godine sa odvozenih 17 utrka u F1 doista toliko vrijedi?
Po meni ne, apsolutno ne i mislim da je tu Ron Dennis napravio kardinalnu pogresku koja ga je do sada vrlo skupo stajala, a dali ce ju placat i sljedece sezone, vidjet cemo.
Zaključano