P&O - Studeni 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene ima li alonso još uopće ikakav poticaj ili motiv da i u budućim sezonama bude prvak?Vozeći za ove slabije momčadi(Toyota,Red Bull itd) teško da će to uspjet.
Mladene kolika je sad šansa da alonso u dogledno vrijeme dođe u ferrari budući da je todt otišao sa mjesta šefa momčadi.
Upravo sam čuo informaciju duboko iznutra iz Ferrarija da Massa ima ugovor s tom ekipom do kraja 2010., ali da je taj ugovor, zapravo, jako čvrst samo za iduću godinu, a kasnije je samo opcija s prednošću Ferrarija. Drugim riječima, ako bude potrebno, Massa će biti ˝oslobođen˝.
Meni ovo govori da postoji vrlo velika vjerojatnost da Alonso ima s Ferrarijem potpisan neki predugovor za 2009.
Ovo ima logike ako znamo da on sada želi samo jednogodišnji ugovor, i da je to glavni problem, recimo za Renault.
Zadnja izmjena: Mladen Jergović, dana/u 21 stu 2007, 19:58, ukupno mijenjano 1 put.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:Mladene, ja ne znam zašto su se svi uhvatili oko tog prelaska Alonsa u Ferrari. To se može desiti samo ako Ferrari drastično padne dolje i ako nogiraju Kimija. Ja islim da Alonso hoće ugovor u trajanju jedne sezone da bi 2009. prešao u Hondu. Rubensu bi ionako istekao ugovor, a sumnjam da bi bilo volje u Hondi da ga produže. Alonso vjerojatno cilja na tu opciju.
Moguće, ali ne vidim zašto onda Alonso ne bi već za 2008. prešao u Hondu? Osobito jer je sve do pred Brazil bilo jako puno govora o tome da će ta utrka biti posljednja za Barrichella, budući da u njegovom ugovoru s Hondom ima klauzula koja veli da ga se Honda može riješiti ako osvoji manje bodova od dogovorenog (osvojio ih je nula). Rubensov ostanak u Hondi je, vele mi, doslovno visio o vrlo tankoj niti, ali onda ga je nešto spasilo. Možda upravo nemogućnost Honde da zgrabi Alonsa, iz nekog razloga.
Što se priče o Ferrariju tiče, vidi prethodni odgovor.
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Mladen Jergović je napisao/la:
Nedja je napisao/la:Odbačena Meklarenova žalba
Submitted by Petar on Fri, 16/11/2007 - 22:55.
Meklarenova žalba na odluku stjuarda na VN Brazila da se ne kazne vozači BMW Zaubera i Vilijamsa zbog nedozvoljene temperature goriva je odbačena od strane FIA Internacionalnog Apelacionog Suda.

Vilijams i BMW su bili pod istragom povodom optužbi Meklarena o nedozvoljeneoj temperaturi goriva koje je bilo dolivano u bolid za vreme trke. Međutim, stjuardi nisu kaznili vozače dva tima zbog toga, smatrajući da je bila malih oscilacija u temperaturi goriva u odnosu na dozvoljeno.

Meklaren se žalio na odluku stjuarda, i saslušanje je bilo zakazano za danas. Ali, posle višečasovnog većanja, odluka nije promenjena i žalba je odbačena.

Razultati sa VN Brazila važe i Kimi Raikonen ostaje šampion Formule 1 za sezonu 2007. Ovim je i zvanično stavljena tačka na jednu od najuzbudljivijih sezona u istoriji Formule 1.

Sada je KImi Raikonen definitivno sampion. SHta mislite kako to utiche na Hamiltona, da li mu je ta titula trebala ako nishta drugo onda zbog obaranja rekorda (Sumaherovog od 7 titula npr, ili onog od 4 titule zaredom)?
Ovo, koliko ja znam, nije uopće utjecalo na Hamiltona, budući da je, znatno prije ove odluke, rekao da nipošto ne želi osvojiti naslov prvaka na takav način.
Jasno, ona polovica ljudi s ovog foruma koja ne voli Hamiltona sad će reći da je papak to rekao zato da se umili publici i medijima. To je ono kad ja velim da je čovjek podigao toliku prašinu (jer je fenomenalan vozač) da sada ne može učiniti ništa dobro. Što god rekao, netko će biti protiv toga. Međutim, ja znam pouzdano da on nije iščekivao nekakvu senzacionalnu odluku FIA-e. Nisam o tome osobno razgovarao s čovjekom, ali jesu neki ljudi s kojima sam jako dobar.
Verujem ja da to njemu nije bilo, ali sam jedan od njegovih navijaca pa ono mislio sam koje je vase misljenje da li smatrate da bi mu to pomoglo za obaranje rekorda ili ne (da je osvojio titulu), nebitno je da li je on to zeleo?
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Mladene,
zanima me koliko je f1 napredovala što se tiče sigurnosnih razloga ali sa strane ostalih uvijeta,pod time mislim dali je još moguće istrčavanje divljih životinja na pistu(zečeva itd.) i protestirajućih navijača kao slučaj iz njemačke zaposlenika mercedes benzove tvornice? znam da se dugo to nije dogodilo no nigdje nisam naišao na stvari koje pojašnjavaju što se oko toga poduzelo? i zamolio bih vas da stavite takve najzanimljivije trenutke s kojim ste vi upoznati.
hvala
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Da li po vama postoji vozač koji je osvojio naslov a da ga možda nije zaslužio.
McLaren
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Post Postao/la gradski »

Mladen Jergović je napisao/la:
gradski je napisao/la:Pozdrav Mladene!

Evo upravo čitam da je na kraju za Alonsa knjiga spala na 3 slova(Renault, Red Bull i Toyota), manje više očekivano. S malom iznimkom da Renault ne pristaje na manje od 3 sezone. Mene sad zanima jedna stvar. Ako je tome stvarno istina, onda jedino RB moze imati neke koristi od jednogodišnjeg ugovora. Pod time mislim da bi im Alonso bio jedna velika i strašna reklama,, a Dieter zna da je reklama sve.
Za Toyotu mi nije jasno da bi se upustili u jednogodišnji ugovor. Možeš biti očajan, ali opet ne tako. Sa već javno iskazanim primadona stavovima mislim da bi se kod Alonsa mogao desiti veliki nedostatak motiva ako mu vozilo nije vrhunsko, a ionako zna da ce slijedeće godine voziti za nekog drugog. Ovdje naravno mala rezerva(manja od 1%), ako slucajno Toyota napravi dobar bolid koji počne ići naprijed uz Alonsa, pa on poželi ostati.
Na kraju moje mišljenje je da bi Alonso trebao potpisati 3god ugovor sa Toyotom i opcijom na plus 2. Potegnut Pat Symondsa da dodje u Toyotu i od njih napraviti pobjednike.

Šta vi mislite o tome?
Jedna čudna stvar mi se čini sve izvjesnijom: da Alonso nije imao niti blizu gotovo rješenje kad je odlučio napustiti McLaren. Bez obzira što je tako veliko ime i sjajan vozač, to mi puno govori u njegovoj želji da po svaku cijenu ode iz McLarena.
Što se dugogodišnjeg ugovora s problematičnom ekipom - uz jako, jako puno love - tiče, dovoljno je samo pogledati Jensona Buttona, kojem su ove sezone s Hondom gotovo upropastile karijeru. Toga se i Alonso vrlo vjerojatno pribojava.
Što se tiče Pata Symondsa, on nipošto ne želi raditi van Engleske. Njemu je 1995. ponuđena astronomski novac (za tadašnje prilike) da ode u Ferrari za Schumacherom. Odbio je, a i danas govori kako je Schumacher najbolji vozač s kojim je ikada radio.
Red Bull, ne zaboravite, koristi Renaultove motore, pa je pitanje, osobito sad kad znamo kamo je otišao Ross Brawn, kako bi Renault gledao na cijeli taj transfer.
Situacija je, dakle, vrlo zanimljiva. Briatore priča o 60 posto šansi da Alonso potpiše za Renault. To, drugim riječima, znači da su šanse da Alonso ne ode u Renault skoro fifti-fifti. Za mene je to iznenađujuće pesimistično procjenjivanje.
Djelomično se slažem sa vama, ali uz mali dodatak. Alonso je dokazani prvak i pobjednik, dok to JB još uvijek nije. mislim da je to velika razlika. Da li Alonso posjeduje ono nesto sto je potrebno da okupi ekipu oko sebe je vec za drugu diskusiju(ja osobno mislim da nema).
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene ima li alonso još uopće ikakav poticaj ili motiv da i u budućim sezonama bude prvak?Vozeći za ove slabije momčadi(Toyota,Red Bull itd) teško da će to uspjet.
Mladene kolika je sad šansa da alonso u dogledno vrijeme dođe u ferrari budući da je todt otišao sa mjesta šefa momčadi.
Upravo sam čuo informaciju duboko iznutra iz Ferrarija da Massa ima ugovor s tom ekipom do kraja 2010., ali da je taj ugovor, zapravo, jako čvrst samo za iduću godinu, a kasnije je samo opcija s prednošću Ferrarija. Drugim riječima, ako bude potrebno, Massa će biti ˝oslobođen˝.
Meni ovo govori da postoji vrlo velika vjerojatnost da Alonso ima s Ferrarijem potpisan neki predugovor za 2009.
Ovo ima logike ako znamo da on sada želi samo jednogodišnji ugovor, i da je to glavni problem, recimo za Renault.
Mladene, da li je taj "duboki izvor unutar Ferrarija" Sawardov website grandprix.com?
Avanti FER, Avanti!!!
Ron Dennis
Postovi: 11
Pridružen/a: 17 svi 2007, 23:42
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Ron Dennis »

Poštovani gosp. Jergoviću,

prije početka svake nove F1 sezone, timovi rade na izradi "novog" bolida koji je prilagođen novim pravilima određenima od strane FIA-e. Po Vašem mišljenju, koje je područje najvažnije unaprijediti za sljedeću sezonu da bolid može biti konkurentan za naslov prvaka, da li će to ponovo biti aerodinamika, prilagodba na gume ili ovog puta će to biti prilagodba na nekorištenje TC?
Što mislite koji bi nas tim sljedeće sezone mogao posebno iznenaditi!

Zahvaljujem!
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Gospodine Jergoviću.
1.Ko bi po Vašem druge godine trebao biti prvak( ak mislite da je prerano onda ne trebate odgovoriti)?
2.Tko bi trebo bit sljedeći prvak a da je dosta dobro i za gledatelje i za ove glavne tam ?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene ima li alonso još uopće ikakav poticaj ili motiv da i u budućim sezonama bude prvak?Vozeći za ove slabije momčadi(Toyota,Red Bull itd) teško da će to uspjet.
Mladene kolika je sad šansa da alonso u dogledno vrijeme dođe u ferrari budući da je todt otišao sa mjesta šefa momčadi.
Upravo sam čuo informaciju duboko iznutra iz Ferrarija da Massa ima ugovor s tom ekipom do kraja 2010., ali da je taj ugovor, zapravo, jako čvrst samo za iduću godinu, a kasnije je samo opcija s prednošću Ferrarija. Drugim riječima, ako bude potrebno, Massa će biti ˝oslobođen˝.
Meni ovo govori da postoji vrlo velika vjerojatnost da Alonso ima s Ferrarijem potpisan neki predugovor za 2009.
Ovo ima logike ako znamo da on sada želi samo jednogodišnji ugovor, i da je to glavni problem, recimo za Renault.
Kada bi se taj alonsov prelazak u ferrari i obistinio da li bi u tom slučaju morao odvesti jednu sezonu sa kimiem u ferrariu.Da li bi si on to htio uopće priuštiti to s obzirom da želi status prvog vozača u momčadi?Šta mislite bi li u ferrariu htjeli izbaciti kimia radi alonsa?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene znam da smo milijun puta prožvakali činjenicu da massa nije odličan vozač već vozač srednje klase ali kada bi se gledalo kakav je tko timski vozač u kojem biste onda rangu stavili massu?Ove sezone je to radio odlično i često čuvao kimiu leđa i dokazao da je dobar u timskom radu?
Kako procjenjujete njegove šanse iduće sezone?Oće li bit lošiji ili bolji nego ove sezone?

Hvala unaprijed
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladene, što sada trenutno mislite o Kubici? Nekako imam dojam da ste ga stavljali među najbolje a da sada to više ne radite.
Drugo pitanje da li se ikada neki vožač "vratio" nakon što je "propao"? Pod "propao" mislim JV u BARu, Trulli u Toyoti, JPM u McLarenu...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Mosley goes to Serbia
Max Mosley was in Serbia today to discuss the construction of an international racing circuit in the country. Serbia remains under some international suspicion at the moment because some observers believe that Ratko Mladic and his fellow war crimes suspect Radovan Karadzic enjoy the protection of elements with the country's government and security services because they retain much popularity amongst the country's nationalists. Both men have been indicted by the Yugoslav War Crimes tribunal in The Hague for genocide in connection with incidents during the Bosnian war of 1992-1995 war, including the Srebrenica massacre, in which more than 8000 Bosnian Muslims were killed.
Mosley met with Serbian Prime Minister Vojislav Kostunica only hours after European Union peacekeepers launched a series of raids to try to capture Karadzic.
Serbia is trying hard to gain acceptance in the international community but its failure to capture Mladic and Karadzic has been a serious problem with its talks to join the European Union. In recent weeks however the chief war crimes prosecutor Carla del Ponte has advised the EU that Serbia is now complying adequately with the tribunal and there is a basis for a Stabilisation and Association Agreement with the European Union.
Once the issue of war criminals is out of the way, Serbia's relationship with the world will no doubt change and Kostunica told AFP that "the construction of such a circuit would have great importance for the development of motor sport in Serbia, tourism, and in promoting the country."
The talks with Mosley also included discussions about Serbian driver Milos Pavlovic, who is a frontrunner in the Renault World Series.


Gospodine Jergoviću, "znam" da znate nešto više o ovome, želite li nam to i reći? :)
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Post Postao/la Igor18 »

Prije svega gospodine Jergović poštovanje!

Veliki sam fan M.Schumachera ali kako se on odlučio povući iz natjecanja počeo sam više pratiti druge vozače, kako mi je poslje MS Jenson Button najdraži vozač, a u zadnje vrijeme i Kubica zanima me jedna stvar.
Mišljenja sam da je Kubica odličan vozač i da ce u idućoj sezoni zasjeniti Nicka ( zbog ukidanja TC). E sad budući da ste vi veliki stručnjak zanima me da Kubica i Button imaju priliku voziti bolid poput McLarena i Ferrarija jel bi bili materijal za svjetskog prvaka? I što možemo očekivat od Kubice i BMW-a u idućoj sezoni?

Zahvaljujem na vašem trudu i vremenu koje uz sve obveze koje imate odvajate na odgovaranje na naša pitanja
Avatar
garx
Početnik
Početnik
Postovi: 219
Pridružen/a: 22 ruj 2007, 12:44

Post Postao/la garx »

pozdrav Mladene,

u svjetlu novih dogadjaja oko Renaultovih spijunskih problema, (podaci - kompletni nacrti projekata Mp4-21 i Mp4-22, 780 tehnicih crteza - razasuti su na 11 kompjutera u Renaultu, sto kod Mclarena nije bio slucaj) koji je vas scenarij - kako bi se Renault mogao izvuci?

to pitam stoga jer mi se Vas prethodni odgovor na tu temu cini savrseno logicnim; samo mi nije jasno koliki zapravo manevarski prostor ima FIA da se izvuce iz ove afere, jer s jedne strane ima neugodnu mogucnost da Renault ode iz F1, dok s druge strane ima problem od 780 dokumenta (zanimljiva koincidencija) koje treba nekako sankcionirati. meni je tu narocito indikativan podatak o tih 11 kompjutora na kojima su bili Mclarenovi fileovi...nema potrebe da u umrezenom sustavu kompjutera (sto je kod Renaulta bez sumnje slucaj) skidate odredjene dokumente na 11 hardova, osim ako na tim fileovima i ne radite nesto, tj ako na tome ne radi najmanje 11 ljudi, odnosno timova! dakle, da zavrsim - ima li FIA uopce mogucnost ostati postena i j.... nakon onakve presude Mclarenu?
Avatar
garx
Početnik
Početnik
Postovi: 219
Pridružen/a: 22 ruj 2007, 12:44

Post Postao/la garx »

Mladene, jos jedno pitanje, molim Vas

stanje s vozackim kadrom ocito je stopirano Alonsvim angazmanom.
je li po Vama to znak da je Mclarenov prvi izbor Heiki (cekaju Alonsa u Renaultu, da bi ga dobili) ili je to slucajnost, a oni vazu sve moguce opcije? i, po Vama, tko su najizgledniji kandidati, a tko najbolji kandidati za to mjesto, ne samo iz perspektive vocakog umjeca, nego, ajmo reci iz sireg kuta (odnosi unutar momcadi, iskustvo u razvoju bolida, i jo stosta)
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene mislite li da će se hamiltonova statistika(pobjede,pole positioni,najbrži krugovi) iduće sezone poboljšati kada će biti prvi vozač?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
marko
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 361
Pridružen/a: 17 lis 2005, 18:07
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la marko »

Gosp.Jergović od negdje Mađarske(a možda čak i ranije) Fernando je počeo skrivati podatke od Lewisa.Pošto je fernando puno iskusniji vozač na početku sezone davao je podatke o postavkama bolida za kvalifikacije i samu utrku!Zanima me šta se točno nalazi na takvim podacima?
U zadnjih 5-6 utrka vidio se mali pad u Lewisovim nastupima(baš sam to detaljno analizirao),ok ostavrio je 2 pobjede(Mađarska,Japan) ali sveukupno performanse su malo pale.Da li smatrate da to ima veze sa nedjeljenjem podataka od strane alonsa?Po meni to sigurno nije pomoglo Lewisu i morao se puno više truditi na slobodnim treninzima kako bi pronašao najbolji mogući set-up.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Nedja je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
Nedja je napisao/la:Odbačena Meklarenova žalba
Submitted by Petar on Fri, 16/11/2007 - 22:55.
Meklarenova žalba na odluku stjuarda na VN Brazila da se ne kazne vozači BMW Zaubera i Vilijamsa zbog nedozvoljene temperature goriva je odbačena od strane FIA Internacionalnog Apelacionog Suda.

Vilijams i BMW su bili pod istragom povodom optužbi Meklarena o nedozvoljeneoj temperaturi goriva koje je bilo dolivano u bolid za vreme trke. Međutim, stjuardi nisu kaznili vozače dva tima zbog toga, smatrajući da je bila malih oscilacija u temperaturi goriva u odnosu na dozvoljeno.

Meklaren se žalio na odluku stjuarda, i saslušanje je bilo zakazano za danas. Ali, posle višečasovnog većanja, odluka nije promenjena i žalba je odbačena.

Razultati sa VN Brazila važe i Kimi Raikonen ostaje šampion Formule 1 za sezonu 2007. Ovim je i zvanično stavljena tačka na jednu od najuzbudljivijih sezona u istoriji Formule 1.

Sada je KImi Raikonen definitivno sampion. SHta mislite kako to utiche na Hamiltona, da li mu je ta titula trebala ako nishta drugo onda zbog obaranja rekorda (Sumaherovog od 7 titula npr, ili onog od 4 titule zaredom)?
Ovo, koliko ja znam, nije uopće utjecalo na Hamiltona, budući da je, znatno prije ove odluke, rekao da nipošto ne želi osvojiti naslov prvaka na takav način.
Jasno, ona polovica ljudi s ovog foruma koja ne voli Hamiltona sad će reći da je papak to rekao zato da se umili publici i medijima. To je ono kad ja velim da je čovjek podigao toliku prašinu (jer je fenomenalan vozač) da sada ne može učiniti ništa dobro. Što god rekao, netko će biti protiv toga. Međutim, ja znam pouzdano da on nije iščekivao nekakvu senzacionalnu odluku FIA-e. Nisam o tome osobno razgovarao s čovjekom, ali jesu neki ljudi s kojima sam jako dobar.
Verujem ja da to njemu nije bilo, ali sam jedan od njegovih navijaca pa ono mislio sam koje je vase misljenje da li smatrate da bi mu to pomoglo za obaranje rekorda ili ne (da je osvojio titulu), nebitno je da li je on to zeleo?
Ukoliko ne bude nekih ozljeda ili drugih ružnih stvari, Hamilton ima pred sobom bar 12 ili 13 godina u Formuli 1. Dakle, više nego dovoljno vremena za svaku vrst rekorda, naravno ukoliko bude imao na raspolaganju dobre aute. Schumacher je osvojio svoj prvi naslov tek u svojoj četvrtoj F1 sezoni, Senna u petoj, Prost u šestoj.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

schuey je napisao/la:Mladene,
zanima me koliko je f1 napredovala što se tiče sigurnosnih razloga ali sa strane ostalih uvijeta,pod time mislim dali je još moguće istrčavanje divljih životinja na pistu(zečeva itd.) i protestirajućih navijača kao slučaj iz njemačke zaposlenika mercedes benzove tvornice? znam da se dugo to nije dogodilo no nigdje nisam naišao na stvari koje pojašnjavaju što se oko toga poduzelo? i zamolio bih vas da stavite takve najzanimljivije trenutke s kojim ste vi upoznati.
hvala
U posljednjih desetak godina Formula 1 je u tome jako napredovala. Danas je već vrlo teško bilo kome ili čemu doći na F1 stazu bez kontrole. Premda, kad je netko lud i odlučan, uvijek će možda nekako pronaći način, baš kao onaj pop u Engleskoj ili onaj tip u Njemačkoj.
Što se tiče životinja, neke staze su veći problem od drugih. Recimo, u Montrealu su uvijek bili (i ostali) problematični ti nekakvi dabrovi li svisci, koji se uvijek nekako isprtljaju na stazu, unatoč svim zaštitnim žicama. Premda je to praktički gradska staza, ipak je donekle u divljini, a to je uvijek problem.
Sigurno najgora nesreća te vrste dogodila se 1987. u Austriji, kad je na treningu Stefan Johansson (McLaren) prasnuo u jelena od parsto kila. Johansson je čudom ostao neozljeđen, ali auto je bio totalka.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:Da li po vama postoji vozač koji je osvojio naslov a da ga možda nije zaslužio.
Po meni, četvorica: John Surtees 1964., Keijo Rosberg 1982., Nelson Piquet 1987. i Alain Prost 1989.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene ima li alonso još uopće ikakav poticaj ili motiv da i u budućim sezonama bude prvak?Vozeći za ove slabije momčadi(Toyota,Red Bull itd) teško da će to uspjet.
Mladene kolika je sad šansa da alonso u dogledno vrijeme dođe u ferrari budući da je todt otišao sa mjesta šefa momčadi.
Upravo sam čuo informaciju duboko iznutra iz Ferrarija da Massa ima ugovor s tom ekipom do kraja 2010., ali da je taj ugovor, zapravo, jako čvrst samo za iduću godinu, a kasnije je samo opcija s prednošću Ferrarija. Drugim riječima, ako bude potrebno, Massa će biti ˝oslobođen˝.
Meni ovo govori da postoji vrlo velika vjerojatnost da Alonso ima s Ferrarijem potpisan neki predugovor za 2009.
Ovo ima logike ako znamo da on sada želi samo jednogodišnji ugovor, i da je to glavni problem, recimo za Renault.
Mladene, da li je taj "duboki izvor unutar Ferrarija" Sawardov website grandprix.com?
Kakve veze ima Saward s Ferrarijem? Ovo za Massu niste mogli vidjeti kod Sawarda. Bar ja nisam. Kad velim izvor unutar Ferrarija, onda mislim na izvor unutar Ferrarija. Tamo dobro poznam dosta ljudi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Ron Dennis je napisao/la:Poštovani gosp. Jergoviću,

prije početka svake nove F1 sezone, timovi rade na izradi "novog" bolida koji je prilagođen novim pravilima određenima od strane FIA-e. Po Vašem mišljenju, koje je područje najvažnije unaprijediti za sljedeću sezonu da bolid može biti konkurentan za naslov prvaka, da li će to ponovo biti aerodinamika, prilagodba na gume ili ovog puta će to biti prilagodba na nekorištenje TC?
Što mislite koji bi nas tim sljedeće sezone mogao posebno iznenaditi!

Zahvaljujem!
Na žalost, i dalje će najvažnija biti aerodinamika. Gumama su se sada svi prilagodili, a standardni ECU (dakle, bez TC-a i ostalih stvari) bit će nešto na čemu se puno raditi preko zime. Kad počne sezona, vjerojatno gotovo nitko s tim neće imati problema, u smislu otkazivanja, prilagođivanja itd. Naravno, bit će zanimljivo vidjeti koji će se vozači tome brže prilagoditi, koji sporije. Ali, prilagodit će se svi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Gospodine Jergoviću.
1.Ko bi po Vašem druge godine trebao biti prvak( ak mislite da je prerano onda ne trebate odgovoriti)?
2.Tko bi trebo bit sljedeći prvak a da je dosta dobro i za gledatelje i za ove glavne tam ?
Vjerojatno je odgoor na oba pitanja Lewis Hamilton. Premda, osobno mislim da će u 2008. Räikkönen biti vrlo, vrlo jak (pod uvjetom da Ferrari pogodi dobar auto).
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene ima li alonso još uopće ikakav poticaj ili motiv da i u budućim sezonama bude prvak?Vozeći za ove slabije momčadi(Toyota,Red Bull itd) teško da će to uspjet.
Mladene kolika je sad šansa da alonso u dogledno vrijeme dođe u ferrari budući da je todt otišao sa mjesta šefa momčadi.
Upravo sam čuo informaciju duboko iznutra iz Ferrarija da Massa ima ugovor s tom ekipom do kraja 2010., ali da je taj ugovor, zapravo, jako čvrst samo za iduću godinu, a kasnije je samo opcija s prednošću Ferrarija. Drugim riječima, ako bude potrebno, Massa će biti ˝oslobođen˝.
Meni ovo govori da postoji vrlo velika vjerojatnost da Alonso ima s Ferrarijem potpisan neki predugovor za 2009.
Ovo ima logike ako znamo da on sada želi samo jednogodišnji ugovor, i da je to glavni problem, recimo za Renault.
Kada bi se taj alonsov prelazak u ferrari i obistinio da li bi u tom slučaju morao odvesti jednu sezonu sa kimiem u ferrariu.Da li bi si on to htio uopće priuštiti to s obzirom da želi status prvog vozača u momčadi?Šta mislite bi li u ferrariu htjeli izbaciti kimia radi alonsa?
Ne mislim da bi između njih dvojice bilo velikih problema, posebno ne ako se sve precizno unaprijed dogovori s Alonsom (što mislim da nije bio slučaj u McLarenu). Dakle, mislim da bi 2009. obojica mogli biti u Ferrariju, i početi sezonu s jednakim statusom.
Zaključano