P&O - Studeni 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

Mladene bas sam citao jedan post od kolege forumasa u kojem je nabrojao sve sto se desilo u Imoli 94 (Barichello-sudar, Ratzenberg-pogibija, Senna-pogibija, nastradali mehanicari, nastradala publika), mozda cak nije sve niti nabrojao, ali i ovo je više nego pre strašno. Mene a vjerujem i još neke zanima jel to najcrnji vikend u povijesti F1?

Hvala i pozdrav
Sex is like hacking...U go In..U go out...and U pray that U didn´t left something behind

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
slika
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Mladene,
Što mislite kamo će ALonso otići i dal mu tko mudi išta ozbiljno ?
I kaj mislite ko bo zamenil Ralfa?
Navodno su aktualne 4 opcije, po redoslijedu vjerojatnosti u ovom trenutku: Red Bull, Renault, Williams, Toyota. Svi mu nude vrlo ozbiljne stvari.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

LeoZGB je napisao/la:Bilo je vec pitanje ali...

1.Šta VI mislite tko će doći u McM
2.Koga bi ste VI voljeli vidjet u McM

Hvala i pozdrav
1/ Možda bi mogao doći Kovalainen ili Rosberg, ili čak možda Webber.

2/ Osobno, najradije bih volio da dođe Sutil.
ferrariteam
Postovi: 13
Pridružen/a: 05 srp 2007, 21:40

Post Postao/la ferrariteam »

Mladene sto mislite dali su momcadi napredovale u pogledu aerodinamike tj. pretjecanja na stazi. U posljednjim utrkama auti vise nisu bili toliko nestabilni (barem je to moj dojam) prilikom voznje iza drugog auta kao sto je bio slucaj na pocetku i sredini sezone, pa ako mozete malo prokomentirati i dali imate nekakve informacije kako napreduje ona skupina inzenjera predvodjena Pat Symonds-om koja bi trebala unjeti neke novotarije u aerodinamici (npr. fleksibilna krila) s ciljem povecanja pretjecanja na stazi.

Srdacan pozdrav i veliko HVALA na ulozenom trudu i vremenu kojeg trosite na odgovore.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Post Postao/la Slash »

LeoZGB je napisao/la:Mladene bas sam citao jedan post od kolege forumasa u kojem je nabrojao sve sto se desilo u Imoli 94 (Barichello-sudar, Ratzenberg-pogibija, Senna-pogibija, nastradali mehanicari, nastradala publika), mozda cak nije sve niti nabrojao, ali i ovo je više nego pre strašno. Mene a vjerujem i još neke zanima jel to najcrnji vikend u povijesti F1?

Hvala i pozdrav
Evo, ovdje ja mogu pomoći Mladenu. Da, to je bio najcrnji vikend u povijesti F-1 i Mladen je već napisao kolumnu o tome ''Imola-staza koju će svi pamtiti''.
Ako želiš pročitati, da ne tražiš, evo ti link: http://www.formula1.hr/clanci.php?id=20 ... sta_pogled

Nemojte se ljutiti Mladene što sam uskočio.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
ZL
Postovi: 6
Pridružen/a: 11 lip 2007, 18:41

Post Postao/la ZL »

Mladen Jergović je napisao/la:
LeoZGB je napisao/la:Bilo je vec pitanje ali...

1.Šta VI mislite tko će doći u McM
2.Koga bi ste VI voljeli vidjet u McM

Hvala i pozdrav
1/ Možda bi mogao doći Kovalainen ili Rosberg, ili čak možda Webber.

2/ Osobno, najradije bih volio da dođe Sutil.
Uh, Hamilton i Sutil u McM ?!
Opet bi bilo "živahno", a sigurno je da će Hamilton sada tamo biti broj 1 i tocka.

Koliko bi bilo dobro za Sutila da dođe u takvu momcad?
Sa druge strane, bilo bi jako dobro da Sutil sjedne u dobar auto....
Steta sto nema mjesta u Ferrariju, izgleda kako je lakše biti uz Kimija u momčadi, ali možda se ja varam.

U svakome slučaju unaprijed hvala na komentaru, hvala na strpljenju i odgovorima tijekom sezone i naravno brz oporavak.

Pozdrav
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Gosp. Jergovic

Negjde sam vidio da ste odgovorili na pitanje o Milosu Pavloviću. Kakva je vaša veza s njim ili su vas samo upitali jer ste dobro informirani.
McLaren
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Nedja je napisao/la:MEne Mladene zanima raspodela snaga sledece sezone tj. vashe misljenje o njoj???

Po meni ovo je najrealniji razvitak situacije, prema kojoj bi u Ferariju ostalo sve kako jeste, u Meklarenu bi bili Hamilton i josh neki vozach (verovatno Rozberg ili KOvalajnen) i time bi naredne sezone bili mnogo kompetentniji i usredsredjeni na Hamiltona, shto im je falilo ove sezone,i ne bi im bilo kraja jer bi Ferariju falio Ros Brown, da se razumemo jesu oni ove godine osvojili obe titule, ali kako,prvu diskvalifikacijom, drugu na osnovu raspada sistema u Meklarenu. I tu je treci tim, Red Bull sa sve Adrian Neyw-em ili kako se vec pise, i Ros Brawnom, i Fernandom ALonsom. Chini mi se da sve ide u prilog ovome,naime negde sam prochitao da se red bul odriche torro rossa i da ce se praktichno taj novac ulozhiti urazvijanje samog red bula, shto objasnjava sastanak sa Ros Brownom, i interesovanje za Alonsa, a kao shto znamo Denis je vec izjavio da Alonso moze samo u privatni tim, shto Alonsu ne bi toliko smetalo jer Ros Brown i Adrian Neyw-e na jednom mestu, status prvog vozacha dobar ugovor, i finansijski obezbedjena ekipa nikog ne bi nikog ostavilo ravnodusnim.
I tako mada bi ostavio mogucnost prelaska u Wiliams u razmenu za Rozberga, shto Alonsov menadzer indirektno demantuje.
Na kraju bi dobili zanimljivu 2008, a vrelu 2009 sa tri velika tima Ferarijem na chelu sa Raikonenom, Meklarenom chiji je prevodnik Hamilton, i Alonso sa Red bulom, dok iza njih mesto na podijumu chekaju BMW-i, Reno-i, i Viliamsovi vozachi. Jedino shto bi ovo moglo pokvariti je da Alonso ne dokaze svoju reputaciju u Red BUlu koju je vec poceo polako da rusi, da u ferariju pocne raspad sistema koji ste i vi sami najavili, i na kraju Hamilton da opravda samo pola ocekivanja, i krene u niz od 2,3 uzastopne titule.
Niste uopće loše iznijeli ovaj hipotetički scenario.
Samo bih dodao da nije toliko Red Bull taj koji traži Rossa Brawna, već sam Fernando Alonso. Koliko ja razumijem, angažiranje Brawna jedan je od bitnih preduvjeta za njegov potpis za Red Bull.
Također, ne mislim da ima bilo kakve bojazni za Alonsovu reputaciju u Red Bullu, pod uvjetom da auto vrijedi. Alonso je fenomenalan vozač, i točka. Jedna godina u Red Bullu bez super-rezultata neće oštetiti njegovu (vozačku) reputaciju, jer svatko normalan zna koliko je taj vozač dobar.
Ponavljam ono što sam početkom ove godine tvrdio za Räikkönena: takvi vozači ne zaboravljaju dobro voziti tek tako. Uvijek, ako nešto ne ide dobro, ima neki vanjski faktor, kao, recimo, kod M Schumachera 2005.
Alonso nije budala, i ona zna da, ako dovede Brawna u Red Bull, tako rješava još jedan ogroman problem: drži Brawna dalje od Ferrarija. Kao i svatko, i Alonso zna da je Ferrari s Brawnom jači za još 50 posto.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Lucky je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
outlaw je napisao/la: Moram priznat da me malo cudi ovaj odgovor? Hamilton njezan prema bolidu?? Svako malo zablokira kotac pred zavojem, pretice (skoro pa pravilo) tako da "nadkoci" protivnika, zablokira kotac, baci se u "drift" :lol: itd... Jedini je koji je uspio u sezoni unistit gumu (i to dvije). Ono opravdanje za prvu da je u gumi bio problem je mislim cista muljaza da se malo zastiti "Hamilton ime" i njegove trenutno malo prenapuhane vozacke sposobnosti. Za drugu gumu nema "isprike" (osim "setup", sto mi je li-la).

Kimi do ove sezone je takoder bio daleko od njezan prema bolidu. Vjerojatno i najdalje :) Bar po onome sto mi smrtnici "vidimo".

Usput, jel mozda znate sto je na kraju istina s onim mjenjacem? Ron je izjavio da je greska momcadi, Hamilton "navodno" izjavio da je on kriv, sto je poslije povuceno... Jel postoji neka snimka mozda njegove voznje na kojoj se moze vidjet da li je sto krivo stisnuo ili ne?

Unaprijed hvala na odgovoru i jos jednom pohvale na trudu :klanjanje:
Čini se da je posrijedi hidraulički tilt koji je na trenutak izbacio mjenjač u neutralnu brzinu.
Što se Hamiltonovog stila vožnje tiče, upravo način na koji vozi kad zablokira gumu meni govori puno o njegovom, izuzetno mekanom, stilu vožnje.
(Inače, u Formuli 1 ima jako puno blokiranja guma, samo što ih na TV ne vidimo uvijek, dijelom u 2007. i zato jer je postotak OBC pokrivanja Hamiltonove vožnje bio iznimno visok, pa smo puno više gledali njegov OBC - i vidjeli njegova blokiranja - nego drugih vozača.)
Ne bih se trebao ubacivati ali ako se ne ljutite g.Mladen nešto bih dodao na vaš odgovor.

Dakle problemi sa mjenjačem su počeli već u krugu kada bolidi izlaze na grid prije utrke.U McLarenu su odmah znali za taj problem i na gridu su već pokušali to riješiti i to se lijepo vidi na snimci sa njemačkog RTL-a.
No iako su donekle riješili problem znali su da bi se nešto moglo dogoditi u samoj utrci a to se na kraju i dogodilo.

P.S.Još jednom se izvinjavam Mladene na upadu u Vaš teritorij.
Izravno iz McLarena sam doznao da to nije slučaj. Problem (bar ne ovaj konkretni) se nije detektirao prije starta utrke. Možda su nešto drugo prčkali po autu na gridu, ali (kažu) ne po mjenjaču.
Ovaj problem se pojavio u četvrtom zavoju 8. kruga.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene zbog cega raikkonen i massa nisu u bas bajnom odnosu?Jel to zbog kimieve naravi ili se nesto lose medu njima dogodilo sto im je moglo unistiti odnos?
Radi se o tome da je Massa 100% Schumacherov čovjek. Räikkönen i M Schuamcher nikad nisu bili neki bajni frendovi, pa tako Räikkönen nije nešto super blagonaklono gledao da neprekidno šuškanje između Masse i M Schumachera u prvoj polovici sezone.
Primijetit ćete da je, kad je jednom M Schumacher prestao dolaziti na utrke, Räikkönen počeo ostvarivati bitno bolje rezultate.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Fiorano04 je napisao/la:Da li mislite Mladene da su u BMW-u napravili tešku pogrešku što nisu angažirali Alonsa za 2008? Imam neki osjećaj da je on jedini vozač koji može pogurati BMW tih nekih pola do jedne sekunde koliko im treba da stignu McLaren i Ferrari. Da li bi BMW sa Alonsom 2008. bila momčad koja je sposobna pobjediti na nekim utrkama?

Da se nadovežem na prijašnje hipoteze, uvjeren sam da je jedino trenutno prihvatljivo rješenje za Alonsa Renault. Pretpostavke da će Red Bull biti sposoban pobjeđivati, da će u Ferrariju doći do raspada sistema, da će McLaren dominirati su za sada ipak samo teze na jako jako tankim staklenim nogama, ne vidim nikakve naznake da će se to dogoditi iako je, naravno, sve moguće no onda možemo isto tako tvrditi da će Toyota od slijedeće godine rasturati jer imaju najviše love. Molim komentar
1/ Apsolutno se slažem da je BMW trebao okrenuti nebo i zemlju da dobije Alonsa. Jedno je vrijeme bile aktivna hipoteza o zamjeni Alonsa i Kubice, i to bi bilo odlično za obojicu.
Da, ukoliko BMW 2008. ne bude imao jednu od onih lošijih sezona koje ponekad dođu nakon jako dobrih, BMW bi, s Alonsom, bio ozbiljan kandidat za pobjede u 2008.

2/ Koliko je Renault jedino prihvatljivo rješenje za Alonsa je pitanje. On je sigurno vrlo alarmiran jako lošom Renaultovom godinom 2007. Možda je njegovo rezoniranje da, ako već mora odraditi nekakvu godinu prilagodbe i vraćanja u formu ekipe, možda je bolje da to odradi u Red Bullu koji, s Adrianom Neweyem i Rossom Brawnom, ima kolosalni potencijal.
Da sam ja na njegovom mjestu, tako bih rezonirao. I naravno: u Red Bullu će sigurno dobiti više love nego u Renaultu.

3/ Nisam siguran da su teze o McLarenu i Ferrariju strašno staklene. McLaren će (osim u slučaju da ih FIA posve blokira) biti vrlo OK. Ferrariju jako treba Ross Brawn. Ako on ne dođe, opet će imati problema s pouzdanošću i radnom disciplinom, kao i u nekim trenucima u 2007. Osobno, jako bih htio da sam u krivu, ali čini mi se da su neke naznake laganog Ferrarijevog opuštanja maskirane činjenicom da su pokupili (na ovaj ili onaj način) oba naslova ove godine.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

muamert je napisao/la:Mr MJ,
Rob Smedley, jel moze par rijeci njemu. Ovdje se ne sjecam da ga je iko spominjao, a vjerujem da je vrhunski u svom poslu cim je u Ferrariju. Da li ste imali prilike pricati s njim...?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Pozdrav
Roba Smedleya ne poznajem osobno, niti sam ikad s njim pričao.
Znam da će uskoro imati 34 godine, da je u Formuli 1 od 2001 (gdje je počeo u Jordanu). Prije toga bio je inženjer u seriji GT. 2004. je iz Jordana prešao u Ferrari, najprije u test ekipu. Prošle godine došao je u glavnu ekipu, kao inženjer Felipea Masse.
Puno je radio s Chrisom Dyerom, jednim od najboljih F1 inženjera za utrke, i rezultati su mu, za nekog s relativno malim F1 iskustvom, jako, jako dobri.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

dado je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Nije mi jasno što hoćete reći: znači, Hamilton u Monzi nije trebao pokušati prestići Räikkönena jer je imao brži auto? Hmmm. Mislim da morate odgledati još nešto utrka prije nego što idete procjenjivati da li je netko nekog ˝gotovo izbacio iz utrke˝.
A ni ovo o nekakvom samodokazivanju mi nije jasno.
Ali, dobro, valjda bolje poznajete Lewisa od mene, pa znate što govorite.
Ocito je da se mi ne razumijemo. Vi o kruskama, ja o jabukama. Kao sto, iz svog zivotnog iskustva, zasigurno znate, svaka stvar u zivotu kosta, samo je pitanje dali ste za ono sto ste platili dobili adekvatnu protuvrijednost. Prevedeno na McLaren ja mislim da ne, vi mislite da da. Uostalom, svoj sam stav oko toga nastojao objasnit izvan vaseg foruma jer tako pise u pravilima, pa ga nisam kasnije postao ovdje. A mozda cu i morati odgledati koju utrku vise, samo nisam ja izgubio dobiveni naslov vozakim pogreskama vec odredeni decko koji ima svoje ime i prezime.
Evo, onda, još malo o kruškama: Hamilton je u Monzi požurio s pretjecanjem Räikkönena zato jer je imao gume za koje je znao (ili mislio) da će u optimalnom stanju potrajati još samo krug ili dva. Zato je odlučio pokušati pretjecanje odmah, i to mu je uspjelo.
Da se vozio iza Räikkönena još tri ili četiri kruga, gume bi bile puno lošije i možda od pretjecanja ne bi bilo ništa. Vi biste, bez sumnje, bili prvi koji biste tada rekli kako je čovjek ovca, kako ne zna pretjecati itd.
Ja smatram da treba pozdraviti aposlutno svaki, makar i malo riskantniji pokušaj pretjecanja, jer danas u Formuli 1 to postaje sve rjeđa stvar.
I onda, Hamilton nije izgubio naslov u Monzi, nego u Kini i Brazilu. Zbog toga sam rekao da Monzu ne treba trpati u isti koš, i računati kao Hamiltonove minuse ove godine.
Jel sad jasnije?

Što se tiče vaše tvrdnje da McLaren nije dobio adekvatnu protuvrijednost, to nisam shvatio. Molim pojasnite.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Adriana Lima fan je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Mladene ako je suditi po svim ovim potpisanim ugovorima izgleda da jedino ferrari ima dugorocno zadrzanu postavu do 2010.(Massa i Raikkonen).Mene zanima sta bi se trebalo dogoditi da kimi produzi ugovor s ferrariem na barem jos 3 sezone(novi naslov??).I jel znate jel ima ferrari neke talentirane i perspektivne vozace u pogonu s kojima bi si mogli osigurati vozacku buducnost?
Jos jedna stvar koliko ocekujete od Nelsona Piqueta Jr. iduce sezone jel bi mogao ostvariti bolje rezultate nego recimo kovalainen ove?

P.S. Puno srece s ozdravljenjem

Hvala i pozdrav
Kao što znate, Ferrari je kupio i M Schumachera, i Barrichella, i Massu, i Räikkönena. Dakle, oni nemaju nekakav svoj mladi kadar iz kojeg bi birali nove vozače.
Prije 2007. bi odgovorio da je Kovalainen vjerojatno bolji. Sada mislim da je Piquet Junior bar jednako dobar.
Mladene ja sam isto mislio da je Kovalainen precijenjen al je vas izgleda potpuno razocarao zbog cega?
Dali vi mislite da je McLarenova stabilnost ove sezone prizasla iz Alonsovog dolaska i njegove suradnje sa tehnicarima itd.(mislim da nije) ili smanjenjem broja okretaja motora? Unaprijed hvala.
1/ Već sam negdje ranije rekao da je mene osobno Heikki Kovalainen podosta razočarao ove godine, jer nije dovoljno jasno pokazao da je bitno bolji od Fisichelle. Na kraju je ispao bolji, ali ne za puno. U apsolutnom smislu, teško je reći koliko je dobar ili loš jer je Renault ove godine bio u groznoj formi.

2/ Mislim da Alonso svakako jest pridonio McLarenovoj boljoj formi 2007. nego 2006., ali u puno bitnijoj mjeri pridonijelo je ograničavanje okretaja motora. U utrkama Mercedesi nisu 2007. imali niti jedan jedini problem. To je, naravno, izravno povezano s ograničenjem okretaja, ali i s boljom unutrašnjom finalnom kontrolom unutar McLarena, u odnosu na, recimo, 2006. Plus, auto je, sam po sebi, bio dobro dizajniran.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

LeoZGB je napisao/la:
Nedja je napisao/la: lako bi im se moglo desiti ista stvar kao i 2004
Di ces bolje nego da se ferrariju desi ista stvar ko i 2004. godine :D


Mladene recite jeste li sa Blažičkom razgovarali o nekom projektu da i sada tokom stanke bude razloga za studio F1, ili možda da sada u pauzi HTV pusti naj bolje utrke po vašem izboru.
Nismo još pričali o 2008., niti o zimskoj pauzi.
Trebali bi se ovih dana naći na toj slavnoj večeri, pa će tada biti dobra prilika.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Mladene , mene zanima zak se ne bi naši komentatori učlanili na ovaj forum. Kaj mislite o tom.
Ne mogu govoriti u njihovo ime, ali skoro sam siguran da nisu u mogućnosti odvojiti dovoljno vremena za odgovore na sva ova pitanja.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

McLewis je napisao/la:mladene sta vi mislite koliko je hamilton dobar svojoj ekipi u povratu informacija sa staze? dali je i on donio koju desetinku mclarenu ove godine i dali znate sta je sa imolom? kad se treba vratiti u kalendar?
1/ Moje su informacije da je Hamilton jako, jako dobar po tom pitanju. Jasno, četiri ili pet punih F1 sezona ne mogu se dobiti preko noći. Ali, u McLarenu su vrl ozadovoljni njegovim dosadašnjim inputom.

2/ Mislim da je Imola, kako sada izgleda, odmrčala iz Formule 1. Jednom kad padnete s Ecclestoneove liste, vrlo se teško na nju opet vratiti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

novinar amater je napisao/la:gosp. Jergoviću često vam postavljam pitanja, a sad bi vam nešto reko. sazno sam od tate i svojih doma, da ste kao mlađi dečko zajedno sa roditeljima ljeti dolazili k nama, ne znam dal ste povezali koja je obitelj u pitanju, ali moro sam vam to reć.
Na žalost, nisam povezao. Možda mi možete reći tko ste, makar u privatnoj pošti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene koliko je istine u tome da se ros brawn nece vratit u ferrari.Hoce li se on uopce vracat u F1 u neku drugu ekipu i koliko bi ferrari doista izgubio bez njega?
Alonso jako nateže da Brawn dođe u Red Bull. Štoviše, to mu jedan od glavnim uvjeta pristanka da potpiše za njih. Ako se to desi, to bi bilo vrlo, vrlo loše za Ferrari.
I kratkoročno, a osobito na dulje staze, Ferrari bez Brawna imat će problema, osobito s radnom etikom, disciplinom i finalnom kontrolom proizvodnje. Čovjek je vrhunski inženjer i strateg.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: promjene pravila

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW no. 1 je napisao/la:Pitanje za g. Jergovića.
zasto sljedece godine nece bit uvedene slik gume i kad ce bit uvedene?
hoce li biti jos kojih znacajnijih promjena na bolidu osim zabrane tc-a?
znam da su monoge najavljivane za famoznu 2008. godinu a na krahu se sve to nekako stišalo.
unaprijed hvala na odgovoru.
:?:
Mislim da se Mosley još uvijek protivi vraćanju na slik gume, vjerojatno jer je on bio taj koji je inzistirao standrardnog, jednoobraznog ECU-a, ili kontrole elektronske jedinice. To znači da će sve ekipe imati posve jednaku kontrolu svih elektronskih komponenti na autu (uključujući i senzore mjenjača i diferencijala). Uz ukidanje TC-a i drugih elektronskih vozačkih pomagala, to bi trebalo vratiti veći naglasak na izvorne vozačke vještine.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

NE555 je napisao/la:Pozdrav g. Jergoviću

Imam jedno pitanje oko broja na bolidima u godinama 1960 -1966

Kakav je bio način za dodjelu brojeva?
Manje-više kaotičan i slučajan, prema datumima prijava za pojedine utrke, osim kod svjetskih prvaka iz prethodne godine, za koje je uglavnom bio rezerviran broj 1
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

G.Jergović.
mene zanima što ste točno vi radili u f1,s kim ste radili,koliko dugo itd. i na kraju kako da ste opće dospjeli tamo?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

marko je napisao/la:Gosp.Jergović zanima me vaše mišljenje o Takumi Satu?Po meni vrlo dobar vozač,sigurno da ne spada među pet najboljih u današnjoj F1,ali sigurno je da ima talent i zaslužio je biti u F1.Ove sezone imao je par prosječnih utrka, ali i par bljeskova,npr. Kanada,Španjolska.
Što o njemu mislite kao vozaču i kako ga druge momčadi doživljavaju?Znam da je imao veliku priliku dok je bio u Hondi,pogotovo kad su 2004 pogodili sa razvojem bolida,tada jga je Jenson "uništio" ali čini mi se danas mnogo zreliji vozač i da je napredovao sa tehničke strane.
Već sam više puta ovdje rekao da je, po meni, Sato jedan od 10 top vozača u Formuli 1. Na žalost, zbog raznih razloga on je, čini se, neraskidivo vezan uz Japan i Hondu (i njihove novce). To je šteta, jer mislim da ga većina glavnih F1 ljudi gleda isključivo kroz tu prizmu, pa možda nikad neće dobiti pravu priliku u nekoj jačoj ekipi.
I Da, točno je da je 2004. imao peh da je bio u istoj ekipi s Buttonom, tada u vrhunskoj formi. Danas bi u istim okolnostima Sato vjerojatno prošao nešto bolje.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

kompa je napisao/la:G. Jergoviću , kako bi se računala pobjeda da se dogodi na nekoj utrci istovremeno prođu dva vozača kroz cilj ? Znam da se to nije nikad dogodilo i F1 ali evo, šta bi bilo kad bi bilo?
Zapravo, nije točno da se nije nikada dogodilo u Formuli 1. 1967. je Grand Prix Siracuse (utrka koja nije bodovana za svjetsko prvenstvo, jedna od 5 takvih te sezone) završila mrtvom utrkom između dva vozača Ferrarija, Mikea Parkesa i Ludovica Scarfiottija. Naravno, bio je to namješten rezultat u utrci u kojoj su crveni totalno dominirali.
Nešto slično u Ferrariju su pokušali i 2002. u Indianapolisu, ali su se malo prešli, pa je Barrichello zapravo završio kao prvi, 11 tisućinki ispred M Schumachera.
Danas je, zbog tako preciznog mjerenja vremena, takvu stavr vrlo teško izvesti. 1967. vrijeme se mjerilo samo do desetinki sekunde, i ako nije bio instaliran foto-finiš (što u Siracusi nije bio slučaj) mrtva utrka bila je posve moguća.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Mladene .
Dal znate možda kolko će biti široka staza na novoj uličnoj utrci?
Mislite na Singapur? Uglavnom između 12 i 18 metara, osim na onom mostu, gdje će biti samo 8 metara.
Zaključano