P&O - Studeni 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
Shikannen
Postovi: 7
Pridružen/a: 07 kol 2007, 17:13

Michael who?

Post Postao/la Shikannen »

Mladene, sjećate li se onog svog 'Michael who?' s HRT-ovog pregleda sezone?
Avatar
mislav 1984
Postovi: 116
Pridružen/a: 24 kol 2007, 20:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobru utrku
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mislav 1984 »

Evo, Mladene, nažalost, još jedno pitanje tipa ''što bi bilo kad bi bilo?''

Što bi bilo kad bi bilo da se Michael Schumacher odluči vratiti u F1 2008?

I jedno malo ozbiljnije, iako isto čisto hipotetičko pitanje; dakle, kad bi Michael Schumacher došao (ne ove, ali neke od slijedećih sezona) na mjesto šefa ferrarija, koliko bi to (ili ne) smetalo (dekoncentriralo) Kimija?
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

tex je napisao/la:
McLewis je napisao/la:mladene kad budete radili kolumnu o imoli ako vam je potrebno sestra mi je neki dan na imoli slikala slike novih boxeva pa ako vam zatreba slika samo recite premda mislim da vi to mozete i sami naci!
i evo pitanjaa
koliko trose f1 motori i kolike rezervare imaju bolidi formule 1?
ovo bi ja odgovorio
f1 motori troše 180-200 litara na 300 kilometra, pa sad si izračunaj kolko troše po kilometru
a šta se tiče velične tanka, to ovisi o samomoj konstrukciji bolida i mjestu njegovog nalaženja. sam rezervoar je smješte iza samog vozača i ima minimalno prostora da mu stane minimalno 120 litara
Mala ispravk. Motori troše oko 225 litara benzina na 300 kilometara. Ne bi se baš kladio da im minimalno stane 120 litara. To mi je malo previše. Možda maksimalno 120 litara.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

Mladene, mene zanima Vas komentar na ovo:
http://www.f1racing.com.hr/index.php?su ... m=&ucat=2&
Je li ovo uspjeh za Renault iako ova testiranja ne znace apsolutno nista!?
S obzirom da testiraju samo s jednim bolidom i da su izlozeni mogucem skandalu mislim da ostvaruju dobar rezultat na pocetku testiranja... Koliko po Vasem misljenju taj rezultat moze privuci Alonsa natrag u tu ekipu???
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladene Toyoti je na testiranju krepao motor, pa me zanima da li mislite da bi moglo biti problema s time, vezano uz ukidanje TCa. Ako se dobro sjećam BMW Williams jedne sezone nije koristio TC neko vrijeme jer su im krepavali motori od toga.
Avatar
Marlboro
Početnik
Početnik
Postovi: 230
Pridružen/a: 26 ruj 2005, 11:29
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Negdje

Post Postao/la Marlboro »

Gospodine Jergoviću neki dan sam gledao slike na forumu sa Imole. I zanima me dali ima kakvih naznaka da se Imola vratila u kalendar f1.
slika
slika
Avatar
dkisic6
Test vozač
Test vozač
Postovi: 576
Pridružen/a: 02 vel 2004, 21:23
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Varaždin
Kontakt:

Post Postao/la dkisic6 »

Gospodine Jergoviću, molim Vas da prokomentirate ovaj članak. Bojim se da nutra ima puno istine

How to bury a story

The best way to deal with stories that might prove to be embarrassing is to make sure that the fewest possible number of people get to read them. It is called news management. And the best way to do that is to make sure that the news breaks very late on a Friday, when the Saturday editions of the national newspapers are going to press and all but the most dedicated newsmen have gone home. That way by the time the Sunday papers are being prepared there have been other stories, particularly in the sporting world, and thus the impact of the story is lessened and it gets less space in the newspapers.

The outcome of the FIA International Court of Appeal is just such a story. The court has ruled that the appeal was inadmissable - as we suggested would happen a couple of days ago. The decision is not explainedand one has to apply to the FIA for the explanation.

This pretty much guarantees that the story will get very little coverage.

It has become a convenient non-story.

McLaren does not get the explanation about when rules are rules.

Ferrari wins the World Championship.

Bernie Ecclestone is not going to retire.
slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Mladen zamolio bih vas za misljenje. Dali vi mislite da Kimi moze ovako vozit,a da je pripit i prije utrke pio alkohol?
Ja mislim da su to nebuloze i da to ljudi vjjerujeu jel su romanticari i nostalgicari za nekim vremenima kada se to mozda moglo radit al u sadasnjoj F1 po meni nikako!
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Odbačena Meklarenova žalba
Submitted by Petar on Fri, 16/11/2007 - 22:55.
Meklarenova žalba na odluku stjuarda na VN Brazila da se ne kazne vozači BMW Zaubera i Vilijamsa zbog nedozvoljene temperature goriva je odbačena od strane FIA Internacionalnog Apelacionog Suda.

Vilijams i BMW su bili pod istragom povodom optužbi Meklarena o nedozvoljeneoj temperaturi goriva koje je bilo dolivano u bolid za vreme trke. Međutim, stjuardi nisu kaznili vozače dva tima zbog toga, smatrajući da je bila malih oscilacija u temperaturi goriva u odnosu na dozvoljeno.

Meklaren se žalio na odluku stjuarda, i saslušanje je bilo zakazano za danas. Ali, posle višečasovnog većanja, odluka nije promenjena i žalba je odbačena.

Razultati sa VN Brazila važe i Kimi Raikonen ostaje šampion Formule 1 za sezonu 2007. Ovim je i zvanično stavljena tačka na jednu od najuzbudljivijih sezona u istoriji Formule 1.

Sada je KImi Raikonen definitivno sampion. SHta mislite kako to utiche na Hamiltona, da li mu je ta titula trebala ako nishta drugo onda zbog obaranja rekorda (Sumaherovog od 7 titula npr, ili onog od 4 titule zaredom)?
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene koja će po vama od ovih sporednih momčadi biti bolja iduće sezone renault ili bmw?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
garx
Početnik
Početnik
Postovi: 219
Pridružen/a: 22 ruj 2007, 12:44

Post Postao/la garx »

pozdrav Mladene,
ja sam onaj koji non-stop drvi po Steneyu...naime, nikako da mi se u glavi poslozi cijela prica, zanima zasto mislite da Stepney i Coughlan nece biti pozvani od strane FIA-e?
za pocetak, duzni su objasniti svoja djela, i FIA bi im trebala odrediti eventualnu kaznu, zbog narusavanja ugleda sporta:)
medjutim, nije li FIA iz istog razloga (narusavanje ugleda sporta) duzna pozvati Stepneya zbog svoje izjave o obostranom curenju informacija u Ferrari Mclaren aferi?
i jos samo, mislite li da su Stepney i Coughlan stvarno imali neki svoj plan za buducnost u Hondi, pogotovo u svjetlu Brawnovog dolaska u Hondu, a znajuci za misljenje koje Brawn ima o Stepneyu?
Avatar
neocooler
Početnik
Početnik
Postovi: 198
Pridružen/a: 03 lis 2007, 01:48
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la neocooler »

dkisic6 je napisao/la:Gospodine Jergoviću, molim Vas da prokomentirate ovaj članak. Bojim se da nutra ima puno istine

How to bury a story

The best way to deal with stories that might prove to be embarrassing is to make sure that the fewest possible number of people get to read them. It is called news management. And the best way to do that is to make sure that the news breaks very late on a Friday, when the Saturday editions of the national newspapers are going to press and all but the most dedicated newsmen have gone home. That way by the time the Sunday papers are being prepared there have been other stories, particularly in the sporting world, and thus the impact of the story is lessened and it gets less space in the newspapers.

The outcome of the FIA International Court of Appeal is just such a story. The court has ruled that the appeal was inadmissable - as we suggested would happen a couple of days ago. The decision is not explainedand one has to apply to the FIA for the explanation.

This pretty much guarantees that the story will get very little coverage.

It has become a convenient non-story.

McLaren does not get the explanation about when rules are rules.

Ferrari wins the World Championship.

Bernie Ecclestone is not going to retire.
Nakon što sam se nasmijao tvojoj primjedbi malo sam razmislio i pazi ovo: 6.12 je sazvan žalbeni sud za Renault aferu a 7. se očekuje odluka. Uzeh brzo kalendar i gle vraga - 7. je u petak :D

Možda si ti u pravu? Ipak imaju oni najbolje menađere na svijetu :)
"Life sucks but sometimes life sucks goooooood!!!"
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Adriana Lima fan je napisao/la:Mladen zamolio bih vas za misljenje. Dali vi mislite da Kimi moze ovako vozit,a da je pripit i prije utrke pio alkohol?
Ja mislim da su to nebuloze i da to ljudi vjjerujeu jel su romanticari i nostalgicari za nekim vremenima kada se to mozda moglo radit al u sadasnjoj F1 po meni nikako!
Molim da se ne briše ovaj komentar jer se izravno nastavlja na pitanje.

Pogledaj Kimija na dan grand prix monaca

http://www.youtube.com/watch?v=-VW2oAkjcJ4
Avanti FER, Avanti!!!
ice on fire
Postovi: 64
Pridružen/a: 01 stu 2007, 22:20
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Konjščina, Bočaki 59

Post Postao/la ice on fire »

Gospodine Jergoviću.
Znam da ste to negdje napisali ali nikako ne mogu pronaći . Pa ako bi mogli ponovit koje bi sve stvari vi maknuli da bi se olakšalo pretjecanje , slijeđenje bolida ispred sebe itd.
Kimi rules
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

ice on fire je napisao/la:Gospodine Jergoviću.
Znam da ste to negdje napisali ali nikako ne mogu pronaći . Pa ako bi mogli ponovit koje bi sve stvari vi maknuli da bi se olakšalo pretjecanje , slijeđenje bolida ispred sebe itd.
Samo treba malo bolje iskoristiti pretraživanje ;)

Evo odgovora na tvoje pitanje:
Mladen Jergović je napisao/la:Ovak na brzinu, recimo da bih odmah maknuo karbonske kočnice i stavio čelične. Maknuo bih gume s utorima i vratio slikove. Drastično bih smanjio - ili čak posve ukinuo - stražnji difuzor i maknuo one grde barge-boardove sa strane. I smanjio bih veličinu krila (i prednjih i stražnjih), ili bih pojednostavio prednja krila. Spustio bih nos auta bliže zemlji. Ukinuo bih launch-control i traction control (što će i biti 2008.).
Iz čisto estetskih razloga, proširio bih aute natrag na 2 metra.
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Formel ajnc
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 srp 2007, 23:13
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Lijepa naša pravna država

Post Postao/la Formel ajnc »

Gospodine Jergoviću, nisam baš neki veliki stručnjak, ali razmišljajući o ukidanju kontrole proklizavanja, palo mi je na pamet da bi vrhunski vozači možda mogli s vremenom biti čak i brži bez tog pomagala, jer sad će doziranje gasa u potpunosti ovisiti o vozaču, a čini mi se da nema tog softvera koji može onoliko precizno dozirati koliko to može vrhunski vozač sa savršenim osjećajem. Ne temeljim ovo svoje razmišljanje na nekim konkretnim spoznajama i podacima, nego samo špekuliram, pa vas molim da prokomentirate moju špekulaciju.

Hvala.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Formel ajnc je napisao/la:Gospodine Jergoviću, koliko je vjerojatna pretpostavka da bi ova testiranja u Španjolskoj mogla potaknuti Michaela Schumachera da razmisli o eventualnom povratku utrkivanju u F1 iako on, naravno, u ovom trenutku negira povratak? Navodno je izjavio da su današnji bolidi bez kontrole proklizavanja nervozniji nego 2000. godine zbog drugačijih motora i da je najteže voziti kroz sporije zavoje. Jesam li realan ako pretpostavljam da bi ove pojedinosti koje je naveo mogle za njega predstavljati jedan novi izazov i utjecati na njegovu eventualnu odluku da se vrati i još malo utrkuje?

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/11/ ... on-return/

Hvala.
Sumnjam da će se Schumacher vratiti jer - premda je, kao, priznao da je bio maloo nervozan prije ovih testova - vjerojatno nije baš jako iznenađen što i dalje može raditi dobra vremena po krugovima. Nije, naime, zaboravio raditi ono što je tako dobro radio 15 i pol godina!
Dakle, hoću reći: mislim da nije odlučio raditi ovaj test da vidi može li još biti brz i bi li imalo smisla vratiti se utrkama. Mislim da ga je radio zbog znatiželje i pomoći Ferrariju.
Ali, u Formuli 1 nikad ne reci nikad.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Gospodine Jergoviću.
Da sad Schumacher ponovno vozi za Ferrari mislite li da bi osvojio naslov?
Za 2008. je teško reći jer ovisi kakav će Ferrari složiti auto, ali da je vozio 2007. mislim da bi s lakoćom pokupio naslov prvaka.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

McLewis je napisao/la:mladene kad budete radili kolumnu o imoli ako vam je potrebno sestra mi je neki dan na imoli slikala slike novih boxeva pa ako vam zatreba slika samo recite premda mislim da vi to mozete i sami naci!
i evo pitanjaa
koliko trose f1 motori i kolike rezervare imaju bolidi formule 1?
F1 auto troši između 2 i pol i 3 litre na oko 5 kilometara, dakle između 50 i 60 litara na stotku.
Kapaciteti rezarvoara su vrlo strogo čuvana tajna, ali kreću se od 90 do 120 litara.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:Meni je nekako najzanimljivije bilo gledati dvoboje između Schumachera i Alonsa.

Pitanje: Tko je po vašem mišljenju bio najveći Schumacherov rival?
Mislim ipak Mika Häkkinen.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: Michael who?

Post Postao/la Mladen Jergović »

Shikannen je napisao/la:Mladene, sjećate li se onog svog 'Michael who?' s HRT-ovog pregleda sezone?
Da, i?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

mislav 1984 je napisao/la:Evo, Mladene, nažalost, još jedno pitanje tipa ''što bi bilo kad bi bilo?''

Što bi bilo kad bi bilo da se Michael Schumacher odluči vratiti u F1 2008?

I jedno malo ozbiljnije, iako isto čisto hipotetičko pitanje; dakle, kad bi Michael Schumacher došao (ne ove, ali neke od slijedećih sezona) na mjesto šefa ferrarija, koliko bi to (ili ne) smetalo (dekoncentriralo) Kimija?
Kao prvo, Felipe Massa bi morao u neku drugu ekipu. Potom, to bi poprilično destabiliziralo Räikkönena, premda bi on to nastojao ne pokazati. I na kraju, ukoliko auto Ferrarija nastavi biti vrhunski, Schumacher bi bio vrlo ozbiljan kandidat za osvajanje naslova prvaka.

Mislim da između Schumachera i Räikkönena ne postoji osobita kemija, i mislim da Räikkönen u tom slučaju ne bi u Ferrariju ostao puno duže od isteka trenutnog ugovora (što je do kraja 2009.). S druge strane, možda sa i varam: možda to Kimija ne bi osobito smetalo. Ali sigurno je njih dvojica nisu jako bliski.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tomidix je napisao/la:Mladene, mene zanima Vas komentar na ovo:
http://www.f1racing.com.hr/index.php?su ... m=&ucat=2&
Je li ovo uspjeh za Renault iako ova testiranja ne znace apsolutno nista!?
S obzirom da testiraju samo s jednim bolidom i da su izlozeni mogucem skandalu mislim da ostvaruju dobar rezultat na pocetku testiranja... Koliko po Vasem misljenju taj rezultat moze privuci Alonsa natrag u tu ekipu???
Zimska testiranja rijetko, osobito ovako u ovom dijelu među-sezone, nešto ozbiljno znače.
Ovaj rezultat sigurno nije to što bi Alonsa privuklo u Renault. Čovjek nije od jučer. On sada vjerojatno čeka da vidi što će biti s tim FIA-inim procesom oko McLarenovih materijala u Renaultu. Alonsa će u Renault privući oslobađajuća presuda, plus ING-ov novac.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:Mladene Toyoti je na testiranju krepao motor, pa me zanima da li mislite da bi moglo biti problema s time, vezano uz ukidanje TCa. Ako se dobro sjećam BMW Williams jedne sezone nije koristio TC neko vrijeme jer su im krepavali motori od toga.
Moguće da je problem i tako specifičan, premda će prije biti da se radi o nekom općenitijem problemu vezanom uz adaptaciju njihovog motora na novi, standardni ECU.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Marlboro je napisao/la:Gospodine Jergoviću neki dan sam gledao slike na forumu sa Imole. I zanima me dali ima kakvih naznaka da se Imola vratila u kalendar f1.
Apsulotno nema.
Zaključano