Problemi sa forumom.....

Izrazite svoje prijedloge i kritike o našoj web stranici, pitajte što vam nije jasno...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

keexx je napisao/la:
super aguri je napisao/la:Ja jučer cili dan nisan mogao na stranicu pa i na forum od 10 ujutro pa sve do ponoč
Meni je isto tako bilo samo navečer ok 19.30 pa nadalje... Probao sam na više kompova se spojit, ali jednostavno nije htjelo...
A zadnjih par dana imam problem, kad reloadam stranicu, neće je reloadat već izbaci neki error... Kad sačekam neko vrijeme (cca 5-10 minuta) onda opet radi normalno...
Ja sam pokušao na svom i na još 3 kompa i nikom nije moglo samo se pokaže:poslužitelj nije moguč ili tako nešto ali cijeli dan mi nije moglo na forum a na svim ostalim stranicama moglo u redu i kada sam se napokon logira u ponoč nisam mogao postati nego samo pregledavati sadržaj
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Problem nije bio do nas, niti do vas nego do vaših ISP-ova, odnosno "više sile" ;)

Mrežni ispad

Oko 19:30h dana 4.7.2008. zabilježen je mrežni ispad zbog kojeg jedan dio korisnika domaćih internet service providera nije u mogućnosti pristupiti serverima Plus hostinga kolociranih u datacentru u Zagrebu. Ispričavamo se na eventualnim problemima, po riječima nadležnog upstream providera problem bi trebao biti otklonjen u najkraćem mogućem roku.
Update 01:00: U 01:00 proradila je ruta prema T-comu, CIX-u ( Iskon, Globalnet, ...) i za sada se svim siteovima pristupa bez problema. Pratimo stanje, obavjestavati cemo Vas o daljnjem razvoju situacije.
Update 01:40: Za sada imamo informaciju da osim Optime ( gdje su nasi serveri kolocirani ) nije radio Iskon, B-net, preko VIP-a je sve cijelo vrijeme radilo. T-com je radio, no nije bilo dostupno nista iz CIX-a.


Mrezni ispad - epilog

U petak, 5.7.2008 oko 18:00 sati, došlo je do prekida tri međunarodna linka prema internetu koji su ostvareni preko dva optička kabela prema Bregani i Dobovi. Do fizičkog prekida je došlo iz do sada neutvrđenih okolnosti. Za jedan od linkova pronađen je alternativni pravac te je veza prema internetu uspostavljena u 01:00 sati. Zahvaceni su bili Amis Telekom, Optima Telekom, Telekom slovenije, Telekom Austrije, te dio VIP-ovih medjunarodnih veza.

Izvor: Plus Hosting
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Ne vidim čćžšđ na forumu i na stranici. Umjesto njih je neki upitnik u kvadratu. Ali sad kad pišem post vidim ih u ovom pravokutniku. Vidim i u svojim postovima. Koristim firefox 3. Na drugim stranicama je sve normalno.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

rnrboi je napisao/la:Ne vidim čćžšđ na forumu i na stranici. Umjesto njih je neki upitnik u kvadratu. Ali sad kad pišem post vidim ih u ovom pravokutniku. Vidim i u svojim postovima. Koristim firefox 3. Na drugim stranicama je sve normalno.
Nešto ti ne štima s Firefoxovim postavkama. Odi u Tools > Options > Content > pod Fonts & Colors... klikni na Advanced... Pod Character encoding stavi "Central European (Windows-1250)" i stavi kvačicu na "Allow pages to choose their own fonts, instead of my selections above"

Ako ti to ne riješi problem, pokušaj eksperimentirati s postavkama jer je problem do tebe - tvoj post je stigao na forum u drugoj kodnojm stranici bez čćšđž ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Hvala, sad vidim sve čudnovate znakove. A vidite li vi kad ja napišem čćžšđ?
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

rnrboi je napisao/la:Hvala, sad vidim sve čudnovate znakove. A vidite li vi kad ja napišem čćžšđ?
Sad je OK ;)
.
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

ja sam imao problem sa otvaranjem foruma danas od 11 da 12 i 30 nisam mogao uči nije mi se mogla otvoriti stranica obavijest da poslužitelj nije moguč.da li je problem bio do mene ili do nečeg drugog
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Ni ja nisam mogao pristupiti...
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Da, imali smo manjih problema sa serverom. Čini se da bi sada sve trebalo biti OK ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

rnrboi je napisao/la:Ni ja nisam mogao pristupiti...
barem znan da nisam jedini ;)
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

I ja sam također imao problema sa forumom...Ali je to bilo oko deset ujutro....Sada je ipak sve ok....
1982 UCV 1919
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

Problem sa forumom u vrijeme (malo prije) početka kviza!
Ovo je tekst:

Warning mysql_connect() function mysql-connect: Too many connections in /home/sale/public_html/forum.f1-hr.com/db/mysql4.php on line 48

Warning mysql_error(): supplied argument is not valid MySQL-Link resource in /home/sale/public_html/forum.f1-hr.com/db/mysql4.php on line 330

Warning mysql_error(): supplied argument is not valid MySQL-Link resource in /home/sale/public_html/forum.f1-hr.com/db/mysql4.php on line 331 phpBB: Critical Error

Could not connect to the database


Ako treba screenshot - imam pa uploadam!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Neki drugi korisnik na našem serveru (nevezan uz našu web stranicu) je malo preopteretio bazu pa nam je prouzročio probleme. Sve je riješeno i vraćeno u red ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Kenny »

Jel na forumu ste zaboravili staviti da možemo sami svoj post obrisati ili ja to nevidim?

P.S. Pored ovog posta vidim onaj x za brisati post, a pored svojih drugih nevidim. Jel netko zna u čemu je problem
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Chaotic
Početnik
Početnik
Postovi: 176
Pridružen/a: 07 srp 2008, 19:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Osijek

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Chaotic »

Vlastiti post možeš obrisati samo ako je posljednji na topicu.
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la darky »

ja konstantno imam problema sa čitanjem teme MICHAEL SCHUMACHER
Naime forum ne pamti da je tema pročitana, uvijek me vrati nekoliko stranica unazad, obično 3 ili 4
na ostalim temama uglavnom nemam problema, ali na ovoj stalno....
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Schumy.d »

darky je napisao/la:ja konstantno imam problema sa čitanjem teme MICHAEL SCHUMACHER
Naime forum ne pamti da je tema pročitana, uvijek me vrati nekoliko stranica unazad, obično 3 ili 4
na ostalim temama uglavnom nemam problema, ali na ovoj stalno....
Također!! :x
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la sale »

darky je napisao/la:ja konstantno imam problema sa čitanjem teme MICHAEL SCHUMACHER
Naime forum ne pamti da je tema pročitana, uvijek me vrati nekoliko stranica unazad, obično 3 ili 4
na ostalim temama uglavnom nemam problema, ali na ovoj stalno....
Nažalost, to je već poznati problem koji se javlja kod starih, velikih tema. Mislim da bi se problem mogao riješiti razdvajanjem teme na dva dijela...

EDIT: Tema je podijeljena. Mislim da bi sad trebalo raditi kako treba.
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Schumy.d »

Imam problem...
Nisam se uspio dugo spojiti na forum i web stranicu. Sad šljaka, ali jadno... otvara 3 min i onda se pojavi error.
SQL ERROR [ mysql4 ]

Too many connections [1040]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
Spoji se svake prestupne, Sale pomagaj.
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Dr. DJ »

Sinoć oko ponoći pa do negdje oko 2 ujutro forum i sama stranica bila je nedostupna....A sada se spaja od prve....Nadam se da neće ništa izbaciti....
1982 UCV 1919
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la luka_kimi »

Ja sam mislio da nešto ne valja sa mojim laptopom, također sam imao iste probleme, nije se htjelo spojiti jučer cijelu večer. Ipak, sada sve šljaka OK :thumbup: Samo da se ne ponovi. ;)
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Dr. DJ »

Znalo se to i u starijim danima dogoditi...samo tada su problemi trajali puno duže....
1982 UCV 1919
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Zweki »

Dobro, sad radi i nema potrebe za komešanjem. Šef kad dođe sigurno će se izjasniti gdje je zapelo i izraziti svoje nade da se to više neće ponoviti. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la Dr. DJ »

Zweki je napisao/la:Dobro, sad radi i nema potrebe za komešanjem. Šef kad dođe sigurno će se izjasniti gdje je zapelo i izraziti svoje nade da se to više neće ponoviti. :biggrin:

Ova je dobra "izrazit će svoje nade da se neće ponoviti" :sranja: hehe

sorry na :off:
1982 UCV 1919
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Problemi sa forumom.....

Post Postao/la sale »

Zweki je napisao/la:Dobro, sad radi i nema potrebe za komešanjem. Šef kad dođe sigurno će se izjasniti gdje je zapelo i izraziti svoje nade da se to više neće ponoviti. :biggrin:
Greška u aplikaciji jednog drugog korisnika na istom serveru. Ne bi se trebalo ponoviti... nadam se :D
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Odgovori