Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

red_devil je napisao/la:Koje je to Nikonče? :D Cini mi se da je na njemu 18-105 VR. Nekako mi baca na D90 :)

Ja da bi ubo novi prvo moram prodati ovaj Ken'n i Tamrona, koji je dobro staklo moram priznati :biggrin: Ali u prvom planu mi je novi bike za koji mjesec, pa kasnije valjda padne i novi foto (Nikon ofc.) :)
Sve ti se s nikonom dobro čini, a ako će ti prodaja canona ić ko meni možeš počet prodavat odma sad, ja sam svog prodavo cca 5 mjeseci :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Hmm za koliko si ga uspio utopiti? Sigurno nisi puno dobio :D A cisto sumnjam da i ja mogu puno dobiti, moj je jos stariji model. Kupljen je 2008., ali sam model datira u davnu 2006. a otad je izasla masa novih i boljih dSLR-cica koji nisu pretjerano skupi... :D
.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

ma šta češ to prodavat, nećeš dobit neku lovu, a za par godina bude muzejski primjerak! Isto ko i moj :biggrin:
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

47 je napisao/la:ma šta češ to prodavat, nećeš dobit neku lovu, a za par godina bude muzejski primjerak! Isto ko i moj :biggrin:
Zato mu to i kažeš, da ne bi sam ostao na starom krampu. :biggrin:
btw. da se ne bi uvrijedio, ja ću vjerojatno na ovom ostat jako dugo, tako da ako malo pričekaš (više od predviđenog) nećeš biti sam koji je na starom krampu. Zapravo, već stari, ali još uvijek se dobro drži. :D
Zapravo moja odokativna predviđanja su da ću ga šlepati sve dok nova generacija (vjerojatno pod tim imenom) D400 ne ugleda svjetlo dana sa poboljšanom verzijom "s". Budimo realni, D300s nije doživio ništa spektakularno, za moj ukus video snimanje mi nije od presudne važnosti, zapravo od nikakve važnosti. No jedino što mi se sviđa je to što može primiti 2 kartice i ima virtualni horizont.
Dakle Brojčani, čekamo D400, ali kad izađe D400s jer tek tada će se skupiti lova za novi stroj. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

red_devil je napisao/la:Hmm za koliko si ga uspio utopiti? Sigurno nisi puno dobio :D A cisto sumnjam da i ja mogu puno dobiti, moj je jos stariji model. Kupljen je 2008., ali sam model datira u davnu 2006. a otad je izasla masa novih i boljih dSLR-cica koji nisu pretjerano skupi... :D
3000 sam dobio
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

A dobro ti si svoj cak i kasnije kupio ako se ne varam... Moj mislim vise nema ni garu :doubt:

Četres seam, tebi ocajno treba novi foto, pa prije godinu ipo dana kad sam slikao sa njim raspadao se prilikom okidanja :biggrin:
.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

red_devil je napisao/la:A dobro ti si svoj cak i kasnije kupio ako se ne varam... Moj mislim vise nema ni garu :doubt:

Četres seam, tebi ocajno treba novi foto, pa prije godinu ipo dana kad sam slikao sa njim raspadao se prilikom okidanja :biggrin:
ko se raspado?! neš si ti zabrijo! :biggrin:

moj mali još radi kako treba :) dobro, tu i tamo neće blic izać, al ni ne treba mi. :D
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

slika

Mrnjaaau! :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

opaaaa :biggrin:
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Evo raspakiravanja bljeskalice. :biggrin:



P.S. volim gledat takve filmiće, ali ne znam iz kojih razloga (ne svoje). :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

E, vrijeme je da i ja dodam nešto u ovu rubriku :biggrin:

Jučer sam bio malo u šopingu, i kupio si par novih igračaka :D

Nikkor 18-105 objektiv. Sad možemo osnovati klub vlasnika 18-105, hehe
slika
Bilo je i vrijeme za neko novo staklo, pa u skladu sa trenutnim mogućnostima, kupih ovaj solidan objektiv, koji će me sigurno dobro služiti,
kao i moj vjerni mali 18-55.

Manfrotto 055XPROB stativ (sliku nemam, guglajte :D )
ne stativ, nego stativčina! Velik, čvrst, izgleda neslomljivo.

i glava za stativ Manfrotto 498 RC4
slika
Sad će neki reći da nisam htio kuglastu glavu, i to je istina, ali na putu sam se predomislio.
Pa ćemo vidjeti dali ću požaliti, ali nekako sumnjam. :)

I kupljen još i Soligor UV filter koji je odmah stavljen na objektiv i ne planiram ga skidati, bar ne jako često.
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Bjavooo! Sada još samo od mene kupi moju opremu i nema te hollywood. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

47 je napisao/la: Manfrotto 055XPROB stativ (sliku nemam, guglajte :D )
ne stativ, nego stativčina! Velik, čvrst, izgleda neslomljivo.
Taj je svima poznat, svi su ga već vidjeli :biggrin: pa nemoraju guglat.
@Zweki sad se možeš i s njegovim igrat :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Kenny je napisao/la:
47 je napisao/la: Manfrotto 055XPROB stativ (sliku nemam, guglajte :D )
ne stativ, nego stativčina! Velik, čvrst, izgleda neslomljivo.
@Zweki sad se možeš i s njegovim igrat :biggrin:
Hvala, ali nebih. Samo se ti Igraj s njegovim.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Zweki je napisao/la:
Kenny je napisao/la: @Zweki sad se možeš i s njegovim igrat :biggrin:
Hvala, ali nebih. Samo se ti Igraj s njegovim.
A s mojim se igraš? :biggrin:
2: 47 sad možeš vježbat da sve tri vaser vage staviš u središte :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Scorpyo »

Kenny je napisao/la:
Zweki je napisao/la:
Kenny je napisao/la: @Zweki sad se možeš i s njegovim igrat :biggrin:
Hvala, ali nebih. Samo se ti Igraj s njegovim.
A s mojim se igraš? :biggrin:
Khm...

Perverznjaci jedni ;o)
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Već vidim kandidate koji bi se htjeli igrati s mojim. :biggrin: Gold stripe! Yeah baby!!!
btw. onaj u pozadini nema zlatnu crtu? :biggrin:

slika
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

HOLY $#!%!!!! slika

slika

E, Maje mi, skoro sam sa stolca opo!! slika slika

Mislim da ne moram govoriti da te trenutno ne volim baš previše!
Al za koji dan, kad dođem u KA, bit ćeš mi najbolji frend :biggrin:

Svaka čast, čestitam, odmah želim report! ;)
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Spenkju veri mać! :biggrin:

Pa evo ukratko.
Prvo što na njemu skužiš da je hladan kad ga primiš, što ti jasno daje doznanja da je metalan, a ne plastičan, a težina je osjetna jer ima 750g. VR (II) kad upališ doslovno ti je jasno da je počeo raditi jer više se ne trese slika u tražilu, ima blagi piskutavi zvuk kad počne raditi ali to oni malo prigluhi nebi ni skužili. Brzina fokusa je zmajska, kako i doliči takvom objektivu. ono krasno slovo "N", jel treba nešto pričati o tome? A oštrina je da se srežeš kad gledaš fotku. :biggrin:
Više detalja bude na mom sajtu. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

beštija
jesi napravio koju sliku s njim?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Nešto sam danas fotkao, jučer sitno, još koji dan-dva pa budem napisao post o objektivu i stavio fotke.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Schumy.d »

Može i prikaz neke iste slike prije/poslije za mene koji se baš ne kuži u te "tehničke" stvari objektiva. :D
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Obzirom da se radi o Micro (macro) objektivu to znači da može prići bliže objektu i fokusirati npr. 20cm od objekta, dok običan 105mm ne može bliže od 45cm od objekta što je velika razlika. A pošto nemam objektiv iste žarišne vrijednosti ne mogu ti pokazati razliku, ali shvaćaš i sam koje su prijednosti kad možeš prići bliže. A jedna od velikih razlika je oštrina tog objektiva, jedan od najoštrijih ako ne i najoštriji u nikkorovoj ponudi. A sad s ostalim tehnikalijama tipa f/2.8 otovra blende, stablizilacije slike, brzina fokusa, nanokristalni premaz i tome slično neću te zamarat. ;)

Evo i unboxing video. :biggrin:

slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Sta je ovo? :biggrin: Svi puni opreme, a slika ni za lijek :p

Ja sam prodao Canona, onaj 18-55 IS objektiv i Tamrona 28-75 za 4000 kn. Malo, ali jbg. u tom trenutku sam morao prodat po toj cijeni jer sam kupovao dva bikea, a lova mi je trebala. :)

No ubrzo se ide u kupnju. Posto se najvjerojatnije necu moci nastaviti baviti biciklizmom, morat cu prodati svoje igracke. :(

Dakle, vjerojatno se ide po Nikona D90. D7000 mi ima frend sa faksa i svidja mi se foto, ali malo je skup, a cisto sumnjam da je toliko bolji od D90 :biggrin: :biggrin: U tom rangu od konkurentskih proizvoda me iskreno nista ne privlaci..
Ako prodam bikeove onda se ide po neku jebenu zvijer, vaganje izmedju Olya i Nikona, s tim da bi naginjao Nikonu zbog pregrst objektiva za poslije :)

Canon me razocarao sa svojim hebenim trpanjem 124521635653 MP, pocevsi od entry levela za 4500 kn. Bljuv! :ubise: A jos moram naglasiti da mi ovo trpanje HD videa kod svih proizvodjaca malo ide na zivce, ali sto je tu je, svijet se mijenja :D
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Moda se mijenja, pa tako i fotografija. Tj. bila je u modi (ovdje na forumu) i onda je s vremenom jenjavala. Kod nekih samo hir, kod nekih način života. :biggrin:

Uglavnom ako misliš da D7000 nije toliko bolji od D90, ja sam ti spreman priznati da je bolji i od D300 (i D300s). Pogledaj samo količinu šuma pri ISO 3200. na očigled bolje od ova dva "matora".
E sad pošto te interesira D90 i D7000 pa onda usporedimo nj. dvoje. D7000 ima magnezijsko tijelo po uzoru na PRO modele dok D90 nema. 16.2 mpix u odnosu na 12.3 mpix no to je sad stvar koliko ti je bitan taj kikiriki. Mogućnost 12 i 14 bit-nog processiranja fotografije dok kod D90 samo 12. Brzina okidača 1/8000 dok kod D90 1/4000. ISO 6400 bez proširivanja u odnosu na 3200. 39 točaka fokusa, a D90 11 točaka fokusa. 6fps napsram 4.5fps. 2 SD utora za kartice što D90 ima jedan. I mogućnost servo fokusa prilikom video snimanja, što naravno prvi DSLR sa mogućnošću video snimanja nema (ali kažeš da ti to nije bitno).

Uglavnom prednosti postoje i ja bi stavio naglasak na magnezijsko kućište, 6 fps, te ISO koji je odličan pri 3200. Virtualni horizont (koji bi i sam volio imati). A ni brzina okidača nije za bacit.
Naravno zbog svega toga i cijena je veća (8283kn a možda bi se dala još koja kuna navuć kod Bratulića). No nećeš progriješiti ni sa D90, pogotovo ako misliš ostati na Nikon sistemu jer što je već u više navrata rečeno, rađe uzmi jeftinije tijelo i bolje staklo, pa tek nakon nekog vremena gledaj bolje tijelo jer stakla ostaju a tijela se mijenjaju. U krajnjem slučaju ako si spreman izdvojiti 6000kn+ za D90, onda ti je bolje da nađeš u oglasniku rabljeni D300, jer očuvanih ima (unutar 20 000 okidanja) i sigurno ćeš naći takvo što, a vjeruj mi biti ćeš zadovoljniji s njim i duže će te služiti. Osim boljeg ležanja u ruci (neki tvrde da je to i najbolje u Nikona), sve tipke su brtvljene, shutter je testiran na 150 000 okidanja (u odnosu na 100 000), magnezijsko tijelo, bolja reprodukcija boja (tonova), ponovo 14 bit procesiranja u odnosu na 12. Bitne opcije su ti na dohvat prsta, dok kod D90 moraš posezat za kombinacijom tipke i dajlera ili pak listanje po meniju. 6fps a sa gripom 8fps. uglavnom u svim je segmentima bolji iako kvaliteta fotki je rame uz rame ali stvarno jako blizu. Međutim moja odluka je bila da pređem na D300 baš zbog tih "sitnica". Prezadovoljan sam, a i bio je moj san. :biggrin:

Onda od idućih odluka ti je planiraš li se zadržati na DX ili preći s vremenom na FX format jer u slučaju da misliš preći na FX bolje ti je da počneš kupovati objektive za taj format, no to nosi i svoju cijenu, a ona je naravno veća. Možda nisi znao jednu stvar, no možda si već saznao, a ako nisi, budeš. Da ti pomognem, Nikon je skuplji od Canona i to ćeš osjetiti ubrzo. Ako misliš kupovati isključivo Nikonove objektive to će te doći mnogo šuške. Pa čak i u slučaju kupnje rabljenje opreme. Skuplji su s razlogom, a to možeš brzo uočiti uspoređujući Sigmu 70-200mmm s Nikon 70-200mm, nemoj da ti lađe potonu ukoliko planiraš jeftinije proći. :)

Što se tiče D7000, bolji je, što se tiče teze jeftinije tijelo, bolja stakla, bilo bi ti pametno da se učiš na tuđim greškama. Ako se ložiš na bolja tijela, čekaj iduću godinu, imam osjećaj da će Nikon predstaviti nasljednika D700, a priča se i o D4, ali sumnjam da te D4 zanima.
Na kraju, vagni i razmisli što ti predstavlja fotografija - život ili hobi (FX ili DX).

Eto tako da te odmah malo ubijem, čisto da razmisliš. :D


P.S. Ispravak netočnog navoda - "ima magnezijsko tijelo po uzoru na PRO modele". Aparat ima gornji i stražnji dio od magnezija, što ipak nije u potpunosti po uzoru na pro modele.



Evo i jedan prigodan video o tezi skupo tijelo/jeftino staklo i obrnuto.

slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Odgovori