Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

A šta fali ćevapima?! :D
Ok,ok, probat ću ja valjda koji put tu tvoju alfu, pa ćemo vidjet.
Naravno, probat ću biti objektivan, hahaha
slika
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

47 je napisao/la:A šta fali ćevapima?! :D
Ok,ok, probat ću ja valjda koji put tu tvoju alfu, pa ćemo vidjet.
Naravno, probat ću biti objektivan, hahaha
Cevapima fali luk i piva ;o)

Pa moras biti objektivan, ne budes ju isprobavao bez objektiva ;o)
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

47 je napisao/la:
Scorpyo je napisao/la: Nisi valjda lud da preplatis Nikona, uzmi si ti lijepo Sonya ;o)
ti se ne javljaj...Sony nije ni do koljena :P
A sad gledaj i placi....

http://www.tipa.com/awa_detail_2008.las ... alue=32939
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Vjerujem da još niste vidjeli ovaj novi model Canon EOS 1000D. Trebao bi biti najjeftiniji dslr od Canona i u Europi bi trebao koštati oko 650€.

Više info: http://www.dpreview.com/previews/Canon_1000D/
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:Vjerujem da još niste vidjeli ovaj novi model Canon EOS 1000D. Trebao bi biti najjeftiniji dslr od Canona i u Europi bi trebao koštati oko 650€.

Više info: http://www.dpreview.com/previews/Canon_1000D/
Ne izgeda lose, ali Canon je poznat po tome da uz entry level DSLR aparate isporucuje smece od kit objektiva....
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Svi oni manje više daju smeće od kit objektiva. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

a uz nikonov 18-55 bar dobiješ VR...to je ćevap GTI :D

Ma bezveze su mi ti novi entry-level dSLRovi, sve su manji. još malo bit će mali ko mobiteli, koma!
Baš mi je drago da imam d50, još malo i bit će old-school :D
slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

47 je napisao/la:Ma bezveze su mi ti novi entry-level dSLRovi, sve su manji. još malo bit će mali ko mobiteli, koma!
Totalno si u pravu :) Hebote pogledaj samo onaj Olympus E-420 :roll:

Ja još nisam odustao od dSLR-a :p sad promatram EOS 400 D :D Ipak nekako najviše volim Canon.
Ali gledam i ne vjerujem da ovaj Scorpyov bez objektiva dođe 3000 kn :shock:
.
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:Svi oni manje više daju smeće od kit objektiva. ;)
I to je tocno, ali Canon je po tom pitanju na posebno losem glasu. Zato se i preporucuje da ako se ide na Canon da se uzme samo tijelo....
red_devil je napisao/la:Ali gledam i ne vjerujem da ovaj Scorpyov bez objektiva dođe 3000 kn
Je, cijena mu jako ide dolje. A ja sam ga kupio kad je bio najskuplji. GRRRRRRRR
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Ja ću puknut :x Jučer cijeli dan promatran Nikone i nikako se odlučiti što ubost :)

Gledam D40 i D40X. X je skuplji 1100 kn od ovog bez X :D

Čitam rivjue i nikako se odlučiti koji od ova dva. Ugl. najveća razlika je 8 naspram 6 MP, što je za kvalitetu slike nevažno.
Jeli možda bolje ubost ovaj bez X :D pa pare čuvat za neki bolji objektiv od ovoga koji dođe sa njim?
.
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

red_devil je napisao/la:Ja ću puknut :x Jučer cijeli dan promatran Nikone i nikako se odlučiti što ubost :)

Gledam D40 i D40X. X je skuplji 1100 kn od ovog bez X :D

Čitam rivjue i nikako se odlučiti koji od ova dva. Ugl. najveća razlika je 8 naspram 6 MP, što je za kvalitetu slike nevažno.
Jeli možda bolje ubost ovaj bez X :D pa pare čuvat za neki bolji objektiv od ovoga koji dođe sa njim?
Bolje je ne uzeti ni jednog, ima puno boljih fotica u ponudi od tih...
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

mislim da bi ti to možda čak bilo i bolje, čuvati za koji objektiv ili opreme malo.

Možda čak uzeti tijelo d40 pa kupiti recimo sigmu 18-200mm za kojih 2500kn! pa ti dođe ja mislim na isto.
Ja baš ne čitam testove fotića, pa nisam nešto upućen, naš majstor za to će ti najbolje reći ;)
Zweki...

:D
slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Scorpyo je napisao/la: Bolje je ne uzeti ni jednog, ima puno boljih fotica u ponudi od tih...
Pa ne znam baš. Cjenovno su tu tvoj za 3k kuna bez objektiva što je odlično, ima EOS 400d i Olympus E510 sa dva objetiva.
Ali po kvaliteti slike mislim da je jedino EOS tu negdje, barem po onome što sam pročitao ;)
.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Ne slušaj scorpyja i drž se il Nikona il Canona, nisu bezveze najprodavaniji :D

Nemam sad vremena za rasprave, malo ću proučit literaturu pa se vratim navečer :)
slika
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

47 je napisao/la:Ne slušaj scorpyja i drž se il Nikona il Canona, nisu bezveze najprodavaniji :D

Nemam sad vremena za rasprave, malo ću proučit literaturu pa se vratim navečer :)
A nije ni Sonyev A200 bezveze proglasen najboljim entry level DSLR aparatom 2008....
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Razlika je u 6 i 10 a ne 8M.
Nikon D40 kit je 3.627,15kn
Nikon D40x kit je 4.458,08kn
Nikon D60 kit je 5.031,84kn
(cijene su iz Nitela)

Uglavnom razlika između D40 i D40x je u broju mpixela što je i glavna razlika, no još jedna razlika je u broju fotografija u sekundi 40 ima 2,5, a 40x ima 3. Mislim da je neka mala razlika u rasponu ISO-a i možda još koji sitni detaljčić no ništa značajno.
Razmisli o D60 jer ima dosta novotarija i ukoliko si se dvojio o D40x vidi koliko si spreman i koliko ti treba da odvojiš još više love.
No pošto si pobornik Canona, pričekaj 1000D pa uzmi njega ako ti se sviđa a i cijenom je pristupačan. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:Razlika je u 6 i 10 a ne 8M.
Nikon D40 kit je 3.627,15kn
Nikon D40x kit je 4.458,08kn
Nikon D60 kit je 5.031,84kn
(cijene su iz Nitela)

Uglavnom razlika između D40 i D40x je u broju mpixela što je i glavna razlika, no još jedna razlika je u broju fotografija u sekundi 40 ima 2,5, a 40x ima 3. Mislim da je neka mala razlika u rasponu ISO-a i možda još koji sitni detaljčić no ništa značajno.
Razmisli o D60 jer ima dosta novotarija i ukoliko si se dvojio o D40x vidi koliko si spreman i koliko ti treba da odvojiš još više love.
No pošto si pobornik Canona, pričekaj 1000D pa uzmi njega ako ti se sviđa a i cijenom je pristupačan. ;)
Ne bi htio da se ovo pretvori u raspravu, ali ako ides na entry level onda definitivno izbaci Nikona iz razmatranja jer nudi premalo za svoju cijenu....
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Scorpyo je napisao/la: Ne bi htio da se ovo pretvori u raspravu, ali ako ides na entry level onda definitivno izbaci Nikona iz razmatranja jer nudi premalo za svoju cijenu....
A argument za ovu izjavu? :?
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Čuj svako ima svoje mišljenje i svako svog konja hvali no moj odabir će uvijek pasti na Nikona makar u istoj klasi bio skuplji za 2k kn. ;)
Što se tiče tvog A200... . malo su mi razočaravajući objektivi no za bolju usporedbu morao bi se poigrati i sa D40/x pa da budem objektivniji. No ne znam po čemu je bolji do D60.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Cool Finn
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 529
Pridružen/a: 26 svi 2007, 18:11
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Kimi ynna Heikki
Lokacija: Zg/Hel
Kontakt:

Post Postao/la Cool Finn »

Cijenjena gospodo, pošto se nikako nemogu odlučit iako sam pročitala hrpu recenzija, zamolila bih vas za stručno mišljenje tj. preporuku koji od ovih fotića vrijedi uzet : Canon EOS 40D,Canon EOS 1000D ili Nikon D60...ili ako postoji neki bolji! ;)
slika
Liata kanssa se parhain, arpanoppa kaltainen se huilata!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Kako ti je uopće palo uspoređivati 40D sa ostalom dvojicom. Naravno da postoji bolji samo reci koliko love si spremna izdvojiti. Naravno D300, D2x, D3 i Canon EOS 1D Mark III. Samo je pitanje jel imaš 40 000kn. :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Cool Finn
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 529
Pridružen/a: 26 svi 2007, 18:11
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Kimi ynna Heikki
Lokacija: Zg/Hel
Kontakt:

Post Postao/la Cool Finn »

Zweki je napisao/la:Kako ti je uopće palo uspoređivati 40D sa ostalom dvojicom. Naravno da postoji bolji samo reci koliko love si spremna izdvojiti. Naravno D300, D2x, D3 i Canon EOS 1D Mark III. Samo je pitanje jel imaš 40 000kn. :D
Oprosti na mojem nestručnom uspoređivanju :oops: , samo bi htjela neš bolje od Canona 350D, pa sam njih uzela u obzir...uglavnom htjela sam da mi netko preporuči neš bolje pa makar i Nikona...40 000 kn baš i nemogu izdvojit ali 10-15 da...! :D
slika
Liata kanssa se parhain, arpanoppa kaltainen se huilata!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Nikon D300 i budi sigurna da ni Sony A700 ni Canon 40D neće nikako bi u kojem slučaju moći parirati Nikonu. I to je istina htio to Scorpyo priznati ili ne. :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

47 je napisao/la:
A argument za ovu izjavu? :?
Nikon ne nudi ni stabilizaciju slike (osim u objektivu), ni sistem protiv prasine na senzoru (D60 iam nekakav ali po testovima bas i ne funkcionira), ni autofokus bez objektiva sa motorom....
Zweki je napisao/la:Nikon D300 i budi sigurna da ni Sony A700 ni Canon 40D neće nikako bi u kojem slučaju moći parirati Nikonu. I to je istina htio to Scorpyo priznati ili ne. :D
To je istina, i Scorpyo to priznaje. Ali bilo bi vrijeme da ti i tvoj kompa priznate da se u entry level segmentu pojavio novi igrac koji opasno prijeti Nikonu i Canonu.
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Zweki je napisao/la:Razlika je u 6 i 10 a ne 8M.
Nikon D40 kit je 3.627,15kn
Nikon D40x kit je 4.458,08kn
Nikon D60 kit je 5.031,84kn
(cijene su iz Nitela)

Uglavnom razlika između D40 i D40x je u broju mpixela što je i glavna razlika, no još jedna razlika je u broju fotografija u sekundi 40 ima 2,5, a 40x ima 3. Mislim da je neka mala razlika u rasponu ISO-a i možda još koji sitni detaljčić no ništa značajno.
Razmisli o D60 jer ima dosta novotarija i ukoliko si se dvojio o D40x vidi koliko si spreman i koliko ti treba da odvojiš još više love.
No pošto si pobornik Canona, pričekaj 1000D pa uzmi njega ako ti se sviđa a i cijenom je pristupačan. ;)
OK hvala ;) Za MP sam kasnije vidio da sam se zahebo, ali nije mi se dalo ispravljat.
Te sitne razlike mi kao početniku u dSLR kategoriji nisu važne. Pobornik Canona jesam, ali mislim da će ovaj put biti Nikon ;) Ako se predomislim onda Canon ;)
.
Odgovori