Jacques Villeneuve

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Jacques Villeneuve

Post Postao/la schuey »

slika
Ime:Jacques Joseph Charles Villeneuve
Datum rođenja:09/04/1971
Mjesto rođenja:Saint-Jean-sur-Richelieu,Quebec,Kanada
Visina:1,68 m
Težina:63,00 kg
Prva utrka:Australia GP 1996.
Prva pobjeda Velika nagrada Europe: 1996.
Zadnja pobjeda Velika nagrada Luksemburga: 1997.
Zadnja utrka Velika nagrada Njemačke: 2006.

Momčadi:
1996 Williams
1997 Williams
1998 Williams
1999 BAR
2000 BAR
2001 BAR
2002 BAR
2003 BAR
2004 Renault
2005 Sauber
2006 BMW Sauber
Broj voženih F1 utrka: 165
Pobjede: 11
Broj utrka završenih na podiju: 23
Prvo startno mjesto: 13
Bodovi u karijeri: 235
Najbržih krugova: 9
Svjetski prvak 1997.

Jedna od definitivno osoba koje je obilježila devedesete godine! Kao što i većina zna,u formulu 1 je došao kao rookie u Williams kao "sparing" vozač Damona Hilla,glavnog kandidata za naslov prvaka,naravno uz Michaela Schumachera. u Povijest je tada ušao kao mladi i talentirani 25. godišnjak u ulozi jednog od najboljih rookie startova u formulu 1 u povijesti tog sporta,a već slijedeće godine u odličnom Williamsu osvaja svoj prvi i jedni naslov u kontroveznom okršaju sa Schumacherom,koji ga izgurava sa staze,no ipak Jacques ostaje a Michael biva kažnjavan oduzimanjem svih bodova u prvenstvu!! Od tog trenutka,njegova karijera pada i više se nikada neće vratiti na pravi put. Između ostalog karijeru su mu obilježile stvari kao usporedbe sa ocem,jednim od najboljih f1 vozača u povijsti Gillesom Villeneuveom,temperamentom i velikom brbljavošču s kojima je upadao u razne svađe koje mu nisu bile strane. Uz sve te stvari u povijest će ući i kao vozač koji je uspio dobro naplatiti svoj jedan osvojeni grand prix naslov selidbom u tadašnju BAR Hondu za koju je navodno dobivao 25 milijuna zelembaća plus vlasnički udio u momčadi,a u tom trenutku edino je Michael Schumacher zarađivao više!

Eto,to je ukratko o njemu,a pošto se otvaraju teme za svakakve vozače,mislim da i on zaslužuje jednu. Vidim da i na ovom forumu je iznimno velik broj ljudi kojima se on ne sviđa niti se ikada sviđao! Mnogi će mu osporit njegovo vozačko znanje,reči će da je samo imao sreće 97'jer je imao daleko najbolji bolid na gridu a opet ga je do zadnje utrke pritiskao veliki Michael. Meni osobno je drag vozač koji sigurno nije slučajno osvojio naslov,iako je bio vezan za mnoge kontoverze,pa čak i famoznu svađu sa oko poginulog suca,sa nikako lijepi riječnikom za jedne sportaše,nekako je davao svoj opus kroz tih desetak godina...

a vaše mišljenje????


btw.najnovija vijest je da se rastao sa menađerom,kako on kaže,jer je Pollock zbog novog djeteta i nove žene poželio život bazirati na Europskom tlu a Jacques povodom svojih natjecanja u NASCARu je odlučio skrasit se u Kanadi


http://uk.eurosport.yahoo.com/27012008/ ... llock.html
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

Šta mislim o njemu?

Da nije bilo onog izguravanja 97. (samo izguravanje bih i progutao pod "voda u ušima") ali gledao sam utrku i jako se dobro sjećam "jako prve" izjave nakon utrke koja je glasila: Znao sam da će to napraviti!
Meni to govori da je namjerno išao više na block manje na pass. Pa jeli to smisao utrkivanja - biti prvi pod svaku cijenu bez obzira na sredstva?
Za mene je smisao - biti brži! Puno je slađe kad poraženi prođe ciljem iza tebe, a ne završi kraj staze gdje si ga smjestio.
Ne cjenim ga nimalo i pogađate - ja navijam za ferrari!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

zvjerko je napisao/la:Šta mislim o njemu?

Da nije bilo onog izguravanja 97. (samo izguravanje bih i progutao pod "voda u ušima") ali gledao sam utrku i jako se dobro sjećam "jako prve" izjave nakon utrke koja je glasila: Znao sam da će to napraviti!
Meni to govori da je namjerno išao više na block manje na pass. Pa jeli to smisao utrkivanja - biti prvi pod svaku cijenu bez obzira na sredstva?
Za mene je smisao - biti brži! Puno je slađe kad poraženi prođe ciljem iza tebe, a ne završi kraj staze gdje si ga smjestio.
Ne cjenim ga nimalo i pogađate - ja navijam za ferrari!
Ako ces bas iz tog kuta gledanja, Schumacher je bio taj koji je prizeljkivao sudar, a ne Villeneuve (jer bi nakon "uspjesnog" sudara postao prvak isto kao i '94.). U prijevodu: Schumacher je taj koji je htio biti prvi pod svaku cijenu! (tj. cak i pod cijenu sudara). Mislim nevjerojatno kako neki tako olako izvrcu cinjenice :!:

A sad moje misljenje o Jacquesu:
Odlican vozac (pospani gad je vec stavio jako dobar link o njemu pa preporucam svima da ga procitaju), koji je pokusao nesto sto je samo Jacku Brabhamu uspjelo, a to je - osvojiti naslov sa svojom momcadi. Nazalost tim potezom si je i unistio karijeru u kojoj je vec kao 26-ogodisnjak osvojio gotovo sve sto se osvojiti moze. Isto tako, zao mi je sto ga barem jednu sezonu nisam vidio u Ferrariju, u cockpitu svoga oca Gillesa. Uvjeren sam da bi cijela Italija bila uz njega, kao sto je obozavala i njegovog oca. Medutim sudbina je htjela drugacije.
Sto se tice Jacquesove osobnosti, cinjenica je da je bio kontroverzan, ali je i cinjenica da danas u F1 nedostaju osobe poput njega, ili recimo Montoye koji su bez dlake na jeziku progovorili o bilo kojoj temi. Danasnji vozaci su nazalost svi proracunati i deset puta razmisle prije nego kazu jednu recenicu.
slika
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Piquet20 je napisao/la:
zvjerko je napisao/la:Šta mislim o njemu?

Da nije bilo onog izguravanja 97. (samo izguravanje bih i progutao pod "voda u ušima") ali gledao sam utrku i jako se dobro sjećam "jako prve" izjave nakon utrke koja je glasila: Znao sam da će to napraviti!
Meni to govori da je namjerno išao više na block manje na pass. Pa jeli to smisao utrkivanja - biti prvi pod svaku cijenu bez obzira na sredstva?
Za mene je smisao - biti brži! Puno je slađe kad poraženi prođe ciljem iza tebe, a ne završi kraj staze gdje si ga smjestio.
Ne cjenim ga nimalo i pogađate - ja navijam za ferrari!
Ako ces bas iz tog kuta gledanja, Schumacher je bio taj koji je prizeljkivao sudar, a ne Villeneuve (jer bi nakon "uspjesnog" sudara postao prvak isto kao i '94.). U prijevodu: Schumacher je taj koji je htio biti prvi pod svaku cijenu! (tj. cak i pod cijenu sudara). Mislim nevjerojatno kako neki tako olako izvrcu cinjenice :!:
Baš nevjerovatno. Kao Villeneuve se podmetnuo da ga Schumi pukne? :lol: A još je i Schumi priznao da je to bilo s namjerom; nemam pojma kako sad netko može izvući to iz naftalina i komentirati drugačije. Tj tvrditi drugačije.

Za udarac u Hilla još uvijek čekamo priznanje ;)

Meni Jacques fali u F1, taj njegov karakter - bilo mi ga je OK gledati, on i Sato (ne poređujem ih na kamikaza način) su uvijek davali zanimljivost monotoniji. I ja sam pročitao onaj link i preporučam svakom da ga pročita.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

p@rtibrejker je napisao/la:Baš nevjerovatno. Kao Villeneuve se podmetnuo da ga Schumi pukne? :lol: A još je i Schumi priznao da je to bilo s namjerom; nemam pojma kako sad netko može izvući to iz naftalina i komentirati drugačije. Tj tvrditi drugačije.

Za udarac u Hilla još uvijek čekamo priznanje ;)

Meni Jacques fali u F1, taj njegov karakter - bilo mi ga je OK gledati, on i Sato (ne poređujem ih na kamikaza način) su uvijek davali zanimljivost monotoniji. I ja sam pročitao onaj link i preporučam svakom da ga pročita.
Ha, znao sam da će biti ovakvih komentara!
Schumacher je priznao da ga je namjerno udario i to je istina koju nisam dovodio u sumnju!
Šta sam doveo u sumnju: pretpostavimo da vozači kad ubrzavaju rade to punom snagom, kad koče isto tako koče i kad na kočenju ti "netko" uleti i presječe ti putanju na način da ti je odmah jasno da taj zavoj nećeš proći šta bi ti napravio? Mirno produžio u pjesak i plakao nad gorkom sudbinom? Schumacherov potez ne smatram korektnim ali isto tako ni Villeneuveov (zbog izjave). Po meni, išao je namjerno na izbacivanje!

Za udarac Hilla sam naznačio u jednoj drugoj temi da potez smatram nekorektnim, ali i naveo još par (2) primjera gdje se desila slična stvar i kako se na te poteze gleda (puštanje gasa na mjestu gdje se to ne radi, a znaš da ti je drugi vozač "u repu")
Da se razumijemo, ne cijenim Villeneuva ni malo, Schumachera ne posebno (Monaco 2006 mislim da je namjerno stao) ...
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

OK, krivo sam te shvatio. Ali opet, izgurivanje....

Prihvatiti ću tvoje mišljenje, meni naravno niti jednom nije palo na pamet ta mogućnost da Jacques ide izgurivati Schumija, prije bih rekao da je uletio prebrzo u taj zavoj (i da nije bilo udarca Scumija najvjerovatnije ne bi izletio u pijeska ali bi definitivno otišao preširoko) što viđamo svako malo na utrkama ali naravno bez kontakata jer vozači obično pročitaju brzinu onog koji nalijeće (Hamilton - Massa u Sepangu npr). Da je Kimi u Monzi skrenuo prema Lewisu bila bi ista stvar po meni, ali također ne mislim da je Lewis namjerno to htio. No dobro, stvar percepcije, još jednom - poštujem tvoje mišljenje ali se definitivno ne slažem s njim.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

p@rtibrejker je napisao/la:OK, krivo sam te shvatio. Ali opet, izgurivanje....

Prihvatiti ću tvoje mišljenje, meni naravno niti jednom nije palo na pamet ta mogućnost da Jacques ide izgurivati Schumija, prije bih rekao da je uletio prebrzo u taj zavoj (i da nije bilo udarca Scumija najvjerovatnije ne bi izletio u pijeska ali bi definitivno otišao preširoko) što viđamo svako malo na utrkama ali naravno bez kontakata jer vozači obično pročitaju brzinu onog koji nalijeće (Hamilton - Massa u Sepangu npr). Da je Kimi u Monzi skrenuo prema Lewisu bila bi ista stvar po meni, ali također ne mislim da je Lewis namjerno to htio. No dobro, stvar percepcije, još jednom - poštujem tvoje mišljenje ali se definitivno ne slažem s njim.
Ma sve ok. To je moje mišljenje koje može biti subjektivno i ne mislim ga nametati bilo kome, prosto - ja sam to tako vidio.
Btw navijam za ferrari ali ne navijam ni za kojeg vozača i zbog toga mislim da je moje viđenje nekih situacija bar malo manje navijački obojano (u crvenu boju).
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

zvjerko je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:Baš nevjerovatno. Kao Villeneuve se podmetnuo da ga Schumi pukne? :lol: A još je i Schumi priznao da je to bilo s namjerom; nemam pojma kako sad netko može izvući to iz naftalina i komentirati drugačije. Tj tvrditi drugačije.

Za udarac u Hilla još uvijek čekamo priznanje ;)

Meni Jacques fali u F1, taj njegov karakter - bilo mi ga je OK gledati, on i Sato (ne poređujem ih na kamikaza način) su uvijek davali zanimljivost monotoniji. I ja sam pročitao onaj link i preporučam svakom da ga pročita.
Ha, znao sam da će biti ovakvih komentara!
Schumacher je priznao da ga je namjerno udario i to je istina koju nisam dovodio u sumnju!
Šta sam doveo u sumnju: pretpostavimo da vozači kad ubrzavaju rade to punom snagom, kad koče isto tako koče i kad na kočenju ti "netko" uleti i presječe ti putanju na način da ti je odmah jasno da taj zavoj nećeš proći šta bi ti napravio? Mirno produžio u pjesak i plakao nad gorkom sudbinom? Schumacherov potez ne smatram korektnim ali isto tako ni Villeneuveov (zbog izjave). Po meni, išao je namjerno na izbacivanje!

Za udarac Hilla sam naznačio u jednoj drugoj temi da potez smatram nekorektnim, ali i naveo još par (2) primjera gdje se desila slična stvar i kako se na te poteze gleda (puštanje gasa na mjestu gdje se to ne radi, a znaš da ti je drugi vozač "u repu")
Da se razumijemo, ne cijenim Villeneuva ni malo, Schumachera ne posebno (Monaco 2006 mislim da je namjerno stao) ...
Potpuno se slazem sa Piquet20 i partibrejkerom. I dodajem svoje misljenje za Portugal ´97. koje bi (moglo) izgledati u neku ruku potpuno subjektivno zbog cinjenice da sam fan Jacquesa, ali s tim da nastojim unijeti natrunku objektivnosti u sva svoja izlaganja ( osim kada mislim da sam 100% u pravu). Ovaj put nisam 100% u pravu, jer samo Jacques i Michael znaju sto im je tada bilo u glavama, tj. oni znaju prave cinjenice. Zvjerko, kao prvo slazem se da je Jacques krenuo presiroko u zavoj, ali zato ( sto je i sam potvrdio ) sto je skuzio sto Michael namjerava ( nije htio pustiti Villeneuva ni pod koju cijenu, a prije toga Villeneuva je stopao Norberto Fontana - covjek sam priznao podlu Ferrarijevu taktiku). Ne zelim podcijeniti vozacke i ine sposobnosti Damona Hilla, ali Jacques nije takve fele, pa da ispadne papak kao Damon. On je uvijek bio fighter, i skuzio je Schumachera, i mozda pomislio:" Bajo, ja sam brzi, ´ocu biti prvi, e mene neces... " Stigao je, krenuo ga obilaziti, graditi svoj prostor, a Michael ga maznuo i kasnije (prvo) rekao da je htio zadrzati Jacquesa da ne izleti, kao htio mu pomoc..ej, ludilo - koji lukavac, koji sebican karakter. Trebalo mu je 100 godina da prizna koje su mu bile namjere... I stvarno bi bio red da prizna i ono za Australiju ´94. Vjerovatno za jedno 100 godina.. odlazim polako u OT... sorry....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

pospani gad je napisao/la:Potpuno se slazem sa Piquet20 i partibrejkerom. I dodajem svoje misljenje za Portugal ´97. koje bi (moglo) izgledati u neku ruku potpuno subjektivno zbog cinjenice da sam fan Jacquesa, ali s tim da nastojim unijeti natrunku objektivnosti u sva svoja izlaganja ( osim kada mislim da sam 100% u pravu). Ovaj put nisam 100% u pravu, jer samo Jacques i Michael znaju sto im je tada bilo u glavama, tj. oni znaju prave cinjenice. Zvjerko, kao prvo slazem se da je Jacques krenuo presiroko u zavoj, ali zato ( sto je i sam potvrdio ) sto je skuzio sto Michael namjerava ( nije htio pustiti Villeneuva ni pod koju cijenu, a prije toga Villeneuva je stopao Norberto Fontana - covjek sam priznao podlu Ferrarijevu taktiku). Ne zelim podcijeniti vozacke i ine sposobnosti Damona Hilla, ali Jacques nije takve fele, pa da ispadne papak kao Damon. On je uvijek bio fighter, i skuzio je Schumachera, i mozda pomislio:" Bajo, ja sam brzi, ´ocu biti prvi, e mene neces... " Stigao je, krenuo ga obilaziti, graditi svoj prostor, a Michael ga maznuo i kasnije (prvo) rekao da je htio zadrzati Jacquesa da ne izleti, kao htio mu pomoc..ej, ludilo - koji lukavac, koji sebican karakter. Trebalo mu je 100 godina da prizna koje su mu bile namjere... I stvarno bi bio red da prizna i ono za Australiju ´94. Vjerovatno za jedno 100 godina.. odlazim polako u OT... sorry....
Ovo boldano je objektivno 100% a ja sam u postu prije rekao da moje mišljenje ipak može biti crveno obojano znači, nisam samo ja u pravu a ostali nemaju pojma no mene su u svim automoto sportovima smetali preoptimistični blockpass potezi za koje se ispostavi da baš i nisu bili toliko "preoptimistični" već namjerni. Takav potez bi progutao od Montoye koji razum ostavi u sobi prije nego krene voziti utrku, ali velim, nije me toliko zasmetao potez koliko izjava nakon utrke (koju nije kasnije ponovio).
OT
Za Australiu `97. sam isto već rekao - nepošteno, ali šta je sa Spa `98. (Coulthard-Schumacher)i Nurburgringom `04. (Alonso-Coulthard)- isti potez različita mjerila.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

zvjerko je napisao/la: Ovo boldano je objektivno 100% a ja sam u postu prije rekao da moje mišljenje ipak može biti crveno obojano znači, nisam samo ja u pravu a ostali nemaju pojma no mene su u svim automoto sportovima smetali preoptimistični blockpass potezi za koje se ispostavi da baš i nisu bili toliko "preoptimistični" već namjerni. Takav potez bi progutao od Montoye koji razum ostavi u sobi prije nego krene voziti utrku, ali velim, nije me toliko zasmetao potez koliko izjava nakon utrke (koju nije kasnije ponovio).
OT
Za Australiu `97. sam isto već rekao - nepošteno, ali šta je sa Spa `98. (Coulthard-Schumacher)i Nurburgringom `04. (Alonso-Coulthard)- isti potez različita mjerila.
OT - misljenje za Spa ´98, Coulthard kriv
- ne mogu sjetiti se Nurba ´04, nije ni bitno jer smo sada u OFF topicu!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

pospani gad je napisao/la: OT - misljenje za Spa ´98, Coulthard kriv
- ne mogu sjetiti se Nurba ´04, nije ni bitno jer smo sada u OFF topicu!
Sorry na OT

`04. - par krugova prije kraja alonso na potrošenim gumama pokušava ostat ispred Coultharda na "upotrebljivim" gumama. Na backstraithu prije šikane Alonso otpušta gas kad mu je Coulthard bio doslovno u repu (puuuno prerano za točku kočenja) i potonji, da ne udari Alonsa, izlijeće van staze - jedina razlika - nije ga udario ali je natjeran na odustajanje.

Još jednom sorry na OT!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

slažem se sa zvjerkom u situaciji što se tiče kočenja,al moramo svi razumjet da je to bio direktni okršaj na stazi za naslov,poslje nje nije bilo mogućnosti ispravka. ja to gledam ovako:
jacques je imao bolji i brži bolid,zaletio se i vidio rupu a pošto je kroz tu rupu došao do prednosti od pola bolid(makar i da preširoko uđe) biop je ispred i postojale su dvije varijente,jedna koja se dogodila ili da schumi zakoči i propusti ga! kao što i bi,schumi se zabio u njega,kasnije nije priznao grešku nego je rekao da je to jedina situacija koju bi u karijeri drugačije napravio! rezime: tad već iskusni schumacher je napravi glupost koja ga je koštala skupa sa ferrarijem otprilike u usporedbi kao danad mclaren! iako se njih dvojca javno i otprije nisu podnosila,meni je jacques bio u najmanju ruku zanimljiv i kao što je gore netko reko i ja žalim kaj nije bar jenu sezonu odvozi u crvenom bolidu,no mislim da i svi znamo razlog ko i zašto mu to nije dopustio!
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

schuey je napisao/la:slažem se sa zvjerkom u situaciji što se tiče kočenja,al moramo svi razumjet da je to bio direktni okršaj na stazi za naslov,poslje nje nije bilo mogućnosti ispravka. ja to gledam ovako:
jacques je imao bolji i brži bolid,zaletio se i vidio rupu a pošto je kroz tu rupu došao do prednosti od pola bolid(makar i da preširoko uđe) biop je ispred i postojale su dvije varijente,jedna koja se dogodila ili da schumi zakoči i propusti ga! kao što i bi,schumi se zabio u njega,kasnije nije priznao grešku nego je rekao da je to jedina situacija koju bi u karijeri drugačije napravio! rezime: tad već iskusni schumacher je napravi glupost koja ga je koštala skupa sa ferrarijem otprilike u usporedbi kao danad mclaren! iako se njih dvojca javno i otprije nisu podnosila,meni je jacques bio u najmanju ruku zanimljiv i kao što je gore netko reko i ja žalim kaj nije bar jenu sezonu odvozi u crvenom bolidu,no mislim da i svi znamo razlog ko i zašto mu to nije dopustio!
je... tako nekako bi bilo...
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

schuey je napisao/la:slažem se sa zvjerkom u situaciji što se tiče kočenja,al moramo svi razumjet da je to bio direktni okršaj na stazi za naslov,poslje nje nije bilo mogućnosti ispravka. ja to gledam ovako:
jacques je imao bolji i brži bolid,zaletio se i vidio rupu a pošto je kroz tu rupu došao do prednosti od pola bolid(makar i da preširoko uđe) biop je ispred i postojale su dvije varijente,jedna koja se dogodila ili da schumi zakoči i propusti ga! kao što i bi,schumi se zabio u njega,kasnije nije priznao grešku nego je rekao da je to jedina situacija koju bi u karijeri drugačije napravio! rezime: tad već iskusni schumacher je napravi glupost koja ga je koštala skupa sa ferrarijem otprilike u usporedbi kao danad mclaren! iako se njih dvojca javno i otprije nisu podnosila,meni je jacques bio u najmanju ruku zanimljiv i kao što je gore netko reko i ja žalim kaj nije bar jenu sezonu odvozi u crvenom bolidu,no mislim da i svi znamo razlog ko i zašto mu to nije dopustio!
Ja sam ipak nostalgičar kojem fali utrkivanje gdje nije trebalo posezati za blockpass potezima tako da moje viđenje događaja je više pristrano zbog toga, a ne zbog navijanja za nekoga, ali iskreno, to i je najveći razlog zašto pojedine vozače ne cijenim (pa makar vozili crveni) i Schumachera cjenim tek nešto više zbog 7 titula koje mu nije nitko poklonio kao što ni Villeneuvu nije nitko poklonio tu jednu!
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

pospani gad je napisao/la:
zvjerko je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:Baš nevjerovatno. Kao Villeneuve se podmetnuo da ga Schumi pukne? :lol: A još je i Schumi priznao da je to bilo s namjerom; nemam pojma kako sad netko može izvući to iz naftalina i komentirati drugačije. Tj tvrditi drugačije.

Za udarac u Hilla još uvijek čekamo priznanje ;)

Meni Jacques fali u F1, taj njegov karakter - bilo mi ga je OK gledati, on i Sato (ne poređujem ih na kamikaza način) su uvijek davali zanimljivost monotoniji. I ja sam pročitao onaj link i preporučam svakom da ga pročita.
Ha, znao sam da će biti ovakvih komentara!
Schumacher je priznao da ga je namjerno udario i to je istina koju nisam dovodio u sumnju!
Šta sam doveo u sumnju: pretpostavimo da vozači kad ubrzavaju rade to punom snagom, kad koče isto tako koče i kad na kočenju ti "netko" uleti i presječe ti putanju na način da ti je odmah jasno da taj zavoj nećeš proći šta bi ti napravio? Mirno produžio u pjesak i plakao nad gorkom sudbinom? Schumacherov potez ne smatram korektnim ali isto tako ni Villeneuveov (zbog izjave). Po meni, išao je namjerno na izbacivanje!

Za udarac Hilla sam naznačio u jednoj drugoj temi da potez smatram nekorektnim, ali i naveo još par (2) primjera gdje se desila slična stvar i kako se na te poteze gleda (puštanje gasa na mjestu gdje se to ne radi, a znaš da ti je drugi vozač "u repu")
Da se razumijemo, ne cijenim Villeneuva ni malo, Schumachera ne posebno (Monaco 2006 mislim da je namjerno stao) ...
Potpuno se slazem sa Piquet20 i partibrejkerom. I dodajem svoje misljenje za Portugal ´97. koje bi (moglo) izgledati u neku ruku potpuno subjektivno zbog cinjenice da sam fan Jacquesa, ali s tim da nastojim unijeti natrunku objektivnosti u sva svoja izlaganja ( osim kada mislim da sam 100% u pravu). Ovaj put nisam 100% u pravu, jer samo Jacques i Michael znaju sto im je tada bilo u glavama, tj. oni znaju prave cinjenice. Zvjerko, kao prvo slazem se da je Jacques krenuo presiroko u zavoj, ali zato ( sto je i sam potvrdio ) sto je skuzio sto Michael namjerava ( nije htio pustiti Villeneuva ni pod koju cijenu, a prije toga Villeneuva je stopao Norberto Fontana - covjek sam priznao podlu Ferrarijevu taktiku). Ne zelim podcijeniti vozacke i ine sposobnosti Damona Hilla, ali Jacques nije takve fele, pa da ispadne papak kao Damon. On je uvijek bio fighter, i skuzio je Schumachera, i mozda pomislio:" Bajo, ja sam brzi, ´ocu biti prvi, e mene neces... " Stigao je, krenuo ga obilaziti, graditi svoj prostor, a Michael ga maznuo i kasnije (prvo) rekao da je htio zadrzati Jacquesa da ne izleti, kao htio mu pomoc..ej, ludilo - koji lukavac, koji sebican karakter. Trebalo mu je 100 godina da prizna koje su mu bile namjere... I stvarno bi bio red da prizna i ono za Australiju ´94. Vjerovatno za jedno 100 godina.. odlazim polako u OT... sorry....
Malo ipak pretjeruješ. Reko si sve isto ko i zvjerko, samo suprotnog predznaka. Sam si rekao da samo njih dvojica znaju šta im je bilo u glavama tada. Jacques je otišao preširoko u tom zavoju. Zašto, to ne znamo. Slučajno ili namjerno, ni to ne znamo, ali nije ni bitno. Schumacher je usrao stvar i namjerno udario Jacquesa - to je činjenica i ja kao njegov navijač to prvi kažem. Kriv je, i kažnjen je za to. Zašto je toliko odugovlačio da prizna, to samo on zna. 99% vas najvjerovatnije nikad ne bi ni priznalo da ste bili u toj situaciji, zato je glupo da o tome sudite.
I ne mogu nikako da shvatim ljude koji tako patološki mrze nekog vozača ko što pojedinci mrze Schumachera (ili u zadnje vrijeme Alonsa i Hamiltona iz suprotnih bandwagona). Ne postoji vozač koji nije radio sranja na stazi i koji nije na prljav način pokušao doći do rezultata. Samo što neko to radi sa stilom, a neko sa malo manje stila.
Princip je isti, sve su ostalo nijanse...
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

One and only je napisao/la:Malo ipak pretjeruješ. Reko si sve isto ko i zvjerko, samo suprotnog predznaka. Sam si rekao da samo njih dvojica znaju šta im je bilo u glavama tada. Jacques je otišao preširoko u tom zavoju. Zašto, to ne znamo. Slučajno ili namjerno, ni to ne znamo, ali nije ni bitno. Schumacher je usrao stvar i namjerno udario Jacquesa - to je činjenica i ja kao njegov navijač to prvi kažem. Kriv je, i kažnjen je za to. Zašto je toliko odugovlačio da prizna, to samo on zna. 99% vas najvjerovatnije nikad ne bi ni priznalo da ste bili u toj situaciji, zato je glupo da o tome sudite.
I ne mogu nikako da shvatim ljude koji tako patološki mrze nekog vozača ko što pojedinci mrze Schumachera (ili u zadnje vrijeme Alonsa i Hamiltona iz suprotnih bandwagona). Ne postoji vozač koji nije radio sranja na stazi i koji nije na prljav način pokušao doći do rezultata. Samo što neko to radi sa stilom, a neko sa malo manje stila.
Princip je isti, sve su ostalo nijanse...
Globalno gledano, salžem se s tobom osim po pitanju boldanog zbog izjave koju sam čuo - ipak mislim da je bilo namjerno iako, ponavljam, ne mislim da je Schumiev potez bio korektan...
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

zvjerko je napisao/la:
One and only je napisao/la:Malo ipak pretjeruješ. Reko si sve isto ko i zvjerko, samo suprotnog predznaka. Sam si rekao da samo njih dvojica znaju šta im je bilo u glavama tada. Jacques je otišao preširoko u tom zavoju. Zašto, to ne znamo. Slučajno ili namjerno, ni to ne znamo, ali nije ni bitno. Schumacher je usrao stvar i namjerno udario Jacquesa - to je činjenica i ja kao njegov navijač to prvi kažem. Kriv je, i kažnjen je za to. Zašto je toliko odugovlačio da prizna, to samo on zna. 99% vas najvjerovatnije nikad ne bi ni priznalo da ste bili u toj situaciji, zato je glupo da o tome sudite.
I ne mogu nikako da shvatim ljude koji tako patološki mrze nekog vozača ko što pojedinci mrze Schumachera (ili u zadnje vrijeme Alonsa i Hamiltona iz suprotnih bandwagona). Ne postoji vozač koji nije radio sranja na stazi i koji nije na prljav način pokušao doći do rezultata. Samo što neko to radi sa stilom, a neko sa malo manje stila.
Princip je isti, sve su ostalo nijanse...
Globalno gledano, salžem se s tobom osim po pitanju boldanog zbog izjave koju sam čuo - ipak mislim da je bilo namjerno iako, ponavljam, ne mislim da je Schumiev potez bio korektan...
Evo da dodam jos nesto, 100% moje misljenje. Mislim da je Jacques malo isforsirao to pretjecanje, zbog toga (koliko se sjecam) to nije bio zadnji krug, jer je komotno (a imao je kompetetniji auto, to svakako) mogao obici na boljem i laksem mjestu Ferrari Michaela S. Znaci, po meni je malo prejudicirao, uranio sa pretjecanjem. Ali bio je napaljen, definitivno.

OT

Michaela ne mrzim, postoji ovdje rubrika najantipaticniji vozaci, nisam tu ga svrstao, on je super star vozac, ali tip mi se ne svidja kao osoba, ne razumijem takve ljude i to je sve... Ne mozemo ga suditi samo ovako preko TV-a i slicno... Mladen ga je upoznao face to face i kaze normalan tip... no....

Ovome linku, mjesto je ovdje....

http://free-st.t-com.hr/villeneuve/
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 29 sij 2008, 09:50, ukupno mijenjano 4 puta.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

tex je napisao/la:jesti li konačno završili sa prepucavanjem

već mi postajete malo dosasdni sa svime time
pa nemoj čitat,pa ovo je diskusija i puno je bolje komentirano od raznih hamilton alonso prepucavanja stoga ne vidim koji je sad problem!
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

I, da, hvala Bogu da se Jacques konacno rijesio tog lika od managera, Craiga Pollocka.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

tex je napisao/la:
schuey je napisao/la:
tex je napisao/la:jesti li konačno završili sa prepucavanjem

već mi postajete malo dosasdni sa svime time
pa nemoj čitat,pa ovo je diskusija i puno je bolje komentirano od raznih hamilton alonso prepucavanja stoga ne vidim koji je sad problem!
ma već ste dosadni, samo to ništa više

a i ne čitam još od početka ali kaj je preveć nije ni sa cukorom dobre

Ma daj. Pa treba ubit vrijeme do Australije.

Kad počne nova sezona više nećemo morati izvlačiti stvari iz naftalina.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

tex je napisao/la:


ali opet se bude sve svelo na isto

ali samo dajte dalje raspravljati kaj se mene tiče, ali ste jedini pa nije zanimljivo
pa to je poanta pametnih diskusija da se nađe jedinstvena "istina" a kaj veliš da smo jedini,to ti je jer jako puno ljudi nije pratilo f1 u doba kada je jacques harao a za ove njegove postarije dane i nemaju nekog pametnog komentara! stoga,priključi se i ti :bye:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

Nesto novo o covjeku, koji ne ganja taxi-ije kao Michael.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/64873
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

pospani gad je napisao/la:
zvjerko je napisao/la:
One and only je napisao/la:Malo ipak pretjeruješ. Reko si sve isto ko i zvjerko, samo suprotnog predznaka. Sam si rekao da samo njih dvojica znaju šta im je bilo u glavama tada. Jacques je otišao preširoko u tom zavoju. Zašto, to ne znamo. Slučajno ili namjerno, ni to ne znamo, ali nije ni bitno. Schumacher je usrao stvar i namjerno udario Jacquesa - to je činjenica i ja kao njegov navijač to prvi kažem. Kriv je, i kažnjen je za to. Zašto je toliko odugovlačio da prizna, to samo on zna. 99% vas najvjerovatnije nikad ne bi ni priznalo da ste bili u toj situaciji, zato je glupo da o tome sudite.
I ne mogu nikako da shvatim ljude koji tako patološki mrze nekog vozača ko što pojedinci mrze Schumachera (ili u zadnje vrijeme Alonsa i Hamiltona iz suprotnih bandwagona). Ne postoji vozač koji nije radio sranja na stazi i koji nije na prljav način pokušao doći do rezultata. Samo što neko to radi sa stilom, a neko sa malo manje stila.
Princip je isti, sve su ostalo nijanse...
Globalno gledano, salžem se s tobom osim po pitanju boldanog zbog izjave koju sam čuo - ipak mislim da je bilo namjerno iako, ponavljam, ne mislim da je Schumiev potez bio korektan...
Evo da dodam jos nesto, 100% moje misljenje. Mislim da je Jacques malo isforsirao to pretjecanje, zbog toga (koliko se sjecam) to nije bio zadnji krug, jer je komotno (a imao je kompetetniji auto, to svakako) mogao obici na boljem i laksem mjestu Ferrari Michaela S. Znaci, po meni je malo prejudicirao, uranio sa pretjecanjem. Ali bio je napaljen, definitivno.

OT

Michaela ne mrzim, postoji ovdje rubrika najantipaticniji vozaci, nisam tu ga svrstao, on je super star vozac, ali tip mi se ne svidja kao osoba, ne razumijem takve ljude i to je sve... Ne mozemo ga suditi samo ovako preko TV-a i slicno... Mladen ga je upoznao face to face i kaze normalan tip... no....

Ovome linku, mjesto je ovdje....

http://free-st.t-com.hr/villeneuve/
Oke sve, samo mi se tvoje mišljenje činilo malo "obojenim".
I opet se ne bih složio s vama u vezi Jacquesovog forsiranja tog preticanja. U biti i vi i ja samo pretpostavljamo. Nikad nismo sjedili u bolidu u borbi za titulu prvaka. Ja bih prvi preticao sad, a ne kasnije, pa makar završilo kako završilo. Gadna je to igra živaca. Prije bih rekao da je Jacques izgubio tu igru živaca, nego da je imao neke loše namjere. Al opet, nikad nećemo znati 100%.
p.s. Pollocka se trebo riješit davnih dana.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

One and only je napisao/la: Oke sve, samo mi se tvoje mišljenje činilo malo "obojenim".
I opet se ne bih složio s vama u vezi Jacquesovog forsiranja tog preticanja. U biti i vi i ja samo pretpostavljamo. Nikad nismo sjedili u bolidu u borbi za titulu prvaka. Ja bih prvi preticao sad, a ne kasnije, pa makar završilo kako završilo. Gadna je to igra živaca. Prije bih rekao da je Jacques izgubio tu igru živaca, nego da je imao neke loše namjere. Al opet, nikad nećemo znati 100%.
p.s. Pollocka se trebo riješit davnih dana.
Evo moje misljenje: tijekom utrke MS je cijelo vrijeme bio malo brzi, i nakon zadnjih odlazaka u box Villeneuve se odjednom poceo jako priblizavati. Vjerojatno je isao logikom da treba iskoristiti priliku koju ima jer pitanje dali bi mu se opet pruzila. Isto tako, taj njegov potez je totalno iznenadio Schumija koji tamo i tada uopce nije ocekivao Villeneuveov napad. Faktor iznenadenja je tu odigrao veliku ulogu jer da je MS i ostao sporiji do kraja utrke branio bi se svim sredstvima, te bi ga tesko JV negdje uspio prestici.
Tako da ja ne mislim da je izgubio zivce niti da je imao lose namjere, nego da je objerucke prihvatio i najmanju priliku koja mu se pruzila. Upravo to je ono sto izdvaja odlicne od dobrih vozaca. ;-)
slika
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

Moguće je i to.
Nema nam druge nego da otmemo JV i mučimo ga dok ne prizna :D
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Odgovori