DTM

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Juce su GT auti vozili
According to media reports, SuperGTs are faster on the straights, but are struggling with the Hankooks, especially over the race distance. DTM cars might close the gap on the straights with the help of DRS/P2P. The fastest (hand-stopped) time from today’s test apparently was a 1:30.9, two seconds slower than the fastest times the DTM cars ran in May.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

upravo zavrsen FP1 vozen po kisi

slika


FP2 po suvom

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Baton u Hondi startuje 6. :klanjanje:

6 desetinki sporiji od pola


Lexus i Nisan su zadnji.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: DTM

Post Postao/la F1NAC »

S tim da superGT auti u ovoj trci nisu imali ni DRS ni P2P
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

na drugoj zajednickoj trci koja ce se voziti u Japanu dogovoreno je da DTM auti nece koristiti DRS i p2p ali ce svi voziti na "njihovim" Henkok gumama.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Baton: U nedelju se nismo takmičili s DTM automobilima, već smo se borili za opstanak!

Dženson Baton je nedeljnu zajedničku DTM/Super GT trku na Hokenhajmringu opisao kao borbu za opstanak, a ne kao nadmetanje.

Sva tri brenda – Leksus, Honda i Nisan – i gostujući iz piloti iz Super GT serije silno su se namučili po kišnim uslovima koji su vladali tokom drugog sprinta u Baden-Virtembergu.

Baton je, kao i u subotu, branio boje Honde, dok su u kokpite “leksusa” i “nisana” u nedelju seli Nik Kasidi i Roni Kvintareli.

Bivši F1 i aktuelni Super GT šampion ponovo je bio najuspešniji predstavnik japanske delegacije, ali je uspeo da se doveze tek do 16. mesta, dok je dan ranije bio deveti.

Dženson je i očekivao ishod tog tipa, jer njegov i ostali Super GT timovi nisu izašli na kraj sa Hankuk pneumaticima za vlažnu pistu.

Za Motorsport.com on je rekao: “U subotu mi je bilo zabavno na suvom, ali sam i dalje ubeđen da je potrebno još mnogo posla kako bismo zapravo naterali gume da funkcionišu. Međutim, po kiši uopšte nije bilo zabavno.”

“Pravo govoreći, to i ne bi moglo da se nazove trkanjem, jer uopšte nismo mogli da podignemo temperaturu guma. Nismo se zaista takmičili s DTM automobilima, to je bila borba za opstanak!“

“Slikove smo uspeli da dovedemo u operativni opseg. Ali, to nismo mogli da uradimo i sa gumama s profilom. Nama vozačima je svakako veoma teško da tek tako dođemo i mnogo agresivnije koristimo gumu nego što smo navikli. Naučimo da se prilagodimo, mislim da smo s vozačke strane to i uradili, ali automobili se nisu adaptirali.“

“Sve smo isprobali, ali nismo uspeli da “aktiviramo” gume i vozili smo tri sekunde po krugu sporije od DTM momaka. Mnogo smo učili i nadam se da će za Fudži trku svi momci izvući pouke iz toga šta smo uradili u nedelju i koliko je to bilo loše!“

“Nadam se da ćemo moći da malo ozbiljnije izazovemo DTM momke na Fudžiju“, poručio je Baton, iako on sam na toj trci neće voziti.

Suočeni sa za njih nesvakidašnjim uslovima, među kojima su se kao bitan element istakli standardizovani Hankuk pneumatici, Super GT timovi morali su naveliko da eksperimentišu s podešavanjima i da zalaze u područja setapa kojima se kod kuće nikada ne bave.

“Što se tiče podešavanja, na njemu smo više radili nego tokom cele Super GT sezone“, dodao je Dženson i naveo još neke elemente u kojima se ponašanje DTM i Super GT automobila razlikuju.

“Ako pogledate povoznost, DTM momci voze preko ivičnjaka i u mogućnosti su da daju gas. Automobili im preupravljaju, ali izgleda kao da to može da se kontroliše. Kod nas se javlja naglo preupravljanje.”

“Mora mnogo da se studira povoznost naših pogonskih jedinica, što mislim da je prilično uzbudljivo. Mi na izlasku iz krivina imamo toliko jako prianjanje da obično ne “mazimo” gas, već samo stisnemo pedalu, auto drži i možemo da vozimo. Ovde je ispalo sasvim drugačije.”

“Mislim da će Super GT timovima koji su bili na Hokenhajmringu ovo u budućnosti zaista biti od pomoći na trkama u Japanu, da će im pomoći da razumeju snagu i područja u koja se mi baš i ne upuštamo.”
ja postavljam najobicnije pitanje. zasto japanci nisu doneli svoje gume (Bridgestone i Miselin) i na njima vozili
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: DTM

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 22 lis 2019, 10:03 ja postavljam najobicnije pitanje. zasto japanci nisu doneli svoje gume (Bridgestone i Miselin) i na njima vozili
Jednostavno: i jedna i druga serija su u krizi i nabrzaka su dogovorili nešto kako bi uskladili pravilnik da proizvođači iz jedne mogu nastupiti i u drugoj seriji. Samo očito nisu sve detalje izgladili nego će to "s vremenom" pa sad izgledaju malo bedasto.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

cekaj jel to ozbiljno da ce se te dve serije spojiti u jedan sampionat?

al opet to nema veze sa ovim gumama jer u super gt-u voze na 4 razlicita dobavljaca.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: DTM

Post Postao/la Cuky »

Neće se, barem koliko znam, za sada spajati u jedno prvenstvo. Nego su uskladili tehnički pravilnik tako da proizvođači iz bilo kojeg od ta dva natjecanja mogu doći na utrku u ovo drugo natjecanje uz minimalne preinake na svojim vozilima. I realno ima smisla. U DTM-u su 3 proizvođača (Audi, BMW, Aston Martin) dok su u Super GT također 3 (Nissan, Honda, Lexus). Malo i jednima i drugima, a ni jedni ni drugi nisu zainteresirani da imaju dva različita programa za dvije različite serije. Ovako već vidim da su i Audi i BMW najavljeni za nekoliko utrka u Super GT iduće sezone
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

ma ok to slazem se zato se i pitam sta im je problem da svako vozi na svojim gumama. to ti je ko da sad predje DTM kod njih i nastupi sa svojim Henkok gumama protiv 'japanaca' na njihovim B i M. jer japanci da voze jedne trke na ovim a druge na drugim gumama ja mislim da to nigde nema i da to ne ide jer auto se pravi i podesava za jedne gume. zato svako treba voziti na svojim gumama.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

za vikend se vozi 'Trka Snova'

Qualifying 1: 23.11. 01:20 am - 01:50 am (CET)
Race 1: 23.11. 06:15 am - 07:50 am (CET)
Qualifying 2: 24.11. 00:55 am - 01:25 am (CET)
Race 2: 24.11. 06:15 am - 07:50 am (CET)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Trka 1




Trka 2



vozili su na Hankok gumama bez koriscenja DRS-a i P2P
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

DTM opet drma kriza. Upitno je ucesce Aston Martina u novoj sezoni jer su raskinuli sa HWA koji im je pripremao motore a novog partnera jos nisu nasli, otkazali su predsezonska testiranja i prodali su svoje "vantidze DTM" iz 2019. Uz sve to kompanija Aston Martin je zabelezila pad na berzi i pred prodajom je.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: DTM

Post Postao/la Cuky »

Al se zato priča da bi Aston Martin mogao u F1 jer je najveći kandidat za kupnju Lawrence Stroll koji bi onda preimenovao Racing Point u Aston Martin.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 10 pro 2019, 10:01 Al se zato priča da bi Aston Martin mogao u F1 jer je najveći kandidat za kupnju Lawrence Stroll koji bi onda preimenovao Racing Point u Aston Martin.
Aston Martin je inace mala auto kompanija. ja mislim cak da oni ni ne proizvode svoje motore znam da uzimaju od Mercedesa i ugradjuju ih u svoje aute a ovaj projekt Valkira sa Red Bulom motor je Kosvortov.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Aston Martin napustio DTM

R-Motorsport Aston Martin pulls out of DTM
https://www.motorsport.com/dtm/news/r-m ... s/4676291/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

Kubica ove godine vozi DTM u klijentskom BMW-u
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: DTM

Post Postao/la F1NAC »

Audi zbog ekonomske situacije uzrokovane COVID-19 se povlači na kraju 2020. iz DTM-a
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

dobro i ovaj virus je doprineo ali i bez njega postojale su male sanse da ostanu u DTM-u jer se VW okrenuo elektricnoj mobilnosti.

sada ce i BMW naravno napustiti DTM is over kao 1996 pa do nekog drugog vidjenja
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: DTM

Post Postao/la popeye »

DTM uvodi elektricne automobile 2023. od 1200 KS :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori