WRC

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
F1NAC
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC » 10 sij 2019, 12:55

Cuky je napisao/la:
10 sij 2019, 11:58
normalno da nisu pod Red Bullom, nisu bili ni prije Ogiera. Red Bull je Ogiera pratio iz Citroena u Wolksvagen, it Wolksvagena u Ford i sad će vjerojatno iz Forda natrag u Citroen.

Uglavnom čudno mi je da s obzirom da su privatna momčad (jer Ford ne želi tvorničku podršku i financije pružati) da su se odlučili na praktički zelenu i nepoznatu vozačku postavu. Tako neće sigurno privući sponzore, bez obzira što brane naslov prvaka
Ono je zelena boja? :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 10 sij 2019, 13:22

ne nego je vozačka postava zelena i nepoznata... čitaj sa razumijevanjem :P
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

pospani gad
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 10 sij 2019, 13:41

Hahahahaa......

Ford je neozbiljan u pristupu WRC-u. To mi je čudno...... :-k Nisu oni mačji kašalj. Ali eto bar imamo povratak Citroena i jaki Hyundai. I Toyotu.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 10 sij 2019, 16:14

baš dok sam čitao post došao sam do "zelena" i dalje nisam baš čitao, i onda gledam pošto nisam otvorio niti link dali su sad zelene boje i onda vidim da je auto plavi :D pa gledam... da te ne baca možda nešto :biggrin:
slika

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 11 sij 2019, 10:57

Kada već raspravljamo o Fordu ( M - Sportu ), jedna tvrtka radi posve drugu stvar.

Toyota bi sada lagano mogla imati "premoć" u auto sportu:

https://www.autosport.com/gt/news/14096 ... -gt-return

Tu su u GT-u, a također idu od ove godine u BTCC.
Hm,..... moćna Toyota...... imaju sve osim F1. Mislim na totalni angažman u auto svijetu kroz prošlost. Bili su vladali i IndyCar-om. Ili Champ serijom?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 11 sij 2019, 16:12

Bila je u CART/Indy Racing League-u i nije se baš skroz proslavila ondje. U ChampCar seriji (kada se CART razdvojio u IRL i ChampCar) je Cosworth bio jedini motor.

Al tko zna... ako pravila planirana za 2021. donesu nekakav pomak prema većoj kompetitivnosti i nižim troškovima možda se Toyota vrati. Iako osobno Toyotu prije očekujem u Formuli E nego li u F1
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 11 sij 2019, 18:28

OFF TOPIC;

U stvari, odoh na temu IndyCar.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 sij 2019, 11:02

Predstavljeni auti i vozači za novu sezonu. Ovo je skraćeni video u kojem je samo taj dio sa predstavljanjem. Live stream je trajao više od 8h
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 27 sij 2019, 12:20

Neznam ako netko prati ali eto, upravo počinje power stage (zadnja) u Monte Carlu. Razlika između vodećeg Ogiera i Neuvillea je 0.4 sekunde u ukupnom poretku
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 sij 2019, 12:30

Nisam pratio današnji dan, zadnje mi je od kraja jučerašnjeg kad je bilo oko 4 sekunde. Ostatak ekipe je bio preko minute za njima
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 27 sij 2019, 12:39

Cuky je napisao/la:
27 sij 2019, 12:30
Nisam pratio današnji dan, zadnje mi je od kraja jučerašnjeg kad je bilo oko 4 sekunde. Ostatak ekipe je bio preko minute za njima
sad su jos WRC2 Pro auti na stazi. I nakon njih kreću pravi momci. Nisam uopće pratio, samo sam naletio na obavijest da je samo 0.4 sekunde razmak pa da bacim oko :D
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 27 sij 2019, 13:43

BREAKING NEWS:
OGIER WINS MONTE THRILLER

Caki, Citroen nije konkurentan? ;)
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 sij 2019, 14:40

Nisam uopće komentirao za ovu sezonu nego za prethodne. DS3 je bio slab, C3 je bio dobar u rukama Loeba i otprilike dvaput u sezoni u rukama Meeke-a.

Sad, koliko je ovo popravljena forma Citroena, a koliko je to samo daleko bolji vozač nego što su imali prethodnih sezona vidjet ćemo naknadno. Recimo Ford je prošle godine završio ispred Citroena iako su praktički imali samo Ogiera visoko u rezultatima. Sad u Monaku Ford se u startu činio ok, ali onda su Evans i Tidemand počeli griješiti, bušiti gume i rušiti okolne šume

A da ne kažem da Toyota i dalje izgleda najjači auto, baš kao i na samom kraju prošle sezone. Pogotovo na drugom danu, Tanak je uredno bio najbrži iz brzinca u brzinac
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 27 sij 2019, 17:15

Cuky je napisao/la:
27 sij 2019, 14:40
Nisam uopće komentirao za ovu sezonu nego za prethodne.
Cuky je napisao/la:
16 sij 2019, 21:59
Za novu sezonu mislim da će borba biti između njih (Tojote op.a.) i Hyundaija. Citroen ima vozačku postavu, ali C3 se nije pokazao najkvalitetnijim strojem.
Cuky je napisao/la:
16 sij 2019, 22:56
Citroen je nakon C4 pao, i to prilično. Ni DS3 niti sada C3 nisu u vrhu po performansama.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 27 sij 2019, 17:38

popeye je napisao/la:
27 sij 2019, 17:15
Cuky je napisao/la:
27 sij 2019, 14:40
Nisam uopće komentirao za ovu sezonu nego za prethodne.
Cuky je napisao/la:
16 sij 2019, 21:59
Za novu sezonu mislim da će borba biti između njih (Tojote op.a.) i Hyundaija. Citroen ima vozačku postavu, ali C3 se nije pokazao najkvalitetnijim strojem.
Cuky je napisao/la:
16 sij 2019, 22:56
Citroen je nakon C4 pao, i to prilično. Ni DS3 niti sada C3 nisu u vrhu po performansama.
Takvi postovi zasluze komotno brisanje.... Što je autor htio reći? fino ti je čovjek objasnio u postu prije.
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 27 sij 2019, 19:32

Sta mi je objasnio kad je drugacije pisao ja sam moro kopirati da mu pokazem. Jedino objasnjenje sada moze biti da je promenio misljenje.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 sij 2019, 20:06

Kako sam mogao tada pisati (16. siječnja) za ovu sezonu kada još ista nije ni počela? C4 je bio zadnji Citroen koji je rasturao prvenstvo. DS3 je bio dobar, u rukama Loeba. Nakon što je Loeb otišao DS3 se nije pokazao nešto konkurentnim. Doduše, Citroen je napravio i onu svoju standardnu da povuku tvorničku momčad da bi pripremili novi auto, u ovom slučaju C3 za nova pravila koja su krenula 2017.

C3 se također u prve dvije sezone nije pokazao kao najbolji auto. Doduše, to je možda bilo i do vozača, no svejedno činjenica je da su u dvije sezone korištenja modela C3 završili obje kao zadnji u poretku konstruktora. Najbolji plasman vozača u te dvije sezone bio je 7. mjesto za Meeke-a na kraju 2017. Također ostvarili su samo 3 pobjede od čega dvije na asfaltu.

Da istina, ova sezona je počela solidno. Ogier je uhvatio pobjedu. Ali tek nakon još pokojeg relija znati ćemo koliko je to rezultat popravljenih performansi na C3, a koliko je to utjecaj Ogiera ili sreće (jer Tanak je u Toyoti npr. izdominirao zadnja dva dana ali je izgubio više od dvije minute na prvom danu zbog puknuća gume i mijenjanja iste)
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 27 sij 2019, 20:39

popeye je napisao/la:
27 sij 2019, 19:32
Sta mi je objasnio kad je drugacije pisao ja sam moro kopirati da mu pokazem. Jedino objasnjenje sada moze biti da je promenio misljenje.
Daj počni čitat stvari s razumijevanjem. Opet pokušavaš započinjat nepotrebnu raspravu gdje ćeš opet ispast u krivu kao i svaki prethodni put
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 27 sij 2019, 21:16

Cuky je napisao/la:
27 sij 2019, 20:06
Kako sam mogao tada pisati (16. siječnja) za ovu sezonu kada još ista nije ni počela?
Joj Caki pa ovo si napisao ti a ne ja: "Za novu sezonu mislim da će borba biti između njih (Tojote op.a.) i Hyundaija. "
Da istina, ova sezona je počela solidno. Ogier je uhvatio pobjedu. Ali tek nakon još pokojeg relija znati ćemo koliko je to rezultat popravljenih performansi na C3, a koliko je to utjecaj Ogiera ili sreće (jer Tanak je u Toyoti npr. izdominirao zadnja dva dana ali je izgubio više od dvije minute na prvom danu zbog puknuća gume i mijenjanja iste)
U pravu si sacekajmo pola sezone da vidimo ko je gde :thumbup:
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 sij 2019, 21:26

Pa nakon Monaka mi se čini da sam bio prilično u pravu po tom pitanju. U top 10 bio je samo jedan Citroen, onaj Ogierov. U top 6 imali smo 3 Toyote i 2 Hyundaija. Na 3. mjestu završila je Toyota koja je izdominirala jučer i danas (pobjedio je, u to sam siguran, sva 4 brzinca jučer i prva dva danas, za zadnja dva danas nisam siguran). Ta Toyota (pričamo o onoj koju vozi Tanak) bi danas na kraju relija bio solidno ispred Ogiera i Neuvillea da mu u petak nije pukla guma kod čije je promjene izgubio više od dvije minute. Također, Neuville je izgubio kojih 15-20 sekundi kada je promašio skretanje jučer na brzincu za koji je imao bolje odabrane gume od Ogiera.

Tako da, po svemu viđenom u Monaku ja i dalje stojim kod toga da će se borba voditi između Toyote i Hyundaija, a Citroen će biti 3. u poretku konstruktora, dok će Ogier možda spletom sreće, taktike i svojih vještina možda biti u konkureniciji za vozački naslov.
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 27 sij 2019, 21:41

I prosle godine bi Tanak bio sampion da nije imao one silne pehove :) Ali imao ih je i Ogi... to je reli. Gleda se konacan rezultat a ove nedelje su Ogi/Citroen bili najbolji. Sta ce se desiti u nastavku videcemo. Ali nesto mi govori da ne treba otpisivati 6-strukog prvaka. A kao sto sam pre rekao Citroen nije nista losiji od onog Forda u koji je Ogi onda presao. Mozda je cak Citroen i bolji trebalo bi da je bolji jer Ogi nije ostavio Ford i preso ovde na lepe oci.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 sij 2019, 22:00

Tu se slažem, ne treba otpisivati Ogiera. Ako Ogier osvoji naslov to će biti u 3. najbržem autu
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 30 sij 2019, 15:35

Kasnije ove godine biti će objavljen novi tehnički pravilnik koji na snagu stupa od 2022. a između ostalog vrlo je vjerojatno da će u WRC automobile doći hibridna tehnologija u nekom obliku, dok se spominje mogućnost da automobili čak preskoče hibride i prijeđu direktno na čisto električni pogon. FIA, točnije Todt, želi te promjene, a proizvođači se svi uglavnom slažu sa time da treba krenuti prema elektrifikaciji

https://www.autosport.com/wrc/news/1412 ... s-for-2022
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 30 sij 2019, 20:52

Jel neko gledao Hall of Fame?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 vel 2019, 08:22

Onboard na shakedownu sa Neuvilleom... i ove godine vrijeme je poslužilo pa ima snijega u izobilju

BUMP: A dvostruki WRC prvak Marcus Gronholm svoj 50. rođendan slavi tako što nastupa na švedskom reliju vozeći 4. Toyotu

BUMP2: Tanak nastavio gdje je stao u Monacu. Vodeći je nakon 4 odrađena brzinca. Neuville je 4. sa 6 sekundi zaostatka, Ogier 5. sa 14,4
slika
slika -

Odgovori