Pitanja, komentari, kritike

Arhiva od 1300+ zanimljivih F1 pitanja i odgovora.
Zaključano
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Post Postao/la piquet »

boja parmalata je plava...
Avatar
vulshok
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 481
Pridružen/a: 16 tra 2007, 21:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la vulshok »

3. Talijanski GP se u povijesti svjetskih prvenstava F1 osim u Monzi vozio i na stazi: (1 bod)
a) Brescia
b) Imola
c) Pescara
d) Roma
e) Milano
Jel to greška?
http://en.wikipedia.org/wiki/1957_Pescara_Grand_Prix
With your mind power, your determination, your instict, and experience as well you can fly very high...
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

vulshok je napisao/la:
3. Talijanski GP se u povijesti svjetskih prvenstava F1 osim u Monzi vozio i na stazi: (1 bod)
a) Brescia
b) Imola
c) Pescara
d) Roma
e) Milano
Jel to greška?
http://en.wikipedia.org/wiki/1957_Pescara_Grand_Prix
Nije greska. Pitanje je bilo gdje se vozio Talijanski GP, a ne na kojim stazama se u Italiji vozio GP. Nije Pescara bezveze medu odgovorima. ;-)
Dakle, da pojasnim jos bolje - u Pescari se vozila utrka F1, ali se nije vozila VN Italije. ;-)
slika
Avatar
vulshok
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 481
Pridružen/a: 16 tra 2007, 21:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la vulshok »

Aha ok, sorry, nisam gledao tako ;)
With your mind power, your determination, your instict, and experience as well you can fly very high...
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

vulshok je napisao/la:Aha ok, sorry, nisam gledao tako ;)
Treba dobro citat pitanja...nisu tako teska, ali se lako da pogrijesiti. ;-)



piquet je napisao/la:boja parmalata je plava...
E sad...ovo je dosta kompleksno...znam tocno na sto mislis...recimo Brabham iz 1980. je bio bijelo-plav. I to jako tamnoplava nijansa. Isto tako vidim da i u wikipediji pise da je Brabham iz 1979. bio crveno-plav. Ali, pogledaj jos jednom Schueyeve slike.
A sada pogledaj i ovu sliku:
slika

Dakle, odispred cockpita ima sigurno crnu boju. Isto tako i sa strane bolida (tu se ne vidi, ponovno pogledaj Schueyevu sliku). Jedino ima 2 manja plava kvadrata prije i poslije natpisa parmalat na straznjem stabilizatoru i sa strane bolida.

Jos nesto, pogledaj Brabham iz 1982.:
slika

Ima i crne i plave boje. A primjerice ovaj prvi dio ispred cockpita je crn (isto kao i '79.), a tek se na to nadovezuje plava boja.

Da rezimiram: ako se netko zeli zaliti zbog ovoga neka napise post u temi zalbe, ili neka posalje pp schuey-u ili meni...rok za zalbe istice veceras u 21:00h...ukoliko zaprimimo zalbu, odlucit cemo sto poduzeti - dvije su solucije: ili ce odgovor ostati kao i do sada, ili cemo pitanje izbaciti iz kviza...

Samo da naglasim da namjerno nisam medu odgovorima ponudio crveno-plavu boju da nebi zbunio natjecatelje. Isto tako, priznajem da bi bilo pametnije da sam izbjegao pitanje koje moze izazvati nedoumice (kao ovo) te cu se potruditi da drugi put ne bude ovakvih dilema.





VAZNO: Rok za zalbe na kvizove je produzen. Umjesto 24h imat cete na raspolaganju 48h (nakon objave rezultata). Dakle zalbe na prvi kviz primamo do utorka, 24.06. u 21:00h.
slika
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Post Postao/la piquet »

ja sam za sebe ispunio kviz jer sam zakasnio na termini za mene je taj auto crveni...da sam igrao žalio bi se...i još uvijek to za mene nije crna što spominješ već jako tamno plava boja...
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Pogledal sam da se raspravlja koje je boje brabham iz 1979. Pa evo našel sam na netu i onak je kak je Piquet20 napisal.

slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

piquet je napisao/la:ja sam za sebe ispunio kviz jer sam zakasnio na termini za mene je taj auto crveni...da sam igrao žalio bi se...i još uvijek to za mene nije crna što spominješ već jako tamno plava boja...

se smije znat rezultat da znamo kaj očekujemo kad dođeš na sljedeći kviz :D

Što se tiče boje, Ferrari je crven , a ovo je dvobojno...znači računa se kada je veća masa boje koja nije isključivo sponzorska tj.na logu sponzora, kao ona kojom je bolid obojan. ;) ukoliko misliš da i dalje to nije pravedno mogli bismo za ubuduće izbacit takva pitanja, ali po meni je ovo relativno čisto pitanje i odgovor sa točno ciljanim i traženim podacima koji su jedini i bili ponuđeni. Dakle, iako je boja parmalata plava, ta boja nije biti bila ponuđena kako nebi bilo došlo do zabune i ovakvih situacija. Povukao bih paralelu sa slijedećom slikom:
slika
dakle u ovom slučaju u čast smrti Pape Ferrari je dvobojan i ovo je crna boja, no inače je crven ,dakle očita je razlika kako i gdje je nanesena boja bolida kako na ovom tako i na Brabhamu...diskutabilno je jedino dali je Brabham jako tamno plavi ili crni, ali kako drugog odgovora nije ni bilo moglo se naslutit što je točno ;)
p.s. ovo za ferrari je samo okvirni primjer pitanja koje je isto moglo biti, taj mi je prvi pao na pamet (makar ima i bijele boje, al mislim da si me skužio kaj hoću reč ;) )

inače, iako nisi sudjelovao možeš stavit kritiku - nismo ni mi nepogriješivi te smo tvoju zalbu uzeli u obzir...svako mišljenje je dobrodošlo i iako se pitanja provjeravaju više puta, uvijek može doći do eventualne greške tako da ti ako primjetiš kaj samo upozori ;)


@Jackie Stewart - odlično snalaženje! Ja sam mislio isto prošvrljat po stranicama da naiđem na tako nekaj al si bio brži ;) p.s. mogao bi mi poslat samo stranicu na kojoj si to našao jer pretpostavljam da ima dosta dobrih informacija koje bi nam koristile i ubuduce.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Ovo mozda vise spada pod obavijesti, ali cu staviti tu da ne zatrpavam temu obavijesti - samo da kazem da sam svakom sudioniku 1.kviza dao po 5 reputacijskih bodova za nagradu. Ipak je ovo bio tek prvi kviz te smatram da ste svi zasluzili da nagradimo vase sudjelovanje.
I jos jednom svaka cast svima na postignutim rezultatima!

p.s. isprike sto su neki dobili vise, a neki manje repe, ali to je do foruma, a ne do mene. :-(
slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Red bi bio da se boduje kao u F1.


E cuo sam od povjerljivog izvora da sljedecu trku nastupa jedan pakleni vozac sa jos boljim bolidom AL..... Tako nesta :D
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Adriana Lima fan je napisao/la:Red bi bio da se boduje kao u F1.


E cuo sam od povjerljivog izvora da sljedecu trku nastupa jedan pakleni vozac sa jos boljim bolidom AL..... Tako nesta :D
Dobili smo "budzet" koji smo dobili, te smo bodove rasporedili najbolje sto smo mogli. Ako kviz bude uspjesan nadamo se da ce slijedece sezone biti jos vise bodova. No, s druge strane, reputacija je tu u drugom planu...pravi obozavatelj F1 ce nastupiti bez obzira na moguce nagrade. ;)

Al Unser? :lol: :lol: Salim se...svi forumasi su dobrodosli. ;)
slika
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Post Postao/la Adriana Lima fan »

Kako si tako **izbrisano**pa Al Bundy.... :D Mislim da je ocito...... :D I pripazi malo na citiranje bode me u oci :lol:


schuey-ispravio sam ti post, u mom podforumu pripazi na jezik, sljedeći put imaš najbolje tendencije za brisanje posta i jako veliko lobiranje za bann od moje strane
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Schuey, kak to misliš da budu rezultati sutra? Pa ko može čekati do sutra? Ak nebudu danas, ja glasam da te maknu s moderatorskog mjesta! :badgrin: :badgrin: :P
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Icy je napisao/la:Schuey, kak to misliš da budu rezultati sutra? Pa ko može čekati do sutra? Ak nebudu danas, ja glasam da te maknu s moderatorskog mjesta! :badgrin: :badgrin: :P
Također! Brzo nam stavi rezultate ili ćemo se naljutit! :x

Stvarno, tko može čekati do sutra!? :evil:
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Rosby je napisao/la:
Icy je napisao/la:Schuey, kak to misliš da budu rezultati sutra? Pa ko može čekati do sutra? Ak nebudu danas, ja glasam da te maknu s moderatorskog mjesta! :badgrin: :badgrin: :P
Također! Brzo nam stavi rezultate ili ćemo se naljutit! :x

Stvarno, tko može čekati do sutra!? :evil:
sutra su rezultati prije nego se probudite :D sad nemogu jer nemam vremena,treba ipak to sve provjerit točno i temeljito,pristiglo je 9 odgovora,tak da imam kaj delat. hvala na pohvalama btw :lol:

drago mi je da su novi ljudi sudjelovali,na dosta dobrom odazivu i nadam se tako da bude i ubuduće
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Rosby je napisao/la:Također! Brzo nam stavi rezultate ili ćemo se naljutit! :x

Stvarno, tko može čekati do sutra!? :evil:
Schuey nazalost radi veceras, a da nebi doslo do greske prilikom brzinskog zbrajanja odlucili smo se da sutra posta rezultate. Ubrzo cete dobiti odgovore sa kviza tako da vec i sami mozete provjeriti koliko ste uspjesni bili. Sutra nakon sto objavimo rezultate imate 48h za zalbu (kao i uvijek) nakon cega cemo azurirati tablicu, te cete dobiti zasluzenu repu.
Hvala jos jednom svima na sudjelovanju!
slika
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Joj ja sam sudjelovao i ona abc pitanja sam skoro sva nasumice :lol:. Uradio sam mislim ono o Kimiju i možda sliku i gume. Ali svakako zabavno je.
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Kad se probudim i dođem na forum nadam se da ću vidjet rezultate!

Ja u prvom kvizu nisam mogao sudjelovati, ali sada jesam i mogu reći da je jako dobar!!
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Piquet20 je napisao/la:Schuey nazalost radi veceras, a da nebi doslo do greske prilikom brzinskog zbrajanja odlucili smo se da sutra posta rezultate.
Kakve ima veze kaj Schuey radi, ti ne radiš pa bi se mogel primit posla! :badgrin: :badgrin: :p

No pa znate da su vaši kvizovi odlični, netrebam vam to svaki put govorit! ;)
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Žurio sam s mora doma, samo da stignem na kviz... :D I taman sam stigao...
Imam samo pitanjce vezano uz ova pitanja od 2 boda... Da li se dobije 1 bod ako je pola odgovora točno...? Npr. znao sam da je Tyrrel imao 6 kotača, ali nisam znao koji točno vozač je pobjedio... ;)
slika slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

keexx je napisao/la:Imam samo pitanjce vezano uz ova pitanja od 2 boda... Da li se dobije 1 bod ako je pola odgovora točno...? Npr. znao sam da je Tyrrel imao 6 kotača, ali nisam znao koji točno vozač je pobjedio... ;)
Da, dobije se 1 bod. ;)

Zaboravila sam reći, kviz je bil malo lakši nego prošli! ;)
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »




Zaboravila sam reći, kviz je bil malo lakši nego prošli! ;)
Da pogledao sam pitanja iz prošlog i ovog kviza i ovaj je imao lakša pitanja po meni! :)
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Icy je napisao/la:Kakve ima veze kaj Schuey radi, ti ne radiš pa bi se mogel primit posla! :badgrin: :badgrin: :p

No pa znate da su vaši kvizovi odlični, netrebam vam to svaki put govorit! ;)
Schuey ima svoj dio posla, a ja svoj. Nazalost tek je nedavno saznao da ce raditi nedjeljom navecer, a posto sam ja jos uvijek zauzet faxom morat cete pricekat do sutra.


Icy je napisao/la:
keexx je napisao/la:Imam samo pitanjce vezano uz ova pitanja od 2 boda... Da li se dobije 1 bod ako je pola odgovora točno...? Npr. znao sam da je Tyrrel imao 6 kotača, ali nisam znao koji točno vozač je pobjedio... ;)
Da, dobije se 1 bod. ;)
Tocno tako. To su pitanja na koja treba dati dva odgovora za dva boda, stoga i ako ponudite samo jedan tocan odgovor svejedno dobijete jedan bod. ;-)


Rosby je napisao/la:
Zaboravila sam reći, kviz je bil malo lakši nego prošli! ;)
Da pogledao sam pitanja iz prošlog i ovog kviza i ovaj je imao lakša pitanja po meni! :)
Ako su vam prelagana lako mi stavimo teza. :badgrin:
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Piquet20 je napisao/la:Ako su vam prelagana lako mi stavimo teza. :badgrin:
Nebi, hvala! :D Ovakva su čist ok! :D
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Zaključano