Pitanja, komentari, kritike

Arhiva od 1300+ zanimljivih F1 pitanja i odgovora.
Zaključano
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Sto se pitanja tice, mislim da ste vec primijetili da u svakom kvizu ima barem 2-3 pitanja koja se ticu povijesti GP-a koji se odrzao taj dan. Dakle, imate dva tjedna da se malo informirate o zanimljivostima, statistikama i svemu ostalome vezanom za VN Njemacke. ;-)

p.s. tocni odgovori su objavljeni u temi 2. F1-Hr.com kviz
slika
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Ja sam mislio da Tyrrell samo nastopio sa 6 kotača, a na da je pobjedio. Valjda mislim na isti bolid onaj sa 4 kotača na prijed i sva 4 skreću.

slika

Jel to taj?
kakav potpis staviti???
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

keexx je napisao/la:Žurio sam s mora doma, samo da stignem na kviz... :D I taman sam stigao...
Imam samo pitanjce vezano uz ova pitanja od 2 boda... Da li se dobije 1 bod ako je pola odgovora točno...? Npr. znao sam da je Tyrrel imao 6 kotača, ali nisam znao koji točno vozač je pobjedio... ;)
e to je pohvalno,svaka čast ;)

odgovor na tvoje pitanje je pozitivan,dakle,zato i jesu dva boda,ne tražimo preveliku preciznost pa ako si polovično točno odgovorio,dakle,na jednu traženu informacije,zaslužio si polovicu bodova,iliti 1 bod ;)

@Maestro

slika
Jody Scheckter Anderstorp 1976 ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Ovo je taj Tyrrell. Šasija P34 iz 1976. Ono je Tyrrell iz 1977. kaj je Schuey stavil, ali nema veze, uglavnom to je taj.

slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

schuey je napisao/la:sutra su rezultati prije nego se probudite
A jel??? Ja sam se maloprije probudila i nekak ne vidim rezultate! :evil:

tex je napisao/la:ali imam jednu zmjerku, u pitanja bi trebalo više staviti povijest tehnike, jer ima nas nekih koji bolje znaju povijest tehnike u f1 i općenito auto moto sporta, a slobo ovu općenitu povijest
Ne slažem se s tobom, mislim da je 1-2 pitanja sasvim dovoljno, jer mislim da većina ljudi više zna općenito o F1, nego tehničke stvari!
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Schuey di si!?!?!? :x Hoću rezultate!!! :evil:

I bolje je da nema baš puno pitanja tehničkih, tehnička su puno teža od ovih općenitih! ;)
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

tex je napisao/la:znam da većina znaju općenite stvari, ali po meni tehnika i razvoj tehnike su jako utjecali na samu formulu u to vrijeme i pogotovo na dašnju formulu koju gledamo danas. I po meni 1-2 pitanja nisu dovoljna. Ja sam da budu do 5 pitanja iz povijesti tehnike, jer je sve to jako usko povezano.
Naravno da je povezano, ali kakvog smisla ima da se poveća broj tehničkih pitanja, kad samo nekolicina ljudi to super zna? Ljudi se puno više zanimaju za povijest općenito, za duele na stazi, odlične vožnje, rekorde i slično, nego za to koji je motor bio u kojem bolidu. A 5 od 20 pitanja je daleko previše. A na kraju budete samo ti i još možda dvojica znali odgovore na ta pitanja, a vas niti nebude na kvizu!
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Ja sam konačno sudjelovao i mogu reći da nije bilo niti jedno pitanje s kojim se nisam susreo, ali moram priznat da sam na nekim dobro gruntao koji odgovor da stavim (malo pozabio) :? šta mi je oduzelo dosta vremena, pa sam vjerovatno i zadnji predao odgovore :p ah ništa novo i u školi sam uvijek zadnji predavao testove :D čak i pod odmorom, i pred početak drugog sata :p

Nemam ništa protiv ovoga šta Tex kaže da treba više tehničkih pitanja uvest. ;) Evo ja sam prvi koji bi mogao to slabije znati, ali ja volim kada ne znam, jer nakon toga ću znati to što nisam znao :D

Evo jedan prijedlog vezan za sliku, dva vozača koje ste stavili ;) odgovor nosi dva boda a ja sam uvjeren da svi znamo tko su ti ljudi :) pa evo stavite neku sliku vozača koji je odvezao 1 GP, sumnjam da će ga se itko sijećati
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Senna je napisao/la:Evo ja sam prvi koji bi mogao to slabije znati, ali ja volim kada ne znam, jer nakon toga ću znati to što nisam znao :D
Ali većinu nas to ni ne zanima! ;) :p
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Pitanja su ok i samo nek tak i bude (možda malo teža), a kaj se tiče tehničkih pitanja, to se isto slažem da buju malo više (ali ne previše), ali u povijesti Formule 1, fala Bogu, se gledaju dvoboji i super utrke, a ne tolko tehnologija , kak je ko imal motor, kolko konjskih snaga je imal i tak...., mislim, opet se razvijala F1, ali ne tak kak danas (svaku utrku "nova šasija" i ne znam kaj još), ali je i to dobro znati, u biti znate kaj hoću reći! Sveukupno, kviz je fenomenalan i svaka čast dečkima kaj su to uopće pokrenuli!!!!!
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

tex je napisao/la:nije važno dal li ti to znaš ili ne, važno je da poslije nešto naučiš.
Pa ja i želim naučit, ali iskreno, ove tehnikalije me niti malo ne zanimaju. A vjerujem ni druge, jer kad još nije bilo kviza pa smo postavljali pitanja na temi Povijest, pitanja su uglavnom bila slična ovima iz kviza!
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Icy je napisao/la:
Senna je napisao/la:Evo ja sam prvi koji bi mogao to slabije znati, ali ja volim kada ne znam, jer nakon toga ću znati to što nisam znao :D
Ali većinu nas to ni ne zanima! ;) :p
ha čuj! :) sve je to F1

Evo neka budu jedan, dva tehnička pitanja ;) mislim da bi bilo dovoljno
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

tehničkh pitanja će biti u istom omjeru kao i dosad,dakle,dakle ukoliko ih i bude bit će do 2 pitanja po kvizu što je 10 % pitanja kviza i sasvim zadovoljavajuće. Ako nekog zanimaju više tehničke stvari ne možemo mi ostalih 90%članova preobraćat i stavljat tako jer netko studira srodno tome nekaj i sad bio da mu se izlazi u susret. Dakle od toga nikaj,za sad imamo već planove za tematske kvizove koji će biti ograničeni npr. samo na Ferrari,ili pak tematski kviz o samo Senni,Schumiju i td,no o strojarstvu neće bit.

što se tiče slika-pokušavamo napravit balčans neki između lakih i teških pitanja,za sada smo stavljali po jenu sliku kao lako pitanje,i jedno pitanje od 2 boda kao teže u svakom kvizu,no trudimo se biti negdje na granici,kad bi bilo malo zahtjevnije nekima bi bilo preteško itd.ovo je nekakav optimalni balans oko kojeg ćemo se i dalje kretat,jer ne zaboravite ima tu puno ljudi koji nisu imnali gdje pratit povijest i još su jako mladi,zato mi je čast kaj je Rosby se natjecao sa samo 12 godina,tako treba ;)

Što se tiče rezultata,molim za strpljenje,od svakog kviza rezultati će biti postani najkasnije sutradan,nema se uvijek vrtemena,izbjegavamo rad koji bi mogao nas dovuć do greške,i iznimno pazimo,nije to lako,a neka druga natjecanja na forumu po 10-ak dana čekate rezultate,tako da mislim da smo i tu izašli u susret .

hvala svima koji su sudjelovali,mi nastavljamo dalje,i nadam se da ćete nam se pridružit i sljedeći put ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

keexx je napisao/la:Žurio sam s mora doma, samo da stignem na kviz... :D I taman sam stigao...
:shock: :shock: :shock: Tek sam sad ovo vidio...svaka cast! =D> =D>


Jackie Stewart je napisao/la:Ovo je taj Tyrrell. Šasija P34 iz 1976. Ono je Tyrrell iz 1977. kaj je Schuey stavil, ali nema veze, uglavnom to je taj.
Tocno. Tyrrell P34 je nastupao 1976. i 1977. Tu jedinu pobjedu (i to cak dvostruku) su ostvarili 1976. u Svedskoj.


Senna je napisao/la:Evo jedan prijedlog vezan za sliku, dva vozača koje ste stavili ;) odgovor nosi dva boda a ja sam uvjeren da svi znamo tko su ti ljudi :) pa evo stavite neku sliku vozača koji je odvezao 1 GP, sumnjam da će ga se itko sijećati
Neki pogrijese i ta pitanja. Treba jednostavno naci neku sredinu u tezini pitanja. Mislim da nema smisla da stavimo pitanja na koja bi jedan, eventualno dva natjecatelja imala 20+ bodova, a svi ostali ispod 10. ;-)


Jackie Stewart je napisao/la: Sveukupno, kviz je fenomenalan i svaka čast dečkima kaj su to uopće pokrenuli!!!!!
Hvala na pohvalama!


schuey je napisao/la:Što se tiče rezultata,molim za strpljenje,od svakog kviza rezultati će biti postani najkasnije sutradan,nema se uvijek vrtemena
Vec sam razmisljao da te bannam na jedan dan ako se ne pojavis ubrzo. :D




btw: vidim da se opcenito raspravlja o edukaciji kroz pitanja. Neznam da li ste primijetili, ali u arhivi imate opsirne odgovore na pitanja iz 1. kviza iz kojih se puno toga zanimljivog moze saznat. Isto takvi opsirni odgovori za ovaj drugi kviz ce stici uskoro.

Sto se tehnickih pitanja tice, kao sto je schuey rekao - do sad je bilo do 2 pitanja i tako ce biti i dalje. Maksimalno tri.
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Hvala Schuey!

Iskreno da ti kažem, znao sam odgovore na dosta pitanja, recimo ova pitanja o Britanskom GP-u su spominjali komentatori tijekom utrke, Mladen je u Studio F1 rekao kada se održala utrku na Donington Parku, a neka sam i pogodio ili sam jednostavno znao, kao ono gdje su na slici Senna i Prost! ;)


Pripremao sam se za kviz i dosta sam naučio! Nadam se što boljem rezultatu! :D

E da molim te Schuey stavi što prije te rezultate! ;)
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Rosby je napisao/la:Hvala Schuey!

Iskreno da ti kažem, znao sam odgovore na dosta pitanja, recimo ova pitanja o Britanskom GP-u su spominjali komentatori tijekom utrke, Mladen je u Studio F1 rekao kada se održala utrku na Donington Parku, a neka sam i pogodio ili sam jednostavno znao, kao ono gdje su na slici Senna i Prost! ;)


Pripremao sam se za kviz i dosta sam naučio! Nadam se što boljem rezultatu! :D

E da molim te Schuey stavi što prije te rezultate! ;)
rezultati su ti na podforumu,pod rezultatima,čestitke na postolju ;) :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

wooooooohoooooooo:o :D :D

Baš sam sretan, stvarno super, prezadovoljan sam!!! :D :D :D


Nisam siguran dali ću biti u mogućnosti sudjelovati na 3. kvizu, ali nadam se da hoću!


Svejedno sada slijedi učenje za sljedeći kviz na kojem ću sudjelovati! ;)
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

:shock: Čestitke Senni, svaka čast!!! =D>
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Icy je napisao/la::shock: Čestitke Senni, svaka čast!!! =D>
Da svaka čast Senna, 25/25!!! =D> =D> =D>


Također čestitke svim ostalim sudionicima! =D>
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Cestitke svim sudionicima!

Htio bi se osvrnuti samo na Waltera. Polucio je odlican rezultat, medutim kasnio je s odgovorom te nebi bilo fer prema ostalim natjecateljima da smo ga uvrstili na ljestvicu. Walter, zao mi je, ali drugi put probaj biti brzi (ranije doci). ;-)
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Piquet20 je napisao/la:Cestitke svim sudionicima!

Htio bi se osvrnuti samo na Waltera. Polucio je odlican rezultat, medutim kasnio je s odgovorom te nebi bilo fer prema ostalim natjecateljima da smo ga uvrstili na ljestvicu. Walter, zao mi je, ali drugi put probaj biti brzi (ranije doci). ;-)
Nema veze, malo kasnije sam počeo i kasno završio.Slijedeći put ću stići na vrijeme(naravno ako me nešto ne omete).
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Walter je napisao/la: Nema veze, malo kasnije sam počeo i kasno završio.Slijedeći put ću stići na vrijeme(naravno ako me nešto ne omete).
Meni je stvarno zao. Jos je kviz i trajao par minuta vise od dogovorenih 20.
slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Hvala svima na pohvalama! :D jako sam zadovoljan, ipak je to 25/25, a dobrih godinu dana nisam nešto previše nadograđivao znanjem F1 :)

Čestitke i Rosbiju, :D tako puno bodova a čovjeku je samo 12 godina.
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Senna je napisao/la:Hvala svima na pohvalama! :D jako sam zadovoljan, ipak je to 25/25, a dobrih godinu dana nisam nešto previše nadograđivao znanjem F1 :)

Čestitke i Rosbiju, :D tako puno bodova a čovjeku je samo 12 godina.
Hvala, ovaj put su mi se pitanja potrefila, i eto postolje za mene! :D :D
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Ej ljudi svima čestitam...
Ja sad išao pogledat šta sam poslao i skužim da na jedno pitanje nisam odgovorio i da sam jedno fulao, a nije mi jasno kako sam to pitanje uspio fulati... #-o Valjda zbog brzine... Damn...
Imam pitanje... ukoliko na kraju sezone ovog kviza neki članovi budu imali jednak broj bodova, na koji način ćete odredit tko ima prednost?
slika slika
Zaključano