Pitanja, komentari, kritike

Arhiva od 1300+ zanimljivih F1 pitanja i odgovora.
Zaključano
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

u dogovoru sa adminom i kolegama,promjenili smo neznatno pravila,da vas usput i ovdje obavijestim, vrijeme trajanja kviza biti će 20 minuta jer na našim testiranjima i to je ispalo previše ali smo bili dobrog srca pa omogućili i da oni koji možda malo zakasne mogu sudjelovat ;)

Nagradni fond se promjenio, smanjen je dobitak reputacijskih bodova po kvizu,sada iznosi 10-7-5 ali je uvedena jedna novost. Imamo svojevrsni "najbrži prst tj. najbrži krug" ili u prijevodi,prva osoba koja pošalje odgovore a da ima barem 60% točnih(što nije neki problem ;) ) dobit će za nagradu 5 reputacijskih bodova,te u ukupnom poretku za prvaka će osvojit 1 bod :!:

I još jedna kratka obavijest,povećan je fond ukupnog dobitka na kraju sezone on sada iznosi za pobjednika 50,drugoplasiranog 30 i trećeplasiranog 20 rep.bodova.


Eto,to je to,još samo tjedan dana do prvog kviza,rezervirajte svoje mjesto pred kompjutorom :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Odlična ideja....Samo če je trebati kroz praksu malo dotjerati....i pokušati što više spriječiti google....
1982 UCV 1919
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Biće to zanimljivo.
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

tex je napisao/la:sve je to super, ali postoji mali problem. kakvo je to bodiranje, malcicu vam
schuey je napisao/la:Nagradni fond se promjenio, smanjen je dobitak reputacijskih bodova po kvizu,sada iznosi 10-7-5
pa mi smo u formuli jedan i promijenite bodovanje na 10 - 6 - 4 kako je nekad bilo u formuli, ili na sadašnji način bodovanje 10 - 8 - 6.

a ne na nekakvo hibridno bodovanje. najte izmišljati toplu vodu kad je već izmišljena, pa tako nemojte izmišljati nove naći bodovanja kad postoje neki stari načini koji se mogu iskoristiti
to su reputacijski bodovi koji se dobe za nagradu,a ostatak bodovanja za ukupnog pobjednika je temeljen na bodovanju kao i u Formuli1 čak i najbrži krug tj. onaj koji prvi odg. ukoliko ima 60% točnih odgovora dobiva 1 bod za ukupni poredak kao što se nekada davno nagrađivalo i u F1.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

tex je napisao/la:ako sam dobro svatio, to bi trebali biti bodovi za prva tri koji su bi bili najbrži sa 100% točnim odgovorom. i onda bi dobili 10 - 7 - 5 bodova. pa to mi je nekako glupo. postoje već dogovoreni načini bodovanja u auto natjecanju, i jedan od njih je 9-6-4, 10-8-6 ili 10-6-4. a kako smo mi forum sa auto moto tradicijom, mislim da bi taj način trebali bodovati.
a ako sam krivo sve svatio nemojte se ljutiti, meni treba sve pomno objasniti da neke svatim
sve si krivo shvatio,to je reputacija koja se djeli najboljoj trojici a ne bodovi. Bodovi koji se djele su 10-8-6-5-4-3-2-1 za ukupni poredak i oni nemaju veze sa reputacijom,dobro imaju jer onaj koji dobije 10 bodova dobije i 10 repe jer je prvi,drugi za ukupni poredak dobije 8 bodova i 7 repe,a treći dobije 6 bodova i 5 repe,ostatak u poretku do osmog mjesta dobivaju samo bodove za ukupni poredak. 100% mislim d ani Jergović sam teško da bi riješio a kamoli netko od nas na forumu,nije nemoguće ali jako teško ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Brate Schuey, oprosti ja neću moći sudjelovati jer evo moram ići baš sada. Imam neku svirku i ne smijem ju propustiti jer ću :cenzura: od ljudi iz benda. Drugi put, obećajem.
kakav potpis staviti???
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Maestro je napisao/la:Brate Schuey, oprosti ja neću moći sudjelovati jer evo moram ići baš sada. Imam neku svirku i ne smijem ju propustiti jer ću :cenzura: od ljudi iz benda. Drugi put, obećajem.
ajde sad ti opraštam al nemoj da ti prijeđe u naviku :D :D :D


ostali ste obavezni,počinje za malo više od sata :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

Moram primjetit da su neka pitanja bila stvarno preteska, i predlazem da se Piquet-u20 zabrani sastavljanje sljedecih kvizova ako zelite da ostane ziv. :lol: :lol:
Mislim, stvarno...bas si pretjeral! :P
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Icy je napisao/la:Moram primjetit da su pitanja bila teska, i predlazem da se Piquet-u20 zabrani sastavljanje sljedecih kvizova ako zelite da ostane ziv. :lol: :lol:
Mislim, stvarno...bas si pretjeral! :P
S obzirom kakva su se pitanja vrtila u onoj temi Povijest, ja sam očekivao puno teža pitanja... :D Odličan kviz, zaslužili ste svaku pohvalu...
slika slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

Ja se držim one:važno je sudjelovati.
tek se učim o formuli malo detaljnije ali sam pokušao.
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Zahvaljujemo se svima!
Kao sto kaze "super aguri" bitno je sudjelovati i zato nemojte da vas prvi rezultati obeshrabre vec vas ocekujemo i na iducem kvizu. Isto tako nadamo se da cete se iduci put odazvati u jos vecem broju (danas smo imali malo raniji termin, nego sto ce nam to inace biti praksa, zbog utakmica na EURO-u)...

Jos jednom Hvala svima!
Zadnja izmjena: Piquet20, dana/u 22 lip 2008, 20:02, ukupno mijenjano 4 puta.
slika
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Post Postao/la Jackie Stewart »

Pitanja su bila ok. Mislil sam da će biti teža, ali to je tek prvi kviz i bil je fenomenalan. Svaka čast dečkima!!!!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

hvala na pohvalama,eto i to je napokon došlo i prošlo,za sve daljnje ćete biti na vrijeme obaviješteni,svaka vam čast na sudjelovanju,svima,i hvala na odazivu


p.s.super aguri-ti si moralni pobjednik ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! :D :D \:D/

A ja sam bas mislila da bum se zdurila! :lol:
Slijedi strebanje za sljedeci kviz! :lol:
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Icy je napisao/la:JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! :D :D \:D/

A ja sam bas mislila da bum se zdurila! :lol:
Slijedi strebanje za sljedeci kviz! :lol:

a sad je sve 5 jel? hehe,svaka čast,cura pa bolje riješila i od mene kad sam riješavo,pošto je kolega piquet20 pitanja sastavljal,bravo.


sale,di su bodovi???

btw-,možeš i nama koji za trud :lol: :lol: :lol: (šala)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

schuey je napisao/la:a sad je sve 5 jel? hehe,svaka čast,cura pa bolje riješila i od mene kad sam riješavo,pošto je kolega piquet20 pitanja sastavljal,bravo.
Haha...da! :D

A znas, ja sam ti tremasica i kaze mi Piquet jucer da su lagana pitanja i da bum puno znala...i onda dode 19 sati i ja se pocela znojit ko luda kad sam vidla prvih par pitanja...malo me panika primila. :D
Al dobro, ak sam na postolju, onda ok, dajem mu dozvolu za daljnje sastavljanje pitanja! ;)

Aha, da, zaboravila sam cestitat Jackie-u na odlicnom rezultatu! :shock: =D>
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Prije svega...čestitke svima...
Imam samo jedno pitanje... Šta nije Imola GP San Marina? Ili se na toj stazi vozio i GP Italije koji put?
slika slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

Neču ponovo govoriti važno je sudjelovati,ali ja sam siguran da ću sljedeći put imati bolji nastup i rezultat.
BOLJE IŠTA NEGO NIŠTA. :lol:
Zadnja izmjena: almeida, dana/u 22 lip 2008, 20:20, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

keexx je napisao/la:Prije svega...čestitke svima...
Imam samo jedno pitanje... Šta nije Imola GP San Marina? Ili se na toj stazi vozio i GP Italije koji put?
jednom se vozila utrka za veliku nagradu Italije,podrobnije odgovore će kolega postat kad stigne ;)


@super aguri-ma ja sam uz tebe,eto imaš i 3 boda na kontu kao malu nagradu ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

schuey je napisao/la:
keexx je napisao/la:Prije svega...čestitke svima...
Imam samo jedno pitanje... Šta nije Imola GP San Marina? Ili se na toj stazi vozio i GP Italije koji put?
jednom se vozila utrka za veliku nagradu Italije,podrobnije odgovore će kolega postat kad stigne ;)
He, he, i mislio sam da je tako nekako kad sam vidio odgovor... Jedno od trik pitanja predpostavljam... :D
Vremena je bilo taman dosta, moglo bi se još smanjit, ali ovako imaju prilike i neki koji ne stignu odmah na početak kviza... ;)
slika slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

keexx je napisao/la:
schuey je napisao/la:
keexx je napisao/la:Prije svega...čestitke svima...
Imam samo jedno pitanje... Šta nije Imola GP San Marina? Ili se na toj stazi vozio i GP Italije koji put?
jednom se vozila utrka za veliku nagradu Italije,podrobnije odgovore će kolega postat kad stigne ;)
He, he, i mislio sam da je tako nekako kad sam vidio odgovor... Jedno od trik pitanja predpostavljam... :D
Vremena je bilo taman dosta, moglo bi se još smanjit, ali ovako imaju prilike i neki koji ne stignu odmah na početak kviza... ;)
Tocno. 1980. ;-)

Inace, u planu su opsirnija objasnjenja na neka pitanja (kao npr. ovo) nakon zavrsetka kviza, ali ovaj puta nismo bas sve stigli pripremiti jer je ipak ovo tek prvi kviz. Ali iducih dana bi mogli azurirati odgovore...a od iduceg kviza ce vec sve biti spremno na vrijeme. ;-)

Sto se vremena za rjesavanje kviza tice i ja mislim da je ovako optimalno. Ali vi svakako iznosite svoje prijedloge...na taj nacin s vremenom mozemo samo unaprijediti kviz. ;-)
slika
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Post Postao/la piquet »

1. Koje boje je bio Brabham 1979.? (1 bod)
a) crveno-crne
moj odgovor bi bio crvena...ne vidim baš crnu boju na brabhamu iz 79te... :?:
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

piquet je napisao/la:
1. Koje boje je bio Brabham 1979.? (1 bod)
a) crveno-crne
moj odgovor bi bio crvena...ne vidim baš crnu boju na brabhamu iz 79te... :?:
je kak ne vidiš? :D

slika

slika
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Preem Palver
Postovi: 46
Pridružen/a: 03 tra 2008, 17:45
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Preem Palver »

Jooooooj, nisam stigao na kviz, al sam znao dosta odgovora, ah, steta, bit ce bolje drugi put, cestitam svima koji su sudjelovali ;)
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

piquet je napisao/la:
1. Koje boje je bio Brabham 1979.? (1 bod)
a) crveno-crne
moj odgovor bi bio crvena...ne vidim baš crnu boju na brabhamu iz 79te... :?:
Vidim da ti je schuey vec odgovorio, ali samo da nadodam - crvena je bila zbog Alfe (koja je Brabham opskrbljivala motorima), a crna zbog Parmalata (tadasnjeg glavnog sponzora momcadi).

p.s. nadamo se da ces i ti sudjelovati iduci put ;-)

Preem Palver je napisao/la:Jooooooj, nisam stigao na kviz, al sam znao dosta odgovora, ah, steta, bit ce bolje drugi put, cestitam svima koji su sudjelovali ;)
Steta...zapamti - iduci kviz ce biti navecer nakon VN Britanije...detaljnije informacije ce biti objavljene na vrijeme. ;-)
slika
Zaključano