Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la Alonso-champ » 28 ožu 2018, 19:10

Radi netflix,ja imam sestru zivi u USA i dala mi je njen kod i ja bez problema gledam
Alonsista hasta la muerte..

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus » 28 ožu 2018, 21:17

Super!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus » 04 tra 2018, 17:50

Jel' i dalje neće biti slobodnih treninga na Arenasportu/maxTVu?

Pisao sam Arenasportu na tu temu, ali mi nitko nije odgovorio.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 04 tra 2018, 19:05

Mislim da neće biti... al provjerim večeras
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 04 tra 2018, 19:45

Postoje indicije da ce F1TV pro bit dostupan od VN Kine
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 tra 2018, 21:45

marcus je napisao/la:
04 tra 2018, 17:50
Jel' i dalje neće biti slobodnih treninga na Arenasportu/maxTVu?

Pisao sam Arenasportu na tu temu, ali mi nitko nije odgovorio.
Provjerih... u petak ništa, u subotu kvalifikacije u 17:00, u nedjelju Studio F1 u 16:30, početak prijenosa utrke u 17:00. Sve to na Arenasport 2
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 04 tra 2018, 22:01

F1NAC je napisao/la:
04 tra 2018, 19:45
Postoje indicije da ce F1TV pro bit dostupan od VN Kine
Gdje si iskopao to?
I like to race, not to do laps alone.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 04 tra 2018, 22:45

slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 04 tra 2018, 22:54

Darn, ja se nadao da ce do ovog GP.
Sam se nadam da necemo cekati Španjolsku.
I like to race, not to do laps alone.

Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi

Post Postao/la Domi » 21 lis 2018, 19:28

Ima ko kakav provjereni kvalitetan stream da ne puca svako malo jer kad legnem u krevet, nemam snage se dizat više? :biggrin:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 21 lis 2018, 19:43

Domi je napisao/la:
21 lis 2018, 19:28
Ima ko kakav provjereni kvalitetan stream da ne puca svako malo jer kad legnem u krevet, nemam snage se dizat više? :biggrin:
https://www.reddit.com/r/motorsportsstreams/
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la popeye » 13 stu 2018, 22:40

F1NAC je napisao/la:
23 ožu 2018, 17:50
Ja sam se danas slepao na acestreamu. Ali kvaliteta i nije bila bas nesto. Svakih 5 minuta se bufferalo
koju brzinu neta imas?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 stu 2018, 09:48

neću govoriti za njega, al mogu o svojim iskustvima.

Brzina interneta kod mene je 10-12 Mbps dowload (ili laički 1-1,2 MB/s) dok je upload jako mizernih 0,7 Mbps ili cca 80-90 kB/s.

Što se tiče streamanja sadržaja... na youtubeu mogu bez problema sa bufferingom gledati 1440p, 1080p60 i 1080p videa. Kada streamam serije i filmove na Netflixu bez problema gledam u 1080p rezoluciji (one koji su u njoj dostupni naravno). Kada sam pratio F1 na F1TV isto je slika bila u 720p ili 1080p u velikoj većini slučajeva, osim u zadnja 2-3 vikenda kada sam imao problema velikih sa F1TV gdje me nasumično izbacivalo van uz poruku da gledam na previše uređaja odjednom (koristio sam samo svoj PC doma) i gdje je kvaliteta bila u razini 360p videa na youtubeu. Zato i nisam produljio pretplatu za ovaj mjesec nego se šlepam na raznim streamovima.

Zašto sam to sve pisao? Zato jer preko acestreama nikada, ali baš nikada, nisam uspio pogledati dulje od 30-ak sekundi bez da mi stane na neko vrijeme dok prođe buffering. Pokušao sam svašta: razne verzije softvera, razne postavke koje bih našao na redditu i forumima i jednostavno nikada nije funkcioniralo.
slika
slika x6

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 14 stu 2018, 15:47

onda ipak nije tacno ono sto vise seedera za acestream to bolje?
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 14 stu 2018, 17:33

Cuky je napisao/la:
14 stu 2018, 09:48
neću govoriti za njega, al mogu o svojim iskustvima.

Brzina interneta kod mene je 10-12 Mbps dowload (ili laički 1-1,2 MB/s) dok je upload jako mizernih 0,7 Mbps ili cca 80-90 kB/s.

Što se tiče streamanja sadržaja... na youtubeu mogu bez problema sa bufferingom gledati 1440p, 1080p60 i 1080p videa. Kada streamam serije i filmove na Netflixu bez problema gledam u 1080p rezoluciji (one koji su u njoj dostupni naravno). Kada sam pratio F1 na F1TV isto je slika bila u 720p ili 1080p u velikoj većini slučajeva, osim u zadnja 2-3 vikenda kada sam imao problema velikih sa F1TV gdje me nasumično izbacivalo van uz poruku da gledam na previše uređaja odjednom (koristio sam samo svoj PC doma) i gdje je kvaliteta bila u razini 360p videa na youtubeu. Zato i nisam produljio pretplatu za ovaj mjesec nego se šlepam na raznim streamovima.

Zašto sam to sve pisao? Zato jer preko acestreama nikada, ali baš nikada, nisam uspio pogledati dulje od 30-ak sekundi bez da mi stane na neko vrijeme dok prođe buffering. Pokušao sam svašta: razne verzije softvera, razne postavke koje bih našao na redditu i forumima i jednostavno nikada nije funkcioniralo.
Ti si verovatno kao mene na Max Tv-u......i ja ima iste brzine kod " najboljeg" operatora....
A lokalne kablovske koje prebacuju kabal iz jedne na drugu kuću imaju iznad 30 Mb/s

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 14 stu 2018, 17:48

Imam kuci homebox. Nekih 10 Mbit/s. Mjesecni limit na podatkovni promet (100GB) nakon toga ispod 1Mbit/s. Zestoko sranje. U Rijeci imam bnet koji uspije potegnut do 100tke. F1tv sam koristio samo prvi mjesec i jednostavno je i dalje "bugovit" da sam rade si uzeo stream. Pogotovo me zivciralo da kasni za LT nekih 15ak sekundi. Neznam dal je jos tako. Al totalno glupo
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 stu 2018, 17:54

gjoko-mkd je napisao/la: Ti si verovatno kao mene na Max Tv-u......i ja ima iste brzine kod " najboljeg" operatora....
A lokalne kablovske koje prebacuju kabal iz jedne na drugu kuću imaju iznad 30 Mb/s
Možda imaju veću maksimalnu brzinu, ali pitanje je koliko je stabilna veza. Mi smo na poslu recimo tražili da nam se poveća brzina, digli su nam na ako se ne varam 50 mbps download i ne znam koliko upload. Razlog je bio taj da dobar dio posla odrađujemo na serveru koji je u drugoj zgradi i povezani smo internetom te brža linija znači i brži prijenos podataka. I dok je linija na strani kod servera to mogla podnijeti i funkcioniralo je nama je stalno pucala veza, ne samo sa serverom nego kompletno sa internetom. Tek kad su nam smanjili natrag na 10 mbps je veza ponovno ustabilila

@FINAC meni je sestra uzela Tele 2 pokućni. U neboderu u kojem živi u Ri download joj je 10-15 (to naravno ide preko 4G mreže), dok joj je upload oko 25-40 mbps, ovisno kakav je signal. Isto su ju bili iz Vipa navukli na homebox, ali sam ju na vrijeme upozorio da ne uzima to.

Što se F1Tv tiče... prvi mjesec je bio očajan, al tu su nam se ispričali sa besplatno pola mjeseca...veći dio sezone je sve, barem meni, funkcioniralo kako treba, ali problema je bilo, najviše sa zvukom. Negdje od VN Italije na ovamo zvuk eng komentatora (Sky) svako toliko puca. Čak imam dojam, pošto najčešće puca kada pričaju sa nekim od šefova na pitwallu ili kad vozači koji su odustali daju intervju u paddocku, da to oni namjerno gase zvuk za F1Tv, tj. da to zadržavaju kao ekskluzivu za svoj program. Ako je to stvar onda bi FOM trebao naći svoje komentatore za Eng i imati normalne komentare utrke.

Ali zadnjih mjesec dana, tj. od VN Japana na ovamo, a najviše primjetno na utrkama u amerikama (USA, Mexico) kvaliteta slike je bila očajna (u Meksiku nešto malo bolja), zvuka isto tako. Svako toliko bi se stream restartao sam od sebe ili bi mi izbacio ekran gdje piše da koristim previše uređaja.
slika
slika x6

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 14 stu 2018, 18:43

Al koliko citam sad kad odaberes FX cuje se i zvuk motora
slika

Odgovori