Motori

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

obečani nastavak...

dakle, tijekom skidanja motora okrili smo još sranja :D
auspuh nije bio zavidan za blokom motora kako treba a sve vide su masne i bilo je dosta ulja pomješanog s prašinom na njemu. Popizdija sam. skidam auspuh, i odvajam top od grane. Prihvačam se bušilice na čiji vrh stavljam nastavak s žičanom četkom i počimljem s ribanjem tj. skidanjem prijašnje boje i svih nečistoča s auspuha. cca oko uru vrimenu ribanja po grani.
slika...slika

Brat se u međuvremenu prima jednog topa. prvo polira oklop od topa pa i sam top. Razlika je dan-noč, Alonso - Yudi Ide, Rossi - ja :D ja se još malo zabavljam s šelnom od topa da malo uhvatim ruku. rezultati su po meni fenomenalni, totalno druga priča, strašno, ja u sedmon nebu :D . polirano je s plavom tj. grubom kredom i nekim filcom koji je stavljen na "fiksnu stajaču" brusilicu. pa kao netko zna kako se može bolje još ulaštit (ako može uopće) samo recite, svaki savjet je dobro doša. (na slici se možda ne vidi najbolje, ali je razlika i za slipca očita, čak se vidi i da su udubine od friževa jako dobro ulaštene i smanjene)
slika...slika

Što se tiče auspuha ima tu još posla. Sad će se staviti mat crni vatrostalni sloj piture (mislim 600+ stupnjeva, to je najviše šta su imali), auspuh če se malo očistit od čađe (lanac pa paljenje, možda se prova i s nekom žicom koja se stavi na bušilicu, al vidjet ćemo još. ako neko ima neki savjet smo nek kaže). Ako bude tribalo, napunit ćemo ga vodom pa vidt dal igdi pušta da se zavari prema potrebi. Uzet će se i vide od auspuha, ali i ostale s motora pa ćemo lipo zapisat na papir i otić u inoxa i kupit sve nove da budu neoštećene i sjajne. I tada bi to trebalo biti to što se tiće auspuha ako se ne varam :D

no prije svega, ovih dana kad budem gori, uzeja san zračni pištolj pa ćemo s njime odvidat onu vidu na getribi pa se tek onda igrati s auspusima.
A kad završimo s getribom i auspuhom, ima tu još posla oko rame :D

pošto me iritira hrpa onih malih friževa po rami, mislija san ramu i vilicu proč s vodobrusnim. kupija san papir gradacije 800, pa 1000, i još 1200. Ovisno o vrimenu, stanju ruke i svega, plan mi je za jednu gradaciju potrošit dan. Nakon brušenja bi triba polirat ramu i vilice, a ako se rama ne bude sjajila, uziman duplo više svagok papira i počimljem od gradacije 600.. ima da se mogu brijat na njoj :D

papa beba :smt050

slika
ex ALONSO
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

skinut je i ona vida šta je stvarala probleme.
Niti mali pneumatski pištolj kojeg smo kupili nije pomogao (4 kg). Odvidan je onim večim u vulkanizera.
slika

nakon toga je bilomalo mučkanja glavom i mozganja kako izvadit sve zubčanike vani, ali se i to uspilo.
slika

problemi:
Birač brzine. Kunj koji hoda po ovin vodilicama može imat mali luft po vodilici (osjeti se pod rukom), ali ovdje na vrhu di je štećenoima nekoliko puta više togla lufta i fali materijala tako da je to problem. Uzroka može više: trošenje materijala, seljačko drkeljanje po brzinama tj lupanje, vožnja na zadnjem ili držanje noge na polugi mjejača. Riješenje je samo jedno: promjena :D :lol:
slika

također imaju dvi vodilice u getribi. Na jednu idu dvi viljuške, a na drugu jedna viljuška. Ove dvi šta su skupa su solidno potrošene, a onda pojedinačna je malo manje. Srećom, samo viljuške su platile jer ona mjesta na koja ona sjeda između zubčanika su dobra i imaju stvarno minimalne friževe.
slika...slika

Nakon getribe su došli i ventili na red. Sva četri ventila su očiščena od čađe, dobro otopljena u tekučine, pomno očišćena i na kraju polirana (što je glađa površina manja je vjerovatnost da će se garež vatat). Kučište također. Sve skupa je zatvoreno i vanjska klapna je sada podešena tako da sada to radi za razliku od prije skidanja istih :)

također, dok su bili skinuti ventili, skinula se i svičica pa se moglo vidjeti čelo i bočne stranice klipa... tra la la laaa (ka ona zvona).... stanje klipa i prstenova je čista perverzija :smt023 stanje klipa je na 95% od savršenstva :) stari (iskusniji) gleda film ulja na stijekama (i bez obzira što je motor stajao tako izvađen i nije radiaj više od tjedna) govori da na stijenkama ima krcato ulja, a i s stanjem svičica je zadovoljan. Dakle stanje je kakvo se samo poželit može :)


e sad, idem se ja budala vatat poliranja rame... ZNAM da je to dugotrajan i mukotrpan proces i sve to... al meni je još teži :lol: Naime, ja san malo brusija papirom (600) i uzmem polirku da vdim rezultat kad vidim tamo di je var sjaji se pre čudno sjano.. o čemu se radi... moja rama preko sebe ima (dvokomponentni vjerovatno) zaštitu aluminija. Ali treba zbilja previše trljanja (za ono doli šta vidite na slici mi je trebalo oko 5 sati jebeno jebenog drljanja, a tu je dosta pristupačno, a skiniaj san cca 100 cm2, znači bar još 20-ak puta toliko :lol: a to je samo skidanje tog sloja zaštite bez minjanja papira prema finije i poliranja XD). Riješenje je grublji papir (ali me je straj da ne urljam u ramu jer ipak je aluminijsko-magneziska tj. mekana je vrlo vjerovatno), gledam počet od 350... no ipak to mi je sve muka, pa me zanima ima li kakva kemikalija koja bi mi mogla skinuti tu zaštitu (napominjem da je vrlo vjerovatno dvkomponentna ako to išta znači prilikom korištenja srestvatj. vjerovatno bi trebalo biti jače) a da mi ne ošteti ili ne reagira na nekakav negativan način s aluminijem?

ovo s slike je ta površina za koju mi je tribalo dobrih 5 h traljanja s papirom 600 (nisma ima manje), i onda san na brzaka polira. Razlika je očita i za slipca s bilim štapon (s time da je ovo polirano samo s plavom kredom a triba je još izvuč s još fiijim papirpm, plavom kredom i purolom, te normalno duže polirat jer je ovo bilo smao letimično), ali mi triba neki odstranivač piture da mi se to brže skine bez posljedica na aluminij, jer ovo je pokora ovako... pa me zanima kakve preporuke imate za skinit ovaj zaštitni sloj?
slika
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

a nebi objasnio ljudima šta je to što rastavljaš?
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Motori

Post Postao/la zvjerko »

Ono šta vidim bi bila aprilia rs250 (ista makina, malo stišana od suzukia rgv 250 gamma). Ventil koji spominješ - jeli usis (lamelni ispod karburatora) ili ispuh (nešta kao valjak koji mijenja presjek ispušnog kanala)? Pošto spominješ sajle onda je ispuh - on treba počet se jako otvarati tek na 2/3 gasa. Kod dvotaktnog motora ti je jako važan ispuh (ventil i sam auspuh jer nije slučajno tog oblika i duljine) tako da to drži čisto. Vilice i vodilica u getribi su vjerovatno otišle zbog šaltanja bez kvačila pri punom gasu pa ako voliš tako nešta složi si quick shifter (primitivna verzija ti je obični prekidač paljenja koji okrzneš prstom u trenutku kad šaltaš). Kad ideš skidati nešta sa radilice, mjenjača...nečeg šta se vrti a smeta ti za skidanje - probaj izbjeći zračne pištolje i bilo šta šta radi na udar. Umjesto svijećice stavi bloker (svijećica koja umjesto elektrode ima šaraf ili poluga, koju možeš zašarafati na neki pokretni dio, dovoljno dugačka da neda napraviti puni krug) i otpusti konstantnim pritiskom (grijanje nije naodmet ako su različiti materijali)...puno više savjeta možeš dobiti ovdje jer postoji ekipa luda za 2T...
...nabacao sam zbrda-zdola i ako ti šta pomogne :thumbup: a kad je složiš imaš zverinjalo koje može jako namučiti 600, skoro uništiti!
Puno sreće i baci koji post da vidimo kako napreduješ.
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

zvjerko je napisao/la:Ono šta vidim bi bila aprilia rs250 (ista makina, malo stišana od suzukia rgv 250 gamma). Ventil koji spominješ - jeli usis (lamelni ispod karburatora) ili ispuh (nešta kao valjak koji mijenja presjek ispušnog kanala)? Pošto spominješ sajle onda je ispuh - on treba počet se jako otvarati tek na 2/3 gasa. Kod dvotaktnog motora ti je jako važan ispuh (ventil i sam auspuh jer nije slučajno tog oblika i duljine) tako da to drži čisto. Vilice i vodilica u getribi su vjerovatno otišle zbog šaltanja bez kvačila pri punom gasu pa ako voliš tako nešta složi si quick shifter (primitivna verzija ti je obični prekidač paljenja koji okrzneš prstom u trenutku kad šaltaš). Kad ideš skidati nešta sa radilice, mjenjača...nečeg šta se vrti a smeta ti za skidanje - probaj izbjeći zračne pištolje i bilo šta šta radi na udar. Umjesto svijećice stavi bloker (svijećica koja umjesto elektrode ima šaraf ili poluga, koju možeš zašarafati na neki pokretni dio, dovoljno dugačka da neda napraviti puni krug) i otpusti konstantnim pritiskom (grijanje nije naodmet ako su različiti materijali)...puno više savjeta možeš dobiti ovdje jer postoji ekipa luda za 2T...
...nabacao sam zbrda-zdola i ako ti šta pomogne :thumbup: a kad je složiš imaš zverinjalo koje može jako namučiti 600, skoro uništiti!
Puno sreće i baci koji post da vidimo kako napreduješ.
faco :thumbup:

A koji je tvoj nadimak na motori. hr? MOj nadimak je Frane_ST. Da pratim tamo onaj topic o RS-ovima i 500 2t pilama :)
Da to je ljepotica i zvjer zvana Aprilija RS 250 :) Ista makinja je ka u Suze RGV 250, ali nije prigušena, nego dapače, bolja je nego u suze jer je aprilija ubacila svoje struje i elektrinike o kojoj rgv može samo sanjat ;)

Ventili se otvaraju na 8 100 okretaja. Motor ima u V pod 90 stupnjeva cilindre i za svaki cilindar ima po dva ventila. navodno nakon tih početnih 8 100 ventili se po fazama otvarju još dva puta ali to mi nije provbjerena informacija i ne znam o kojim okretajima se radi. No imao san rastavljeno kučište ventila (pošto sam sve čistio, a ventile triba čistit svako 4 ili 5 tkm, nisam točno siguran sada) pa sam vidio da se ventil otvara do jedne granice, i tek onda dodatno trebaš povuč klapnu da se otvori do kraja.

Naravno da je auspuh iznimno važan, zapravo on je vrlo vjerovatno najvažnija komponenta u dvotaktnih motora zbog rezonancije. S vremenom se nadam da ću uzet taygu, tj. zamjenski sportski auspuh.

Ovi djelovi getribe su najvjerovatnije otišli iz par razloga, ima više teorija. Vožnja na zadnjem, šaltanje bez kvačila, seljačko lupanje po mjenjaču, držanje noge na polugi brzine, a i opče poznata stvar je da ako na motoru ode neka brzina da je to uvjek druga jer ona prenosi najviše snage i najviše se razvlači i svako stajanje i ubrzanje prelazi preko te brzine.
Što se tiče quick shiftera, mozgao sam i to hehe :D Quick shifter se ima kupit za nove motore i dođe u paketu s total komanderom, ali to je za 4T motore, a i quick shifter ti nemože iči na motore s karburacijom (a moj ima karburatore) ;) . uz to, quick shifter nema smisla s prekidačem, lakše mi je namistit da mi kuplug odvaja pri vrhu pa samo malo liznut prstima kvačilo nego sitskat prekidač... neprirodno je. Ali, mislim da ču okrenuti mjenjač, tako da neče biti standarno kao što imaju svi motori (prva doli, ostale gori) nego kao u moto gp motora (prva gori, ostale doli) :D

napravili smo bloker za skinit ovu vidu što je zafrkavala na mjenjaču. vida se nemože odvidat drugačije nego pneumatskim pištoljem ;) pokušavali smo na sve načine ali nije išlo, nego smo napravili bloker i stavili di ide glavni lančanik za lanac i s druge strane veliki zračni pištolj i u seknd je sišlo dolje. Doduše u louisa ima naručit bloker baš za to, košta 25 eura, no skidam sada i nadam se da neču još dugo tako da ne treban davati pare na to :) a neke stvari ne opuštatš na konstantni pritisak več na udar (recimo svječicu i sl.)


Da čuja sna svakakve priče da bi i šestice tribale padati.. fazer možda ali R-ovi ni slučajno, osim ako ja nisma neki talenat a taj drugi vozač totalni debil.. ali treba to znat opako dobro vozit, a ja baš ne vjerujem u te priče, al dobro...


ps... ovo su bile prve slikice prija rastavljanja. Ja po prvi puta vozim motor, i to svoj motor, i to ne bilo kakav nego repliku GP 250 brutalnog cvaje (dvotaktni 2Tmotor)... nakon pet godina sanjanja o motoru :D

slikaslikaslika
slika slikaslika


ugl. sad se motor slaže a plan je ovo lito iskušati ga na GRRobniku [-o<
Zadnja izmjena: sale, dana/u 07 sij 2009, 22:40, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: spojena su dva posta u jedan
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

haha, osmjeh se vidi preko kacige! Strašno mi je drago da si napokon upiko motorić ;)

Izgleda super, a sigurno tako i ide! Dođem ja na Grrobnik kao službeni fotograf!
slika
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Schumy1 »

Pozdrav svima,

nije me dosta dugo bilo na forumu i ono idem bacit oko malo na forum konačno i odma vidit šta ima novog pod "motori ", i gledam prvo slike sa ove zadnje stranice i vidim mašina od rs 250 i mislim si pa neće valjda frane s tim na skippera,lol.

Uglavnom svaka čast, čestitam na kupnji i čuvaj i pazi taj motor ko oko u u glavi jer se takve mrcine više ne proizvode.a i drago mi je što si se konačno dočepao pravog motora.

i daj malo više informacija o rs-u, koja je god. ak se smije znat kolko si para dao za njega, itd...
Zadnja izmjena: Schumy1, dana/u 08 sij 2009, 18:56, ukupno mijenjano 1 put.
slika


Schumy 4ever!!!!
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

Hvala Vam na lipin i dorbim željama :) :) :)
47 može, samo ti dođi, kao nagradu dam ti autogram haha :D

Motor je 98 godište, plačen je 2 300 eura, neregistriran je.
Iskreno, u kupnji i nisam prošao nešto baš najbolje. Gume su po modelu i marki dobre na njemu, ali su tvrde kao kamen, ispucale i nikakve, ipak imaju 7 godina, a to je staro i da se na autu drže a kamoli na motoru di su gume najvažnija komponenta. Gume će se mjenjati, a vidjet ću još kako če ići izlazak na grobnik tj koliko ču mekane gume uzeti.
Pločice i ulje u kočnicama ja mjenjam čisto iz psiholoških razloga, iako bi morao uskoro i oba prednja diska pormijeniti. Lanac je katastrofa, kao i prednji lančanik, dok zadnji je još okay. Ali sve če se promijeniti u kompletu, s time da ide didov zlatni lanac i da če umjesto željeznog nazat iči aluminijski lančanik, tako da se malo olakšamo rotirajuče mase (desetinka po desetinka :biggrin: :biggrin: :D ).
Ostalo je okay. Ima poput isfrižane desne plastike, štipe od kočnice i tako to, ali to ću s vremenom riješavati jer nisam bogatun :D Fala Bogu klip je u savršenom stanju :) na plastikama se vide detalji, malo izbljeđena boja.. vidi se da je motor korišten, jbg. ipaksada broji 11 godinu tako da je to ipak normalna stvar ;) s vremenom (orginalne će inako nadam se zamjenit zamjenski olopi za stazu :D ) ćemo i te detalje dotjerati,.. treba para za to...
Upravo sam kupio neke zamjenske vide, matice i šajbe tako da sutra idem naselo malo razveselit moju ljubav s malim znakovima pažnje :) također sam uzeo i sredstvo za skidanje zaštitnog laka s rame pa ćemo vidjeti kako funkcionira, a nadam se da će djelovati jer bi mi to xxxxx puta olakšalo posao poliranja, sačuvalo zdravlja, živaca i svega ostaloga hehe :)

a sad, ove citate i podatke sam izvadio iz nekih posuđenih časopisa, pa kao koga zanima :)
Moto puls br. 14, godina 1998.
citati iz testa aprilije RS 250 by Vale Rossi.

"Pa to je lako!", uzviknuo je odmah nakon što je sjahao s motocikla. "ide mnogo sporije, ali sve u svemu i nije toliko drukčiji od mog novog motocikla." Odmah zatim nastavio je pomalo nestašno. "Mislio sam da će biti mnogo gore, znaš!" Vale je takav kakav je: bez dlake na jeziku govori vrlo spontano. Njegova spontanost nas ponekad i zatekne. Tako je na primjer kod kretanja rekao "kako se samo lako kreće s ovim RS-om", a odmah zatim zaurla prema svome šefu Brezziju: "Rossanooo! Hoćeš li mi napraviti ovak motocikl?"


...Odmah je jasno da je rođen na stazi. Za to svakako zasluge ima !Ciao" Peliyyoni, odgovorna osoba ya rayvoj u Apriliji i afirmirani voya; tima Sport Production (dva puta mu je zamalo izmakla titula prvaka italije* . Upravo je on pogodio narav ovoga RS 250. Mnogo sati utrosenih na stazi Grobnik kraj Rijeke, u potrazi za optimalnim pode[avanjem, dalo je vrlo konkretne reyultate. Na stazyi RS vozacu pruza velika zadovoljstva. Vrlo brz silazak u zavoj, kroz zavoj prolazi odlucno i tocno izlazi iz odredenje putanje........


400 metara prelazi za 12,48 sek s izlaznom brzinom od 174.5 km/h Smile

Iz dvi revije spojeno skupa ocjene su ovakve:
Prednosti
-kvaliteta okvira
-visoke prefomanse
-precizan mjenjač
-ovjes
-snažne kočnice
-stabilnost
-pnašanje na stazi
-maksimalana snaga
-kvaliteta komponenti
-podešavanje stražnjeg ovjesa

Nedostatci
razmak između 1. i 2. brzine
-visoka potrošnja goriva (u oba časopisa se to spominje XD )

max brzina je 208 km/h pri 12.200 ok/min (a ne bi se smilo iči preko 12 000 okretaja) (na brzinomjeru piše 227)
težina je 148.8 kg (76 naprid i 72.8 straga)
potrošnja po gradu je 9.1 l, pri 130 km/h je 8 litara, max potrošnja je 11.1 litara

Dijagram je jako zanimljivo pogledati. Max snaga i max okretni moment se preklapaju indentično nakon 11 000 ok/min, a iza topg broja krivulja pada. ventil se otvara na 8 100 ok/min

snaga na kotaču je 62.29 ks na 11 100 ok/min
snaga na radilici je 68.27 ks na 11 100 ok/min


(ps. fala sale na spajanju postova)
ex ALONSO
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Motori

Post Postao/la zvjerko »

Frane je napisao/la: A koji je tvoj nadimak na motori. hr? MOj nadimak je Frane_ST. Da pratim tamo onaj topic o RS-ovima i 500 2t pilama :)
nema me tamo (samo promatrač zbog nesuglasica sa stanovitim adminom prije par godina) ali uglavnom znam ekipu btw koja se pravi da me ne poznaje :D otkad sam prešao na njemački traktor 8) (do 120 mogu zapalit, slušat radio...)
...tvoj nick mi bio poznat čim si se pojavio ali nisam skužio, a i lijepo si me "digao" sa postom "ma neman ti ja pojma" :D ...
...uglavnom - znaš da je ekipa na 2t OK (ako se i prodaju muda pod bubrege bar nije skupo) ... a za onaj quick shifter - sa kvačilom ćeš si samo zmrdati lamele. Onaj "quick" su koristili u tenkate hondi ssp (pošto je pravi zabranjen) i prekidač su smjestili na lijevi blinker (obični taster koji samo pipneš u trenutku dok šaltaš više, a možeš povući žice sa desnog blinkera) - tako da nema veze sa komanderom, ide na karburatore...
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

:)

ma predalekooo je za mene još quick shifter (a dao bog da uopče ikad bude potriba za njime :D )

ps, koji je bmw kupljen?
kolega iz kluba ima ex policijski RT 80

evo mali udate :D

POZOR

Svim mlađim od 18 godina zabranjeno je da otvaraju sadržaj zbog mogučih napada ljubomore te zbog eksplicitnog sadržaja (potpuno je gola)!!!

http://www.imagesforme.com/show.php/303604_IMG1608.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

---------------------

zajeb :lol:
skidač piture ne funkcionira. Nanešen je u debelom sloju, držan koliko triba, bla bla, ali ništa nije skinija. On je izgleda skida debele slojeve obične pitrure ali ne i dvokomponentni zaštitni lak.

i udre frane opet s vodobrusnim :lol:
al sranje. neide i neide, triba po ure struganja za centimetar kvadratni, a vodobrusni papir gradacije 360 ne služi ničemu, ugl, moja skromna preporukas je da izbjegavate "M3" vodobrusne papire jer se luxov pokaza 3X bolji ikao ima samo tri zvjezdice.

i tako frane žulja i žulja razmišljajuči o tome koliki kralj tribaš bit da ovdi skidaš sloj laka velik koliko i vrh od olovke dvi minute a s druge strane doma, u sobi u kojoj spavam iman sloj prašine od dva centimetra a lin san da to usisam... motor je jebena stvar!

naravno, dopizdilo mi. Uberen da stari ima neki nastavak za bušilicu s papirom od 120 (a na toj rotirci zaista ne izgleda grub), i rekoh "boli me briga, akonešto zajeben mogu poprvait a mogu samo dobit ako uspije", i gle "fakat", počme se skidati sloj i stvarati oblačiće... osječa sam se ka neki dan kad san doli na starom poljudovom doša u onaj "luna park" a pred menom onaj štand s gumenim bombonima :smt050 taj nastavak mi je uštedija dobrih, bez pretjerivanja, minimalno 30 h brušenja ;)

udre frane po bušilici sritan ka i Tiago monteiro kad je prije koju godinu diga podij u SAD-u u onoj nebuloznoj utrci s 6 bolida. Skida se i sve još uglanjcavam vodobrusnim, Počmem i izravnavat varove da nema skale na prijelazu, da se ne vide valovi od prelaza, napravim sve jebenooo savršeno i padne mi na pamet da bi tu negdi triba doč tank... kroz glavu mi prolazi najcrnje misli (slike oprah dok je gola), uziman tank, stavljam na motor i skužin da je velika večina truda bila zakurac jer tank to pokriva i ne vidi se to šta san po ure brusija i jebava se :D :lol: al dobro, ko ga ebe, sve za moju bebu, ja volim nju, ona mene! ja nju po varu, ona mene ponovčaniku i živcima :lol:
slika

uskoro ponestaje i tog jednog jedinog nastavka za bušilicu kojeg san ima. Ostalo mi je samo još dovršit neke varove i to izvuč s vodobrusnim 360, cca 2 ure posla. Skinija još plastika s motora da mi ne smeta oko varova.

"in min tajm" brat se pozabavio i napravio je držač motora. Jebena i funkcionala stvar. Sada kada je srce dobilo i svoj aparat koji će mu držati uvjek isti broj otkucaja srca i uvjek isti tlak u srcu (čitaj: bez pomicanaj prilikom rada na njemu i okretanja), operacije po istome će uvelike biti olakšane.

(pljesak iz pozadine za uradak)
slika

evo usporedbe povoršine s koje je skinut zaštitni lak i izvučen s papirom 360, i one s koje se tek triba skinuti lak. (ajd ajd pohvalite me da san dobro skinija ajdeeee!!!!!!! TO JE ZAPOVJED a ne stvar izbora!!!)
s slojem laka:
slika

ona jebenija strana:
slika
za skinit ovaj lak, s tiem da iman još malo var riješit, radno vrime na jednoj strani rame će me ispasti cca 15 do 20 sati. I to je toliko sati ako ne uračunamo da se sve još to triba proč s papirom 400, 500, 600, 800, 1000, 1200, pa s bilom kredom, plavom i purol pastom (ručno). I onda sve isto s druge strane.

Zanimljivo jelda? :peace:




ovo je naslon za petu čizme da ista ne bi išla na mašinu ili okvir, a nalazi se iznad polude mjenjača.
prvo je odmaščena i oprana, potom opet brus od 120 na bušilicu, pa 360 vodobrusni da skinem ostatke laka, pa papir 600, pa bila kreda, plava, purol pasta utrljavana rukom cca 10 min. Sve skupa postupak od cca 2 ure za to malo govno i opet iako se vidim na njemu nezadovoljan san jer triba to ič još fibnijim papirom jer ima krcato zareza po njemu. no nema veze, to je liva strana, motor je nagnut na desnu pa će se s te strane oslonac obrađivat još duže :smt017

slika

i tako...
evo još par slija bezveze... (opis slike je određen rednim brojem 1. do 4. a njihov prikaz se gleda odozga prema dolje. hvala na razumjevanju.)
1. Plastike na okupu
2. Bebica moja maja na sigurnom! malo tapetiča da mi ne bude bosa i lancun da joj ne bude hladnooo. Naravno, mora se vidit natpis "Aprilia Racing" da svatko zna s kakvom ljepoticom ima posla.
3. Malo se moraju stare kosti namistit s novim vidma.
4. MOJA curica :smt118 :smt055


slika
slika
slika
slika
Zadnja izmjena: sale, dana/u 11 sij 2009, 17:24, ukupno mijenjano 2 puta.
Razlog: spojena dva posta
ex ALONSO
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Motori

Post Postao/la Zweki »

Inače samo da vam priopćim. Novi Zeko (Z1000) je rođen. :D (zaljubil sam se) http://www.motori.hr/pic2/38002010_Kawa ... 000_hr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

+video na ovoj stranici
http://www.kawasaki.com/Products/produc ... d=6&id=432" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ovu nedjelju, moto utrka u Križevcima, kak i svake godine VN Križevaca:). 27.6. u 14 h...istina da je onda i F1, ali ko voli...
INFO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

hmmm...nisam toliko daleko, ali ipak me ne zanima toliko da odem tamo :biggrin:
Šteta što Bjelovar više nema svoju utrku, glupe gradske vlasti, ili tko je već kriv za to!
A selo kao Nova Rača organizira utrku, svaka im čast!
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Heh, bila prije par godina i u Koprivnici, ali poslije više nije bilo..:(
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Motori

Post Postao/la V3GI »

Moj za po šumi ganjati i tu i tamo po cesti
http://www.zongshen.hr/ZS200GY-A.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Darac F1
Postovi: 27
Pridružen/a: 22 stu 2006, 18:26
Lokacija: Zagreb

Re: Motori

Post Postao/la Darac F1 »

Evo da se i ja pohvalim slikom mog motora od milja zvanim 'Ubojica' .

slika
Cesta prema Tuhelju je HIGHWAY TUHELJ !
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

To nije motor... to je božiji poklon na zemlji ;)
ex ALONSO
Avatar
Johny_13
Postovi: 10
Pridružen/a: 15 tra 2008, 22:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Žabjak

Re: Motori

Post Postao/la Johny_13 »

http://www.twowheelsblog.com/galleria/d ... 2011-02/24" onclick="window.open(this.href);return false;

novi đukati :love:

malo je mrtva tema al nvm...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

nisam očekivao da ću ja biti taj koji će oživiti ovu temu...al eto da pitam malo vas koji ste iskusniji:
imam već 7 godina vozačku dozvolu B kategorije, no od nedavno imam svoje prvo prometalo na dva kotača (mali Piaggio Zip) i počinjem se lagano interesirati za veća i moćnija prometala na dva kotača...

Pa me zanima nekoliko sitnica ako mi tko može pojasniti:
1. polaganjem A kategorije dobivam i dozvolu da upravljam vozilom A, A1 i A2 kategorije?
2. koliko otprilike košta to? čitam na HAK-ovim stranicama da ukoliko imam položenu B kategoriju ne moram polagati ispit iz prve pomoći i prometnih propisa nego odraditi samo 15 sati upravljanja vozilom
3. na što obratiti pažnju pri kupnji rabljenih motocikala? ako bih polagao i kasnije si kupao motocikl nije mi bitno da bude najveći i najmoćniji motocikl u susjedstvu, samo da liči na sportski motocikl i da se povremeno tkogod okrene zamnom :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

4. na koju adresu ti ćaći i materi šaljemo lampaš? (bit će crveni, ne brini) :P

47 je nedavno prodao svoj, bigger bike for beginners best buy Kawu ER6N.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Motori

Post Postao/la zizi »

Cuky je napisao/la:nisam očekivao da ću ja biti taj koji će oživiti ovu temu...al eto da pitam malo vas koji ste iskusniji:
imam već 7 godina vozačku dozvolu B kategorije, no od nedavno imam svoje prvo prometalo na dva kotača (mali Piaggio Zip) i počinjem se lagano interesirati za veća i moćnija prometala na dva kotača...

Pa me zanima nekoliko sitnica ako mi tko može pojasniti:
1. polaganjem A kategorije dobivam i dozvolu da upravljam vozilom A, A1 i A2 kategorije?
2. koliko otprilike košta to? čitam na HAK-ovim stranicama da ukoliko imam položenu B kategoriju ne moram polagati ispit iz prve pomoći i prometnih propisa nego odraditi samo 15 sati upravljanja vozilom
3. na što obratiti pažnju pri kupnji rabljenih motocikala? ako bih polagao i kasnije si kupao motocikl nije mi bitno da bude najveći i najmoćniji motocikl u susjedstvu, samo da liči na sportski motocikl i da se povremeno tkogod okrene zamnom :D

hayabusa? :biggrin:

imaš na ebay-u od 5 k$ na dalje

i napravi donorsku karticu :(
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Ja ozbiljno, a vi prc prc :D i da mi je samo znat odakle to nepovjerenje prema mojim vozačkim sposobnostima? hahaha
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Ja ozbiljno, a vi prc prc :D i da mi je samo znat odakle to nepovjerenje prema mojim vozačkim sposobnostima? hahaha
Nadam se da na toj kosilici koju trenutno imas od 50ccm nisi onaj tip koji se probija na semaforima u prve redove da bi sam napravio kolonu iza sebe. Takve metlom treba rušit po cesti kroz okno :biggrin: :evil:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

nisam hahah širi sam od kosilice pa ako ona i može proć ja ću vjerojatno zapeti za neki retrovizor...tako da je sigurnije i jeftinije pričekati :D

PS: Kod nas na Rabu nema semafora...čak 3 kružna toka imamo, i to je za nas napredak...većina ih na ispitima pada upravo na njima :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Evo odabrao sam :D kad položim uzimam si, gotovo sigurno pa polovnu, Yamahu YZF-R125
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori