Fernando Alonso [#14]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus » 13 stu 2018, 06:47

kowalski je napisao/la:
12 stu 2018, 20:49
Good riddance

Neka ga isprate nogu u guzicu i nek se ne vraca vise
Potpisujem!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

Alonso-champ
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernando Alonso

Post Postao/la Alonso-champ » 13 stu 2018, 07:57

Kad hejteri pocnu s*ati svasta mozes procitati 🤦‍♂️🤦‍♂️
Alonsista hasta la muerte..

Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Ferrari-BiH » 13 stu 2018, 08:07

Ima tu hejta ali ima i osnovane kritike.
Utrku sam, igrom slucaja, gledao sa covjekom koji ne prati F1 uopce. I u masi njegovih pitanja o svemu tome pojavilo se i pitanje "zasto se ovaj narandzasti sklonio ds prodje jedan a drugom nije dopustio?".
Zato sto je kreten, sto koristi svaku mogucu situaciju da provocira, a pogotovo ekipu Ferrarija. Biko izjavama, bilo radio porukama, bilo potezima na stazi.
To ti je kao kad pretices svojim nekim novijim autom nekoga pocetnika u Golfu Mk2 a on u stilu pedal to the metal namjerno ubrzava i smije se misleci si wow jesam zafrkan.
To je covjek koji ne zna gubiti.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus » 13 stu 2018, 08:07

Trudim(o) se!
Ne mrzim ga, samo ga ne volim....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač

Post Postao/la kowalski » 13 stu 2018, 09:06

Odlican vozac, ali za mene i konfliktna osoba koja svuda oko sebe vidi neprijatelje, osoba koja rovari, stvara podjele i razara vlastiti tim iznutra.

To se vidilo već 2006-e kada je u jeku borbe za naslov izjavio da Renault zapravo ne zeli da Alonso bude prvak, i to iz razloga što će dogodine prijeci u McM. 2007-e opet konflikti, al kukanje tada nije upalilo, morao se sam izboriti za sebe, al nije znao ili nije uspio pa je pobjegao natrag doma u Renault. Taj kukavičluk ga je očito skupo koštao jer je tada napokon započeo njegov pad od kojega se nikad nije oporavio. Pad nažalost za nas predug i previše mučan jer traje već 10ak godina.

Ovih zadnjih par godina tip se više nije u stanju ni kontrolirati, već svako malo njegov (pre)golemi ego izbija na vidjelo u formi izjava poput "nitko od ostalih vozaca na gridu ne bi mogao ovaj bolid staviti na ovu poziciju danas osim mene" :DDD - Hvalite me usta moja...

Iz navedenih razloga po meni on je underachiever, jer je po talentu je mogao osvojiti puno više, ali tip je mentalno tomu nedorastao i žrtva vlastitog ega.

Uglavnom, kao civilu želim mu sve najbolje, al u kontekstu F1 ne želim ga više ni vidit ni čut, nek to auto napokon preuzme netko ko ce biti presretan da vozi kantu, samo da vozi u F1.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/

pospani gad
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 13 stu 2018, 11:30

Vuksa_KC je napisao/la:
12 stu 2018, 22:24
Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Cijeni se i poštiva sve iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Koliko vidim, ovdje na portalu nema traga fašizma, nepotizma, ksenofobije,..... i to je jedan od razloga zašto je ovaj forum OK. Zato što smo mi, OK, jedni prema drugima.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 13 stu 2018, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 13 stu 2018, 11:34

kowalski je napisao/la:
13 stu 2018, 09:06
Odlican vozac, ali za mene i konfliktna osoba koja svuda oko sebe vidi neprijatelje, osoba koja rovari, stvara podjele i razara vlastiti tim iznutra.

To se vidilo već 2006-e kada je u jeku borbe za naslov izjavio da Renault zapravo ne zeli da Alonso bude prvak, i to iz razloga što će dogodine prijeci u McM. 2007-e opet konflikti, al kukanje tada nije upalilo, morao se sam izboriti za sebe, al nije znao ili nije uspio pa je pobjegao natrag doma u Renault. Taj kukavičluk ga je očito skupo koštao jer je tada napokon započeo njegov pad od kojega se nikad nije oporavio. Pad nažalost za nas predug i previše mučan jer traje već 10ak godina.

Ovih zadnjih par godina tip se više nije u stanju ni kontrolirati, već svako malo njegov (pre)golemi ego izbija na vidjelo u formi izjava poput "nitko od ostalih vozaca na gridu ne bi mogao ovaj bolid staviti na ovu poziciju danas osim mene" :DDD - Hvalite me usta moja...

Iz navedenih razloga po meni on je underachiever, jer je po talentu je mogao osvojiti puno više, ali tip je mentalno tomu nedorastao i žrtva vlastitog ega.

Uglavnom, kao civilu želim mu sve najbolje, al u kontekstu F1 ne želim ga više ni vidit ni čut, nek to auto napokon preuzme netko ko ce biti presretan da vozi kantu, samo da vozi u F1.
Ma daj, drugih kukavnih vozača nema? Prvo mi na pamet, pada Vettel;..... itd.

Ron Dennis je uništio 2007. McLaren, do daljnjega. Umjesto da je omogućio deklariranom i dokazanom prvaku naslov u najboljem bolidu te sezone, gurao je Lewisa Hamiltona u prvi plan ( imao je naravno POSLOVNE razloge / namjere za to - budimo objektivni ), da bi Kimi Raikkonen stigao do svog naslova, iako je par utrka prije kraja sezone bio u velikom bodovnom deficitu, te je imao manje šanse od Alonsa i Hamiltona za vozački naslov.
Ron Dennis je tada napravio riskantan potez i naišao na tvrd orah - Fernanda Alonsa.

Fernando Alonso ima gadan karakter, i sigurno ima još mana i falingi,.... ali mogao je uzeti taj naslov 2007. i više njih.

Znači, u pitanju je odluka Ron Dennisa, a ne da je Fernando Alonso toliko loš. Da treba dobiti nogu u guzicu, ili pljuvanje u lice, ili nešto treće.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 13 stu 2018, 11:52, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 13 stu 2018, 11:51

pospani gad je napisao/la:
13 stu 2018, 11:30
Vuksa_KC je napisao/la:
Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Cijeni se iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Koliko vidim, ovdje na portalu nema traga fašizma, nepotizma, ksenofobije,..... i to je jedan od razloga zašto je ovaj forum OK. Zato što smo mi, OK, jedni prema drugima.
Ja sam naveo svoje argumente. Osobno viđenje koliko god onda bilo subjektivno, komentatori reagirali, također vjerojatno subjektivno, ali zato ima i reakcija sudaca, radio komunikacija...

I više puta već kod kritike Alosna odmah na prvu se naiđe na komentar tipa 'baš ti znaš što je u njegovoj glavi'.
Kakav je to pak argument #-o , tj. nek se onda i to pojasni stručno i iskustveno kakvo mu je mentalno i psihičko stanje.
slika

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 13 stu 2018, 12:03

Vuksa_KC je napisao/la:
13 stu 2018, 11:51
13 stu 2018, 11:30
Vuksa_KC je napisao/la:

Cijeni se iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Ja sam naveo svoje argumente. Osobno viđenje koliko god onda bilo subjektivno, komentatori reagirali, također vjerojatno subjektivno, ali zato ima i reakcija sudaca, radio komunikacija...

I više puta već kod kritike Alosna odmah na prvu se naiđe na komentar tipa 'baš ti znaš što je u njegovoj glavi'.
Kakav je to pak argument #-o , tj. nek se onda i to pojasni stručno i iskustveno kakvo mu je mentalno i psihičko stanje.
Uhvatilo se Alonsa, kao da je on jedini prgavac u sadašnjoj ( prošloj i budućoj ) F1.
Ako se traži, mentalno i psihičko stanje vozača, to možemo i sami procjeniti, iako nas bar većina nije te struke ( psiholozi, psihijatri, i slični liječnici ). Evo, bar dva, tri primjera:

1. Reci ti meni, u kakvom je stanju bio Niki Lauda kada je 1976. na GP vikendu u Japanu, odustao od utrke?
2. Pa mi objasni, u kakvom je mentalnom stanju bio Alain Prost 1989. na GP vikendu u Australiji, kada je odustao od utrke?
3. U kakvom je mentalnom stanju bio Ayrton Senna na GP vikendu u San Marinu 1994., nakon razgovora sa dr. Sid Watkins, i nakon što je sjeo u bolid da se utrkuje, prije toga stavivši austrijsku zastavu u svoj bolid Willaimsa?

Po meni, mentalno i psihičko stanje vozača je nebitno.

Bitan je međusobni respect među navijačima, među nama - da si možemo priuštiti razmjenu mišljenja, korespodenciju, komentare i druženje. Nekada se, do visoke razine, ne slažemo.... i slično - ali, to je život.

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 13 stu 2018, 12:48

Pa da, eto, sam si objasnio.
Pitaj ove koji to traže, ja sam samo to naveo koliko je to besmisleno jer se ne može nikako znati, samo pretpostaviti.
slika

kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač

Post Postao/la kowalski » 13 stu 2018, 13:48

13 stu 2018, 11:34
kowalski je napisao/la:
13 stu 2018, 09:06

Ma daj, drugih kukavnih vozača nema? Prvo mi na pamet, pada Vettel;..... itd.

Ron Dennis je uništio 2007. McLaren, do daljnjega. Umjesto da je omogućio deklariranom i dokazanom prvaku naslov u najboljem bolidu te sezone, gurao je Lewisa Hamiltona u prvi plan ( imao je naravno POSLOVNE razloge / namjere za to - budimo objektivni ), da bi Kimi Raikkonen stigao do svog naslova, iako je par utrka prije kraja sezone bio u velikom bodovnom deficitu, te je imao manje šanse od Alonsa i Hamiltona za vozački naslov.
Ron Dennis je tada napravio riskantan potez i naišao na tvrd orah - Fernanda Alonsa.

Fernando Alonso ima gadan karakter, i sigurno ima još mana i falingi,.... ali mogao je uzeti taj naslov 2007. i više njih.

Znači, u pitanju je odluka Ron Dennisa, a ne da je Fernando Alonso toliko loš. Da treba dobiti nogu u guzicu, ili pljuvanje u lice, ili nešto treće.
Tema je Alonso.

Zasto bi Ron Dennis nekome nesto "omogucio"?Zasto taj netko to sam ne uzme tj. zasto sam to ne ostvari?

Nismo u socijalizmu.

Cinjenica je da je Alonso 2007-e nije obranio naslov. Isto tako je cinjenica da ga je porazio s istim autom tada rookie Hamilton. Sto se dogadjalo 2007-e, o tome nitko nije pretjerano govorio, da bi se moglo zakljuciti sta se tocno dogodilo u odnosu izmedju dennisa i alonsa.

Ajmo uzet da je bio sikaniran od strane Dennisa.
Dakle, bio je sikaniran od Dennisa te sezone i sta tip nakon toga napravi?

Tip pobjegne na kraju sezone iz auta za naslov u auto koje je smece od auta. Svjesno odustane od borbe za naslov za 2008. godinu.

Masu ljudi na svijetu, u RH, pa cak i na ovom forumu ima loseg sefa, ili sefa koji favorizira jednako dobroga kolegu, i sigurno ne daju svi otkaz.

Neki ljudi se bore a neki bjeze, a Alonso je pobjegao i vise nikad nije dobio kvalitetnu priliku za naslov.

Od najmladjeg dvostrukog prvaka i najveceg prospekta za skinit MS-a, Alonso je postao frustrirani, jalni starac kojemu svaki k smeta.

Ja nisam strucnjak al mislim da je Alonso mentalno slab jer se nije uspio nametnuti i afirmirati kao aktualni svj prvak i mislim da je kukavica jer je pobjegao od borbe. To je moje misljenje.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 13 stu 2018, 14:23

kowalski je napisao/la:
13 stu 2018, 13:48

Tema je Alonso.
Pa komentiramo Alonsovu 2007.-u. Zar Ron Dennis nije bitan u ovoj povijesnoj činjenici / događaju?
kowalski je napisao/la:

Zasto bi Ron Dennis nekome nesto "omogucio"?Zasto taj netko to sam ne uzme tj. zasto sam to ne ostvari?

Nismo u socijalizmu.
Nije bilo potrebe o davanju prilike Alonsu ili omogućavanju statusa prvog vozača. Ron Dennis je oduvijek bio poznat po jednakom statusu njegovih vozača, bar do polovice sezone.
Ron Dennis je, recimo, vjerovao da treba pustiti Hamiltona da bude egal Alonsu, i to je OK. Ali da je odredio i odlučio da uzmu siguran vozački i konstruktorski naslov za McLaren; trebao je u jednom trenutku presjeći tu borbu, koja se pretvorila u "bratoubilački rat". I to je jedan od razloga, zašto je McLaren doživio failure 2007. Pa na ovamo, do 2018.-e.

.......
kowalski je napisao/la:

Ajmo uzet da je bio sikaniran od strane Dennisa.
Dakle, bio je sikaniran od Dennisa te sezone i sta tip nakon toga napravi?
Ne mogu prihvatiti, ovo objašnjenje da je Ron Dennis odlučio šikanirati Alonsa.
Jednostavno je vidio priliku, da poslije Brabhamovog testnog vozača crne boje kože ( ne znam njegovo ime i prezime, bilo je to 80-tih ), iskoristi situaciju u F1 sa talentiranim ( tamnoputim ) Hamiltonom i probaju osvojiti prventsvo sa rookijem. ( Za malo je to uspjelo Jacques Villenuveu 1996. sa Williamsom ). Ron je taman osigurao ugovor sa Vodafone-om, bio je tu i Santander,..... prema tadašnjoj Ronovoj ideji lova se trebala exponencijalno množiti, ali..... podcjenio je Alonsa i njegovu želju mladog vozača za uspjehom. Jednostavno je podcijenio lika, kako bi drugog lika promovirao.

kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač

Post Postao/la kowalski » 13 stu 2018, 15:11

13 stu 2018, 14:23

Pa komentiramo Alonsovu 2007.-u. Zar Ron Dennis nije bitan u ovoj povijesnoj činjenici / događaju?
Referirao sam se na tvoje spominjanje Vettela

Nije bilo potrebe o davanju prilike Alonsu ili omogućavanju statusa prvog vozača. Ron Dennis je oduvijek bio poznat po jednakom statusu njegovih vozača, bar do polovice sezone.
Ron Dennis je, recimo, vjerovao da treba pustiti Hamiltona da bude egal Alonsu, i to je OK. Ali da je odredio i odlučio da uzmu siguran vozački i konstruktorski naslov za McLaren; trebao je u jednom trenutku presjeći tu borbu, koja se pretvorila u "bratoubilački rat". I to je jedan od razloga, zašto je McLaren doživio failure 2007. Pa na ovamo, do 2018.-e.
Znači ti smatraš je da Dennis trebao u jednom momentu odabrati Alonsa kao br 1 vozača?
Moje misljenje je da se Alonso sam trebao pobrinuti za sebe, a ne ovisiti o tome hoće li mu ili neće šef nesto dati. Pravi muškarac, u ovom slučaju vozač, sam stvara svoju sreću. A sreću nekada treba i znati isprovocirati.
Ako uzememo u obzir i to da su nih dvojica po tebi imali jednak status od početka, tim više mi nije jasno zasto je Alonso pobjegao iz momčadi, tj. što mu je točno smetalo tu ako Hamilton nije bio favoriziran. Opet mi je jedini logičan zaključak da je tip kukavica i da je pobjegao od borbe s tipom koji mu je "ušao u glavu".

Ne mogu prihvatiti, ovo objašnjenje da je Ron Dennis odlučio šikanirati Alonsa.
Jednostavno je vidio priliku, da poslije Brabhamovog testnog vozača crne boje kože ( ne znam njegovo ime i prezime, bilo je to 80-tih ), iskoristi situaciju u F1 sa talentiranim ( tamnoputim ) Hamiltonom i probaju osvojiti prventsvo sa rookijem. ( Za malo je to uspjelo Jacques Villenuveu 1996. sa Williamsom ). Ron je taman osigurao ugovor sa Vodafone-om, bio je tu i Santander,..... prema tadašnjoj Ronovoj ideji lova se trebala exponencijalno množiti, ali..... podcjenio je Alonsa i njegovu želju mladog vozača za uspjehom. Jednostavno je podcijenio lika, kako bi drugog lika promovirao.
To sam napisao kao pretpostavku. Ja nisam siguran da ga je RD šikanirao, nego sam po tvom pisanju zaključio da je to tvoje mišljenje.

Ovaj zadnji boldani dio texta mi nikako nije jasan. Ti mislis da je RD podcijenio želju za uspjehom najmlađeg dvostrukog svj prvaka ikada?

Nemoguce da bi itko podcijenio tada najuspjesnig mladog vozaca u povijesti F1, a pogotovo iskusni mačak poput RD. Kad ti takav tip dođe u ekipu ako imaš imalo soli u glavi znat ćeš da on puca na rušenje svih rekorda.

goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la goran007 » 13 stu 2018, 15:22

@kowalski

Sezona 2007.g je vec toliko prozvakana i onda se uvijek iznova nade netko ko okrece pricu na neku svoju stranu...
Ron Dennis je vec nakon Mađarske htio potjerati Alonsa,ali odredeni sponzori nisu dozvolili...
Tu pricu sam slucajno saznao vrlo brzo,ali poslije je dobila neke potvrde i procurila...
S druge strane ne bi u njihovom slucaju pricao o pobjedi vec da su jednako izgubili 109-109 i poklonili naslov..
Slazem se u jednoj izjavi u nekoj drugoj temi s kolegom @Toon da se Fernando u startu morao drugacije postaviti prema rookiju,ali treba biti objektivan i priznati da njegovom stilu voznje izrazito nisu odgovarale nove gume iako je tokom sezone i taj problem anulirao...
Isto tako Lewis iako novajlija je odvozio impresivnu sezonu(za mene osobno mozda njegova najbolja)..
O kakvom bijegu pricas kad u Kini Ron izjavi da se nisu utrkivali protiv Kimija nego protiv Fernanda..Djeluje ti to kao da gazda pomislja na nastavak suradnje...Treba li napomenuti da bez greske u kvalama zaostaje skoro 7 desetinki...
Nadalje,u Brazilu zaostaje 1 min za Ferrarijem,prakticki u rangu s BMW-om(da ne googlam najbolji krug mu je oko pol sekunde iza Lewisovog)...To je situacija u kojoj je trebao osvojiti naslov....
Pricate da je nakon toga uslijedio pad...
Pa njegove voznje,pogotovo 2012.g(uvjerljivo proglasen vozacem godine) su nesto najbolje sto je neko vec dugo pruzio...
Protiv Red Bullovog svemirskog broda dva puta dosao u situaciju da zadnja trka odlucuje o prvaku...
Massu koji je bio u rangu Kimija je doslovno popisao(prije nego pocnete pisati o broju 1 i 2 odvrtite pocetak sezone gdje ga nije napadao,vec stovise stitio),a s Kimijem obrisao pod...

No to je samo moje skromno i u 2 min nakucano razmisljanje...
Mozda ste zbilja u pravu da je za mitske borbe s Schumijem,Hamiltonom i Vettelom zasluzio s nogom u guzicu kak ste gore napisali

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 13 stu 2018, 15:32

Evo, goran007 je umjesto mene odgovorio.
Jedno je, kao što piše marcus - ne voli ga. Ne mrzi ga, ali ga ne voli. OK, to je njegov dojam.
A drugo je stalno spominjati karmu, odvratan karakter i slično. Kada se samo sjetim 2010. i Abu Dhabija, dođe mi da "zagrizem u željezo".
Jest, opak je Alonso i svašta-nešto, ali ga bome i sreća ili sportska taktika nije služila, baš npr. to u Abu Dhabiju 2010.

Ovo za 2007.-u je još nedovršena storija, i mislim da će o tome Hamilton, Dennis, Alonso i netko četvrti još dati koju činjenicu; s vremenom.

OK, ostvarili smo svoja prava, i ostali pri svojim mišljenjima. To je; tako.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 stu 2018, 16:01

Moje mišljenje je da se karmu uvijek spominje u njegovom kontekstu jer ju on voli iskoristiti u svojim radio porukama kad netko nešto po njegovom mišljenju nepravedno napravi pa kasnije odustane.

Što se Alonsa tiče: ja ga ne volim. Glavni razlog je: prekinuo je dominaciju Ferrarija i Schumachera. Neke njegove reakcije, izjave i sl. su samo, barem meni, dolijevanje benzina na vatru. Vozio je Ferrari, veselio sam se njegovim pobjedama i borbama za naslov... ali ne zato što sam odjednom zavolio Alonsa. Dapače, i dalje ga nisam mogao smisliti. Ali, vozio je za ekipu za koju navijam i morao sam ga trpiti. Slična je situacija sa Vettelom... ne volim ga, nikad mi nije bio naj naj vozač. Razlika između njega i Alonsa je samo u tome što za trenutnog crvenog imam nešto više poštovanja nego što sam prema Alonsu ikada imao.

S druge strane, samo kao primjer da ne ispadnem mrzitelj svih: Kimi Raikkonen. Bio mi je simpatičan u Sauberu. Vozio mi je za jednu od najmrskijih ekipa (McLaren) i svejedno mi je bio drag. Pa makar sam se veselio njegovim i DC-ovim problemima i odustajanjima, 2005. kada se borio protiv Alonsa navijao sam za njega da osvoji. Iako McLaren nisam mogao smisliti, a Renault mi je bio čak i nekako fora.
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač

Post Postao/la kowalski » 13 stu 2018, 16:09

goran007 je napisao/la:
13 stu 2018, 15:22
@kowalski

Sezona 2007.g je vec toliko prozvakana i onda se uvijek iznova nade netko ko okrece pricu na neku svoju stranu...
Ron Dennis je vec nakon Mađarske htio potjerati Alonsa,ali odredeni sponzori nisu dozvolili...
U tom trenutku ga je i trebao potjerati. Ja bi ga svakako potjerao da mi je onakvu sramotu priuštio pred cijelim svijetom.
goran007 je napisao/la:
Tu pricu sam slucajno saznao vrlo brzo,ali poslije je dobila neke potvrde i procurila...
S druge strane ne bi u njihovom slucaju pricao o pobjedi vec da su jednako izgubili 109-109 i poklonili naslov..
Tko je bolji, onaj tko završi drugi ili onaj ko završi treći?
goran007 je napisao/la:
Isto tako Lewis iako novajlija je odvozio impresivnu sezonu(za mene osobno mozda njegova najbolja)..
Ako je prosuti 17 (pravih a ne ovih umjetnih) bodova u 2 trke najbolja sezona onda što reći za ovu sezonu.
Naravno, za Alonsa bolje zvuči da je izgubio od Hamiltona koji je bio u svojoj najboljoj sezoni ikada, nego od nekog prosječnog Hamiltona.
goran007 je napisao/la:
O kakvom bijegu pricas kad u Kini Ron izjavi da se nisu utrkivali protiv Kimija nego protiv Fernanda..Djeluje ti to kao da gazda pomislja na nastavak suradnje...Treba li napomenuti da bez greske u kvalama zaostaje skoro 7 desetinki...
Nadalje,u Brazilu zaostaje 1 min za Ferrarijem,prakticki u rangu s BMW-om(da ne googlam najbolji krug mu je oko pol sekunde iza Lewisovog)...To je situacija u kojoj je trebao osvojiti naslov....
Vrati se na mađarsku pa razmisli bi li ti s čovjekom koji te osramoti ispred cijelog svijeta nastavio suradnju. Ili si ti jedan od onih koji misli da je RD kupio najboljeg vozača na svijetu, te s istim sklopio ugovor na više sezona s namjerom da mu da pedalu na polovici prve sezone, s namjerom da istoga osramoti, samo kako bi ga razotkrio kao tek drugog najboljeg vozača na svijetu u tom trenutku, odmah iza svog pulena Hamiltona?
goran007 je napisao/la:
Pricate da je nakon toga uslijedio pad...
Da, i to je činjenica. Alonso je 2007 bio aktualni svj. prvak, i to dvostruki, a nikada kasnije to nije ponovio.
goran007 je napisao/la:
Pa njegove voznje,pogotovo 2012.g(uvjerljivo proglasen vozacem godine) su nesto najbolje sto je neko vec dugo pruzio...
S ovime se možemo i ne moramo složiti, ovo je samo tvoj subjekivni dojam.
goran007 je napisao/la:
Massu koji je bio u rangu Kimija je doslovno popisao(prije nego pocnete pisati o broju 1 i 2 odvrtite pocetak sezone gdje ga nije napadao,vec stovise stitio),a s Kimijem obrisao pod...
Ovo je činjenica. Jedino šta to nije bio Masa koji je 1.5 godinu bio brži od Kimija nego Masa nakon federa u glavu, iako mislim da bi ga Alonso neovisno o federu patosirao.
Kimi od 2006 više nije sjena Kimija 2003-06.

Al nebitno mi je svakako to za poantu jer nigdje nisam napisao da je Alonso los ili prosjecan vozač, nego suprotno.
goran007 je napisao/la:
Mozda ste zbilja u pravu da je za mitske borbe s Schumijem,Hamiltonom i Vettelom zasluzio s nogom u guzicu kak ste gore napisali
Ne moram ja biti u pravu niti sam u pravu. Ljudi ovdje pišu što bi alonsu trebalo priuštiti za njegov oproštaj, tj njegovu posljednju utrku.
Moje mišljenje je da mu treba priuštiti nogu u guzicu. Al to je samo moje mišljenje, dopuštam da svatko ima drugačije.

ps. na forumu smo i ne trebaš mi persirati ;)

goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la goran007 » 13 stu 2018, 16:47

Uh...
Ajmo pomalo...

Prvo nemoj biti kontradiktoran.Nemoj pisati kak je pobjegao,a u drugom postu objasnjavati kak je u redu da ga je odlucio potjerati.Uopce ne zelim ulaziti u njihov odnos,ali da su nakon Mađarske imali isti tretman(pogotovo nakon Belgije kad je bio sud) ne samo da je svima jasno da nisu nego Ron to nije ni krio...
Dalje,uzasno me zanima da li si uopce tu sezonu pratio.Napisat da je Hamilton u toj sezoni bio prosjecan i usporedivat s voznjom ovog bolida mi je smijesno.On je tad svaku utrku vozio protiv tri odlicna vozaca u odlicnim bolidima,a ove imao pomoc Bottasa protiv limitiranog Kimija i Vettela koji se totalno ove sezone izblamirao...
On je tad vozio fenomenalnu sezonu i samo ga je neiskustvo ostavilo bez naslova(sa sadasnjim iskustvom otisao bi po nove gume ranije i rijesio prvenstvo)..
Kada sam spomenuo 2012.g onda to nije moje i tvoje misljenje nego misljenje sefova momcadi,ljudi koji su direktno ukljuceni u F1 i o njoj ne pricaju na temelju subjektivnosti...Tu nas dvojica nemamo kaj traziti..Zar mislis da to nije bilo cisto ko suza da ne bi glasali za najmladeg trostrukog prvaka...
Subjektivnost je ova tvoja prica o Massinom federu jer pojma nemas koliko ga je to usporilo...
Za inf. bio je brzi u kvalama od Alonsa na prvoj utrci nakon povratka 2010.g...
A ako je i 109-109 razvaljeno,kaj bi onda trebali reci o odnosu Hamilton-Button(Button je kroz 3 sezone u Mclarenu osvojio vise bodova pa ja svejedno mislim da je Hamilton bolji-ili sam samo subjektivan)ili o gubitku naslova od Rosberga...
Ovo je sluzenje tvojom logikom jer ne mislim umanjivat kvalitetu Hamiltona

kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač

Post Postao/la kowalski » 14 stu 2018, 08:45

goran007 je napisao/la:
13 stu 2018, 16:47
Prvo nemoj biti kontradiktoran.Nemoj pisati kak je pobjegao,a u drugom postu objasnjavati kak je u redu da ga je odlucio potjerati.
Nigdje to nisam napisao. Napisao sam da ga je TREBAO potjerati i da bih ga JA potjerao.
goran007 je napisao/la:
Dalje,uzasno me zanima da li si uopce tu sezonu pratio.Napisat da je Hamilton u toj sezoni bio prosjecan i usporedivat s voznjom ovog bolida mi je smijesno.
Ad hominem napad u vec u drugom postu.

Hamilton je u toj sezoni bio prosječan Hamilton, napravio je u dvije zadnje utrke 2 greške kakve se rijetko viđaju i sve što je do tada učinio je palo u vodu. Ili se zadnje dvije utrke ne računaju?
goran007 je napisao/la:
On je tad vozio fenomenalnu sezonu i samo ga je neiskustvo ostavilo bez naslova(sa sadasnjim iskustvom otisao bi po nove gume ranije i rijesio prvenstvo)..
Mislim da je iskustvo itekakako bitan faktor u osvajanju naslova. Možda bi, da sada nema to iskustvo izgubio i ove god naslov?
goran007 je napisao/la:
Kada sam spomenuo 2012.g onda to nije moje i tvoje misljenje nego misljenje sefova momcadi,ljudi koji su direktno ukljuceni u F1 i o njoj ne pricaju na temelju subjektivnosti...Tu nas dvojica nemamo kaj traziti..Zar mislis da to nije bilo cisto ko suza da ne bi glasali za najmladeg trostrukog prvaka...
Njihovo mišljenje. Ja imam svoje koje je možda isto kao njihovo, al u konačnici to je nebitno.
Spominješ tu 2012 kao augument za svoju tvrdnju kako kod Alonsa nije nakon 2007-e uslijedio pad. Ja kažem da je pao i da je to činjenica, ja to nisam izmislio. Alonso nikada nakon 2007-e nije bio aktualni svj. prvak.
To je objektivni kriterij.
goran007 je napisao/la:
A ako je i 109-109 razvaljeno,kaj bi onda trebali reci o odnosu Hamilton-Button(Button je kroz 3 sezone u Mclarenu osvojio vise bodova pa ja svejedno mislim da je Hamilton bolji-ili sam samo subjektivan)ili o gubitku naslova od Rosberga...
Ovo je sluzenje tvojom logikom jer ne mislim umanjivat kvalitetu Hamiltona
Prvo si u priču uveo Massu, pa Kimija i evo sada Buttona, Bottasa i Rosberga.

Ne da mi se više.

Uskoro će ova tema u ropotarnicu povijesti i to će biti dobar dan.

goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la goran007 » 14 stu 2018, 09:37

Ova tema nece u ropotarnicu povijesti,ali ovaj razgovor hoce...i bolje tako...
Dva posta iznad napises da je pobjegao u Renault zbog kukavicluka,a sad objasnjavas kak to nisi napisao nego samo opravdavas njegovo tjeranje iz momcadi..daj se odluci da li smatras da je potjeran ili pobjegao
Ja te uopce nisam napao nego samo rekao da me zanima jer se nikad ne dotices relevantih cinjenica s utrka nego mi djeluje da pogledas statistiku i oko toga slazes pricu...
Da bi se bilo prvak u F1 nije dovoljno samo znanje vec je dobar(ne nuzno dominantan,ali ni daleko od toga)bolid preduvjet za to...
Statisticki Alonso zbilja nije osvojio naslov,ali vozacki pad nije dozivio...To je i tebi jasno i naravno da ti misljenje ljudi koji su unutra i znaju daleko vise ne znaci nista ako se kosi s tvojim...
Napises da sam u pricu uveo Massu,Buttona i Rosberga.To si napisao kao da sam uveo vilenjake,carobnjake i babe vracare...
Pa to su ljudi s kojima su dijelili bolide,borbe na stazi,opcenito jedno razdoblje F1,ciji se rezultati mogu(i moraju)komparirati i koji u toj prici itekako imaju mjesta...

...ali za kraj da se konacno slozimo..
Nek ide u ropotarnicu povijesti(s moje strane je ovo zadnji post) ovaj razgovor...
Lp

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 19 stu 2018, 18:03

“Biće tu još nekih drugih izazova ne samo i trka za 500 milja Indijanapolisa.” kazao je Alonso za Xinhua. “Osećam da trebam da napunim baterije u narednoj godini, ali u 2020. možda ću imati mogućnost za punu sezonu u Indycaru a možda i u Formuli 1, ili pak nekoj drugoj seriji.”
al nas ovaj voza :D
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 19 stu 2018, 21:30

a gle za 2 god bude star ko kimi a on ocito ima volje jos voziti..

ne vidim razloga da se ne vrati. Pogotovo ako top ekipi ne ode neki vozac.
I like to race, not to do laps alone.

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 19 stu 2018, 21:45

ma u redu je to nego ovih dana kenja po F1 kako ne valja, a sad kaze da bi se vratio :) Mislim jasno je meni zasto je on otiso, savrseno jasno, ali brate nemoj biti licemer.
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 19 stu 2018, 22:29

Pa rekel je kaj mu ne valjda. Ak se to promjeni vratit ce se...i u čemu je problem..
I like to race, not to do laps alone.

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 19 stu 2018, 23:30

Ni to sto je rekao ne misli jer da vozi konkurentan auto to ne bi pricao.

A vratice se ako Mclaren bude konkurentan a ne ako se F1 promeni.
slika

Odgovori