Bruno Senna

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Bruno Senna

Post Postao/la gringo73 »

Dani je napisao/la::biggrin: Gringo jel ti to sebi nabijaš postove?
Hahaha, a moram...bliže se izbori, ko zna hoću li ostat na funkciji! :biggrin:
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Bruno Senna

Post Postao/la McLewis »

gringo73 je napisao/la:
damjan.cule je napisao/la:Ali Bruno isto tako dobar dio svoje karijere nije vozio zbog pogibije svog strica.
I to je priča koja se voli napomenuti, zbog podsvijesnog zbližavanja s Ayrtonom. Prekinio je s kartingom '96 kad mu je otac poginio. I zanima me zašto ne nosi očevo prezime?! Znam da su Brazilci čudni sa svim svojim imenima, prezimenima, ali mislim da je mama Viviane (Ayrtonova sestra) ipak razmišljala za svog Bruna marketinški... Za očekivati je da će svugdje biti lakše ako dođeš kao Bruno Senna, nego kao Bruno Lalli ;)
A tko je Bruno Lalli???? ;)
McLaren u <3
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Bruno Senna

Post Postao/la F1NAC »

McLewis je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:
damjan.cule je napisao/la:Ali Bruno isto tako dobar dio svoje karijere nije vozio zbog pogibije svog strica.
I to je priča koja se voli napomenuti, zbog podsvijesnog zbližavanja s Ayrtonom. Prekinio je s kartingom '96 kad mu je otac poginio. I zanima me zašto ne nosi očevo prezime?! Znam da su Brazilci čudni sa svim svojim imenima, prezimenima, ali mislim da je mama Viviane (Ayrtonova sestra) ipak razmišljala za svog Bruna marketinški... Za očekivati je da će svugdje biti lakše ako dođeš kao Bruno Senna, nego kao Bruno Lalli ;)
A tko je Bruno Lalli???? ;)
Lalli je prezime njegovog oca (brunina )
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

gringo73 je napisao/la:
damjan.cule je napisao/la:Ali Bruno isto tako dobar dio svoje karijere nije vozio zbog pogibije svog strica.
I to je priča koja se voli napomenuti, zbog podsvijesnog zbližavanja s Ayrtonom. Prekinio je s kartingom '96 kad mu je otac poginio. I zanima me zašto ne nosi očevo prezime?! Znam da su Brazilci čudni sa svim svojim imenima, prezimenima, ali mislim da je mama Viviane (Ayrtonova sestra) ipak razmišljala za svog Bruna marketinški... Za očekivati je da će svugdje biti lakše ako dođeš kao Bruno Senna, nego kao Bruno Lalli ;)
Malo sam o tome razmislio i mislim da je to dvosjekli mač, ili kako se već kaže. Zbog prezimena mu je lakše uć u F1, ali mu je u F1 puno teže jer ga svi uspoređuju sa Ayrtonom, da se prezima Lalli u F1 bi mu možda bilo bolje, možda nebi imo toliki pritisak, rekli bi dečko nije vozio par godina a opet je neki osrednji vozač u F1, dok od Senne većina očekuje da mora bit prvi
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

E al da se preziva Lalli, dali bi uspio ući u formulu 1?
28 godina, pauza u karijeri, u fazi kada se trebao formirat kao vozač...
Puno je boljih vozača koji ne mogu doći do F1, ili dolaze jako jako teško...
Imaju kvalitetu ali ne mogu naći sponzora (jer nemaju zvučno prezime) koji bi im osigurao 10 milja eura i poziciju u ekipi.

Naravno, veliko prezime nosi veliki pritisak i velika očekivanja.
Možda i prevelka, za vozača koji je po svemu sudeči razina recimo Petrova, zanči osrednja razina u tom rangu.
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

Igor18 je napisao/la:E al da se preziva Lalli, dali bi uspio ući u formulu 1?
28 godina, pauza u karijeri, u fazi kada se trebao formirat kao vozač...
Puno je boljih vozača koji ne mogu doći do F1, ili dolaze jako jako teško...
Imaju kvalitetu ali ne mogu naći sponzora (jer nemaju zvučno prezime) koji bi im osigurao 10 milja eura i poziciju u ekipi.

Naravno, veliko prezime nosi veliki pritisak i velika očekivanja.
Možda i prevelka, za vozača koji je po svemu sudeči razina recimo Petrova, zanči osrednja razina u tom rangu.
Nisam ni mislio da bi 100% bio u F1, zato sam i napisao da mu je zbog prezimena bilo lakše doć do F1, realno jako teško, ali recimo ni Petrov nije puno mlađi od njega.

Sigurno ni Rosbergu nije bilo lako u početku, ali kad je pokazo dobre rezultate, posebno one u Mercedesu postalo mu je ko svim ostalom vozačima
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la K1M1 »

A zašto sinovi od npr. Prosta, Mansella ili Laude nisu uspjeli doć u f1, a svi se bave utrkivanjem. Zato jer nisu dovoljno dobri za f1, bez obzira što imaju poznate očeve i zvučno prezime. S druge strane neki su bili dobri u nižim serijama i time zaslužili biti u f1. Jacques, Nico, Bruno, pa cak i Nelsinho i Kazuki... Prezime im je svima definitivno pomoglo, al su oni to vožnjama i rezultatima iz nižih serija zaslužili. ;)
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

K1M1 je napisao/la:A zašto sinovi od npr. Prosta, Mansella ili Laude nisu uspjeli doć u f1, a svi se bave utrkivanjem. Zato jer nisu dovoljno dobri za f1, bez obzira što imaju poznate očeve i zvučno prezime. S druge strane neki su bili dobri u nižim serijama i time zaslužili biti u f1. Jacques, Nico, Bruno, pa cak i Nelsinho i Kazuki... Prezime im je svima definitivno pomoglo, al su oni to vožnjama i rezultatima iz nižih serija zaslužili. ;)

Od prve trojce valjda nisu nikako dobri sinovi, a Jacques i Nico su zaslužili, dok Nelson i Kazuki, nisu nikaki bili, a nebi reko da je Kazukiju prezime puno značilo, jer se većina ljudi njegovog starog nesjeća, a za Brunu ćemon tek vidjet, za sad je sasvim prosječan vozač, a za neke konkretnije zaključke treba još malo sačekat
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
suissebih
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 ruj 2006, 10:58
Navijam za: Nick Heidfeld
Lokacija: Sarajevo

Re: Bruno Senna

Post Postao/la suissebih »

Odlična utrka, mali je Kovalainenu odero guzove nema šta :lol: :lol: :lol: . Ostavio je čak dva Lotusa, te po jedan Virgin i HRT iza sebe. Ja koja levatina, pa ovo je žalosno kakvih likova ima za volanom F1.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Dani »

suissebih je napisao/la:Odlična utrka, mali je Kovalainenu odero guzove nema šta :lol: :lol: :lol: . Ostavio je čak dva Lotusa, te po jedan Virgin i HRT iza sebe. Ja koja levatina, pa ovo je žalosno kakvih likova ima za volanom F1.
Sva sreća da je quit nick imao pred kraj fenomenalne rezultate. A ovaj bolid je njegova ostavština. Nije ni čudo kaj su ga naguzili. Bolid je svakim danom bio sve gori.Dok je bio još uvijek pod utjecajem Kubičinih savjeta funkcionirao je jako dobro.

2011
HEIDFELD, NICK

Grand Prix Date Team Grid Race Position Points Total
Australian 27 Mar 2011 Renault 18 12 0 0
Malaysian 10 Apr 2011 Renault 6 3 15 15
Chinese 17 Apr 2011 Renault 16 12 0 15
Turkish 08 May 2011 Renault 9 7 6 21
Spanish 22 May 2011 Renault 24 8 4 25
Monaco 29 May 2011 Renault 15 8 4 29
Canadian 12 Jun 2011 Renault 9 Ret 0 29
European 26 Jun 2011 Renault 9 10 1 30
British 10 Jul 2011 Renault 16 8 4 34
German 24 Jul 2011 Renault 11 Ret 0 34
Hungarian 31 Jul 2011 Renault 14 Ret 0 34

2011
PETROV, VITALY

Grand Prix Date Team Grid Race Position Points Total
Australian 27 Mar 2011 Renault 6 3 15 15
Malaysian 10 Apr 2011 Renault 8 17 0 15
Chinese 17 Apr 2011 Renault 10 9 2 17
Turkish 08 May 2011 Renault 7 8 4 21
Spanish 22 May 2011 Renault 6 11 0 21
Monaco 29 May 2011 Renault 10 Ret 0 21
Canadian 12 Jun 2011 Renault 10 5 10 31
European 26 Jun 2011 Renault 11 15 0 31
British 10 Jul 2011 Renault 14 12 0 31
German 24 Jul 2011 Renault 9 10 1 32
Hungarian 31 Jul 2011 Renault 12 12 0 32
Belgian 28 Aug 2011 Renault 10 9 2 34
Italian 11 Sep 2011 Renault 7 Ret 0 34
Singapore 25 Sep 2011 Renault 18 17 0 34
Japanese 09 Oct 2011 Renault 10 9 2 36
Korea 16 Oct 2011 Renault 8 Ret 0 36
Indian 30 Oct 2011 Renault 16 11 0 36
Abu Dhabi 13 Nov 2011 Renault 12 13 0 36
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la K1M1 »

suissebih je napisao/la:Odlična utrka, mali je Kovalainenu odero guzove nema šta :lol: :lol: :lol: . Ostavio je čak dva Lotusa, te po jedan Virgin i HRT iza sebe. Ja koja levatina, pa ovo je žalosno kakvih likova ima za volanom F1.
znam da si frustriran što ti Nicka više nema, al daj se malo informiraj prije nego tu napadaš i pišeš gluposti.
1.Senni nije radio kers cijelu utrku (a samo na tome se gubi 3,4 desetinke po krugu) 2.Kriva taktika, pozvali ga odmah u boks nakon prvog kruga da bi sa tvrđih guma prešao na mekše, čini se ok taktika, al onda ga zadnji stint puste 35 krugova na mekanim gumama (koje izdrže max 25) :roll: totalan promašaj od strategije.. 3.drive thru penalty (izgubio 20 sec) 4.renault je banana na ovakvim stazama, spori zavoji ih ubijaju
kad se sve zbroji još je dobro i odvozio...
što se tiče Nicka, Dani je sve rekao. ;)
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

za kaznu je sam kriv.
Michael is faster than you!!
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Bruno Senna

Post Postao/la One and only »

Izgleda da treba Senna pobjediti utrku sa ovim odronom od bolida da bi kriterije nekih ljudi zadovoljio.
Vozač mora voziti najmanje sezonu-sezonu i po da bi se moglo reći da zaslužuje mjesto u F1. Neki pokažu nakon prve utrke da zaslužuju (npr. Hamilton 2007.), dok većini treba dosta duže da pokažu, pogotovo kad sjednu u loš bolid. Momku treba dati pravu šansu, a to je konkurentan bolid, 100% potporu momčadi i dobrog momčadskog kolegu. Ako tada ne pokaže ništa vrijedno spomena onda ću prvi reći da treba da pakuje kofere.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Cuky »

Pa Kubica je radio na razvoju bolida prošle sezone i prije početka ove. Onda se ozljedio i došao je Nick. S obzirom na to kako spominješ da su Petrov i Senna loši, kako je onda moguće da je Petrov imao samo 4 boda manje od Nicka zaključno sa VN Mađarske? Također u Abu Dhabiju Petrov je koristio novo krilo jer su napravili samo jedan primjerak, dok je Senna sa starim (i sporijim krilom) cijeli vikend bio tu negdje.

I shvati da su činjenice da je bolid na početku sezone, rađen pod Kubičinim utjecajem bio brz, te su čak za postolja konkurirali. No isto tako, kad je Heidfeld došao i "preuzeo" kao službeno prvi vozač razvoj bolida bolid je iz utrke u utrku bio sve lošiji. Ovi loši rezultati Renaulta nikako nisu krivica Senne nego upravo Heidfelda i Petrova koji su bolid unazadili umjesto unaprijedili.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
suissebih
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 ruj 2006, 10:58
Navijam za: Nick Heidfeld
Lokacija: Sarajevo

Re: Bruno Senna

Post Postao/la suissebih »

Opet si mi obrisao post. Dobro vidjet čemo gdje će taj tvoj pulen Sena voziti sljedeće godine. Inaće brisanje tuđih postova koji nikoga ne vrijeđaju smatram običnim kukavičlukom.

Scuderia: Ja sam ti obrisao post, jer je KOMENTIRANJE AUTORA ZABRANJENO !!!!!!
Avatar
suissebih
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 ruj 2006, 10:58
Navijam za: Nick Heidfeld
Lokacija: Sarajevo

Re: Bruno Senna

Post Postao/la suissebih »

Više nego smiješno je kuditi i kritikovati strategiju jedne INSTITUCIJE kao što je Renault F1 tim, i to od strane nekompetentne osobe.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Cuky »

suissebih je napisao/la:Više nego smiješno je kuditi i kritikovati strategiju jedne INSTITUCIJE kao što je Renault F1 tim, i to od strane nekompetentne osobe.
ovo je odgovor na moj post? Zašto ja nebih smio izraziti svoje mišljenje o tome što Renault radi?
I kako to da nije smiješno kad ti kritiziraš kako su odbacili Nicka?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Bernardinac »

Jeste li vi sigurni da je Nick unazadio bolid? Zar nije moguće da LRenault jednostavno nije mogao pratit razvoj ostalih momčadi?
Bolid je od prvih testiranja pokazivao solidnu brzinu i bio jako konkurentan. Većinu testiranja su radili Nick, Petrov i Sena. Od njih trojice mislim da je Nick najviše doprinjeo razvoju bolida. Mislim da nije problem bio u Nicku, već u šlampavosti momčadi. NIsu oni otjerali Nicka zbog njegovih "nerezultata" već zbog Senninih sponzorskih novaca i sad su tu gdje jesu. Jednostavno nisu imali resursa da prate druge u razvoju i tada Nick dobiva nogu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Cuky »

moguće, ali moje je mišljenje da je vozač taj koji momčad vodi kroz razvoj bolida, jer on je jedini koji točno osjeti kako se bolid ponaša. Moguće je da je skinut zbog novaca, ali moguće je i da je bilo obostrano nezadovoljstvo suradnjom pa su ovi odlučili spojiti ugodno sa korisnim i dovest vozača koji neće gunđat i koji će uz to još novce donijet. Ali govoriti da Senna nije nikakav vozač, da ne zaslužuje mjesto, a uletio u pola sezone i radi rezultate vrlo slične kolegi koji odrađuje već 2. punu sezonu ipak nešto pokazuje. Istina, 12-16 mjesto nije zadovoljavajuće, ali nemože vozač brže nego što mu to bolid dozvoljava. Ja sam siguran da i Ricciardo i Liuzzi žele borbu za pobjedu, ali jednostavno nemaju bolid za to.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Bernardinac »

damjan.cule je napisao/la:moguće, ali moje je mišljenje da je vozač taj koji momčad vodi kroz razvoj bolida, jer on je jedini koji točno osjeti kako se bolid ponaša. Moguće je da je skinut zbog novaca, ali moguće je i da je bilo obostrano nezadovoljstvo suradnjom pa su ovi odlučili spojiti ugodno sa korisnim i dovest vozača koji neće gunđat i koji će uz to još novce donijet. Ali govoriti da Senna nije nikakav vozač, da ne zaslužuje mjesto, a uletio u pola sezone i radi rezultate vrlo slične kolegi koji odrađuje već 2. punu sezonu ipak nešto pokazuje. Istina, 12-16 mjesto nije zadovoljavajuće, ali nemože vozač brže nego što mu to bolid dozvoljava. Ja sam siguran da i Ricciardo i Liuzzi žele borbu za pobjedu, ali jednostavno nemaju bolid za to.
Naravno, a to je Nick i bio. On je vozio skoro sva testiranja i nakon tih testiranja bolid je imao podije u prve dvije utrke. Bolid je bio sasvim solidan(ne najbrži ali dosta obećavajući). Inžinjeri su odradili dobar posao u samoj konstrukciji, inovativnosti i činilo se da ima dosta potencijala. Međutim kako je sezona odmicala oni jednostavno ne ubrzavaju bolid dok ostali uglavnom jesu. Možda je bolid iscrpio sve mogućnosti za unaprjeđivanje(možda u njemu i nije bilo potencijala?), možda je to njegov maximum i mehaničari jednostavno nemaju što unaprijediti ili jednostavno nemaju resurse za to? Dok je Nick bio tu taj bolid je konstantno bio u bodovima. Bili su odmah iza Mercedesa i u borbi sa Force Indijom a nakon Nickovog odlaska forma pada. U zadnje dvije utrke koje je vozio je odustao u kontaktima sa P.D Restom i Buemijem(kažnjen zbog izazivanja sudara sa Nickom)
Senna se bori kao lav, to moram priznati ali bolid je sad u tolikom deficitu da je to skoro pa nevidljivo. On nije neki super talent, ali nije ni toliko loš vozač. Možda mu jednostavno treba više vremena.
Kao što si rekao, dolazak na pola sezone mu je svakako otežalo stvari. Mislim da je problem u samoj momčadi LRenault. Oni nemaju vizije ni što, ni kako? Bez Kubice su obezglavljeni. Ovim mjenjanjem vozača u pola sezone mogu imati dalekosežne posljedice i za Sennu i za cijelu momčad. Senna sjedajući u sadašnju kantu od bolida može potonuti još niže kad se na kraju sezone bude rezimiralo rezultate. Može voziti najbolje što zna al taj bolid mu jednostavno neće dozvoliti da išta pokaže. Riskirajući da bude što bolji, vozi pod velikim pritiskom i sklon je pogreškama. Još jedna utrka i to domaća, i ako tu ne bude ispred Petrova onda je stvarno u problemima. A možete mislit koji će to teški kamen da nosi u Brazilu. LRenault mu tako možda postane grobar, samim time što ga je sjelo u loš bolid u pola sezone u kojem bi se i mnogo iskusniji vozači mučili. A što je najgore, on je još platio za to. Jednostavno, krivi tajming i kriva momčad.
Sa druge strane LRenault gubi rejting i to rapidno. Meni izgledaju totalno neozbiljno i neuvjerljivo. Mislim da se Kubica i ne želi vratiti u ovakvu momčad i nadam se da nikad i neće.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

Sama činjenica da je Lotus u pola sezone zamijenio vozača kojeg je plaćao za vozača koji donosi sponzorski novac ide u prilog tezi da oni jednostavno nemaju resursa za razvoj bolida.
Na početku sezone dok je bilo resursa oni su imali bolid koji je bio 4. po snazi zajedno sa Mercedesom.
Ali kako je sezona odmicala oni jednostavno nisu mogli pratiti konkurenciju (zbog nedostatka resursa).
Previše su se zapetljli sa auspuhom. Čini mi se da su se previše pouzdali u njega, on im je trebao biti klavna uzdanica u ovoj sezoni, u početku je to funkckioniralo ali kasnije kada su se pojavili problemi nisu se znali nositi s njima.
Čini mi se da je Heidfeld 2 puta morao odustati jer se bolid jednostavno zapalo zbog njega.
U Španjolskoj na 3. treningu ili kvalifikacijama nisam siguran, i u Mađarskoj.

Dovođenje sene bio je možda i potez očajnika (nema nikakve veze sa njegovim vozačkim sposobnostima).
Priljevom sponzorskog novca vjerovatno su htjeli poraditi na nekim unaprijeđenjima za 2. dio sezone međutim kao što vidimo nisu uspjeli. Štoviše sve su gori i gori.

Šteta, jer Lotus bi zaista mogao zapečatiti F1 karijeru Senne.
Sumnjam da će dobiti priliku u nekoj boljoj momčadi. Jednostavno, ima već i previše godina a nema skoro nikakvog iskustva.
Početnik je u F1.
Za TOP 4 ekipe nema šanse, za Force Indiju također, u Torro Rossu voze "klinci" iz RB vozačkog programa, Lotus je vjerovatno završio s njim.
Znači šta ostaje?
Williams (ako bi uspio skupiti više para od Maldonada) i posljednje 3 ekipe.
Michael is faster than you!!
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Bernardinac »

Igor18 je napisao/la:Sama činjenica da je Lotus u pola sezone zamijenio vozača kojeg je plaćao za vozača koji donosi sponzorski novac ide u prilog tezi da oni jednostavno nemaju resursa za razvoj bolida.
Na početku sezone dok je bilo resursa oni su imali bolid koji je bio 4. po snazi zajedno sa Mercedesom.
Ali kako je sezona odmicala oni jednostavno nisu mogli pratiti konkurenciju (zbog nedostatka resursa).
Previše su se zapetljli sa auspuhom. Čini mi se da su se previše pouzdali u njega, on im je trebao biti klavna uzdanica u ovoj sezoni, u početku je to funkckioniralo ali kasnije kada su se pojavili problemi nisu se znali nositi s njima.
Čini mi se da je Heidfeld 2 puta morao odustati jer se bolid jednostavno zapalo zbog njega.
U Španjolskoj na 3. treningu ili kvalifikacijama nisam siguran, i u Mađarskoj.

Dovođenje sene bio je možda i potez očajnika (nema nikakve veze sa njegovim vozačkim sposobnostima).
Priljevom sponzorskog novca vjerovatno su htjeli poraditi na nekim unaprijeđenjima za 2. dio sezone međutim kao što vidimo nisu uspjeli. Štoviše sve su gori i gori.

Šteta, jer Lotus bi zaista mogao zapečatiti F1 karijeru Senne.
Sumnjam da će dobiti priliku u nekoj boljoj momčadi. Jednostavno, ima već i previše godina a nema skoro nikakvog iskustva.
Početnik je u F1.
Za TOP 4 ekipe nema šanse, za Force Indiju također, u Torro Rossu voze "klinci" iz RB vozačkog programa, Lotus je vjerovatno završio s njim.
Znači šta ostaje?
Williams (ako bi uspio skupiti više para od Maldonada) i posljednje 3 ekipe.
Evo, mi o vuku a...Vitaly na vrata.
Kao što sam i rekao, to je neozbiljna momčad.....Petrov je progovorio. :biggrin:
http://www.f1zone.net/news/petrov-slams ... ble/10370/" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

Bruno Senna has all but been told that his days at Renault are number after Eric Boullier revealed he wants Romain Grosjean in the car next year.

There has been a lot of talk about Renault's 2012 line-up in recent weeks especially as fans around the world await word on whether or not Robert Kubica can return to Formula One next season.

The Pole has been out since suffering horrific injuries in a rally accident in February with his 2011 race-seat going to first Nick Heidfeld and then Bruno Senna.

But like Heidfeld was dropped in favour of putting Senna in the car, it appears that Boullier is ready to the same to Senna after admitting he wants GP2 Champ Grosjean to race should Kubica not be able to make a return.

"He (Grosjean) is part of the plan," Boullier told the official F1 website. "We would like to have him in the car if Robert cannot come back.

"It is true that in 2009 he was not ready to be in Formula One and he clearly burnt himself. Even so his performance was quite good - he was only three-tenths off the pace of Fernando even though the car was not very good at that time, which makes it even more difficult for a young driver to step into F1.

"When he runs on Fridays he shows that he can deliver and gives good feedback. Clearly the guy has talent and everybody is convinced about that. It is my job to make him ready to step in."

There could yet be a twist in the tale, though, as while Vitaly Petrov has a contract for next season - and much-needed financial backing - his recent rant at the team could cost him his place.

"I have a contract," he said at the end of his rant to the Russia 2 television channel. "But as I have already said before, even World Champion Kimi Raikkonen was asked to leave F1 for a certain sum of money.

"It's hard to do anything in this world if someone wants you to be removed."
Michael is faster than you!!
Avatar
suissebih
Postovi: 38
Pridružen/a: 20 ruj 2006, 10:58
Navijam za: Nick Heidfeld
Lokacija: Sarajevo

Re: Bruno Senna

Post Postao/la suissebih »

Upravo ono što sam i govorio, Senna i Petrov su pred izlaznim vratima. Toliko o potencijalu ovog vozača koji, osim prezimena nema ništa trkačko.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Cuky »

Je stvarno je dobio bolid za pokazat potencijal. Jedino što je momčad Renaulta u kompletu ove sezone pokazala je kako su trenutno nesposobni i jako neorganizirani. A u takvoj ekipi ni bolid, a samim time ni talenat vozača ne mogu biti potpuno prikazani.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori