FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la gjoko-mkd » 08 kol 2018, 08:22

Pa evo ispada da je vic tačan....tatin sin nemože da nagje mesta i tim....i tata mu kupi celi tim, pa neka vozi koliko hoće

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 08 kol 2018, 09:31

gjoko-mkd je napisao/la:
07 kol 2018, 23:23
Sin jednog šeika se žali svome tatu ...tata...svi u školu mi se rugaju jer idem sa Poršeom u školu, a svi idu sa busem

tata šeik kaže...ne brini sine....tata će ti kupiti i bus

E to je priča sa Strolom
Svejedno kapa dole Strollu Sr. Koji je spasio radn mjesta za 400 i nesto ljudi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 11 kol 2018, 21:29

nikako se njega riješiti... dakle svoje prste u kupnji Force Indie ima i Bernie
https://thesportsrush.com/bernie-eccles ... ndia-deal/
slika
slika x4
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

pospani gad
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 12 kol 2018, 13:26

F1NAC je napisao/la:
08 kol 2018, 09:31
gjoko-mkd je napisao/la:
07 kol 2018, 23:23
Sin jednog šeika se žali svome tatu ...tata...svi u školu mi se rugaju jer idem sa Poršeom u školu, a svi idu sa busem

tata šeik kaže...ne brini sine....tata će ti kupiti i bus

E to je priča sa Strolom
Svejedno kapa dole Strollu Sr. Koji je spasio radn mjesta za 400 i nesto ljudi
Hm..... svejedno, koliko god ovo izgledao pozitivan trenutak za ex-Jordan momčad..... ne vjerujem da će tu biti dobroga:

https://www.poleposition.hr/stroll-kupi ... -williams/

Prvo. Stroll senior je sa ovim ukopao Williams dublje u živo blato.
Drugo. Stroll senior, koliko god je dobar biznisman, i koliko god da ima novca, on nije poduzetnik poput Dietricha Mateschitza, niti je jak ( u svakom smislu i smjeru ) kao tvornička momčad Mercedesa.

Tako da mislim, da je ovo kratkotrajna sreća za ex-Jordanovu momčad...... i da će trajati dok "vozačko-playboyske" mušice budu držale Stroll juniora.
Jer, kada se razmaženoj djeci udovoljava..... i kada se kupuju sve bolje i skuplje igračke.... to ne završi na dobro. Ili za dijete, ili za roditelje.

Tako da,..... nadam se da griješim, ali izgleda da je mafijaš i kriminalac Vijay Mallya ipak bio bolje i dugotrajnije rješenje sve do ovog sudbonosnog pravničkog-sudskog čina......

Stroll senior neće trajati ni pola Mallya-onog F1 mandata; 2008.-2018. Opet, nadam se da griješim.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 kol 2018, 13:52

Williams je sam sebe zakopao. Stroll je donio financije, ali oni nisu slušali njegove ideje kako da si olakšaju put prema boljim rezultatima (npr. da surađuju sa Mercedesom slično kao Haas sa Ferrarijem). Pružila mu se prilika da dođe do vlasništva neke druge ekipe gdje bi mogao svoje ideje pretočiti u djelo kako bi sinu omogućio konkurentniji bolid i otišao je tamo.
slika
slika x4
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

pospani gad
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 12 kol 2018, 19:14

Bezveze. Što ima Stroll senior sa idejama u Williamsu? To je kao da Dietrich Mateschitz daje svoje ideje i odlučuje umjesto tehničkog lica Adriana Neweya ( i njegove ekipe ) u Red Bullu. Tako ja to gledam.

Stroll senior nije poslovni čovjek bezveze - sposoban je. Ali po meni, ako želi da Force Stroll uspije ( neće se tako zvati, zezam se ), ili kako će se već zvati momčad , onda se on treba ponašati kao Luciano Benetton u svoje vrijeme vlasništva nad F1 momčadi.

Nije tema, ali da se vratim na Williams - previše ponosa i tvrdoglavosti u toj ekipi,..... i loših poteza. Claire je odbila biti Mercedesova B momčad,.... i to je ipak u redu...... ali trebali su ranije dovesti nekoga tipa Paddy Lowe, i slične tehničke osobe, te bolje iskoristiti OGROMNE prednosti na početku hibridne ere.

Ako će Stroll senior drobiti i pametariti solidnoj tehničkoj ekipi i upravi ex-FI, onda od te ekipe nema ništa. Uspjesi se mogu polučiti na dugoročni period, tj. za poslovno-sportski uspjeh, na načela i principe kao što vladaju i upravljaju se kod ekipe Red Bull ili tvorničke ekipe Mercedes.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 kol 2018, 19:45

Stroll je donio velike novce u Williams i imao je prijedloge kako organizirati ekipu (Mercedesova B momčad) što je odbijeno od strane vodstva ekipe. Naravno da se on nema što petljati u tehnički dio, u ekipama su ljudi i inžinjeri koji su za to zaduženi.

Ali, on se itekako može miješati u organizaciju ekipe, zapošljavanje novih ljudi i sklapanje tehničke i netehničke suradnje sa drugim momčadima i kompanijama. I zato, sad kada je praktički vlasnik ekipe vjerojatno će pokušati krenuti putem Mercedes B ekipe. Dobro njemu jer će smanjiti troškove za R&D (ili te iste pretočiti u recimo razvoj aerodinamike) na djelove koje smije kupiti, a Mercedesu će biti dobro jer će imati još jednu ekipu koja možda može koji put zasmetati konkurentima i otkinuti koji bod
slika
slika x4

Odgovori