Mark Webber

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: Mark Webber

Post Postao/la keexx »

Interview sa Webberom nakon što su ga izvukli iz mora :biggrin:

Zadnja izmjena: keexx, dana/u 28 svi 2010, 17:31, ukupno mijenjano 1 put.
slika slika
Avatar
fenomeno
Početnik
Početnik
Postovi: 278
Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:06
Navijam za: Kimi Raikkonen

Re: Mark Webber

Post Postao/la fenomeno »

http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?id=48469" onclick="window.open(this.href);return false;

Williams kaže da su pogriješili s Webberom
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Webber

Post Postao/la sunseeker »

fenomeno je napisao/la:http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?id=48469

Williams kaže da su pogriješili s Webberom
mislim da je marku drago što je frank pogriješio.... :)
karmela
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 tra 2010, 21:13
Ja sam: Vozačica
Navijam za: vettel

Re: Mark Webber

Post Postao/la karmela »

Gospodin Helmut Marko izjavio je da bi rado zadržali Webera i iduću sezonu u timu RB i da mu dobri rezultati na početku ove sezone podižu "cijenu" :festa2:
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Mark Webber

Post Postao/la Chuck Norris »

Bravo za Webbera pokazuje da je u strašnoj formi,drago mi je zbog njega.Ako sutra dođe do pobjede zaista onda postaje najozbiljniji kandidat za naslov.

Čini mi se da će i on imati problema s gumama,dojam je da mu u 3 sektoru već počele ozbiljnije popuštati
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Mark Webber

Post Postao/la Dr. DJ »

Webber trenutno u daleko najboljoj formi...Ako se danas na startu uspije odvojiti i sve prođe bez tehničkih kvarova...Mislim da bismo mogli imati laganu nedjeljnju vožnjicu sa najvišom stepenicom na postolju za Webbera...
1982 UCV 1919
Avatar
Ricxpa
Test vozač
Test vozač
Postovi: 647
Pridružen/a: 10 vel 2009, 13:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: [Alonso] [Ferrari]

Re: Mark Webber

Post Postao/la Ricxpa »

Svaka cast Webber, nema pustanja!
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Mark Webber

Post Postao/la Chuck Norris »

Upravo tako,nema nikakvog puštanja,držao je se svoje putanje i nije kriv

Mislim da Webberu više odgovara 3.mjesto a da je Vettel bez bodova nego 1.mjesto a da je Vettel 2.
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Mark Webber

Post Postao/la Igor18 »

Webber in fuel-save mode before crash

http://www.autosport.com/news/report.php/id/84050" onclick="window.open(this.href);return false;
Michael is faster than you!!
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Mark Webber

Post Postao/la mmilo42 »

Nema puštanja a sporiji. Nema novog ugovora pa vozi za HRT.
Avatar
Succum
Postovi: 55
Pridružen/a: 21 ožu 2010, 22:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams
Lokacija: kvart

Re: Mark Webber

Post Postao/la Succum »

Bravo,nije ustuknuo pred nićim,držao svoju putanju i svoju poziciju je branio.Još na kraju može biti presretan,završio je na dobroj poziciju,ali i Vettel je bez bodova ostao,na kraju dobro za njega,loše za ekipu...
Zadnja izmjena: Succum, dana/u 30 svi 2010, 21:55, ukupno mijenjano 1 put.
Čovjek bez vlastitih principa je čovjek bez početka!!
Avatar
Barry
Test vozač
Test vozač
Postovi: 733
Pridružen/a: 05 ožu 2010, 01:16
Navijam za: Ferrari

Re: Mark Webber

Post Postao/la Barry »

Succum je napisao/la:Bravo,nije ustuknuo pred nićim,držao svoju putanju i svoju poziciju je barnio.Još na kraju može biti presretan,završio je na dobroj poziciju,ali i Vettel je bez bodova ostao,na kraju dobro za njega,loše za ekipu...
ma ovo je jasno kao dan.. po vettelovom gledisstu ccim te neko poccne preticati na pravcu ti bi trebao pustiti papuccicu gasa ? mali je blago recceno apsurdan... webber me sve visse i visse pozitivno iznenadduje...
Kimi Raikkonen: "I’m not interested in what people think about me. I’m not Michael Schumacher."
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Webber

Post Postao/la sunseeker »

mmilo42 je napisao/la:Nema puštanja a sporiji. Nema novog ugovora pa vozi za HRT.
prvo se konzultiraj s činjenicama, a donosi zaključke
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Mark Webber

Post Postao/la mmilo42 »

sunseeker je napisao/la:
mmilo42 je napisao/la:Nema puštanja a sporiji. Nema novog ugovora pa vozi za HRT.
prvo se konzultiraj s činjenicama, a donosi zaključke

Činjenica da je bio sporiji, činjenica da če tako teško do novog ugovora i činjenica da je prljav vozać , kakve ti uostalom voliš.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Mark Webber

Post Postao/la Chuck Norris »

I činjenica je da to govoriš samo zato da se Kimi vrati
Ako je bio sporiji zašto ga Vettel nije prešao,zašto jednostavno nije nastavio svojom putanjom
I još jedna činjenica a to je da je Webber vodeći u ukupnom poretku
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Webber

Post Postao/la sunseeker »

mmilo42 je napisao/la:
sunseeker je napisao/la:
mmilo42 je napisao/la:Nema puštanja a sporiji. Nema novog ugovora pa vozi za HRT.
prvo se konzultiraj s činjenicama, a donosi zaključke

Činjenica da je bio sporiji, činjenica da če tako teško do novog ugovora i činjenica da je prljav vozać , kakve ti uostalom voliš.
koliko god ti navijao da webber dobije nogu da bi se kimi vratio (što mi je s tvoje navijačke pristranosti razumljivo) nije mi jasno zašto bi kimiju želio da bude vettelov mali? jasno je da kada bi i ako kimi dolazio u red bull, da bi to bilo po jasno određenim uvjetima, to želiš svom vozaču?

činjenica je da je webber bio u štednom modu, te je vettel iskoristio trenutak veće brzine i pokušao preteći, činjenica je da webber ni nakoji način nije mijenjao putanju ili pokušao izgurati vettela van, činjenica je da je vettel prerano pokušao zatvoriti webbera i sam lupio u njega

u pravu si kad kažeš da si je webber ovime (svojim ne micanjem, ali nije pichka ko neki da se miče svakom tutleku) vjerojatno zapečatio sudbinu u red bullu, ali opet, zar bi to TEBE trebalo veseliti?

uživaj u wrc-u
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Mark Webber

Post Postao/la mmilo42 »

Chuck Norris je napisao/la:I činjenica je da to govoriš samo zato da se Kimi vrati
Ako je bio sporiji zašto ga Vettel nije prešao,zašto jednostavno nije nastavio svojom putanjom
I još jedna činjenica a to je da je Webber vodeći u ukupnom poretku

Što se vi bojite toga da se Kimi vrati, pa ipak se radi o najbržem vozaću danas. To bi bilo zanimljivo svakom pravom ljubitelju F1.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Mark Webber

Post Postao/la Chuck Norris »

Apsolutno se ne bojim ne znam gdje si to izvukao.Upravo suprotno volio bih da se vrati i to po mogućnosti u Ferrari umjesto Masse.

Ja situaciju Webber-Vettel ne gledam iz navijačkog kuta,(za razliku od tebe koji bi volio da Webber dobije nogu i da umjesto njega dođe kimi) i tvrdim ako se nekome treba pripisati krivica za sudar onda je to Vettel
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Mark Webber

Post Postao/la mmilo42 »

Chuck Norris je napisao/la:Apsolutno se ne bojim ne znam gdje si to izvukao.Upravo suprotno volio bih da se vrati i to po mogućnosti u Ferrari umjesto Masse.

Ja situaciju Webber-Vettel ne gledam iz navijačkog kuta,(za razliku od tebe koji bi volio da Webber dobije nogu i da umjesto njega dođe kimi) i tvrdim ako se nekome treba pripisati krivica za sudar onda je to Vettel

Nebi uopće volio Kimija umisto Webbera više mi odgovara Ferrari umisto Alonsa ali želje su želje što ćeš. :biggrin:
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Webber

Post Postao/la luka_kimi »

Treba biti pošten i reći da je kriv Vettel. Sam Bog zna kako mi je ovo teško prevaliti preko usana/tipkovnice, ali tako je kako je.

Ne radi se tu o ostavljanju prostora. Webber taj sudar nije želio. Držao je putanju i borio se za sebe. Svaki iole normalan vozač postupio bi kao on. Vettelu je gorjelo pod nogama nakon zadnje dvije utrke te je morao poduzeti sve u svojoj moći da ovdje bude bolji od Webbera.

Vettel je napravio glupost te je upropastio utrku i sebi, i Webberu, i, što je najgore, momčadi. Kimi je tamo gdje je i sretniji je tamo. Ostaviti ćemo ga na miru. Sam će odlučiti kada se želi vratiti i da li se uopće želi vratiti. Okrivljavanje čovjeka koji nije kriv, ponovno kažem, neće ga vratiti. ;)
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Mark Webber

Post Postao/la Igor18 »

mmilo42 je napisao/la:
Chuck Norris je napisao/la:Apsolutno se ne bojim ne znam gdje si to izvukao.Upravo suprotno volio bih da se vrati i to po mogućnosti u Ferrari umjesto Masse.

Ja situaciju Webber-Vettel ne gledam iz navijačkog kuta,(za razliku od tebe koji bi volio da Webber dobije nogu i da umjesto njega dođe kimi) i tvrdim ako se nekome treba pripisati krivica za sudar onda je to Vettel

Nebi uopće volio Kimija umisto Webbera više mi odgovara Ferrari umisto Alonsa ali želje su želje što ćeš. :biggrin:
Kimi se neće vratit sljedeće sezone. Pitanje dal će se uopće vratit.
Horner je rekao da Kimi nije u kombinacijama za dolazak u Red Bull sljedeće sezone. Isto tako rekao je da Kimi uživa vozeći u WRC-u i da ne vjeruje da će se vratit sljedeće sezone.
Kombinacija Vettel-Kimi?! Sumnjam da bi Vettel bio sretan takvim razvojem situacije.
Michael is faster than you!!
Avatar
kimi&pablo.u.bmw
Početnik
Početnik
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 stu 2008, 17:03
Ja sam: Vozač

Re: Mark Webber

Post Postao/la kimi&pablo.u.bmw »

Igor18 je napisao/la: Kombinacija Vettel-Kimi?! Sumnjam da bi Vettel bio sretan takvim razvojem situacije.
pogresno sumnjas
prvo sto bi sigurno bio srecniji da mu je kolega kimi a ne weber a drugo njih dvoje su odlicni prijatelji odavno
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Mark Webber

Post Postao/la luka_kimi »

kimi&pablo.u.bmw je napisao/la:
Igor18 je napisao/la: Kombinacija Vettel-Kimi?! Sumnjam da bi Vettel bio sretan takvim razvojem situacije.
pogresno sumnjas
prvo sto bi sigurno bio srecniji da mu je kolega kimi a ne weber a drugo njih dvoje su odlicni prijatelji odavno
To je jedna od rjetkih stvari koje su istinite. Još se sjećam njihovog zajedničkog intervjua u kojem se Kimi hvali da ga razvaljuje u badmintonu. :biggrin:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
pinkdpanter
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 404
Pridružen/a: 14 svi 2007, 19:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: kimi raikkonen

Re: Mark Webber

Post Postao/la pinkdpanter »

tema weber, glavni likovi kimi i vettel, pa kaj moderatori rade, brišu meni post la napišem qurac

ajmo dalje oftopičarit; kimi se nebu vrnul to je fakat, a weber bu otišel jel je predobar, odnosno stvara probleme redbulovom klincu. krivac za sudar po meni više weber neg vettel

serbus
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's
Avatar
kimi&pablo.u.bmw
Početnik
Početnik
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 stu 2008, 17:03
Ja sam: Vozač

Re: Mark Webber

Post Postao/la kimi&pablo.u.bmw »

evo sta kazu pametnije glave od nas ovde
Red Bull facing a civil war
By Martin Brundle
BBC F1 analyst


I have said several times this season that the only team who appear to be able to beat Red Bull are themselves.

From seven straight pole positions they could and should have won every race but only have three victories on the scoreboard.

Their car is immensely fast, if a little fragile, and there have been a few glitches in strategy calls and pit-stop procedures.

But now they have a far bigger problem after the Turkish Grand Prix and a redesign or pit-stop practice can't easily fix this one.

A dominant car combined with two world-class drivers at the top of their form will always generate friction, and sometimes even contact, as we have seen with Ayrton Senna and Alain Prost at McLaren and Nigel Mansell and Nelson Piquet at Williams in the past.

It was the pace of the McLarens of Lewis Hamilton and Jenson Button which took away Red Bull's comfort zone and applied the pressure which broke them.

One trigger for the problems is that the teams are starting races this year knowing that at some point they must save fuel to get to the finish.

It sounds crazy but it costs a 10th of a second a lap to carry a lap's worth of fuel. In the 58-lap Turkish Grand Prix, that is equivalent to 5.8 seconds.

When we saw the two Red Bulls and the two McLarens all circulating within a total of 2.2 seconds after 40 laps yesterday you can see the relevance.

So the teams under-fill their cars as much as they dare so they are as fast as possible in the crucial early part of the race leading up to the pit stops, knowing they can back the engines off to save fuel when they have secured their track position later on.

Apparently, Mark Webber was in fuel-saving mode when Sebastian Vettel started to close.

Vettel was in second place because Red Bull had outsmarted McLaren on pit-stop strategy; Hamilton and Button were in the best grandstand seats driving in the heat haze and exhaust gases of the charging Red Bulls.

Suddenly, Vettel was close out of Turn 10 and into the slipstream of his team-mate heading at 200mph towards the obvious overtaking point of the 60mph Turn 12 hairpin.

Webber instinctively defended and left an F1 car-sized gap at the side of the road on the dirty, unused part of the track. Vettel chose to take it and moved alongside and then slightly ahead.

At this point the German either realised he would never stop in time, or he wanted to muscle and intimidate Webber across the road to ensure a better line into the hairpin.

It was a deliberate move of the wheel from Vettel, not a slide under braking.

Unsurprisingly, Webber never moved, contact was made, Vettel was out of the race and Webber's car was damaged.

Such was the dominance of the four cars, he was able to pit for repairs and still have seven seconds in hand over Michael Schumacher's fourth-placed Mercedes, a gap he quickly stretched to more than 20 seconds.

McLaren were partly gifted a one-two but that's a little unfair because their pace was such that they pressured Red Bull into this scenario.

I spoke with Christian Horner and Helmut Marko of Red Bull immediately after the race.

They asked how I called it on TV and I told them I said it was 100% Vettel's fault for swerving into Webber.

They clearly disagreed and said that Webber should never have been squeezing his team-mate onto the dirty part of the race track when as a team they needed to be defending against the ever-present McLarens.

There's some substance to that argument but the bottom line is that Vettel turning right into the side of Webber's car was not the right answer. He so nearly wiped him out for a second time in the run-off area at the hairpin, too.

The team can't expect Webber to score three consecutive dominant pole positions and wipe the floor with all comers, including his team-mate, in the previous two races in Spain and Monaco and then suddenly turn all passive the first time Vettel makes a move on him.

If Webber had lifted or moved over he may as well have just handed the world championship trophy to his team-mate and headed back to Australia.

He had to stand his ground. And, remember, these decisions are taken in a split second at 200mph, not in the rational aftermath with the benefit of data and video.

David Coulthard never fully recovered psychologically from being forced by McLaren to move over for Mika Hakkinen in Jerez 1997 and Melbourne 1998 - and nor did his reputation.

The problem Red Bull have is that it seems clear they favour their protégé Vettel to take the title over Webber, who is 11 years older.

They can't claim to treat both drivers equally and then apparently favour one because the whole situation will implode between the two sides of the garage.

Red Bull have assembled a tremendous group of people who have demonstrated the experience, dedication, and competitive energy to rise up and match the finest teams such as Ferrari and McLaren, who have decades of history and experience.

They have worked together to fight the enemy but now they face a civil war just when they are on the cusp of victory.

This is a delicate moment and absolute honesty and clarity behind closed doors is the only solution.

They must channel the competitive energy of the drivers and their support crew on each side of the garage into positive results for the team with clear ground rules. And then stick by them.

Vettel does not need to be regarded as world champion, should it happen, only because Webber was held back. He only needs to study his more illustrious fellow German, Schumacher, to see how that can affect your ultimate reputation.

Although Hamilton and Button were half a metre away from doing the same thing later in the race, Red Bull can take a leaf out of McLaren's book, who have been here several times before.

I asked their team principal Martin Whitmarsh, tongue in cheek, at which point did they tell Button to pass Hamilton. His raised eyebrows and facial expression told me everything I needed to know.

I read it that Hamilton moved into fuel-saving mode as instructed, having also been told that Button was in the same situation. So when Button cruised past him it was an instant reaction to nail him straight back.

As Button squeezed Hamilton towards the pit wall the dust and discarded carbon-fibre was visibly being kicked up, we were all thinking: "How is Hamilton going to slow down enough with dirty tyres from an impossibly tight angle into the blind Turn One?"

Obviously Button was thinking the same and left him some space, otherwise Webber was about to inherit the lead once more.

I doubt that trip across the Atlantic for the next round in Montreal will extinguish these fireworks.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsp ... 714410.stm" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori