F2/F3/F4

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 11 lis 2022, 09:13 Zbog financijskih problema otkazane su posljednje 3 utrke u sezoni W Series. Serija je trebala pratiti F1 sa utrkom u Austinu te dvije u Meksiku, no od toga sada neće biti ništa.

CEO Catherine Bond Muir kaže kako po njihovim pravilima da bi sezona bila valjana treba biti odrađeno minimalno 6 utrka, a kako su do sada odradili 7 to znači da je trenutno vodeća u poretku Jamie Chadwick proglašena pobjednicom te je tako ostala do sada jedina osvajačica W Series titule.

Bond Muir kaže kako je "vrlo optimistična" da će W Series nastaviti i iduće sezone.

https://www.racefans.net/2022/10/10/w-s ... -champion/



Ja se osobno nadam da će ova farsa od serije prestati. Apsolutno ništa nisu postigli u svom cilju da žene približe vrhu motorsporta, čak bih rekao da su ih uspjeli udaljiti jer nisu imale prilike natjecati se protiv svojih muških kolega i dokazati se.
Nist se ne dogadja prek noci, pa ni ovo.

Treba dati vremena ovakvim serijama da se iz njih moze dobiti talenta za mixed racing u F1. Treba proci valjda 10 godina da neka mlada vozacica prodje sve kategroije i dokaze se a ne 2 godine.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Trebaju mlade vozačice nastupati u F4, F3 i F2 a ne u W series. Tako nikad neće biti dovoljno zanimljive momčadi koja traži rezultat jer neće biti direktne usporedbe svojim muškim kolegama koji se natjwču sa najboljima u svojoj generaciji (plus uz pokojeg tatinog sina).


Ako se mogu cure utrkivati ravnopravno (pa čak i pobjediti) sa dečkima na dva kotača trebale bi biti sposobne i na četiri. Pred par godina u SuperSport 300 klasi u WSBK španjolka ana Careasco je osvojila naslov u ravnopravnoj konkurenciji sa dečkima. Teška ozljeda iduće godine ju je malo unazadila kada je skoro nepokretna ostala, ali je pokazala da se može ravnopravno boriti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori