Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

Armanini je napisao/la:lijepo i simulacija rijetko idu zajedno..

al sto je je, f1 modovi za rfactor izgledaju odlicno..

to ti je zapravo jedini izbor ako zelis uzivati u f1 utrkama.. a pogotovo jer mozes vozit online prvenstva..

trebali bi se mi ovdje dogovorit za jedno prvenstvo..
A ček.. Ti si pričo o GT 5 ili o Rf?
AA! Ljuti umak je ljut!!
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

o gt 5 kazem da se ne cini bas ko simulacija..
i da su prave simulacije rijetko upotpunjene lijepom grafikom, ali f1 mod za rfactor ipak ima sasvim zadovoljavajucu grafiku..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
lux007
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 463
Pridružen/a: 19 lis 2008, 11:18
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la lux007 »

ako želiš f1 prvenstvo onda je ovo za tebe
http://www.gamebox.hr/zanimljivosti/686 ... aciju.html" onclick="window.open(this.href);return false;
THERE IS ONE ONLY ONE ONLY ONE ONLY ONE CRISTIANO
ONE ONLY ONE ONLY ONE ONLY ONE RONALDO
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Armanini je napisao/la:lijepo i simulacija rijetko idu zajedno..

al sto je je, f1 modovi za rfactor izgledaju odlicno..

to ti je zapravo jedini izbor ako zelis uzivati u f1 utrkama.. a pogotovo jer mozes vozit online prvenstva..

trebali bi se mi ovdje dogovorit za jedno prvenstvo..
ja se isto slažem da lijepo i simulacija nei du zajedno. rFactor je sasvim solidna i ne zahtijevna igrica sa sasvim solidnom grafikom. Za ovu novu F1 simulaciju od Codemastersa sam skeptičan i mislim da neće to bit baš prava simulacija ko ni jedna njihova igra do sad. Probo sam i sve Colin-e i Dirt i race driver GRID, sve Toca-e i uvjek kod svih ovih igrica novitet je bio grafika ali realnosti tu baš i nije bilo. Najviše me živcira kod ovih novih Codemasters igrica poput Dirt-a i GRID-a što su pretjerali s grafičkim efektima i onim blještavilom. Koliko god to u postavkama smanjiš auto i staza blješte dali ima sunca dali nema (do te mjere da me peču oči!!!), vjerojatno će to stavit i u novi F1. Još ako ubace neku bezveznu priču u igru- katastrofa!

Što se tiče GT5 vjerujem da će bit tu simulacije i lijepe grafike i puno auta (negdje sam pročito da će bit oko 1300 auta) i napokon prvi koji dolazi i za PC (samo će bit zahtjevan).

- za online utrke ili prvenstvo ja sam uvjek za, samo recite koji mod i koja igra!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

Ćale od Lewisa je napisao/la:
Što se tiče GT5 vjerujem da će bit tu simulacije i lijepe grafike i puno auta (negdje sam pročito da će bit oko 1300 auta) i napokon prvi koji dolazi i za PC (samo će bit zahtjevan).

- za online utrke ili prvenstvo ja sam uvjek za, samo recite koji mod i koja igra!

to je ipak waay to far..
ali vjerujem da ce ih bit puno.. po trailerima igra izgleda prerealno, a gt je uvijek bio najveca simulacija u arkadama..



ctdp 2006, ali nisam bas kompetitivan na nekom gamepadu..
tako da radijek bmw m3 ili moze i megani koji su odlicno napravljeni..
zalim sto nemam volana, veliki je gust igrat na necemu poput moma, mogu zamislit tek na g25..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

A čujte ljudi.. Pa nemojte baš očekivat da će igra zgledat ko čista stvarnost :)
EDIT: Lux hvala što si se potrudio nać link i sve, ali pročito sam da ne bu igra izašla za PS3 ( Piše pored videa) nego da bu za PS3 tek F1 2010 :(
AA! Ljuti umak je ljut!!
Avatar
lux007
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 463
Pridružen/a: 19 lis 2008, 11:18
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la lux007 »

Dobra je vijest da dok ovo čitate, u Codemastersu užurbano razvijaju novu simulaciju F1 2009. Loša je vijest da će se ove godine igra pojaviti samo za PSP i Wii, a tek 2010. za PS3, Xbox 360 i PC računala.

ovo pise na tam linku
2010.g. ce izac f1 2009 koliko sam ja skuzio
vjerojatno u prvoj polovici godine
THERE IS ONE ONLY ONE ONLY ONE ONLY ONE CRISTIANO
ONE ONLY ONE ONLY ONE ONLY ONE RONALDO
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Armanini je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:
Što se tiče GT5 vjerujem da će bit tu simulacije i lijepe grafike i puno auta (negdje sam pročito da će bit oko 1300 auta) i napokon prvi koji dolazi i za PC (samo će bit zahtjevan).

- za online utrke ili prvenstvo ja sam uvjek za, samo recite koji mod i koja igra!

to je ipak waay to far..
ali vjerujem da ce ih bit puno.. po trailerima igra izgleda prerealno, a gt je uvijek bio najveca simulacija u arkadama..



ctdp 2006, ali nisam bas kompetitivan na nekom gamepadu..
tako da radijek bmw m3 ili moze i megani koji su odlicno napravljeni..
zalim sto nemam volana, veliki je gust igrat na necemu poput moma, mogu zamislit tek na g25..
možda.... a šta kažeš na listu od 10 000 auta - link svi auti svjeta čak i sve vrste fiće stojadina, yugeta, skala, zaporožci ma sve... samo ova lista je ipak za individualce kojima neće bit dovoljni auti iz igre nego vozi Golf I. dizel i želi isti takav u igri pa ljepo platiš i oni ti ga pošalju u igru.
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Volan Thrustmaster Ferrari GT - jako dobar volan za te novce (530kn). Čitao sam po forumima i vozači su zadovoljni s njim.
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la K1M1 »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Volan Thrustmaster Ferrari GT - jako dobar volan za te novce (530kn). Čitao sam po forumima i vozači su zadovoljni s njim.
ja ga imam, samo malo stariji model....imam ga već 5 godina i volanček je super. ;)
no ipak moja velika želja i moj sljedeći volan je G25....joj da je barem malo jeftiniji. :(
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

Ćale od Lewisa je napisao/la: možda.... a šta kažeš na listu od 10 000 auta - link svi auti svjeta čak i sve vrste fiće stojadina, yugeta, skala, zaporožci ma sve... samo ova lista je ipak za individualce kojima neće bit dovoljni auti iz igre nego vozi Golf I. dizel i želi isti takav u igri pa ljepo platiš i oni ti ga pošalju u igru.
#-o #-o

ne bi covjek povjerovao..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
~IsR~Lux
Početnik
Početnik
Postovi: 272
Pridružen/a: 14 vel 2008, 17:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: V8
Lokacija: ovdje

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ~IsR~Lux »

e ćale od lewisa,ja sam zainteresiran za onlne utrke ,jel mi možešobjasnit kaj trebam instalirat sve i tak....hvala
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

SFM je napisao/la:e ćale od lewisa,ja sam zainteresiran za onlne utrke ,jel mi možešobjasnit kaj trebam instalirat sve i tak....hvala
evo najprije skini rFactor. (ja sam ga skinuo tu s torrenta i radi za radpid ćeš isto lako nać linkove)
kad to instaliraš (to je baza) na tu igru si možeš instalirat bilo koji mod, većinom se samo instalira ili ga moraš kopirat unutar foldera rfactor u igru.

Armanini je predložio mod F1 CTDP 2006

ja predlažem F1 MMG 2007

evo stranica na koju se trebaš registrirat i na kojoj se nalaze svi modovi i staze koje možeš skinut - rFactor central
kad se prijaviš odeš na cars, open wheleers i nađeš f1 mod koji ti treba. u svakom modu budu uputstva kako ga instalirat.

odaberite 1 od ova 2 moda pa recite što ćemo igrat. Meni su oba zakon! ;)
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Evo još jedne odlične simulacije vožnje od SimBim studia. GT Legends, igrica je sama za sebe a postoji i kao mod za rfactor i GTR Evo i GTR2. Meni je bolja ova sama za sebe nego kao mod. Nije zahtijevna igra, link za download preko torrenta.
Minimum: Windows 2000/XP/x64, 1.3 GHz Intel Pentium III or AMD, 512 MB RAM, 2.5 GB HD space, DX8.1 comp. video card/64 MB, DX8.1 comp. sound card, Keyboard and Mouse
Recommended: 2 GHz Intel Pentium IV or AMD, 1 GB RAM, DX9.0c comp. video card/256 MB, DX9.0c comp. sound card, force feedback steering wheel

slika
slika
slika
slika
slika


igra je full zabavna, s ovim starim klasicima i odličnim zvukovima. Fizika je ok, nije teško za vozit, grafika s obzirom na godinu je isto zakon!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

igra izgleda bas oke, thx na savjetu.. pripremljeno za skidanje..

ja u zadnje vrijeme igram rfactor sa meganima posto prakticki samo takve servere nalazim..
odlicno su napravljeni megani jedino sto su malo zahtjevniji za vozit..

steta sto nitko ovdje ne zeli malo zaigrati..
debilno je igrati na ovim public serverima, prava lutrija prezivjeti nekoliko prvih zavoja..
rFactor F1 HR server Info
slika
Raycer
Postovi: 50
Pridružen/a: 16 tra 2009, 15:22
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari
Lokacija: zagreb
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Raycer »

sve te igrice su smijesne u usporedbi s LFS... nijedna simulacija nema fiziku ko u LFS ...probo ih sve..vozio i razne lige online i nista nije ni do koljena lfs-u.. jerbo u LFS-u se auto mijenja iz kruga u krug..preko pasica se ostecuje ovijes, motor nije isti ako se pretjerano vozi u visokim okretajima,tada oslabi s vremenom, fizika guma daleko najbolje napravljena, gro toga sto druge uopce nit nemaju.... jedino sto ljudima to ne valja zato jer igra nema licencu za sva vozila pa se drugacije zovu.. a to ljudima smeta jer ljudi vole igre , a ne simulacije XD
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

nisam probao igrat megane cup mod ali sam vidio da ima brdo servera i puno igrača. E tako ti je bilo kad je tek izašao mod touring car legends, znalo nas je u najboljim danima bit i 32 vozača na startu, naravno u prva tri zavoja se to trostruko smanji. Ako startaš između 3. i 25. izgledi su jako mali da ćeš prvi zavoj proć netaknut (u najboljem slučaju). Uvjek je tako, onaj koji starta 30. želi ih na startu barem desetoricu preteć a onaj koji starta 3. želi bar na drugu ili prvu poziciju nakon prvih par zavoja. A svi ovi iza žele i po 5 ili 10 mjesta napred pa prekasno koče i udare kolonu koja prolazi zavoj. Dobro je ako je samo trava u zoni izljetanja jer se još nekako i izvučeš ali ako odeš u pjesak s zadnjim pogonom neideš tako lako van. A ako server stavi štetu 100% kao u realnosti onda čim te neko malo bubne ode trap ili most pa izgubiš volju za igranjem i moraš odustat jer je auto nevozljiv.
Probat ću si i megane mod skinut ali mislim da je njega puno lakše vozit zbog prednjeg pogona.
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Raycer je napisao/la:sve te igrice su smijesne u usporedbi s LFS... nijedna simulacija nema fiziku ko u LFS ...probo ih sve..vozio i razne lige online i nista nije ni do koljena lfs-u.. jerbo u LFS-u se auto mijenja iz kruga u krug..preko pasica se ostecuje ovijes, motor nije isti ako se pretjerano vozi u visokim okretajima,tada oslabi s vremenom, fizika guma daleko najbolje napravljena, gro toga sto druge uopce nit nemaju.... jedino sto ljudima to ne valja zato jer igra nema licencu za sva vozila pa se drugacije zovu.. a to ljudima smeta jer ljudi vole igre , a ne simulacije XD
probao sam igrat LFS dok nisam imao volan i bilo je nemoguće. Po ravnom i ide... nije mi se svidjelo to baš što nema licencu za prave aute pa mi nije gušt vozit auto koji sliči BMW-u ima zadnji pogon i sve ko bmw, performanse nisu iste i čak nema ni šperu(LSD). nemogu se nikako uživit u vozilo. Ali da je realna to jest, gume se podvijaju u zavojima (za tu godinu to je bio novitet) čak su ubacili faktor vjetra i temp asfalta, znam da sam vozio i kako je bočni vjetar bio jači sve sam slabije prolazio zavoje, a kako noć pada pada i temp staze pa ni s novim gumama nemožeš ponovit naj vrijeme.

Meni su najbolje simulacije GTR2 i rFactor. GTR2 ima sve modove ko i rfactor samo ima bolju grafiku i igrivost u nekim slučajevima ali treba ti original zbog cd-keya kojeg pita u multiplyeru.

Ko voli rally neka vozi Richard Burns, jedina i prava simulacija relija. postoje modovi i update-ovi za više staza i novije aute, 2007, 2008, grupa B itd.


za ovako dobro vozit ovu igru treba vam dobar volan i 1000sati prakse!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

bude i sada do 30 na gridu tu i tamo..
igram tek kratko, tako da nisam bas mjerodavan, ali..
vodece ne mogu ni blizu drzat, al jbga, vozim na nekom gamepadu za ispod 100 kn, auto bez pravog setupa, a i manjak skilla nije za bacit :)

kazes prednji pogon lakse vozit? meni bas suprotno, moras bit dosta pazljiv kojom stranom ides jer recimo dosta staza u americi imaju "nestabilan" surface, odnosno il su nekakve pukotine odmah prije zavoja ili se mjenja podloga, a ovi megani su zaista dobro napravljeni, tako da reagiraju na svaku promjenu.. a izgube se jako lako zbog prednjeg pogona..

l4s je pretpostavljam najjaca simulacija, ali nekako sam se nasao sa rfactorom zbog tolikog broja staza.. vjerujem da i lfs ima puno staza i modova auta, ali..

btw, koliko je zahtjevna gtr2 za nekakvo ugodno igranje?

kazes postoje modovi za rbr? to nisam znao.. nedavno sam skinuo kako bi zaigrao malo, ali me nije bila bas volja..
ti modovi su isto dobro napravljeni ili?
Zadnja izmjena: Armanini, dana/u 02 ruj 2009, 15:32, ukupno mijenjano 1 put.
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lord of the Ring »

GT5 izlazi kasnije ove godine za PS3 i ne ce ga biti za PC...odkud tebi ćale da ce ga bit na pisiju-GT je PS3 ekskluziva...inace mogli ste piknut Logitech G25 za soma kuna prije cca tjedan i nesto u Vemulju- bili su na nekoj ludoj akciji...sad dolazi G27
GT5 ce imati oko 1000 automobila-bit ce Veyron, Lamboi, Ferrariji...Nissan GT-R... Spa...
Gran Turismo nikad nije bio ona totalno hardcore simulacija (iako se meni cini da je izvrsno pogodjena doza -tj ona koja omogucuje stalanu krivulju napretka i ucenja bez da na prvi pogled odvrati vecinu od igranja-GT5 Prologue u Simulation modu je doduse vrlo tezak za voziti i tu se priblizava hardcore simulacijama-no opet meni ne znaci da sto je teza voznja neke igre da je ona i realnija i tako veca simulacija) meni GT i pase jer je igra koja je uspjela dati najbolji overall paket - i izgled i zadovoljavajuci vozni model, hrpu autiju i staza i puno zabave...SimBin je radio nedavno neku simulaciju za konzole (nemogu se sjetit kak se zvala-Race mozda??) pa se nije proslavio!
Najbolje je to sto ce GT5 sa updateima koje ce Polyphony digital raditi i nakon izlaska igre stalno igru nadopunjavati (nove staze, auti, modovi, tournamenti...)
Jos trebam Playseat :biggrin:
slika
Raycer
Postovi: 50
Pridružen/a: 16 tra 2009, 15:22
Ja sam: Vozač
Navijam za: ferrari
Lokacija: zagreb
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Raycer »

Ćale od Lewisa je napisao/la:
Raycer je napisao/la:sve te igrice su smijesne u usporedbi s LFS... nijedna simulacija nema fiziku ko u LFS ...probo ih sve..vozio i razne lige online i nista nije ni do koljena lfs-u.. jerbo u LFS-u se auto mijenja iz kruga u krug..preko pasica se ostecuje ovijes, motor nije isti ako se pretjerano vozi u visokim okretajima,tada oslabi s vremenom, fizika guma daleko najbolje napravljena, gro toga sto druge uopce nit nemaju.... jedino sto ljudima to ne valja zato jer igra nema licencu za sva vozila pa se drugacije zovu.. a to ljudima smeta jer ljudi vole igre , a ne simulacije XD
probao sam igrat LFS dok nisam imao volan i bilo je nemoguće. Po ravnom i ide... nije mi se svidjelo to baš što nema licencu za prave aute pa mi nije gušt vozit auto koji sliči BMW-u ima zadnji pogon i sve ko bmw, performanse nisu iste i čak nema ni šperu(LSD). nemogu se nikako uživit u vozilo. Ali da je realna to jest, gume se podvijaju u zavojima (za tu godinu to je bio novitet) čak su ubacili faktor vjetra i temp asfalta, znam da sam vozio i kako je bočni vjetar bio jači sve sam slabije prolazio zavoje, a kako noć pada pada i temp staze pa ni s novim gumama nemožeš ponovit naj vrijeme.

Meni su najbolje simulacije GTR2 i rFactor. GTR2 ima sve modove ko i rfactor samo ima bolju grafiku i igrivost u nekim slučajevima ali treba ti original zbog cd-keya kojeg pita u multiplyeru.

Ko voli rally neka vozi Richard Burns, jedina i prava simulacija relija. postoje modovi i update-ovi za više staza i novije aute, 2007, 2008, grupa B itd.

za ovako dobro vozit ovu igru treba vam dobar volan i 1000sati prakse!
onda si nisi ni radio setup ako nisi skuzio da ima speru : jerbo u lfs mos mjenjat oces li visko speru,zavaren dif, speru sa prednaprezanjem,otvoren diff..tolko opcija nemas nigdje sigurno...a to sto je tesko vozit lfs, to je normalno jerbo ko misli da je lako vozit 400ks (karikiram) taj nek igra nfs XD(probaj vozit pravi auto koji je jaci pa ga negdje stiskat pa ces vidjet da auto leti na sve strane XD)
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Lord of the Ring je napisao/la:GT5 izlazi kasnije ove godine za PS3 i ne ce ga biti za PC...odkud tebi ćale da ce ga bit na pisiju-GT je PS3 ekskluziva...inace mogli ste piknut Logitech G25 za soma kuna prije cca tjedan i nesto u Vemulju- bili su na nekoj ludoj akciji...sad dolazi G27
GT5 ce imati oko 1000 automobila-bit ce Veyron, Lamboi, Ferrariji...Nissan GT-R... Spa...
Gran Turismo nikad nije bio ona totalno hardcore simulacija (iako se meni cini da je izvrsno pogodjena doza -tj ona koja omogucuje stalanu krivulju napretka i ucenja bez da na prvi pogled odvrati vecinu od igranja-GT5 Prologue u Simulation modu je doduse vrlo tezak za voziti i tu se priblizava hardcore simulacijama-no opet meni ne znaci da sto je teza voznja neke igre da je ona i realnija i tako veca simulacija) meni GT i pase jer je igra koja je uspjela dati najbolji overall paket - i izgled i zadovoljavajuci vozni model, hrpu autiju i staza i puno zabave...SimBin je radio nedavno neku simulaciju za konzole (nemogu se sjetit kak se zvala-Race mozda??) pa se nije proslavio!
Najbolje je to sto ce GT5 sa updateima koje ce Polyphony digital raditi i nakon izlaska igre stalno igru nadopunjavati (nove staze, auti, modovi, tournamenti...)
Jos trebam Playseat :biggrin:
ma čitao sam negdje (mislim pc play ili hacker) bile su najave novih igrica i kažu da će po prvi put GT bit i na pc to jest ovaj novi 5ica. Meni je GT odlična igra, dobar spoj grafike fizike i sve. samo neću kupit PS samo zbog te igre, jer igram i pucačine i strategije itd... a i komp mi ima neki poseban štimung za igranje igrica (valjda sam tako naučio). Igrao sam popularnu četvorku al na đojstiku pa kad sam stavio da bude malo više simulacija bilo je teško za igrat (puno pirueta).
To što kažeš za Race 07 i Race Pro od Simbin-a to su jako dobre igrice samo vjerojatno mnogi igraju s đojsticima pa su malo teške za igrat a nisu zanimljive onima koji žele u igri obične cestovne aute pa ih tunirat i style-at i radit gluposti. To su za prave ljubitelje utrkivanja koji vole GT-serije ili WTCC a među mlađima nema ja mislim pravih trkača oni vole divlje igrice. ja bi iskreno volio da GT izađe za komp samo bi bila zahtijvna pa mi to vjerojatno nebi radilo, morao bi kupit nove komponente.
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Armanini je napisao/la:bude i sada do 30 na gridu tu i tamo..
igram tek kratko, tako da nisam bas mjerodavan, ali..
vodece ne mogu ni blizu drzat, al jbga, vozim na nekom gamepadu za ispod 100 kn, auto bez pravog setupa, a i manjak skilla nije za bacit :)

kazes prednji pogon lakse vozit? meni bas suprotno, moras bit dosta pazljiv kojom stranom ides jer recimo dosta staza u americi imaju "nestabilan" surface, odnosno il su nekakve pukotine odmah prije zavoja ili se mjenja podloga, a ovi megani su zaista dobro napravljeni, tako da reagiraju na svaku promjenu.. a izgube se jako lako zbog prednjeg pogona..

l4s je pretpostavljam najjaca simulacija, ali nekako sam se nasao sa rfactorom zbog tolikog broja staza.. vjerujem da i lfs ima puno staza i modova auta, ali..

btw, koliko je zahtjevna gtr2 za nekakvo ugodno igranje?

kazes postoje modovi za rbr? to nisam znao.. nedavno sam skinuo kako bi zaigrao malo, ali me nije bila bas volja..
ti modovi su isto dobro napravljeni ili?
GTR2 nije ništa zahtijvniji od ove prethodne igre GT legends. A modova za nju imaš da te boli glava, ja sam je jedno vrijeme bio nakrco modovima da mi je ta igra zauzimala 22GB na hardu, kad sam kliknuo za ulaz trebalo je 3minute da uđe u igru jer nije ko u rfactoru da imaš onaj dedicated pa na početku odabereš mod koji želiš igrat nego ih igra otvara sve zajedno.
evo jedan koristan link za vidjet može li tvoj PC vrtit neku igru i šta mu fali. Can you run it? odabereš igru s liste i klikneš run, i ona kad ti očita sistem ti javi. samo većinu starih igara skidaju i stavljaju novije samo.
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

GTR2 - odlična igra, neznam koja mi je bolja. dali ona ili rfactor
slika
slika
slika
slika
slika


sale: bez linkanja wareza molim!
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

modovi za Richard Burns Rally
inače ja pratim novosti iz simulacija na VirtualR stranici. odmah imaš i za skinut nove modove koji su izašli i NoGrip je također dobra stranica za skidanje modova. Evo vidim da se NFS i EA studio bacio u simulacijske vode s novim NFS Shift, mada ja mislim da će igra bit čisto sranje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AkoGgGFrBTE&feature=fvw[/youtube]
slika
Odgovori