Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

zizi je napisao/la:
tomidix je napisao/la:Ajde odi pjevat lewisu pjesme od pussycatsica... I da je znao Alonso za ovo sta je mogao ucinit? Kako je on mogao sprijecit Briatorea da ovaj s piquetom ne provede svoj plan u djelo?? A kad smo kod kaznjavanja... Kad je lewis lagao onda je sve bilo u redu jel? Daj shvati da se nije alonso skuco nego piquet i tu je sva prica oko spanjolca gotova...


mogao se demonstrativno sparkirati 2 metra prije cilja
Bi li ijedan vozac napravio to sto si ti predlozio? Bi li ti sam to napravio? Naravno da nebi... Sutis, vozis, pobjedis... I zivot ide dalje...
A dic tuzbu na flavija ili ovo sto si ti rekao... Sto lewis ne digne tuzbu protiv withmarsha koji mu je reko da laze sucima??? Ljudi dajte se uozbiljite, F1 je puna ovakvih stvari...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

K1M1 je napisao/la: ajde mi malo molim te pojasni ovo boldano...
možeš o njemu svašta govorit, al za jednog od najboljih vozača ikad reć da nije zaslužio nijedan naslov. :?
pogledaj sezone kada je piquet osvaja naslove, onda donesi vlastiti sud

piquet, baš kao i njegov nabliži potomak, bio je prilično limitiran vozač, samo za razliku od juniora imao je sreću da se često našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, pa je statistički gledano uspješan.

ja bi ga usporedio sa damonom hillom, dakle daleko, daleko od kvalitete za koju bi se reklo " jedan od najboljih ikad".........vrlo daleko

gringo73 je napisao/la: Ja bih volio da se svak zapita, ako hoće i izjasni; ako se planiralo takvo nešto, bez obzira na čiju inicijativu, da li je itko od 4 glavnih (Briatore, Symonds, Alonso, Piquet) mogao biti neupoznat??? U glavi su mi trenutno riječi Patrick Heada; "staviti nekog ko je 15. na gridu sa gorivom za 12 krugova je poprilično neobično!" Ja ne vjerujem da je Alonso takav tip vozača da to prihvati sa: "Na zapovjed!" Ne vjerujem da bi Alonso krenio "prazan" bez dodatnih pitanja...ipak je riječ o jako inteligentnom vozaču, i vozaču za kojeg mislim da jako puno odlučuje o svojoj taktici. Znamo (šta nužno ne čini pravilo) da ekipa koja je malo niže na gridu da ide natakana i nada se SC-u koji će im ići u korist. Primjer tome je i Sutil u Monacu (Kimi mu je pokvario plan).
Da li je predložio Flavio, Pat ili Nelsinho...zar je bitno? Ako su planirali nema veze tko je krao, a tko držao vreću. Ono što je dio vas pretpostavio, vjerojatno je cilj svega Flavio, ali onda ni Renault neće, i ne bi smio, proć lišo. Provukli su se bez posljedica iako su imali McLarenove podatke po svojim kompjuterima, ali mislim da su iskoristili svoje džokere. Sve u svemu, ne bih volio da kazne Alonsa, kolika god bila odgovornost u svemu tome. Mislim da bi to bila prevelika šteta za F1.
gdje je logika da alonso zna plan? što bi to alonsu za utrku uopće značilo?

ja ne tvrdim da alonso nije bio uključen u kreaciju svega, ali lamentirati o alonsovoj krivnji na temelju piquetove izjave "pa morao je znati" je sve samo ne ozbiljno.....

pogotovo kad se upravo logika čvrsto nameće kao alternativa piquetu senioru............ja svakako prije prihvaćam zdravu logiku nego izjavu šarlatana

dok ne dobijemo dokaze
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

Kimi the best je napisao/la:A sta mislite da sacekamo prvo presudu:

1.kazu da su razgovarali o SC i sudaru-ja se secam bar 10 izjava vozaca i inzinjera posle neke trke u kojima kazu da su taktiku bazirali na izlasku SC, znaci nista cudno o tome se otvoreno prica. I Pat kao jedan od iskusnijih ljudi je prosetao stazom (kao sto se uvek radi) video da na par mesta nema kranova, da je globalno organizacija trke losa (kao sto je i bila), saslusao vozace koji su se zalili na sve i svasta (od kvaliteta podloge koja je najgora u sezoni-ove godine zamenjena, od loseg osvetljenja, od loseg ulaza u box i par zavoja-ispravljeno od ove godine, od najgorih vremenskih uslova-gorih i od Malasaiye) i zakljucio da je verovatnoca izlaska SC velika.

I onda je resio da se malo kocka, trka se vozi 60 krugova, idealna taktika dva zauztavljanja-tri stinta po 20 krugova, umesto sto duzeg ostanka na stazi izabrao je najkrace zaustavljanje 12 krug, uz ono glupo pravilo za SC, vredelo je probati.

2.Desilo se da se slupao Nelson-covek se okrenuo bar 20 puta, da su zidovi blizu na svim stazama izazvao bi najvise SC tokom cele formule1.

3.Na mestu gle nije bilo krana-trka je globalno bila lose organizovana, ko zna na koliko mesta bi bolid na stazi izazvao SC.

4.Ovo se sve desilo tek u 14 krugu od 61,svasta je moglo da se dogodi posle toga, ko je mogao da predvidi da ce Ferrari da ima problem u box, bio je jos jedan SC, da je nakon dugog restarta iza Alonsa bio neko brzi a ne Rosberg (sto isto nije moglo da se predvidi verovatno bi izgubio poziciju).

5.Za telemetriju-procitao sam neke komentare osoba koje se razumeju u to i koji kazu da to sto kaze Nelson i nema bas prevelikog smisla.

Evo cisto da se cuje i druga strana :D :D :D .
Veliki potpis na ovaj post. -Baš radi te "druge strane".

A gledajte, Alonsova taktika tu utrku nije bila bas toliko neuobicajena. Lewis Hamilton ove godine u Monacu, ring a bell? Adrian Sutil istu utrku? Treba još?

Sad se Renaultova agresivna taktika malo fali uzima kao dokaz slučaju. "Oni su znali". Još jednom ću ponoviti: postoji toliko mogućnosti što se ustvari dogodilo i ko je znao i ko nije znao da po meni većina komentatora ovdje pokazuje kako ustvari nemaju pojma razmišljati i drže se pijani plota.

Dok ne saznamo, sve ove tlapnje su na osnovu osobnih mišljenja i viđenja stvari. Zasad je samo sigurno da je Pique namjerno zabio bolid. Tj tako je barem dao izjavu. Može se komentirati o tome sa sigurnošću, ali sve ostalo je zaista samo povod svađama kad se prikrpa neki nadobudni intelektualac sa svojim mišljenjem.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

Daily Mail je objavio 15 dokumenata koji će biti predstavljeni kao dokazi u slučaju "Crashgate" - Link
slika
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la piquet »

symonds i briatore pa-pa....

http://www.autosport.com/news/report.php/id/78668" onclick="window.open(this.href);return false;
cazzo finalmente
cro_blue
Postovi: 142
Pridružen/a: 14 lis 2008, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault
Lokacija: Kupres, BiH
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la cro_blue »

Žao mi je što Symonds napušta Renault. Čovjek je sposoban i pouzdan. Za Briatorea mi je drago što ide. Koliko je god donio dobra, toliko je nanio zla Formuli 1 i Renault F1 timu.

Nadam se da će umjesto njega doći Richards.
slika
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Kimi the best »

sunseeker je napisao/la:pogledaj sezone kada je piquet osvaja naslove, onda donesi vlastiti sud

piquet, baš kao i njegov nabliži potomak, bio je prilično limitiran vozač, samo za razliku od juniora imao je sreću da se često našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, pa je statistički gledano uspješan.

ja bi ga usporedio sa damonom hillom, dakle daleko, daleko od kvalitete za koju bi se reklo " jedan od najboljih ikad".........vrlo daleko
A pogledaj 1979 sezonu, dolazi u Brabham,bila mu je to prva cela sezona, odvozio je par trka krajem 1978, u Brabhamu je vec vozio Lauda koji je tad imao 2 WDC titule. Odnos njega i Laude:

-brzi krug u trci- 7/6
-bolji u kvalifikacijama 6/7
-bolja pozicija u trci 4/2
-osvojeni bodovi 3/4

Najbolje startne pozicije Laude su bile tri puta 4ti, a Nelsona 2,3,3. Da je Brabham te godine bio pouzdan bolid Nelson bi bio bolji od Laude (ovako gledano su izjednaceni), gledao sam te trke i covek je vozio odlicno, pravio je par gresaka sto je normalno, ali je bar 4 puta odustao sa odlicnih pozicija u trci zbog mehanickih kvarova, najbolji primer ti je Monaco gde je sa 18 mesta dosao do 4tog i odustao u poslednjim krugovima trke, imao je jos takvih trka.

Da ne idem dalje, i ovako smo otisli u off topic...
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la zizi »

tomidix je napisao/la:
zizi je napisao/la:
tomidix je napisao/la:Ajde odi pjevat lewisu pjesme od pussycatsica... I da je znao Alonso za ovo sta je mogao ucinit? Kako je on mogao sprijecit Briatorea da ovaj s piquetom ne provede svoj plan u djelo?? A kad smo kod kaznjavanja... Kad je lewis lagao onda je sve bilo u redu jel? Daj shvati da se nije alonso skuco nego piquet i tu je sva prica oko spanjolca gotova...


mogao se demonstrativno sparkirati 2 metra prije cilja
Bi li ijedan vozac napravio to sto si ti predlozio? Bi li ti sam to napravio? Naravno da nebi... Sutis, vozis, pobjedis... I zivot ide dalje...
A dic tuzbu na flavija ili ovo sto si ti rekao... Sto lewis ne digne tuzbu protiv withmarsha koji mu je reko da laze sucima??? Ljudi dajte se uozbiljite, F1 je puna ovakvih stvari...

ne znam da li bi ijedan vozač to napravio (možda možemo povući paralelu sa laudom u ferrariju koji je '76 u japanu nakon dva kruga otišao u garažu. rekao je da su uvjeti na stazi preopasni i da njegov život vrijedi više od naslova. hunt je u mclaren-fordu završio treći i uzeo naslov za jedan bod pred laudom. mogu ti reći da u ferrariju nisu bili sretni zbog toga i odnosi u timu više nisu bili idilični)

učinio bih točno to ako bi smatrao da moj tim čini nešto nečasno protiv moje volje. svima bi bilo jasno što se dogodilo. naravno, nakon toga bi još trebalo spakirati kofere

sada možemo nagađati zašto nije učinio nešto takvo. pretpostavljam da jednostavno nije znao što se sprema. moje je mišljenja da alonso ne bi htio tu vrstu prednosti
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

Pročitao sam kompletnu dokumentaciju koju je FIA skupila u slučaju Singapoure.
Mogu samo reći da je ovo jedno veliko s**nje.

Tu ima samo osnove za opravdanu sumnju, ali i nikakvih definitivnih dokaza.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

p@rtibrejker je napisao/la:Pročitao sam kompletnu dokumentaciju koju je FIA skupila u slučaju Singapoure.
Mogu samo reći da je ovo jedno veliko s**nje.

Tu ima samo osnove za opravdanu sumnju, ali i nikakvih definitivnih dokaza.
Otprilike je i kod mene slična reakcija. Ali negdje sam pročitao da ima toga još... Kako god, vjerujem da u Renaultu znaju puno više nego navijačka F1 javnost, i nogiranje ove dvojice mora imati ogromne razloge, jer otpustiti ovaj dvojac - velika je stvar. Stariji Piquet je u svemu šta je izjavljivao, govorio je kako je i Alonso znao za sve i da bi on kao dio cijele te "operacije" trebao biti kažnjen. Znao ili ne, ne bih uopće volio da mu to bude zapreka u daljnjoj vožnji.
slika
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

gringo73 je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:Pročitao sam kompletnu dokumentaciju koju je FIA skupila u slučaju Singapoure.
Mogu samo reći da je ovo jedno veliko s**nje.

Tu ima samo osnove za opravdanu sumnju, ali i nikakvih definitivnih dokaza.
Otprilike je i kod mene slična reakcija. Ali negdje sam pročitao da ima toga još... Kako god, vjerujem da u Renaultu znaju puno više nego navijačka F1 javnost, i nogiranje ove dvojice mora imati ogromne razloge, jer otpustiti ovaj dvojac - velika je stvar. Stariji Piquet je u svemu šta je izjavljivao, govorio je kako je i Alonso znao za sve i da bi on kao dio cijele te "operacije" trebao biti kažnjen. Znao ili ne, ne bih uopće volio da mu to bude zapreka u daljnjoj vožnji.
ako je alonso bio dio cijele spletke definitivno treba biti kažnjen, recimo kao schumacher '97 - oduzimanjem svih bodova

ne vidim razlog zašto bi to sprečavalo njegovo daljnje natjecanje, schumacherovo zabijanje u jerezu nije ništa manje skandalozno od ovog, stoga nema razloga za eventualne strože sankcije

naravno, AKO se dokaže da je alonso imao svoje prste u tome, a za sada su jedine tvrdnje za tako što izašle iz usta piqueta seniora, dakle puka trekeljanja.....

zašto junior u svojoj izjavi FIA nije spomenuo i alonsa?
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la tomidix »

Zato sto je jasno da mu nije alonso drzao nogu na gasu dok je on razbijao bolid...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la gringo73 »

sunseeker je napisao/la: ako je alonso bio dio cijele spletke definitivno treba biti kažnjen, recimo kao schumacher '97 - oduzimanjem svih bodova

ne vidim razlog zašto bi to sprečavalo njegovo daljnje natjecanje, schumacherovo zabijanje u jerezu nije ništa manje skandalozno od ovog, stoga nema razloga za eventualne strože sankcije

naravno, AKO se dokaže da je alonso imao svoje prste u tome, a za sada su jedine tvrdnje za tako što izašle iz usta piqueta seniora, dakle puka trekeljanja.....

zašto junior u svojoj izjavi FIA nije spomenuo i alonsa?
Ma da, nisam ja zagovornik nekažnjavanja, tipa oduzimanje bodova, kao što si naveo, bi bilo prihvatljivo. Ali ne bih volio da u nekom naletu kažnjavanja njemu bude zabrana vožnja trku-dvije, ili do kraja sezonu...na tako nešto sam mislio. Naravno, ako se dokaže upletenost.
slika
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la sunseeker »

baš budaletina taj piquet, bude ga sad montoya regrutirao da mu pomaže u nascaru.....
Avatar
mmilo42
Početnik
Početnik
Postovi: 334
Pridružen/a: 26 tra 2009, 15:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Zadar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la mmilo42 »

Iskreno govoreci bilo bi glupo i po f1 štetno kažnjavati Alonsa, f1 bi izgubila na kvaliteti a to nikome nije interes.
Ovi top vozaci bi trebali biti u razlicitim ekipama pa da uživamo u dvobojima.
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la One and only »

p@rtibrejker je napisao/la:Pročitao sam kompletnu dokumentaciju koju je FIA skupila u slučaju Singapoure.
Mogu samo reći da je ovo jedno veliko s**nje.

Tu ima samo osnove za opravdanu sumnju, ali i nikakvih definitivnih dokaza.
Dokazi postoje, ali samo protiv Piqueta :|
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
IH!
Postovi: 114
Pridružen/a: 21 sij 2009, 00:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la IH! »

Poslije svih ovih turbulencija,izlazaka ekipa,ulazaka nekih novih i svega ostaloga...da li ima sansi da i Renault poslije ove afere odstupi za slijedecu sezonu :?:

Sve vise me pocinju zivcirati sva ova desavanja izvan staze i svacije uplitanje prstiju u cijelo takmicenje.

Sve vise ovo prestaje liciti na F1 :doubt:
slika
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Walter »

Pa postoje dobre šanse da Renault bude izbačen što i jeste najprikladnija kazna.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la King iCool »

Dobro,Renault je kriv to je jasno,Briatore i Symonds su prošlost,ali mene zanima kako će se Fernando izvući iz svega ovog jer Piquet i njega tereti tvrdnjom da je sve znao i samim time je već u g*vnima pošto to nije odma prijavio FIA-i. A i njegova taktika na tom GP-u je bila čudna startao je s kraja grida i bio je najlakši na stazi što mu nikako nije moglo pomoći,naravno samo ako bi se pojavi SC šta se i dogodilo. Ali oću reči da bi vjerojatno svaki vozač koji starta 15. ,16. bio začuđen da mu momčad veli da ide najlakši u utrku na stazi na kojoj je jako teško pretjecati i pitao bi ih na temelju čega su odredili takvu taktiku,a da Alonso nije ništa pitao i da o baš ničemu ništa nije znao to je malo pre čudno jer je u centru te momčadi kao dvostruki prvak...
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

gringo73 je napisao/la:Otprilike je i kod mene slična reakcija. Ali negdje sam pročitao da ima toga još... Kako god, vjerujem da u Renaultu znaju puno više nego navijačka F1 javnost, i nogiranje ove dvojice mora imati ogromne razloge, jer otpustiti ovaj dvojac - velika je stvar. Stariji Piquet je u svemu šta je izjavljivao, govorio je kako je i Alonso znao za sve i da bi on kao dio cijele te "operacije" trebao biti kažnjen. Znao ili ne, ne bih uopće volio da mu to bude zapreka u daljnjoj vožnji.
Ne vjerujem niti ja da je ovo sve, ipak FIA ne ide u ovo na temelju indicija. Ali možda smo zaboravili najbitniju stvar? Renault tj ti ljudi nisu još uvijek proglašeni krivima, saslušanje se još treba dogoditi. Zasad, po ovome, stoji da je Piquet priznao, a da je Pat nešto izmuljao. Što je točno izmuljao nemam pojma, raspon je od toga da mu je NPjr sam predložio, do toga da je on sve smislio. Uglavnom logika koja je navedena pri odabiru taktike i promjeni te iste taktike unutar trke po meni drži vodu. Bože moj, zato se to i zove - taktika.
King iCool je napisao/la:Dobro,Renault je kriv to je jasno,Briatore i Symonds su prošlost,ali mene zanima kako će se Fernando izvući iz svega ovog jer Piquet i njega tereti tvrdnjom da je sve znao i samim time je već u g*vnima pošto to nije odma prijavio FIA-i. A i njegova taktika na tom GP-u je bila čudna startao je s kraja grida i bio je najlakši na stazi što mu nikako nije moglo pomoći,naravno samo ako bi se pojavi SC šta se i dogodilo. Ali oću reči da bi vjerojatno svaki vozač koji starta 15. ,16. bio začuđen da mu momčad veli da ide najlakši u utrku na stazi na kojoj je jako teško pretjecati i pitao bi ih na temelju čega su odredili takvu taktiku,a da Alonso nije ništa pitao i da o baš ničemu ništa nije znao to je malo pre čudno jer je u centru te momčadi kao dvostruki prvak...
Predložio bih ti da pročitaš team radio u Renaultu za tu utrku, nažalost ne znam napamet u kojem se dokumentu nalazi (mislim da u br.10). Odabir takve taktike i promjena same taktike unutar utrke ima logike i nije prvi put da se tako nešto događa, mislim na agresivnu taktiku i da se taktike mijenjaju unutar utrke ovisno o situaciji na stazi.

Što se tiče odlaska ove dvojice iz Renaulta... iskreno... da ja odlučujem u takvoj megakorporaciji kao Renault i da mi je firmi ovako narušen ugled mislim da bih još i prije dao otkaze. Ovakva afera mi definitivno ne bi trebala, pa makar bili i nevini, stvorilo se takvo ozračje.

EDIT: zaboravih napisati...

Navodno je Piquet tu utrku svaki zavoj prolazio drugačije, ako ćemo po telemetriji. Sporni krug je vidno pokušavao poboljšati vremena kasnijim kočenjima. Makar postoje neke izjave od strane inžinjera koji su gledali telemetriju da se ne može sa sigurnošći reći da li je pogreška ili namjerno, mislim da se po toj telemetriji može reći kako je Piquet Jr očajan vozač. :) Čak toliko očajan, da se gledajući broj njegovih vozačkih pogreški, mogao uračunati u taktiku nekog tima. "Mislimo da ima 65% šanse da Piquet prouzroči SC..." :lol:

Maxu Mosleyu se mora priznati da je dobar, jako dobar. Na njega su se obrušili i Dennis i Briatore, a vidite kako su završili. Dokazao je poantu, može u penziju, Briatore se možda i vrati, Piqueti će se još neko vrijeme puhati, Pat će u zasluženu malo raniju penziju... i to je to.
Zadnja izmjena: p@rtibrejker, dana/u 16 ruj 2009, 23:37, ukupno mijenjano 1 put.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
ice_man
Početnik
Početnik
Postovi: 284
Pridružen/a: 12 svi 2007, 20:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: međugorje

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la ice_man »

Walter je napisao/la:Pa postoje dobre šanse da Renault bude izbačen što i jeste najprikladnija kazna.
Ne bih se složio. Ako se i dokaže da je netko kriv to može biti samo Nelsinjo i dvojac Briatore, Symonds. A Renault F1team nema u svojim redovima više nijednog od ove trojice među zaposlenicima. Nije prikladno da izbace ekipu kad u njoj ima još x ljudi koji časno rade svoj posao.
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la One and only »

ice_man je napisao/la:
Walter je napisao/la:Pa postoje dobre šanse da Renault bude izbačen što i jeste najprikladnija kazna.
Ne bih se složio. Ako se i dokaže da je netko kriv to može biti samo Nelsinjo i dvojac Briatore, Symonds. A Renault F1team nema u svojim redovima više nijednog od ove trojice među zaposlenicima. Nije prikladno da izbace ekipu kad u njoj ima još x ljudi koji časno rade svoj posao.
Ali bi svakako bilo korisno opaliti ih po džepu ko i McLaren. U protivnom bi i neka lijeva momčad pripremila istu taktiku za Singapur, Monaco, Valenciju i ko zna gdje još da pobjedi. Kasnije otpuste šefove i mirna Bosna. Malo sutra...
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la p@rtibrejker »

ice_man je napisao/la:
Walter je napisao/la:Pa postoje dobre šanse da Renault bude izbačen što i jeste najprikladnija kazna.
Ne bih se složio. Ako se i dokaže da je netko kriv to može biti samo Nelsinjo i dvojac Briatore, Symonds. A Renault F1team nema u svojim redovima više nijednog od ove trojice među zaposlenicima. Nije prikladno da izbace ekipu kad u njoj ima još x ljudi koji časno rade svoj posao.
Također ne vjerujem da će cijeli tim dobiti takvu kaznu da budu izbačeni. To bi definitivno bila velika šteta po F1, ljude koji ništa nisu krivi, itd. Ako je krivo 2-3 ljudi, onda će se kazna (realno) primjeniti na 2-3 ljudi, a pošto se RF1 riješio spornih aktera, u slučaju krivnje pobrati će neku kao kaznu... financijsku i slično. Ako čak i ne prođu - lišo. Sve ovisi.
Drugi par rukava je da li će Renault htjeti i dalje biti u F1...
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la luka_kimi »

Sad si nešto razmišljam, i sjetim se kako je bilo u vrijeme dok je Nelsinho tek dolazio...

Tko bi rekao da će Flaviju taj isti, tada mladi i vrlo perspektivni vozač doći glave?
Tko bi rekao da je Flavio otpuštanjem Nelsinha sam sebi svoj grob iskopao?

Prosto nevjerojatno....
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: Renault - Singapur 2008 - namještanje rezultata

Post Postao/la Kimi the best »

Ja sam uzivao dok sam citao ovaj radio transkript,eto bar jedna dobra stvar od ove afere,steta sto se f1 malo ne otvori prema navijacima i posle svake trke ponudi na uvid ovako nesto, ah da mogu da procitam par Ferrarijevih transkripata sa nekih trka od ove i prosle sezone,ili od Meclarena 2007....

Po ko zna koji put dolazim do zakljucka da mi u stvari jako malo stvari znamo, na osnovu nekih sitnih informacija, par recinica, postupaka iznosimo neke zakljucke, a u stvari...

Sto se ove afere tice, jedna-dve blago sumnjive recenice, sve Patove odluke su izgledale logicne i racionalne... Izgleda da je Max dosao po svoje,steta sto svoju inteligenciju nije usmerio na neke pozitivnije stvari.

A da, komentari Flavia tokom trke-neprocenjovo :smijeh:
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
Odgovori