Nico Rosberg

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet stari »

BigBoss je napisao/la:mislim da stvar nije baš TOLIKO MRAČNA..vidjet ćemo situaciju nakon nakon 2-3 utrke
Nije, stvarni zaostatak je zapravo jako mali, više je splet događaja diktirao krajnji rezultat nego razlika brzine (baš kao i kod MS u prve četiri utrke), ali nije poanta u tome.

Ako imaš vozaća koji je u poretku sa očito inferiornim autom drugi, i koji uz to ima zdravih 40 bodova viška od kolege, onda se 100% mogučnosti i kapaciteta tima da poboljša auto posvećuje njemu.

Donekle slična situacija je bila i u BMW-u 2008.
Kubica je negdje izjavio "Shvatio sam da moram otići iz BMW-a onog trenutka kad je postalo jasno da se više napora ulaže da se drugi vozać iznivelira sa mnom, nego da se ja još više približim vodećima..."
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Vleki »

Piquet stari je napisao/la: Niš mu ne rade. U tome i je problem. Rade samo Schumacheru, a Nicu kako bude. I nije to ništa nedopustivo, nedopustivo je za Mercedesov projekt vraćanja Schumachera na stazu bilo to da timski kolega bude brži od njega.
To je jedino što je stvarno jednostavno nedopustivo. Sponzori, mediji, PR, sve ode k vragu ako Scumacher ne bude brži. To što nije ukupno najbrži se nekako i preboli jer eto, auto je trenutno takav kakav je, ali da ga timski kolega pere... [-X
Ništa mu ne rade!!!!!!!!

Ovo je jedan graf kojeg sam dobio od povjerljivog izvora, a govori o tome kolika je zapravo bila razlika u težinama između schumacherovog i rozbergovog bolida na kraju utrke, radi se o 300 kilograma razlike. Navodno da je rozberg bio brži i u bolidu koji je bio posložen samo za schumachera, pa se brawn pobrinul za to :biggrin:
slika
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet stari »

Vleki je napisao/la:
Piquet stari je napisao/la: Niš mu ne rade. U tome i je problem. Rade samo Schumacheru, a Nicu kako bude. I nije to ništa nedopustivo, nedopustivo je za Mercedesov projekt vraćanja Schumachera na stazu bilo to da timski kolega bude brži od njega.
To je jedino što je stvarno jednostavno nedopustivo. Sponzori, mediji, PR, sve ode k vragu ako Scumacher ne bude brži. To što nije ukupno najbrži se nekako i preboli jer eto, auto je trenutno takav kakav je, ali da ga timski kolega pere... [-X
Ništa mu ne rade!!!!!!!!

Ovo je jedan graf kojeg sam dobio od povjerljivog izvora, a govori o tome kolika je zapravo bila razlika u težinama između schumacherovog i rozbergovog bolida na kraju utrke, radi se o 300 kilograma razlike. Navodno da je rozberg bio brži i u bolidu koji je bio posložen samo za schumachera, pa se brawn pobrinul za to :biggrin:
http://www.imagesforme.com/upload/6a0121bd.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaboravio si dodati još jednu nulu s desne strane... A i u rezervoar su mu natočili stari regular 86, specijalno za tu priliku nabavljen od Ine...
Kad je u pitanju ugled MS, sve je dopušteno...
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Vleki »

Piquet stari je napisao/la: Zaboravio si dodati još jednu nulu s desne strane... A i u rezervoar su mu natočili stari regular 86, specijalno za tu priliku nabavljen od Ine...
Ha, ha, ha, bravo "stari"

Pozdrav!
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la vidc »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/83556" onclick="window.open(this.href);return false;

evo Rosbergov intervju...i odgovor na optužbe u vezi prilagodbe auta samo schumacheru...
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Forza »

Evo ova izjava Rosberga če končati sve rasprave oko toga, da MGP radi bolid samo po Michaelovem ukusu:

Q: o you have any worries that perhaps the upgrades to your car don't suit your style? And could there be a chance that perhaps you don't keep them on the car so you can keep the feeling you had at the start of the year?

Rosberg: "No, definitely not. We drive exactly the same way me and Michael, so it is not that you can build something that suits him better than me. No, definitely not. We drive exactly the same way me and Michael, so it is not that you can build something that suits him better than me. The only fact is that I really struggle with understeer, which we have in the car at the moment. But we are looking into that to try to improve it because for sure it is not a good thing for Michael either. It is a bad thing for both of us, and that could be the only thing where I might struggle a bit more in the end."

Hvala ti Nico Rosberg zbilja si to pošteno rekao =D> i mislim, da su sve rasprave oko toga nepotrebne.
slikaslikaslika
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la goran007 »

mislim da je prerano za ovakve prepirke...proso je samo jedan vikend koji Nico nije bas najbolje iskoristio...do ove njegove izjave ne drzim puno jer ju smatram obicnom PR izjavom...vidjet cemo dalje kakav ce biti odnos izmedu njih dvojice...cijela prica koju potencira kolega Piquet stari bi mogla biti itekako tocna,ali definitivno mislim da je prerano za nju...i ako se pokaze tocna onda se definitivno slazem s njim...ali,napominjem,jos je rano za to...vidjet cemo kako ce se ko snaci u nastavku sezone,te koliko ce im i bolid dopustiti da se upuste u borbe za potolja,jer u Spanjolskoj je to bilo jako lose i cetvrto mjesto samo djelomicno prikriva njihovu sporost
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gradski »

ma frajer je cijeli PR, od izgleda, govora, ponašanja...
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Forza »

Evo Rosberg završio na 11. mjestu i večino treninga bio u garaži evo šta kažu izvori sa staze :

"Rosberg's car is in the garage and lots of work is going on. Clearly not happy with that Mercedes after his early runs. I know it is early days but it is strange how Rosberg seems to be the one battling an ill handling Mercedes."
slikaslikaslika
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Vleki »

Izgleda da u monacu rosberg ima laganu prednost pred michaelom, svaka čast =D>

EDIT: rosberg je danas trebal odvoziti puno brži krug, ne znam što mu se desilo u drugom i 3. sektoru. Vjerojatno neka veča greška.
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Bibi »

Rosberg:Mogao sam biti najbrzi.
LINK
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
padobranac
Početnik
Početnik
Postovi: 295
Pridružen/a: 05 kol 2009, 18:11

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la padobranac »

dakle, nije nikome čudno što se je rosberg, nakon uzastopna 2 najbrža kruga utrke, 2 kruga vozio iza webbera i radio lošija vremena
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet stari »

padobranac je napisao/la:dakle, nije nikome čudno što se je rosberg, nakon uzastopna 2 najbrža kruga utrke, 2 kruga vozio iza webbera i radio lošija vremena
Naravno da je čudno. Čima je došao do Webera, a onda nije u tom krugu otišao u boks, ja sam bio siguran da nema ništa od svega.

Ne znam tko je više kriv za to, on sam ili njegov trkaći inženjer koji je u tom trenutku morao znati kojom brzinom Weber vozi i odmah ga pozvati u boks...
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gradski »

mislim da su u mercedesu igrali na kobayashija
nisu igrali protiv MSC, nego su probali izaći ispred masse, hamiltona, alonsa i MSC koje je kočio kamui(u tom trenu je nico bio cca 1-2 sec brži po krugu)
nico je ušao u box tek kad je kobayashi ušo, al mislim da bi im taktika uspjela da weber nije izašo ispred njega
nakon toga je u 2 kruga izgubio oko 5 sec
šteta zbog toga, bila je dobra ideja
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la kowalski »

U ta 2 kruga je izgubio nešto manje od 2 sec u odnosu na MS-a. Da nije bilo Webbera možda bi prošao Hamiltona. Čini mi se da je danas mogao imati dosta brži race pace od MS-a.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gradski »

kowalski je napisao/la:U ta 2 kruga je izgubio nešto manje od 2 sec u odnosu na MS-a. Da nije bilo Webbera možda bi prošao Hamiltona. Čini mi se da je danas mogao imati dosta brži race pace od MS-a.
pratio sam live timing
do izlaska MW, vozio je 1:17.500 a nakon toga 1:19,800 i 1:20,100
kamui je vozio 1:19, al mislim da su MW i nico još negdje prestizali neke za cijali krug i tu izgubili
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet stari »

Pa koliko je krugova vozio iza Webera? Dva, koliko se sjećam. Ako ih je Weber već "iznenadio" izlaskom ispred njega (i to je čudno da to nisu predvidjeli), onda nije imao što čekati dva kruga, trebao je odmah u boks... Nije mu trebalo puno, zakasnio je za MS svega sekundu, sekundu i pol...
Avatar
gradski
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2006, 19:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: purger u dalmaciji

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la gradski »

mark je išo u box u 23. krugu, a rosberg u 28.
znači 5 krugova je bio iza njega
MSC je ušo u 19. krugu...
Senna Lotus Renault 1985 i jedan kišni Portugal. Bila je to ljubav na prvi pogled.
Prva pobjeda, a svi ostali jedan ili vise krugova zaostali!
Švabo Mercedes
Postovi: 35
Pridružen/a: 09 ožu 2010, 07:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: GOSPODARA SCHUMACHERA

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Švabo Mercedes »

...nije loš dečko ali dobio je batine danas!
Red Baron,Rain Master,Rain Man.....amerikanci ga jednostavno zovu.....KING!
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la King iCool »

Švabo Mercedes je napisao/la:...nije loš dečko ali dobio je batine danas!
Da, od Webbera kao i svi ostali danas.
Avatar
Piquet stari
Početnik
Početnik
Postovi: 190
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 18:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Robert Kubica
Lokacija: Zagreb

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Piquet stari »

gradski je napisao/la:mark je išo u box u 23. krugu, a rosberg u 28.
znači 5 krugova je bio iza njega
MSC je ušo u 19. krugu...
5 krugova?!?
Nešto stvarno nije u redu s njim, a još manje sa njegovim trkačim inženjerom. :lud: Pa svakome od nas koji pratimo F1 je jasno bilo da sa svakim krugom iza Webera gubi sekunde...

Ne moš' vjerovat... #-o
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la 130R »

Prva dva kruga iza Webbera je izgubio oko 4 sekunde, a sljedećih 2-3 je radio slićna vremena kao Schumacher. Pratio sam live timing i siguran sam da je u jednom trenutku imao više oko 24 sekunde prednosti ispred Schumachera, i tada je ispred njega došao Webber.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/83906" onclick="window.open(this.href);return false;
Michael is faster than you!!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Igor18 »

Izjava Rosberga

It was a decent performance today and sixth place gives us a good opportunity for the race and we will aim to move up the field from there. I would have liked to have been a little further ahead of course. The car is feeling reasonable this weekend and although there is a very narrow set-up window, we have pretty much got there. It’s clear that we have made some progress with our aero upgrades and everyone at the factory has done a good job, so thanks for all their hard work. I am on the dirty side of the grid for the race tomorrow but it should have cleaned up now and it’s only a short run to the first corner. If I can have a good start and first lap, then we have the potential for a strong race.”
Michael is faster than you!!
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Vleki »

Nakon ove utrke kapa dolje rosbergu, jer sad već schumacher polako lovi formu, ali rosberg je i dalje podjednako brz, i u kvalama i u utrci! to baš nisam očekivao. Mislim da me netko ne bi krivo shvatio, znao sam da je rosberg brz, normalno kad je na prve 4 utrke redovito bio brži u kvalama i utrci, ali sumnjao sam da je to više zbog toga jer schumacher se muči s gumama i balansom, no očito da je rosberg klasa i da će ove godine on i schumacher voditi velike bitke prvenstveno u kvalama.
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Odgovori