Nadimci

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Nadimci

Post Postao/la 130R »

Evo jedne teme u koju možemo upisati nadimke ljudi iz F1 po kojima su bili poznati. Kako se sjetite nadimka nekog vozača ili neke druge ličnosti iz GP utrka upišite u temu. Tako čemo na jednom mjestu imati sve nadimke, a vjerujem da za mnoge neki nisu ni čuli. Ako znate kako je netko "zaradio" nadimak isto pišite tu.

Maurice Trintignant imao je nadimak Le Petoulet (štakorov izmet). Naime on je početkom 2. svj. rata svoj trkači Bugatti sakrio u štalu, a izvadio ga je 1945. i pripremio za utrke. Ali na prvoj utrci pao je na tehničkom pregledu prije utrke jer je imao prljav filtar za gorivo, da, bio je pun štakorskog izmeta i od onda je imao taj nadimak. On se nije sramio svog nadimka, čak je i svoje vino, koje je proizvodio nakon povlačenja sa utrka, nazvao Le Petoulet.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Nadimci

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Ja znam da je Juan Manuel Fangio imao par nadimaka.

Jedan od njih je El Chueco sto bi otprilike znacilo "sa iskrivljenim nogama", jer je imao noge zakrivljene u obliku slova O, a to je posljedica njegove ljubavi prema nogometu.

1955. godine Fangiov kolega u ekipi bio je tada mladi Stirling Moss, koji je pokusavao kopirati stil voznje starijeg Fangia i tako su njih dvojicu prozvali The Train (Voz,vlak), a Moss je Fangia prozvao Maestro (Majstor, ucitelj, uzor).

Malo je poznato da je Juan Manuel Fangio u svojoj prvoj utrci (1936)nastupio pod pseudonimom Rivadavia (Rivadavia je bio prvi Argentinski predsjednik). Koristio je pseudonim zato jer nije htio da njegovi roditelji saznaju da se bavi tako opasnim hobijem (automobilizmom).
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nadimci

Post Postao/la pospani gad »

Ayrton Senna - kišni čovjek
Alain Prost - profesor
Andrea de Cesaris - Andrea de Crasharis
Vittorio Brambilla - godzila
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nadimci

Post Postao/la 130R »

Kad smo več kod kišnog čovjeka, prvi koji je imao taj nadimak bio je Rudolf Caracciola još 30-ih. Po njemački to je bilo Regenmeister, kasnije su još taj nadimak dobili Senna i Schumacher (kojeg se isto večinom oslovljavalo na njemačkom), koje se baš zvalo tako, iako je po kiši bilo još dobrih vozača poput Jackya Ickxa, ali nisu ih zvali kišnim ljudima, barem ne toliko često kao ovu trojicu. A Caracciola je ostao originalni Regenmeister.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Nadimci

Post Postao/la Jackie Stewart »

pospani gad je napisao/la:Vittorio Brambilla - godzila
Mislim da je Brambilla imao nadimak "Monza Gorilla". ;)

Niki Lauda - King Rat (Lauda se ponosio tim nadimkom :D )
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nadimci

Post Postao/la pospani gad »

Jackie Stewart je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:Vittorio Brambilla - godzila
Mislim da je Brambilla imao nadimak "Monza Gorilla". ;)

Niki Lauda - King Rat (Lauda se ponosio tim nadimkom :D )
OK. Poštivam. Treba to provjeriti za Brambillu..... ali i ja mislim da je to - to..... ;)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nadimci

Post Postao/la 130R »

pospani gad je napisao/la:
Jackie Stewart je napisao/la:Mislim da je Brambilla imao nadimak "Monza Gorilla". ;)
OK. Poštivam. Treba to provjeriti za Brambillu..... ali i ja mislim da je to - to..... ;)
Evo ja sam sad provjerio, Monza Gorilla je. ;) Tako su ga zvali zbog agresivnog stila vožnje, a djelom i zbog izgleda (bio je malo jači).
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: Nadimci

Post Postao/la keexx »

Graham Hill ==> Mr. Monaco ==> ovaj nadimak je dobio jer je pobijedio 5 puta u Monacu.....
Denny Hulme ==> The Bear ==> nadimak je dobio i zbog svog fizičkog izlgeda, a i zbog svoje naravi....
Jody Scheckter ==> Baby Bear....
Peter Revson ==> Champagne Peter, a zvali su ga i Medium Bear nakon šta se u F1 pojavio Scheckter....
David Purley = Purls, the Rabbit ==> nadimak Rabbit mu je dao Lauda nakon utrke u Belgiji 1977, a kako su Laudu zvali The Rat, onda su obojica imali "svoje" životinje na bolidim na sljedećoj utrci...
James Hunt ==> Hunt the shunt ==> nadimak je dobio zbog velikog broja sudara koje je imao u nižim serijama formula....
Nigel Mansell ==> Il Leone (The Lion) ==> nadimak su mu dali tifozi zbog njegovih vožnji u Ferrariu....
Ralf Schumacher ==> Half Schumacher :lol:
slika slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Nadimci

Post Postao/la schuey »

130R je napisao/la: Evo ja sam sad provjerio, Monza Gorilla je. ;) Tako su ga zvali zbog agresivnog stila vožnje, a djelom i zbog izgleda (bio je malo jači).
imo je teške kosti hahahha

ma meni najdraži nadimak u f1 je malo korišteni ali ipak prisutan --------> schuey :biggrin:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Nadimci

Post Postao/la luka_kimi »

schuey je napisao/la:
130R je napisao/la: Evo ja sam sad provjerio, Monza Gorilla je. ;) Tako su ga zvali zbog agresivnog stila vožnje, a djelom i zbog izgleda (bio je malo jači).
imo je teške kosti hahahha

ma meni najdraži nadimak u f1 je malo korišteni ali ipak prisutan --------> schuey :biggrin:
Iliti ga dr.Ivo po naški :biggrin:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Nadimci

Post Postao/la schuey »

luka_kimi je napisao/la: Iliti ga dr.Ivo po naški :biggrin:
ne [-X još si mlad,to je manje popularan nadimak najčašče u njemačkoj za MS-a :biggrin:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Nadimci

Post Postao/la luka_kimi »

schuey je napisao/la:
luka_kimi je napisao/la: Iliti ga dr.Ivo po naški :biggrin:
ne [-X još si mlad,to je manje popularan nadimak najčašče u njemačkoj za MS-a :biggrin:
Ma znam ja to... :biggrin: Ovo je bila sprdnjica... :biggrin:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Odgovori