Formula 1 team - Caterham F1

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
ZEN
Postovi: 67
Pridružen/a: 05 kol 2009, 15:24
Navijam za: Nikoga

Re: Formula 1 tema - Lotus F1 Racing

Post Postao/la ZEN »

Baš me zanima kakvi če bit , nadam se da če bit uspiješni....kolko je moguče za početak
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la pospani gad »

Ponovno stiže ime Lotus na vrući asfalt F1..... oh, yesssss........

http://f1.gpupdate.net/en/formula-1-new ... n-tuesday/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la gringo73 »

pospani gad je napisao/la:Ponovno stiže ime Lotus na vrući asfalt F1..... oh, yesssss........

http://f1.gpupdate.net/en/formula-1-new ... n-tuesday/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stigli su! :)

slika
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la pospani gad »

@gringo73

Da. Stigli su. :>>

A gdje su sad? Šarafaju točkove? Ili farbaju karoseriju? :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la gringo73 »

pospani gad je napisao/la:@gringo73

Da. Stigli su. :>>

A gdje su sad? Šarafaju točkove? Ili farbaju karoseriju? :biggrin:
Evo, sve su sredili, sklopili... :)

slika

Iz ovog kuta izgleda da je poprilično kratak...
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la pospani gad »

Fairuz Fauzy u akciji..... :biggrin:

Osim što izgleda kratak..... izgleda poprilično zeleno.... :biggrin:

Šalu na stranu. Drago mi je da su se pojavili.... iako bolid izgleda poput ružnog pačeta i ne djeluje uvjerljivo.... Virgin GP djeluje puno bolje.....

Na bolidu Lotusa vidi se da je početnik - djeluje nekako nezgrapno. Ali ponavljam. Drago mi je da se Lotus vraća. Naravno da me to asocira na Colina Chapmana. Ne znam kako, ali volio bih kada bi se u sadašnjoj ekipi našlo inventivnog/ingenioznog duha kao u nekadašnjoj momčadi Lotusa.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 09 vel 2010, 19:01, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
themacor
Postovi: 120
Pridružen/a: 25 kol 2006, 01:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Montoya
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la themacor »

Iz ovog ugla nos je znatno kraci od svih :)
I am whatever U say I am
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la nikolaa »

themacor je napisao/la:Iz ovog ugla nos je znatno kraci od svih :)
jeste kraci..nesto slicno vidjeno na Toyotinom bolidu prosle sezone.

Inace bolid mi yaista djeluje prilicno kratak,mozda i najkraci od predstavljenih.Vidljivo na medjuosovinskom raymaku koji mi djeluje krace i od Mercedesovog koji trenutno drzi tu titulu.

Boje podsjecaju na legendarni Lotus ( marketing cuda cini ).Nema shark fina,kao kod Wiliams,Ferrari i Mercedesa.Ostalo se i ne moze nesto posebno vidjet.Djeluje pomalo cudno u odnosu na ostatak bolida,ali kada bude predstavljen sve ce to drugacije izgledati..
FORZA FERRARI!!!
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la sunseeker »

lotus, dobro je vidjeti te opet!
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la Walter »

Ove godine u veličini bolida vladaju velike razlike, od ogromnih do manjih kao ovaj Lotus.
slika
Lotus
Postovi: 94
Pridružen/a: 18 stu 2009, 02:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la Lotus »

Ime bolida je T127

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la Schumy.d »

nice :biggrin:
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la K1M1 »

slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la Walter »

Tradicionalna zelena boja kao na starim Lotusima.

slika
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la nikolaa »

Mnogi govore kako je bolid nezgrapan,ali ja mislim da je bolid jako zanimljiv koncepcijski.Mike Gascoyne je dobar strucnjak i nije od jucer u F1.

-Nos,povisen i kratak..Kao kod Toyota-e TF109..zapazaju se i "grbe" prema kokpitu kao kod Renault-a (ocekivano s obzirom da je Gascoyne bio dugogodisnji djelatnik Toyota-e)
-Prednje krilo zaista prilicno slozeno.Ima malih milion dodataka,poput flapova kao kod Mercedes-a,nekih sitnih usmjerivaca zraka na bocnim stranicama...Centralni dio prednjeg krila podsjeca na proslogodisnju Force India(Gascoyne je i tamo radio)
-Bocne stranice prilicno podrezane radi sto boljeg funckioniranja difuzora
-Bocni usisnici za zrak su prilicno veliki.
-Pokrov motora ne inkorporira shark fin krilo,vec konvencionalno poput Ferrari-ja,Mercedes-a,Wiliams-a,Virgin-a...
-Straznje krilo bez vertikalnih drzaca (poput Mercedes-a).
-Difuzor je izveden u stilu proslogodisnjeg Brawn GP-a

Ja osobno mislim da bolid nije jako inferioran po pitanju prvog utiska u odnosu na ostale.Vjerojatno nece biti rodjeni pobjednik,ali mislim da nece biti ni jako los.Ima dosta zanimljivih rjesenja,imaju dva prilicno iskuzna vozaca za razvoj bolida,imaju solidnog strucnjaka na celu tehnickog odjela.
Sto se tice livreja,jako mi je drago sto su ponovo u F1.Zeleno-zuti Lotus..Tko zna,mozda se brzo i vinu na vrh poretka...
FORZA FERRARI!!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la gringo73 »

nikolaa je napisao/la: Mnogi govore kako je bolid nezgrapan,ali ja mislim da je bolid jako zanimljiv koncepcijski.Mike Gascoyne je dobar strucnjak i nije od jucer u F1.
.........
Ja osobno mislim da bolid nije jako inferioran po pitanju prvog utiska u odnosu na ostale.Vjerojatno nece biti rodjeni pobjednik,ali mislim da nece biti ni jako los.Ima dosta zanimljivih rjesenja,imaju dva prilicno iskuzna vozaca za razvoj bolida,imaju solidnog strucnjaka na celu tehnickog odjela.
Sto se tice livreja,jako mi je drago sto su ponovo u F1.Zeleno-zuti Lotus..Tko zna,mozda se brzo i vinu na vrh poretka...
Ne znam kako ostatak, ali ja Gascoyna nisam nikad previše cijenio... Za mene, jedini "čarobnjak" F1 je Newey. Lotus mi djeluje konzervativno, ako izuzmemo da je kratkoća bolida (još nisam vidio službene mjere bolida, nego ovako odokativno) nešto inovativno ovdje. Vozači su iskusni, ali srednja žalost. Sigurno će bit velika pomoć u daljnjem razvoju bolida, ali...od njih očekujem da budu najbolja nova momčad. Možda čak da budu bolji i od Toro Rossa.
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la nikolaa »

gringo73 je napisao/la:
nikolaa je napisao/la: Mnogi govore kako je bolid nezgrapan,ali ja mislim da je bolid jako zanimljiv koncepcijski.Mike Gascoyne je dobar strucnjak i nije od jucer u F1.
.........
Ja osobno mislim da bolid nije jako inferioran po pitanju prvog utiska u odnosu na ostale.Vjerojatno nece biti rodjeni pobjednik,ali mislim da nece biti ni jako los.Ima dosta zanimljivih rjesenja,imaju dva prilicno iskuzna vozaca za razvoj bolida,imaju solidnog strucnjaka na celu tehnickog odjela.
Sto se tice livreja,jako mi je drago sto su ponovo u F1.Zeleno-zuti Lotus..Tko zna,mozda se brzo i vinu na vrh poretka...
Ne znam kako ostatak, ali ja Gascoyna nisam nikad previše cijenio... Za mene, jedini "čarobnjak" F1 je Newey. Lotus mi djeluje konzervativno, ako izuzmemo da je kratkoća bolida (još nisam vidio službene mjere bolida, nego ovako odokativno) nešto inovativno ovdje. Vozači su iskusni, ali srednja žalost. Sigurno će bit velika pomoć u daljnjem razvoju bolida, ali...od njih očekujem da budu najbolja nova momčad. Možda čak da budu bolji i od Toro Rossa.
Nije Gascoyne carobnjak poput Newey-a,ili za mene fantasticnog Rory Byrn-a,ali je solidan dizajner.Koliko se sjecam on je tvorac onog Jordan-a iz '99 koji je cak i pobijedio na utrci i ostao kao najbolji Jordan u povijesti te momcadi ( za mladje sada je to Force India )..
Takodjer ni ja ne ocekujem nesto superiorno od njih,ali ocekujem da budu najbolja nova momcad za pocetak a za koju godinu tko zna..
FORZA FERRARI!!!
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la spacedoc »

meni je bio super jordan sa onom pcelom(osom) samo neznam tocno od koje do koje sezone je bio taj bug na jordanu , sanjam te boje bolida da budu opet na gridu
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la King iCool »

Da Gascoyn je tvorac onog Jordana ali je i tvorac nekih Toyota koje nisu baš bile nešto posebno.Tamo je dobio otkaz pa je prešao k Indijcima isto sa osrednjom uspješnošću. Sve u svemu slažem se da nije poput Adriana ili Rorya no možda iznenadi pa Lotus završi negdje u sredini poretka.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la dmarijon »

"Možda čak da budu bolji i od Toro Rossa." -???
sory, ali ne mogu vjerovati da ovo misliš??
pa ja bi se kladio (po svim indicijama) da je realno da će lotus kasniti minimalno sekundu i pol do dvije za torro rossom, po krugu
čekaj prvu trku
Samo neka se trkaju.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la zvjerko »

Problem sa Gascoynom nije njegovo znanje već njegova narav - s kim se nije posvađao od svojih suradnika? Kao glavni dizajner (konstruktor ili kako god) ovisi o suradnicima jer nema vremena sve odraditi sam, a ako ih tretira kao "nužno zlo" bez prava na vlastitu ideju, nema zdravog radnog okruženja. Koliko sam shvatio po pričama on je takav tip no ni Tombazis baš nema lijepe riječi za Newya u tom smislu samo mislim da je tamo više bio slučaj sudara dva velika ega dok su bili u McLarenu...

...sam bolid možda djeluje kratko zbog malog prevjesa naprijed, ali međuosovinski razmak mi ne djeluje posebno manji u odnosu na ostale. Što se tiče uspješnosti realno je smatrati da će nove ekipe biti fenjeraši (pa tako i Lotus) no kako sezona bude odmicala vidit će se tko ima više sredstava za razvoj i dobrog dizajnera sa pogođenim inicijalnim dizajnom.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la pospani gad »

Lotus ima "klasičan" dizajn bolida.... odudara od svih drugih.... Pomalo mi je i zastario.... hm.... :-k Vidit' ćemo danas.... može biti da bude koristan i učinkovit'......

Ono što mi se najviše sviđa kod ovog Lotusa je boja.... kombinacija ove prekrasne zelene i žute.... Odličan je i dizajn vozačkih odjela.... i oba vozača djeluju jako opušteno.... pogotovo Heikki.... koliko je Finac normalniji kada se "slobodno" smije.... u McLarenu je djelovao tako uštogljeno.... :D

To je sve vanjština.... od danas pa nadalje treba vidjeti kako će napredovati.... sretno dečki....

Eh, da.... Lotus ime izaziva puno, puno - jako puno nostalgije.... Ayrton je za njih osvojio posljednju GP pobjedu.... sjećam se Ayrtona dok je vozio crni JPS Lotus..... to su bili prekrasni počeci najboljeg vozača svih vremena.....

Colin Chapman je stvorio toliko uspjeha sa tim bolidima..... parirao je Ferrariju i pobjeđivao ga.... Lotus je velika stvar... ime je ponovno tu - da li će i kada će doći uspjesi :!: :?: .... budimo strpljivi...... :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Lotus
Postovi: 94
Pridružen/a: 18 stu 2009, 02:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la Lotus »

Prvih godina ne ocekujem nista posebno.Dosta bi moglo ovisiti i o dobavljacu motora,ipak je Cosworth taj motor koji im je donio sve naslove.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la 47 »

ja također ne očekujem ništa prve godine, a u nadi sam da će biti još godina. Trebat će puno love utući da bi se došlo d vrhunskig nivoa, to se zna.
eventualno ako uspiju napraviti odličan autić!
slika
HrC
Početnik
Početnik
Postovi: 155
Pridružen/a: 14 vel 2010, 12:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren-Mercedes

Re: Formula 1 team - Lotus F1 Racing

Post Postao/la HrC »

Možda nisam u pravu, ali meni Lotus spram ostalih ekipa izgleda nešto starije, a možda je to zbog tamnozelene boje koja je stvarno malo dosadna no baš mi je drago da se Lotus vratio u F1.
Odgovori