MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
speedy56
Veteran
Veteran
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 » 31 ožu 2019, 19:28

I prošle godine je F1 Bahrein bio dosta dobra/malo luda utrka, ali onda je došao MotoGP, rekao "hold my beer" i dobili smo:
slika

Bring it on
slika

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 31 ožu 2019, 19:36

I to je vjerojatno bila najnepoštenija utrka ikada. Svi ovi koji su u pozadini su trebali krenuti iz boksa, jedino je ovaj Pramac (Miller ako se ne varam) dobro odabrao gume

PS: Pramac je raskinuo sa novim za ovu sezonu naslovnim sponzorom (Alma) jer je vlasnik istog uhićen zbog nekih financijskih muljaža. Alma je uklonjen iz naziva momčadi na svim društvenim mrežama, na stranici Pramaca nema Alme više među partnerima te je logo Alme uklonjen iz loga momčadi, sa motocikala te odijela vozača
https://www.gpone.com/en/2019/03/29/mot ... -alma.html
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 31 ožu 2019, 20:54

AJM EPI :D
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 tra 2019, 13:19

Evo i Honde sa brzinski odrađenim kopiranjem Ducatijevog krila na stražnjem dijelu
slika
slika

BUMP:
Broj 69 kojeg je na svojim motociklima, uključujući i prilikom osvajanja naslova 2006., nosio Nicky Hayden je jučer u CoTA-i službeno umirovljen. To znači da ubuduće niti jedan vozač neće imati prilike odabrati taj broj kao svoj.

https://www.crash.net/motogp/news/91754 ... red-motogp
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 14 tra 2019, 22:11

Ovo je najbolji sport na svijetu.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 14 tra 2019, 22:16

Steta za Rossija, ali fajt je bio odličan. Šteta na onom širokom ulazu u lakat zavoj kad su bila 3 il 4 kruga do kraja.

Inače sponzići bi mogli bacit oko kako napravit hebeni pokal na podiju ne ove dosadne zvjezdane limenke
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 14 tra 2019, 22:31

Kolko mi je žao za Valea, tolko mi je drago za Rinsa. Zaslužio je.
Bitno da je i na ovoj stazi (koja mu inače ne leži baš) imao dobar tempo i u kvalama i u utrci.

Skroz mi je krivo bilo kad je Crutchlow pao, očekivao sam fight njega i Valea.
Kad je Marquez roknuo doživio sam eksplozivni elektrošok i puls na 190bpm s odbrojavanjem krugova do kraja :biggrin:
Ima još on vremena pobjeci ostatku grida.
Inače, Honda se mora malo konsolidirati s mehaničkim problemima.

Dovi izvukao kaj je mogao, Miller konačno do suhog podija, drago mi je, lik je minilegenda.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 tra 2019, 19:52

napokon sam stigao pogledati utrku i moram reći jednu stvar: bio sam u krivu po pitanju Rossija. Razočarao me opako u Katru, ali je u zadnje dvije utrke jako popravio dojam. Kako je samo pritisnuo Rinsa u zadnjem krugu, mislim da to rijetko tko može odraditi na taj način.

Što se Marqueza tiče: drago mi je da je pao. I to iz više razloga:
1. gledali smo zanimljivu utrku gdje se do zadnjeg zavoja nije znalo tko će pobjediti
2. prvenstvo se jako zbilo
3. imamo novog pobjednika u MotoGP
4. napokon je u CoTA-i pobjedio netko drugi osim njega
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 svi 2019, 16:08

Oba su vozača iz Petronas Yamaha SRT ušli u Q2 kroz treninge. S druge strane, Rossi i Vinales oboje moraju muku mučiti sa Q1
http://resources.motogp.com/files/resul ... 1_640c64ab

BUMP:
Rossi zapeo u Q1, Vinales starta 5., a prva dva mjesta ugrabili su Quartararo i Morbidelli na satelitskim Yamahama
slika
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 04 svi 2019, 16:30

Rosi sramota...
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 04 svi 2019, 16:36

Ja bih povukao paralelu sa Mercedeseom.....Petronas je ovde mislim glavni činilac i njihovo gorivo koje daje razliku u snazi motorima

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 svi 2019, 16:45

sramota je za cijelu tvorničku ekipu Yamahe da su oba sateltiska motora, od kojeg jednog vozi rookie, ispred oba tvornička motora.
slika
slika -

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 04 svi 2019, 19:24

Benziiiiin....

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 05 svi 2019, 10:33

Znam da je Rossi inače nedjeljom bolji nego na jedan krug, ali dok je Vinales opet u vrhu na warmup treningu, Rossi je na poziciji koja mu u utrci ne bi ni boda donijela
slika

Plus, Marquez je opet završio na podu
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 svi 2019, 21:28

S obzirom na to da je izgubio stalno mjesto u Moto2 ove sezone Pasini skuplja lijepu kilometražu.

Nakon što je propustio prve dvije utrke, sada se već priprema nastupiti u svojoj trećoj:
1. u Austinu je vozio na Kalexu za Pons mjenjajući ozlijeđenog Fernandeza
2. u Jerezu je vozio na KTM-u za Angel Nieto tim mjenjajući ozlijeđenog Dixona
3. u Le Mansu će voziti na Kalexu za Petronas Sprinta Racing gdje će zamijeniti Pawija koji se ozlijedio u petak u Jerezu
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 18 svi 2019, 12:31

Prešlo i na MotoGP... Ducati bez Mission Winnow oznaka u Le Mansu, na tom mjestu se nalaze nadimci vozača (Dovi i Petrux)
slika

PS: Vinales najbrži na sva 3 treninga, Rossi opet mora u Q1

BUMP: Marquez je jučer opet imao zamalo pad. Tj, vjerojatno bilo tko drugi bi pao

A Rossi je u FP1 izgubio lanac
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 18 svi 2019, 22:36

Ja ne kužim što se dešava u Yamahi... Vinales uredno najbrži kroz treninge, dođu kvalifikacije i jedva 11. Rossi je čak uspio dobro odraditi kvalifikacije ovog puta i starta 5.
slika
slika
slika -

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 18 svi 2019, 23:06

Rossi bi bio i u prvom redu da nisu u q2 krenuli sa softom i tu izgubili vrijeme na stazi dok je bila najbolja.
I ovo 5.mjesto je odlican rezultat, jedino je on uspio zamjetno poboljšati svoje vrijeme kasnije kad je staza bila mokrija. Čak je imao jedan jos brzi krug, ali je u S3 malo zaplesao na trakciji.
Nema veze, bitno da je on u prva dva reda i to je to.
Jos jednom se, i u q1 i q2 pokazalo da kolko god godina imao, i dalje ima jedna od najvecih muda u motogpu.
A kod Vinalesa se ponovno pokazuje ono kaj i proslih godina. Talenta ima, kad je sve po njegovom je ubojit, ali je totalno nepouzdan, kad nije sve po njegovom radi scene u momčadi...
Nek sutra napravi jos jedan "svoj" prvi krug i prica je potpuna. Moze on promijeniti i pol ekipe kraj sebe, broj na motoru, ali storija je ista kao proslih godina.
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 30 svi 2019, 10:52

U čemu se razlikuju MotoGP, Moto2 i Moto3?

Svetski šampionat u motociklizmu broji tri klase – kraljevsku, Moto2 i Moto3. Motori u sve tri su prototipi, a između njih ima velikih razlika. Za one koji su se pitali koje su glavne, Dorna je spremila zanimljiv video u kojem je sve objašnjeno.

http://sportklub.rs/Video/Automoto/Moto ... Moto3.html
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 31 svi 2019, 19:51

To nije točno. Točno je slijedeće:
Šasije u sve tri klase su prototipi, motori su prototipi u Moto3 i MotoGP, dok je motor u Moto2 klasi modificirana verzija cestovnog modela. Ako se ne varam motori koji pogone Moto2 motocikle su modificirane verzije motora koje Triumph ugrađuje u svoj Daytona 675 modele.

Ne znam kako su na sportklubu to pobrkali kad im u samom videu piše da su šasije prototipovi, a motori prototip - baziran na cestovnom - prototip.

PS: Danas je Nicolo Bulega postavio novi rekord u maksimalnoj brzini za Moto2 klasu. Svoj motocikl je razvukao do 300,6 km/h što je prvi put ikada da je Moto2 motocikl probio granicu od 300 km/h
A ja do danas ni u autu nisam vozio brže od 120-125km/h na autocesti... danas eto vozio par sekundi 140km/h na frendovoj Yamahi MT-07 i bilo mi wow!! Ne mogu ni zamisliti kako je duplo od tog :vibro:
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 31 svi 2019, 22:11

Cuky je napisao/la:
31 svi 2019, 19:51
To nije točno. Točno je slijedeće:
Šasije u sve tri klase su prototipi,
pa tako i pise u videu
motori su prototipi u Moto3 i MotoGP, dok je motor u Moto2 klasi modificirana verzija cestovnog modela.
pa tako i pise u videu
Ako se ne varam motori koji pogone Moto2 motocikle su modificirane verzije motora koje Triumph ugrađuje u svoj Daytona 675 modele.
pa tako i pise u videu
Ne znam kako su na sportklubu to pobrkali
kako moze sport klub da pobrka kad je ovaj video od dorne
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 31 svi 2019, 22:53

Pa ja sam napisao da u videu piše točno (jer neće Dorna koja je pisala pravila valjda krivo protumačiti svoja pravila), a da je Sport Klub u tekstu ispod videa, a tekst kojeg si ti kopirao i kojeg ću ja dolje opet citirati, napisao krivo:
Svetski šampionat u motociklizmu broji tri klase – kraljevsku, Moto2 i Moto3. Motori u sve tri su prototipi, a između njih ima velikih razlika. Za one koji su se pitali koje su glavne, Dorna je spremila zanimljiv video u kojem je sve objašnjeno.
Motori u sve 3 nisu prototipi, nego samo u Moto3 i MotoGP. Ono što su prototipi u sve 3 klase su šasije.... šasija nije isto što i motor
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 31 svi 2019, 23:20

ok to sto pise "motori" ti si shvatio bukvalno agregat a u stvari se misli na sasiju.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 31 svi 2019, 23:35

Onda neka napišu "šasija"... značenja riječi su definirana sa razlogom... ne mogu ja napisati "jabuka", a od svih očekivati da shvate kako sam mislio na "kruška". Možda malo glup primjer ali itekako vrijedi ovdje.

Jer:
Motor = agregat, engine...
Šasija = okvir motocikla na kojeg se sve pričvršćuje
Motocikl = šasija + motor + aerodinamčiki oklop + ostali djelovi
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 31 svi 2019, 23:44

cekaj ja ne znam kako kod vas ali ovde na ulici kad ljudi ugledaju dobar "bajk" kazu vidi ga kakav motor vozi i misli se na dvotockasa. konkretno misli se na ono sto se vidi a to je izgled-sasija. i kaze se motor. zato je sport klub tako i napisao. ja kazem motor kad vidim motor i ne mislim na agregat.
slika

Odgovori