MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Vinales dokazao da nije materijal za prvaka.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Nekako mislim da bi, ako se neki od trenutno jačih igrača (Marc ponajviše) ne oslobodi kroz godinu-dvije da bi Morbidelli mogao lako na njegovo mjesto. Samo da se malo više ustali, jer brzine očito ima.


BUMP: Nakon F1 i MotoGP je objavio kako će. održati utrku na stazi Portimao u Portugalu. Ujedno će. to. biti i zadnja utrka u sezoni
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ne mogu više bumpirati gornji post...

Rezultati kvalifikacija... Yamaha se nakon utrke pauze vratila na Pole,
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ukoliko jedan od KTM-ova 4 vozača danas pobjedi ili bude drugoplasirani KTM gubi koncesije. Koncesije dobije novi proizvođač koji uđe u MotoGP od 2013. na ovamo te oni koji od 2013. na ovamo nisu upisali pobjedu. Pobjeda nosi 3 koncesijska boda, drugo mjesto 2 i treće 1. Ako proizvođač kroz dvije godine skupi 6 bodova gubi koncesije. Ako kroz dvije godine ne skupi 6 bodova oni koje su skupili im se poništavaju i kreću opet od nula. KTM za sada ima 4 boda (pobjeda u Češkoj prošlog vikenda te 3. mjesto za Espargara u Valenciji 2018).

Ako danas budu 1. ili 2. u utrci odmah gube pravo na neograničena testiranja u sezoni za sva 4 trkaća vozača. Testni vozači moći će testirati i dalje, ali će biti ograničeni na 3 staze koje moraju unaprijed odabrati i naravno neće imati neograničena testiranja. Od slijedeće godine više neće moći koristiti 9 motora po vozaču nego 7, iste više neće smjeti u toku sezone nadograđivati. Zadnja koncesija koju će izgubiti je broj wildcard nastupa u sezoni: umjesto dosadašnjih 6 imati će na raspolaganju samo 3.

https://www.motogp.com/en/news/2020/08/ ... ria/338653


BUMP: Gadan udes u T1 u 4. krugu Moto2 utrke. Utrka prekinuta
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ja mislim da ovako nesto nikad nisam video...

inace ne gledam cekam motogp
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Koji sudar....užas.
Ovo je Rossijev i Vinalesov novi rođendan.

Stotinke su dijelile ovo od katastrofe.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Rossijeva reakcija na kraju sve govori
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Onboard
slika
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

I na kraju dan nakon potvrde da mu je zadnja godina na Ducatiju Dovi odnese pobjedu ispred Mira i Millera. Binder na KTM-u je bio 4., a Rossi 5.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: 16 kol 2020, 15:21 I na kraju dan nakon potvrde da mu je zadnja godina na Ducatiju Dovi odnese pobjedu
Nek uzme i naslov ove godine.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

To bi bio smijeh i šamarčina samo takva Ducatiju. Ali ja se ipak nadam da će netko od kvarteta sa Yamahe uzeti.

BUMP: Tko god je od vas registriran na MotoGP (može i bez pretplate za Video Pass kao što sam i ja) evo 3 minute horora iz T3 uključujući i neke kuteve do sada ne viđene (kao npr. kamera ispod repa Vinalesove Yamahe)
https://www.motogp.com/en/videos/2020/0 ... hes/339613
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Quarta možda i hoće, ali Vinales je još jednom dokazao da nije naprosto ta liga.
Kužim da je bio potresen od ovoga u T3, ali bio je i Rossi, vjerojatno još i više, pa je s 4 banke na leđima nakon restarta odvozio za P5 i solidne bodove.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Iskreno, ako se Marc vrati spreman u Missanu (još je jedna utrka prije toga) mislim da mu neće biti nemoguće ugrabiti i ovaj naslov. Ovi si međusobno skidaju bodove, a on ako bude dominantan kao što je bio prije pada u Jerezu lako će nanizati pobjede do kraja sezone.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Stvarno slabo pratim tehnologiju Moto GP-ja...verovatno nema mnogo mesta gde se može to pročitati kao za F1. I tamo je prava utrka tehnologije, koja nasuprotnome f1 je moguće razvijatu u različita pravca....

There are numbers that prove that inline-fours work better alone than in a battle: in the 50 races prior to this season inline-fours fared much better in qualifying than they did in races, taking 17 pole positions against six race victories.
In race situations the superior straight-line speed of V4s isn’t the only problem for inline-fours. V4 machines don’t like corners so much, so their riders use more acute V-shaped lines, braking to the apex, aggressively turning the bike in the middle of the corner and accelerating out. Inline-fours are at their best in the corners, so riders use U-shaped lines, sweeping through in a graceful arc to build as much corner speed as possible.
The V4 rider’s V line allows him to brake deeper, so it’s easier for him to out-brake an inline-four rider than the other way around. And once the V4 is in front, the inline-four can’t use its superior corner speed. And it’s the same leaving the corner – the inline-four rider has lost his corner speed so he can’t commence his corner exit properly.
Basically, inline-fours can be faster than V4s around most racetracks, if they have the track to themselves. But V4s are better fighting bikes. And these days very few MotoGP races are won without a fight.

Fabio Quartararo won the first two races of the year in the only way that really seems to work for an inline-four – get out front as soon as you can and don’t let the V4s get close enough to interfere with your corner speed.

KTM’s 2017, 2018 and 2019 RC16 V4 behaved like most V4 MotoGP bikes – fast into corners, fast out of corners, but a bit of a nightmare in the middle. That’s what horrified Johann Zarco about the bike – trying to get it turned.
This year’s RC16 is nothing like that. “It’s like another world,” says Brad Binder. Either Binder or Pol Espargaró had winning pace at each of the first four races of 2020: at both Jerez rounds, where Binder’s speed was blinding, at Brno, where he won, and at Red Bull Ring, where Espargaró led the race until it was red-flagged. The Spaniard might have done the same in the restart, but he had used up his allocation of his preferred medium rear slicks, so he had to use a soft, which didn’t give the grip he wanted.
The 2020 RC16’s secret is V4-type speed – the machine was the second quickest MotoGP bike on Sunday, at 194.8mph, just 0.6mph down on the Ducati – and much-improved corner speed, similar to the inline-fours.
“Normally with this kind of engine the bike can make less corner speed,” said Espargaró at the weekend. “So we used more of a V-style corner: going to the apex, picking up the bike and using the power to exit fast. But now we have a very good feeling with the front, which allows us to release the brake a bit earlier than we used to, stop the bike where we need to and then carry on for more corner speed. It’s super-nice.”
If the RC16 continues to allow its riders to use more corner speed at upcoming races then we’ll have to assume that KTM has managed to solve the riddle that so far escaped Ducati and Honda. This won’t only be a chassis thing. As usual it will be a combination of factors: getting the chassis right, but also the engine’s off-throttle dynamics and engine-braking strategies, so that riders can roll into corners with extra speed.

This was how Jorge Lorenzo won the last inline-four championship: bolting from lights-out and running his own race, leading from the first lap to the last in all of his seven victories. It’s significant that this happened in 2015, when Ducati weren’t up to speed and Honda had got its engine spec wrong, causing Marc Márquez problems throughout the year.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Mislim da bi danas jedino prikladno bilo da Rossi pobjedi nakon što su u Moto3 i Moto2 pobjede odnijeli vozači njegovok Sky Racing VR46 tima. Celestino Vietti ugrabio svoju prvu GP pobjedu u Moto3 klasi dok je Marco Bezzecchi odnio pobjedu u Moto2 klasi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Rosi vrlo slab za sada.....restart mu je šansa
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Yamaha je izgleda gadno zabrljala ovu sezonu po pitanju pouzdanosti.

Tech3 i KTM pobjedili su u utrci, Miguel Oliveira je ugrabio svoju prvu MotoGP pobjedu ispred Millera na Pramac Ducatiju i Espargara na tvorničkom KTM-u


BUMP: Vezano za ovu pouzdanost kod Yamahe... Što se tiče problema sa ventilima na motorima zatražili su prošlog vikenda od tehničkog delegata dozvolu da skinu pečate sa motora, otvore ih i promijene te ventile. Od njih su tražili detaljnu dokumentaciju o tome koji je problem i kako planiraju otkloniti ga prije nego im se to dozvoli. Kroz tjedan dana istragom su bolje shvatili o čemu se radi te su povukli taj svoj zahtjev i kaže Lin Jarvis da imaju ideju kako rotirajući motore mogu nada se bez kvarova doći do kraja sezone.

A Vinales je imao veliki scare u T1 kada je pri 300km/h skužio da nema prednje kočnice. Uspio je malo usporiti koristeći stražnju i onda se bacio sa motocikla


Prošli tjedan su imali određenih problema sa kočnicama te im je Brembo dostavio novu verziju kočnica koje su ovog vikenda koristili svi osim Vinalesa kojem nije odgovarao osjećaj na tim novima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Na SK-u u prenosu su reklu da je Yamaha smanjila broj okretaja motora i tako poboljšala pouzdanost

To lično ne podrzavam...bolje pregoreti duzinu motora nego kaskati na 11-tom mestu
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Mansell »

Cuky je napisao/la: 24 kol 2020, 11:21 Tech3 i KTM pobjedili su u utrci, Miguel Oliveira je ugrabio svoju prvu MotoGP pobjedu ispred Millera na Pramac Ducatiju i Espargara na tvorničkom KTM-u
Dok nema mačka miševi kolo vode :biggrin:
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

gjoko-mkd je napisao/la: 24 kol 2020, 14:36 Na SK-u u prenosu su reklu da je Yamaha smanjila broj okretaja motora i tako poboljšala pouzdanost

To lično ne podrzavam...bolje pregoreti duzinu motora nego kaskati na 11-tom mestu
Osobno mislim da je u sezoni poput ove jako bitno utrke završavati barem i u niskim bodovima jer si svi međusobno izbijaju bodove iz utrke u utrku. Evo Quartararo je nakon dvije pobjede imao 3 utrke koje nisu vrijedne spomena, ali je i dalje vodeći u poretku. Isto tako Yamaha je vodeća u poretku konstruktora, a Petronas Yamaha u poretku timova ispred Monster Yamahe.

Što se kočnica tiče izgleda da su ih u utrci imali i drugi vozači Yamahe. Gledao sam danas snimku utrke i nakon što se Vinales razbio prilikom ulaska u boks Quartararo je sustigao Rossija, potapšao ga po ruci i pokazao mu na prednju kočnicu, na što je Rossi odgovorio njihajući ruku "tako-tako".

Mansell je napisao/la: 24 kol 2020, 19:56
Cuky je napisao/la: 24 kol 2020, 11:21 Tech3 i KTM pobjedili su u utrci, Miguel Oliveira je ugrabio svoju prvu MotoGP pobjedu ispred Millera na Pramac Ducatiju i Espargara na tvorničkom KTM-u
Dok nema mačka miševi kolo vode :biggrin:
Tek sad kad Marca nema pokazuje se koliko je Honda zapravo banana motocikl. Njihov najbolje plasirani vozač je satelit Nakagami na 6. mjestu, u poretku konstruktora samo je Aprilija iza Honde (tu bodove skuplja samo najbolje plasirani vozač u utrci), dok su u poretku momčadi LCR na 8. te tvornička Repsol na posljednjem 11. mjestu. Najbolji rezultati Honde bez Marca: 10-4-8-6-7

BUMP: Samo još jedan pokazatelj koliko Honda ovisi o Marcu... Honda je bez podija u 5 uzastopnih utrka po prvi puta nakon 38 godina

https://www.motogp.com/en/news/2020/08/ ... ars/341699
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ne bih reko da je Honda banana motocikl nego je taj motor krojen za MM koga sad nema a drugi na tom motoru su slabi (pored toga sto su i slabiji vozaci). Honda je najveci proizvodjac motocikala, najtrofejniji, reci da je banana je kao sad za Mercedes reci da su banana. Da jako ovise o MM to je tacno. Jer su sve posvetili njemu. Mac sa dve ostrice vidimo sada.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Nitko nije rekao da je Honda banana, to bi bilo ludo reć. Ali ovogodišnji motocikl očito je. Pa prije sezone na testiranjima su testirali prošlogodišnji paralelno sa ovim da skuže di su falili. Isto tako i Mercedes, danas sutra se i njima može desit da naprave bolid koji bi bio potpuni promašaj (kao npr. ovogodišnji Ferrari) i ne bi bilo krivo reći da je taj bolid banana
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 25 kol 2020, 12:37 Nitko nije rekao da je Honda banana, to bi bilo ludo reć. Ali ovogodišnji motocikl očito je. Pa prije sezone na testiranjima su testirali prošlogodišnji paralelno sa ovim da skuže di su falili. Isto tako i Mercedes, danas sutra se i njima može desit da naprave bolid koji bi bio potpuni promašaj (kao npr. ovogodišnji Ferrari) i ne bi bilo krivo reći da je taj bolid banana
pa cekaj MM nije odvezao ni jednu trku do kraja. a ta sa koje je pao je bio 3 u trenutku pada ako se ne varam. kako onda ti zakljucujes da je taj motor njesra? po Aleksu debitantu? rekao sam da je taj motor pravljen za MM. i da se nije povredio opet bi se borio za titulu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Iako ne volim Markeza.....sigurno bi samleo konkurenciju i sa ovom makinom
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 25 kol 2020, 17:17
Cuky je napisao/la: 25 kol 2020, 12:37 Nitko nije rekao da je Honda banana, to bi bilo ludo reć. Ali ovogodišnji motocikl očito je. Pa prije sezone na testiranjima su testirali prošlogodišnji paralelno sa ovim da skuže di su falili. Isto tako i Mercedes, danas sutra se i njima može desit da naprave bolid koji bi bio potpuni promašaj (kao npr. ovogodišnji Ferrari) i ne bi bilo krivo reći da je taj bolid banana
pa cekaj MM nije odvezao ni jednu trku do kraja. a ta sa koje je pao je bio 3 u trenutku pada ako se ne varam. kako onda ti zakljucujes da je taj motor njesra? po Aleksu debitantu? rekao sam da je taj motor pravljen za MM. i da se nije povredio opet bi se borio za titulu.
Taj motor ne voze samo Marc i Alex. Voze ga i Crutchlow i Nakagami koji su prilično iskusni MotoGP vozači sa već nekoliko sezona provedenih na Hondi. A dodaj tu i Bradla koji je Hondin službeni testni vozač i koji je razvijao taj motocikl, pa se svejedno muči protiv ostalih.

Odgovor po čemu zaključujem: Po tome što je u 5 utrka ove sezone ostaloj četvorici vozača na njemu najbolji rezultat 4. mjesto i što je samo Aprilija lošija od Honde ove sezone.

A kakve veze ima da je Aleks debitant? Brad Binder je debitant, pa je pobjedio već ove godine. Također Nakagami i posebno Crutchlow koji je sa Hondom znao i pobjediti su daleko od borbe za pobjede.

MM bi se borio za titulu zbog toga što je vjerojatno najbolji vozač koji je ikad sjeo na MotoGP stroj (i to govorim kao navijač Yamahe i Rossija). I druge momčadi se orijentiraju više na svojeg top vozača... pa svejedno ostali na tom motociklu nisu u borbi za 2-3 boda.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori