Formula 1 Team Manor Racing Team

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Navodno je stigla ponuda jedne zainteresirane strane za otkup sve 3 kompanije koje imaju veze sa Manorovom F1 momčadi. Stečajni upravitelji naravno ne žele ništa komentirati, a navodno ponuđač želi odgovor najkasnije do petka kako bi bilo dovoljno vremena da se bolide izradi, testira na zimskim testiranjima i transportira u Australiju.

http://www.autosport.com/news/report.ph ... r-for-2017
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Navodno je stigla ponuda jedne zainteresirane strane za otkup sve 3 kompanije koje imaju veze sa Manorovom F1 momčadi. Stečajni upravitelji naravno ne žele ništa komentirati, a navodno ponuđač želi odgovor najkasnije do petka kako bi bilo dovoljno vremena da se bolide izradi, testira na zimskim testiranjima i transportira u Australiju.

http://www.autosport.com/news/report.ph ... r-for-2017
Ne vjerujem. Malo sam skeptičan, da će F1 ekipa Manor preživjeti..... nadam se da sam u krivu.
Čudno mi je, kolika lova se priljeva u F1, i koliko se može i zaraditi kroz dugogodišnji period - da netko financijski moćan ne pokrene F1 biznis?! :? I sam Gene Haas je rekao, nakon jedne godine iskustva da je bolje kupiti postojeću F1 infrastrukturu, nego početi od praznog papira......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

a eto...osoblje ostaje na broju do kraja ovog mjeseca (otprilike 2 tjedna još) jer su do tada osigurani novci za isplatu plaća kompletnom osoblju momčadi. Bolid je razvijen i spreman za proizvodnju, ali nema se novaca za proizvodnju djelova (+ ako momčad propadne to su novci bačeni u vjetar). Ako bi ih netko kupio vjerojatno bi se mogli pobiti opet sa Sauberom, a tu bi onda i bili u prednosti ako ni zbog čega onda zbog toga što Sauber ostaje na staroj PU
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:a eto...osoblje ostaje na broju do kraja ovog mjeseca (otprilike 2 tjedna još) jer su do tada osigurani novci za isplatu plaća kompletnom osoblju momčadi. Bolid je razvijen i spreman za proizvodnju, ali nema se novaca za proizvodnju djelova (+ ako momčad propadne to su novci bačeni u vjetar). Ako bi ih netko kupio vjerojatno bi se mogli pobiti opet sa Sauberom, a tu bi onda i bili u prednosti ako ni zbog čega onda zbog toga što Sauber ostaje na staroj PU
Iskreno se nadam, da će ih netko normalan kupiti...... a živim i u nadi da ćemo opet jednom gledati 26 bolida na F1 gridu, na startu.... kao nekada.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Naovdno su od FIA-e zatražili da im dopuste da nastupaju sa proslogodisnjim bolidom u prve tri utrke ukoliko dođe da preuzimanja tvrtke u zadnji tren
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Manor is no more...nakon što stečajni upravitelji nisu pronašli kupca za momčad ista zatvara svoja vrata
http://www.autosport.com/news/report.ph ... buyer-fail

EDIT: A evo i fotka modela za testiranje u zračnom tunelu onog što je trebao biti njihov bolid za 2017
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Relativno mali usisi i masni sidepodov. Bargeboardovi mi ne izgledaju tako veliko.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

I fotka niže rezolucije, ali sa manje ljudi oko modela
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Šteta. Velika šteta. Tako su imali spreman bolid i za 2015.-u, pa su krenuli sa starim iz 2014.-e, zar ne?

http://maxf1.net/manor-pokazao-bolid-s- ... ti-u-2017/

Zar se ne može naći neki lovator - a ima ih - uvijek, koji će naći interes i profit na dugoročne staze u F1 i kupiti ovu sjajnu momčad? Kao što je Vijay Mallya napravio od Midlanda ( tj. Jordana ), i Dietrich Mateschitz od Jaguara?? #-o #-o #-o #-o #-o

Ja još gajim neku ludu-uzaludnu nadu za njih, za 2017.-u....... :hehe: :pogled:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

navodno je jedan od problema taj što potencijalni kupac osim momčadi i ljudi koji su u njoj u paketu dobiva i teret moguće tužbe zbog Bianchijeve nesreće.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

OK. To oko Julesa Bianchi-ija je vrlo osjetljivo neriješeno pitanje. Postoji mogućnost da na neki način novi vlasnik naslijedi tu tužbu od strane obitelji Bianchi.
Ali, što ako slijedeće dvije godine F1 ekipa Manor bude "ugašena"? Da li to znači, da obitelji Bianchi nema koga tužiti? Zar oni prvenstveno ne tuže FIA-u i Charlie Whitninga?

Kada bi stvarno, do početka ovosezonskih testiranja netko od puno lovatora na ovome svijetu kupio ostavštvinu F1 ekipe Manor - definitivno postoji pravno-legalni način, da novi vlasnik nema veze sa tim slučajem. Recimo, neki ludo bogati arapin želi imati / kupiti / F1 ekipu. Što on može imati sa situacijom na VN Japana 2014.? To mi nema zdrave logike, niti smisla......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

nije imala ni momčad Manora nikakve izravne veze sa time, 2014. na utrci u Japanu momčad se zvala Marussia, bili su drugi vlasnici i drugi ljudi na čelnim pozicijama u ekipi...pa je svejedno Manor bio među onima kojima se spremala tužba
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

Jadno od Bianchieve obitelji, koliko je vozača u F1 poginilo i nikom ništa, trebali su se o tome sami brinit kad je bio djete i nedat mu da vozi karting
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la zonelsk »

Kenny je napisao/la:Jadno od Bianchieve obitelji, koliko je vozača u F1 poginilo i nikom ništa, trebali su se o tome sami brinit kad je bio djete i nedat mu da vozi karting
????
Sorry, ali ovo je jako loš stav.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

zonelsk je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Jadno od Bianchieve obitelji, koliko je vozača u F1 poginilo i nikom ništa, trebali su se o tome sami brinit kad je bio djete i nedat mu da vozi karting
????
Sorry, ali ovo je jako loš stav.
Ovaj put se slažem sa kolegom zonelsk.

@Kenny - imaš onaj intervju u dokumentarcu Senna, u prvih 10 ninuta filma, kada majka Ayrtona Senne objašnjava novinaru da ju je strah da će slijedeći korak biti F1.
A zašto ju je bio strah, zna se.
Da li je mogla spriječiti Ayrtona da se i dalje utrkuje? Ne.

I to je to.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

zonelsk je napisao/la:
????
Sorry, ali ovo je jako loš stav.
Po čemu loš? ako se ide utrkivat onda moraju bit svjesni da postoji i opasnost, da su svi tako razmišljali u prošlosti autosport danas nebi ni postojo

pospani gad je napisao/la:Da li je mogla spriječiti Ayrtona da se i dalje utrkuje? Ne.
Da, mogla je da mu nisu dali da vozi karting dok je bio klinac nebi vozio ni F1
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Nevidim razlog di je tu Marussijina krivica (il ti ga Manor sad), nažalost sudaru je pridonio i sam Bianchi koji je kao i svaki drugi vozač protumačio duple zastave kao trzaj noge s gasa da se vidi na telemetriji. No i FIA je isto napravila sranje s regulacijom trke na način da nisu safety car izvukli van jer traktor je bio na vanjskoj strani zavoja, i to brzog zavoja. Nažalost na takvim greškama su naučili al to ih je koštalo jednog života
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:Da li je mogla spriječiti Ayrtona da se i dalje utrkuje? Ne.
Da, mogla je da mu nisu dali da vozi karting dok je bio klinac nebi vozio ni F1
Nagađam / mislim da ga nije mogla spriječiti, jer to ga je vuklo - kao sudbina, kao što netko brije od školskih dana na skateboard ili slično. Samo, oni su imali love..... mali Ayrton je to osjetio kao strast i dalje je povijest. Netko, tko se fura na skateboard - može jednog dana slomiti ruku, nogu, ili u najgorem slučaju vrat..... ne daj Bože.

Eto kod obitelji Bianchi već je bilo mrtvih..... Julesov djed je poginuo ili djedov brat..... ili stric..... sada sam zbrčkan..... ne morem se sjetiti..... i to je nekako sudbinski..... ali Jules nije trebao poginuti..... racer u njemu je dobro vozio - pogriješila je FIA, tj. onaj sijedi lik.....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la: Nagađam / mislim da ga nije mogla spriječiti, jer to ga je vuklo - kao sudbina, kao što netko brije od školskih dana na skateboard ili slično. Samo, oni su imali love..... mali Ayrton je to osjetio kao strast i dalje je povijest. Netko, tko se fura na skateboard - može jednog dana slomiti ruku, nogu, ili u najgorem slučaju vrat..... ne daj Bože.
Ajd mi objasni kako će klinac od 3, 4, ili 5 godina doć kupit karting bez staraca? Pa nije to čokolada da klinac može sam da kupi, kako će se krenit utrkivat bez pristanka roditelja? Moraju starci potpisat neki papir da mali može da vozi utrke. I ako starci ne žele da do 18 godine djete vozi utrke ono to nemože nikako radit, a sigurno da nemože ni sa 20 godina jer ako mu starci nedaju lovu nemože si financirat to utrkivanje. Tako da starci svima njima mogu nedopustit da se trkaju, ali to nežele iz nekog razloga. Tako da nije ni Marussija kriva ni Manor ni FIA nego je splet okolnosti koji se desio
pospani gad je napisao/la:Eto kod obitelji Bianchi već je bilo mrtvih..... Julesov djed je poginuo ili djedov brat..... ili stric..... sada sam zbrčkan..... ne morem se sjetiti..... i to je nekako sudbinski..... ali Jules nije trebao poginuti..... racer u njemu je dobro vozio - pogriješila je FIA, tj. onaj sijedi lik.....
Koliko je taj sjedi pogrješio toliko je i sam Bianchi da je usporio koliko je trebo nebi ni izletio, šta bi se desilo da je Bianchi pokupio nekog od ljudi koji su izvlačili bolid koji je prije njega izletio? Najvjerovatnije ništa nebi bilo nikakih tužbi i sličnog nego bi bilo jebiga desilo se, utrkivanje se nastavlja. Jel bi iko tužio Bianchia što nije prilagodio brzinu kad su na stazi duple žute? ja mislim da nebi ko i svaki put do sad, ali eto ovo je vozač poginio i idemo radit sranja
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la mrd »

Ok, sad zalazimo u neke malo vise filozofske rasprave. Poanta je da je manor na meti, a najmanje je kriv za ono sto se desilo.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Evo i dva bočna pogleda na model nikad izgrađenog bolida...+ skica u bojama iz 2016
slika
slika
slika

Također, šasije za oba vozača su bile već spremne, ali skoro ništa drugo nije proizvedeno
slika

i cijeli članak: http://www.motorsport.com/f1/news/analy ... rs-869908/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Usisi dosta niže stoje (bočni), vidi se skok u podnici u području difuzora. Wow, što li će tek vodeći iskemijati. Neznam zašto ljudi hejtaju ove "shark finove" Meni su baš top . Ovaj me podsjeca na F2008
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

mrd je napisao/la:Ok, sad zalazimo u neke malo vise filozofske rasprave. Poanta je da je manor na meti, a najmanje je kriv za ono sto se desilo.
OK.

@ Kenny..... peace ..... :peace:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la:
mrd je napisao/la:Ok, sad zalazimo u neke malo vise filozofske rasprave. Poanta je da je manor na meti, a najmanje je kriv za ono sto se desilo.
OK.

@ Kenny..... peace ..... :peace:
hahahahaha, ma sve 5, razilaze nam se mišljenja i to je to

Nego ovaj Manor bi jebeno dobro izgledo
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

@ Kenny

Pa da, šteta inžinjera i njihovog truda..... #-o #-o
Mislim da treba postojati svjetski lovator - ne mora biti pošten i pravedan - koji bi trebao kupiti ekipu i razvaliti 2017.-u..... samo bi problem bili PAY driveri..... :-k :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Odgovori