Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59 Ne da mi se

Znam da RB nista ne radi mimo pravila ili nefer
Nismo ni ocekivali od tebe argumentiranu raspravo.
O cemu ti pricas? #-o #-o #-o
Nemoj samo onda zbog vlastitog neznanja i nezainteresiranosti prozivati druge.

Gotov sam na ovu temu s tobom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59 Ne da mi se
To objašnjava zašto ti raspravljaš "protiv" onog što misliš da smo rekli umjesto onog što smo rekli
tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59Znam da RB nista ne radi mimo pravila ili nefer
Mimo pravila nije, ne fer u ovom slučaju malo je... al ajde, našli su rupu u propisima i način kako ju iskoristiti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 28 sij 2022, 22:57
tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59 Ne da mi se
To objašnjava zašto ti raspravljaš "protiv" onog što misliš da smo rekli umjesto onog što smo rekli
Izvini Caki ali zar i ti nisi citao neke moje tekstove tj. linkove. I kakve to uopste veze ima ako on zeli nesto reci nek kaze svojim recima, pa ja kad bi sve linkove citao gde bi mi bio kraj...
tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59Znam da RB nista ne radi mimo pravila ili nefer
Mimo pravila nije, ne fer u ovom slučaju malo je... al ajde, našli su rupu u propisima i način kako ju iskoristiti.
Evo i ja te sad pitam sta je nefer reci ako hoces jer meni se ne otvara link. A ti ako ne znas napisati svojim recima ukratko ili neces, okej prihvatam.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 28 sij 2022, 22:04
tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 21:59 Ne da mi se

Znam da RB nista ne radi mimo pravila ili nefer
Nismo ni ocekivali od tebe argumentiranu raspravo.
O cemu ti pricas? #-o #-o #-o
Nemoj samo onda zbog vlastitog neznanja i nezainteresiranosti prozivati druge.

Gotov sam na ovu temu s tobom.
#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Pa ti nista nisi reko. Ako ne znas reci svojim recima onda me nemoj ni uvlaciti u raspravu.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

Lool
Pa napisao sam svojim riječima. A na tvoj komentar sam reka di možeš pročita vise o toj temi.

Ali ti očito imas malo većih problema.

Nema s tobom normalne i zdrave rasprave nikad. Završili smo.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Evo ovo si samo ti rekao
Lijepo je ignorirati cinjenicu da ce RB powertrains sa Hondinim znanjem i IP pripremati motor za 2026 BEZ restrikcija, a dok ce Mercedes, Ferrari i Renault imati restrikcije.
I ja kad sam te pitao o cemu se radi ti si cutao i samo procitaj link. Ja nemam vremena citati link ako hoces objasni ako ne ne moras.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 29 sij 2022, 00:38 Evo ovo si samo ti rekao
Lijepo je ignorirati cinjenicu da ce RB powertrains sa Hondinim znanjem i IP pripremati motor za 2026 BEZ restrikcija, a dok ce Mercedes, Ferrari i Renault imati restrikcije.
I ja kad sam te pitao o cemu se radi ti si cutao i samo procitaj link. Ja nemam vremena citati link ako hoces objasni ako ne ne moras.
Ovo sve govori o tvojoj razini komunikacije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Pa ovde se vidi ko ne zeli komunicirati.

Ja sam procitao sve vesti o Red Bulu i znam da rade posteno i u skladu sa pravilima. A ti si ih napao. Tako da je lopta u tvom dvoristu da dokazes sta si hteo. :bye:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 29 sij 2022, 10:42 Pa ovde se vidi ko ne zeli komunicirati.

Ja sam procitao sve vesti o Red Bulu i znam da rade posteno i u skladu sa pravilima. A ti si ih napao. Tako da je lopta u tvom dvoristu da dokazes sta si hteo. :bye:
Skaces sam sebi u usta.

Par postova gore si napisao da nisi pročitao sve. Sad kazes da jesi (!?!). Ja sam ti svojim riječima napisao što pise u članaku i sto mi je kontradiktorno. I rekao gdje kozes pročitati članak.

Sto još hoćeš - da ti nacrtam?

Slobodno pročitaš clanak. Mozda mozemo i popričati o tome.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 28 sij 2022, 23:59
Cuky je napisao/la: 28 sij 2022, 22:57Mimo pravila nije, ne fer u ovom slučaju malo je... al ajde, našli su rupu u propisima i način kako ju iskoristiti.
Evo i ja te sad pitam sta je nefer reci ako hoces jer meni se ne otvara link. A ti ako ne znas napisati svojim recima ukratko ili neces, okej prihvatam.

RB je imao u planu od ove godine početi sam pripremati i proizvoditi PU baziranu na Hondinom dizajnu kojeg im je Honda predala u vlasništvo. Onda su se počele spomi jati moguće olakšice za nove dobavljače 2026 (s ciljem da se privuku Audi i Porsche) te je RB odlučio financirati Hondu da ona nastavi isporučivati PU. RB Powertrains će zbog toga biti smatran novim dobavljačem i ako budu kakve olakšice moći će ih koristiti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 29 sij 2022, 11:04
RB je imao u planu od ove godine početi sam pripremati i proizvoditi PU baziranu na Hondinom dizajnu kojeg im je Honda predala u vlasništvo.
To nije tacno Caki jer fabrika jos nije izgradjena. Rekli su jos ovu godinu Honda pa tek od 2023 preuzima proizvodnju Red Bul. To su prvo rekli. A sad je izasla vest da ce ipak Honda proizvoditi do 2025. A reci cu ti i zasto. Zato sto su se uplasili da bi VW mogao doci u posed njihove IP jer su svabe vec pocele razgovarati sa RB o dobavljanju motora od 2026. Sve sam procitao i sve znam.

I nema tacke po kojoj Red Bul ne igra po pravilima. Stvar je vrlo prosta. Sve ostaje isto kao i pre samo sto racune sada placa Red Bul. A motor od 2026 ce biti Porse kako stoje stvari.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 29 sij 2022, 10:54
tanabe-san je napisao/la: 29 sij 2022, 10:42 Pa ovde se vidi ko ne zeli komunicirati.

Ja sam procitao sve vesti o Red Bulu i znam da rade posteno i u skladu sa pravilima. A ti si ih napao. Tako da je lopta u tvom dvoristu da dokazes sta si hteo. :bye:
Skaces sam sebi u usta.

Par postova gore si napisao da nisi pročitao sve. Sad kazes da jesi (!?!). Ja sam ti svojim riječima napisao što pise u članaku i sto mi je kontradiktorno. I rekao gdje kozes pročitati članak.

Sto još hoćeš - da ti nacrtam?

Slobodno pročitaš clanak. Mozda mozemo i popričati o tome.
Nisam klikno na taj link ali nema stvari koju ne znam o Red Bulu u ovom trenutku.

A ti opet nista nisi rekao.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

Nemam vise što dodati. Ti si sve rekao u zadnja dva posta. Ti sve znas o RB, nema potrebe dalje pricati.

Ti znas sve, mi neznamo nista i mi smo glupi.

Gotov sam s ovom temom i raspravom s tobom.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

hahahahahaha

pa ti poceo i sam sa sobom raspravljati :)
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 29 sij 2022, 12:27 hahahahahaha

pa ti poceo i sam sa sobom raspravljati :)
Tako je, ja sam glup. Ti si pametan i sve znas.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la Cuky »

RB18 nije uspio proći obavezne crash testove ako je vjerovati nagađanjima. Navodno nije prođen frontalni test, no iz momčadi ne brinu
https://www.planetf1.com/news/red-bull- ... rash-test/


A po drugim nagađanjima, RB18 je navodno u simulatoru već sada brži nego RB16B
https://www.gpblog.com/en/news/103080/r ... s-car.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Japanski proizvođač i britanski tim nastavljaju svoju saradnju.

I ako su se Red Bull i Honda rastavili posle osvajanja titule Maxa Verstappena na trci za VN Abu Dabija, prvobitni plan je bio da ova dva brenda ostanu u pozadinskoj saradnji sve do kraja 2022. posle čega bi novoformirano Red Bullovo odelenje za razvoj agregata trebalo da nastavi sa projketom.

Ipak, sada je prvi savetnik tima najavio promenu planova. Honda je ipak promenila mišljenje i posle veoma uspešne prošlogodišnje sezone nastaviti da sarađuje se Red Bullom i u narednih pet godina.

“Mi smo našli dosta drugačijih rešenja koje smo uspeli da sprovedemo u delo.” izjavio je Hemut Marko. “Novi motori će se proizvoditi u Japanu sve do kraja 2025. Mi ih do tada nećemo pipnuti.”
izvor: https://pole-position.rs/marko-potvrdio ... u-z-TEz7W4

Evo i ovde kaze sta je bio prvobitni plan a sta je sada. Ali izgleda ovo nije oficijalna Markova izjava pa ne treba verovati...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 02 vel 2022, 12:31 Ali izgleda ovo nije oficijalna Markova izjava pa ne treba verovati...
Kako nije kad njega citiraju?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 02 vel 2022, 15:53
tanabe-san je napisao/la: 02 vel 2022, 12:31 Ali izgleda ovo nije oficijalna Markova izjava pa ne treba verovati...
Kako nije kad njega citiraju?
Ma otkud znam sta li bi zonelsk izmislio.

Honda je stvarno prvo prodala IP Red Bulu (znam jer sam citao) ali onda su se predomislili (kad su krenule price koje povezuju RB i VW) i kao sto kaze Marko sve ostaje isto motori ce dolaziti iz Sakure.

Pita zonelsk kako mogu da vrate ono sto je prodato. Mogu jer je bio takav ugovor (mozda je imao neki rok koji je omogucio Hondi da se predomisli).

EDIT

RED BULL AGREES HONDA ENGINE IP USE, REVEALS POST-2021 PLAN
https://the-race.com/formula-1/red-bull ... 2021-plan/

Evo zonelsk nije bilo tesko naci
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 02 vel 2022, 18:02 Ma otkud znam sta li bi zonelsk izmislio.
Citiras Hlemutovu izjavu i onda doslovni recenicu ispod kazes
Evo i ovde kaze sta je bio prvobitni plan a sta je sada. Ali izgleda ovo nije oficijalna Markova izjava pa ne treba verovati...
i onda mene prozivas? Koji si ti smijeh od covjeka.

I to jos citiras dio iz clanka koji se oslanja na Helmutovu izjavu koju je Cuky postao prije par dana i koju ti nisi htio procitita.

=D> =D> #-o #-o
Honda je stvarno prvo prodala IP Red Bulu (znam jer sam citao) ali onda su se predomislili (kad su krenule price koje povezuju RB i VW) i kao sto kaze Marko sve ostaje isto motori ce dolaziti iz Sakure.

Pita zonelsk kako mogu da vrate ono sto je prodato. Mogu jer je bio takav ugovor (mozda je imao neki rok koji je omogucio Hondi da se predomisli).
Znaci RB inzenjeri su bar neko vrijeme imali pristup Hondinom IP?
EDIT

RED BULL AGREES HONDA ENGINE IP USE, REVEALS POST-2021 PLAN
https://the-race.com/formula-1/red-bull ... 2021-plan/

Evo zonelsk nije bilo tesko naci
Pa neznam, tebi je trebalo par dana da izvuces clanak, ocito je bilo tesko.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

Pa neznam, tebi je trebalo par dana da izvuces clanak, ocito je bilo tesko.
Nisam ni googlao, sad sam.

I jel ti sad jasna prica? Svako normalan bi do sada vec shvatio.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 02 vel 2022, 22:53
Pa neznam, tebi je trebalo par dana da izvuces clanak, ocito je bilo tesko.
Nisam ni googlao, sad sam.

I jel ti sad jasna prica? Svako normalan bi do sada vec shvatio.
Meni se čini da tebi jos nije.... Pa sad ti vidi ko je tu normalan a ko ne.
Znaci RB inzenjeri su bar neko vrijeme imali pristup Hondinom IP?
Zake izbjegavas ovo pitanje? Neznas ili?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la tanabe-san »

#-o #-o #-o

Mislio sam da si razumno bice ali ocigledno nisi. Samo bi da provociras dok ne isteras ne znas ni sam sta. Optuzujes me kako sam ja tu nesto izmislio ajde mi reci majke ti kakve ja koristi imam od toga da li se ti motori prave u Miltonu ili u Sakuri. Kakve ja tu imam koristi? Objasni mi zasto bi ja izmisljao tu neku pricu oko toga. Rekao sam hronoloski kako sam citao-znaci prvo bilo dogovoreno da ce RB uzeti IP Honde i od 2023 ce motori biti pravljeni u Miltonu (jer ce tada fabrika biti spremna) ali posle se Honda predomislila i ipak ce do 2025 motori dolaziti iz Sakure (zbog VW da ne vidi uvid u IP). I sad me ti tu pitas neka glupa pitanja kako ovo kako ono.
Znaci RB inzenjeri su bar neko vrijeme imali pristup Hondinom IP?
Evo da te ja pitam-Sta ti mislis?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 03 vel 2022, 01:35 Mislio sam da si razumno bice ali ocigledno nisi. Samo bi da provociras dok ne isteras ne znas ni sam sta. Optuzujes me kako sam ja tu nesto izmislio ajde mi reci majke ti kakve ja koristi imam od toga da li se ti motori prave u Miltonu ili u Sakuri. Kakve ja tu imam koristi? Objasni mi zasto bi ja izmisljao tu neku pricu oko toga. Rekao sam hronoloski kako sam citao-znaci prvo bilo dogovoreno da ce RB uzeti IP Honde i od 2023 ce motori biti pravljeni u Miltonu (jer ce tada fabrika biti spremna) ali posle se Honda predomislila i ipak ce do 2025 motori dolaziti iz Sakure (zbog VW da ne vidi uvid u IP). I sad me ti tu pitas neka glupa pitanja kako ovo kako ono.

Ovo crveno... razlog za promjenu plana nije Hondin strah od VW-a, pa ta suradnja još uvijek nije ni potvrđena niti je VW potvrdio da će biti u F1... razlog za promjenu plana je čisto taj da RB Powertrains u 2026. može ući kao novi proizvođač koji do tada nije imao proizvedenu PU kako bi imao povlastice koje bi trebale biti dodijeljene novim proizvođačima da bi lakše nadoknadili sve godine iskustva sa PU koje trenutninproizvođači imaju. To su čak i sami iz RB-a rekli i to imaš u onom članku koji sam linkao pa nisi htio čitati
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing [RB16B]

Post Postao/la zonelsk »

Evo, cuki ti je rekao, da nebudes rekao da ja samo izmisljam ili tjeram nešto.

I drago mi je da se ljutis. Ako nisi primjetio. Postavljam samo pitanja za stvari koje navedes.
A tebe to očito smeta jer ili neznas objasniti gluposti koje pises.
Zašto gluposti? Pa redovito ignoriraš činjenice koje ti navedemo i stalno tjeras svoju neku istinu.

RB od kad je Honda otisla i dogovorno je zamrzavanje financira tu operaciju. Bilo da se planirao motor raditi u VB ili Japanu, radili bi ga Hondini inzenjeri. Sad je samo dogovoreno da će zvati Honda, i da ce proizvodnja skroz do 2025 biti u Japanu. Gle čuda jer to odgovara RB. I svi znamo zašto.
Helmut Marko je sam rekao (u istoj izjavi koja je djelomicno citirana u clanku koji si ti naveo) da ce im to donijeti prednost za 2026.

Fora mi ne kak volis reci da znas sve o RB. A 2022 godine di imas pristup hrpetini informacija. Ti i dalje odbijas činjenice i informacije koje dolaze s njima.

Čak štoviše, kad ti se stavi članak - ti otvoreno kazes da ga nećeš čitati. Sve ovo puno govori o tvojoj spremnosti na normalan dialog.

Pretpostavljam da sad dolazi ona faza di kuzis da pola foruma te ne doživljava a dio poput mene ti neda da pises sranja. Pa budes opet promijenio nick, i vratio se za pola godine.

Pročitaj malo po f1 tehnicalu sto RB fanovi kazu o svemu ovom s RB hondom, i 2026.
Znam da je teško maknuti se od balkanskog zutog tiska, no probaj možda počneš bolje shvaćati stvari oko bilo koje fi momčadi.

Dok ne pocnes suvislo razgovarati o stvarima koje postas, i dok ne dozvolis da netko pripita ono sto si napisao s tobom sam gotov na ovaj način.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori