Odluke FIA-e tokom utrka

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Sanel »

Evo s obzirom da smo svjedoci raznih diskutabilnih odluka FIA-e u zadnje vrijeme što tokom a što neposredno nakon utrka mislim da vrijedi otvoriti jednu ovakvu temu gdje bi raspravljali o tim odlukama.
Za početak ću samo reći da je ovaj današnji kao saSC-om bilo nešto katastrofalno i velika greška za koju netko jednostavno mora odgovarati
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Dani »

Kriv potez FIA-e u krivo vrijeme. Upropastili potencijalno ganjanje za pobjedu.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Bara993
Početnik
Početnik
Postovi: 239
Pridružen/a: 06 tra 2010, 18:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamilton i McLaren
Lokacija: Velika Gorica

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Bara993 »

Ma FIA je katastrofa. Ne drže se pravila, da vodeći mora biti iza Safety cara.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la gringo73 »

Sanel je napisao/la:Evo s obzirom da smo svjedoci raznih diskutabilnih odluka FIA-e u zadnje vrijeme što tokom a što neposredno nakon utrka mislim da vrijedi otvoriti jednu ovakvu temu gdje bi raspravljali o tim odlukama.
Za početak ću samo reći da je ovaj današnji kao saSC-om bilo nešto katastrofalno i velika greška za koju netko jednostavno mora odgovarati
I šta bi još žalosnije bilo da nakon takve odluke, bude i dodatnih odluka NAKON utrke...
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Sami sebi skacu u stomak....
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Igor18 »

FIA ima dvostruka mjerila. Vidjeli smo to nekoliko puta. A i vidjeli smo da ne znaju pravila koja su sami napisali ( Schumacher-Monaco)
Michael is faster than you!!
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la nikolaa »

Katastrofalan niz odluka FIA-e koji je prvenstveno enormno ostetio Ferrari na ovoj utrci.Uz to, unistili su utrku koja se mogla pretvoriti u troboj za pobjedu ( vETTEL,Hamitlon, Alonso )...

Nesto nevjerojatno.

Sa onim SC su zabrljali kao da nikada u F1 to vozilo nije koristeno.Zaista ne shvatam..
FORZA FERRARI!!!
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ništa novo od FIA. ;)
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Dero »

Sada kako se razvila situacija navijam za povratak pravila da su boksevi zatvoreni kada SC izađe na stazu, usporavanje cijelog grida da uspije uci u boks je debilno.
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Forza »

Ma što se desilo sa ovima u kontroli utrke ? Oni zabrljaju a onda če još neki kvazi sudci nešto muljat nakon trke. Več su uvalili Schumacheru svoje greške a sad če to napravit i polu grida #-o
slikaslikaslika
Avatar
pantera
Postovi: 84
Pridružen/a: 09 svi 2010, 20:15
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Schumacher Ferrari

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la pantera »

pravila kažu ovako:
40.10 Whilst the satety car is in operation, competing cars may enter the pit lane, but may only rejoin the track when the green light at the end of pit lane is on. It will be on at all times except when the safety car and the line of cars following it are about to pass or are passing the pit exit. A car rejoining the track must proceed at an appropriate speed until it reaches the end of the line of cars behind the safety car.

u utrci se moglo lijepo vidjet da dok je schumaher bio u boksevima nije prošao SC, nego Kobayashi i Button i iza njih cijela kolona.

opet i ponovo rupe u pravilima.
'cause everything is possible for those who believe..
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Chuck Norris »

Dero je napisao/la:Sada kako se razvila situacija navijam za povratak pravila da su boksevi zatvoreni kada SC izađe na stazu, usporavanje cijelog grida da uspije uci u boks je debilno.
Također,sad to i ima smisla dok prije nije imalo jer se znalo dešavati da baš tada neki bolidi ostaju bez goriva i šta im drugo preostaje nego ići u box.A sada kada nema dolijevanja goriva to pravilo bi bilo dobro

I još jedna stvar Montoya je na jednoj utrci(ne mogu se sad sjetiti kojoj) dobio crnu zastavu zbog prelaska crvenog svjetla na izlasku iz boksa a ovdje je LH slično uradio i imao puno veću korist nego Montoya tada
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la tvojnov2 »

ne znam i ne bih govorio da li je riječ o dvostrukim mjerilima al ak se mene pita sve te ljude koji pišu ta pravila treba ponovo poslat na ponavljanje gradiva očito ni sami više ne znaju kako koje pravilo glasi
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la deda »

Zbog ovakvih stvari mi dodje da prestanem gledat formulu!
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Caldor »

Htio sam komentirat nesto, ali odustao sam vec od komentiranja ovog foruma jer svi samo gledaju svoje. Kazna protiv Hamiltona je idiotarija i isto je tako bilo glupo od FIA-e da pošalje SC nakon Vettela na stazu. Pa to je onda namještanje rezultata za Vettela. Žao mi je što se to dogodilo i izgubili smo vlo vjerojatnu borbu za prvu poziciju jer je McLaren pokazao da može,a vjerujem da ni Ferrari nebi puno zaostao iako je Alonsova nemogućnost da prođe Sutila bila očita. Onda ipak i button je zaglavio iza Kobayashija, ali on je znao da ovaj ide u boks pa onda... Neznam vise sta da kazem, samo bi bilo u redu kad bi FIA svoja pravila znala i držala ih se, a ne ovako uništavala potencijalno zanimljive utrke sa glupostima.
Avatar
FerrariF1
Početnik
Početnik
Postovi: 280
Pridružen/a: 08 svi 2010, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari - RAI - HAM

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la FerrariF1 »

FIA nije FIA nego jedna velika robna kuca koja privlaci svoje kupce lazima i prevarama
Hvala MSC i RAI sto su Ferrari F1 Team drzali u vrhu
Zocky
Postovi: 32
Pridružen/a: 27 lip 2010, 22:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Zocky »

Mah, ovo ako ovako nastavi, onda stvarno neznam, tko če više i gledati f1...ovo stvano postaje patetično....nagradiš čoveka, koji nije poštovao pravila, a kaznič onog, koji jeste. I onda se neki čudiju, zašto je alonso toliko bio frustriran...istinito rečeno, ja bih odma ustavio bolid, otišao do onoga, koji je vodio ovu utrku, i sa šakama malo 'porazgovarao' sa tom osobom. :P

Čoveku unište borbu za naslov posve bezveze...

nadam se samo, da to alonsa još više podpalji, pa da vozi bolje nego ikad prije....

poz iz slovenije....
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Nije prvi ni zadnji put da je neko krivo/blago/oštro kažnjen.
slika
Avatar
pantera
Postovi: 84
Pridružen/a: 09 svi 2010, 20:15
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Schumacher Ferrari

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la pantera »

ta fia radi šta god hoće.
ne razumijem zašto im je trebalo tako puno vremena da donesu kaznu za sve one koji su bili prespori. pa barem je danas sve krcato elektronikom i sve se mjeri. to su mogli vidjet u roku krug - dva. ajde još mi je i jasno kad je neki dvoboj pa analiziraju tko je šta i kako, ali ovo je cista matematika.
sami pišu ta svoja pravila pa ako već napišu šta se sve ne smije, valjda mogu napisat i koja je kazna ako si to napravio.
'cause everything is possible for those who believe..
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la gringo73 »

Buxton je napisao zanimljiv tekst na svom blogu, u kojem se poprilično slaže s Ferrarijevom stranom. Link Zanimljiv detalj iz prošlosti: "It was 2006, in the GP2 race in Imola, and Lewis overtook the safety car after falsely thinking he was being waved through when in fact it was waving through the Campos cars ahead of him. Lewis was leading the race at that time and should have stayed behind the safety car. His penalty? A black flag and disqualification from the race."
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Schumy.d »

Ma prema mojem mišljenju je jasno da je kazna bila preblaga jer je Lewis onaj krug kad je pretekao SC odvozio krug 20 sec brže nego Alonso (s tim da je mijenjao nos, inače bi bilo još i više), a drive-trough traje otprilike 15-ak sekundi. Ne može kazna biti manja od prekršenog, po nekoj mojoj logici.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la Chuck Norris »

I još jedna stvar vezano za pravilo koje mi je glupo koje bi trebalo u budućnosti promjeniti a to je kad dobiješ drive trough kaznu da se ide odmah u tom krugu u boks ne znam zašto se dozvoljava da neko ostaje 4 kruga na stazi i da bilda prednost nad ostatkom(ne mislim samo na jučer masu puta smo ovo vidjeli)
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la gringo73 »

Chuck Norris je napisao/la:I još jedna stvar vezano za pravilo koje mi je glupo koje bi trebalo u budućnosti promjeniti a to je kad dobiješ drive trough kaznu da se ide odmah u tom krugu u boks ne znam zašto se dozvoljava da neko ostaje 4 kruga na stazi i da bilda prednost nad ostatkom(ne mislim samo na jučer masu puta smo ovo vidjeli)
To bi i bilo pošteno. Jesi napravio sranje - jesi, ne možeš reć sucu; ja bi išao u zatvor na jesen!
slika
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la One and only »

Ma FIA se malo gubi u svim ovim pravilima. Moguće je da je to do onoga što je i gringo napisao na temi o utrci: posljedica Mosleyeve vladavine i hrpe pravila koja meščini niko više ni ne razumije. Najbolje bi bilo da se timovi skupa s FIA-om na kraju sezone sastanu i naprave izmjenu pravila tamo gdje je najviše štekalo ove sezone. I još jedna stvar je preglupa, a to je da sudije odlučuju visinu kazne u egzaktnim situacijama. To je posljedica Mosleyeve vladavine i birokracija koja ostavlja prostora za svakakve igre. Stvari kao što su nepoštivanje zastavice, preticanje SC-a, prolazak kroz crveno na izlaski iz boksa itd. jednstavno treba riješiti mandatnim kaznama tj. unaprijed odrediti kaznu. Preticao si pod žutom zastavicom? Nema tu šta sudija da odlučuje. Drive trough ili stop and go. Žuta zastavica je tu s razlogom, isto kao i SC. Ako misliš voziti krug normalno i tako profitirati, koja je onda poanta SC-a? Safety car (kao što mu i ime kaže) je tu radi sigurnosti svih učesnika u utrci, a ne prilika da profitiraš 10 mjesta. Mislim da taj sigurnosni aspekt F1 najviše gubi ovim gluparijama sudaca i FIA-e.
Jednu stvar koju ću Mosleyu vazda priznati da je sigurnost vozača podigao na najviši mogući nivo i u tom aspektu treba samo nastaviti njegov put.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
ivan599
Početnik
Početnik
Postovi: 315
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 21:31
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: Odluke FIA-e tokom utrka

Post Postao/la ivan599 »

Ovo mi sve vodi k tome da cu morat pocet pratit pecanje jer tam bar nemogu namještat i varata.
Ovo je pocelo bit smješno uz svu tehnologiju i ljude uz stazu oni neznaju gdje se tko nalazi na stazi i jel tko napravio kakvu grešku za kaznu.
slika
Odgovori