Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Ferarist
Postovi: 54
Pridružen/a: 03 vel 2011, 21:29
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso i Ferrari

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Ferarist »

-ferrari-F1- je napisao/la:
indy500 je napisao/la:Pa očito da su onda kupili prava samo za utrku, ako ostalo ne prenose.
Negdje sam to i pročitao, možda čak i na ovom forumu da oni prenose samo utrku
da, prenose samo utrku
A dobro, šta je tu je. Bar utrka nam ostaje kad već nema treninga i kvala. Šteta.
AVANTI FERRARI, AVANTI!!!!!
Avatar
Mickey
Postovi: 31
Pridružen/a: 09 tra 2011, 21:19
Navijam za: male momchadi

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Mickey »

Quixoticelixer je napisao/la: neven novak bi bio idealan za s jergovićem. bio je montreal lani kad su njih 2 komentirali sami jer je blažićko bio u jar-u i to je bio melem za uši

Bio je i Marko Šapit s njima.

Inače nisam gledao treninge ovaj vikend, sada sam gledao kvale, i već se primjećuje da reklame nadolaze. Čim ubacuju reklame dvaput unutar kvalifikacijske runde, već je gužva. Sutra bi moglo biti još zagušenije.

Dijaković je danas bio čist ok. :D
Avatar
Centurion
Test vozač
Test vozač
Postovi: 593
Pridružen/a: 30 sij 2011, 10:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Centurion »

Mickey je napisao/la:
Quixoticelixer je napisao/la: neven novak bi bio idealan za s jergovićem. bio je montreal lani kad su njih 2 komentirali sami jer je blažićko bio u jar-u i to je bio melem za uši

Bio je i Marko Šapit s njima.

Inače nisam gledao treninge ovaj vikend, sada sam gledao kvale, i već se primjećuje da reklame nadolaze. Čim ubacuju reklame dvaput unutar kvalifikacijske runde, već je gužva. Sutra bi moglo biti još zagušenije.

Dijaković je danas bio čist ok. :D
nije, isto je bilo i prošli puta, 2 puta za vrijeme 1 kvalifikacijske runde... tj 1 unutar i onda 1 između 2 runde,
jedino me živcira što stavljaju po 2 reklame u isti reklamni blok... ZAŠTO?? xD
Avatar
Rimmer
Postovi: 56
Pridružen/a: 08 svi 2010, 22:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Kubicu
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Rimmer »

indy500 je napisao/la:Pa očito da su onda kupili prava samo za utrku, ako ostalo ne prenose.
Negdje sam to i pročitao, možda čak i na ovom forumu da oni prenose samo utrku
Ajde, barem nešto.
Avatar
Marlboro
Početnik
Početnik
Postovi: 230
Pridružen/a: 26 ruj 2005, 11:29
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Negdje

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Marlboro »

Dali netko možda zna dali postoji negdje stream od lokalnih televizija na netu, prošlu utrku sam gledao na ovom od jadran tv-a http://wwitv.com/tv_channels/b5795.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ali više ne radi
slika
slika
Kamui
Postovi: 13
Pridružen/a: 21 ožu 2011, 20:21
Navijam za: Mclaren

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Kamui »

Nda,sve je vise novih reklama,bit ce ih sve vise,pogotov kad utrke dodu u onaj termin od 14h
al nadam se da ce to dobro odradit pa da necemo puno propustit
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la The Greatest »

Daj bolan Dijakoviću, malo "tečnije" govori!

Ne mora iza svake riječi bit' (!).
Avanti FER, Avanti!!!
DoDoENT
Postovi: 10
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 15:39
Navijam za: F1 u Zagorju

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la DoDoENT »

Mene zanima postoji li mogucnost prenosenja slike u 16:9 formatu, kao sto to radi RTL, RTL2 i Doma TV? Na taj nacin bi se slika ispunila preko cijelog televizora (sirokog, naravno), a ovako prvo 16:9 sliku koju dobivaju od rezije utrke pretvaraju u 4:3 tako da dodaju crninu u gornjem i donjem dijelu slike, a onda opet TV pretvara sliku u 16:9 tako da ju razvuce ili dodaje crninu u lijevi i desni dio slike. Rezultat toga je uska i duga slika (kod razvlacenja) ili mala slika u sredini ekrana, a oko nje crnina (u drugom slucaju). Moze li se to srediti?
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la F1NAC »

meni automatski na LCD televiziji podesi i rastegne preko cijelog monitora i nije toliko mutno slika je cista . Jos sam gledao kvalitetu slike između TV istre i kanalR i na kanal R je nekako ciscija slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Zweki »

Kao što sam predviđao, danas na kvalama su počeli orgijati sa blokovima reklama, a čini mi se da će toga biti sve više i više. Zato ću sutra imati upaljen i livestream.

DoDoENT je napisao/la:Mene zanima postoji li mogucnost prenosenja slike u 16:9 formatu, kao sto to radi RTL, RTL2 i Doma TV? Na taj nacin bi se slika ispunila preko cijelog televizora (sirokog, naravno), a ovako prvo 16:9 sliku koju dobivaju od rezije utrke pretvaraju u 4:3 tako da dodaju crninu u gornjem i donjem dijelu slike, a onda opet TV pretvara sliku u 16:9 tako da ju razvuce ili dodaje crninu u lijevi i desni dio slike. Rezultat toga je uska i duga slika (kod razvlacenja) ili mala slika u sredini ekrana, a oko nje crnina (u drugom slucaju). Moze li se to srediti?
Na 3. traningu u Maleziji slika im je bila uža (po visini) od 16:9 pa sam morao ručno na televiziji prebaciti u 4:3 da bi bilo normalno, već na utrci je bila normalno 16:9. A srediti si svakako možeš ako ti TV ima tu mogućnost.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
fiuman
Postovi: 6
Pridružen/a: 04 ožu 2011, 19:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: schumacher vettel

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la fiuman »

F1NAC je napisao/la:meni automatski na LCD televiziji podesi i rastegne preko cijelog monitora i nije toliko mutno slika je cista . Jos sam gledao kvalitetu slike između TV istre i kanalR i na kanal R je nekako ciscija slika
i zvuk je bolji na kanalu R
Avatar
Mika_bar
Početnik
Početnik
Postovi: 309
Pridružen/a: 29 svi 2010, 11:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Zlatni Otok Krk

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Mika_bar »

Nije mi jasno zašto se toliko čudite i bunite zbog reklama, pa bit ce sve više i više kako bude rasla gledanost, što je sasvim logično. Ove tv kuce se financirajun isključivo reklamama i obzirom da F1 nije jeftini sport treba to sve i platiti, a još su jako daleko od njemačkog RTL-a koji stvarno bombardira reklamama. Al jbg to je cijena koju treba platiti ako želimo gledati F1 na hrvatskim televizijama i to za đabe! Zato po meni je dobro da ima reklama, jer to znači da je velika gledanost i interes oglašivača da plačaju a to znači i da je budućnost F1 na lokalnim tv kućama sigurna! :thumbup:
Mika Hakkinen
World Championships 2
Grand Prix's 165
Wins 20
Poles 26
Formula One is a mind game, no question. You have to think so hard sometimes smoke comes out your ears!
And if you don't keep your head in gear the car will overtake you.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Zweki »

Mika_bar je napisao/la:Nije mi jasno zašto se toliko čudite i bunite zbog reklama, pa bit ce sve više i više kako bude rasla gledanost, što je sasvim logično. Ove tv kuce se financirajun isključivo reklamama i obzirom da F1 nije jeftini sport treba to sve i platiti, a još su jako daleko od njemačkog RTL-a koji stvarno bombardira reklamama. Al jbg to je cijena koju treba platiti ako želimo gledati F1 na hrvatskim televizijama i to za đabe! Zato po meni je dobro da ima reklama, jer to znači da je velika gledanost i interes oglašivača da plačaju a to znači i da je budućnost F1 na lokalnim tv kućama sigurna! :thumbup:
Ne znam gdje si ti vidio da se netko čudi u vezi reklama? :roll:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Mika_bar
Početnik
Početnik
Postovi: 309
Pridružen/a: 29 svi 2010, 11:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Zlatni Otok Krk

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Mika_bar »

Centurion je napisao/la: nije, isto je bilo i prošli puta, 2 puta za vrijeme 1 kvalifikacijske runde... tj 1 unutar i onda 1 između 2 runde,
jedino me živcira što stavljaju po 2 reklame u isti reklamni blok... ZAŠTO?? xD
orgijanje reklamama???
Mika Hakkinen
World Championships 2
Grand Prix's 165
Wins 20
Poles 26
Formula One is a mind game, no question. You have to think so hard sometimes smoke comes out your ears!
And if you don't keep your head in gear the car will overtake you.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Zweki »

Koliko ja vidim apsolutno nitko se ne čudi u vezi reklama, a Centurion se vjerojatno šalio obzirom na smajlić na kraju posta.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la V3GI »

Reklama uopce nije puno nista nismo propustili vi bi ovce i novce,a to sto hrt pobire pretplate i jos stavlja reklame nikom nis.
A lokalne televizije bez buđeta stave par reklama i odma panika i čuđenje #-o
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Zweki »

HRT pobire novce za puno više nego samo za F1 pa ništa od toga ne gledate a plaćate pretplatu. Veoma diskutabilna tema.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la F1NAC »

kad sutra uopce pocinje program za formulu ? jer ne pise na teletekstu je jos nestoprije trke ?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
alien_ri
Postovi: 90
Pridružen/a: 09 sij 2011, 13:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: MSC
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la alien_ri »

fiuman je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:meni automatski na LCD televiziji podesi i rastegne preko cijelog monitora i nije toliko mutno slika je cista . Jos sam gledao kvalitetu slike između TV istre i kanalR i na kanal R je nekako ciscija slika
i zvuk je bolji na kanalu R
Za razliku od prosle utrke, ovaj put sve stima na Kanalu R.

Sto se tice reklama danas za vrijeme kvali, svaka cast ljudima kad su reklame ubacivali u onom trenutku kada je bila najmanje dogadjanja na stazi. Vidi se da netko radi svoj posao kako spada. Ruku na srce, bez reklama ne bi bilo ni prijenosa, bez toga ne ide nista. Zato pohvala istim ljudima na brizljivo biranim trenutcima ubacivanja reklami.
M.Schumacher:
"Those who have come into Formula One without experiencing cars devoid of electronic aids will find it tough. To control 800 horsepower relying just on arm muscles and foot sensitivity can turn out to be a dangerous exercise."
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la V3GI »

F1NAC je napisao/la:kad sutra uopce pocinje program za formulu ? jer ne pise na teletekstu je jos nestoprije trke ?
Coravi haha :lol:
http://www.net-tv.hr/raspored/" onclick="window.open(this.href);return false;


08.15

F1 VELIKA NAGRADA KINE-emisija - prijenos utrke uživo

08.50

F1 VELIKA NAGRADA KINE-utrka - prijenos utrke uživo

10.45

F1 VELIKA NAGRADA KINE-analiza - prijenos utrke uživo
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la F1NAC »

pa na tv istri ne pise nis
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la darky »

mislim da bi bilo bolje da nemaju blok reklama, već da ubace ono blic jednu po reklamu, kad ne događa niš važno, pa bi gubili po 10 do 30 sek od prijenosa
reklama bi bilo po cijeloj trci, ali mi bi vidjeli sve bitno
Avatar
Stručnjak
Postovi: 131
Pridružen/a: 16 tra 2011, 15:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari Alonso Massa

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Stručnjak »

Mogu pohvalit pokretača/e tih prijenosa tj otkupa istih, jer HRT je ne odgovoran i bezobrazan po tom pitanju. Ne kontam kako mogu kupovat Don Huana i hulia i ostale mašine za produciranje suza a ukinut F1..?!

netko će reć"troškovi"..ma djate koji troškovi, možda tu ima istina, al' ne omže mi se reć da su"jeftine" ove glupardije od serija ovih itd, pretplata se plaća ako se ne varam a za uzvrat ne gledam ono što želim, bullshit..

..al dobro je pa nisam ovisio o HRT-u i prijenosima, sve praitm na RTL-u Njemačkom, samo mi nedostaje Blažičko i neven s njihovim živim prijenosom i nesnalažljvošću, i kad se sitim onog Blažičkovog podvika"DRAMATIČNOOOOOOO", a ono borba za 21 misto, naprosto EPIC!! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

darky je napisao/la:mislim da bi bilo bolje da nemaju blok reklama, već da ubace ono blic jednu po reklamu, kad ne događa niš važno, pa bi gubili po 10 do 30 sek od prijenosa
reklama bi bilo po cijeloj trci, ali mi bi vidjeli sve bitno
nisam gleda prijenos na tim kanalima, al' njemački ovi rtl ubaci po nekad 6/7min reklama, i to svakih 15/20min, čovjek naprosti ispizdi, a ako je neki blokić od min i po, onda se to može eto progledat kroz prste, zar ne? :)
Život bez brzine nije život
Avatar
Spretni Pajkan
Početnik
Početnik
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 tra 2011, 15:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mark Webber i male momcad
Lokacija: Split,South of Heaven

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Spretni Pajkan »

Da,i RTL i Sport 1 ubiju s reklamama,i to ne samo za Formulu 1...na Sport 1 san popizdija kad bi gleda rukomet ili Bundesligu,posli svakog poluvremena bar 8-10 minuti reklama,pa onda na kraju utakmice se spuštaju do terena,i uzimaju izjave trenera i igrača :lol: .Tako da,ovo je mila majka,ovih minutu ipo po bloku.Hvala KREATOR grupi,haha :D

http://www.youtube.com/watch?v=dR7xBj0bDD8" onclick="window.open(this.href);return false;
RIP Ayrton da Silva Senna
1.5.1994 ~ 1.5.2011.
Avatar
Stručnjak
Postovi: 131
Pridružen/a: 16 tra 2011, 15:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari Alonso Massa

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Stručnjak »

oni trpaju pare a mi migrene od tih reklama
Život bez brzine nije život
Zaključano