Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
ivan599
Početnik
Početnik
Postovi: 315
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 21:31
Navijam za: Michaela Schumachera

Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la ivan599 »

ČINI se da je odzvonilo Formuli 1 na državnoj televiziji. Brojni ljubitelji oktanskog šušura će na HTV-u moći pogledati još preostalih sedam utrka, a onda će sljedeću sezonu morati pratiti negdje drugdje.

Potvrdila je to Hloverka Novak Srzić, direktorica programa HRT-a. U izjavi za Novi list Hloverka je bila sasvim jasna oko budućnosti Formule: "Formula 1 definitivno odlazi s HTV-a, jer to po sadržaju pripada komercijalnim televizijama. Nećemo imati ni izbore za miss. Nijedan! To kao format ne pripada javnoj televiziji i to sam odmah ukinula."

Ima li kakvih svježijih informacija pitali smo glasnogovornika Danka Družijanića: "Malo mi se ta izjava čini predecidirana, ali ako direktorica programa tako kaže, onda je to vjerojatno bliže istini i relevantnije. Ja samo mogu reći da ovaj put ugovor potpisan na jednu godinu, do kraja sezone."

HRT će tako izgubiti još jedan glamurozni sportski događaj, a vidjet ćemo hoće li se Formula preseliti na neku od komercijalnih televizija. Nacionalna televizija je umalo ostala i bez prava na prijenos ovogodišnje sezone jer im se, između ostalog, nije uklapala u programsku shemu budući da je Ravnateljstvo tražilo prostor u programu za gledaniji sadržaj. HTV je na kraju ipak dobio prava, ali su im ljudi Bernija Ecclestonea izašli u susret budući da su zbog recesije spustili cijenu za oko 70 posto. U međuvrmenu je za direktoricu programa stigla Hloverka koja odlučno tvrdi da to ne želi u programu jer je to "sadržaj za komercijalne televizije".

Index.hr
slika
race control
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 srp 2010, 14:23
Navijam za: Nikoga

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la race control »

Ako ce to rezultirati podizanjem kvalitete prijenosa, npr. ako RTL uzme prijenos i stave jednog naseg novinara na stazu (uz njihove) koji ce nas redovito obavjestavati o tome sto se desava na samoj stazi, dobivati "live" izjave od vozaca i sl., onda necu imati nista protiv. HTV ionako nije ama bas nista napravio sto se tice same kvalitete pracenja F1 (Jergovic je samo pridonio dodatnom "zutilu" u stilu komentiranja jahti i polugolih zena uz stazu). Sto se samih komentatora tice, ako ih zamijeni kvalitetniji kadar, nakon dvije utrke ih se vise nitko nece ni sjecati.

Drugi par rukava je sto je Hlo glupa i sto prakticki prepusta "zlatnu koku" u ruke konkurenata, jos vise ako se uzme u obzir cinjenica da HRT oduvijek dobiva prijenose po posebno niskim cijenama (zbog Slavice). A price o komercijalnim i nekomercijalnim sadrzajima su price za malu djecu jer nisam primijetio da je negdje spomenula da ce ukinuti reklame.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la dmarijon »

ja se sjećam da se nekoliko godina unatrag par puta govorilo kako će "iduće sezone" HRT ostati bez F1, i uvijek je "ipak" otkupio. Kao da je neka medijska patka ili ne znam šta
a, vidjet ćemo. Hlo je ipak Hlo :)
Samo neka se trkaju.
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la The Greatest »

Ja bih nekako volio da Blaž ostane komentirat'. Lik je najbolji.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Kenny »

dmarijon je napisao/la:ja se sjećam da se nekoliko godina unatrag par puta govorilo kako će "iduće sezone" HRT ostati bez F1, i uvijek je "ipak" otkupio. Kao da je neka medijska patka ili ne znam šta
a, vidjet ćemo. Hlo je ipak Hlo :)
to je zadnjih 10 godina tako :biggrin:

The Greatest je napisao/la:Ja bih nekako volio da Blaž ostane komentirat'. Lik je najbolji.
Uvjek može on preć na RTL ili novu, ipak uskoro neće imat na HRT-u šta komentirat :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:
The Greatest je napisao/la:Ja bih nekako volio da Blaž ostane komentirat'. Lik je najbolji.
Uvjek može on preć na RTL ili novu, ipak uskoro neće imat na HRT-u šta komentirat :biggrin:
Hm.... on je već bio na NOVA tv, zar ne :-k Moglo bi biti nekako ( ne znam kako ).... vraćat' se na "staro" radno mjesto. Ah,.... #-o ... već je to činio vrativši se sa NOVA tv na HRT..... a jbg, sve je moguće..... današnjica je takva..... :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la: Hm.... on je već bio na NOVA tv, zar ne :-k Moglo bi biti nekako ( ne znam kako ).... vraćat' se na "staro" radno mjesto. Ah,.... #-o ... već je to činio vrativši se sa NOVA tv na HRT..... a jbg, sve je moguće..... današnjica je takva..... :biggrin:
nemam pojma da je tamo bio, ali mi se čini za njega to moguće jer je najbolji F1 komentator u Hrvatskoj, a i koliko sam sitno vidio ostale sportove i u njima nema boljeg komentatora

EDIT: mogo bi bit opet cvitković :biggrin: ili tako nešto, pa da nam ponovo objašnjava Mikin nick
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
race control
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 srp 2010, 14:23
Navijam za: Nikoga

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la race control »

Ne samo da je bio na Novoj, vec je tamo bio direktor televizije! (u njenim samim zacecima)
Mislim da o razlozima odlaska nikad nije javno progovorio, ali sjecam se da nije imao prevelike simpatije na toj poziciji, a vjerojatno se i sam htio vratiti u svoj prirodni habitat (sportski program).
Avatar
pinkdpanter
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 404
Pridružen/a: 14 svi 2007, 19:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: kimi raikkonen

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la pinkdpanter »

bem ti ja državnu televiziju, ko to plača, ak ode f1, pa di bumo gledali, koji program to prenosi, kolko se to plača, mamicu joj retardiranu
Pardonček
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Igor18 »

lako moguće da f1 ode s hrt-a... nebi me čudilo jer su izgubili sve kaj su mogli, još čekam da nogometnu repku popuše.... mislim da arena sport ima prava na prijenos utrka f1, a budući da od jeseni kreće na maxtv-u a već su 2 novinara sa hrt-a prešla u tu kuću moguće je da će se utrke prenosit na tom programu.
a rtl ili nova? hm.. nekako ne mogu zamislit prijenos f1 na rtl-u uz npr. komentare Filipa Brkića uz koje redovito zaspim makar bila najbolja tekma premierlige na rasporedu.... nova tv već i nekako budući da su se bacili na posao kad je sportski program u pitanju.

a ove priča javna-komercijalna televizija... pa ako je HRT javna kuća što bi na papiru i trebala bit. zašto se onda piče reklame??? Zašto moramo plaćat pretplatu ako se oni financiraju kao komercijalna televizija, silnim reklamama, pogotovo alkoholnih pića (sve moguće i nemoguće vrste pive)...
Michael is faster than you!!
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la The Greatest »

Igor18 je napisao/la:lako moguće da f1 ode s hrt-a... nebi me čudilo jer su izgubili sve kaj su mogli, još čekam da nogometnu repku popuše.... mislim da arena sport ima prava na prijenos utrka f1, a budući da od jeseni kreće na maxtv-u a već su 2 novinara sa hrt-a prešla u tu kuću moguće je da će se utrke prenosit na tom programu.
a rtl ili nova? hm.. nekako ne mogu zamislit prijenos f1 na rtl-u uz npr. komentare Filipa Brkića uz koje redovito zaspim makar bila najbolja tekma premierlige na rasporedu.... nova tv već i nekako budući da su se bacili na posao kad je sportski program u pitanju.

a ove priča javna-komercijalna televizija... pa ako je HRT javna kuća što bi na papiru i trebala bit. zašto se onda piče reklame??? Zašto moramo plaćat pretplatu ako se oni financiraju kao komercijalna televizija, silnim reklamama, pogotovo alkoholnih pića (sve moguće i nemoguće vrste pive)...
Takav je zakon. Čelnici kroje zakon po svojoj mjeri, a ne po mjeri građana. Razne serije, formulu, itd... financiraju iz komercijalnog programa, a pretplata ide na plaće. A ono što ostane od pretplate... ide u privatne džepove, kao i sve drugo. Ja samo želim da se ova Sova (pardon, Hloverka) smijeni. Kako je ona došla za urednika, izgubili smo sve zbog čega smo gledali HTV. Prvo Latinicu, pa većinu sportskog programa... Da ne govorim rukometno prvenstvo. A sada i F1. Nema smisla. Treba ih bojkotirat'.
Avanti FER, Avanti!!!
ferrari_pz
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 ožu 2007, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Shumi
Lokacija: Prizren ,KOSOVO R.
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la ferrari_pz »

Ma pukla zena treba je smeniti pod hitno i protestima blokirati celi grad , mozda bi htela da umesto formule pusti sebi crtice barby
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Sanel »

Ako je HRT dobivao prava prijenosa po 70% sniženoj cijeni i to im očito preskupo onda je realno teško očekivati da će ijedna komercijalna tv u hrvatskoj moći otkupiti prava prijenosa jer je za očekivati da više popusta neće biti jer ipak su to privatne tv kuće.
Što setiče samih komentatorameni su na hrtu bili odlični, a mislim da u hrvatskoj boljih nema. Inače je običaj kod nas omalovažavati komentatore, a onda kad su počeli i rtl i nova prenosit i doveli svoje tek se onda vidjelo koliko su komentatori na hrtu kvalitetni, tako je i sa F1.
Moje je mišljenje, za koje se nadam da se varam, to da ako hrt zaista odustane od prijenosa onda ćemo morati gledati utrke na nekim stranim programima
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Vuksa_KC »

Sanel je napisao/la:Ako je HRT dobivao prava prijenosa po 70% sniženoj cijeni i to im očito preskupo onda je realno teško očekivati da će ijedna komercijalna tv u hrvatskoj moći otkupiti prava prijenosa jer je za očekivati da više popusta neće biti jer ipak su to privatne tv kuće.
Ne brini, imaju oni podosta stranog kapitala, posebno Nova TV.

Po ovome bi trebalo i Ligu prvaka izbaciti, ali samo nek Hlo to napomene da bi se moglo dogoditi, onda će biti veća frka.
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Sanel »

Ja mislim da bi i ovako trebalo na neki način izvršiti pritisak na Hlo da ne ukinu prijenos utrka.
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
anteprimorac
Postovi: 46
Pridružen/a: 08 svi 2010, 13:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la anteprimorac »

Ja ne plaćam preplatu niti ću plaćati jer za to razloga nema. Ni dnevnik mi nije kao prije bolji je na Novoj TV gdje prije počne a kasnije završi pa onda ide neka naša serija itd. Volio bih da Nova TV prikazuje F1 a što se tiče komentatora meni ni ne trebaju ionako sam se već navikao na greške i onda im se samo smijem :) . Ima neka strana televizija gdje nema komentatora da mi uši ostanu mirne od njihovih glupih šala i veoma velikih pogrešaka. Ne kužim kako je onaj Novak uspio biti komentator F1 ako je zamjenio spykera s ferrarijem . Novak to ti je posao da mene plaćaju da budem komentator znao bih ih razlikovati po donjem rublju .
pinkdpanter je napisao/la:bem ti ja državnu televiziju, ko to plača, ak ode f1, pa di bumo gledali, koji program to prenosi, kolko se to plača, mamicu joj retardiranu
Pardonček
To i mene brine , izgleda da ću i ja morati prijeći na MaxTV . Stvarno nas HRT fino udari po džepu dok je recesija - prebace se na digitalnu onda ja moram uzeti prijemnik da mogu gledati tv a sad mi neće prikazivati F1 žalosno pa se onda pitaju zašto ljudi nemaju para - ZATO JER NAS ŠAMARATE PO DŽEPU SVAKI DAN
Avatar
Sato-san
Postovi: 66
Pridružen/a: 09 ožu 2010, 11:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kamui

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Sato-san »

Za koga boga plaćam rtv pristojbu? Da gledam sapunice i reprize filmova svakih mjesec dana?
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la pospani gad »

Igor18 je napisao/la:lako moguće da f1 ode s hrt-a... nebi me čudilo jer su izgubili sve kaj su mogli, još čekam da nogometnu repku popuše.... mislim da arena sport ima prava na prijenos utrka f1, a budući da od jeseni kreće na maxtv-u a već su 2 novinara sa hrt-a prešla u tu kuću moguće je da će se utrke prenosit na tom programu.
a rtl ili nova? hm.. nekako ne mogu zamislit prijenos f1 na rtl-u uz npr. komentare Filipa Brkića uz koje redovito zaspim makar bila najbolja tekma premierlige na rasporedu.... nova tv već i nekako budući da su se bacili na posao kad je sportski program u pitanju.

a ove priča javna-komercijalna televizija... pa ako je HRT javna kuća što bi na papiru i trebala bit. zašto se onda piče reklame??? Zašto moramo plaćat pretplatu ako se oni financiraju kao komercijalna televizija, silnim reklamama, pogotovo alkoholnih pića (sve moguće i nemoguće vrste pive)...
Misliš?! Ajd daj neki link kako bi bio uvjerljivi. Da bi to doista tako moglo biti...... :-k

Nemoj nam davati lažne nade. Nama, korisnicima MAX TV-ea............. :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Igor18 »

pospani gad je napisao/la:
Igor18 je napisao/la:lako moguće da f1 ode s hrt-a... nebi me čudilo jer su izgubili sve kaj su mogli, još čekam da nogometnu repku popuše.... mislim da arena sport ima prava na prijenos utrka f1, a budući da od jeseni kreće na maxtv-u a već su 2 novinara sa hrt-a prešla u tu kuću moguće je da će se utrke prenosit na tom programu.
a rtl ili nova? hm.. nekako ne mogu zamislit prijenos f1 na rtl-u uz npr. komentare Filipa Brkića uz koje redovito zaspim makar bila najbolja tekma premierlige na rasporedu.... nova tv već i nekako budući da su se bacili na posao kad je sportski program u pitanju.

a ove priča javna-komercijalna televizija... pa ako je HRT javna kuća što bi na papiru i trebala bit. zašto se onda piče reklame??? Zašto moramo plaćat pretplatu ako se oni financiraju kao komercijalna televizija, silnim reklamama, pogotovo alkoholnih pića (sve moguće i nemoguće vrste pive)...
Misliš?! Ajd daj neki link kako bi bio uvjerljivi. Da bi to doista tako moglo biti...... :-k

Nemoj nam davati lažne nade. Nama, korisnicima MAX TV-ea............. :biggrin:
Mislim da kada sam surfao netom naišao na podatak da imaju prava na prenošenje raznoraznih sportskih događaja pa tako i auto utrka. Ako nađem taj link stavit ću ga.

http://www.mportal.com.hr/Default.aspx? ... 54&id=4379" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedan citat:
U svakom slučaju, impresivna programska ponuda TV Arena Sport rijetko koga može ostaviti potpuno ravnodušnim, u programskoj shemi ovog kanala prikazivat će se utakmice Uefine Lige prvaka, utakmice Uefine Europske lige, talijanska Serie A, španjolska La Primera, grčka liga, COPA Sudamericana, Formula 1 i štošta drugo pa ne sumnjamo da će se ova televizija vrlo brzo uvući u srca ljubitelja sportskih događaja
Michael is faster than you!!
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la tomidix »

SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
pantera
Postovi: 84
Pridružen/a: 09 svi 2010, 20:15
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Schumacher Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la pantera »

dal sport klub prenosi f1?
'cause everything is possible for those who believe..
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la McLewis »

fanF1 je napisao/la:dal sport klub prenosi f1?
ne
McLaren u <3
Avatar
pantera
Postovi: 84
Pridružen/a: 09 svi 2010, 20:15
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Schumacher Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la pantera »

McLewis je napisao/la:
fanF1 je napisao/la:dal sport klub prenosi f1?
ne
:( a ja se ponadala, bila je na nekoj najavnoj stranici neka sličica, ali očito ništa.. hvala
'cause everything is possible for those who believe..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la F1NAC »

jedno pitanje di se moze vidit ta tv arena sport? :O
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Formula na kraju sezone odlazi s HTV-a

Post Postao/la Igor18 »

Od jeseni samo na maxtv u
Michael is faster than you!!
Zaključano