Sergio Perez [#11]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Igor18 je napisao/la: na izlazu iz tunela Fernando ostavlja vrata otvorena dok je kimi vozio obrambenom linijom, više prema lijevo i perez je na mišiće htio proći.
...Kimi nije vozio obrambenom linijom već je ranije napravio obrambeni potez te se nakon njega vraćao na liniju kojom je mogao proći zavoj - razlika između Alonsa i Kimija je u tome što je Alonso samo odigrao više fair-play situaciju dok Kimi to nije. To što je Kimi učinio je legitiman potez prema pravilima, to što je Perez "pokušao učiniti" je legitiman potez prema pravilima i zašto se nastavlja "optuživati" bilo koga dalje u ovoj situaciji...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Igor18 »

nikog se ne optužuje nego kažem da te 2 situacije nisu iste, u jednoj je bilo prostora u drugoj nije
Michael is faster than you!!
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Igor18 je napisao/la:nikog se ne optužuje nego kažem da te 2 situacije nisu iste, u jednoj je bilo prostora u drugoj nije
Heh, niti u jednoj ne bi bilo prostora da je i Alonso tako želio igrati - poteze koje je Perez "prodavao" su zahtjevali i malo suradnje drugih vozača. Meni se ovdje sviđa ona rečenica Davida Coultharda -It's the same philosophy Michael Schumacher used to use - Michael would barrel down the inside, effectively saying: "I will pass you or we will crash."
Identično je i Hamilton prolazio s Massom.
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Igor18 »

ok, imamo različita mišljenja o tome, ja kažem da se ne obazire na druge vozače i da ide na sve ili ništa..
Schumacher je možda imao sličan pristup ali se ne sjećam da je to bilo na sve ili ništa.. kontakt pa ko preživi preživi..

za kraj mišljenje Alonsa i Boulliera
Then with Perez he has the car parked in the Rascasse - that is the only point that you can say.

"He was lucky this year in two or three incidents. In Bahrain nearly contact with Jenson, with me I was off the track avoiding contact. Here at the chicane I avoided contact again, but Kimi was not lucky because he didn't avoid the contact. But only McLaren has to be happy with him."

Raikkonen somehow managed to finish P10 after making a late stop, but his team principal Boullier was not pleased with Perez's driving.

"He tried once and if you look at the video he was attempting very, very late braking misunderstanding the braking line of Kimi. I think that was a little bit too much," Boullier told reporters.

"He nearly crashed with his team-mate in Bahrain, here there was also a little bit of action. It looks like he's trying to often to be too aggressive and attempt something which is most of the time impossible to do."
Michael is faster than you!!
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la K1M1 »

Igor18 je napisao/la: na izlazu iz tunela Fernando ostavlja vrata otvorena dok je kimi vozio obrambenom linijom, više prema lijevo i perez je na mišiće htio proći.
nije vozio obrambenim linijom, u tome i je problem, a nije ni trkaćom linijom, nego ni simo ni tamo, zato po meni dio krivice ide i na kimija ovdje...
evo našao sam zanimljivu usporedbu kako se pravilno braniti i kako bas i ne. :)
slika

ono što je trebao napraviti.... : ovo je prava obrambena linija i tu bi bio siguran da ga perez neće proći
slika

nego kad je vidio da perez kasnije koči od njega tamo, samo ga je zatvorio, to baš i nije fer..
ovom linijom koju je kimi uzeo protiv pereza (prva slika) čak nebi ni uspio proć zavoj normalno, nego bi očešao zid, tako da je morao presjeć šikane čak i da se ovaj nije zabio u njega..

dakle čisti trkaći incident, obojica su kriva na neki način. ;)
slika
karabaja
Postovi: 63
Pridružen/a: 06 vel 2011, 21:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Sergio Perez

Post Postao/la karabaja »

Objektivni navijač Kimija, bravo :) . Slažem se s tobom, djelimo mišljenje da su obojica krivi na svoj način i da se radi ponajviše o trkaćem incidentu.
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

iako se slazem prilicno, ipak nije bas da je krivica pol pol.. kimi ne nosi nikakvu krivicu zapravo.. prije svega jer je na pretjecatelju odgovornost da izvede preticanje bez kontakta odnosno odustane i izbjegne kontakt..
da je perez bio sa prednjim krilom barem blizu kimija onda da, kimi ne moze zatvarat, al perez je bio par bolida iza.. kimi ispred moze vozit putanjom kojom zeli prakticki, sve dok ne mjenja 2 puta.. kimi je isao zatvorit kako inace ne bi, al to je njegovo pravo, perez je imao opciju promjenit plan i ic desno oko kimija, tad se kimi vise ne bi mogao vratit desno na vanjsku.. (naravno nije to mogao nakon sto je poceo kocit, vec mu je to trebao bit plan, il barem rezervni :)
u svakom slucaju trkaci..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Sergio Perez

Post Postao/la mrd »

Armanini je napisao/la:iako se slazem prilicno, ipak nije bas da je krivica pol pol.. kimi ne nosi nikakvu krivicu zapravo.. prije svega jer je na pretjecatelju odgovornost da izvede preticanje bez kontakta odnosno odustane i izbjegne kontakt..
da je perez bio sa prednjim krilom barem blizu kimija onda da, kimi ne moze zatvarat, al perez je bio par bolida iza.. kimi ispred moze vozit putanjom kojom zeli prakticki, sve dok ne mjenja 2 puta.. kimi je isao zatvorit kako inace ne bi, al to je njegovo pravo, perez je imao opciju promjenit plan i ic desno oko kimija, tad se kimi vise ne bi mogao vratit desno na vanjsku.. (naravno nije to mogao nakon sto je poceo kocit, vec mu je to trebao bit plan, il barem rezervni :)
u svakom slucaju trkaci..
sa ovim se definitivno slažem.
malo je teško pričati čija je krivica, radi se o detaljima i velikim brzinama na malom prostoru. ostaje utisak da je kimi svjetski prvak i vozač poznat po tome da nije sklon incidentima dok je perez u zadnje vrijeme posebno sve češće upadao u ovakve situacije.
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Svaka čast K1M1 da i navijački pogled može realno sagledati situaciju.
Armanini složio bih se s tobom oko onoga da vozač ispred smije voziti putanjom kojom želi no meni to i "daje argumente" da nije samo Perez kriv za incident jer mu je Kimi tom svojom putanjom dao priliku da napravi manevar koji je krenuo raditi. Zato nikako ne bih Kimija amnestirao a Pereza vješao.
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

sve stoji, samo kazem - " na sudu" je kimi nevin.. dal je pridonio dodiru je..
stvar je u tome sto tu kimi ima pravo otic skroz lijevo, kako je na izlazu iz tunela desno, to mu je ta jedna putanja koju moze napravit.. nemora je napravit odmah po izlazu.. izgleda malo nespretno jer je puno veca perezova brzina odnosno kasnije kocenje, al on ide u taj prostor koji nestaje..

da se danas normalno trkaju, kimi bi vjerojatno svaki put isao lijevo da ga netko napada.. to je danas malo tako drukcije jer se ne brani nutarnja kad je drs pa im je vec mozda uslo u krv pustat nutarnju slobodnu :=
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

...ma i ja sam onako "ljut" na Pereza jer je tim potezom uništio odličan dojam koji je prije napravio. Samo sam reagirao na ono "kimi ne nosi nikakvu krivicu zapravo" - ja se ne mogu složiti iako si čak i u pravu - samim svojim činjenjem, taktičkim postavljanje i reakcijom on pridonosi samom incidentu - to je moje viđenje, no da i Perez nije dovoljno dobro detektirao samo situaciju također stoji.
Mene je u stvari više "zasmetala" naknadna reakcija Kimija i njegovo "blačenje" Pereza. Kimi mi je sigurno među najdražim vozačima no kritiziranja po novinama mu nikako ne idu na čast u stvari bih rekao da "sere bezveze" i očigledno "je zaboravio" neke situacije iz prošlosti...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sergio Perez

Post Postao/la dmarijon »

Ne znam. 1. Ne možemo nekoga nazivati objektivnim zato jer se slaže s našim mišljenjem :)
2. Ovakve "pravilne" obrane se koriste samo u situacijama gdje je vozač iza puno i jasno brži. To Perez nije bio. Ni s Alonsom ni sa Kimiem.
Kad bi Kimi ili bilo tko išao na ovaj način zatvarati, velika je opasnost da bi izgubio ritam kroz zavoj (skroz nezgodan prolazak s ružnim kutem) i da bi ovaj iza imao bolju brzinu nakon zavoja.
Samo neka se trkaju.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Sergio Perez

Post Postao/la McLewis »

dmarijon je napisao/la:Ne znam. 1. Ne možemo nekoga nazivati objektivnim zato jer se slaže s našim mišljenjem :)
2. Ovakve "pravilne" obrane se koriste samo u situacijama gdje je vozač iza puno i jasno brži. To Perez nije bio. Ni s Alonsom ni sa Kimiem.
Kad bi Kimi ili bilo tko išao na ovaj način zatvarati, velika je opasnost da bi izgubio ritam kroz zavoj (skroz nezgodan prolazak s ružnim kutem) i da bi ovaj iza imao bolju brzinu nakon zavoja.
A do tabaca se ima bas prostora za pretjecati unatoc vecoj izlaznoj brzini iz sikane???
McLaren u <3
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Igor18 »

Michael is faster than you!!
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sergio Perez

Post Postao/la dmarijon »

Dobar video. Dobro objašnjenje. Jedino... samo je još potvrdio moje stavove da Perez nije nikakav dobar i agresivan vozač nego komad budale. Barem ovu utrku. Samo moj stav :).
Nijednom nije bio brži, svaki put se samo gurao na silu.
Za razliku od njega, Button je napravio pravi potez.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

svaka čast dmarijone pažljivo si sve ovo pregledao i donio pravi zaključak #-o
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Cuky »

dmarijon je napisao/la:Dobar video. Dobro objašnjenje. Jedino... samo je još potvrdio moje stavove da Perez nije nikakav dobar i agresivan vozač nego komad budale. Barem ovu utrku. Samo moj stav :).
Nijednom nije bio brži, svaki put se samo gurao na silu.
Za razliku od njega, Button je napravio pravi potez.

Pretjecanje Buttona, Davidson kaže: "Brilliant move"
Pretjecanje Alonsa: Davidson kaže da mu je Alonso pustio mjesta, vidi se da Perez pušta mjesta za drugi apex Alonsu i gleda u rezrovizore gdje je ovaj, a onda on izlijeće ispred njega prerezavši šikanu. Isto kaže da je ispravna odluka sudaca da je Alonso poziciju obranio izlaskom sa staze i da ju treba vratiti.
Kimi prvi pokušaj: Kimi nije ni skroz pustio niti skroz zatvorio. Oboje su imali mjesta, oboje su morali izaći sa staze da se ne sudare (Perez da ne pogodi ogradu na prvom apexu, Kimi da ne pogodi Pereza).
Kimi drugi pokušaj: Perez je odlučio pokušati, Kimi je krenuo zatvoriti i Perez više nije imao kamo. Gaženjem na kočnicu blokirao bi kotače i pomeo Kimija kompletno sa staze
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

Gaženjem na kočnicu blokirao bi kotače i pomeo Kimija kompletno sa staze
pa upravo se to i dogodilo :D
pokusao se usporiti dovoljno kad je vec bilo jasno da nema mjesta, al prekasno..

Nijednom nije bio brži, svaki put se samo gurao na silu.
kuzim ja tvoj stav, samo sto ti je u startu kriv :D

dakle, samo brzi bolidi smiju preticat? nesmije se prolazit na silu? pa damn to i je utrkivanje..

upravo se seciranjem svakog poteza vidi razlika..

i ne zaboravite - nisu oni vozili ta 4 kruga.. vozio se perez iza njih i vidio da svi u sikanu idu u vlakicu, nitko! ne zatvara.. i to je utrkivanje? pa upravo se pljuje da nitko ne pokusava nista.. da se samo pokusao jednom ubost neuspjesno, vec bi bilo 100% vise akcije od njega nego od svih vodecih ispred njega..

i kad netko pokusa i u 4 poteza (protiv svjetskih prvaka) jednom ne uspije, ajmo odmah na kriz.. meni je to i dalje neshvatljivo..
rFactor F1 HR server Info
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sergio Perez

Post Postao/la dmarijon »

+Nisam dobro pogledao video, priznajem :) i zamijenio sam Buttona s Perezom. Zato sam i pohvalio prvi potez - misleći da je to Button.
S Alonsom nije bilo ni slično tome. Još uvijek je bio ispred njega. VOT A FAK. Ali dobro, ako su pravila takva ...
Svi pohvaljujemo dobre napade, ali: meni osobno nema ništa iritantnije od vozača koji nije prebrz na refleksima (da ne kažem tromog), a agresivnog.
Koliko vozača se lijepilo na zavoju prije tunela za vozača ispred njih. To nije Perezov stil. Recimo, Hamilton u boljim danima, dok su gume bile normalne. Bio je brz i agresivan. E, ovaj to nije. I to je iritantno. On je prosječan i agresivan.
Ali ajde, drži se rame uz rame s Buttonom, pa ipak. Ne kažemo da nije dobar vozač. Ali nekako, ponavljam, nije vozač za napadački stil.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Cuky »

Iskreno, mislim da nije baš najzgodnija usporedba njega i Hamiltona...Lewis je isto 2009. imao kanticu od bolida i nije mogao ništa dok se nisu popravili. Treba čekat, momku dat priliku da se pokaže kad bolid bude kako treba
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Sergio Perez

Post Postao/la mrd »

Checo se malo igra Hamiltona.
I mi Roscoe-a za trku imamo ;)
Ovo je danas okačio:

slika
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Sergio Perez

Post Postao/la gringo73 »

Evo štete na bolidu nakon pucanja gume

slika
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Sergio Perez

Post Postao/la speedy56 »

Čovječe, zurio sam u ovo minutu ovim pogledom :shock:
Gledam i ne vjerujem.
Ja da sam na mjestu momčadi bih pitao Pirelli tko će platiti štetu na bolidima?
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Sergio Perez

Post Postao/la King iCool »

AAAAAHH!! Štetea da je sad razbio auto. Dobar krug na FP3 i nadam se samo da nije oštetio mjenjač.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Sergio Perez

Post Postao/la McLewis »

¸dobije covjek danas kaznu za istu stvar sta je grosjean napravio buttonu u madjarskoj i nije za to dobio kaznu... ko tu koga??'
McLaren u <3
Odgovori