F1-HR rFC - WTCC 2012 liga

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns

Re: F1-HR rFC - WTCC 2012 liga

Post Postao/la K1M1 » 01 lip 2012, 21:37

ajd di ste...
slika

Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC » 01 lip 2012, 21:40

Ajde Anti.

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor

Post Postao/la K1M1 » 01 lip 2012, 21:45

ajd antiša, samo tebe se čeka...
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 01 lip 2012, 22:56

ovo je ludo...prvo mans sam sje*e i onda mene optužuje..onda 2. utrka super start ali restartamo, da bi na ponovnom prvo dobio drive through jer je auto otklizao previše na nizbrdici i onda me pogodi Fiore iako neznam od kuda se stvorio kad su dvojica bila između mene i njega...al ajde, bar je vratio dio duga za moja izbacivanja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika

harrahotto

Post Postao/la harrahotto » 01 lip 2012, 23:19

meni samo krivo što je kasnilo sve skupa previše, ne mogu se uživit dok mi je frka oko mene, dobacivanje i provokacije...
jel i inace tako kasni priča po sat vremena ili je danas bila slučajnost?

Vuksa_KC
Veteran
Veteran

Post Postao/la Vuksa_KC » 01 lip 2012, 23:21

Ništa novo, sve po starom Harra, get use to it :D

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 01 lip 2012, 23:21

uvijek kasnimo, ali ne sjećam se dali je kada bilo ovoliko. No ajde, imali smo problema sa pingom kod kimija i arme, a Fiore je prvi put "po propisima" otvarao...

EDIT: Da nebi ispalo da samo pričam, evo dva slučaja sa Mansellom:

1. Slučaj: Ja nakon zadnjeg zavoja i malog desnog konstantnom linijom nastavljam prema unutrašnjoj za slijedeći zavoj (kad započinjem manevar Mansell je iza). On je i dalje uvjeren da može tuda proć i gura se.

2. Slučaj: Na kočenju za zadnji zavoj meni pri promjeni iz 3. u 2. brzinu bježi zadnjica i to je ta "promjena smjera" o kojoj je Mans pričao. Zatim on pokušava bliže zidu, ja mu ostavljam mjesta. Slijedi Eau Rouge (kojeg on siječe) i nastavak na pravcu di je Mansell na vanjskoj strani. Ja mu i tu ostavljam mjesto, a on koči ranije. Zatim ponovno siječe 2. vrh te šikane i udara u mene i okreće se.

Ja ni u jednom od ova dva ne nalazim svoje krivnje...moja jedina krivnja je greška na startu...

slika

Vuksa_KC
Veteran
Veteran

Post Postao/la Vuksa_KC » 02 lip 2012, 00:41

Prvi slučaj izgleda ko bezobrazno zatvaranje, i ja sam jedno takvo Ćaleu napravil. Malo tamo ipak ideš u lijevo, trebal si odmah ostat na unutarnjoj...ti jesi sebi bil na konstntnoj liniji, ali ok, pretpostavljam da ga nisi videl ili očekival.
Drugo je Mans malo pretjeral možda, a i zeznula ga fizika čudna.
Moje skromno mišljenje:).
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 02 lip 2012, 00:47, ukupno mijenjano 1 put.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 lip 2012, 00:47

vidil ga jesam u 1. slučaju, ali kad sam ja krenuo ulijevo on je još bio iza mene. Pa nisam lud riskirat sudar dok vodim u utrci na putu za prvu pobjedu u ligi...

slika

Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mercedes

Post Postao/la Ćale od Lewisa » 02 lip 2012, 00:51

prezadnja runda 5.

-kvale odlične, za mrvu pole.

Race1 - Čule u rolanju započinje rano start, ja sam 30tak metara iza i dok sam se zalaufao već je pobjegao 2sec. Nakon lova iz kruga u krug uspjevam doć na 1 sec zaostatka a onda griješim na kočenju u Les Combe pa mi je to zajebalo putanju te sam na unutarnjoj pasici se odbio i spinao. Stigao sam reagirat nabrzaka da se auto ne ugasi i nastavio 6. Stigo sam Vuksu u međuvremenu napravio FL te s njim se naganjao 2 kruga oko pozicije i naposljetku ga prošao i do kraja na cilju 4. jer je Mansell izletio pa poklonio pozicije.

Race2 - zbog duže omjera brzina i duge 1. brzine start nije mogao bit sjajan. Jednu sam poziciju zaradio isto tako ostale dvije uz borbu na stazi. Stigao sam i Mansella u međuvremenu napravio fastest te je započela jurnjava jedno 2 kruga. Bilo je fer borba i stiskao sam da bar jednom probijem napred dok su još friške gume. Kad sam preblizu i pri velikoj brzini osjetim da auto gubi malo downforca i lako se može pogriješit. 2 puta sam malo više ulovio pasicu gdje sam gubio vrijeme tako da sam odustao od potjere. K1M1 me stizao lagano iz kruga u krug, u zadnjem krugu nakon pravca na kočenju u les comb gledajući retrovizor nisam skužio da mi auto lagano bježi prema van. U zoni kočenja zadnji kotač je bio malo na travi i počelo je bacat auto ko na ledu. Zapalio sam refleksno kontru i pustio kočnicu pošto je počelo dimit i klizit blokani kotači. Dok sam se poravno više nije bilo moguće ni mjesta za kočenje već sam skratio onaj kompleks i vratio se čim brže i bezbolnije na stazu. Gume su odradile svoje i samo sam se pokušavao do cilja otkotrljat da kimi ne dobije priliku za napad. Drugo mjesto je ok :)

btw, gledajući na situaciju Čule vs Mans, 1. slučaj rekao bi da mansell ne bi imao šanse do eau-a proć napred a i ako ste paralelno 1 bi morao popustit (tako da se poništava).

2. Slučaj Čuletova greška na kočenju u la sorce što se tiče namjernog/slučajnog prekasnog zatvaranja a Mansellova greška je što se spinao. Neznam ako ste primjetili ali i u stvarnosti je tako da se RWD auto u bočnom udaru puno bolje drži (zbog zakona fizike) dok FWD ima osjetljivu stražnjicu od spina jer pogonska osovina nije nazad. Da je bila situacija obrnuta vjerujem da bi se oba spinala (opet to je igrica i ona ima neke svoje faktore). Da je Čule isto vozio FWD onda bi samo on prošao spinom :)
slika

Vuksa_KC
Veteran
Veteran

Post Postao/la Vuksa_KC » 02 lip 2012, 00:53

Ne znam, možda bi bilo korektnije da si se držal sredine, tj. da si išel po onim kratkim linijama za grid moto utrka. Onda bi, po meni bil napred prije ulaska u Eau i imal prednost ulaska. Nemre se nikak paralelno s ovim modom kroz Eau, može ali ne trkaćom brzinom.

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 02 lip 2012, 01:06

prva situacija si ti bio peder i lelujao ispred mansa.. kad se vec namjestis i pustis mjesta onda i nastavis tim putem, ovo je bio klasicno - evo ti mjesta - ustvari ne..

druga situacija je mans bio peder i vozio iznad granica "normale".. razlog zasto su mi iritantni fwdi i to iskoristavanje granica.. bez beda si je prosirio i suzio stazu i to je rezultiralo kontaktom - jedino logicno.. nosio je pun k kmh vise nego sto bi inace i sto je moguce kad se vozi na stazi i "normalno" da ce izac u culeta.. cule je tu vozio po stazi, mans nije i 1:1 ste..
Nemre se nikak paralelno s ovim modom kroz Eau, može ali ne trkaćom brzinom.
kroz koje se to zavoje moze vozit paralelno trkacom brzinom ?

btw, yep - prednost prolaska kroz eau bi trebao imat ovaj koji je desno - na trkacoj putanji..
rFactor F1 HR server Info
slika

Vuksa_KC
Veteran
Veteran

Post Postao/la Vuksa_KC » 02 lip 2012, 01:09

Pa možeš u onom brzom lijevom prije busne, dvoje mogu, jedan ode malo šire:). Pošto je Eau isto tak brz zavoj, izaziva da se paralelno pokuša proć.
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 02 lip 2012, 01:11, ukupno mijenjano 1 put.

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 02 lip 2012, 01:11

hehe, tako da.. il ko mans sa one strane pasice :D

pa onda i ovaj unutra ima najbrzu putanju, a i ovaj izvan - jos brzu :)

da, al eau je zavoj i najbrza "sikana", moraju bit obojica obzirni..
nesto kao alonso vs lewis kad ga je alonso uzeo u eau..
slika

Fiore

Post Postao/la Fiore » 02 lip 2012, 12:58

Osvrt na Spa:

Kvale vrlo dobro 3. mjesto.

R1-start prolazi u redu. Vozim 3. Iza je Mansell koji me pritisce i uspijeva proc. Sljedecih nekoliko krugova imam dobru
borbu s Kimijem koji me pretice u desnom zavoju, ali odmah vracam poziciju u brzom lijevom pred sikanu. Ostatak
utrke uspijevam odrzat dovoljnu prednost ispred Kimija i zavrsavam na odlicnom 2. mjestu jer su Cale i Mansell izletili.

R2-startam predzanji.Nakon starta Eau prolazim vrlo dobro, imam dobru brzinu ali na zalost promasujem kocenje, zakacim
Culea i izlijecemo. Cule odustaje jer je vec imao drive through zbog jump starta. Ja nastavljam utrku pokusavajuci dostic
Armaninija i Antimona. Zaostatak je bio prevelik i zvrsavam utrku na 7. mjestu.

Bit ce vrlo zanimljiva zadnja utrka na Mount Panorami. Samo je 1 bod razlike izmedju prve trojice a i u sredini je gusto :)

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 lip 2012, 13:26

mene fascinira kako Kimi koji ima 3 pobjede manje o Ćaleta zaostaje samo bod...

slika

Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Ćale od Lewisa » 02 lip 2012, 13:27

Fiore je napisao/la: Bit ce vrlo zanimljiva zadnja utrka na Mount Panorami. Samo je 1 bod razlike izmedju prve trojice a i u sredini je gusto :)

baš to, da je bilo koja druga staza u završnici al baš Panorama ... :)

još nikome nije uspjelo pole, pobjeda i fl u Race1 koliko vidim

vidjeli ste i samo jučer da je kroz igru otvaranje servera puno sigurnije i bolje. Hotto u prvoj i Čule u drugoj su napustili igru u sred trke i nikog nije povuklo van, što se moglo spriječit i prije.

EDIT: isprika, K1M1-u je uspjelo fl, pole i pobjeda u race1 :) (mogao si u legendu stavit Bold znači fl i italic pole da ne zbunjuje dok se prati)
slika

Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Ćale od Lewisa » 02 lip 2012, 13:45

Cuky je napisao/la:mene fascinira kako Kimi koji ima 3 pobjede manje o Ćaleta zaostaje samo bod...
jer je sustav bodovanja koji odvaja pobjedika kao i ostale po 2 boda. Tako da djeli šaku bodova a boduju se fl i pole, provit kojih sam ja bio tako da te dođe otprilike isto ako si na obje trke završio drugi a imaš pole i u obje fastest, uz rame si onome ko je na obje pobjedio bez pola i fastesta. To te fascinira :)
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 lip 2012, 13:52

Ćale od Lewisa je napisao/la:još nikome nije uspjelo pole, pobjeda i fl u Race1 koliko vidim
Vidim da si stavio da je na kraju Kimiju uspjelo. Ja sam jučer cijelu prvu utrku čuvao gume koliko sam više mogao i vozio opušteno, zbog čega sam i imao nekoliko manjih izljetanja. Htio sam zadnji krug pritisnut za FL ali sam greškom utočio goriva za oko 4,3 kruga viška...

Za drugu utrku sam malo preciznije računao i uzeo sam da mi ostane maximalno 2 litre na cilju, ali me start na nizbrdici i sudar sa fioretom zaustavio u pokušaju jurnjave

slika

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor

Post Postao/la K1M1 » 02 lip 2012, 13:53

Cuky je napisao/la:mene fascinira kako Kimi koji ima 3 pobjede manje o Ćaleta zaostaje samo bod...
zato jer je sustav bodovanja takav...
a i meni je najgori plasman zasad 4. mjesto (dakle svaki put sam bio na podiju osim 2 puta), dok je ćale bio jednom 5. i jednom 6. i jednom odustao...
Ćale od Lewisa je napisao/la: EDIT: isprika, K1M1-u je uspjelo fl, pole i pobjeda u race1 :) (mogao si u legendu stavit Bold znači fl i italic pole da ne zbunjuje dok se prati)
Obrnuto, bold je pole, a italics je fl. Sad sam i stavio tamo u legendu da se zna.. ;)
slika

Mansell
Test vozač
Test vozač

Post Postao/la Mansell » 02 lip 2012, 13:59

No comment... #-o
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 lip 2012, 14:17

da Mansell, već sam stavio ja video tog slučaja. Makar, kod tebe se još bolje vidi da sam se ja počeo pomicat ulijevo dok si ti bio iza, a to što si ti bio uvjeren da ću ja samo pustit da prođeš to je tvoj problem...

Makar me ne čudi da se toliko žališ jer čim netko bude ispred ili je kriv auto, ili je taj netko varao...

Sad još reci da sam ja kriv i zato što si ti presjekao šikanu i zabio se u mene pa se okrenuo...

slika

Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Ćale od Lewisa » 02 lip 2012, 14:21

Mansell je napisao/la:No comment... #-o
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HZxz8wGtOZs
prekasno je počeo zatvarat (gurat) al do ulaza na eau mislim da ne biš uspio s pola auta bit ispred još na vanjsku. Jedan bi definitivno morao popustit a po nekoj logici to bi morao bit ti.

-race2 isti slučaj, ja imam bolji start i dolazim ti bočno do eau-a(s vanjske kao ti čuletu) al oduzimam gas jer je očito da ćeš ti pošto gledaš u zavoj s unutrašnje dat pun gas prema gore ne obazirući se gdje se nalazi vanjski.

Ja gledam da preticavanja od moje strane prođu s čim manje ovakvih situacija jer dovodim sebe i drugog u situaciju da jedan o drugom moramo razmišljat i bojat se nepromišljenog poteza.

Kao što sam jučer iza Vukse šiškao dva kruga a kako on kaže dao mi je puno bonusa (prilika) al ubacivanje za dvije dužine vozila nije moj stil niti sam ga prešao dok se nisam uspio bočno postavit prije kočenja
slika

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 02 lip 2012, 14:49

previse fantaziranja..

situacija je skroz jasna, cule se postavio i nastavio normalnom putanjom, kad je vidio da je masn dovoljno brz isao ga je prekasno blokat.. ne fer potez, siguran sam da nije bila namjera gurnut ga.. slicno sto je rosberg napravio lewisu..

nekuzim zas vam je logika da bi mans bio ionako u losoj poziciji za eau kao opravdavanje situacije.. totalno nebitno..
istina da nema bas smisla obzirom na ravnicu i slipanje, al bedasto je tako gledat..
da sam se ja počeo pomicat ulijevo dok si ti bio iza
kako ste se onda takli ako je on bio iza? gdje je nestalo ono fer utrkivanje koje stalno spominjemo i ne zatvaranje pod svaku cijenu?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 lip 2012, 15:05

kad sam ja krenuo ulijevo on je bio iza. Druga je stvar što je on imao veću brzinu na tom dijelu i približavao se brže nego sam ja očekivao kad sam krenuo zatvoriti.

I da...to što preferiramo fer vožnju ne znači da ću ga samo tako pustiti naprijed.
Nije ni mene Vuksa puštao u Brandsu, a bio sam na nekim djelovima staze i više brži nego Mans u ovom slučaju protiv mene.

slika

Odgovori