NOVA Moderna f1 za siroke mase

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Najbolje razdoblje F1

a.) 50-te
1
6%
b.) 60-te
0
Nema glasova.
c.) 70-te
1
6%
d.) 80-te
2
11%
e.) 90-te
6
33%
f.) ( 2000-2008)
5
28%
g.) ( 2009 - 2012 )
3
17%
 
Ukupno glasova: 18

dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la dmarijon »

s promjenjenim naslovom - tema je ok.
Gume su prečudne. Stvarno, sve je moguće...
Pimplaju po stazi, umjesto da se napadaju. U biti, sve trke na suhom su sada užasno slične nekadašnjim utrkama na mokroj stazi- zbog ovakvih guma. To je valjda i dobro i loše - tko kako voli
Samo neka se trkaju.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Slash »

Katastrofa je ovo, katastrofa, umjetni cirkus. Kao lutkarska predstava. Ali, nažalost, nama bolesnicima nema alternative, pa šutimo i trpimo :(.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

Neznam zašto napadate čovjeka zbog ove teme. Svi se mi žalimo kad vozači prečesto dobiju kaznu, neki se žale na gume, nekima je to dobro zbog prestizanja isto tako i DRS, ali tražili smo prestizanja i dobili ih. Žalimo se na nove 1.5l V6 turbo motore s pravom se žalimo i onda napadate za čovjeka za ovu temu
Slash je napisao/la:Katastrofa je ovo, katastrofa, umjetni cirkus. Kao lutkarska predstava. Ali, nažalost, nama bolesnicima nema alternative, pa šutimo i trpimo :(.
Dok god mi to gledamo F1 će takva moć da bude, a uskoro možda gp2 bude zamjena za F1 :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la McLewis »

King iCool je napisao/la:A daj, sad si već malo dosadan...Pa normalno da ima nekoliko iznimka ali ako baš hoćeš. Sjeti se samo kako dugo su Alonso i Kimi bili iza sporijih bolida (MSC,Webber,Klien idt) i koliko su vremena izgubili. I još ostalih 90% utrka.
pa??? kimi je svejedno dobio utrku, i gledao sam alonsa kako visi na repu MSC-a, grize napada , i prolazi ga fantasticnim manevrom, kako bi to danas izgledalo??? hmmmm spustim krilo i odeeee jaaaaaaa.... sta sam vidio nista... vidio sam kimija koji razvaljuje bolid sve do zadnjeg zavoja, vozi ga na noz... a sta sam neki dan vidio masu pretjecanja ( zbog rezlike u gumama ili drs-a) i alonsa i maldonada kako pipkaju po stazi zadnjih 10 krugova da nebi gume skurili....
McLaren u <3
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Cuky »

Meni je ova današnja F1 tako-tako iskreno.
Gume neću komentirati, jer ne mogu ništa novo dodat na popis razloga zašto smo sa istima razočarani. Mogu jedino dodati da sam prvi put imao slikovito priliku vidjeti taj nagli pad performansi na koji se svi žale. Na Sky-u su prije utrke u uvodu pokazali jedan graf u kojem 10-15 krugova (govorimo o idelanim uvjetima) performanse lagano opadaju, ali konstantnim padom. I onda odjednom, u jednom trenutku, padnu za preko 50%. To je najveći problem ovih guma. Neznam koji je točno vozač rekao u izjavi da ove soft gume mogu bez problema izdržati duljinu cijele utrke, ali da je nakon nekog vremena gubitak performansi toliki da se to jednostavno nebi isplatilo.
DRS mi je OK, ali ne na svim stazama. Npr, ove godine u Australiji je bio taman toliko da ne bude prelagano, a opet dovoljno da omogući napad. U Kini je isto tako, nakon što su skratili zonu naspram prošle godine. Taman toliko da ti omogući da se na pravcu približiš bolidu ispred sebe, a onda se ti misli kako ćeš kočiti u hairpinu. U Bahrainu mi se DRS nije svidio jer je bilo prelagano, a nije mi se dopalo ni kako je izgledalo u Barceloni ovaj vikend

Ja se samo iskreno nadam da će promjena motora i navodni ulazak još 1-2 gumara u F1 od 2014. donijeti neki pomak.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Scuderia »

Tema prebacena u prikladniji podforum " F1 razno " .
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la McLewis »

Scuderia je napisao/la:Tema prebacena u prikladniji podforum " F1 razno " .
po mome je sasvim prikladno bilo da je ostala ramo gdje je i bila, sumnjam da ce se sada ista komentirat ovdje ali ajde...
http://www.gp1.hr/utrku-formule-1-u-spa ... ledatelja/" onclick="window.open(this.href);return false;

pazite statistiku, prosle god je utrku u Barceloni pratilo 163 000 gledatelja, ove 360 000 gledatelja, dok je analizu utrke gledalo samo 130 000 gledatelja.....
tu dodjemo do zakljucka da su prosle god. utrku u barceloni gledali istinski fanovi utrkivanja, a ove god ih je bilo 200 000 više koji su pratili show koji je zanimljiv... dok poslije utrke spadne sve opet na nas "budale" koji smo postali manjina, kojima to cak ni nije taj "štih".....
McLaren u <3
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la darky »

mislim da zaboravljaš da prošle godine ljudi nisu ni znali da se prenosi F1 (od kada je HTV objavio da odustaje od F1)
nadalje, kako je sve više kabelskih operatera - koji imaju statistiku koliko gledatelja gleda koji kanal, i statistika je sve točnija
naime i ove brojke nisu točno izbrojane, to je samo procjena u odnosu na uzorak koji prate
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Scuderia »

McLewis je napisao/la:
po mome je sasvim prikladno bilo da je ostala ramo gdje je i bila, sumnjam da ce se sada ista komentirat ovdje ali ajde...
http://www.gp1.hr/utrku-formule-1-u-spa ... ledatelja/" onclick="window.open(this.href);return false;

pazite statistiku, prosle god je utrku u Barceloni pratilo 163 000 gledatelja, ove 360 000 gledatelja, dok je analizu utrke gledalo samo 130 000 gledatelja.....
tu dodjemo do zakljucka da su prosle god. utrku u barceloni gledali istinski fanovi utrkivanja, a ove god ih je bilo 200 000 više koji su pratili show koji je zanimljiv... dok poslije utrke spadne sve opet na nas "budale" koji smo postali manjina, kojima to cak ni nije taj "štih".....

Nije nikako za aktualnosti, a jos manje za GP vikend. Kuda s njom, nego ovdje. Stavljena je pod sticky, tako da se nece izgubiti u drugim temama.

Nismo mi jedini koji se zalimo na sadasnje stanje. Imas lijepo na njemackom rtl-u clanak, i " Svabe " su nezadovoljne, pogotovo po pitanju guma.

EDIT. Nasao sam clanak, na njemackom je, pa tko zna njemacki, i kome se da malo citati, evo.

KLIK
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

McLewis je napisao/la:
Scuderia je napisao/la:Tema prebacena u prikladniji podforum " F1 razno " .
po mome je sasvim prikladno bilo da je ostala ramo gdje je i bila, sumnjam da ce se sada ista komentirat ovdje ali ajde...
http://www.gp1.hr/utrku-formule-1-u-spa ... ledatelja/" onclick="window.open(this.href);return false;

pazite statistiku, prosle god je utrku u Barceloni pratilo 163 000 gledatelja, ove 360 000 gledatelja, dok je analizu utrke gledalo samo 130 000 gledatelja.....
tu dodjemo do zakljucka da su prosle god. utrku u barceloni gledali istinski fanovi utrkivanja, a ove god ih je bilo 200 000 više koji su pratili show koji je zanimljiv... dok poslije utrke spadne sve opet na nas "budale" koji smo postali manjina, kojima to cak ni nije taj "štih".....
Ja imam 2 frenda koji su ove sezone rekli da je dobra ta F1, a prije im se nije sviđalo nikako :biggrin: Bernia boli qurac ko će F1 gledat bitno mu je samo da gledanost raste, a odma s tim stavi više love u džep. Ljudi koji neprate F1 ko mi da nam ne užitak kad gledamo kako vozači voze 10 krugova na limitu, vole vidit akciju na stazi, a i mi smo kukali kako je malo prestizanja, ali sad kad ih ima preumjetno nam je prestizanje, prelagano, gume nam nevaljaju. Ja bi iskreno rađe vidio F1 kakva je bila do 2009 sa normalnim gumama, bez KERSa i DRSa, ali nisam siguran da ćemo vidit jer je ovo "bolji" show.

Jel bi se mogla napravit i anketa koje nam je razdoblje u F1 najbolje?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la nando fan »

F1 nikad bolja. Neizvesnost, zanimljivost, preticanja, sve to prethodnih godina nismo imali. Ko moze sad reci sa sigurnoscu ko ce biti sampion?-Niko.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

nando fan je napisao/la:F1 nikad bolja. Neizvesnost, zanimljivost, preticanja, sve to prethodnih godina nismo imali. Ko moze sad reci sa sigurnoscu ko ce biti sampion?-Niko.
Neizvjesnost imamo samo zbog Mclarenovog boksa :biggrin: kako se meni čini, a ovo su mi prestizanja ko da sa Ferrarijem prestigneš Fiću :biggrin: prije je bilo manje prestizanja, znalo se desit da neko zaglavi iza sporijeg vozača 10 i više krugova, ali su zato ta prestizanja bila puno bolja, trebalo je znat tako prestić dok sad samo sačekaj da se istroše ovom ispred gume, uključi KERS i DRS i jednostavno ćeš prestić ovog ispred sebe
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Scuderia »

@Kenny
Na kakvu anketu ciljas ?

Evo jos jedan link ( na njemackom doduse ) gdje se " pecka " sadasnje stanje
KLIK
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

Točno to kako je neko napravio, samo ćemo najvjerovatnije mi dobit sliku od 90 do sad jer rjetko ko na forumu prati F1 od ranijih dana
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Scuderia »

Kenny je napisao/la:Točno to kako je neko napravio, samo ćemo najvjerovatnije mi dobit sliku od 90 do sad jer rjetko ko na forumu prati F1 od ranijih dana
Tko zna, zna. :p

--

Pa izvol`te.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Cuky »

ja sam glasao za zadnji opciju, makar bi mi bilo draže da su 2009-2010 (Bridgestone) i 2011-2012 (Pirelli) odvojene. Glasao sam za taj period jer sam F1 počeo pratiti 1999. i ono prije iako sam pogledao dosta snimki ne mogu realno ocijeniti jer sam unaprijed znao rezultat utrke i nije bilo nikakvog uzbuđenja dok sam gledao. Za ovo razdoblje sam glasao jer sam tek 07. ili 08. počeo detaljnije pratiti F1, posebno tehnološku stranu F1, a od tad do danas ovo zadnje razdoblje mi je ipak zanimljivije. (ako izuzmemo neke sitnice...)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Toon »

...izbjeći ću glasanje - užasno je nezahvalno ovako na desetljeća (dekade) podijeliti F1 i tražiti da se odabere neka od ponuđenih opcija - u svim tim razdobljima je bilo dobrih, boljih i lošijih godina...a ionako da i nešto odaberem(o) sam(i) sebe lažem(o) - da ju ne volim, da me ne interesira ne bih to gledao, proučavao i ponekad sam sebi slićio na kretena koji je stvarno toliko dekadentan i čak ponekad gnjusan, da ovo sranje često stavlja i ispred nekih jako bitnih stvari...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Cuky »

pošto ima nekakve veze sa ovom temom, kvalifikacije od prije6 godina...ne kao danas tko će manje voziti...borba tko će biti prije na stazi i tko će više odvoziti...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Igor18 »

blah...
U današnjoj formuli 1 dobili smo "pretjecanja" ali izgubili smo borbu.
Do prošle godine, istina žalili smo se kako nema pretjecanja, i sad da bi to popravili, glavonje su otišle u extreme!

Sada ima pretjecanja toliko da treba proći 5 sati nakon utrke da bi se pobrojala, ali kakva su to pretjecanja?
Dali se to uopće može nazvati pretjecanjem?! Jedan vozač prođe pokraj drugog kao da ga nema, i to je "pretjecanje".
Vozač ispred kada u retrovizoru vidi da mu je automobil unutar 1 sekunde razmaka više niti ne pokušava neki defanzivni manevar jer zna da nema nikakve šanse da se obrani, zna da će ovaj iza pritisnuti gumb i projuriti pokraj njega, možda eventualno napravi taj jedan obrambeni potez, čisto reda radi...

Onda te gume, pa jebemti gumu koja ne može izdržati 20 kilometara vožnje!! Pa to koda je sladoled pa čim ih ostaviš malo na suncu otope se. Vozači sve manje misle na utrkivanje, a sve više se brinu i gledaju u te gume, da ih slučajno nebi skurili ako odluče krug ili dva voziti na limitu.




Ovakva borba danas se više ne može vidjeti.
To bi se riješilo pritiskom gumba
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

Zato to komotno možemo nazvat obilaženjem jednako je zanimljivo ko prestizanja za 1 krug zaostatka. Bunili smo se oko prestizanja, ali nismo ni ovo htjeli FIA bi se trebala pozabavit bolje sa gubitkom down forcea kad se vozač onom ispred približi jer je znalo bit bezveze gledat Alonsa u Mclarenu da nemože proć Sata u Super Aguriju jer mu bolid nema downforce, a opet je sad još manje zanimljivovo sa DRSom i ovim gumama.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la spacedoc »

@Kenny
čitajuči tvoj post došao sa do ideje da bi trebalo umjesto drs-a stavit dupli ispuh jedan u difuzor drugih ko ove sezone i ako si unutar 2 sekunde imaš blown difuzor da se možeš približit ili nekaj tome slično
slika
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la darky »

ne nego bi trebali imati afterburn :biggrin:
znači kad želiš prestiči onog anaprijed stisneš gubek - a onda iz auspuha izlete plameni (kao u drag race) i svi znaju kaj se događa :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Cuky »

vidiš, kad bi se znalo da momčadi neće kao prije 20 godina ići u krajnost dobra bi ideja bila vraćanje ground efecta (naravno, ne u onolikoj mjeri kao prije. GP2 bolidi imaju nekakvu slabiju verziju ground efecta, a i ChampCar auti su u zadnjoj sezoni tog natjecanja, 2007, bili dizajnirani sa "low drag" krulima, slick gumama i ground efectom. Rezultat je bilo lakše praćenje bolida ispred sebe, te samim time i više prilike za pretjecanje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:vidiš, kad bi se znalo da momčadi neće kao prije 20 godina ići u krajnost dobra bi ideja bila vraćanje ground efecta (naravno, ne u onolikoj mjeri kao prije. GP2 bolidi imaju nekakvu slabiju verziju ground efecta, a i ChampCar auti su u zadnjoj sezoni tog natjecanja, 2007, bili dizajnirani sa "low drag" krulima, slick gumama i ground efectom. Rezultat je bilo lakše praćenje bolida ispred sebe, te samim time i više prilike za pretjecanje.
Nebi se dalo to ograničit nekako?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVA Moderna f1 za siroke mase

Post Postao/la Cuky »

pa može se ograničiti veličinom "tunela", zabranom onih zavjesica sa strane i sl. Samo, znaš kako momčadi od 2009. se ne natječu tko će biti brži po propisima nego tko će otkriti rupu u pravilima da bi na taj način u 1. dijelu sezone izdominirao, pa ih kasnije više nitko ne stigne...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori